Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) DrojDtroll válasza olloczky (#34600) üzenetére


DrojDtroll
addikt

ez csak az adott 20 számot tudja a többi 20-hoz hasonlítani

nem nem sokkal bonyolultabb, de most nincs rá időm

ha valamikor lesz és unatkozom akkor megcsinálom és értesítelek.

(#34602) olloczky válasza DrojDtroll (#34601) üzenetére


olloczky
senior tag

Rendben ezer hála :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#34603) DrojDtroll válasza olloczky (#34600) üzenetére


DrojDtroll
addikt

csak ez a 4 szám kell?

(#34604) olloczky válasza DrojDtroll (#34603) üzenetére


olloczky
senior tag

Hát azt csak példának írtam. De ha úgy érted, hogy 4 szám elég-e, végülis elég.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#34605) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

megcsináltam

ha megint megnézed a linket már az új változatnak kell ott lenni

(#34606) olloczky válasza DrojDtroll (#34605) üzenetére


olloczky
senior tag

Ja ez így tökéletes köszönöm! Elleszek vele :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#34607) DrojDtroll válasza olloczky (#34606) üzenetére


DrojDtroll
addikt

örülök, hogy segíthettem

(#34608) lappy válasza Bazs- (#34597) üzenetére


lappy
őstag

Matematikalig meghatarozhato, de honnan tudjuk azt hogy az adott negyedevben mekkora bevetel volt. Aranyosan osszuk el, random szam szerint. Ezert igy viszont nem megoldhato ebben a formaban

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34609) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Van egy munkalapom, ahová külső adatok átvitelével van lekérve néhány árfolyam-adat.
A kérdés az lenne, hogy hogyan tudnám a tizedespontot tizedesvesszőre cserélni, mivel a pontos verziónál #ÉRTÉK hibát dob, emiatt nem tudok műveleteket végezni vele.
Keresés és csere sem jó, ugyanis percenként frissülnek az értékek, emiatt mindig visszaáll tizedespontra.
Bármilyen ötletet köszönök! :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#34610) pigster válasza HREH (#34609) üzenetére


pigster
senior tag

Ha van rá hely (Excelben elég gyakran van), vegyél fel egy új oszlopot a következő képlettel:
=SZÁMÉRTÉK( HELYETTE (A1; "."; ",") )
A1 helyén nyilvánvalóan az első cellád lesz.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34611) Fferi50 válasza HREH (#34609) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A frissítő rutinba tedd bele a cserét.
Vagy - állítsd át az Excelben a tizedesvesszőt pontra: Fájl -Beállítások - Speciális - Rendszerbeállítások szerinti elválasztók használata kockából kiveszed a pipát, majd a tizedesjel kockába beírod a pontot.
Ok.
Innentől ezzel fog számolni a rendszer. Célszerű bezárni és újranyitni a fájlt.

Vigyázz, ez alkalmazás szintű beállítás, tehát másik fájlban is így fog működni.

Üdv.

(#34612) ZaiKo


ZaiKo
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Banki befizetések könyvelését szeretném egyszerűbbé tenni a kollégák számára, de egyszerűen azt sem tudom hol kezdjem :D
A lényeg, hogy adott egy oszlop, ami az átutalások közleményét tartalmazza.
Abban az esetben ha ide csak is és kizárólag a számlaszámot tüntetik fel az ügyfelek, nincs gond, de sajnos ez csak az esetek egyharmadában igaz.
Tele van sok esetben számunkra használhatatlan adatokkal az adott sor, de ott szerepel az adott számlaszám is sőt van amikor több számlaszám is.
Az általunk kibocsájtott számlák száma így néz ki (példa): 2017/0012345
Azt szeretném valahogy elérni, hogy teljesen mindegy, hogy milyen adatokat tartalmaz a közlemény, ha szerepel benne ez a formátum, írja ki a mellette lévő cellába. Ha több is szerepel, vesszővel elválasztva.
2017-et írunk, így jó esetben minden számlaszámunk "2017/"-el kezdődik és utána van 7db szám.

Na ennek hogyan lássak neki? :D Az, hogy több is szerepelhet egy cellába, teljesen megkavarja a dolgokat a számomra...

Előre is köszi :)

Gigabyte Z77X-UD3H /i7 3770k@4.5ghz/ 16GB Corsair DDR3 / Gigabyte GTX1070 G1 Gaming / Corsair 750TX / Logitech G502/ SteelPad QCK Heavy / Sound Blaster Z / Logitech Z906 5.1/ 24" Zowie XL2540 & Samsung 245T

(#34613) Fferi50 válasza ZaiKo (#34612) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A Szöveg.Keres függvény és a Közép függvény kombinációja használható erre. Ha több is van benne, akkor megadhatod, hogy az első után keressen.
Pl: =KÖZÉP(A1;SZÖVEG.KERES("2017/";A1);12) az A1 cellában a 2017/ tel kezdődően 12 karaktert ad vissza.
=KÖZÉP(A1;SZÖVEG.KERES("2017/";A1;35);12) az A1 cella 35. karakterétől keresi az értéket és ad vissza 12 karaktert ha talál.

Üdv.

(#34614) HREH válasza Fferi50 (#34611) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi!
A frissítő rutin kifejezést nem értem pontosan, ugyanis automatikusan frissít percenként (így van megadva a külső adatok átvételénél), nem én csinálom manuálisan.
Átírni pedig nem szeretném pontra, jobban szeretem a vesszőt elválasztóként.
Most próbáltam úgy is, hogy egy makróba beteszem a dolgokat, a rögzítéssel rögzítettem is, de abszolút nem azt csinálja, amit kellene neki :D (adatok frissítése, majd cseréje)

na mindegy, még elszórakozok vele egy kicsit :)

(#34610) pigster: Ez bevált, nagyon köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#34615) ZaiKo válasza Fferi50 (#34613) üzenetére


ZaiKo
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ!

Azt hogy tudom automatizálni, hogy a második ilyen sémát hányadik karaktertől keresse?
Ugye a két számlaszámnak a pozíciója totál változó lehet. Lehet hogy azonnal egymás után vannak, lehet hogy az első előtt van még 10 karakternyi valami, lehet a kettő között 10 karakternyi valami (a 10 itt most egy random szám).

Gigabyte Z77X-UD3H /i7 3770k@4.5ghz/ 16GB Corsair DDR3 / Gigabyte GTX1070 G1 Gaming / Corsair 750TX / Logitech G502/ SteelPad QCK Heavy / Sound Blaster Z / Logitech Z906 5.1/ 24" Zowie XL2540 & Samsung 245T

(#34616) ZaiKo válasza ZaiKo (#34615) üzenetére


ZaiKo
csendes tag

Meglett a megoldás...

Köszönöm a segítséget!!! :)

Gigabyte Z77X-UD3H /i7 3770k@4.5ghz/ 16GB Corsair DDR3 / Gigabyte GTX1070 G1 Gaming / Corsair 750TX / Logitech G502/ SteelPad QCK Heavy / Sound Blaster Z / Logitech Z906 5.1/ 24" Zowie XL2540 & Samsung 245T

(#34617) Bazs- válasza lappy (#34608) üzenetére


Bazs-
tag

Köszönöm a választ.
Sajnos én is arra jutottam, hogy kevés az adat ahhoz, hogy ez megoldható legyen.

(#34618) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy:
Egy 2,5 MB-os, négy munkalapból álló táblázat egyik lapjáról (kb. 1000 sor, 30 oszlop, sok képlettel, de minden képlet csak a saját lapra hivatkozik) leszűrtem 30 sornyi adatot, azt átmásoltam értékkel egy üres munkafüzetbe, ebből törölni akartam a végéről néhány oszlopot, ekkor "kevés a memória" hivatkozással kiakadt, majd nagy nehezen hagyta magát menteni, kiléptem (ekkor az eredeti táblázat már be volt zárva). Ezután láttam, hogy 4,5 MB-os lett az új, egylapos, 30 soros táblázat, amiben nincs egy darab képlet sem. :Y
Helyre tudtam tenni úgy, hogy az összes üres oszlopot majd sort is töröltem. Hozzátenném, hogy ezek valóban üresek, formázás sincs bennük, az eredeti táblázatban sem.
Szóval, miért van ez, és mit lehet tenni ellene?
Előre is köszönöm, ha elárulja valaki a titkot! :B :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34619) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Azt jól gondolom, hogy egy cellában nem lehet több hivatkozást elhelyezni?

(#34620) pigster válasza Krogoth (#34619) üzenetére


pigster
senior tag

Rosszul.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34621) lasarus1988


lasarus1988
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni az alábbi számolgatásban. Excel 2016, angol nyelvű.

Adott az A1 cellában a '127.208' szám érték és ezt szeretném idő formátumban megkapni '127:12:27'.
Tehát egy tört számről szeretném tudni, hogy idő formátumban hogy nézne ki.

Köszönöm a segítséget!

(#34622) Krogoth válasza pigster (#34620) üzenetére


Krogoth
senior tag

És ezt hogy lehet kivitelezni office 2016-al?

[ Szerkesztve ]

(#34623) Fferi50 válasza lasarus1988 (#34621) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Cellaformázás - egyéni - [óó]:pp

Üdv.

(#34624) Fferi50 válasza Juditta_56 (#34618) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezt valószínűleg Redmond (se) tudja! :(

Üdv.

(#34625) Juditta_56 válasza Fferi50 (#34624) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Köszönöm! :R Valami ilyesmi sejtésem volt... :F

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34626) pigster válasza Krogoth (#34622) üzenetére


pigster
senior tag

Nem tudom, mit akarsz pontosan, de pl.:
=A1 + B1
Van benne két hivatkozás is.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34627) Krogoth válasza pigster (#34626) üzenetére


Krogoth
senior tag

Hivatkozás:

A1 https://prohardver.hu (megjelenítendő szöveg: Prohardver)
A2 https://mobilarena.hu (megjelenítendő szöveg: Mobilarena)
A3 https://itcafe.hu (megjelenítendő szöveg: ITCafe)

Ez jelenleg 3 cellában van. Rákattintok megnyílik az adott oldal.
Ezt kellene úgy megoldani, hogy mindhárom 1 cellában legyen.

(#34628) pigster válasza Krogoth (#34627) üzenetére


pigster
senior tag

Ja, hogy webes hivatkozás!

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34629) lasarus1988 válasza Fferi50 (#34623) üzenetére


lasarus1988
tag

Szia,

sajnos ez nem működik, mivel a tört szám tényleg szám (pl.: 127,24) és nem dátum (pl.: 1900.01.05 12:15:54).

Köszi

(#34630) lasarus1988 válasza lasarus1988 (#34629) üzenetére


lasarus1988
tag

Megoldódott! El kellett osztani 24-gyel a tört számot és idő formátumra formázni a cellát.

Köszönöm

(#34631) cigam


cigam
félisten

Az Office topikban már kiokosítottak, hogyan kell egy link elérési útját megváltoztatni, már csak az a kérdés, hogyan férek hozzá a linkhez?

A cellára kattintva csak a szöveg látszik. Hogyan nyerem ki az url-t, hogy módosíthasssam(egy egész oszlopboan, egyesével nem jó)?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34632) Juditta_56 válasza Krogoth (#34627) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Így:

A1 képlete:
=HIPERHIVATKOZÁS("https://prohardver.hu";"Prohardver")&KARAKTER(10)&HIPERHIVATKOZÁS("https://mobilarena.hu";"Mobilarena")&KARAKTER(10)&HIPERHIVATKOZÁS("https://itcafe.hu";"ITCafe")

Szerk... Aha... Kattintani nem lehet... :W

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34633) cigam válasza Juditta_56 (#34632) üzenetére


cigam
félisten

Igen, ha a hiperhivatkozás függvénnyel hozod létre. De eddig csak CTRL+K-val tudtam előhozni a linket, és a megjelenő szöveget). Több ezer tételt nem írnék át cellánként.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34634) Juditta_56 válasza cigam (#34633) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Nem Neked szólt, hanem Krogothnak! :N Bár Neki sem lehetett nagyon hasznos... :F

A Te linkjeidet is elő lehet valahogy hozni sztem, mintha csináltam volna már hasonlót, csak nem emléxem, hogyan... :W

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34635) 0P1 válasza HREH (#34614) üzenetére


0P1
aktív tag

Ugye két módon tudsz átvenni küldő adatot, a régi jó öreg Microsoft Query-vel vagy Excel 2016 Beolvasás/átalakítással (korábbi excelekben PowerQuery).
Javaslom az utóbbit használatát. Így (függetlenül a saját windowsod/exceled beállításaitól) röptében át tudsz alakítani bármilyen adattípust.
A lekérdezés szerkesztőben jobb egér az oszlopokon - típus módosítása - nyelvterület használata - adattípus : tizedes tört - területi beállítás : angol.
Így fel fogja ismerni, hogy az adatforrásod angol beállítást használ (a tizedes elválasztó pont), de az outputodhoz nem nyúl, az olyan formában marad, amit akarsz, vagyis maradhat vessző. Így nincs szükség külön oszlopra , és továbbra is frissülni fog percenként , de már az általad kívánt formában. Gondolom FFeri50 is ilyesmire gondolt a frissítő rutin módosítása alatt. (Microsoft query-vel ez sajnos nem oldató meg, azzal én is mindig segédoszlopokat használtam ilyenekre, de Beolvasás/átalakítással szerencsére minden megoldható)

(#34636) 0P1 válasza Krogoth (#34627) üzenetére


0P1
aktív tag

Röviden: Nem, ez nem lehetséges: egy cellába csak egy hiperhivatkozást lehet tenni .

(#34637) 0P1 válasza cigam (#34631) üzenetére


0P1
aktív tag

Egy egyszerű UDF-fel megoldható. Ezt tedd be egy modulba:

Function GetURL(cell As Range) As String
GetURL = cell.Hyperlinks(1).Address
End Function

Utána az =GetURL() UDF-et meghívhatod bárhová.

(#34638) 0P1 válasza Bazs- (#34597) üzenetére


0P1
aktív tag

Igen, ez inkább matek, mint excel :)

Információhiányod van, mivel 6 ismeretlened van és 4 független egyenleted.
Az utolsó (2016 egész vére vonatkozó) ugyanis felesleges, az kiszámolható a rendelkezésre álló információkból.
Még legalább két független információ hiányzik, hogy egyértelműen megoldható legyen (pl 2 negyedév adata)

(#34639) cigam válasza Juditta_56 (#34634) üzenetére


cigam
félisten

Ja ... :B Csak a tartalmat néztem,meg hogy hyperlink nem is néztem kinek szól.

0P1
Köszi a tippet! Ez hogy fut le, vagy hogyan teszem be egy cellába?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34640) 0P1 válasza cigam (#34639) üzenetére


0P1
aktív tag

Először megnyitod a VBA-t (Alt + F11)

Insert - Module , és bemásolod a kódot.

Utána bármilyen cellába elkezded írni a képletet =GetURL(

Vagy ki is választhatod a függvények közül a user defined csoportból.

(#34641) cigam válasza 0P1 (#34640) üzenetére


cigam
félisten

Aha! :R

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34642) Zola007


Zola007
veterán

Nem épp excel, de mivel elég jártasok vagytok irodai szoftverekben, biztos tudjátok melyik lenne rá a legalkalmasabb. :R

Létre kellene hoznom olyan adatlapot, ami ~15 mezőből áll, nagyjából 2db A4 oldal terjedelmű lesz
Legtöbb mezőben több sornyi - formázott! - szöveggel
tartalmaz képet vagy videót egy vagy több mezőjében.

Ami a legfontosabb, előfordulhat, hogy újabb mezőt kell idővel felvinni az adatbázisba és lehetőleg külön fájlként megnyitható legyen mindegyik adatlap.
:F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34643) 0P1 válasza Zola007 (#34642) üzenetére


0P1
aktív tag

Hát, ezek alapján elég nehéz még csak elképzelni is, hogy mit is szeretnél pontosan.

De ha jól értem, valami HTML oldalt szeretnél, beágyazott videókkal, képekkel, szöveggel. Érdeklődj a Word szakmai topicban, az alkalmas alapszintű HTML-re, de kérlek, majd fogalmazz pontosabban, hogy megértsék, mit is szeretnél.

Komplikáltabb web page-hez valami professzionális web designer eszközt javaslok. Pl Adobe Dreamweaver, Quante Plus, Aptana, Microsoft Expression Web, OpenBexi, BlueFish, CoffeeCup, Amaya, Microsoft Visual Web Developer, KompoZer, stb.

(#34644) pigster


pigster
senior tag

Erre vki tud valamit esetleg?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34645) Krogoth


Krogoth
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, sejtettem, hogy sajnos ezt nem lehet megcsinálni, de lett egy újabb kérdésem.

Egy szöveget és számokat tartalmazó cellából függvénnyel ki lehet másolni csak a számokat?

(#34646) 0P1 válasza pigster (#34539) üzenetére


0P1
aktív tag

Szia, ez egy nem dokumentált, úgy nevezett "rejtett" függvény. Ezeket csak visszamenőleges kompatibilitási okokból hagyta bent a Microsoft (általában nagyon régi excel verziókból, vagy Visicalc, Lotus 1-2-3 szoftverekből öröklődtek ezek), azért, hogy a régi táblázatkezelő szoftverekben készített file-okat is meg tudja nyitni az excel.

Vagyis ezeknek a használata nem javasolt, (nem véletlenül vannak elrejtve). általában azért, mert ezeknek a funkcionalitását azóta kiváltotta a Microsoft valami más, fejlettebb függvénnyel .

Sajnos, akárhogy kerestem régi táblázatkezelős fórumokon (keresgélhetsz te is: "NUMBERSTRING spreadsheet function"-re keresgélj , én sehol nem találtam meg, hogy hogy működött régen ez a függvény, és azt sem, hogy melyik szoftverből öröklődött. Így sajnos ma már azt sem tudni, hogy egyáltalán mire szolgált pontosan annak idején. Valamikor a 80-as évekből jöhet, az biztos, mert 90-es évek elejétől azért megtalálni minden info-t a weben.

Ha nagyon érdekel a dolog, esetleg régi, 80-as években született számítástechnikai könyvekben keresgélhetsz.

De egyébként miért ragaszkodsz ennek a függvénynek a használatához? Esetleg valami kutatómunkát végzel a táblázatkezelők történetéről ? :)

Vagy valami konkrét feladatot szeretnél megoldani mai excelben? Akkor írd le kérlek, hogy mit szeretnél pontosan. A függvény megnevezése alapján szerintem ez valami olyat csinálhatott, hogy szöveggé alakította valami más adattípusú (pl szám) cella értékét. Ha ezt szeretnéd, akkor erre a TEXT() - magyarul SZÖVEG() függvény használatos .

Például =SZÖVEG(1234;"0000000") ezt a stringet adja ki : "0001234" , de komlikáltabb konverzió is megadhatsz, pl

=SZÖVEG(1234567898;"[<=9999999]###-####;(###) ###-####") eredménye (123) 456-7898 lesz

(#34647) 0P1 válasza Krogoth (#34645) üzenetére


0P1
aktív tag

egy "kissé" komplikált képlettel megoldható ;)

Ha A1-ben van az input, és a maximális hossza stringnek 40 karakter, akkor ezt írd be valahova:

=SZORZATÖSSZEG(KÖZÉP(0&A1,NAGY(INDEX(SZÁM(--KÖZÉP(A1,SOR($1:$40),1))*
SOR($1:$40),0),SOR($1:$40))+1,1)*10^SOR($1:$40)/10)

Ez elvileg ki fogja szedegetni a szám karaktereket , és összefűzi őket egy decimális számmá. Ha 40-nél hosszabb is lehet a string, akkor $40 -et módosítsd ennek megfelelően. (ha elegendő kevesebb, akkor csökkentheted, ha hosszabb kell, akkor növeld)

Viszont vigyázat: Az excel szám kezelési limitjét ne döntögesd meg, a számpontosság 15 számjegy, efelett, elkezd normál alakban tárolgatni és kerekítgetni !

(#34648) Krogoth válasza 0P1 (#34647) üzenetére


Krogoth
senior tag

A képlet hibát tartalmaz :S
Az A1,NAGY rész jelöli ki OK-ra kattintás után.

[ Szerkesztve ]

(#34649) 0P1 válasza Krogoth (#34648) üzenetére


0P1
aktív tag

Nem tartalmaz hibát, csak nálam vessző a listaelválasztó. :)

Ha nálad pontosvessző,akkor így legyen:

=SZORZATÖSSZEG(KÖZÉP(0&A1;NAGY(INDEX(SZÁM(--KÖZÉP(A1;SOR($1:$40);1))*
SOR($1:$40);0);SOR($1:$40))+1;1)*10^SOR($1:$40)/10)

(#34650) 0P1 válasza 0P1 (#34649) üzenetére


0P1
aktív tag

Ha 15 számjegynél többet is le akarsz kezelni, akkor viszont a kimenet nem lehet szám, csak sztring, ez viszont sztenderd worksheet függvényekkel csak nagyon komplikáltan oldható meg. Ebben az esetben sokkal egyszerűbb egy UDF VBA-ban:

Function SzámKivesz(strSearch As String) As String



Dim i As Integer, tempVal As String
For i = 1 To Len(strSearch)
If IsNumeric(Mid(strSearch, i, 1)) Then
tempVal = tempVal + Mid(strSearch, i, 1)
End If
Next

SzámKivesz = tempVal
End Function

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.