Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) lenkei83 válasza tpeter77 (#28999) üzenetére


lenkei83
tag

Ha egyszerűen mappából megnyitod duplakattal, jó kell hogy legyen. Ha így is munkafüzetenként külön excel nyílik meg, akkor valami nem ok. :)

(#29002) csadi0011 válasza Delila_1 (#28982) üzenetére


csadi0011
őstag

Elnézést kérek a szabálytalan kérdéseimért.

Köszönöm a segítséget. (+lenkei83) Sajnos nehezen megy ez a dolog, ezért manuálisan bepötyögtem a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#29003) Delila_1 válasza csadi0011 (#29002) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Keress rá a laphoz rendelésre, már sokszor leírtuk itt a fórumon a módját. Megtalálod pl. itt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29004) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok,

Most tanulgatom a VBA programozást, nagy mértékben segítené a munkámat.
Most olyan makrón töröm a fejem, amit eddig nem sikerült megoldanom, hátha tudtok segíteni:
Adott két excel fájl, mindkettőben van egy-egy oszlop azonos számsorral, azt szeretném, hogy hiperhivatkozásként ha egyikre rákattintok, akkor a másik fájlban lévő ugyanarra a számsorra ugorjon.
Ezt egyesével meglehet csinálni, de hosszadalmas. Azt kellene, hogy ha rákattintok, akkor egy kereső makróval a rákattintott cellában lévő sorszámot kikeresi a másik táblázatban és odaugrik. Ugyanennek a funkciónak működnie kellene a másikból is oda-vissza. Még egy fontos dolog, a számsorok sorrendje véletlenszerű, tehát nincs sorban és nincs szinkronban egymással sem.
Ötlet? :F

(#29005) bsh válasza kispéé (#29004) üzenetére


bsh
őstag

"mindkettőben van egy-egy oszlop azonos számsorral" de "a számsorok sorrendje véletlenszerű, tehát nincs sorban és nincs szinkronban egymással sem." akkor most melyik :F

(#29006) szatocs1981 válasza kispéé (#29004) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Screenshot-ot nyomnál?

(#29007) kispéé válasza bsh (#29005) üzenetére


kispéé
aktív tag

Lehet rosszul fogalmaztam, nincs sorrendben sem illetve az is előfordulhat, hogy egy adott számot az egyik nem tartalmazza. Tehát a számsorok darabszáma sem egyezik.
Kihagytam, hogy közel azonos számsorral... :))

szatocs1981: Screenshot-ot elvileg nem küldhetek. De pontosan miről kéne?

[ Szerkesztve ]

(#29008) szatocs1981 válasza kispéé (#29007) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Akkor csinálj egy hasonló táblázatot fake értékekkel és azt posztold (screenshot-ként).
Ismered: "Egy kép többet mond ezer szónál!"
Csak bonyolítod a leírásodat, számomra nem egyértelmü az alap kiindulási táblázat, így nem tudok addig segíteni

(#29009) dolarelado válasza gyga (#26987) üzenetére


dolarelado
újonc

Szia gyga!
Ugyanebbe a problémakörbe futottam bele. Sokat segített a névkezelős ötleted, de a megoldást mégis az "érvényesítés"-ek törlése hozta.
Sajnos ehhez meg kell keresni az érintett munkalapot -> minden kijelöl -> amikor az érvényesítésre kattintasz felugrik az ablak, hogy "Törli a jelenlegi beállításokat" kérdés -> OK -> mentés (-> jó esetben örül.)

(#29010) kispéé válasza szatocs1981 (#29008) üzenetére


kispéé
aktív tag

Első képen egyik táblázat: G1 cellában lévő számsort szeretném "összelinkelni" a második táblázatban lévő
A1 cellával.
Első kép: (egyik táblázat)

Második kép: (másik táblázat)

(#29011) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sub IttOttKeres()

Keres = Selection.Value
Windows("Mappe2").Activate

Dim Zelle As Range

For Each Zelle In Range("A1:A" & Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row)
If Zelle = Keres Then
Range("A" & Zelle).Select
Exit Sub
End If

Next
End Sub

A második táblára, analóg ugyanígy!

[ Szerkesztve ]

(#29012) kispéé válasza szatocs1981 (#29011) üzenetére


kispéé
aktív tag

Köszi.
Nálad működik?

(#29013) szatocs1981 válasza kispéé (#29012) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

Igen, nálam müködik!

Ezt a sort átírtad?

Windows("Mappe2").Activate

"Mappe2", valószínü nálad "Munkafüzet2".

(#29014) szatocs1981 válasza szatocs1981 (#29013) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

...mondjuk itt kimaradt valami: :B

Range("A" & Zelle.Row).Select

(#29015) kispéé válasza szatocs1981 (#29014) üzenetére


kispéé
aktív tag

Így alakul. Odáig jutottam el, hogy egyazon táblázatban megtalálja a keresett értéket, pl. másik fülön már nem. De ha átírom a kódot, hogy másik munkafüzetbe keresse akkor: "out of range"-t kapok.

szerk: tovább alakul, mindjárt írok. Előtte ebédidő:)

[ Szerkesztve ]

(#29016) szatocs1981 válasza kispéé (#29015) üzenetére


szatocs1981
aktív tag

A makró müködése a következö, talán ez segít a továbbiakban:
az elsö táblázatból (neve mindegy) kiolvassa az aktuálisan kijelölt cella értékét, majd összehasonlitja a masodik táblázat (neve rögzített) "A" oszlopában lévö értékekkel. Ha egyezést talál, akkor az adott cellába ugrik.

(#29017) kispéé válasza szatocs1981 (#29016) üzenetére


kispéé
aktív tag

Érthető mostmár.
Kikísérleteztem a hibát, az volt a baj, hogy a munkafüzetek nem default néven voltak elmentve, hanem egyedi fájlnevük volt, úgy nem működött, rájöttem, hogy a fájlkiterjesztést is kéri ilyenkor ,így azt is beírtam.Tehát:
Windows("fájlnév.xlsm").Activate

Ezer köszi a segítséget, innen már tudok tovább boldogulni! :R

(#29018) bsh válasza kispéé (#29017) üzenetére


bsh
őstag

másik verzió:
(feltételezi, hogy egy workbookban van a két táblázat: Munka1 és Munka2)

Private Sub Workbook_SheetSelectionChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
Select Case Target.Worksheet.Name
Case "Munka1"
If Target.Column = 1 Then
On Error Resume Next
If Not Worksheets.Item("Munka2") Is Nothing Then
On Error GoTo 0
With Worksheets.Item("Munka2")
Set X = .Range("G:G").Find(Target.Value, lookat:=xlWhole)
If Not X Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
Application.Goto .Cells(X.Row, X.Column)
Application.EnableEvents = True
End If
End With
End If
On Error GoTo 0
End If
Case "Munka2"
If Target.Column = 7 Then
On Error Resume Next
If Not Worksheets.Item("Munka1") Is Nothing Then
On Error GoTo 0
With Worksheets.Item("Munka1")
Set X = .Range("A:A").Find(Target.Value, lookat:=xlWhole)
If Not X Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
Application.Goto .Cells(X.Row, X.Column)
Application.EnableEvents = True
End If
End With
End If
On Error GoTo 0
End If
End Select
End Sub

(#29019) csadi0011


csadi0011
őstag

Remélem nem megyek az agyatokra, de ismét kérdeznék.

1.:
Lenne egy A1 cella, amiben ilyen típusú szövegek lennének(begépelt): "1,5" "1,3,5" "1,b3,b5" "1,3,#5" 1,3,#5,6,9". Az "1" az állandó. Az nem változik. 6 vessző lehet maximum. A vesszők közötti karakterek száma max 3 lenne. pl: 1,3,5,bb7
Szóval ezt az A1 cellát kéne felosztani külön annyi cellára, amennyi ilyen kód van benne. És a helyük sem mindegy. A kódban szereplő szám lesz a helye.
Példa:
A1: 1,3,5,b7,#11
[B]A2:[/B] 1 [B]|[/B] [B]C2:[/B] 3 [B]|[/B] [B]E2:[/B] 5 | [B]G2:[/B] b7 | [B]K2:[/B] #11

Aztán ezt tovább kéne bontani. A3:N3 cellákba. Ahol volt kód (pl. A2-ben), alá (A3) tegyen egy karaktert jelzésként(legyen egy kötőjel mondjuk). Ahol nem csak szám volt a kódban(pl.G2), hanem előtte b/bb/#/## is, alá (G3) tegye be a karaktert, ami ott volt.

Szeretném inkább magamtól megcsinálni, de nem sikerült eddig. Ha valaki csak azt mondja el, hogy milyen függvényekkel csináljam, azt is nagyon megköszönném. BAL JOBB szöveg.keres függvényekkel próbálkozom sikertelenül.

(excel: magyar 2013)

[ Szerkesztve ]

(#29020) Delila_1 válasza csadi0011 (#29019) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kezdd azzal, hogy az eredeti adat szétcincálását az Adatok/Szövegből oszlopok menüpont segítségével végzed el, nem a szövegfüggvényekkel.

Jobb lenne egy képet betenned az eredeti értékkel, és azzal, amit ki szeretnél hozni belőle.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29021) kispéé válasza bsh (#29018) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ez bonyolultabbnak néz ki. Bemásoltam, de nem jelenik meg a makrók között. Mit tegyek?

(#29022) csadi0011 válasza Delila_1 (#29020) üzenetére


csadi0011
őstag

1 cellában változtatnám az adatot, szóval jobb lenne függvénnyel, hogy csak írogatni kelljen. Mindig új adat beírásánál szövegből oszlopozni nem túl jó. Meg, ha másnak elküldöm, neki el kell magyarázni, hogy hogyan működik.
Az előző hsz-ben A1-et írtam, és, hogy szétválasztva az A2-ben lesz, de itt a szétválasztott adatoktól balra raktam, mert szerintem így átláthatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#29023) Delila_1 válasza csadi0011 (#29022) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Küldtem egy füzetet, amiben makróval szétbontom és értékelem az A oszlopban lévő adataidat a kép szerint.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29024) bsh válasza kispéé (#29021) üzenetére


bsh
őstag

a ThisWorkbook-ba másoltad be a kódot? akkor elvileg automatikusan futnia kell, amint megváltozik a kijelölés.
tehát ha a Munka1 nevű sheeten az A oszlop egyik elemére kattintasz, akkor egyből átugrik a Munka2 nevű sheeten a G oszlop megfelelő elemére, vagy ha Munka2-n a G oszlop egyik elemére kattintasz, akkor átugrik Munka1 A oszlop megfelelő elemére. (nyilván az Munka1!A és Munka2!G oszlopokban legyenek értékek, én pl. egyikbe 1-től 50-ig felvettem értékeket, másikba meg 50-től 1-ig.)

(#29025) Delila_1 válasza bsh (#29024) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kérlek, ne off-ban írj, rosszul olvasható. Köszi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29026) csadi0011 válasza Delila_1 (#29023) üzenetére


csadi0011
őstag

Hol?

(#29027) Delila_1 válasza csadi0011 (#29026) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

e-mail-ben. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29028) kispéé válasza bsh (#29024) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ja, így már működik! Ez sem rossz megoldás, köszönöm szépen! :R

(#29029) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

A következő problémával találkoztam. Excel 2010 - HUN, diagram, kettő féle adatot tartalmaz, normál szám, és számított százalék, tehát képletezett, nem fix érték.
Ami a gondom, ha ráengedek egy worksheet.protect-et az egész munkafüzetre, a százalékok normál számokká változnak. (Unprotect-nél nem változnak vissza :) )
Nem tudtam még rájönni az okára, de adatsor formázáson, meg formátum csatolás a forráshoz stb... ezeken már túl vagyok. Azt is próbáltam, hogy csak az adatokat tartalmazó lapot nem védem le, de ez sem vált be.
Ha kézzel ráfrissítek a képletekre, akkor visszaáll a diában normális formátumba.

Van valakinek ötlete?

üdv
P.

[ Szerkesztve ]

(#29030) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Problémám a következő:

Adott egy szoftver amiben a szoftver által előállított táblázatot egy parancsgombbal vágólapra lehet tenni. A táblázat fixen 16 oszlop széles és változó /1700-1800/ sor hosszú. A vágólapra kitett adatot excel munkalapra illesztem további feldolgozásra.

Az a gondom, hogy /nyilván a forrás szoftver hibájából/ a beillesztett tartomány végénre teljesen véletlenszerűen néhány cellában a képeken látható memóriaszemét kerül ami a további feldolgozásban problémákat okoz.

A feladat az, hogy a további feldolgozás előtt ezt a szemetet kitöröljük. Az A oszlop sorszámozást tartalmaz és eddigi tapasztalataim alapján ahol a sorszámozás folytonossága megszakad ott van vége a hasznos adatnak.

Hirtelen az alábbi Móricka megoldás jutott eszembe:

Sub holavege()
Range("A2").Select
Do While ActiveCell.Offset(1, 0) = ActiveCell + 1
ActiveCell.Offset(1, 0).Select
Loop

Range(Cells(ActiveCell.Row + 1, 1), Cells(ActiveCell.Row + 10, 16)).ClearContents
End Sub

Ehelyett kéne egy profibb megoldás. Előre is köszi at ötleteket.

(#29031) Fferi50 válasza m.zmrzlina (#29030) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Én megfordítanám a dolgot. Az utolsó sortól mennék felfelé addig amíg számot nem találok az adott cellában, ha nem szám van, akkor törölném a sort.
Sub torolo()
Dim usor As Long, xx As Long
usor = Cells(Rows.Count, 1).End(xlUp).Row
For xx = usor To 1 Step -1
If IsNumeric(Cells(xx, 1)) Then Exit For
Rows(xx).EntireRow.Delete
Next
End Sub

Valószínűleg kevesebb a szemét, mint az értékes sor ;)

(A select- eket pedig próbáld meg elfelejteni.)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#29032) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Van egy táblázatom amibe szeretnék egy 'button'-t az F oszlop utolsó cellája alá kettővel a legalsó cellához van egy 'usor'-om.
Hogyan tudom ezt egyszerűen?
ahogy néztem a 'ActiveSheet.Buttons.Add()' parancsnál négy érték kell: x tengely, y tengely, button szélessége, button magassága.
Az utolsó kettő nem gond.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#29033) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok!

A következő probléma elég rendhagyó lesz és igen nagy kihívás elmagyarázni is:

Adott egy 2013-as excel, sok-sok táblázattal megnyitva a Windows 7-en (angol). (Jogtiszta minden.)

A probléma a következő: Ha dolgozom egy táblában és átlépek egy cellába mondjuk jobbra kurzorral és írnék bele valamit akkor "megakad" az írás és egy random pontba, egy az előtte használt táblázatba fognak kerülni a karakterek. Ilyenkor egy entert kell ütni, hogy feljöjjön az a tábla, ahova bekerültek a karakterek, majd ki kell törölni és visszamenni ahova eredetileg szántam azokat.

Ez a hiba csak néha jön elő, logikát én nem találtam még benne.

Nem tudom mennyire érthető, ilyennel én még életemben nem találkoztam ezért tanácstalan vagyok. :C

[ Szerkesztve ]

(#29034) alfa20 válasza alfa20 (#29032) üzenetére


alfa20
senior tag

jobb ötletem nem volt így azt találtam ki, hogy formázom a táblát Arial 8-ra, majd:

ActiveSheet.Buttons.Add(267, usor * 11.25 + 11, 72, 26).Select

így pont 2 cellával van lejjebb mint az utolsó sor :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#29035) m.zmrzlina válasza Fferi50 (#29031) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ez a megoldás azért nem jó mert pl az első képen az utolsó sor is számmal kezdődik de az már szemét kategória mert az eredeti szoftverben a táblázat véget ér az 1781. sornál.

Két szabályszerűséget figyeltem meg eddig. Az egyik amit már írtam, hogy ahol a sorszámozás folytonossága megszakad ott a vége az eredeti táblázatnak illetve hogy a hibás sorokban mindig van legalább egy üres cella, de rendszerint több is.

(A select- eket pedig próbáld meg elfelejteni.)

Pontosan ebben a felejtésben szeretném a segítségeteket kérni. :K

(#29036) Fferi50 válasza m.zmrzlina (#29035) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor még azt is meg kellene vizsgálni, hogy a szám esetében az megegyezik-e az előző cella +1 értékkel:
If IsNumeric(Cells(xx, 1)) Then
if cells(xx,1).value=cells(xx-1,1).value +1 then Exit For
endif

Üdv.

(#29037) Delila_1 válasza alfa20 (#29032) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Létrehozod a gombot tetszőleges helyzettel, nevet adsz neki, majd

usor = Range("F" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 3
With ActiveSheet.Shapes("Gomb")
.Top = Range("F" & usor).Top
.Left = Range("F" & usor).Left
End With

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29038) Delila_1 válasza alfa20 (#29032) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik módszer

Dim fent As Double, bal As Double, usor

fent = Range("F" & Range("F" & Rows.Count).End(xlUp).Row).Offset(3).Top
bal = Range("F1").Left
ActiveSheet.Buttons.Add(bal, fent, 72, 26).Name = "Gomb"

A gomb kívánt szélességét és magasságát add meg a 72 és a 26 helyett.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#29039) m.zmrzlina válasza Fferi50 (#29036) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Köszi a választ sokat segítettél bár a végeredmény csak nagyon kicsit hasonlít a te tippedre. Ez volt az első verzió:

Sub torolo()
Dim usor As Long, xx As Long
usor = Cells(Rows.Count, 1).End(xlUp).Row
For xx = usor To 1 Step -1
If IsNumeric(Cells(xx, 1)) And Cells(xx, 1).Value = Cells(xx - 1, 1).Value + 1 Then Exit For
Rows(xx).EntireRow.Delete
Next
End Sub

Ezt azonban sok olyan konfiguráció át tudta ejteni ami szemét ugyan de át tudott menni a ciklusban lévő vizsgálaton. Pl a két vagy több utolsó szemét sor első cellája üres, vagy csökkenő sorszámozású.

Aztán a másik hiba indikátorra fókuszáltam ti. hogy a hibás sorokban /az eddigi tetöltéseket nézve legalábbis/ mindig van egy üres cella, és 2-3 sornál soha nincs több szemét sor. Ez lett a vége:

Sub tisztit()
Dim holavege As Long, i As Long, j As Integer
holavege = ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count
For i = holavege To holavege - 10 Step -1
For j = 1 To 16
If Cells(i, j) = "" Then
Rows(i).EntireRow.Delete
Exit For
End If
Next
Next
End Sub

Lehet, hogy a vége a kettő kombinációja lesz mert ha kiderül, hogy van olyan sor aminek mind a 16 cellájában van adat de az valamiért hibás abban az esetben ez sem tökéletes.

Köszi a tippedet. Vesszen a .Select!
:R

[ Szerkesztve ]

(#29040) alfa20 válasza Delila_1 (#29038) üzenetére


alfa20
senior tag

köszi mind kettőt, ki fogom majd próbálni.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#29041) bandus


bandus
veterán

egy cellába készítettem legördülő listát. más cellák értékeit (a bele írt szöveget) hogyan tudom megváltoztatni attól függően, hogy milyen értéket választok ki a legördülő listából? ezt már sikerült megoldani korábban, de nem akaródzik beugrani :B köszi a segítségetek!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29042) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok!

nem találtam megoldást a VBA undo history törlésére, ezért egy áthidaló megoldást szeretnék eszközölni.
Kiemelném, hogy nekem nem a "macro" által végrehajtott változások visszavonására lenne szükségem, hanem a korábban általam végzet gépelések, módosítások stb visszavonására. (egyébként ha van vmi megoldás, ami ezt tudja, az lenne a legjobb)

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Row = 1 Then Exit Sub
Application.EnableEvents = False
Cells(Target.Row, "A").Value = Date
Application.EnableEvents = True
End Sub

Ez a macro az A oszlop adott cellájába beírja az aktuális dátumot, ha az adott sorban vmit módosítottam.
az áthidaló megoldásom az lenne, hogy egy másik worksheeten futtatnám ezt a macrót, ami pedig az első sheetről venné az adatokat.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy a fenti macrót hogy tudom úgy átalakítani, hogy az "A" sheet adott sorát figyelje, majd ha ott változás van, akkor "B" sheet adott sor adott cellájába beírja az aktuális dátumot?
(reményem szerint így ugyan "B" sheeten mindig törölve lesz az undo history, viszont "A" sheeten vissza tudok vonni mindent.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#29043) pheta03


pheta03
csendes tag

sziasztok Kedvesek,

ezt szeretném megoldani, tud valaki megoldást javasolni?

Nagy István -ból István NAGY legyen

Egy cellában van a név.

https://db.tt/Ou058Kao

a név csere fügvénye:

=MID(V2&" "&V2;SEARCH(" ";V2)+1;LEN(V2))

ebbe menne valahogyan az UPPER function, de nem tudtam megoldani, már keresek egy ideje, gondoltam lehet itt tud valaki segíteni,

köszönöm

(#29044) m.zmrzlina válasza pheta03 (#29043) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ezt a képletet kellene lefordítanod angolra:

=ÖSSZEFŰZ(JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.TALÁL(" ";A1));" ";NAGYBETŰS(BAL(A1;SZÖVEG.TALÁL(" ";A1)-1)))

Nem működik, ha pl két keresztnév /ezáltal két szóköz/ van a névben.

(#29045) Marki1987


Marki1987
újonc

Sziasztok!
Kérlek segítsetek felmerülő problémám megoldásában!

Létrehoztam egy legördülő listát. Azt szeretném megoldani valahogy, hogy ha kiválasztok egy elemet a legördülő listából a mellette lévő sorban általam megadott cellák színe változzon meg vagy ott jelenjen meg egy "x", amelyik egyszerűbb és ha egy másik elemet választok ki a legördülő listából más általam megadott cellákkal történjen ugyanaz (ugyanabban a sorban azzal a feltétellel, hogy a korábbi listaelemhez tartozó cellák visszaálljanak a kiinduló helyzetbe).

Megoldható ez MS Excelben?
Ha igen, nem vagyok egy excel szuperhős, részletes leírást kérek.

Köszönöm a válaszaitokat!

(#29046) pheta03 válasza m.zmrzlina (#29044) üzenetére


pheta03
csendes tag

köszönöm a segítséget!

de van sajnos több keresztneves tétel

ilyenkor mit lehetne tenni még?

(#29047) m.zmrzlina válasza pheta03 (#29046) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Bocs, akaratom ellenére átejtettelek, hiszen a képlet az első szóközig tartó karaktersorozatot veszi vezetéknévnek. Minden más keresztnév.

Fordítsd le és próbáld ki!

[ Szerkesztve ]

(#29048) pheta03 válasza m.zmrzlina (#29047) üzenetére


pheta03
csendes tag

nagyon köszi, királlyá tetted a napomat!

minden jót!

illetve nem akar sikerülni a fordításom:

=ONCATENATE(RIGHT(A1;LEN(A1)-FIND(" ";A1));" ";UPPER(LEFT(A1;FIND(" ";A1)-1)))

Esetleg a példatáblát fel tudnád tolni valahova?

nagyon köszi

[ Szerkesztve ]

(#29049) m.zmrzlina válasza pheta03 (#29048) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Szivesen! ;)

(#29050) lenkei83 válasza pheta03 (#29048) üzenetére


lenkei83
tag

=ONCATENATE helyett =CONCATENATE :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.