Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) pigster válasza DeFranco (#34800) üzenetére


pigster
senior tag

Ez működik?
=SZUM(HA(L2:P2=L3:P3;1;0))
A bevitelt ctrl+shift+enterrel lezárni (tömbképlet)
L2 : P2 ->egyik ötös lista
L3 : P3 -> másik ötös lista
Jelenleg két egymás alatti listára jó.
Sajna, kézileg kell átirogatni. Kiindulásnak talán jó lesz.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34802) DeFranco válasza pigster (#34801) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon köszönöm. :R

meg kellene tanulni a "rendes" függvények tömbképletes verzióinak a működését, csoda dolgokat lehet vele kihozni...

viszont sajnos ezt nem lehet kibővíteni így az idősorra, egy sorban szépen keres, de lehúzni, alá másolni már nem tudom csak egyesével

[ Szerkesztve ]

(#34803) palanc


palanc
újonc

Sziasztok, nagy SEGÍTSÉGRE van szükségem.
Felső indexet szeretnék betenni. Minden eddigi munkámban ez sikerült, semmi probléma, de most bármit is csinálok nem jelenik meg a felső index, hanem Times New Roman 12-es nagyságban, egysorban a szöveggel. Amúgy meg más dokumentumaimban teljesen normális, jól működik. MI a szösz a baj???
:O

(#34804) pigster válasza palanc (#34803) üzenetére


pigster
senior tag

Számformátum -> Szöveg segít?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34805) Delila_1 válasza DeFranco (#34802) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sajnos pigster tömbképlete csak abban az esetben adja a találatok számát, ha az összehasonlítandó 2×5 szám közül az egyezőek azonos helyen szerepelnek, pl. mindegyik sorban a 3. helyen.

Egy halom segédoszloppal makró nélkül is láthatod, az 5 szelvényed melyik számát melyik héten húzták ki. A megtett számok az R1:AT1 tartományban vannak.

Itt a fájl.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34806) DeFranco válasza Delila_1 (#34805) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen ez a megoldás "triviális", valami "tömörebbre" gondoltam, kb. a tárgyalt elv szerint, tömbbet tömbbel összehasonlítva, vagy tömbben megkeresve értéket, de úgy hogy az érték amit keresek több érték vagylagos kritériummal... sejtem-érzem hogy van ilyen de nem áll most rá az agyam és a net sem segít, pedig az ilyenek ha nem is magától értetődőek de összehozhatóak...

(#34807) Delila_1 válasza DeFranco (#34806) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az 5×5 oszlop helyett elég 1×5, ha az R2 képlete

=DARABTELI($L2:$P2;R$1)+DARABTELI($L2:$P2;S$1)+DARABTELI($L2:$P2;T$1)+DARABTELI($L2:$P2;U$1)+DARABTELI($L2:$P2;V$1)

Ennél nem számok szerint kapod meg a találatokat, hanem csak a találatok számát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34808) DeFranco válasza Delila_1 (#34807) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem kell számok szerint, elég annyi, hogy van-e egyezés és ha igen mennyi.

(#34809) Delila_1 válasza DeFranco (#34808) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor nosza a megadott képlettel!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34810) DeFranco válasza Delila_1 (#34809) üzenetére


DeFranco
nagyúr

meg tudom oldani így, ez nem probléma csak keresek egy "elegáns" megoldást, mert szerintem létezik, csak valamiért nem találom vagy nincs meg a szikra... hogy értsd, valami ilyesmire gondolok:

=MATCH(lookup_value;lookup_array;[match_type])

ahol a lookup_value nem egy érték hanem egy lista. csomó függvény esetében ez megoldható, szerintem valahol a KERES, FKERES, VKERES, DARABHATÖBB tájékon kellene lenni itt is egy ilyen egy függvényes vagy összetett függvényes megoldásnak.

ilyen a+b+c vagy ha(ha(ha(ha megoldással meg tudom csinálni csak nem szép :)

[ Szerkesztve ]

(#34811) sztanozs válasza DeFranco (#34810) üzenetére


sztanozs
veterán

Sajnos a Match és *Lookup függvények nem jók, mert bugos az array funkció kezelésük. Igazából a match bugos, mert ugyanazt a funkciót használja az összes lookup a háttérben. Szóval a match nem a megfelelő formátumú array-t adja vissza és így a többi sztenderd array-t kezelő függvény nem tudja feldolgozni, hanem csak ez első találatot veszi fel.

Sajnos csak kerülőúton lehet megcsinálni ugyanezt - sokat szívtam vele korábban.

Amúgy:
=SUMPRODUCT(COUNTIF($L2:$P2,$R$1:$V$1))

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34812) DeFranco válasza sztanozs (#34811) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és DARABTELI DARABHATÖBB vonalon nem lehet elindulni?

(#34813) sztanozs válasza DeFranco (#34812) üzenetére


sztanozs
veterán

De, csekk alant (vagy feljebb - ahogy rendezve van a topic nálad :D).

Sőt, megy transposed számokkal is:

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34814) kirattila


kirattila
újonc

Sziasztok!
Azt szeretném meg tudni ha excel írok munkaidő nyilvántartást az éjszakai műszakot hogy kell beírni, ha 2017.03.05-én 20:20 kor kezd és 2017.03.06-án 06:00-kor végez,
Valamint mi a képlete hogy jó időt számoljon mert nekem nem jön ki sehogy sem.Illetve ha valamit oda ír azt nem mutatja mert sok a kettős kereszt ami ugye azt jelenti hogy sok a szám.

(#34815) lappy válasza kirattila (#34814) üzenetére


lappy
őstag

ez és ez
talán segít

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34816) DeFranco válasza sztanozs (#34813) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, nagyszerű. :R

köszönöm mindhármótoknak a segítséget, megint tanulta valamit.

(#34817) lostprophet válasza Delila_1 (#34798) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Delila_1 és pigster: Köszönöm szépen a segítségetek, működik :)

pigster: Sajnos egyelőre nem vállalnám be, elég sok mostanában a munkám. Egyébként én is most kezdtem el játszani vele.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#34818) Delila_1 válasza sztanozs (#34813) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez klassz megoldás! :K

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34819) kirattila


kirattila
újonc

Sziasztok!

Tisztelt Lappy!
Sajnos én nem értek a programozáshoz,Excel2016-ban fut megpróbálom a linket elküldeni hogy lásd mit alkottam és úgy hátha könnyebb a megoldás rá!A mit írtál szerintem nem jó mert nem ezt szeretném!De lehet csak nem értek hozzá.Több mint valószínű!
Előre is köszönöm a segítséged.

(#34820) lappy válasza kirattila (#34819) üzenetére


lappy
őstag

Tölts fel egy minta fájlt vmelyik fájlmegosztóra (pl. data.hu) amiben benne van hogy hogyan szeretnéd.
Tölts ki minden cellát hogy lássuk mit szeretnél elérni és mi alkotunk rá egy függvényt.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34821) kirattila


kirattila
újonc

Sziasztok!

Tisztelt Luppy!
Itt a link remélem jól csináltam!
[link]

(#34822) Delila_1 válasza kirattila (#34821) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az E2 cella képlete legyen
=HA(VAGY(C2="";D2="");"";HA(D2>C2;D2-C2;1-C2+D2))

A G2 celláé pedig
=HA(VAGY(C2="";D2="";F2="");"";E2-F2)

Szerk.:

Betehetsz egy túlóra számítást a H2-be
=HA(ÉS(G2<>"";G2>IDŐ(8;0;0));G2-IDŐ(8;0;0);"")

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34823) szente


szente
addikt

Hali!

Van egy ilyenem:
Méret:15lbs(+)0|25lbs(+)0|35lbs(+)0

Ezt szeretném szétválasztani új sorokba, ami tabulátorral el van választva. Van ötletetek? Nagyon köszi! :R

Üdv.

(#34824) Fferi50 válasza szente (#34823) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Adatok - szövegből oszlopok - elválasztójel Tabulátor. Majd az így kapott cellákat sorokká transzponálod.

Üdv.

(#34825) kirattila válasza Delila_1 (#34822) üzenetére


kirattila
újonc

Sziasztok!
Nagyon köszönöm a gyors és kielégítő pontos válaszaitokat!
Teljesen jó amit tettetek!!! :K :K :K
A túlóra számítás végeredményét nem igazán értem mert ott

BELÉPÉS KILÉPÉS ÓRA SZÜNET LEDOLG.ÓRA TÚLORA
6:00 14:30 8:30 0:30 8:00
5:40 13:00 7:20 0:30 6:50
5:00 14:50 9:50 0:30 9:20 0,055555556 ezt az eredményt adja???

Köszönöm a segítségét mindeninek

(#34826) Delila_1 válasza kirattila (#34825) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34827) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Oszlop diagrammban tudna valaki segíteni?
Az alábbi adatokból szeretnék halmozott oszlopot, hogy egy dátum lenne a vízszintes sor, az oszlop meg a B-ben lévőadatokból épülne fel:

Köszi előre is!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#34828) lappy válasza alfa20 (#34827) üzenetére


lappy
őstag

Szia
Próbáld meg a leírás szerint

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34829) alfa20 válasza lappy (#34828) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszi!
közben sikerült, asszem ugyan ezt az oldalt néztem én is :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#34830) Lya


Lya
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy van két excel táblám egy fileban. Több sorral és oszloppal rendelkezik mind a kettő. Soronként össze vannak fűzve adatként és növekvő sorrendbe állítva. Hogyan tudnám ezt a két táblázatot egy harmadik táblázatba összehasonlítani a mindkét táblázatban megtalálható egy oszlop információinak azonosságának alapján? Az adott oszlopban lévő azonosakat teljes sorukkal kellene bemásolnia az új táblázatba.

Előre is köszönöm.

(#34831) lasarus1988 válasza Lya (#34830) üzenetére


lasarus1988
tag

Szia,

magyar excel esetén: FKERES
angol excel esetén: VLOOKUP

függvényt kell használnod.

(#34832) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok. Adott "A" oszlopban lévő számok, van amelyikből csak 1 darab van, van amiből több. B oszlop tartalmát szeretném megkapni a lenti példa alapján. Tehát pl. A oszlopban 121-es számból 2 darab van, akkor 2-es számot szeretnék kapni.

(viszont A oszlopban nagyon sok féle szám van, tehát egyenként nem tudok az adott számra hivatkozni, fel kellene ismernie az Excelnek, hogy ugyan olyan számokból hány darab van)

Létezik ilyen függvény?

A B
121 | 2
121 | 2
123 | 1
233 | 4
233 | 4
233 | 4
233 | 4

Köszönöm! :R

(#34833) Juditta_56 válasza RAiN91 (#34832) üzenetére


Juditta_56
aktív tag


Képlet B1-be:
=DARABTELI($A:$A;"="&$A1)
és végighúzod, ameddig kell.

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34834) RAiN91 válasza Juditta_56 (#34833) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszi, király vagy! :)

Nem értem hogy működik, "=" és a kérdőjel, de erre gondoltam. :R

(#34835) pigster válasza RAiN91 (#34834) üzenetére


pigster
senior tag

Kérdőjellel én sem érteném, hogyan működik.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34836) RAiN91 válasza pigster (#34835) üzenetére


RAiN91
őstag

Bocs, "&" jelre gondoltam.

(#34837) Juditta_56 válasza RAiN91 (#34836) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Igazából az nem is kell, így is jó: =DARABTELI($A:$A;$A1) :C
Ha a függvényvarázslóból próbálkozol, (kis "fx" jel balra fent), akkor sok mindent megtudhatsz a függvényekről.

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34838) cigam


cigam
félisten

=HIPERHIVATKOZÁS("file:////nas/kartonok/dokumentumok/"&ÉV(A2)&"/"&SZÖVEG(HÓNAP(A2);"00")&"_"&SZÖVEG(NAP(A2);"00")&"/"&ÉV(A2)&"_"&SZÖVEG(HÓNAP(A3);"00")&SZÖVEG(NAP(A3);"00")&".pdf";ÉV(A2)&"-"&SZÖVEG(HÓNAP(A2);"00")&"-"&SZÖVEG(NAP(A2);"00"))

A fenti képlettel "számolom ki" az elérési utat, fájlnevet. Működik is Excel-ben, de az Excel viewer megbuggyan tőle. A linkek működnek, de fals értéket ír ki. Elképzelni nem tudom, hogy ha a fájlnévben az ÉV(A2) 1987-et ad vissza, de a cellába miért 1900-at ír ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34839) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Részösszeget szeretnék képezni, úgy hogy csak a részösszeg jelenjen meg. Az összegzés több ismérv alapján történik. Kétféle bizonylat egy megjegyzés és partner .

"A bizonylat" "A bizonylat megjegyzés" "Partner név" "B bizonylat" Érték

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#34840) föccer válasza MZsoltee (#34839) üzenetére


föccer
nagyúr

bal oldalt, a táblázat szélén megjelenik 3 jelölő. Azokra kattintva lehet nyitni/csukni a részösszegnek a szintjeit. Ba variáció, hogy használd az összesít függvényt, az autoszűrővel kiegészítve, és akkor egy dedikált helyen megjelenik a leszürt adatokon végrehajtott művelet eredménye.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34841) MZsoltee válasza föccer (#34840) üzenetére


MZsoltee
veterán

Csak egy ismérvre tudok részösszeget csinálni ekkor az összestöbbi mező tartalma üres lesz.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#34842) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Valami hasonlót szeretnék:

A felső a forrás az alsó az eredmény, ott jelöltem a különbségeket, az eredményben nem kell.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#34843) Delila_1 válasza MZsoltee (#34842) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a RÉSZÖSSZEG függvényt. Ez mindig az aktuális szűrésben látható értékekkel dolgozik, függetlenül attól, hogy hány oszlopot szűrsz a tartományodban.

Szűrés nélkül:

2 oszlopot szűrve:

Szerk.: A G1 és I1 cellákban rosszul adtam meg a címet, de látszik, mi van a jobbra mellettük lévő cellákban.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34844) MZsoltee válasza Delila_1 (#34843) üzenetére


MZsoltee
veterán

Épp az lenen a lényeg, hogy ne kelljen szűrni. Hanem így egy analitikát kellene előállítani a különböző annyi sorral ahol a változók nem egyeznek.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#34845) Delila_1 válasza MZsoltee (#34844) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A SZUMHATÖBB függvényt nézd meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34846) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Van 10 db cellám amiben az értékek változnak, néha van értékük, néha nem. Ezeket az értékeket kellene érvényesítéssel legördülő listába raknom mellyel nincsen gond. Amikor üres a mező akkor a legördülőben is benne van az üres rész. Milyen megoldással lehetne a legegyszerűbben megoldani, hogy ne legyenek benne üres sorok?

(#34847) kezdosql válasza sztanozs (#34731) üzenetére


kezdosql
tag

Igen, "kalkulalva" gondoltam, egyszeruen megoldhato lenne az adatbevitel, soronkent az adatok, oszlopokban a csoportok, es amelyik csoportba tartozik az adott adat, ott lenne egy 1-es vagy x.

Kozben megneztem a linket, tehat 2010-ben mar van ilyen, KOSZONOM, de ugy latom, valami nagyon bonyolult modon oldja meg, majd a hetveget raszanom, hogy kitalaljam, miket csinal es hogyan. ;]

(#34848) lappy válasza Pikkolo^^ (#34846) üzenetére


lappy
őstag

Amennyiben csak felsorolod akkor dinamikus legyen a lista. Google keress rá.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34849) sztanozs válasza MZsoltee (#34844) üzenetére


sztanozs
veterán

Pivot tábla nem jó?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34850) sztanozs válasza Pikkolo^^ (#34846) üzenetére


sztanozs
veterán

Sorok között vannak üres cellák, vagy csak az elején és/vagy végén?
HA csak az elején, végén van, akkor könnyen megoldható egy NamedRange-vel, ha közte is van, akkor viszont kell (legalább) egy segédoszlop is.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.