Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) mdk01


mdk01
addikt

Ebbe a függvénybe láttok valami alapvető hibát amitől megzavarodhat?

=HAHIBA(HA(KÖZÉP(Összesített!U6;SZÖVEG.TALÁL("2";Összesített!U6);3)="2";Összesített!R6;"");"")

Az Összesített!U6 cella értéke D152-2 vagy D152-0,5

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#33252) mdk01 válasza mdk01 (#33251) üzenetére


mdk01
addikt

Oké, megvan a hiba 2 óra keresés után cask ide kellett beírnom szokás szerint :)) és nem a képlettel van a baj....

A gond az volt, hogy a képlet megtalálta a D152 végén a kettest, de én a kötőjel utáni kettest akartam vele megtaláltatni.
Hogyan tudnám azt megadni, hogy a kötőjel után keresse a kettest?

[ Szerkesztve ]

(#33253) Fferi50 válasza mdk01 (#33252) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Hogyan tudnám azt megadni, hogy a kötőjel után keresse a kettest?"

Akkor a kötőjel +2 kombót kell keresni:
SZÖVEG.TALÁL("-2";Összesített!U6)
Másrészt:
KÖZÉP(Összesített!U6;SZÖVEG.TALÁL("2";Összesített!U6);3)="2" soha nem fog teljesülni, mivel 3 karaktert hasonlítasz 1 karakterhez. A közép hossz paramétere legyen 3 helyett 1.

Üdv.

(#33254) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Van egy elég összetett táblázatom, több füllel, amiben sok helyen különféle képletekkel hivatkozok más fülekre, cellákra. Szeretném az ilyen cellákat levédeni valamilyen formában úgy, hogy ne tudjanak mások véletlenül beleturkálni. Valami olyan megoldás lenne a legszimpatikusabb, ahogy ebben a táblázatban, főleg a legelső fülön megoldották: Excel

Itt ugye csak azokba a cellákba tudnék írni, amelyeknél (ben?) aláhúzás található, a többi zárolva van. Az Excel 2003-ban, esetleg 2007-ben van lehetőség, hogy ilyet hozzak létre?

Köszönöm a választ! :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#33255) mdk01 válasza Fferi50 (#33253) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#33256) Delila_1 válasza Traxx (#33254) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azoknál a celláknál, ahol engedélyezed a beírást, a Cellaformázás ablak Védelem fülén vedd ki a pipát a Zárolt négyzetből. Mikor minddel kész vagy, védd le a lapot, mert csak akkor lép életbe a védelem.

A lapfülön jobb klikk, Lapvédelem. A Minden felhasználónak engedélyezve felsorolásban a Zárolt cellák kijelölése elől vedd ki a pipát. Az OK lenyomása után adhatsz jelszót a védelemhez, de nem kötelező.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33257) Traxx válasza Delila_1 (#33256) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm szépen, tökéletes :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#33258) Delila_1 válasza Traxx (#33257) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33259) total90


total90
veterán

Hi, lenne egy kerdesem:

A bal oldali oszlopban vannak termekek arral, a jobb oldaliban szinten. Hogyan tudom osszefizni a 2 tabellat, hogy az azonos termeknek csak az arat fuzze ossze, az uj termek pedig ujkent legyen hozzafuzve?

Tudna valaki segiteni?

Elore is koszi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33260) Fferi50 válasza total90 (#33259) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A két termék + ár oszlopot két új oszlopba bemásolod egymás alá. Ezután kijelölöd ezeket az oszlopokat, Adatok - ismétlődések eltávolítása mindkét oszlop bejelölve.
Feltételezem, hogy azonos terméknek az ára is azonos mindkét helyen.

Üdv.

(#33261) total90 válasza Fferi50 (#33260) üzenetére


total90
veterán

Nem, a termekek ara nem ugyanaz es epp a lenyeg lenne, hogy osszeadja oket...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33262) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy hogyan lehetne egy elérési útból az utolsó mappa nevét kimásolni egy másik cellába.
pl: A1-ben van a c:\munka\buda\ és B1-be szeretném csak azt, hogy buda.
Természetesen ezt változó hosszal, tehát nem tudom simán a JOBB függvényt használni.
A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33263) Fferi50 válasza total90 (#33261) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor csak a termékeket tartalmazó oszlopra csináld meg az ismétlődések eltávolítását, majd a mellette levő oszlopba Fkeres függvénnyel megkeresheted mindkét termékes listában az árat hozzá.
=Hahiba(Fkeres(F2;$A$1:$B$20;2;0);0)+Hahiba(Fkeres(F2;$D$1:$E$25);0)
A két lista az A-B,ill D:E oszlopban van, az egyesített, tisztított terméklista az F oszlopban.
A képletet az F oszlopon kell végighúzni.

Ha a két árat nem összeadni szeretnéd, csak egymás mellett látni, akkor a + jel helyett & " ; " & kell írni, ekkor pontosvesszővel lesz elválasztva a két ár.

Ha egy listában többször is előfordul ugyanaz a termék, akkor viszont az összesített/egyesített listádban nem szabad kivenni az ismétlődéseket, hanem kimutatást kell belőle csinálni !

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33264) Fferi50 válasza daddy9 (#33262) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy "szép" tömbképlet megoldja a problémádat:
=HELYETTE(JOBB(A1;HOSSZ(A1)-NAGY((KÖZÉP($A$1;SOR($A1:$A50);1)="\")*SOR($A1:$A50);2));"\";"")
A tömbképletet Ctrl+Shift+Enter billentyű kombóval lehet bevinni, a szerkesztőlécen a képletet kapcsos zárójelbe teszi az Excel maga.

Ha hosszabb lenne az elérési út mint 50 betű, akkor a $A50 helyett írj nagyobb számot. Ha az elérési út végén nincs "\" ,akkor egyszerűbb a képlet (ez is tömbképlet!):
=JOBB(A1;HOSSZ(A1)-MAX((KÖZÉP($A$1;SOR($A1:$A50);1)="\")*SOR($A1:$A50)))

Üdv.

(#33265) Fferi50 válasza daddy9 (#33262) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az előző hozzászólásomhoz még annyi kiegészítésül: Ha kell a végére a "\", akkor a Helyette függvényt törölni kell az első képletből.

Üdv.

(#33266) daddy9 válasza Fferi50 (#33265) üzenetére


daddy9
tag

Köszönöm a segítséged!
Amint gép elé kerülök kipróbálom! :)

(#33267) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Van egy nagy táblám, a sorokban mérési adatok vannak, nullánál kisebbek és nagyobbak is, miután nem volt mérés ott 0 van. A sorokban tehát eltérő mennyiségű adat van (van ahol csak 2 oszlop,van ahol 10). Olyan megoldást keresek, amivel minden sorból kinyerhetem az utolsó (nem 0) értéket. Ez egyébként a sorban balról jobbra haladva is az első 0 előtti érték. (a képen már a 0-kat lecseréltem üres cellára illetve bekereteztem ,hogy miket kéne kinyernem)
Köszönöm előre is. :)

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#33268) Fferi50 válasza lumpy92 (#33267) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld a következőt: Szúrj be egy üres oszlopot a munkalap elejére.
Ezután írd be a következő tömbképletet az A1 cellába:
=INDIREKT(CÍM(SOR();MAX((B1:AZ1<>"")*OSZLOP(B1:AZ1))))
A tömbképletet a Ctrl+Shift+Enter billentyű kombinációval lehet bevinni, az Excel kapcsos zárójelbe teszi automatikusan. Majd húzd végig a képletet az oszlopon.

Az AZ1 helyett azt a legutolsó oszlopot írd be, ahol még adat lehet.

Természetesen az adatok utolsó oszlopába is írhatod a képletet, annak megfelelően változtatva a tartományt.

Üdv.

(#33269) Delila_1 válasza lumpy92 (#33267) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell kitörölnöd a nullákat.

Vegyük, hogy az első adatod a B1 cellában van. Az A1 képlete

=HAHIBA(INDEX(B1:AZ1;1;HOL.VAN(0;B1:AZ1;0)-1);"Nincs befejezve")

Az AZ helyett a legnagyobb kitöltött oszlopod (+ pár oszlop) azonosítóját add meg,

Ha meg kitörölted, akkor az A1 képlete

=INDEX(B1:AZ1;1;HOL.VAN(500;B1:AZ1;1))

Az 500 helyére egy olyan nagy számot írj, amekkora biztosan nincs az adataid között.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33270) lumpy92 válasza Delila_1 (#33269) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm a választ!
Tökéletesen, működik! Én egy kevésbé elegáns módon tudtam megoldani. Kiirattam a SOR számát, utána DARAB függvénnyel megnézettem, hogy hány adat van a sorban (ugye a 0-k már nem szerepeltek), ezután egy CÍM függvénnyel a sor számát és az oszlopszámot megadtam, majd egy INDIREKT függvénnyel lekérdeztem az adott cellát.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#33271) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Pont diagram létrehozásakor van rá mód, hogy ha különböző X értékekhez ugyan az az Y érték tartozik, akkor az Y értéket ne kelljen annyiszor lemásolni a munkalapon, ahány X értékem van,hanem valahogy ki lehessen jelölni, hogy mindhez ugyan az tartozik??
Köszönöm előre is!

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#33272) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, a mai nap folyamán kaptam egy nagyon csúnya táblázatot amit át kellene alakítanom egy jobban átlátható formára, mondhatni transzponálni kellene de mivel adatkörönként új oszlop van így megfogott. Tudna valaki segíteni benne? Egy több mint 20 ezer soros tábláról lenne szó így leginkább egy makrószerűségre gondoltam.

Fájl: [link]

Előre is köszönöm a segítséget.

(#33273) botond2225


botond2225
csendes tag

Sziasztok,

Olyan megoldást keresek, hogy adott egy 1 oszlopos adathalmaz (termék paraméterek), amelyben szerepelnének fix szövegek (tulajdonság megnevezése) és változó nevek (tulajdonság értékei) egymás alatt.
Valahogy így:

Ebből az oszlopból úgy szeretném kinyerni és elrendezni az adatokat, hogy az egyik fix szövegtől(tulajdonság megnevezése) a következő fix szövegig(tulajdonság megnevezése) gyűjtse össze és tegye egymás mellé vesszővel elválasztva.
A fix szöveg(tulajdonság megnevezése) mindig ugyanaz lenne, nem változik sem a neve, sem a sorrendje. Ami alatt szerepel adat(értékek) az változhat, valahol 1 cella, valahol 3, valahol 8.
Esetleg úgy lehetne megcsinálni valahogy, hogy elsőnek az első fix szövegtől a második fix szövegig nézze és ami közötte van, azt dolgozza fel, tegye egy cellába, majd a másodiktól harmadikig, stb.
"Egyszerűség" kedvéért egyszerre csak 1 oszlopot kell feldolgoznia.

Kivétel 2 rész lenne: (ezek is mind fix szövegnél jönnének elő)
1. A "size" tulajdonságait ne vesszővel elválasztva tegye egy cellába (mind a 3 értékét) hanem " x " értékkel, tehát hogy ilyet kapjak eredményül:

70.3 mm x 145.6 mm x 8.3 mm

2. A 2G, 3G, 4G LTE értékeket az alábbi formátumban 1 cellába tegye:
(2G: értékek ","-vel elválasztva, majd sortörés és alatta a 3G ugyanígy, sortörés, majd a 4G LTE szintén ugyanígy)

2G: 1800, 1900, 850, 900 MHz
3G: 1900, 2100, 850, 900 MHz
4G LTE: 1800, 1900, 2100, 2300, 2500, 2600, 850, 900 MHz

Minden fix szövegnek(tulajdonság megnevezése) lenne egy fix száma. Ezeket én adnám meg.
Pl. a size-nak 16, Weight-nek 17, stb.

A végeredménynek ilyennek kellene lennie: (részlet)

Lejjebb görgetve:

[kép]

Példafájlok, ahogy szeretném ha kinézne:

[link]

Ebben szerepelne kigyűjtve a fix szövegeket 3 leszedett termék adataival:

[link]

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv,
Bálint

(#33274) Salex1


Salex1
senior tag

Egy kis segítség kellene. Van egy csoportosított oszlop grafikon, ami a hónapon belül a heteket tartalmazza, viszont az összesítésnél halmozott oszlopként kellene megjelenni, így:

Csak úgy tudtam megoldani, hogy egy másik grafikont raktam az alsóra, de így nem az igazi. Van erre valami megoldás?

(#33275) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

VBA kódban akadtam el:
hogyan tudom VBA-ban kijelőlni az L20-as cella és a cells(opsm,12) közötti tartományt?

(opsm egy változó, 12. oszlop pedig az "L").

Nem tudom mennyire sikerült értelmesen kérdeznem, mondok egy példát:
Ha a makróban az opsm (integer) változó értéke 25, akkor az "L20-L25" tartományt szeretném kijelőlni.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#33276) Delila_1 válasza Lasersailing (#33275) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

range(cells(20, "L"), cells(opsm, "L")), vagy

range(cells(20, 12), cells(opsm, 12)), vagy

range("L20:L" & opsm)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33277) Delila_1 válasza lumpy92 (#33270) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33278) Delila_1 válasza Salex1 (#33274) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mivel mindegyik oszlop típusú, sajnos nem lehet azonos diagramon ábrázolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33279) Lasersailing válasza Delila_1 (#33276) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Köszönöm!

(#33280) Delila_1 válasza Lasersailing (#33279) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33281) Fferi50 válasza Salex1 (#33274) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Excel 2016-ban már van olyan lehetőség, hogy egyéni kombináció, itt megoldható, amit szeretnél:

Az adatsorokat úgy kell megadnod, hogy az összesítést külön soron, új oszlopokban helyezed el és a másodlagos tengelyhez illeszted.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33282) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni.
Rendszerről tudnivaló: Windows 7, 64bit.
Officeról tudnivalók: Corporate környezet, egységesen Office365 programcsomag.
Probléma összefoglalva:
Adott egy excel fájl, ami rettentően akad, szaggat, van hogy percekig homokórázik. Különleges művelet és képletet nem tartalmaz. Sorokról és oszlopokról annyit kell tudni hogy vannak pár elrejtett sor benne de ettől függetlenül a tényleges adatot tartalmazó oszlopok az "A-P-ig" terjednek. Soroknál szintén van rejtett, de itt is nem haladja meg a 3000 sort.Oszlopok képe
A munkafüzetben van 4-5 lap, amik közül egy lap tartalmazza a fentebb leírt mennyiségű sort, oszlopot a többi ennél csak kevesebbet vagy csak formázási beállítást.Munkalapok képe
A memóriahasználat már az elején felszökik brutálisan, és ezt az állapotot tartja is. Ha átmásolom másik excelben ott is produkálja.

ui.: nem csak ennél a fájlnál, de ezen keresztül próbáltam bemutatni mi a problémám. Már próbáltam sok addont kikapcsolni bekapcsolni, de sajnos semmi. És ez egy olyan excel fájl lenne amiben folyamatosan dolgoznának, de sajnos rettentően :W dühítő ezzel dolgozni.

Tudnátok valamit ajánlani mit nézzek meg és hol, vagy javítani a fájlt, vagy bármilyen javaslatot szívesen veszek mert én kifogytam a lehetőségekből.
Köszönöm :) :R :R

(#33283) Pakliman válasza zakoss (#33282) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

"És ez egy olyan excel fájl lenne amiben folyamatosan dolgoznának, de sajnos rettentően :W dühítő ezzel dolgozni."

Ez vajon azt jelenti, hogy az egy "megosztott" munkafüzet?
Ha igen, akkor az szívás, nálam legalábbis az volt :(
Olyan mértékű volt a belassulása, hogy inkább lemondtunk róla.
Nem csak lassú volt, de időnként össze is omlott, adatvesztésünk is volt miatta.
Az egyetlen megoldás az volt (az átalakítása nem jött be, nem szűnt meg a probléma), hogy üres munkafüzetben újonnan kellett létrehozni minden munkalapot, minden formázást, képletet stb.
A másolás/beillesztés valamiért "vitte magával" a problémákat is.
(Magyar Office Professional Plusz 2010 v14.0.7173.5000 SP2)

Ha nem ez, akkor esetleg feltételes formázás hegyek?

(#33284) bandus


bandus
veterán

egy oszlop adataiat kellene transzponáltan bemásolnom egy sor minden második cellájába, azaz a sima transzponálás nem működik a vba kódban. van erre esetleg valami egyszerűbb megoldás, mint az, hogy x db egyenkénti másolást csináljak? köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33285) Delila_1 válasza bandus (#33284) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Transzponálod az egészet, majd az utolsó oszloptól indulva egy ciklusban minden oszlop elé beszúrsz egy újat.

Sub oszlopbe()
Dim oszlop As Integer, uoszlop As Integer
uoszlop = Cells(1, Columns.Count).End(xlToLeft).Column
For oszlop = uoszlop To 1 Step -1
Columns(oszlop).EntireColumn.Insert
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33286) Fferi50 válasza bandus (#33284) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld ezt a makrót:

Sub transzp()
Dim honnan As Range, hova As Range, xx As Integer, cl As Range
Set honnan = Range("A1:A14") 'innen kell másolni
Set hova = Range("A20") ' ez a másolási cél első cellája
For Each cl In honnan.Cells
hova.Offset(0, xx).Value = cl.Value
xx = xx + 2
Next
End Sub

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33287) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen sorom a makroban:

Selection.Offset(-4, 5).Value = Selection.Offset(6, 26)

Ez beirja az "Offset(-4,5) cellaba az erteket amit kell (Offset(6,26) cella erteket). Hogy kell ezt atirni, hogy ne ertek legyen az excel tablaban, hanem az adott (offsetelt) cella hivatkozasa

Biztos hogy rosszul keresgelek a neten mert nem talalom sehol :( mi ennek a neve? Link?

[ Szerkesztve ]

(#33288) Delila_1 válasza Declare (#33287) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Selection.Offset(-4, 5).Value = Selection.Offset(6, 26).Address

Erre gondoltál?

A D6-on állva az I2-be beírja a $AD$12 címet.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33289) Declare válasza Delila_1 (#33288) üzenetére


Declare
őstag

Szia!

Nem :B

A üeldad alapjan ezt szeretnem a cellaba iratni:

=AD12

tehat = jel hibadzik....a dollar jelek igazabol elsö körben mind1. :R

(#33290) bandus válasza Fferi50 (#33286) üzenetére


bandus
veterán

Köszi, ez tökéletesen működik! :)

Delila, köszi neked is, de most a formátum adott, és új oszlopok beszúrására nincs lehetőség.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33291) Delila_1 válasza Declare (#33289) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Selection.Offset(-4, 5).Value = "=" & Selection.Offset(6, 26).Address

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33292) Delila_1 válasza Delila_1 (#33291) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vagy hogy relatív legyen a cím

Selection.Offset(-4, 5).Value = "=" & Selection.Offset(6, 26).Address(rowabsolute:=False, columnabsolute:=False)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33293) Declare válasza Delila_1 (#33291) üzenetére


Declare
őstag

Tökeletes, ez az !!! Köszi szepen :R :R :R

Operaltam ezzel a & jellel, meg idezöjelekke, de pont nem igy...asszem most mar tenyleg ertem, hogy müködik a & jel a makroban :B :R

(#33292) Delila_1 ezt pedig elmentem/jegyzem :K :R

[ Szerkesztve ]

(#33294) Delila_1 válasza Declare (#33293) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hurrá!
Szívesen.

Az elmentésre majd később rákérdezek, mikor nekem nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33295) Delila_1 válasza Declare (#33293) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így is jó:

Selection.Offset(-4, 5).Value = "=" & Selection.Offset(6, 26).Address(0,0)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33296) zakoss válasza Pakliman (#33283) üzenetére


zakoss
tag

Csak az kellene, van dolgom sajnos megosztott excelekkel de én sem ajánlom senkinek. Ez a pláne hogy az excel fájl nem megosztott. Tehat ha csak én dolgozok, vagy kipróbálom hogy milyen akkor is produkálja ezt a fagyást.
Az hogy 4, 8, vagy 16gb ramos géppel próbálom, szintén mind 1 fagy így is, úgy is.
Lehet tenyleg az lesz hogy új doksi gyártása a régiből.

(#33297) Delila_1 válasza zakoss (#33296) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Véletlenül se teljes lapokat, csak adattartományokat másolj az új füzetbe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33298) Declare válasza Delila_1 (#33294) üzenetére


Declare
őstag

Beleirom az ilyeneket a makroba egy ' jellel es megjegyzessel, szoval meglesz :D

(#33299) Delila_1 válasza Declare (#33298) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Helyes. 1 év múlva már csak azt kell kitalálni, melyik fájlban volt erről szó. ;]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33300) Salex1 válasza Fferi50 (#33281) üzenetére


Salex1
senior tag

És ha megcsinálok egy ilyen grafikont, visszafele kompatibilis? Munkahelyi témáról van szó, megvennék a gépre a 2016-ot, de a többin attól még a 2010-es marad... meg fogják tudni nézni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.