Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Gravity1234 válasza sztanozs (#34750) üzenetére


Gravity1234
tag

Isten vagy. Koszonom. :C

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34752) csferke válasza lasarus1988 (#34749) üzenetére


csferke
senior tag

:F
amikor sima "," használok akkor mindjárt hibát jelez
";" elfogadja a képletet csak rossz az eredmény

(#34753) csferke válasza Juditta_56 (#34748) üzenetére


csferke
senior tag

Tudom, bonyolult, de én így használom:
Ez tényleg túl bonyolult.
Akkor inkább másképpen oldom meg a mező kitöltését.

Jó lett volna ha egybe tudom fűzni a két mezőt mert ez adta volna a kiírandó pdf file nevét.

(#34754) lappy válasza csferke (#34742) üzenetére


lappy
őstag

2016 magyar excelben szépen kiírja amit szeretnél

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34755) sztanozs válasza csferke (#34752) üzenetére


sztanozs
veterán

próbáld meg magyar helyettesítő karakterekkel:
nn.hh.éééé

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34756) csferke válasza sztanozs (#34755) üzenetére


csferke
senior tag

próbáld meg magyar helyettesítő karakterekkel

:F
Azt nem tudom, hogy miért és hogyan DE így működik :C

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#34757) sztanozs válasza csferke (#34756) üzenetére


sztanozs
veterán

nap-hónap-év

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34758) Shurycen


Shurycen
tag

Sziasztok!

Ahogy olvastam a topikot és megláttam hogy itt ilyen programozások folynak, megijedtem, hogy az én kérésem milyen bagatellnek tűnhet nektek de akkor is szükségem van segítségre.

Tehát adott EZ az xls, ami egy munkaidő nyilvántartó és abban kérném a segítséget, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a J1-es mezőben ha legörgetem és kiválasztom az adott hónapot, akkor a hónap napjait mutató táblázat, annyi soros legyen, ahány nap van az adott hónapban? Nyilván én megszerkeszteném a táblákat, de hogyan valósítható az meg hogy ha kiválasztom az áprilist akkor 30 napos táblázat jelenjen meg, ha kiválasztom a májust akkor pedig 31 napos.

Előre köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#34759) lappy válasza Shurycen (#34758) üzenetére


lappy
őstag

[link]

egy hasonló minta, mondjuk a rövdebb hónapokra hogy eltünjön függvényekkel nem lehet megoldani

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34760) Shurycen válasza lappy (#34759) üzenetére


Shurycen
tag

Ahha, és ezt hogyan tudom én megcsinálni? :)

Illetve akkor nincs mód arra, hogy mondjuk akkor a tábla mindig 31 napos legyen de mondjuk kiválasztva egy adott hónapot elrejtsen belőle egy sort? igy például a 30 napos hónapoknál csak elrejtené a 31-ét.

(#34761) lappy válasza Shurycen (#34760) üzenetére


lappy
őstag

Macróval lehet automatikusan, de ha manuálisan kijelölöd a sorokat és elrejt úgy lehet.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34762) Shurycen válasza lappy (#34761) üzenetére


Shurycen
tag

Értelek, igen nekem automatikus kellene, illetve tudnál adni instrukciókat ahhoz, ahogy megcsináltad a doksit? :)

(#34763) Delila_1 válasza Shurycen (#34762) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makró nélkül, csupán feltételes formázásokkal.

Az A9 cellában írd át a hónapot, és meglátod a változást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34764) lappy válasza Shurycen (#34762) üzenetére


lappy
őstag

[link]

kisebb módosítás így mindent látsz ha rákattintasz és nyomsz egy F2-t

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34765) lappy válasza Delila_1 (#34763) üzenetére


lappy
őstag

Ez így OK, de szeretné ha eltünne a formázás is, magyarul elrejtené azokat a sorokat és fentebb jönne az összesítő :R

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34766) Shurycen válasza lappy (#34765) üzenetére


Shurycen
tag

Delila_1 és lappy, Köszönöm zsenik vagytok :) egyébként azt a két dolgot kellene valahogy egybe fonni amit csináltatok, nekem az tökéletes lenne, ha így változna csak ne a dátumot kellene módosítgatni, hanem ugye egy listából választott hónap miatt változna így..

Illetve az a baj hogy hiába nyomok F2-t nem értem a működést :)

(#34767) Delila_1 válasza Shurycen (#34766) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ímé.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34768) Delila_1 válasza Shurycen (#34766) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Itt a legördülős.

Szerk.: A makróban a "$A$9" helyett írj "$K$2"-t.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34769) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Magyar Excel 2016

Adatérvényesítéssel szeretnék legördülő listát létrehozni, méghozzá úgy, hogy a lehetséges listaelemek halmaza később bővíthető legyen, lehetőleg úgy, hogy egyszerűen a további listaelemeket a meglévők alá írom a forrás-táblázatban.

Kipróbáltam a dolgot úgy, hogy
-(1) Az adatérvényesítés dialógusablakban a listaelemek tartományaként egy a tényleges listánál nagyobbat adtam meg, benne üres pozíciókkal, ahová majd a későbbi új listaelemek kerülnek. Ez nem tetszett, mert a legördülő listában az üres pozíciókat mutatja először(!!) és a tényleges listaelemekhez pedig görgetni kell a legördülő listában.

-(2) Kipróbáltam úgy is, hogy a listaelemek tömbjét kijelöltem és elneveztem, (ekkor a név amit a tömbnek adtam megjelent a névkezelőben) majd az adatérvényesítés dialógusában már nem tól-ig tartományt adtam meg a lehetséges listaelemek forrásaként, hanem a tömb nevét. Ez nekem azért nem tettszik, mert a lehetséges listaelemek halmazának bővítésekor át kell szabni a tömbhatárokat a névkezelőben, ez meg nem mindenkinek olyan magától értetődő (barátnőmnek (is) csinálok egy táblázatot és ő csak használni szeretné, nem mókolni vele).

Mi a standard megoldás erre?

Előre is köszi!
J.

(#34770) mdk01


mdk01
addikt

Segítsetek légyszi, már egy órája nézem a képletet, de nem jövök rá mi baja, lehet a szűz szem hamar észreveszi. :)
=HAHIBA(HA(KÖZÉP(Összesített!$U6;SZÖVEG.TALÁL(VAGY("0,5";"1");Összesített!U6;SZÖVEG.TALÁL("-";Összesített!U6));3)=VAGY("0,5";"1");Összesített!M6;"");"")

A vagy függvénnyel lesz valami, mert ha nem állítom döntés elé, hogy vagy ez, vagy az hanem megadom az egyik értéket, akkor működik.
Megpróbáltam macskaköröm nélkül is, mert a vagy függvény megugatja a macskakörmöt, de úgy sem jó.
Köszönöm

(#34771) Temerti válasza mdk01 (#34770) üzenetére


Temerti
tag

Szia!
Nem az okozza a gondot, hogy a SZÖVEG.TALÁL függvény első argumentumának a VAGY függvényt adtad meg, ami csak IGAZ vagy HAMIS-sal tér vissza?

(#34772) Delila_1 válasza joysefke (#34769) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A listaelemeket tartalmazó tartománynak legyen címsora. Alakítsd át táblázattá (beszúrás, táblázat rovatfejekkel). Jelöld ki az elemeit a rovatfej nélkül, és ennek a tartománynak adj nevet.

Az érvényesítésnél a forrás rovatban állva F3-ra megjelennek a füzetedben lévő elnevezett tartományok, ezekből kiválasztod a mostanit. Az érvényesítés követni fogja a tartomány bővítését, szűkítését.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34773) csferke válasza sztanozs (#34757) üzenetére


csferke
senior tag

nap-hónap-év
Erre mondtam, hogy Azt nem tudom, hogy miért és hogyan DE így működik

:)

(#34774) Shurycen


Shurycen
tag

Még egyszer Köszönöm nektek a segìtséget, Profik vagytok :)

(#34775) mdk01 válasza Temerti (#34771) üzenetére


mdk01
addikt

De igazad lesz. :U
Van erre képlet, hogy ilyen vagy meghatározást értékekre lehessen értelmeztetni?
Jelen esetben, hogy ha megtalálja a 0,5 vagy az 1-et akkor....
Köszönöm

(#34776) joysefke válasza Delila_1 (#34772) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi, kipróbálom!

(#34777) Juditta_56 válasza mdk01 (#34775) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Szerintem a képleted(?) egy kicsit összezavarodott, így nem is nagyon lehet tudni, hogy mit szeretnél... :F
Ha azt szeretnéd, hogy
ha az Összesített!$U6 tartalmazza a '0,5' vagy az '1' szöveget, akkor írja ki az Összesített!$M6 értékét, különben ""-t, akkor:
=HA(HIBÁS(SZÖVEG.TALÁL(0,5;Összesített!$U6));HA(HIBÁS(SZÖVEG.TALÁL(1;Összesített!$U6));"";Összesített!M6);Összesített!M6)
(bocs, én nem használom a "HAHIBA" függvényt, csak így tudom)
ha viszont nem ezt szeretnéd, akkor írd le pontosan, hogy hogy gondolod...

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34778) joysefke válasza Delila_1 (#34772) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Nem sikerült, de érzem, hogy közel vagyok!

Csináltam egy leíró képet, hátha tudsz segíteni debuggolni!

Előre is köszi!

(#34779) joysefke válasza joysefke (#34778) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

végül csak sikerült!

A műveletek sorrendje fontosnak tűnik:

Először a forráslistát kell elnevezni, majd utána a táblázatot kijelölni (ami csupán egy rovatfejjel nagyobb mint az előző lista) és létrehozni.

Ez után az érvényesítés dialógusablakban F3-ra már megjelenik a lista.

(#34780) mdk01 válasza Juditta_56 (#34777) üzenetére


mdk01
addikt

Az a lényege, hogy az Összesített!U6 cellában keresse meg a kötőjelet, ha ez megvan akkor a kötőjeltől keresse meg (és itt jönne egy vagy függvényszerű valami) vagy a 0,5-öt vagy az 1-et. Ha ez megvan akkor ahol megtalálta onnan adja eredményül az első három karaktert(ami vagy a 0,5, vagy az 1).
Ha ez a megtalált szám/szöveg egyenlő a 0,5-tel vagy az 1-gyel, akkor a cella értéke az Összesített!M6, de ha nem egyenlő akkor ne írjon be semmit.
Ez a képlet működik jól, és sajnos így kell működnie hogy a mellette lévő cellában is működjenek a dolgok, egyszerűen csak ha egy adott szám/szöveg helyett választás elé állítom, hogy vagy ez, vagy az van a cellában akkor is működjön akkor úgy már nem működik.

Tehát így működik:
=HAHIBA(HA(KÖZÉP(Összesített!$U6;SZÖVEG.TALÁL("1";Összesített!U6;SZÖVEG.TALÁL("-";Összesített!U6));3)="1";Összesített!M6;"");"")

De itt csak akkor működik, ha az 1-est találja meg, ha abba a cellábaa kötőjel után 0,5 van akkor már nem ír be semmit, de én azt szeretném, hogy ha 1-es vagy 0,5 van akkor is működjön.
Jó lenne valami felsorakoztató függvény, hogy mely értékekre működjön.
Köszönöm

(#34781) lappy válasza mdk01 (#34780) üzenetére


lappy
őstag

=HAHIBA(HA(KÖZÉP(U6,SZÖVEG.TALÁL("0,5",U6,SZÖVEG.TALÁL("-",U6)),3)="0,5",M6,HA(KÖZÉP(U6,SZÖVEG.TALÁL("1",U6,SZÖVEG.TALÁL("-",U6)),1)="1",M6,"")),"")

csak az egyszerűség kedvéért nincs benne ÖsszesítettU6
itt viszont a 0,5 keresés az jó, de az 1 már nem
a függvény hibát ad és ezért nem ugrik a második ha részre :Y

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34782) Delila_1 válasza mdk01 (#34780) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(VAGY(KÖZÉP(Összesített!U6;SZÖVEG.TALÁL("-";Összesített!U6)+1;3)="0,5";KÖZÉP(Összesített!U6;SZÖVEG.TALÁL("-";Összesített!U6)+1;1)="1");Összesített!M6;"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34783) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném megcsinálni Excel-ben, hogy ha egy adott oszlop celláiba beírok egy szöveget, akkor azt konvertálja át linkké úgy, hogy egy adott url-t egészít ki vele.
Tehát egy cellába ha beírom azt, hogy ABC123, akkor amint leütöm az entert csináljon belőle hyperlinket a következő formátumban: www.weboldal.hu/ABC123 és a neve természetesen legyen az amit bírtam a cellába (ABC123).
És korlátozni kellene egyetlen oszlopra ezt a makrót. :R
Javascript-ben csináltam már ehhez hasonlót, de VBA-ban nem vágom a parancsokat.

(#34784) föccer válasza maestro87 (#34783) üzenetére


föccer
nagyúr

Egyszerű. =HIPERHIVATKOZÁS(ÖSSZEFŰZ("idejön a konstansszöveg";A1);A1)

Nincs előttem excel, de valami ilyesminek kell lennie.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34785) cigam válasza föccer (#34784) üzenetére


cigam
félisten

=HIPERHIVATKOZÁS("idejön a konstansszöveg"&A1;A1)
Nem egyszerűbb így?
Az ÖSSZEFŰZ milyen előnyöket ad a &-hoz képest?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34786) Juditta_56 válasza mdk01 (#34780) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Megint Deliláé a +1 pont, bár azt nem egészen értem a problémádban, hogy ha megtalálja a SZÖVEG.TALÁL a keresett értéket-adatot, akkor minek kell összehasonlítani a megtalált szöveget/számot a keresettel? Tehát, minek belevariálni a KÖZÉP függvényt is?

(#34787) Delila_1: Rendben leesett, tökmindegy, mert ha nem a KÖZÉP, akkor még egy SZÖVEG.TALÁL-t kell beletenni...
SZÖVEG.TALÁL("0,5";Összesített!U6;SZÖVEG.TALÁL("-";Összesített!U6)+1)
:R

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34787) Delila_1 válasza Juditta_56 (#34786) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, hogy a kötjel előtt is előfordul a "0,5", vagy az "1" érték.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34788) mdk01 válasza Delila_1 (#34782) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm, igazad van erre nem gondoltam. :R

Lehet, hogy a kötjel előtt is előfordul a "0,5", vagy az "1" érték.
Igen jól látod, ott is szerepelhet bármi, és ezzel kizárom, hogy csak a kötőjel utánit vegye figyelembe.

Köszönöm mindenkinek aki foglalkozott a problémámmal.

(#34789) Delila_1 válasza mdk01 (#34788) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Részemről szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34790) maestro87 válasza föccer (#34784) üzenetére


maestro87
őstag

De ez nem script. Így ha az A1 cellába beírom ezt a formulát, majd ugyanúgy az A1-be beírom az abc123-at (link neve), akkor szerintem nem lesz belőle link. Tévednék? Most én se tudom kipróbálni.

(#34791) föccer válasza maestro87 (#34790) üzenetére


föccer
nagyúr

Írd A2-be a másodikat a képleteket meg másold le. ~1.000.000. sort kezel az excel.

(#34785) cigam: úgy igazándiból megszokásból hazsnálom az összefűtz. Nagyon sokszor számot előbb vissza kell konvertálnom szöveg formátummá és úgy beépíteni 1-1 karakterláncba és innen a megszokás.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34792) Juditta_56 válasza mdk01 (#34788) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Részemről is szívesen, bár azt hiszem, nem sokat segítettem... :)

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34793) mdk01 válasza Juditta_56 (#34792) üzenetére


mdk01
addikt

A szándék a lényeg, ha meg sikerül az csak plusz. :)

(#34794) maestro87 válasza föccer (#34791) üzenetére


maestro87
őstag

Az plusz egy felesleges oszlop amit szeretnék elkerülni. Másik munkafüzetet sem szívesen használnék erre.

(#34795) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!

Van 1 darab oszlopom, ami 2698 soros. Több cellában is szerepelnek LINE BREAK feliratú szöveggel elválasztott mondatok, tehát például az alábbi félkövérrel kiemelt szöveg jelenleg 1 cellában van:

Kettő... nem is, három pecsétet érzek a közelben, amik az akadályt tartják fenn. -- LINE BREAK -- Vissza kell mennünk, és megkeresni őket, ha tovább akarunk haladni. -- LINE BREAK -- Ne aggódj, felfedem őket előtted, drágám.

Amire igazából szükségem lenne, hogy LINE BREAK érzékelésénél a következő mondatot átrakja egy új cellába alatta (tehát a fenti példa esetében két új cella kerüljön az eredeti alá, és mindegyikbe az adott mondat kerüljön át).

2016-os Microsoft Office-t használok. Előre is köszönöm, ha valakinek van tippje, merre induljak el.

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#34796) Delila_1 válasza lostprophet (#34795) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

2016-osban a Power Query-vel megoldható. Ezt tedd:

1. Adj címsort (ha nincs) az oszlopodnak, ahol a hosszú szövegeid vannak. Jelöld ki az oszlopot.
2. Adatok, a Beolvasás és átalakítás csoportban kattints a Táblázatból ikonra.
3. Kezdőlap | Oszlop felosztása | Elválasztó alapján menüpont.
4. Az Elválasztó kiválasztása vagy beírása rovatban az alsót (- Egyéni -) jelöld be, mire megjelenik alatta egy beviteli mező. Ebbe írd be az elején és a végén a szóközökkel a " -- LINE BREAK -- " szöveget, de nem kellenek az idézőjelek. Azokat csak azért írtam ide, hogy látsszanak a szóközök. A Felosztásnál az alsó opció legyen kiválasztva, OK.
5. kész is van, Bezárás és betöltés.

Létrejött egy új munkalap, rajta felosztva mondatonként a celláid tartalma, de nem egymás alá, hanem egymás mellé. Ha az eredeti lapon új sort veszel fel, át kell lépned az új lapra. Jobb oldalon látszik a Táblázat1 cím, ezen jobb klikk, Frissítés, és máris megjelennek az új sorok mondatonként új oszlopokban. Tehát csak egyszer kell megadni a felosztási szempontokat, bővülő adatok esetén már csak frissíteni kell 1 kattintással.

Ha ez megfelel, akkor már egy Excel makróval össze lehet hozni, hogy a mondatok egymás alatt legyenek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34797) pigster válasza lostprophet (#34795) üzenetére


pigster
senior tag

A következő makró megcsinálja amit akarsz a kiválasztás melletti oszlopban:
Option Explicit

Public Sub kivalasztastSorokba()

Const separator As String = " -- LINE BREAK -- "

Dim cella As Range
Dim kivalasztas As Range
Dim tomb As Variant
Dim sorSzamlalo As Long
Dim i As Integer
Dim cellaErtek As Variant

Set kivalasztas = Application.Selection
sorSzamlalo = 0
For Each cella In kivalasztas.Cells
cellaErtek = cella.Value
If (cellaErtek <> "") Then
tomb = Split(cellaErtek, separator)
For i = LBound(tomb) To UBound(tomb)
Cells(sorSzamlalo + 1, kivalasztas.Column + 1) = tomb(i)
sorSzamlalo = sorSzamlalo + 1
Next i
End If
Next cella
End Sub

Nem vagyok nagy guru, a töbiek majd kijavítják, szépítik. Nekem működött a példáddal.

Epistoryval (http://store.steampowered.com/app/398850/) nem foglalkozol esetleg?

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34798) Delila_1 válasza pigster (#34797) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:C :C :C

1 sort a

Set kivalasztas = Application.Selection

sor fölé tennék.

Range("A1").CurrentRegion.Select

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34799) pigster válasza Delila_1 (#34798) üzenetére


pigster
senior tag

Érdekelt a dolog - úgy ollóztam össze... :B

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34800) DeFranco


DeFranco
nagyúr

megpistulok nem jövök rá, pedig tuti van rá workaround

legyen egy klasszikus lottós példa, van 5x5 számom (tehát 5 db kombináció 5-ös lottóban), azt szeretném kilistáztatni a kihúzott lottószámokat tartalmazó idősoron, hogy az egyes kombinációkon (legyen mondjuk ABCDE) hány találat volt az adott héten, ha volt.

tehát azt vizsgálnám egy függvénnyel, hogy az adott héten kihúzott ötös lista és egy másik ötös lista között hány darab azonos elem van (és ezt megteszem ötször, de ez szinte mindegy).

nem jövök rá, hogy kellene ezt kikombinálnom, makró nélkül csak függvényekkel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.