Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34401) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Tanár kolléganőnek szakdolgozatába szeretnénk egy diagramot betenni, ami nagyjából így nézne ki. Tehát az x tengelyen szereplő oszlopok valamiféle csoportba lennének összefogva. Ezek összevont osztályok az 1-4 osztály valójában egy osztály egyazon órákra járnak és a naplóban is így vannak. Az 5-6 és 7-8 osztály ugyanígy, és az lenne a cél, hogy ezt szemléltessük, hogy hány fő jár a tulajdonképpeni saját osztályába (1,2,3,4...) de mégis "csoportban" maradva. Nem tudom mennyire érthető amit írtam. Excel 2016ban dolgozunk.

Valami ilyesmire jutottam és mondjuk jelmagyarázatban színek szerint lehetne az osztályokat feltüntetni. Az alsó sor (I,II,III) szövegdobozokból áll tudom elég gány megoldás :B Ezért kérem a segítségeteket!

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#34402) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

helyreállítással kapcsolatos kérdésem lenne, eddig a gugli nem segített..
Van 2 excel táblázatom és megnyitásnál ezek a kedves üzenetek fogadnak...?

(#34403) Fferi50 válasza lenkei83 (#34398) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nyiss meg egy üres Excel munkafüzetet. A VBA nézetben az immediate ablakba írd be:
Application.EnableEvents=False (enter)
Azaz kikapcsolod az eseménykezelést.
Utána próbáld megnyitni a fájlt (nekem sikerült). Innen már makrónként végigmehetsz, hogy mi akaszthatja ki.

Üdv.

Update: Sőt: ok_wathing indítása lépésenként, pár lépés után lefuttatása majd bezárás - mentéssel, az eseménykezelés visszakapcsolása után simán meg is nyitotta a fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#34404) föccer válasza oke (#34399) üzenetére


föccer
nagyúr

Én felvennék egy segédtáblát, amibe a beillesztendő szöveget írnám amibe simán fkeressel keresnék. A keresési értéket az adott számból csonkolással szedném mi.

a segédtábla D15:E18 tartományban, de elvileg bárhol lehet, csak a képlet hivatkozás értelem szerűen rá mutasson.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34405) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Szerintem egyszerű dolgot szeretnék, de sehogy sem sikerül....
Segítséget szeretnék kérni.

Van egy Excel táblázatom (office 2013) vízszintesen vannak benne az adatok, kb 1000 oszlopban.

Nincs szükségem minden adatra, csak néhányra, azokat viszont függőlegesen kell ábrázolnom, és más sorrendben mint ahogy a vízszintes sorokban vannak.

Most azt csináltam, hogy egyszerűen behivatkoztam a cellákat:
pl:
=A1 =B1 =C1 =D1 = K1

vagy:
=A12 =B12 =C12 =D12 = K12

A lényeg annyi, hogy a hivatkozott celláknál csak a sor száma változik, semmi más, az első példában az 1-sorban vannak az adatok, a másodikban pedig a 12-ben.

Egyszer megcsinálom a hivatkozásokat, utána meg lehet adni valamilyen módon, hogy nekem most az 5. sorból, vagy a 130-ból, vagy 1200 sorból kellenek az adatok az oszlop számának változtatása nélkül?

Lehet kicsit kuszán fogalmaztam, de remélem lesz aki megérti mit szeretnék.

Feltöltöttem ide egy példa fájlt, fiktív adatokkal, de abban a struktúrában ahogy én szeretném.
[link]

Köszi előre is. :)

(#34406) föccer válasza PistiSan (#34405) üzenetére


föccer
nagyúr

INDIREKT függvényt pont erre találták ki. Ha egy cellába beírod hogy mire akarsz hivatkozni, akkor azt az indirektbe betéve működik. Gyak szövegként lehet megadni hivatkozási adatokat.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34407) Fferi50 válasza PistiSan (#34405) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Én inkább az INDEX függvényt javasolnám: =INDEX(Tábla;sor száma; oszlop száma) Help sokat segít.
Mondjuk a szöveges példádban pont az oszlopok változnak (A-B-C stb).
Ha pl évet is változtani szeretnél. akkor a HOL.VAN függvény is kell hozzá. Viszont úgy az első képletet ügyesen felírva húzni lehet a többi cellára.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34408) PistiSan


PistiSan
addikt

Jelenleg az INDEX függvénnyel értem el sikereket, de az indirektet is megnéztem, az is érdekes függvény, hasznát fogom venni annak is.
A példánál maradva, az adatok sorokban és oszlopokban helyezkednek el, első körben az index függvénnyel megcsinálom a megfelelő oszlopokra való hivatkozást, és rögzítem egy cellában a sor számát megadó értéket, így csak azt a számot kell átírni, és rögtön jönnek a friss adatok.

Gyorsan kell a dolog, szóval nem fogok sokat kísérletezni egyelőre.

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a válaszokat!
Nem csalódtam a közösségben! :Y

(#34409) föccer válasza PistiSan (#34408) üzenetére


föccer
nagyúr

Az index a hol.van függvénnyel együtt igazán hasznos. Igen komoly 2 dimenziós adattáblákból lehet vele automatán keresni. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34410) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

van olyan függvény, amivel ki tudom szedni, hogy egy cella milyen színűre van színezve, illetve a benne lévő szöveg is milyen színű?

(#34411) oke válasza lappy (#34400) üzenetére


oke
senior tag

Köszi, végül ezzel készült el, csak mindig tartok a beágyazott HA függvénytől, el lehet veszni benne :)

(#34412) oke válasza föccer (#34404) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, ezt is kipróbálom.

(#34413) 0P1 válasza varsam (#34410) üzenetére


0P1
aktív tag

=GET.CELL függvény . (Magyarul nem tudom, hogy hívják, talán ugyanúgy: GET.CELL)

63-as argumentum a background color, 64-es a foreground color, ha jól emlékszem.
Csak name managerben (névkezelő) használható függvény.

(#34414) 0P1 válasza 0P1 (#34413) üzenetére


0P1
aktív tag

lejárt a szerkesztési idő:

ezzel a betű színt mégsem tudod kiszedni, csak a a cella háttérszínét (én legalábbis nem találtam rá argumentumot)
Talán azt egyszerűbb lenne egy egyszerű UDF-fel:

Function FontColor(CellColor As Range)
Application.Volatile
FontColor = CellColor.Font.ColorIndex
End Function

(#34415) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Excelben hogyan lehet 3 ismeretlenes egyenletet megoldani?

pl ezt

30=-a*(50-b)^2+c
50=-a*(20-b)^2+c
21=-a*(49-b)^2+c

(#34416) Zola007


Zola007
veterán

2 dátumot akarok íratni egy cellába, egy kezdőt és egy származtatott zárót, de a másodikat sázmként írja, nem dátumként.
pl: (2017.03.04 - 42800)
képletem: ="("&B9&" - "&((B9+14)&")")
tehát a B9 cellában lévő dátumhoz akarnék adni 2 hetet/14 napot és mindkét dátumot azonos formában várnám vissza
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34417) Zola007 válasza Zola007 (#34416) üzenetére


Zola007
veterán

megoldottam:
="("&B9&" - "&(SZÖVEG((14+B9);"éééé.hh.nn")&")")

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34418) PistiSan válasza föccer (#34409) üzenetére


PistiSan
addikt

Elhiszem!
Sajnos anno suliban hiába tanultam sok ilyet, amikor nem tudnak életszerű példát hozni rá, hogy mire is jó ez, akkor könnyen el lehet felejteni a dolgokat.
A munkahelyemen mostanában egyre több a 20-as évei elején járó fiatal, gyakran ECDL vizsgával jönnek, borzasztó hogy még egy szum függvényt sem ismer a legtöbbje, mondom is nekik mindig, hogy ennyi tudással, és megbuktattalak volna téged. :)
Nekem is van sok olyan függvény, amit nem használtam nagyon régen, vagy nem igazán tudtam mire is való, aztán egyszer előjön egy probléma, és lám van rá egy kész függvény, csak használni kell, sokszor pedig ismerős is, hallottam már róla.
Örülök nagyon, hogy még vannak ilyen topicok is prohardveren, ahol ilyen szinten megy az egymás segítése, sok helyen csak a cseszegetés megy.

(#34419) 0P1 válasza #65388800 (#34415) üzenetére


0P1
aktív tag

például solver add-in-nel

(#34420) lenkei83 válasza Fferi50 (#34403) üzenetére


lenkei83
tag

Szia Feri!

Értem én, és működik is, csak nem látom hogy mi dobja el....

üdv
P.

(#34421) Fferi50 válasza lenkei83 (#34420) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az nyilván nagyobb kutatómunkát igényelne, hogy elsőre miért nem szereti - amire most nem feltétlenül vállalkoznék, talán egy későbbi időpontban...
Ha most így működik (persze nem megnyugtató), akkor figyelni kell, hogy hiba esetére legyen mentés.
(Nyilván esetedben még fontosabb.)
Priviben még elbeszélgethetünk rajta esetleg.

Üdv.

(#34422) lenkei83 válasza Fferi50 (#34421) üzenetére


lenkei83
tag

Közben megtaláltam.

Ribbon meghívásnál száll el a CopyMemory sornál.

#If VBA7 Then
Function GetRibbon(ByVal lRibbonPointer As LongPtr) As Object
#Else
Function GetRibbon(ByVal lRibbonPointer As Long) As Object
#End If
Dim objRibbon As Object
CopyMemory objRibbon, lRibbonPointer, LenB(lRibbonPointer)
Set GetRibbon = objRibbon
Set objRibbon = Nothing
End Function

[ Szerkesztve ]

(#34423) #65388800 válasza 0P1 (#34419) üzenetére


#65388800
törölt tag

a számok folyamatosan változnak. Ezért akartam képletbe beírni, így a végeredmény folyamatosan változni fog.

(#34424) lappy válasza #65388800 (#34423) üzenetére


lappy
őstag

Akkor letre kell hozni egy tablazatot amiben van 4 oszlop es 3 sor.
Majd melle alkotni kell egy kepletet amiben az a van kifejezve.
A kovetkezo sorban behelyettesitve es b kifejezve.
Utolso sorban pedig a c ki lesz szamolva.
Majd valahol pedig az ismeretlenek ertekei.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34425) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Excel munkafüzet megosztással kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Van egy 2500+ soros, CS oszlopos táblázatom, tele függvénnyel, makróval....

Mivel több ember dolgozna vele, jó lenne, hálózaton keresztül több embernek egy időben használni:
- Új sorok rögzítése
- Meglévő sorok kiegészítés/módosítás

Korábban próbálkoztunk vele, de adatvesztésbe szaladtunk bele, és ugye ekkora táblázatnál már követhetetlen volt, ki mit írt bele és éppen mi veszett el.... Ekkor még volt office 2003 és 2007 is használatba, ma már csak 2007 van..

Szerintetek érdeme próbálkozni? Ha igen, van e valami jó beállítás amire oda kell figyelni?

Köszönöm! :R

(#34426) Traxx válasza huliganboy (#34425) üzenetére


Traxx
őstag

Ere én is kíváncsi lennék, mert van hasonlóra tervem... :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34427) PistiSan válasza huliganboy (#34425) üzenetére


PistiSan
addikt

Én 2013-mas excel mellett használtam megosztott munkafüzetet, ha egymásnak keresztbe teszünk, szól érte a rendszer, de sok adatnál tényleg elég követhetetlen, hogy akkor végül is mit tartsunk meg.
Számomra felfoghatatlan, hogy miért nem tud olyan módot mint pl egy google docs, aminél valós időben látom hogy éppen ki hol van és mit csinál.
Hasonló megoldás is érdekelne, remélem megcáfolnak és már tud hasonlót az MS office is.

(#34428) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Excel 2003

Szeretnék sorban egymás után a "munkalap" L16, L33, L50, L67 etc celláira hivatkozni, azok tartalmát egymás után megjeleníteni. A hivatkozott cellák címét ez az egyszerű képlet írja le: L. oszlop, 16+Nx17. sor

Hogy tudom ezt megtenni, anélkül, hogy kézzel kéne beírnom, hogy =munkalap!L16, =munkalap!L33, =munkalap!L50 etc...

Köszönöm!

J.

(#34429) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nah, megvan :)

=INDIREKT("munkalap!L"&SOR()*17+16)

A futó N változó értékét itt a SOR() függvény adja meg (cella melyik sorban van)

[ Szerkesztve ]

(#34430) PolyakP


PolyakP
újonc

Sziasztok,

egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Hogyan tudok olyan IDŐ formátumot csinálni, ahol a felhasználó elkezdi bepötyögni az időeredményeket és az Excel átkonvertálja nekem 0:00.00 (m:ss.ff) formátumra. Vagy ezen a formátumon kívűl ne tudjon mást beírni.

Ehhez milyen függvény kellene? Vagy esetleg a Custom formátumnál nézelődjek?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#34431) kőbaltazár válasza Delila_1 (#34378) üzenetére


kőbaltazár
tag

Szia!
Most jutottam újra ide.Hogy kell a makrót az oldalhoz rendelni?
Közben annyi változott, hogy excel 2016 lett.

Üdv: Kőbaltazár

(#34432) Delila_1 válasza kőbaltazár (#34431) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Téma összefoglalóban megtalálod a leírását.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34433) .Farkas.


.Farkas.
tag

Hali!

Tud valaki segiteni egy olyan macroba ami kiirja mondjuk a B1 cellaba ha A1 nevu jpeg letezik az adott konyvtarban (pl C:\\Kepek)
Ilyesmire gondolok :

[ Szerkesztve ]

(#34434) Delila_1 válasza .Farkas. (#34433) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Function Kep(Kepneve As Range)
Dim FN

Const utvonal = "D:\Képek\Személyek\" '************************
ChDir utvonal 'Direktor váltás
FN = Dir(utvonal & Kepneve & ".jpg")
Application.EnableEvents = False
If FN = "" Then Kep = "Nincs kép" Else Kep = "Van"
Application.EnableEvents = True
End Function

A csillagozott sorban a saját útvonaladat add meg. A végén legyen backflash, ahogy a makróban látod.
A B1 cella képlete =Kep(A1), ezt másolhatod lefelé.

Modulba másold a makrót!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34435) .Farkas. válasza Delila_1 (#34434) üzenetére


.Farkas.
tag

Éééééés műűűködik.Örök hálám :C :R :R

Még esetleg egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy pivotom amiben slicerral váltok egy névre és ezután egy gombra klikkelek ami behozza a név alapján a képet.

Valahogy nem lehet ezt automatizálni, hogy amikor a slicer valtozik meghivja a függvényt?

[ Szerkesztve ]

(#34436) Delila_1 válasza .Farkas. (#34435) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök neki, szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34437) kőbaltazár válasza Delila_1 (#34432) üzenetére


kőbaltazár
tag

Szia!
Megcsináltam, és működik.
De ha egy pár sort elrontok, vagy ki kellene törölnöm valamiért, akkor egyesével engedi, de ha többet jelölök ki akkor megjelenik a
Run-time error '13'
és a
Target.Value = UCase(Target.Value)
sor sárgán jelenik meg, és a makró nem fut, csak ha újra előlről kezdem.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#34438) Delila_1 válasza kőbaltazár (#34437) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Majd ezzel megoldódik a több adat együttes bevitele:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim FN As Object

If Target.Column = 1 Then
Application.EnableEvents = False
For Each FN In Range(Target.Address)
FN.Value = UCase(FN.Value)
Next
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34439) kőbaltazár válasza Delila_1 (#34438) üzenetére


kőbaltazár
tag

Köszi!
Működik!
Hol lehetne utánanézni, hogy melyik sor mit jelent?
Vagy milyen könyvet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#34440) Delila_1 válasza kőbaltazár (#34439) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

A Téma összefoglaló alján találsz 2 linket, amik segítenek a VBA megismerésében.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34441) Dufresne


Dufresne
addikt

Hello

Amikor PIVOT táblában duplán kattintok egy adott értékre, akkor ugye egy új fülön az adott értékhez kapcsolódó összes oszlopot és értéket áthozza a program az eredeti adattáblából.
Van arra mód, hogy definiálni tudjam, hogy ilyenkor mely oszlopok (és azok adatai) jelenjenek csak meg?

Excel 2013 - HUN

(#34442) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Megoldható, hogy nyomtatási képnél, fejlécnél képet illesztenék be, viszont teljes lapszélességben jelenjen meg?

üdv,

(#34443) 0P1 válasza Dufresne (#34441) üzenetére


0P1
aktív tag

Excel 2016-ban (vagy O365ben) gond nélkül megoldható, 2010-ben és 2013-ban csak Power Query bővítménnyel. [link]
A lényeg, először olvasd be az adatforrást egy PowerQuery-be, (Excel 2016-hoz nem kell PowerQuery: Adatok->Beolvasás és átalakítás->táblázatból) távolítsd el a felesleges oszlopkat (kijelölöd őket, és "Oszlopok eltávolítása" gomb - az eredeti táblában persze megmaradnak az adatok, csak a queryből törlődnek) - Bezárás és betltés adott helyre->Csak kapcsolat létrehozása
Ezután hozz létre egy új Pivotot, aminek adatforrásként ezt a queryt adod meg. (Beszúrás->Kimutatás->Külső adatforrás használata, és válaszd ki az imént létrehozott queryt)

És kész. Természetesen az eltávolított mezőket nem használhatod se szűrőként, se oszlop vagy sor adatként, se értékként a Pivotban, de ez gondolom, logikus.

Ha akarod, hagyományos pivot helyett használhatsz PowerPivotot is Excel 2013-ban (query betöltésekor hozzáadás adatmodellhez checkboxot be kell pipálni), de jelen esetben teljesen felesleges, ez megy a régi jó öreg mezei pivottal is.

[ Szerkesztve ]

(#34444) Dufresne válasza 0P1 (#34443) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi, kipróbálom.

(#34445) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Hogyan tudom a grafikonról a nulla értékeket kiküszöbölni? Excel 2003 magyar

Sziasztok!

A hét napjain mérem a testtömegemet, melyből veszek egy heti átlagot és ezeket a heti átlagokat szeretném (egyelőre) oszlopdiagram formájában megjeleníteni. Azokon a heteken ahol egyszer sem mértem testtömeget ugyebár nem lesz heti átlag és ott 0 magas lesz a diagramon hozzátartozó oszlop. Na most én azt szeretném, ha az oszlopdiagram oszlopai fölött megjelenítem az oszlop magasságát, akkor a nulla értékeket ne írja ki...

Jelenleg így néz ki a dolog:

heti átlag számolása (ebből 53 darab van):
=HA(DARAB(N138:N151)>0; ÁTLAG(N138:N151);"NINCS ÉRTÉK")

Az ötlet itt az lenne, ha tudunk átlagot számolni, akkor kiszámítjuk, ha nem, akkor szám helyett szöveggel töltjük fel a cellát

Heti átlag átvétele a diagram-adattáblába:
=INDIREKT("Edzésnapló!N"&((SOR()-2)*17+16))
Eddig jó, szépen átjönnek a testsúly értékek, illetve amelyik héten olyan nincs, ott a "NINCS ÉRTÉK" szöveg.

De és itt a probléma: a diagramon az oszlopok fölött 0 értékeket állít be ott is ahol szám helyett szöveg ("NINCS ÉRTÉK") a diagram értéke.

Ezt hogyan küszöböljem ki?

Előre is köszi!

(#34446) Delila_1 válasza joysefke (#34445) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell a képlet. A nullákat, ill. üres cellákat tartalmazó oszlop alapján elkészíted a diagramot. Kijelölöd az oszlopokhoz tartozó értékeket, majd kiválasztod a nullás értéket, és a Del gombbal törlöd. A többi hiányzó értéknél is így járj el.

FONTOS: nem duplaklikk a 0-s értéken, hanem először az összeset, majd az 1 oszlophoz tartozót kell kijelölni, törölni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34447) joysefke válasza Delila_1 (#34446) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

köszi, de ezt nem értem, egyenként kellene a 0-kat kitörölnöm?!

Ha az egészet kijelölöm, akkor nem csak a kijelölt 0 megy le, hanem az összes szám, a 0-tól különbözőek is.

Ami most eszembe jutott, hogy számformázással tüntetem el a "0"-kat a grafikonról..

[ Szerkesztve ]

(#34448) Delila_1 válasza joysefke (#34447) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, egyenként kellett volna, de sokkal hatásosabb a számformázás. :C

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34449) joysefke válasza Delila_1 (#34448) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sikerült megtalálnom amit kerestem:
számformázás a grafikonon belül: 0,0;;;

Azért köszi! :K

(#34450) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

MI volt életetek leghosszabb függvénye eddig?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.