Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Fferi50 válasza oke (#33996) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kicsit munkásan meg lehet csinálni néhány lépésben.
1. Kijelölöd az oszlopot - adatok - szövegből oszlopok - a megjelenő párbeszédpanelbe elválasztójelnek kiválasztod a szóközt. A cél legyen egy-két oszloppal arrébb ugyanazon a munkalapon.
2. Az így létrejött oszlopokat egymás alá másolod - lehet kivágás beillesztés is, hogy ne maradjon a helyén semmi - a cél első oszlopát folytatva. (Legyen ez az Y oszlop)
3. Átmásolod ezt az oszlopot ismét új helyre (legyen ez most az AA oszlop) majd
- adatok - ismétlődések eltávolítása ebből az új oszlopból.
4. Az új oszlopot sorbarendezed - így látni fogod, hogy olyan szavak benne maradtak, amelyek végén írásjel volt - ezeket ki kell törölnöd (vagy ha egyedül van, akkor nem fontos).
5. A mellette levő oszlop első cellájába beírod a képletet : = darabteli(hosszú oszlop; előző oszlop első cellája & "*") azaz a fenti jelölésekkel az AB1 cellában a képlet =darabteli(Y:Y;AA1 & "*")

6. Ezt a képletet végighúzod az oszlopon.

Üdv.

(#34002) Fferi50 válasza mivannem (#34000) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"hogyan osztható szét a cellák között egy megadott súlyozást figyelembe véve de véletlenszerűen?"
Szerintem vagy súlyozol, vagy véletlenszerűen osztod szét, a kettő nem megy együtt.
A súlyok összegével elosztod a szétosztandó összeget és az adott oszlopban levő súllyal beszorzod.
Pl. B3 képlete =INT($A$3/SZUM($B$1:$K$1)*B$1)
Ez a képletet elhúzhatod oldalra és lefelé is.
Ha nem jön ki az összeg a sorokban, akkor alkalmazd a kerekítés függvényt.

Üdv.

(#34003) fogtunder válasza Delila_1 (#33999) üzenetére


fogtunder
nagyúr

sheet2-n mindenhol 4. sorban kezdődik az adat, egységes a sorszám végig a táblázatban.

sheet3-ról csak az első sorból kellenek ugyanazok az értékek mindenhova, tehát C1-D1-E1, nem léptetve.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#34004) lappy válasza mivannem (#34000) üzenetére


lappy
őstag

Ez valahogy számomra nem tiszta :(
A sorösszeg okés hogy annyi amennyinek kell lennie, de hogy függ össze a súlyozással.
Nem kellene figyelembe venni a súlyozást és utána számolom ki az összeget.
pl:
(1*4)+(5*10)+(2*6)+(1*3)+(4*10)+(2*5)=65 lenne és nem 15

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34005) Delila_1 válasza fogtunder (#34003) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A megjegyzésbe tett utolsó sor végzi a Sheet1 lapon az értékké alakítást.

Sub Masolatok()
Dim usor As Long

usor = Sheets("Sheet2").Cells.SpecialCells(xlLastCell).Row

Sheets("Sheet2").Range("A4:B" & usor).Copy Sheets("Sheet1").Range("A4")
Sheets("Sheet2").Range("K4:K" & usor).Copy Sheets("Sheet1").Range("H4")
Sheets("Sheet2").Range("N4:P" & usor).Copy Sheets("Sheet1").Range("K4")

Sheets("Sheet3").Range("C1:E1").Copy Sheets("Sheet1").Range("E1")

Sheets("Sheet1").Range("J4:J" & usor) = "=H4*I4"
Sheets("Sheet1").Range("C4:C" & usor) = "=vlookup(A4,Support!L:Q,4,0)"
Sheets("Sheet1").Range("D4:D" & usor) = "=vlookup(A4,Support!L:Q,3,0)"
Sheets("Sheet1").Range("I4:I" & usor) = "=iferror(vlookup(A4,MAP!B:E,4,0),0)"

' Sheets("Sheet1").Range("A:M") = Sheets("Sheet1").Range("A:M").Value
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34006) lappy válasza Fferi50 (#34002) üzenetére


lappy
őstag

Sajnos ez a képlet nem adja vissza a teljes összeget :R

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34007) kezdosql


kezdosql
tag

Egy kis segitseget kerek tablazatban ket ertek kiszamitasahoz.
15 oszlopbol es 10 sorbol all a tablazat, eddig egyszeru volt, barmelyik elem elofordulasara 1-est begepeltek es soronkent es oszloponkent osszesitettek es latszott, hogy hanyszor es hol fordul elo.
Most boviteni kellene a listat meg egy elofordulassal, igy nyilvan valami karaktert kellene beirni, de azt nem tudom, hogyan lehet megszamolni, hogy hol es hanyszor fordul elo?
Talan a darabteli fuggveny hasznalata lenne a megoldas?

(#34008) Delila_1 válasza kezdosql (#34007) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34009) kezdosql válasza Delila_1 (#34008) üzenetére


kezdosql
tag

... es akkor fkeres kihagyhato?

Bocsanat, ma lassu vagyok, meg nem ebredtem fel. :o

[ Szerkesztve ]

(#34010) fogtunder válasza Delila_1 (#34005) üzenetére


fogtunder
nagyúr

majdnem jó, csak a sheet1-en nem a negyedik sorban, hanem az első üres sorban kellene kezdenie a feltöltést.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#34011) Delila_1 válasza kezdosql (#34009) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

...soronkent es oszloponkent osszesitettek es latszott, hogy hanyszor es hol fordul elo.

Ehhez jó lenne, ha betennél egy képet. Anélkül nem világos, mit hova írsz be.

A válaszom arra vonatkozott, hogy egy tartományban miképp számolhatod meg egy karakter előfordulási darabszámát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34012) mivannem válasza Fferi50 (#34002) üzenetére


mivannem
csendes tag

Köszi, de képzeld el, ez a képlet milyen eredményt adna, ha a pl 15-öt kellene elosztani 3000 felé? Ha ilyen egyszerű volna, már rég készen lennék, azért írtam ide, mert ez ennél kicsit bonyolultabb. A súlyozás célja, hogy a nagyobb osztályba tartozók nagyobb valószínűséggel vonzzák be, és többet, de a kisebb súlyúakhoz is beeshet véletlenszerűen egy-egy, persze nagyon kis eséllyel. Ha ez segít, akkor hozzáteszem, hogy a sor- és oszlopösszegeknek is ki kellene jönnie, ezek az adottak, ezek alapján töltöm ki a táblázat egymillió celláját. De a lényeg a sorösszeg, az oszlopösszeg nem feltétlenül kell, hogy pontos legyen, inkább az az egyik súlyozási tényező.

(#34013) mivannem válasza lappy (#34004) üzenetére


mivannem
csendes tag

Nem, a súlyozás az kategóriák, a sorösszeg pedig adott. Pl van 132 almám, van 16 nagyon éhes, van 26 közepesen éhes, 19 kicsit éhes és 50 jóllakott gyerek, akik között elosztom, de adhatok egyet-egyet a jóllakottnak is, ha ennyi almám van. Aztán ugyanennyi között próbálj meg elosztani 40 almát, ekkor a jóllakottak tuti nem kapnak belőle.

(#34014) Delila_1 válasza fogtunder (#34010) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub Masolatok()
Dim usor As Long, ide As Long

ide = Sheets("Sheet1").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
usor = Sheets("Sheet2").Cells.SpecialCells(xlLastCell).Row

Sheets("Sheet2").Range("A4:B" & usor).Copy Sheets("Sheet1").Range("A" & ide)
Sheets("Sheet2").Range("K4:K" & usor).Copy Sheets("Sheet1").Range("H" & ide)
Sheets("Sheet2").Range("N4:P" & usor).Copy Sheets("Sheet1").Range("K" & ide)

Sheets("Sheet3").Range("C1:E1").Copy Sheets("Sheet1").Range("E1")

'Képletek
usor = Sheets("Sheet1").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
Sheets("Sheet1").Range("J" & ide & ":J" & usor) = "=H" & ide & "*I" & ide
Sheets("Sheet1").Range("C" & ide & ":C" & usor) = "=vlookup(A" & ide & ",Support!L:Q,4,0)"
Sheets("Sheet1").Range("D" & ide & ":D" & usor) = "=vlookup(A" & ide & ",Support!L:Q,3,0)"
Sheets("Sheet1").Range("I" & ide & ":I" & usor) = "=iferror(vlookup(A" & ide & ",MAP!B:E,4,0),0)"

' Sheets("Sheet1").Range("A:M") = Sheets("Sheet1").Range("A:M").Value
End Sub

A Sheet2 lapról a negyediktől az utolsó sorig másol. A Sheet3-ról csak a címsorokat, a Support és MAP lapokról képletek adják a Sheet1 adatait.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34015) Fferi50 válasza mivannem (#34012) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"ez a képlet milyen eredményt adna, ha a pl 15-öt kellene elosztani 3000 felé?"

Szerinted milyen lenne az eloszlás?
Arról nem volt szó, hogy 3ezer felé kell osztani :). Ebben az esetben nagy eséllyel 15 cellában lenne 1 az érték, a többiben pedig 0, súlyok ide vagy oda.

Viszont ezek szerint a súlyokat előfordulási valószínűségnek (bár az 0-1 közé eső szám) kellene inkább tekinteni?

"sor- és oszlopösszegeknek is ki kellene jönnie"
Ez azt jelenti, hogy az első sorban levő értékeknek egyeznie kellene az x ezer sorban levő adatok összegével?
Vagyis egy kétdimenziós táblát kellene összehozni a peremadatok ismeretében?

Üdv.

(#34016) Fferi50 válasza lappy (#34006) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezért írtam, hogy a Kerekítés függvényt kell inkább használni.

Üdv.

(#34017) mivannem válasza Fferi50 (#34015) üzenetére


mivannem
csendes tag

Magamat idézve: "csak 3000 sorra és ugyanennyi oszlopra kell majd, szóval nem kézzel szeretném beírni". És a 15-öt ne úgy ossza el, hogy 15 db egyes, inkább 4-3-2-2-1-1-1-1 meg egy csomó 0. De megközelíthető a probléma úgy is, hogy adott sor- és oszlopösszegek alapján töltjük ki a táblázatot, viszont akkor nem csak az oszlopokat kell súlyozni hanem a sorokat is.

(#34018) Fferi50 válasza mivannem (#34013) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Aztán ugyanennyi között próbálj meg elosztani 40 almát, ekkor a jóllakottak tuti nem kapnak belőle."

De még a kicsit éhesek sem :) Sőt a közepesen éhesek közül is kimarad 2. Illetve, ha az elvet nézem, akkor a nagyon éhesek sem kapnak mindannyian :(

Azért nehéz ezt így megfogni, mert az elv is guminak látszik. (Pl. aki jobban sír az nagyon éhes és az kap almát, hogy a példádnál maradjak.)

Talán valami kézzel foghatóbb módon kellene leírnod, illusztrálnod, mert szabálytalanságra szabályt kitalálni, na az elég nehéz.

Üdv.

(#34019) mivannem válasza Fferi50 (#34018) üzenetére


mivannem
csendes tag

Ok, a konkrét probléma:
sorokban-oszlopokban városok
sor=honnan, oszlop=hova
sorösszeg=ennyi jármű hagyta el a várost (ez az adott)
súlyozás:közelség, méret és fejlettségi kategóriák alapján (ezeket meghatároztam)

(#34020) Delila_1 válasza mivannem (#34019) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha jól értem, minél többje van valakinek, annál többet kap. Hmm, ismerős.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34021) fogtunder válasza Delila_1 (#34014) üzenetére


fogtunder
nagyúr

király, köszönöm!

csak még egy kérdés, ha a másolsnál csak az értékeket szeretném beilleszteni, akkor azt hogyan csináljam?

így próbáltam, de ez nem megy:

Sheets("Stock_Movements_Coverage").Range("A4:B" & usor).Copy Sheets("Lifecycle_Tracking").Range("A" & ide).PasteSpecial xlPasteValues

I hate morning people. And mornings. And People.

(#34022) Delila_1 válasza fogtunder (#34021) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Copy utáni rész új sorban legyen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34023) Fferi50 válasza mivannem (#34019) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Tehát az a kérdés, mennyi autó menjen egyik városból a másikba, ha a cél város súlya éppen x, és van még ezen kívül sok más város sok más súllyal. Ez így szerintem nem oldható meg egyértelműen (más szóval végtelen megoldása van a feladatnak).
Kellenek még hozzá további korlátozó vagy optimalizálandó feltételek.
Excelben szerintem ebben a formában nem megoldható.

Üdv.

(#34024) Savaria90


Savaria90
újonc

Sziasztok olyan gondom lenne, hogy van egy majdnem 600.000 soros táblázatom aminek a C oszlopban 1439 sorból kellene kiszednem a minimum majd a maximumot.
tehát a
2-1441
1442-2881
4322-5761
sorok között és így tovább.
egyesével az örökkévalóságig tartana. Elég sok mindent kipróbáltam valahogy növeltetni hogy csak le kelljen húzni, de nem jön össze. előre is köszönöm.

(#34025) fogtunder válasza Delila_1 (#34022) üzenetére


fogtunder
nagyúr

köszi, illetve csináltam egy módosítást. az eredeti verzióban sheet3-ról másolja a C1:E1 cellákat sheet1 E1-re, na nekem az kellene, hogy ez menjen az E oszlop első üres sorába, mint a többi és másolja le a sheet2-ről bemásolt adatok mellé. működik is, de valamiért túlmegy a sheet2-ről másolt sorok számán:

Sheets("Projection").Range("C1:E1").Copy
Sheets("Lifecycle_Tracking").Range("E" & ide, "G" & ide + usor).PasteSpecial xlPasteValues

I hate morning people. And mornings. And People.

(#34026) lappy válasza Savaria90 (#34024) üzenetére


lappy
őstag

nálam nem múködik de talán próbáld ki mert elvileg jónak kell lennie
a min és max függvényeket használod 1439 soronként így a képletbe kell beleteni ezt a számot
alapból a képlet min(b2 : b1441)
helyette a min("b"&sor(b2) : "b"&(sor(b2)+1439))
ha egymás alá gyűjtöd akkor be kell szorozni a sor -1-el

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34027) oke válasza Fferi50 (#34001) üzenetére


oke
senior tag

Köszi!

(#34028) Delila_1 válasza Savaria90 (#34024) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam a 600000 sor az A oszlopban van. A MIN értékeket az egyes tartományokra a B oszlopba-, a MAX-okat a C-be írja egymás alá a makró. Modulba másold be – lásd hozzá a összefoglaló leírását.

Sub MinMax()
Dim sor As Long, KepletHelye As Long
KepletHelye = 2
For sor = 2 To 600000 Step 1440
Cells(KepletHelye, "B") = "=min(A" & sor & ":A" & sor + 1439 & ")"
Cells(KepletHelye, "C") = "=max(A" & sor & ":A" & sor + 1439 & ")"
KepletHelye = KepletHelye + 1
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34029) mivannem válasza Fferi50 (#34023) üzenetére


mivannem
csendes tag

Ok, köszi, én megoldottam, csak pontatlan, most még épp a pontosításán dolgozom. A végtelen megoldás az világos, és nem is probléma, a lényeg, hogy hasonlítsanak egymásra.Jó lett volna, ha az excel tartalmaz olyan függvényt, amely szétosztja a cella értékét több cella között, mert így 150%-os hiba is beesik néha. Sajnos ezen feladatom alatt kellett rájönnöm, hogy mennyire buta és mamut ez a program. Egy darab fájl (3 db egymillió cellát tartalmazó lap, két lapon csak számokkal, egyiken pedig képlettel feltöltve) 1,3 gb méretű, megnyitásához pedig 28 gb ram kell.

[ Szerkesztve ]

(#34030) Delila_1 válasza Savaria90 (#34024) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Bocsi! Nem figyeltem, hogy megadtad a számokat tartalmazó oszlopot (C).
Ennek megfelelően átírtam a makrót, az eredmények a D és E oszlopokba kerülnek.

Sub MinMax()
Dim sor As Long, KepletHelye As Long
KepletHelye = 2
For sor = 2 To 600000 Step 1440
Cells(KepletHelye, "D") = "=min(C" & sor & ":C" & sor + 1439 & ")"
Cells(KepletHelye, "E") = "=max(C" & sor & ":C" & sor + 1439 & ")"
KepletHelye = KepletHelye + 1
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34031) ciao


ciao
senior tag

Sziasztok!

van egy 37 munkafüzetes xlsx-em mindegyiken több ezer sor 3-4 féle színnel.
lehet kimutást készíteni erról, hogy adott színből az egész táblázatban nány sor van?
soron belül nem változik a szín.

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#34032) Delila_1 válasza mivannem (#34029) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbálkozz a Solver bővítménnyel. A 2003-asnál újabb verziókban nem sikerült előcsalnom, de a régiben igen.

5000 Ft osztandó el arányosan.
Az A oszlop tartalmazza a súlyozást. A B-be 1-eseket írtam, a C1:C10 és a C11 képletét látod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34033) Delila_1 válasza Delila_1 (#34032) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mégis előbújt a Solver a 2016-os verzióban.

Az előző képen is jobban látszottak volna az eredmények, ha a számoknak normális formát adtam volna. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34034) mivannem válasza Delila_1 (#34033) üzenetére


mivannem
csendes tag

Ez tök jó, én ma találtam rá, csak nem tudok értéknek cellát megadni. Az meg megint csak nem buli, hogy 3200-szor lefuttassam a solvert, majd ha új adatokkal kéne kiszámolni, akkor még 3200-szor. Szóval nem lehet olyat, hogy minden sorban automatikusan lefusson a solver, az értéket pedig mindig az aktuális sor ugyanazon oszlopából vegye?

(#34035) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok, van egy excel táblám ami egy rádió szerver lejátszási listáját tartalmazza.

Tartalom:
A oszlop: zene címe
B oszlop: hányszor lett lejátszva
pl:

zene123.mp3 3
zene456.mp3 4
zene789.mp3 9

na most nekem ezt szét kellene szednem oly módon, hogy minden zene annyiszor szerepeljen a listában, ahányszor le lett játszva.

ez megoldható valahogy? :F

(#34036) Delila_1 válasza mivannem (#34034) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Megpróbáltam, nem jött össze. Makrórögzítéssel felvettem, visszaírtam a módosuló cellákat 1-re. Indítottam (volna) a rögzített makrót, de rögtön kiakadt a SolverOk kulcsszónál. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34037) mivannem válasza Delila_1 (#34036) üzenetére


mivannem
csendes tag

Szomorú vagyok. De még inkább csalódott.

(#34038) Delila_1 válasza bucihost (#34035) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A makrót egy modulba másold be.

Sub Zene_bona()
Dim sor As Long, usor As Long, db As Long, j As Long

usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
For sor = usor To 1 Step -1
db = Cells(sor, 2)
For j = 1 To db - 1
Rows(sor).EntireRow.Insert
Next
Range("A" & sor & ":A" & sor + db - 2) = Cells(sor + db - 1, 1)
Next
End Sub

Szerk.:
Az End Sub fölé betehetsz egy sort

Columns(2).ClearContents

ami a B oszlop számait törli.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34039) bucihost válasza Delila_1 (#34038) üzenetére


bucihost
senior tag

köszi :Y :R

(#34040) Delila_1 válasza bucihost (#34039) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34041) bucihost


bucihost
senior tag

ismét itt .... :(

Megvan a lista, amire szükség volt (Köszönöm Delila_1 mégegyszer), viszont még annyi lenne hátra hogy véletlenszerűen keverje össze a listát úgy, hogy egymást NEM követhetik az azonos sorok. Erre van megoldás? :F

(#34042) Delila_1 válasza bucihost (#34041) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az A oszlopban van a listád. A mellette lévő oszlopba véletlenszámokat viszel be a =VÉL() függvénnyel, majd eszerint rendezed a tartományt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34043) kezdosql válasza Delila_1 (#34011) üzenetére


kezdosql
tag

Voila:
[link]

(#34044) Delila_1 válasza kezdosql (#34043) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így már érthető.

Itt a fájl.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34045) kezdosql válasza Delila_1 (#34044) üzenetére


kezdosql
tag

:R :R :R :R :R :R :R :R

(#34046) Delila_1 válasza kezdosql (#34045) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34047) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Egy weboldalról másolok ctrl+c-vel táblázatot excelbe, és bizonyos cellákból dátum cellát csinál, és ha előtte vagy utána átállítom Általánosra vagy Számra a cellát, akkor sem jó. (számot dob be, de a dátum számát).

Pl. 3.30 másolok, abból március 30 lesz. Mi a megoldás? Köszi :)

(#34048) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Vérnyomás-értékeket írnék egy táblázatba, és kellene egy makró, ami az alábbi képen látható "Átlagok" sor fölé beilleszt egy új sort. (és nyilván mindig efölé illeszti be)
Mit kellene a makróba írnom?
Köszönöm előre is! :)

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#34049) zsanib


zsanib
újonc

Sziasztok! :)
Édesapámnak szeretnék segíteni egy raktárban használandó excel táblával azonban elakadtam az én tudásom még kevés ide :/
Röviden a lényeg:
Van egy készlet A column=Terméknév
B column=Mennyiség
C column=Lokáció
Ami a feladat és az általam ismert csekélyke tudás nem elegendő hozzá sajnos, az az, hogy lenne egy rendeléselőkészítő lap amire bemásolják az emailben érkező termékneveket mellette a rendelt mennyiséggel és előtte a megrendelő nevével.
Azt kellene megoldanom valahogy, hogy a rendeléselőkészítő lapról egy makró átmásolja a terméknevet és mennyiséget egy harmadik munkalapra csak ott már az 1. munkalapon ismert lokációt is mellé kellene írnia.
próbálkoztam de az a baj hogy ott elakadtam hogy csak egyesével írná át a macrom a beírt adatokat nem pedig egybe az egészet, és arról pedig fogalmam sincs hogy az 1. munkalapról hogyan ismerje fel a lokációt és írja mellé automatikusan.
Nemtudom mennyire érthető remélem tudtok segíteni és előre is hatalmas köszönet aki próbál :( :)

(#34050) Fferi50 válasza zsanib (#34049) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ne haragudj meg érte, de szerintem így nem szabad belefogni. Se elképzelésed, se ismereted, gyakorlatodról nem is beszélve. Szép dolog a segíteni akarás, csak...
Ha körülnézel a neten találhatsz excelben raktárnyilvántartó sablont is akár.
Tudnod kell, mit szeretnél pontosan, folyamatokat, eredményeket. Ezek ismeretében megkeresel a közelben egy excelhez értő személyt aki megcsinálja.
Vagy a Prog.hu oldalon felteszed "álláshirdetésként", keresel a munkára embert, de csak a pontos feladat ismeretében.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.