Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Delila_1 válasza TillaT (#51000) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy megoldás:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Len(Target.Value) = 3 Then
        Application.EnableEvents = False
        Target = Target & ""
        Range(Target.Address).Characters(2, 1).Font.ColorIndex = 3
        Application.EnableEvents = True
    End If
End Sub

Szám esetén az Excel azonnal dátummá alakítja a beírt értéket, ezért kell szöveggé alakítani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#51002) TillaT válasza Delila_1 (#51001) üzenetére


TillaT
junior tag

Köszönöm, hasonlóan oldottam meg én is. :R

(#51003) TillaT


TillaT
junior tag

... és még mindig feltételes formázás. ... és még mindig kínok.
Az 'A6' cella formázottsága a 'AT6', 'CQ6', 'CL6', tartalmától függ.
Az 'A7' cella formázottsága a 'AT7', 'CQ7', 'CL7', tartalmától függ.
...
Az 'A10' cella formázottsága a 'AT10', 'CQ10', 'CL10', tartalmától függ.
...
...
Az 'A100' cella formázottsága a 'AT100', 'CQ100', 'CL100', tartalmától függ.

- Az 'A6' cellában beállítok néhány feltételt az 'A6' cella formázására.

- Majd a formázás másoló ikonra 1x kattintva másolom az 'A6' cella formázottságát, és beillesztem az 'A7:A10' tartományba. Ezután az 'A7:A10' bármelyik cellájára kattintva a feltételes formázás menü választása esetén az alábbi beállítást látom.

- Ha a formázás másolását és beillesztését úgy oldom meg, hogy az 'A6' cellán állva 2x kattintok a formázás másolására, majd egyesével illesztem be a formátumot az 'A7', 'A8', 'A9', 'A10' cellákba, akkor pedig az alábbi állapotokat kapom.

Mindegyik esetben az elvártak szerint működik a feltételes formázás. MIÉRT?

[ Szerkesztve ]

(#51004) TillaT válasza TillaT (#51003) üzenetére


TillaT
junior tag

A logikáját nem értem.
Számomra az lenne a logikus, hogy az 'A6' formátumának a többi cellába való bemásolása után a formázó képletek mindig az adott cellára vonatkoznának.
Tehát az 'A7' cella formátumának beállítása -képlet szerint is- az 'AT7', 'CQ7', 'CL7' cellák tartalmától tartalmától függ. És így tovább az 'A' oszlopbelim cellák formázása mindig az azonos sorban lévő 'AT', 'CQ', 'CL' oszlopokban lévő cellák tartalmától.
Tehát, ha a képletek a bemásolás után mindig az utolsó két kép szerint alakulnának.

Azt nehéz felfognom, hogy a 2. kép szerinti bemásolás esetén minden cellában ugyanaz a képlet, és a hatást (formázást) az érvényesség kiterjesztésével éri el a program.
Az is segítség nekem, ha ajánlotok a témában valami releváns szakirodalmat.
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#51005) Fferi50 válasza TillaT (#51004) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A feltételes formázás "viselkedése" külön tanulmányokat érdemelne, pl. amikor beszúrsz a formázott területre, akkor rögtön többszörözi a szabályokat, terület bontással.
A 2. képen látható szabály "logikája" a hivatkozásban keresendő:
$CQ7 - > a CQ rögzített oszlopból a 7. sorban levő cella. Mivel a formázás a 7-től 10-ig sorra vonatkozik, ezért minden sorban a CQ oszlop megfelelő - 7-től 10-ig - cellája lesz a kiindulási alap. A nem rögzített sor miatt a szabályban levő függvény "mozog" a formázott területtel együtt.
Ugyanezt tapasztalhatod a normál Excel munkalapon is - a képletek a sor/oszlop rögzítésnek megfelelően "mozognak". Szerintem érdemes a hivatkozások magyarázatát átnézni az Excelben.
Üdv.

(#51006) TillaT válasza Fferi50 (#51005) üzenetére


TillaT
junior tag

Szia, köszönöm szépen.
"A nem rögzített sor miatt a szabályban levő függvény "mozog" a formázott területtel együtt."
Igen, ez világos. Az értetlenkedésem inkább amiatt van/volt, hogy amíg a "normál Excel munkalapon" a cellákba írt képletek más cellákba történő átmásolásakor a fogadó cellákban 'testre szabódnak", azaz a célcellákban látható képletekben is megjelennek az adott célcella azonosítói (amennyiben nem rögzítettek az oszlop és sorazonosítók), addig a feltételes formázás céltartományba történő átmásolásakor a formázási képletek csak a céltartomány első cellájában veszik fel a cella azonosítókat, és a tartomány többi cellájában is az első célcella azonosítóit tartalmazó képletek lesznek.

Nekem -tudatlannak- az lenne a logikus, hogy a céltartomány minden cellájában vegyék fel a célcellák saját azonosítóit a bemásolt formázási képletek, és az érvényesség csak mindig az adott célcellára vonatkozzon. :)

Persze -elfogadás és megszokás után- azzal sincs bajom, hogy ez nem így van, hanem a képletek célcellákra történő testreszabása helyett a formázási tartomány megadásával van lehetőség a képlet érvényességének kiterjesztésére.
Ha nem lennék olyan merev, biztosan nem értetlenkednék és akadnék fel ezen. :)

"Szerintem érdemes a hivatkozások magyarázatát átnézni az Excelben."
Így teszek.

(#51007) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Korábban itt nyújtott segítséget szeretném adaptálni.

Egyik fájlból a másikba akarok másolni.

A cél fájl futtatja a makrót, és a "Gyujtott_mintavetelek" munkalap-ra kell kirakni, soronként. Az aktuális sort a Gyujtott_minta_darab változó tartja számon. Nyilván ez léptetve van. 0-tól indul és a 2- sortül kell kiírtnom.

A forrás fájl neve az Akt_file változó tárolja (egymás után több fájlt nyitok meg) A forrás fájl "Üzem" nevű munkalapjáról 1-20 oszlopok kellenek. Az, hogy a forrás munkalap melyik sora kell éppen, az pedig az Akt_sor változó hozza.

Sheets("Gyujtott_mintavetelek").Range(Sheets("Gyujtott_mintavetelek").Cells(Gyujtott_minta_darab + 2, 1), Sheets("Gyujtott_mintavetelek").Cells(Gyujtott_minta_darab + 2, 20)).Value = Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Range(Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Cells(Akt_sor, 1), Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Cells(Akt_sor, 20)).Value

Nem találom benne a hibát ellenben nem akar lefutni, out of range hibát dob. Az Akt_sor biztosan felveszi a megfelelő értéket, mielőtt ez a sor furna.

MEg tudnátok mondani hogy hol a hiba?

Köszi :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51008) Fferi50 válasza föccer (#51007) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Csak egy gondolat:
Amikor egy új fájlt nyitsz meg, akkor az lesz az aktuális munkafüzet. Mivel azt írod, hogy egymás után több fájlt is nyitsz, nagy eséllyel nem a cél fájlod az aktív workbook amikor ehhez a sorhoz ér a makró.
Nézd meg, hogy a hibaüzenet esetében melyik munkafüzet aktív.
Mivel a Gyujtott_mintavetelek munkalap előtt nem írsz munkafüzet nevet, így azt az aktuális munkafüzetben keresi - de mivel az aktív munkafüzet az éppen megnyitott forrás fájl, persze nem találja.
Megoldás: a forrás fájl megnyitása után aktíváld ismét a cél fájlt - vagy a munkalapnál használj teljes nevet.
Célszerűnek találnám, ha változóba tennéd a cél munkafüzetet és akkor egyszerűbb lenne a hivatkozás rá:
Mielőtt megnyitnád az első forrás fájlt:
dim celwsh as Worksheet
set celwsh=Sheets("Gyujtott_mintavetelek")
'A mutatott sor pedig:
celwsh.Range(celwsh.Cells(Gyujtott_minta_darab + 2, 1), celwsh.Cells(Gyujtott_minta_darab + 2, 20)).Value
Ebben az esetben nem szükséges aktívvá tenni a cél munkafüzetet, mivel a változó tartalmazza a szükséges információkat.
Egyébként egy területet egyben is átmásolhatsz, nem kell soronként menni.
A forrás munkafüzetet is egyszerűbben tudod kezelni, ha változóba teszed a fájl megnyitása után. Egyszerűbb a kód írás is.
Üdv.

(#51009) föccer válasza Fferi50 (#51008) üzenetére


föccer
nagyúr

Ismét köszönöm a segítséget. :R Minden nap tanul az ember.

A másolandó soron nem egymás alatt vannak. Kigyűjtöm függvénnyel azokat a sorokat, amik kellenek nekem, és ezeket a sor számokat fogom berakni az Akt_sor változóban

Apropó, még egy kérdés. Olvasgattam, hogy a VBA a dinamikus tömböket nem szereti és valami más trükk van a használatára. Próbáltam is a Dim Sorazonositok As New List(Of Integer) kifejezéssel megnyitni a tömböt, amibe bepakolnám az azonosítókat, de nem tetszik neki. :(

Most csináltam egy statikus tömböt és oda rakom fel a forrás fájl megnyitása után a szükséges azonosítókat (a szükséges sorazonosítókat minden forrás fájl, saját maga kalkulálja egy elrejtett munkalapon. 35 ilyen betöntő fájl van, amit a kollégák töltögetnek az ügyviteli rendben.

Igen, tudom hogy mennyivel jobb lenne célszoftverrel, de az nincs :D

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51010) föccer válasza föccer (#51009) üzenetére


föccer
nagyúr

Din tömb kérdését megoldottam. Ahol a forrás fájlban kigyűjtöm a szükséges sorokat, megfordítottam a sorrendet és vissza felé olvasom be az adatokat és előlről töltöm fel. Így a sorrend marad, de nem okoz gondot, hogy a forrás sorok végéről mindig eltünk 1-1 sor azonosító, mert mindig "előtte haladok" 1 sorral. Nem túl elegáns megoldás, de hibátlan :D

üdv, föcc

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51011) Fferi50 válasza föccer (#51010) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Esetleg kipróbálhatnád a következőt:
A másolandó sorok mellé teszel egy jelet (pl. x) az utolsó oszlop után.
Ezután autoszűrő a teljes tartományra - x -re.
Ezután másolás:
Pl. Range($A$1:$X200).SpecialCells(xlCelltypeVisible).Copy Destination:=A célterület első cellája.
Ha esetleg így túl lassúnak találod, akkor lehet a látható tartományt területenként is másolni:
Dim terulet As Range
For Each terulet In Range($A$1:$X200).SpecialCells(xlCelltypeVisible).Areas
       terulet.Copy Destination:=a következő üres sor
       következő üres sor meghatározása
Next
Ezután kitörlöd az x-eket és kész, vagy bezárod mentés nélkül a forrás fájlt.
Üdv.

(#51012) föccer válasza Fferi50 (#51011) üzenetére


föccer
nagyúr

Bonyolultnak tűnik. Ha már megvannak a sor azonosítók, akkor sokkal egyszerűbb végig menni. Extrém esetben is ~100 sort kell átrakni 1-1 fájlból. Az egész éves "termés" 4500-5000 sor az összes fájlban. Eddig fájlonként, évente 1-2 alkalommal volt frissítve, manuálisan elbabráltam vele. Most havonta 1-2 alkalommal kell végig fésülni az összes fájlt. Eddig alkalmanként 10-50 sort szedtem be egy fájlból, most már 0-10-et. 10xére nőtt a munka, amit kiváltanék :D

Egyébként megvan a kód, fut is szépen. Hibakezelés lehetne még benne, de majd egyszer. :D

Most még a forrás fájlokat kell átalakítanom, uniformizálnom, immáron az éles könyvtárban. Elmolyolok vele, oszt ami eddig volt 1-1,5 nap, most lemegy 15 perc alatt. Kár, hogy a felszabadult időt nem tölthetem a családommal :D

Köszi még egyszer a segítséget.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51013) lacipapi


lacipapi
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérésem, hogy van egy táblázat, és a benne lévő cellák szíínét szeretném változtatni a beírt értéktől függően. Pl. a beírt érték kisseb 5-nél akkor a cella szine legyen piros, ha 5és 7 között van akkor legyen zöld, ha 7-nél nagyobb akkor legyen sárga. Ez vonatkozzon a munkalap összes cellájára.
Előre is köszönöm a segítséget, Laci

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#51014) MEKK válasza lacipapi (#51013) üzenetére


MEKK
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=O3Q77f6uJ_A

(#51015) lacipapi


lacipapi
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérésem, egy olyan segítséghez, hogy a beírt érték után a cella színe megváltozzon. Pl. ha az érték 5-nél kisseb akkor legyen piros, ha 5-7 között legyen zöld, és ha 7-nél nagyobb akkor sárga. Ez vonatkozzon az egész munkalapra, vagy csak egy kijelőlt részére. Nem tudom hogy ez csak makróval oldható meg, vagy lehet e a formátumok vagy feltételek beállításával is.
Előre is köszönöm a segítséget, Laci

Lelkes, de már egy kicsit idős amatőr

(#51016) lappy válasza lacipapi (#51015) üzenetére


lappy
őstag

Feltételes formázás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#51017) Delila_1 válasza MEKK (#51014) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A videóban az összegző sorokat és oszlopot egyszerűbben is elő lehet állítani.
Kijelölölm a B2:I7 tartományt, és a Kezdőlap | Szerkesztés | ∑ jelre kattintva más kész is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#51018) föccer


föccer
nagyúr

Jó reggelt!

On Error hibakezelés kérdésem következik. :)

Ha egy for ciklusban nyitom a fájlokat, de a fájl nem található, akkor azt On Error-ral hogy kezeljem le?

Azt már megtaláltam, hogy hogyan lehet megvédeni a kódot, hogy ne álljon le és lépjen a következő ciklusra, de szeretném, ha a makrót futtató táblázatban kapjak erről egy log-ot.

A védendő ciklus:

For i = 2 To Filok_szama + 1
Akt_file = Sheets("Minta_gyujto_alapadatok").Cells(i, 1).Value 'innen jönnek a fájl nevek
Akt_file_cime = Sheets("Minta_gyujto_alapadatok").Cells(i, 3).Value ' itt vannak a teljes elérési úttal a fájlok

Workbooks.Open _ ' ebben történő hibát kellene most kezelnem
Filename:=Akt_file_cime, _
UpdateLinks:=False, _
ReadOnly:=False, _
IgnoreReadOnlyRecommended:=True

Akt_minta_darab = Workbooks(Akt_file).Sheets("Munka1").Range("N1").Value
Keresett_sorazonosito = Akt_minta_darab
Akt_sor = 0

If Akt_minta_darab = 0 Then ' Ha nincs a megnyitott fájlban újonnan kiértékeledő adat, akkor ezt log-ba lerakja a célfájl megfelelő részére. X5 cellában van hogy eddig mennyi log jelzés volt
Cel_ws.Cells(Cel_ws.Range("X5").Value + 6, 24) = Akt_file
Cel_ws.Cells(Cel_ws.Range("X5").Value + 5, 25) = "Új minta darabszáma = 0"

End If

For j = 1 To Akt_minta_darab
Akt_sor = Workbooks(Akt_file).Sheets("Munka1").Cells(Keresett_sorazonosito, 18).Value
Cel_ws.Range(Cel_ws.Cells(Gyujtott_minta_darab + 2, 1), Cel_ws.Cells(Gyujtott_minta_darab + 2, 20)).Value = Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Range(Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Cells(Akt_sor, 1), Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Cells(Akt_sor, 20)).Value
Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Cells(Akt_sor, 21).Value = "igen"
Workbooks(Akt_file).Sheets("Üzem").Cells(Akt_sor, 22).Value = ("Automatán beolvasva - " & Now)
Gyujtott_minta_darab = Gyujtott_minta_darab + 1
Keresett_sorazonosito = Keresett_sorazonosito - 1
Next

Workbooks(Akt_file).Close _
SaveChanges:=True

Next

Ennek a két sornak kellene futnia, On Error-ra.

Cel_ws.Cells(Cel_ws.Range("X5").Value + 6, 24) = Akt_file
Cel_ws.Cells(Cel_ws.Range("X5").Value + 5, 25) = "Forrás fájl nem található"

Köszönöm a segítségeteket ismét :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51019) Fferi50 válasza föccer (#51018) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A fileokat begyűjtő ciklus elé:
On Error Resume Next
A Workbooks.Open utasítás után:
If Err=0 Then
   ' Ide jönnek a sikeres megnyitás utáni műveletek
a fájlbegyűjtő ciklus Next utasítása elé (ami most az utolsó sor)
Else
  ' Ide jön a hibakezelő 2 sorod +
    Err=0
End If
A folyamat (makró) legvégén pedig On Error Goto 0 - a hibakezelés visszaadása a VBA-nak.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#51020) föccer válasza Fferi50 (#51019) üzenetére


föccer
nagyúr

Sima liba. Azt gondoltam, hogy ennél furfangosabb a dolog, minthogy egy sima if then else-be bele kell fogni. :R

Köszönöm, ismét tanultam

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#51021) rvn_10


rvn_10
senior tag

ÜDv. Van az A tablában a W oszlopban egy képlettel összefűzött szöveg(akár 50 karakter is lehet) a B táblában szintén van egy összefűzött szöveg az AA oszlopan.

Egy függvény kellene ami az A táblában lévő szöveg értékét keresi a B tábla érékei között és ahol a 2 érték megegyezik ott a B tábla E oszlopának értékét kapom vissza az A tábla X oszlopában.

Köszönöm a segítséget.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#51022) Fferi50 válasza rvn_10 (#51021) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Az INDEX - HOL.VAN függvény kombó, illetve újabb Excel verziókban az XKERES függvény használható.
Üdv.

(#51023) rvn_10 válasza Fferi50 (#51022) üzenetére


rvn_10
senior tag

X keressel megvan, köszi

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#51024) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hali

Van egy tablazatom a lakok adataival.
Az egyik oszlop az email cim.
Ha F2-vel belepek a cellaba es entert nyomok utanna a cella klikkelheto lesz, es tudok nekik rogton emailt kuldeni.
Tobb mint 600 sorom van, at lehet valahogy formazni egyszerre az oszlopot? Vagy 600+ F2+Entert kell nyomnom?

(#51025) lappy válasza Reinhardt (#51024) üzenetére


lappy
őstag

például így

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#51026) Reinhardt válasza lappy (#51025) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi.

A problemam vegulis nem is ez volt, hanem hogy a lista amit a sales teamtol kapunk tartalmaz par hibas emailt:

Patrick valamiert tartalmaz egy ' jelet ami filterrel nem keresheto.

Ez rogton latszik, mert nem valtozik at linknek.
Kiprobaltam amit javasoltal, atmasoltam minden email cimet egy uj lapra, de csak ertekkent masolva nem vitte at a '-t, szoval csak visszamasoltam az eredetire es a problemam megoldodott.

[ Szerkesztve ]

(#51027) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok.
Egy egyszerű dologban kérném a segitségeteket. Excelben makróval hogyan tudom kiíratni az aktuális hét számát egy adott cellába, ha a mellette lévőbe adat kerül?
Pl. A2-be adat kerül, akkor A1-be jelenjen meg az aktuális hét száma, ha pedig törlődik az A2-ből az adat akkor az A1 is legyen üres.
Függvénnyel is jó, ha megoldható.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#51028) lappy válasza Talala (#51027) üzenetére


lappy
őstag

=HA(ÜRES(A2);" ";HÉT.SZÁMA(MA()))
viszont kérdés, hogy ez állandó maradjon ez a hét száma vagy változhat?
ha állandó kell akkor nem jó a képletes megoldás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#51029) Talala válasza lappy (#51028) üzenetére


Talala
senior tag

A hét száma amint beíródott egy cellába, akkor az onnantól kezdve ne változzon. Az adott sorban történő adat rögzítésének időpontját hivatott jelezni.
Amit irtal képlet, az jelenleg jónak tűnik, amennyiben jövőhéten nem vált át 22-re.

(#51030) lappy válasza Talala (#51029) üzenetére


lappy
őstag

na ezt kérdeztem így csak markóval lehet

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#51031) Talala válasza lappy (#51030) üzenetére


Talala
senior tag

És makróval ez hogy nézne ki?:F Az is jó lenne.
Dátumot tudok kiíratni, de a hét számát nem tudom hogy kéne. Plusz cellát nem akarok ez miatt (pl ahol az aktuális dátum szerepel és abból számoltatni)

[ Szerkesztve ]

(#51032) Talala válasza Talala (#51031) üzenetére


Talala
senior tag

Ha makróba illesztem a hét száma függvényt, az működhet? Ha kerül adat a 3. oszlop sorába, akkor adott sor "A" oszlopába beilleszti a hét számát.

(#51033) lappy válasza Talala (#51032) üzenetére


lappy
őstag

persze hogy működhet

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#51034) Talala válasza lappy (#51033) üzenetére


Talala
senior tag

Akkor kész. Köszi :R

(#51035) lac14548


lac14548
aktív tag

Hello,

Hogyan lehet gyorsan megoldani a következőt?

Van egy oszlop az excelben kb. 300 cellányi tartalom (betűk számok vegyesen).
Azt szeretném, ha minden duplán szerepelne egymás alatt!

Pl.:

jelenleg:

fdsfdg
3243
fsf
hzhz
rtr

Ami kellene gombnyomásra, hogy ne kelljen egyesével (kimásol, cella beszúr - az alatta lévőket lejjeb tolja, beilleszt):

fdsfdg
fdsfdg
3243
3243
fsf
fsf
hzhz
hzhz
rtr
rtr

kösz,

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#51036) Fferi50 válasza lac14548 (#51035) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A jelenlegi oszlop mellé segédoszlopba beviszed a számokat 1-től (gyorsan így megy: 1, 2 ezután kijelölöd ezt a két cellát és lehúzod addig, ameddig adatod van.)
Az így létrejött két oszlopot kijelölöd, másolás, majd az eddigi adataid alá beilleszted.
Ezután a teljes 2 oszlop kijelölésével Adatok - rendezés - a számos oszlop szerint - figyelj a fejlécre, ha nincs ne legyen bepipálva.
A segédoszlopot kitörlöd és kész a feladat.
Üdv.

(#51037) lac14548 válasza Fferi50 (#51036) üzenetére


lac14548
aktív tag

köszönöm!!! működik!

valami sokkal bonyolultabbra gondoltam megoldásként :)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#51038) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy térképre vetített animációt készíteni. A lényege, hogy vannak gépjárművek, amik minden nap adott időben, adott helyen tartózkodnak. Mondhatni menetrend szerint közlekednek.
Szeretném megjeleníteni az összes gépjármű tervezett mozgását egy térképes animációban.
Excel táblában megvan minden jármű adott időben, adott tartózkodási helye óra/perc és megállóhelyek GPS koordinátái.
Láttam már excel alapú hasonló animációt, csak nem tudom a bővítmény vagy akármi nevét, ami kell hozzá.

Van ötletek, hogy hogy lehetne ezt megoldani? :F

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#51039) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Excel még mindig inkább 1 szálon terheli a processzort, vagy sikerült normálisan megoldaniuk a többszálas munkamenetet/számítást?
Notivásárlás előtt állok, és ez is erős szempont... :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51040) Mutt válasza vilmaboy (#51038) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Nagy segítséget nem tudok adni, de anno csináltam pár animációt Excelben VBA-val.
https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel/Fun oldalon van pár, Clock/Maze/Langton's Ant/Game of life.
Makróval lehet csinálni vmit, de nem igazán evidens mivel az Excelben a megjelenítést befolyásolja hogy a gépnek illetve az Excelnek milyen műveleteket kell elvégeznie párhuzamosan.
A legtöbb esetben csak annyi kell, hogy mindig újabb adatokat adsz a grafikon alapját adó táblázathoz és az Excel ezt megjeleníti. A gond az időzítés, mert egy Sleep vagy Appliction.Wait nem mindig tart ugyanaddig.

Bővítményt nem találtam ami igazán segít, olyanok vannak amelyek mozgó GIF-ekket használnak, de azt előbb elő kellene állítani hogy lehessen használni.

Az Excel nem igazán erre van kihegyezve, a 3Ds térképpel pedig én eddig csak szenvedtem.
Szerintem más eszközt kell keresned.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#51041) Talala válasza Talala (#51032) üzenetére


Talala
senior tag

Sajnos igy is újra számolódik, mert ugyan makróval, de egy függvényt illesztettem be. Hogyan tudnam megoldani, hogy ne számolódjon újra, a következő hétbe lépve is annak a hétnek a száma legyen a cellába amikor adat került abba a sorba.

(#51042) Fferi50 válasza Talala (#51041) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ne a függvényt illeszd be, hanem az értéket:
pl. Range("A2").Value=Application.WorksheetFunction.WeekNum(Date,1)
Üdv.

(#51043) Talala válasza Fferi50 (#51042) üzenetére


Talala
senior tag

Sajnos nem sikerül ezt makróba illesztenem. Jelenleg így néz ki a makró, amiben a képletet illeszti be.
Tudnál segiteni, hogyan kéne ezt beillesztenem?
link

(#51044) Fferi50 válasza Talala (#51043) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Cells(Target.Row, "A").Value=Application.WorksheetFunction.WeekNum(Date,1)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#51045) Talala válasza Fferi50 (#51044) üzenetére


Talala
senior tag

Közben sikerült rájönni nekem is. Köszönöm.:R

(#51046) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy táblázatom amibe van két oszlop legyen A nevek B értékek, A oszlopban nevek vannak amelyek ismétlődnek a B oszlopban pedig a nevekhez tartozó érték. Hogyan tudom össze adni a nevekhez tartozó értéket úgy, hogy egy új oszlopba kiírja magától, hogy zsolt 345 majd péter 456 stb. Ha megnézi az a oszlpot ott megtalálja az összes zsoltot akkor kiírja majd megnézi a következő nevet és azt is így kirja. Érthető vagyok, vagy nagyon rosszul fogalmaztam? :)

(#51047) Delila_1 válasza cekkk (#51046) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!
Nézd meg a SZUMHA függvényt, az kell ide.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#51048) cekkk válasza Delila_1 (#51047) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!
És hogyan tudum kigyűjteni egy új oszlopba a neveket, úgy hogy töbször ne forduljon elő és ne manuálisan kelljen megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

(#51049) Delila_1 válasza cekkk (#51048) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#51050) Fferi50 válasza cekkk (#51048) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"hogyan tudum kigyűjteni egy új oszlopba a neveket, úgy hogy töbször ne forduljon elő és ne manuálisan kelljen megcsinálni"
Átmásolod az összes nevet az új oszlopba, majd Adatok - Ismétlődések eltávolítása.
Sajnos új név hozzáadása esetén kell egy kis munka még. Fkeres függvénnyel meg kell nézni, hogy létezik-e már az egyedi oszlopban, ha nem akkor egyszerűen át kell írni oda, ha igen, akkor nincs teendő.
Több név hozzáadásakor pedig meg kell ismételni az ismétlődések eltávolítását.
A nevek melletti képletet nem kell megváltoztatnod, csak lehúznod az új nevekhez.
Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.