Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34951) sztanozs válasza Krogoth (#34950) üzenetére


sztanozs
veterán

Mármint az Excel normál keresőjével? Azzal nincs.
Makróval lehet kerestetni az összes nyitott táblában.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34952) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni, egy egyszerű képlet használatakor, sajnos nem hajta végre a képlet szerinti feladatot, hanem mintha szöveg lenne a cellában megjeleníti:

PL: =VLOOkup(C2,[tbl_ExpenseItems.xlsb]tbl_ExpenseItems!$B:$G,4,[0])

ha varázslóval készítem a függvényt akkor is valamiért ebbe a hibába ütközök :F

de a legegyszerűbb fv-re sem működik.

Előre is köszönöm,

Üdv,
P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#34953) Delila_1 válasza harkhon (#34952) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valószínű. hogy szöveg típusú a cellaformátum. Végrehajtja a képletet, ha általános, vagy szám formátumra állítod át. A beírt képletet újra le kell enterezned.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34954) harkhon válasza Delila_1 (#34953) üzenetére


harkhon
tag

Nagyon szépen köszi :R

Ez volt a gond valóban, sejtettem, át is állítottam általános formátumra, csak nem 'entereztem' újra a képletet :W

Egészség legyen és térerő!

(#34955) Delila_1 válasza harkhon (#34954) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34956) Sempronius89


Sempronius89
tag

Sziasztok,

A tanácsotokat szeretném kérni.

Lassan 3 éve Controllerként dolgozok az első 1,5 Fin Controlling volt azóta Business Unit (ez inkább a termelési kontrolling felé közelít) Controller vagyok.

Az excelt napi szinten használom, riportáláshoz/elemzéshez készítettem már kb 1000+ Pivot-ot, SUM függvénytől, Hahibán át mindenféle kombinált függvényt használok napi szinten ami épp hasznos az akkori elemzéshez stb.

Makrózni még nem tudok, de szeretném megtanulni, illetve mindig vannak olyan trükkök amikről nem tud az ember, de hasznos lehet.
Tudnátok ajánlani erre a célra a netről egy jó oktató oldalt/tanfolyamot, ha tényleg jó és van értelme még fizetnék is érte.

Köszönöm előre is!

(#34957) mdk01 válasza Delila_1 (#34943) üzenetére


mdk01
addikt

A CTRL+G megoldásra a válasz, hogy "nincs ilyen objektum"
A másik kapcsolatos megoldásnál, pedig nincsenek kapcsolatok, nekem az teljesen üres.

Nem tudom egyébként, hogy mit csináltam, mert 1,8Mb után a köv. mentésem, már 21Mb lett.
Majd mindjárt beleásom mégjobban magam, de nem egészen értem.
Ha van még ötleted szívesen veszem.
Köszönöm

(#34958) Delila_1 válasza mdk01 (#34957) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nyiss egy új füzetet, amibe a régiből egyenként átmásolod a lapok tartalmát. NEM az egyes lapokat, hanem mindegyik lapon kijelölöd az adatokat, képleteket tartalmazó területet, és azt másolod.

Próbaként ráállsz az egyes oszlopok első, képletet tartalmazó cellájára, és megnézed a hivatkozását. Ha másik füzetre utal, kijavítod, majd lemásolod az alatta lévő cellákra. Elmented új néven a füzetet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34959) Delila_1 válasza Sempronius89 (#34956) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Excelhez sok bemutatót találsz a YouTube-on, Excel kereső kifejezésre.

Makróhoz nagy segítséget nyújt Kovalcsik Géza: Az Excel programozása című könyve. A Téma összefoglaló alsó sorában találsz hozzá linket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34960) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Egy olyan problémánk lenne a HAHIBA függvénnyel, hogy sajnos hiába adjuk meg neki, hogy ha hiba van az adott celában írja ki a "0"-t, nem csinálja meg, hanem csak üres lesz a cella. Így viszont nem tudunk vele számolni. :(((
Tudtok erre valami segítséget adni?

Egy KOCKA.ÉRTÉK képlet köré menne a HAHIBA függvény.

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#34961) spiky03 válasza spiky03 (#34960) üzenetére


spiky03
veterán

Tárgytalan, már sikerült megoldani. :)
Csak egy sima HA függvány kellett. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#34962) butch3r


butch3r
senior tag

Sziasztok

Powerquerry -ben szeretnék több excelből adatokat beszedni.

A kérdéses fileok 1 mappában vannak, meg is van powerquerry-ben az egyéni formula arra, hoyg beszedje a táblákból az adatokat, majd a következő lépéseket is tudnám azonban memoria hibára hivatkozva félúton feladja a folyamatot :(

ezt a videót használom

Tudtok abban segíteni, hogy milyen fomrulát írjak be, hogy 1 bizonyos fülről szedje csak be az adatokat.
Havonta el kéne játszani így egyszerűbb lenne ha ilyen automata powequerry-s dolog működne...

Köszi
:R

u.i. ja sajna nem hiszem, hogy IT upgradelné nekem excelem 64bitre... :(

[ Szerkesztve ]

(#34963) 0P1 válasza butch3r (#34962) üzenetére


0P1
aktív tag

Pedig általában a 64 bit szokott megoldás lenni ilyesmire.

Ha egy bizonyos fülről akarod beszedni mindegyik workbbokból, akkor felesleges beolvasnod az összes munkafüzet összes munkalapját. Érdemes egy UDF-et csinálnod rá. Este vagy holnap reggel írok rá instrukciót, hogyan kell.

(#34964) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Adott egy táblázat, melynek egyik oszlopában valamilyen termékek nevei szerepelnek, utánuk pedig még ugyanabban a cellában szerepel a hétjegyű cikkszámuk is. A kérdésem pedig az, hogy ezeket a cikkszámokat ki lehet-e valahogy vágni az adott cellából, majd beilleszteni egy új, üres oszlopba?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34965) Delila_1 válasza Bjørgersson (#34964) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a Szövegből oszlopok menüpontot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34966) Bjørgersson válasza Delila_1 (#34965) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nézem, de nem tudok rájönni, hogyan tudom csak az utolsó x karaktert kiválasztani áthelyezésre. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34967) Delila_1 válasza Bjørgersson (#34966) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha 1 szóból áll a megnevezés, valamint a megnevezés és a 7 számjegy között pl. szóköz elválasztó van, akkor a szóköz legyen a határoló jel.

Ha viszont több szóból áll a megnevezés, akkor a

=BAL(A1;HOSSZ(A1)-8)

képlet adja a megnevezést, mellette egy másik cellában a

=JOBB(A1;7)

a kódot. A képletek lemásolása után a 2, képletet tartalmazó oszlopot másolod, majd irányítottan, értékként saját magára beilleszted. Ezután az eredeti oszlopot törölheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34968) Bjørgersson válasza Delila_1 (#34967) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Több szóból áll, és nem is mindegyik ugyanannyiból. Köszönöm szépen! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34969) Delila_1 válasza Bjørgersson (#34968) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kipróbáltad?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34970) Bjørgersson válasza Delila_1 (#34969) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, működik. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34971) Delila_1 válasza Bjørgersson (#34970) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Na, ennek örülök. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34972) mdk01 válasza Delila_1 (#34958) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm megpróbálom.

(#34973) Bjørgersson válasza Delila_1 (#34971) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csak úgy kíváncsiságból, a hétjegyű cikkszámok előtt szerepel minden termék nevének végén a toll szó, ezt hogyan tudom kivenni az egészből? Próbálom összehaxolni a jobb, bal meg hossz függvényeket, de az Excel okosabb nálam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34974) lappy válasza Bjørgersson (#34973) üzenetére


lappy
őstag

=bal(A1;HOSSZ(A1)-4)

pl.:
1234567toll
eredménye: 1234567

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34975) Bjørgersson válasza lappy (#34974) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Próbáltam, így csak az első négy karaktert vágja le. :)

Ok, most nézem, hogy félreérthetően fogalmaztam. :) Tehát ugyanúgy "áthelyezni" szeretném egy másik cellába, abba, amelyikbe beírom az adott képletet. Vagyis toll 1234567-ből szeretnék egy másik cellában tollat látni.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34976) Fferi50 válasza Bjørgersson (#34973) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Erre való a HELYETTE függvény:
=HELYETTE(A1;"toll";"")

Előző hozzászólásod alapján
Akkor BAL(A1;4)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34977) Bjørgersson válasza Fferi50 (#34976) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez viszont egyszerűen csak lecseréli az adott cellában a tollat valami másra, nem?

Ah, egyre nagyobb a kavarodás. :D Tehát az adott cellákban nagyon hosszú terméknevek vannak, amiben az utolsó előtt szó a toll, az utolsó pedig egy hétjegyű cikkszám. A cikkszámot már sikerült megoldani, most viszont arra vagyok kíváncsi, hogy az utolsó előtt négybetűs szót ki lehet-e onnan vágni valahogy egy másik cellába. Tegyük fel, hogy nem mindegyik cellában toll az utolsó előtti szó, viszont minden esetben négybetűs. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34978) Fferi50 válasza Bjørgersson (#34977) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem az adott cellában, hanem abban ahova a képletet írod. Viszont a kérdésed nem volt egyértelmű, más is félreértette. :)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34979) Bjørgersson válasza Fferi50 (#34978) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, jogos, elnézést kérek érte. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34980) Fferi50 válasza Bjørgersson (#34977) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez így talán már világosabb. Tegyük fel a következőt:
A1 =eredeti szöveg B1=cikkszám
C1 képlete =JOBB(HELYETTE(A1;B1;"");4)

Ha netán van benne még szóköz a toll után, akkor nem 4, hanem 5 karaktert kell venni.

Üdv.

(#34981) Bjørgersson válasza Fferi50 (#34980) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vagyis akkor előbb mindenképpen ki kell szedni a cikkszámot az eredeti cellából. Köszönöm! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34982) Fferi50 válasza Bjørgersson (#34981) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Elvileg nem kell, csak így sokkal egyszerűbb, nem kell agyonbonyolítani a képletet...
Továbbá abból indultam ki, hogy azt már eleve kiszedted (erre jutottam az előző kérdéseid kapcsán :) )

(Akkor a B1 helyére a cikkszámkiszedő képletet kell írni.)

Üdv.

(#34983) lappy válasza Bjørgersson (#34981) üzenetére


lappy
őstag

=BAL(A1,HOSSZ(A1)-(ABS((MIN(HA(HIBÁS(SZÖVEG.TALÁL({1;2;3;4;5;6;7;8;9;0},A1)),"",SZÖVEG.TALÁL({1;2;3;4;5;6;7;8;9;0},A1))))-HOSSZ(A1)-1))-4)&JOBB(A1,HOSSZ(A1)-MIN(HA(HIBÁS(SZÖVEG.TALÁL({1;2;3;4;5;6;7;8;9;0},A1)),"",SZÖVEG.TALÁL({1;2;3;4;5;6;7;8;9;0},A1)-1)))
a túlbonyolított :DD :C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34984) Bjørgersson válasza Fferi50 (#34982) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig én valami ilyen egybeágyazott perverzségre gondoltam. :) Na persze nem annyira, mint amit lappynak sikerült összehoznia. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#34985) lappy válasza Bjørgersson (#34984) üzenetére


lappy
őstag

De ez kivágja a "toll" szót. Ezzel bármekkora szöveget ki lehet vágni kis átalakítással.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34986) Delila_1 válasza Bjørgersson (#34984) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A második oszlopba simán beírhatod a toll szót, hiszen minden celládban fixen ez szerepel a kódszám előtt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34987) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek ha a kérdésem volt már (feltételezem).
A feladat az lenne, hogy kellene készítenem egy árlista szerűséget, konkrétan egy számítógép alkatrészes, legördülő listás táblát. Van alkatrész lista (alap, proci, stb), ezekhez van több típus, tehát 2-3 lap,stb. Valamint minden típushoz legalább két ár.
hogyan tudom megoldani azt, hogy ezek alapján több konfigot is össze lehessen állítani? Tehát A lap, A prcival, aztán A lap, B procival és így tovább.

Ha nagyon bonyolult akkor inkább készítek simán több táblázatot, de mondjuk azért lenne jó, mert van legalább 4 fajta szgház, az ugye legalább 4 tábla, a különböző ház típusokkal. Remélem így érthető mit akarok kinyögni. :B

előre is nagyon köszönöm!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#34988) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Belefutottam egy szép problémába :) Adott egy táblázat, amelynek az egyik oszlopa színezett cellákat tartalmaz. 3 szín: zöld, sárga, piros; a színezett cellák azonos oszlopban vannak. Azt szeretném, hogy a sárga és piros cellákban szereplő értékeket átlagolja, a zöldeket nem kell figyelembe venni. A szépséghiba annyi, hogy a cella színezést manuálisan kell megoldanom, mert feltételes formázással nem lehet, mert ugyanaz a szám 2 különböző színnel is szerepelhet, és a színek nem nagyság szerint változnak (pl. az 5 lehet sárga is, de a 16 zöld). Bár gondolom úgyis a képlet / makró lenne a mérvadó az átlagszámítás szempontjából.

Van valakinek használható ötlete? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34989) Traxx


Traxx
őstag

Dupla

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34990) lappy válasza Traxx (#34988) üzenetére


lappy
őstag

=CELL("color",A1)
ez a függvény elvileg megvizsgálja a színt ezután tudsz ha fgv-el előállítani értéket

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34991) Doki16


Doki16
addikt

Szeretnék egy olyan automatikusan kitöltődő cellát ami egy segédtáblából venné a szöveget és az előtte lévőből venné az infót. Mellékelek egy képet, hogy jobban értsétek :)
[kép]
Pl. beírom a munkaszámot ami RSL-170xxxx akkor azt szeretném, hogy a mellette lévő cellába automatikusan írja be hozzá a megfelelő megrendelőt. (Benko-tehna...) És így tovább a segédtáblában lévő RB* RSK* stb. értékek mellé a megrendelőt.
Van ehhez valamilyen képlet?

Köszönöm a segítséget :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34992) Fferi50 válasza Traxx (#34988) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha van bármilyen szabályosság a színezésben, akkor az feltételes formázással megoldható: a formázandó cellák kijelölése képlettel pontban.

Másrészt, ha képlettel meg lehet oldani a feltételes formázást, ugyanazzal, ugyanazokkal a képletekkel az átlagszámítást is meg lehet oldani.

Szerencsés lenne, ha tennél fel mintát, illetve megmutatnád, milyen logika változtatja a színeket.
(Persze, ha nincs logika, az sem baj - akkor viszont valóban makró játszik csak. A Range.DisplayFormat.Interior.Color tulajdonság megmutatja a cella aktuális színét.)

Üdv.

(#34993) Fferi50 válasza lappy (#34990) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem ez nem adja vissza a cella színét, csupán azt mutatja meg, hogy negatív szám esetén változik-e a cella színe. :( A Help legalábbis ezt mondja.

Üdv.

(#34994) Fferi50 válasza Doki16 (#34991) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Képlet:
=FKERES(BAL(A2;SZÖVEG.KERES("-";A2)-1)&"*";Segédtábla;2;0)
A Segédtábla helyére írd be a tábla címét (Pl: X2:Z20)

Üdv.

(#34995) Doki16 válasza Fferi50 (#34994) üzenetére


Doki16
addikt

Köszi. Ez jól működik. Azt még meg lehet oldani, hogy amikor lehúzom és az első cellában nincs érték akkor a második cellába ne automatikusan a segédtábla legelső értékét írja be? Az lenne jó ha csak simán üres maradna és csak akkor tenne bele értéket ha már hozzá van adva az RSL* stb. szöveg.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34996) Traxx válasza Fferi50 (#34992) üzenetére


Traxx
őstag

Az a baj, hogy kevésbé van benne logika :( Három 1-5ig terjedő szám összeszorzásából kapom meg azt, ami nekem kell - viszont épp ez a metódus jelenti a gondot. Általánosságban annyi, hogy a szorzótagok között ha van 4-es, akkor sárga a szín (de ez sem mindig igaz), viszont ha 5-ös is van, akkor még 1x1x5 esetében sem lehet zöld. Ezért színezem manuálisan a cellákat, mert nincs egyértelmű megfeleltetés. Az exceles logika hiánya miatt gondoltam én is arra, hogy itt a makró lehetne esetleg a megoldás, ahhoz viszont sügér vagyok még mindig sajna :B Illetve a jövőbeni változtatásokhoz is jó lehet, mert elő fog fordulni, hogy az egyik cella színe a "kedvező" értékek miatt zöld (tehát nem kell beletennem az átlagba), az a következő alkalommal sárga vagy piros lesz. :R

Kb. így néz ki, és a G oszlop végére kerülne az átlagolt érték.

[kép]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#34997) Delila_1 válasza Traxx (#34996) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írtam egy függvényt rá. Az első paraméter egy olyan cellának a címe, ami a kiválasztott háttérszínt tartalmazza, a második pedig az átlagolandó tartomány.

Function AtlagColor(mintacella As Range, tartomany As Range)
Dim CV As Object, atlag, db As Long

For Each CV In tartomany
If CV.Interior.Color = mintacella.Interior.Color Then
atlag = atlag + CV: db = db + 1
End If
Next

AtlagColor = atlag / db
End Function

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34998) Fferi50 válasza Delila_1 (#34997) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Remek.
Viszont gondolva a feltételes formázás lehetőségére, érdemes lenne az Interior.Color helyett a DisplayFormat.Interior.Color tulaljdonságot használni. (Nyilván megfelelő Excel verzió kell hozzá, de a manapság sűrűn használatosok már tartalmazzák.)

Ezzel akár szabadalmaztathatnád is. :)

Üdv.

(#34999) Delila_1 válasza Fferi50 (#34998) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kérdező szerint annyira összetett a színezés mikéntje, hogy csakis manuálisan festegetnek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#35000) Traxx válasza Delila_1 (#34999) üzenetére


Traxx
őstag

Így van, sajna nem minden esetben követ tiszta logikát. Viszont a makró és a képlet nagyon szépen működik, köszönöm szépen :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.