Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) bozsozso válasza bozsozso (#34299) üzenetére


bozsozso
őstag

Ha az első oszlopot határozom meg akkor az összefűzött A2&E2 cellák tartalmát rakja bele ami szerintem jó. Ha viszont kettőt írok bele ami értelmezésem szerint a munka2 H2 cella tartalma lenne akkor viszont ezt a hivatkozási hibát adja.

(#34302) lappy válasza bozsozso (#34299) üzenetére


lappy
őstag

Tömbképlet legyen (Ctrl + Shift + Enter) és ne 2;0) hanem 1;0) a vége

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34303) lappy válasza Rcsi (#34296) üzenetére


lappy
őstag

Ha és fkeres függvénnyel lehetne megoldani és után meg feltételes formázás szerint lehetne egy szintén keresést ami meg színezi a két munkalap szerint.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34304) lappy válasza lappy (#34302) üzenetére


lappy
őstag

Bocs igazad van, de mindeképp kell a tömbképlet

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34305) bozsozso válasza lappy (#34304) üzenetére


bozsozso
őstag

Biztos én bénázok el valamit, de ha 1-et írok akkor megy az összefűzés ha pedig 2-öt akkor pedig jön a hiba tömbképletként is.

(#34306) lappy válasza bozsozso (#34305) üzenetére


lappy
őstag

Sajnos nem tudom mi az oka, de ennek a képletnek így kell működi
Külföldi oldalakon is így van megszerkesztve és működik.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34307) bozsozso válasza lappy (#34306) üzenetére


bozsozso
őstag

Mondjuk annak gondolom semmi jelentősége, hogy nekem az elválasztó az nem "," hanem ";". A választ függvény indexét csak simán {1,2} így kell beírni? Erre nem találtam semmi netes leírást.

(#34308) lappy válasza bozsozso (#34307) üzenetére


lappy
őstag

Szia!

Az fkeres függvényt ismered :DD itt anyit csinálunk hogy a választ nevű függvénnyel létrehozunk egy 2 oszlopból álló tömböt és ebben keresünk az fkeressel.
Ezért kell a {1;2} tömb amiben először összevonod az oszlopokat &-el majd ebben keresed a 2. oszlopot így a végére az fkeresnél kell ;2;0). Arra kell figyelni hogy az fkeresben is annyi oszlop legyen "összevonva" amennyit a tömb esetén akarsz.
Amúgy valószínú lehetbe {1;3} is csak akkor az fkeres vége változna meg.
De most nem tudom miért nem megy pedig ki lett próbálva régebben és akkor szépen ment :W

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34309) lappy válasza bozsozso (#34307) üzenetére


lappy
őstag

{=FKERES(A2&E2;VÁLASZT({1\2};Munka2!$A$2:$A$7420&Munka2!$E$2:$E$7420;Munka2!$H$2:$H$7420);2;0)}
ennek már jónak kell lennie

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34310) bozsozso válasza lappy (#34308) üzenetére


bozsozso
őstag

Szia,

Nem tudom, mert most kézzel megcsináltam, összevontam a 2 oszlopot és úgy csináltam meg fkeressel, ez így megy rendben. Ugyan azokat vontam össze. Sőt most 2 ugyanolyan táblázattal próbálkozom csak 2 munkalapra másoltam. Mindegy próbálkozom hátha sikerül, de egyelőre nem látom mi lehet a gond mivel ha 1-et rakok fkeresbe akkor az összevontat beírja helyesen, csak ha a 2-öt írom akkor hivatkozási hibával nem rakja be.

Azért köszönöm a segítséget, de esetleg ha van valami tipped akkor szólj légyszi.

Szuper köszi, akkor az oszlopokat \-el kell elválasztani, se nem , se nem ;.

:C :R

[ Szerkesztve ]

(#34311) poffsoft válasza spe88 (#34300) üzenetére


poffsoft
addikt

Igen.
Sajnos megoldást nem tudok.
Esetleg a scroll lock be/ki, ablaktábla rögzítés/feloldás.

[ Szerkesztve ]

(#34312) radam


radam
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Minden hétköznapra van egy-egy azonos szerkezetű Excel fájlom, a fájlok neve az adott nap dátuma (pl. 20170224.xlsx). És van egy összesítő fájlom, amelybe egy oszlopba, amelynek az első cellája az adott dátum (2017.02.24.) áthivatkozom a napi fájlok bizonyos celláit, minden nap.

Van olyan képletezési lehetőség, amellyel a hivatkozásban a fájl nevét le lehet cserélni az adott oszlop első cellájában szereplő dátumra? Van lehet ilyen függvényt szerkeszteni VBA-ban?

Köszönöm szépen!

(#34313) Delila_1 válasza radam (#34312) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az INDIREKT függvényt nézd meg!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34314) radam válasza Delila_1 (#34313) üzenetére


radam
csendes tag

Sajnos az Indirekt függvény használatát csak az adott fájlon belül értem.
='D:\Próba\[20170225.xlsx]Munka1'!B3

A összesítő.xlsx Munka1 lapjának B3 cellája most a fenti hivatkozást tartalmazza, a B2 a dátumot (2017.02.25). A cél az lenne, hogy a C3 cellában ugyanennek a cella értékét hozza át csak a C2-ben szereplő dátum szerinti fájlból. Hogyan kell kinéznie az Indirekt szintaktikájának?

(#34315) Delila_1 válasza radam (#34314) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Összesítő B2 -> 2017.02.25
Összesítő B3 -> =SZÖVEG(B2;"ééééhhnn")
Összesítő B4 -> =INDIREKT("'D:\Próba\[" & B3 & ".xlsx]Munka1'!B3")

Mindhárom cellát másolhatod jobbra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34316) föccer


föccer
nagyúr

Sziasztok!

Ismételten autószűrővel kapcsolatban kérném a segítségeteket.

Van egy táblázat, aminek az egyik oszlopa egy külső azonosító, ami szövegként van elátrolva. Jelen példában D oszlopban "0054". Mind a négy karkternek jelentősége van, így nem tudok eltérni a szövegként történő tárolástól.

Természetesen a D oszlopban bármilyen négyjegyű szám szerepelhet 0000-tól 9999. Sőt, hibás adatfelvietl esetén van 1-2 sor, ahol 3 vagy 5 számjegyű (hogy hogy, azt ne kérdezzétek, de valaki ügyes volt, lényegtelen).

A táblázattal való kiértékelés során szükségem lenne erre a 4 karakterre, hogy mire szűrtem rá. Makró nálkül, mert céges környezetben minden makró futtatása le van tiltva.

Valami használható ötlet? Ha számok lennének, akkor vissza tudom számoltatni összeítés függvénnyel való kiátlagolással, de szöveggel nem boldogulok. :(

Köszi! :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34317) Delila_1 válasza föccer (#34316) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem nagyon értem a gondodat, a szűrőben látszik, mire szűrtél. Azt írod, számokkal meg tudsz birkózni.

A szöveges értékeidet könnyedén átalakíthatod számokká, az oszlop formátuma legyen 000#.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34318) föccer válasza Delila_1 (#34317) üzenetére


föccer
nagyúr

Számolnom, keresnem kell a szűrőfeltétel alapján. Ha számként lennének tárolva, akkor ki tudnám szedni őket összegzéssel. Egyenlőre kézzel kell külön begépelnem a 4 jegyű kódot, ami + hibaforrás + idő.

A cél az, hogy az F511 cellába tudjam belerakni a szűrőfeltételt, makró nélkül, mindezt úgy, hogy megmaradjon szövegként. A különböző szűrések, különböző sorokat rejtenek el, amit az összegzés függvénnyel szépen lehet kezelni, de az csak számokkal működik, szöveggel nem. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34319) Fferi50 válasza föccer (#34318) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mi lenne, ha a kódsorozatot kitennéd egy külön oszlopba, majd eltávolítanád az ismétlődéseket. Ezután az F511 cellára csinálnál egy érvényesítést, amelynek a tartománya az előzőekben kialakított lista -- amit tehetnél másik (akár rejtett) munkalapra is, netán elneveznéd.

Üdv.

(#34320) föccer válasza Fferi50 (#34319) üzenetére


föccer
nagyúr

Dinamikusan kell a szűrőről leszedni a feltételt.

Egy picit bővebben leírom, hogy miről szól a játék.

Éves vizsgálati adatsorok. A 4 jegyű az egy anyag azonosító. Az időszakban több alkalommal is vizsgáljuk ez anyagot és minden vizsgálati eredményt ebben a táblázatba viszek fel. Nyilván az év során sok féle anyagot vizsgálatunk, össze vissza. Ezért is jó az autoszűrő párosítva az összesít függvénnyel. Leszűröm a megfelelő anyagokat és a táblázat alján, (elszeparáltan, hogy az autoszűrőt ne hülyítse meg) összesít függvénnyel szedem ki a szükséges adatokat (min/max, összegek, darabszám stb).

Viszont vannak olyan adatok, amit a fenti táblázat nem tartalmaz. Termelési adatok pl. ezekre is szükségem lenne. Egy másik táblázatból ki tudom ezeket szedni, de ehhez kellene a anyag azonosítója.

Tehát leszűrnék az adott anyagra, mindent kiszámolok, és már mentem is a szűrt eredményt. Havi szinten több száz ilyen kiértékelést kellene megtenni, szóval a lehető leghatékonyabbra kell összekalapálni a cuccot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34321) Delila_1 válasza föccer (#34320) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kimutatást kellene készítened. Ezt a funkciót erre a feladatra találták ki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34322) föccer válasza Delila_1 (#34321) üzenetére


föccer
nagyúr

Több lapról is össze tudja szedni a cuccokat?

A problem vele az lesz, hogy az értékes információ nem közvetlenül a táblázatból leszűrhető adatokban van, hanem azon elvégzek egy fél csokor műveletet és ezek végeredménye a hasznos információ. Szabvány szerinti kiértékelés, ami során figyelembe kell venni az egyedi értékeket, a minimum, illetve az átlagokat. Mind a háromra külön-külön szorzó tényezőket kell figyelembe venni, összehasonlítgatni őket és ha a határérek felett van mind akkor kijön, hogy megfelelt-e vagy sem. És ez még csak a gyártásellenőrzés. A szakmai kiértékelés része már kész van, de ott nem kellett ezt megcsinálni, mert az egészen más téma.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34323) Delila_1 válasza föccer (#34322) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kimutatásban tudsz min és max értékeket megjeleníteni, meg egy halom egyéb számítást is.
Igen, több lapról is összehozhatod. Az (is) a jó benne, hogy bármikor átrendezheted pár kattintással.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34324) föccer válasza Delila_1 (#34323) üzenetére


föccer
nagyúr

Eddig 2x próbálkoztam vele, de egyszer sem jutottam vele dűlőre. Megpróbálkozom vele, hátha most. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34325) tgumis


tgumis
tag


sziasztok
hogy tudok ide saját készítésű ikonokat vagy gombokat berakni
van mappa ahol ezeket tárolja az excel
köszi

(#34326) Delila_1 válasza tgumis (#34325) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nekem is ez a bánatom, hogy a kb. 180 választható ikon közül egyik sem adja vissza a saját makróim lényegét.

Valahol olvastam, hogy ehhez le kell tölteni egy alkalmazást. Úgy döntöttem, inkább megjegyzem, hogy pl. a karakterek és hátterek színének lekérdezéséhez a színes pillangó ikont rendeltem. :N

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34327) ktomee válasza bozsozso (#34299) üzenetére


ktomee
csendes tag

Szia!

Ha minden ár tutti csak egyszer szerepel akkor a SZORZATÖSSZEG függvénnyel is mergoldható:

http://officeguru.blog.hu/2015/09/13/kiaknazatlan_kincsek_rejtoznek_excelunk_melyen_szorzunk_osszeadunk_egy_oriasi_listaban

Sajnos ha véletlenül kétszer van akkor ez a módszer összeadja a két árat.

(#34328) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Olyat be tudok állítani, hogy egy cellába jelezze mindig az aktuális dátumot ?

This is the way

(#34329) tgumis válasza Delila_1 (#34326) üzenetére


tgumis
tag

Köszi
Amúgy mi ennek a neve? Mármint a kis gomboknak mert sem ikon sem gombként nem találom.
Próbáltam a Office könyvtárban megkeresni hogy melyikek tartalmaznak valamiféle kép kiterjesztést de semmi. Nem emléxel véletlenűl a progi nevére? Engem nagyon zavar már hogy semmi egyedit nem tudok íde berakni :(

(#34330) tgumis válasza RaZroX (#34328) üzenetére


tgumis
tag

=MOST()
formátumhoz pedig (márha csak a dátum kell)

(#34331) RaZroX válasza tgumis (#34330) üzenetére


RaZroX
addikt

:R

SZERK.:

Bocsi, zárójelbe minek kéne kerülnie ? Nem gyakran használok excelt :B

rájöttem

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#34332) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Excel 2016 magyar

Egy olyan problémám van, hogy van egy csomó tömeg adatom, amiket bizonyos feltétel szerint csoportosítanom kell. A megfelelőeket egyenként kijelölgetem egy szumma képlettel. Na már most azt szeretném, ha a már "felhasznál" adatokat beszínezné nekem a program, ezzel könnyítve a csoportosítást. Remélem érthető voltam. :DDD
Az megvan, hogy feltételes formázást kéne használnom, de hogy hivetkozzak a szumma képletben szereplő cellákra?
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni! :R

Böff!:))

(#34333) Kowax


Kowax
tag

Bocsánat, ez a hozzászólás véletlen volt, de nem tudom törölni...

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#34334) lappy válasza Kowax (#34332) üzenetére


lappy
őstag

ezt feltételes formázással nem tudod megoldani vmilyen macros megoldás jöhet szóba

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34335) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

A és B oszlopban vannak adatok. A oszlopban 1-20ig számok, B oszlopban A, S, D jelölések. Szumma szerűség kellene, ami a B oszlopban levő betűk alapján szűri és adja össze az A oszlopban levő számokat.

(#34336) Fferi50 válasza Krogoth (#34335) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szumha függvényt használd.

Üdv.

(#34337) Krogoth válasza Fferi50 (#34336) üzenetére


Krogoth
senior tag

Köszi, valahogy a szum és ha kombóra nem gondoltam, pedig logikus :) :R

(#34338) Delila_1 válasza tgumis (#34329) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feldúltam a gépet, netet, de nem találok rá.

Úgy rémlik, hogy az alkalmazás letöltése után még elég macerás dolog új képet létrehozni, azért adtam fel anno.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34339) Krogoth


Krogoth
senior tag

Új kérdésem akadt.

Adott egy munkafüzet 30 lappal, amiből ki kéne keresni egy adott szót és az adott szót tartalmazó sorokat átmásolni egy új lapra. :U

(#34340) tgumis válasza Delila_1 (#34338) üzenetére


tgumis
tag

köszi
Azt hittem photoshoppal megcsinálom a kis ikonkámat és berakom annak a proginak a segítségével.
Nem baj nem adom fel csak meg lehet oldani (vagy nem :) :) )
Ha rájövök mindenképp megosztom veletek

(#34341) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

egy táblában ilyen függvényeim vannak:
=HAHIBA($G3*J3;" ")

ezeket szeretném átírni ilyenre:
=HAHIBA(KEREKÍTÉS($G3*J3;2);" ")

de a keresés/csere ablakban nem sikerül jól megadnom a másodikat.

mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#34342) Fferi50 válasza scott_free (#34341) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Pl. Keresed a $G3*J3 értéket és cseréled Kerekítés($G3*J3;2) -re.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34343) scott_free válasza Fferi50 (#34342) üzenetére


scott_free
senior tag

akkor félreérthető voltam:

G3-től G300-ig, és elég sok oszlopban van bejegyzés, amit cserélni kellene (5446 db)
szóval egyesével nem megoldható.

próbáltam helyettesítő karaktereket használni, de valahogy nem jó.
és mivel képlet, ezért több lépésben sem tudom módosítani. (pl. hogy először csak beteszem a kerekítés szót)

valami ilyesmi kellene, de ez nem jó: HAHIBA(KEREKÍTÉS(*;2);*)
ahol a csillag a meglévő szövegrész lenne.

(#34344) lappy válasza scott_free (#34343) üzenetére


lappy
őstag

Akkor átállítod hogy mutassa a képletet és cserével kicseréled amit kell

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34345) bozsozso válasza ktomee (#34327) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, nem. Biztos, hogy nem egyszer szerepelnek az árak. Az előzőekben ajánlott megoldással viszont sikerült.

(#34346) föccer válasza föccer (#34320) üzenetére


föccer
nagyúr

Megküzdöttem vele. Egy rejtett segédoszloppal. Az egyikbe konvertálom a receptkódot számmá, amit összesít függvénynel ki tudok olvasni. Ennek a számna hol.van függvénnyel keresem meg a sorát, amit felhazsnálva indirekttel már tudok hivatkozni a megfelelő sorra. :C Kicsit nyakatekert, de működik, megvannak a kívánt adatok. :DDD

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34347) Delila_1 válasza föccer (#34346) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az INDIREKT helyett jó lenne az INDEX - HOL.VAN párost alkalmazni.

Vannak un. volatilis függvények, amik a lapra bevitt, vagy onnan törölt adatok esetén újraszámolódnak. Sok ilyen jellegű függvény jelentősen lelassítja a számolást.

Volatilis függvények pl.: most, ma, rand, randbetween, vél, ofszet, indirekt, info, cella (attól függően, mi a tartalma).

=indirekt(tartomány_amiben_keresel; sor; oszlop)

A sort megtalálod a hol.van függvénnyel.

A segédoszlop is elkerülhető, ha a keresési érték szám & "" (üres string).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34348) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Segítségért fordulok hozzátok, mivel van egy problémám ami jócskán túlmutat az én excel-es képeségeimen, többek közt azért is, mert soha nem használtam makrót... :o
Szóval a cégnél van egy volt kollega által makrókkal igencsak felturbózott excel-e, amit most "bővíteni" kellene. A feladat amit elvégez ez az excel az az, hogy egy SAP-ból kapott (szintén excel fájlt) beolvas, bemásolja a releváns adatokat, majd némi kézi ellenőrzés után ki lehet vele számoltatni / rajzoltatni elég sok dolgot és diagrammot, csak meg kel adni a megfelelő kezdődátumo(ka)t.
Ez az egész folyamat erőforrások (értsd emberek) kiterhetségét elemzi és mutatja meg grafikonokon és számszerűsítve is. Jelenleg egyetlen olyan dolgot nem képes megmondani / megmutatni mégpedig azt, hogy hány olyan erőforrás van a vizsgált időtartalmon belül napi szintre (és role-okra) lebontva, ami mondjuk min 21 napig (tetszőlegesen megadott érték) vagy azon túl sincs úgy nincs kiterhelve*, hogy közben semmilyen más tevékenységet nem végez.
(magyarán: Gipsz Jakab "villanyszerelő" hazajött ez előző kiküldetéséből, otthon ül és pecázik, várva a telefonhívásra és nem megy közben tréningre / vakációra / nem beteg / nincs esküvő / válás, stb...)
* Nagyrészt jövőbe is tekintünk, ahol azért tervezés szintjén már láthatóak a várható kiküldetések.

Tudom ez így nem elég a megoldáshoz, de több részletet nyilvánosan nem oszthatok meg, inkább privátban folytatnám... Bár ez szvsz van annyira komplex feladat, ami bőven kimeríti a segítség kategóriáját..

Előre is köszönöm.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#34349) poffsoft válasza Delila_1 (#34347) üzenetére


poffsoft
addikt

Az
=indirekt(
helyett ugye az említett index-re gondoltál. Már a paraméterezés miatt is. :-)

[ Szerkesztve ]

(#34350) Zola007


Zola007
veterán

Adott egy táblázatom, ami vízszintesen több képernyő területű, illetve egy grafikon az adatok alapján
Azt szeretném, ha a grafikon a képernyő valamely részén fixen maradna, miközben lapozok/görgetek vízszintesen. (Mint a celláknál a panelek rögzítése funkcióval)
Lefelé nem, mert ott újabb adatok vannak, újabb grafikonnal
:F

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.