Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Delila_1 válasza dfilpo (#33550) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ominózus sor

ActiveWorkbook.SaveAs utvonal & "\" & Cells(2, 1) & ".xlsx"

Azt a füzetet, amiben a makró van, makróbarátként, xlsm kiterjesztéssel kell elmentened.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33552) kezdosql válasza Delila_1 (#33549) üzenetére


kezdosql
tag

Nem, csak otletadonak szantam feldobni az ev utolso napjait.;)

En mazochistabb vagyok, en tetelesen irom a dolgokat, abbol van levalogatva a havi lista, es cask utana jonnek az elemzesek.

Szenvedek vele rendesen, mert 28-31 napra negyfele semat kell mindig masolgatni, hogy a grafikonok meg abrak jok legyenek, szoval, elvagyok vele. ;]

(#33553) Delila_1 válasza kezdosql (#33552) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon hasznos ötlet a sok diagram, és a mindent (és annak ellenkezőjét is) kimutató statisztika. Míg ezekkel bajmolódsz, nem érsz rá költekezni. :)) ;]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33554) kezdosql válasza Delila_1 (#33553) üzenetére


kezdosql
tag

Nem hasznos, hanem szukseges, mert sajnos a grafikonok hibasan jelenitik meg az adatokat, ha elter a napok szama, ugyhogy nem lehet minden honapot mindegyikel igy osszevetni, kell osszegzes hozzajuk. :(((

(#33555) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, előre, meg utólag is, és nagyon boldog új évet kívánok Mindenkinek! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33556) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Üdv!

Hogyan tudok egy olyan cellára hivatkozni ami egy másik mappában van? Azt meg tudom csinálni, hogy ha mappán belül másik fájlban van.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#33557) lappy válasza Mela Kehes (#33556) üzenetére


lappy
őstag

=SZUM('C:\Jelentések\[Költségvetés.xlsx]Éves'!C10:C25)
pl ez alapján

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33558) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hello,

Akovetkezot szeretnem csinalni:

Szoval a C es D oszlopba vinnem fel az erkezesi/tavozasi idoket, es abbol kene szamonia a tobbit.
E oszlopban mar bajban vagyok azzal, ha ejszakai muszakot kene szamolni es tobb mint 12 ora van benne.
Es negyed orakra kene kerekiteni az idot.
F oszlopban az E-bol kene levonni 8 orat.
G oszlopban az E-bol kene levonni fel orat.
Alul pedig az ossz idonek kene szerepelni a teljes oraszammal.

Ja es Excel 2016.

[ Szerkesztve ]

(#33559) Louro válasza Mela Kehes (#33556) üzenetére


Louro
őstag

Én úgy csalnék, hogy megnyitnám a másik fájlt. Ahová akarod hivatkozni, oda = jel után kattintanék a forrásra és kész. Így nem kell kézzel beírni a hivatkozást.

@Reinhardt: Az idővel úgy játszanék, hogy =HA(D2<C2;24-C2+D2;D2-C2)
Így megvan az éjszakai munkaóra ;)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#33560) Delila_1 válasza Reinhardt (#33558) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy cellába beírtam: 0:15, majd általánosra váltottam át a cellaformátumot.
Kaptam egy szép hosszú törtet, ezt: 0,0104166666666667. A képletben ezt használtam a kerekítéshez.

E2 -> =MROUND(HA(D2>C2;D2-C2;24-C2+D2);0,0104166666666667)
F2 -> =E2-"8:00"
G2 -> =E2-"0:30"

Az összegző képletek cellaformátuma [ó]:00 legyen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33561) Reinhardt válasza Delila_1 (#33560) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi, minden jo, kiveve a vegosszeget
09:30
12:00
12:00
15:00
erre 48:30 helyett 1152:30 ad.

(#33562) Imy


Imy
veterán

Üres cellát hogyan tudok kiszínezni tetszőleges színre? Office365.

(#33563) Louro válasza Imy (#33562) üzenetére


Louro
őstag

Feltételes formázás képlettel

=ÜRES(A1)

Mess with the best / Die like the rest

(#33564) Imy válasza Louro (#33563) üzenetére


Imy
veterán

Ezt így sajnos nem értem.

(#33565) Mela Kehes válasza lappy (#33557) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszönöm, ez így jó is lenne csak egy kis információt még nem mondtam el. Ugyanis nem azon a gépen készítem a táblázatokat ahol majd használni fogom. Tehát különbözni fognak az elérési utak.

Louro: Köszi, így már próbáltam, de #ÉRTÉK!-et ír.

[ Szerkesztve ]

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#33566) Louro válasza Mela Kehes (#33565) üzenetére


Louro
őstag

Ha D meghajtóra másolod, akkor lehet ugyanolyan könyvtárstruktúrát készíteni és akkor kompatibilis lesz :)

Az #ÉRTÉK hibaüzenetet azért adhatja, mert a hivatkozott cella tartalma is érték. Én általában lustaságból szoktam így hivatkozni más fájlokra. Egyszer megnyitom és egyenlőségjel után kattintok arra, amit szeretnék elhozni. Olyan, mintha copy->paste lenne.

@Imy: [link]

Videó. Itt fontos, hogy a legördülőben válaszd az Új szabályt. A legalsót válaszd ki. A formázandó cellák kijelölése képlettel. Majd írd be =ÜRES(A1) .... értelemszerűen azt a cellát írd be, amire a vizsgálatot szeretnéd. Ha másolni szeretnéd a formázást, akkor a Kezdőlap menüszalag Vágólap (első szekció) részén láthatsz egy Formátummásolót. Először állj a másolandó cellára. Majd katt a menüpontra és utána jelöld ki azt a területet, ahol alkalmazni szeretnéd ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#33567) Imy válasza Louro (#33563) üzenetére


Imy
veterán

A képletet hol tudom beleírni?

(#33568) Mela Kehes válasza Louro (#33566) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Értem, köszi.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#33569) lappy válasza Imy (#33567) üzenetére


lappy
őstag

Az attól is függ hogy milyen az excel verziója :D de látom milyen van neked, így jó lesz
pl Hatókör: Excel 2016 Excel 2013

Jelölje ki a tartományt.

Ezután kattintson a Kezdőlap > Feltételes formázás > Új szabály parancsra.

Az Új formázási szabály párbeszédpanelen jelölje ki A formázandó cellák kijelölése képlettel elemet.

Írja be az Értékek formázása, ha ez a képlet igaz mezőbe

Kattintson a Formátum gombra.

A Szín mezőben válassza a Piros színt. A Betűstílus mezőben válassza a Félkövér elemet.

Kattintson az OK gombra, amíg minden párbeszédpanelt be nem zár.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33570) Imy válasza lappy (#33569) üzenetére


Imy
veterán

És mit írjak be?

Írja be az Értékek formázása, ha ez a képlet igaz mezőbe

Igaz és még Angol az office

(#33571) Louro válasza Imy (#33570) üzenetére


Louro
őstag

A kérés az volt, hogy színezze be, ha üres a cella. Akkor erre van egy függvénye az Excelnek.

=ÜRES(A1)

Így ha oldalra vagy függőlegesen másolod a formázást, mindig az aktuális cellára fog végrehajtódni.

Ha B oszlop 2. sorába akarod először beállítani, akkor =ÜRES(B2)

Mess with the best / Die like the rest

(#33572) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy az alábbi makrót szeretném úgy átalakítani, hogy ne a B1:B60 cellákat írja ki egy txt fájlba, hanem csak addig, amíg van is tartalom a B oszlopban, ami jellemzően a B50 és B60 közé esik. Működik így is, csak van a txt fájlom végén egy rakás felesleges sortörés azokban az esetekben, amikor pl a B50-ig van tartalom.

Sub Makro()
Dim iCntr As Long
Open "test.txt" For Output As #1
For iCntr = 1 To 60
Print #1, Range("B" & iCntr)
Next iCntr
Close #1
End Sub

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33573) Fferi50 válasza daddy9 (#33572) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Pl.

If IsEmpty(Range("B" & iCntr)) Then Exit For' vagy If Range("B" & iCntr).Value="" Then Exit For
Print #1, Range("B" & iCntr)
Next iCntr

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33574) Imy válasza Louro (#33571) üzenetére


Imy
veterán

Értem, de nem találom a feltételes formázások között ezt a lehetőséget, hogy így színezze ki. :(

(#33575) Fferi50 válasza Imy (#33574) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33576) Imy válasza Fferi50 (#33575) üzenetére


Imy
veterán

Köszi, így Ok, hogy hova kell beírni. :) :R És a magyar üres az az isbalnk angolul, ezt is jó tudnom. :)

(#33577) ljungberg


ljungberg
tag

Sziasztok!

Vannak celláim számokkal. 4-5-6 számjegy vegyesen.
Mivel lehet megcsinálni, hogy mindegyiket feltöltse nullákkal 8 számjegyig?

Köszönöm!

(#33578) Fferi50 válasza ljungberg (#33577) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Gondolom, előlről szeretnéd feltölteni, ebben az esetben:
B1 képlete =jobb("00000000" & A1;8)
Ezt lehet végighúzni a B oszlopon.
Ha értékként szeretnéd megkapni, akkor kijelölöd a B oszlop nem üres celláit, másolás, ugyanarra a kijelölésre irányított beillesztés - értéket.
Ezután az A oszlopot törölheted is.

Üdv.

(#33579) ljungberg válasza Fferi50 (#33578) üzenetére


ljungberg
tag

Szia!

Lehet nem jól fogalmaztam a kapkodásban.

Vannak pl ilyen celláim:

3453
34346
3434
4343
23578

Ezeket szeretném feltölteni annyi nullával a végén, hogy 8db számjegy legyen összesen, a végén a nullákkal.

Pl: 34530000
34346000

(#33580) Fferi50 válasza ljungberg (#33579) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor a képlet:

=Bal(A1 & "00000000";8)

Vagy
=10 ^(LOG10(A1)+8-INT(LOG10(A1)))

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33581) ljungberg válasza Fferi50 (#33580) üzenetére


ljungberg
tag

Köszönöm,működik! :R

(#33582) botond187 válasza Delila_1 (#33488) üzenetére


botond187
csendes tag

Szóval, fkeres függvénnyel végigmegyek egy oszlopon és van olyan találat, aminél nem talál értéket, így oda 0-t ír, vagy ha benne sincs a keresett érték, arra #HIV értéket ír (ezzel nincs is baj).
Ha lefuttatom az fkeres függvényt, akkor ahol nincs találat, ott ki kellene törölni, hogy üres legyen az a cella értéke.
Ezt az egészet betenném egy makróba, így egy parancsal végig tudnék menni.

(#33583) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Egy feltételes formázással kapcsolatos kérdésem lenne.

Van egy ilyen makróm/modulom:

"Function whatsmycolor(melyikcella) As Long
whatsmycolor = [melyikcella].Interior.Color
End Function"

Ez annyit csinál, hogy ha egy cellába beírom ezt: =whatsmycolor(A1) , akkor kiírja az A1-es cella háttérszínének értékét.

Ez működött is tökéletesen, addig a pontig, amíg a cellák színét nem én változtattam, hanem feltételes formázásra bíztam.
Sajnos csak látszólag működik, viszont az értéket nem változtatja.

Erre szeretnék megoldást keresni, ha valaki esetleg tud.

Előre is köszönöm!

(#33584) gyga


gyga
senior tag

Üdv.
=ÖSSZEFŰZ(segéd!$A$1;F6;segéd!$A$2;" ";SZÖVEG(B44;"0 000 Ft");" ";segéd!$A$3) képletet lehet e átalakítani úgy hogy a segéd!$A$1;F6; és a SZÖVEG(B44;"0 000 Ft") érték félkövér legyen a végleges szövegben?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#33585) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Egy kis segítséget szeretnék kérni az Excel guruktól:
Adott egy táblázat, amiben van egy leguruló menü az egyik cellában "szabadon"
Így néz ki:

A narancs cellák ugyancsak leguruló menüt tartalmaznak, ami OK is, be vannak állítva megfelelően, de ez a pirossal keretezett rész zavar engem, és sehogy sem tudom eltüntetni (nem én raktam oda, így kaptam meg a fájlt még anno).
Hogyan tudnám azt onnan eltüntetni?
Előre is köszönöm a segítséget!

;) - The Power of the Light Side

(#33586) Delila_1 válasza Anonymus23 (#33585) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adatok | Érvényesítés menü. A Beállítások fülön a Megengedve legördülőben a Bármilyen érték-et add meg a cellára.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33587) Anonymus23 válasza Delila_1 (#33586) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az a legördülő menü, csak úgy van a "levegőben", nem találom, hogy melyik cellára vonatkozna..

A B19 cella amiben ugyancsak van lista az "ráfed" a plusszos mindig látható menü gombra:

A körülötte lévő cellák mindegyike Bármilyen értéken van.

Mondjuk megoldottam izomból, a komplett 19-es sort töröltem és eltűnt a lista is, de jó lenne tudni, hogy mi volt ez, és vajon melyik cellára hivatkozott... :F
Mindenesetre :R a gyors reagálást...

;) - The Power of the Light Side

(#33588) Delila_1 válasza Anonymus23 (#33587) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az oszlopazonosítók nem látszanak a képen, a B19 cellára gondolok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33589) bsh


bsh
őstag

üdv.
kolléganő jelezte, hogy gond van egy felmakrózott excel táblázattal. (office365-ös 2016, magyar.) egy sima szöveget próbált átírni egy cellában, és mikor a fok (°) jelet akarta beírni (alt-gr + 5), akkor "elugrott" a táblázat nézete valahová, a szerkesztőlécről is eltűnt minden, majd mikor próbált entert nyomni vagy bármit, akkor azt írja ki, hogy "Érvénytelen hivatkozás" wtf?, valamint egy beágyazott gomb lesz kijelölve (mintha fejlesztő módban lenne) és a szerkesztőlécen a gomb neve látszik, mint egy képlet, egyenlőségjellel meg minden...
escape-pel lehet csak kilépni.
tovább tesztelve, nem is kell semmit átírni, csak simán altgr+5-öt kell nyomni, és máris megbolondul.
furcsa. megnéztem saját gépemen, office 2013-on, ott tökéletesen működik. néztem egy másik office 2016-on, az is legutolsó build (1611 7571.2025 vagy mi), az is ugyanúgy megbolondul. úgy látom, ez elég friss build, talán mostanában frissítette magát a háttérben a két gép, és ez egy újabb csodálatos bug lenne, mint nemrégiben?
valaki találkozott már ilyennel? már megint downgrade-eljek? :W

(#33590) Anonymus23 válasza Delila_1 (#33588) üzenetére


Anonymus23
veterán

Zoomoltam egy picit, hogy jobban látszódjon.
A B19 cella egy összevont cella a B-C-D 19 cellák. Ebben van egy lista, amiben a gépek vannak benne, egy másik munkalapról szedi az adatokat.
A "levegőben lévő" legördülő lista jel az meg az meg ott van a senki földjén.

Ha a B19-nél visszaállítom bármilyen értékre, akkor az összevont cellák jobb alsó sarkából eltűnik a kis lista gomb, de a másik megmarad.

Az E-F-G cellákat ha szétszedem is, vagy beállítom a Bármilyen értéket, akkor sem tűnik el...

;) - The Power of the Light Side

(#33591) Delila_1 válasza Anonymus23 (#33590) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A teljes B-C-D oszlopban meg kellene szüntetned az összevonásokat. Kiszélesíted a B oszlopot, a másik kettőt törölheted. Hasonlóan járj el az E-F-G oszlopokkal. Ezután vidd be az érvényesítést a másik lapon elnevezett tartományra hivatkozva.

Itt semmi értelme az összevonásoknak, egyébként is kerülni kell, ha 1 mód van rá.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33592) Anonymus23 válasza Delila_1 (#33591) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jogos, csak hogy ez csak egy kis része az egész excelnek, és ugye hogy mindenféle adatok bevitele és azok nagyon sokféle különbözősége miatt nagyon sok oszlop van, és emiatt van formázva az excel (ezen kívül még sok helyen), azért van ez így.
Mindegy, végül is megoldódott "izomból"... :DDD
Problémát eddig sem okozott, csak zavart, hogy ott van :)

;) - The Power of the Light Side

(#33593) Delila_1 válasza Anonymus23 (#33592) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem makrókkal dolgozol, a képletek igazodnak a törlés utáni valós helyzethez.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33594) Anonymus23 válasza Delila_1 (#33593) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nincs makró, viszonylag egyszer képletezés, csak sokféle adat... :R

;) - The Power of the Light Side

(#33595) Delila_1 válasza Anonymus23 (#33594) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készíts egy biztonsági másolatot, majd végezd el az oszlopok törlését.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33596) benedekco


benedekco
addikt

Sziasztok,

Nagyon nem vagyok jó Excelben, csak az alapokat ismerem. Ezért is lenne egy gyors kérdésem, nem találtam rá választ de ha már lenne ilyen kérdés és válasz akkor elnézést a dupláért.

Szeretnék hiperhivatkozást adni egyes cellákhoz, de cellánként eltérő lenne az és a cella értékének függvényében változna az.
A lényeg hogy a hiperhivatkozás eleje egy link lenne ami mindenütt megegyezne, de egy pontban különbözne minden hivatkozás/link vége.
A cella értéke állítaná be azt hogy melyik hozzászólásra néznék rá (teljesen más weblapon dolgoznék, a ph-t csak mint példát hozom be)

Példa:
Erre szeretnék mutatni az A10-es cellában: https://prohardver.hu/tema/excel/hsz_1441-1441.html
És erre a az A11-esben: https://prohardver.hu/tema/excel/hsz_14-14.html

Azaz az A10 es cella értéke bármikor módosítható lenne, de épp most a cella tartalma az hogy 1441-1441.html
Az A11 esé pedig 14-14.html

De ha bármikor úgy döntök, hogy a cella tartalmát módosítanám pl 16-16.html-re akkor automatikusan módosítsa a hiperhivatkozást is ezzel. Ilyenre van mód_

Remélem érthető, előre is köszi. Illetve remélem van rá valami egyszerű megoldás.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33597) benedekco válasza benedekco (#33596) üzenetére


benedekco
addikt

Akár az adat maga is lehetne a link, talán az lenne a legegyszerűbb, csak akkor a mostani meglévő adathoz mind hozzá kellene csatolni a link első felét majd csak a link végét kiiratni azaz a cella (link) első felét láthatatlanná tenni, de nekem ez is picit sok.
Szóval ha erre van ötlet akkor azt is szívesen veszem.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33598) Louro válasza benedekco (#33596) üzenetére


Louro
őstag

SZia,

én ezt úgy oldanám meg, hogy csinálnék egy segédoszlopot. Abban lennének a dinamikus, változó hivatkozásrészek.
Példa kedvéért legyen az A oszlopban van.

B1-be meg beírnám, hogy ="https://prohardver.hu/tema/excel/"&A1
(Itt az A1 tartalma: 14-14.html )

Ha csak a számot akarod megadni:="https://prohardver.hu/tema/excel/"&A1&"-"&A1&".html"
(Itt az A1 tartalma: 14 )

Ha pedig tartományt szeretnél, pl. https://prohardver.hu/tema/excel/hsz_14-18.html , akkor két segédoszlop kell. Legyen a 2. segédoszlop a B.

A C1-be akkor a következő kellene: ="https://prohardver.hu/tema/excel/"&A1&"-"&B1&".html"
(Itt az A1 tartalma: 14, B1 tartalma 16 )

Ha pedig hivatkozást szeretnél csinálni, hogy csak kattintsanak, akkor kell elé egy HIPERHIVATKOZAS nevű függvény.
Példa az első alapján: =HIPERHIVATKOZAS("https://prohardver.hu/tema/excel/"&A1)

De sok igény:)
Ha a linket el akarod nevezni, akkor tegyük fel, hogy csak a sorszámot akarod a link nevének megadni. Amit mutasson a függvény.
=HIPERHIVATKOZAS("https://prohardver.hu/tema/excel/"&A1;A1)

Vagy csinálsz egy segédoszlopot, amiben adsz egy szép nevet a linknek és azt hivatkozod be a függvénybe a pontosvessző után.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#33599) benedekco válasza Louro (#33598) üzenetére


benedekco
addikt

Huhúúú!

Köszi Hétfőn ki is próbálom, már csak 3 perc van hátra melóból, szóval ma már késő belekezdenem!
Remélem a hyperlink is okosan másolódik formátum másoláskor, pl ha a cella jobb alsó sarkából csinálom azt.

Na hétfőn újra lesz 3 órám a táblázattal bíbelődni, akkor megnézem melyik lenne a legjobb megoldás ezek közül.

Köszönet érte! :R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33600) Reinhardt válasza Reinhardt (#33561) üzenetére


Reinhardt
őstag

Erre vmi? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.