Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) kopogo válasza Telda (#18999) üzenetére


kopogo
tag

hello

egy ötlet
Cellaformázás-szám-egyéni itt beadod amit akarsz és alkalmazod azokra a cellákra amelyikre akarod

(#19002) Mutt válasza Telda (#18999) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,
...én csak a számot írom be, de mögé íródik hogy "perc" "mm" stb?

A cella formátum beállító ablakban (gyorsbillentyű Ctrl+1) Egyéni formátumot kell megadnod.
Általánosságban ez a formátum műkődhet: Normál "perc"

Ami fontos, hogy Excelben az idő valójában egy 1-nél kisebb szám (pl. 0,25 az 6 óra 0 percet jelent), 1-nél nagyobb szám napként viselkedik. A 36-ot dátumfüggvényekben napként fogja értelmezni ezért osztani kell 1440-el ha percként kell számolni vele, vagy 86400-as ha másodpercként.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19003) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Ha van egy dátum sorozatom, ami év.hó.nap formátumban van, azt hogyan tudom úgy átalakítani, hogy csak év.negyedév formátum legyen?

2013.02.01 -> 2013Q1
2013.04.01 -> 2013Q2
2013.07.08 -> 2013Q3
2013.09.05 -> 2013Q4

És ezekhez a negyedéves dátum formátumok melleti oszlopban található számokat kell utána egy kimutatásban összegezni.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm

(#19004) Pityke78


Pityke78
őstag

Ismét sziasztok! :)

Illetve van még egy kérdés. ha van egy sorozatom, akkor kimutatásban hogy tudom azt kiíratni, hogy az adott oszlopban, hány különböző érték van? Nem a sorok darabszáma érdekel, hanem, hogy az adott cellákban hány különböző érték van?

Köszönöm

(#19005) Pityke78


Pityke78
őstag

Még egy kérdés. :)

Ha a dátum ilyen formátumban (02/18/2013) van beírva a cellába, akkor hogyan tudom valami normális, valós dátum formátumba (2013.02.18) átírni?

Köszi

(#19006) Mutt válasza Pityke78 (#19003) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...év.hó.nap formátumban van, azt hogyan tudom úgy átalakítani, hogy csak év.negyedév formátum legyen?

Több megoldás is van (A1-ben van az eredeti dátum):
=ÉV(A1)&VÁLASZT(HÓNAP(A1);"Q1";"Q1";"Q1";"Q2";"Q2";"Q2";"Q3";"Q3";"Q3";"Q4";"Q4";"Q4").

Itt a VÁLASZT függvény a hónap sorszámának megfelelő pozicíóban lévő eredményt (Q1 v. Q2 v. Q3-at) adja vissza.

Vagy máshogy::
=ÉV(A1)&"Q"&INT((HÓNAP(A1)-1)/3)+1

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19007) Pityke78 válasza Mutt (#19006) üzenetére


Pityke78
őstag

Okay, köszönöm, ez megvan. :)

A 4/18/2013 formátumból hogy tudok 2013.04.18-at csinálni?

(#19008) Mutt válasza Pityke78 (#19004) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...kimutatásban hogy tudom azt kiíratni, hogy az adott oszlopban, hány különböző érték van?...

Excel 2013-ban a Kimutatásban ha be van kapcsolva az Adatmodel opció, akkor lehet egyedi értékeket számoltatni (count unique records).

Korábbi verziókban pedig a táblázatba kell felvenned egy új oszlopot és benne a DARABTELI függvényt használni.
Mutatom egy példán:

Itt a városok ismétlődnek, de ha tudni akarom hogy hány van, akkor D2-be kell ez:
=HA(DARABTELI($A$2:A2;A2)=1;1;"")

Ha lehúzod, akkor amikor először találja meg a várost akkor egy 1-est ír ki, minden más esetben üresen hagyja a mezőt. A függvény azt nézi, hogy addig a sorig hányszor szerepel a kérdéses város.
A második sorig (fejléccel együtt számolom) még csak egyszer lesz Budapest, de a harmadik sorban már 2x így ott már mivel duplikáció nem ír ki egyest a függvény.

A végén pedig már csak az egyeseket kell összeadni a kimutatásban.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19009) Pityke78 válasza Mutt (#19008) üzenetére


Pityke78
őstag

A 2013-as verzióban hogy tudom ezt bekapcsolni, illetve megfelelő függvényt beírni?

A másik megoldásnál ha a városok nincsenek sorba rendezve, hanem mondjuk többször előjön egy-egy város név, akkor nem fogja újra újként értelmezni és 1-est írni a cellába?

(#19010) Mutt válasza Pityke78 (#19007) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A 4/18/2013 formátumból hogy tudok 2013.04.18-at csinálni?

Ha szövegként van, akkor szövegfüggvényekkel tudod kiszedni.
Az év a szöveg utolsó 4 karaktere: =JOBB(A1;4)
A hónap a szöveg elején az első perjelig van: =BAL(A1;SZÖVEG.KERES("/";A1)-1)
A napok pedig a szövegben a két perjel között van: =KÖZÉP(A1;SZÖVEG.KERES("/";A1)+1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES("/";A1)-5)

Ezt a három értéket a DÁTUM függvénnyel tudod összerakni:
=DÁTUM(JOBB(A1;4);BAL(A1;SZÖVEG.KERES("/";A1)-1);KÖZÉP(A1;SZÖVEG.KERES("/";A1)+1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES("/";A1)-5))

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19011) Pityke78 válasza Mutt (#19010) üzenetére


Pityke78
őstag

Igen nagy vagy, köszönöm!

(#19012) Mutt válasza Pityke78 (#19009) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A 2013-as verzióban hogy tudom ezt bekapcsolni, illetve megfelelő függvényt beírni?
Amikor a kimutatást készíted, akkor tudod bekapcsolni. A lenti videon 2:18-nál látszik az opció és után mutatja be a használatát.
http://www.youtube.com/watch?v=vxYF9lT3inw

A másik megoldásnál ha a városok nincsenek sorba rendezve, hanem mondjuk többször előjön egy-egy város név, akkor nem fogja újra újként értelmezni és 1-est írni a cellába?
Nem fog bezavarni ha nincs sorba rendezve, a megoldás használható rendezett és rendezetlen listán is.
A lényeg, hogy a függvényben hogy mindig csak az aktuális sorig nézi meg, hogy többször van-e a vizsgált érték. Gyakori hiba hogy csipőből az egész tartomány megadják, de itt fontos hogy csak az épen vizsgált sorig menjen a tartomány.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19013) Pityke78 válasza Mutt (#19012) üzenetére


Pityke78
őstag

Okay, ez tiszta, eddig megvagyok, köszönöm!

Magyar excelben hogyan tudok ilyen számformátumot csinálni?

$2,000

Köszi

(#19014) Mutt válasza Pityke78 (#19013) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Ha a számok csak 1000 és 1 millió közötiek, akkor ez a számformátum megteszi:
[$$-409]#\,##0

Viszont ha más számokkal is kell dolgozni, akkor ez nem lesz jó.
Megoldás lehet a Windows területi beállításának módosítása vagy Excelben a File->Beállítások->Speciális részben átállítani a tizedes és ezres elválasztókat.

Ezek után a pénzügyi formátumot kell használnod.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19015) Pityke78 válasza Mutt (#19014) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi, így már meg tudom oldani!

(#19016) Telda válasza Mutt (#19002) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm, működik! :)

(#19017) GrandS


GrandS
senior tag

Excel 2000-ben hol lehet azt beállítani, hogy két vagy több file esetén külön lapon nyíljanak meg és alt-tabbal váltani lehessen?

(#19018) zsoci069


zsoci069
újonc

Havi naptárt szeretnék készíteni úgy, hogy a napokhoz néhány karakteres megjegyzést tudjak írni. De még a naptárt sem tudom hogyan kell elkészíteni. Köszönöm.

(#19019) lappy válasza zsoci069 (#19018) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
A Google -al tudsz keresni egy csomó naptárat amit vagy felhasználsz vagy saját magadnak újra megszerkeszted.
itt egy pár!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#19020) hallgat válasza GrandS (#19017) üzenetére


hallgat
csendes tag

Külön lapon nyílnak meg, vagy inkább nevezzük külön munkafüzetnek.

Gondolom azt szeretnéd, hogy külön Excelként nyíljanak meg, ne egy Excelben külön ablakként.
Ha a már nyitva lévő Exceled mellé elindítod újra a programot és az újonnan elindított Excelben a megnyitás paranccsal hívod be a másik fájlt, akkor 2 Exceled lesz nyitva, mehet a váltogatás.

DE... 2010 és 2003 Excelben is működik az Alt+Tab billentyűvel való váltás a munkafüzetek között. Max. nem tudod őket 2 képernyőre szétrakni...

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#19021) moklys1 válasza hallgat (#19020) üzenetére


moklys1
aktív tag

Köszönöm, ez nekem is hasznos volt :)

(#19022) moklys1


moklys1
aktív tag

Sziasztok. A következőt szeretném elérni:

Adott egy excel tábla tele rejtett sorokkal. Na most én NEM rejtett sorokat szeretném másolni vagyis amik láthatók. Kijelölöm ctrl+c. Új fül ctrl+v. Csak sajnos itt beillesztéskor a rejtett sorok helyet rengeteg üres sort rak be. Nekem arra lenne szükségem, hogy csak úgy illessze be, mint az előző lapon látható. Vagyis rejtett sorok nélkül és üres sorok nélkül. Van erre lehetőség? Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19023) moklys1


moklys1
aktív tag

Ja és ne hozza át a rejtett sorokat az új lapra.
Mert ha úgy jelölöm, hogy bal oldalt egérrel az excel sorszámozást jelölöm ki akkor áthozza a rejtett cellákat is.

Egy megoldást találta méghozzá a ctrl lenyomva tartva és soronként egyesével sorokat jelölgetve sikerül. De ez nem jó mert vagy 1000 sor van :(

(#19024) Mutt válasza moklys1 (#19023) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Irányított kijelölés -> Csak a látható cellák opció kell neked, majd Ctrl-C és az új helyen Ctrl-V.

Az irányított kijelölés ablak elérhető így:
- F5 majd bal alul kattints az Irányított gombra
- Excel 2007/2010-ben Kezdőlap -> Keresés és Kijelölés gomb -> Irányított kijelőlés
- Gyorsbillentyű: Alt, Ő, FR, N

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19025) moklys1 válasza Mutt (#19024) üzenetére


moklys1
aktív tag

Szia,
Köszönöm.
Amíg nem kaptam választ én erre a megoldásra jutottam:
A videóban benne vannak az előző próbálkozások is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19026) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Sziasztok!

2 napja szenvedek már, és nem bírok rájönni a megoldásra:

- a hol.van-nal megkeresek A oszlopban egy adott szöveget, ennek kell ui a sorszáma.
Ezt x-szer kell ismételnem, ami ismert szám.
Ugye az oszlop tetejétől indul az első érték keresés, viszont a második keresés az első keresés eredmény sorától tartana az oszlop aljáig. A következő keresés intervalluma is ismert(kivonom a teljes sorszámból az előző keresés eredményét).
A gondom az, hogy ezt az intervallumot nem tudom hogy a csudába tudom bevinni a hol.van fvbe.

A teljes keresési tartomány A1:A324.
Az első találat A12ben van, ezt indirektelem B1be. Most A13-A324ig kéne keresnem, de ezt a tartományt nem tudom betenni a hol.van-ba egy számított cellából úgy, hogy abban a tartományban keressen.

Nem tudom elég érthetően írtam e le...? :U

(#19027) dudikpal válasza dudikpal (#19026) üzenetére


dudikpal
aktív tag

De dinnye vagyok, nem is az a gondom, azt már megoldottam :DDD

A keresés lefut A1:A324.ig, eredmények megvannak.
A valódi gondom az, hogy az A oszlop itt még nem ér véget, csak innentől új kategóriába mennek az adatok, a másik kategória keresési tartománya A324:A428. Ezt az értéket nem veszi be a Hol.van, hanem az előző kategória eredményeit adja ki újra.

Az első kateg képlete: ÖSSZEFŰZ($H$1;HOL.VAN($H$2;INDIREKT(V6):INDIREKT(W2);0)+HELYETTE(V6;"A";"")+1)

a másodiké:
ÖSSZEFŰZ($H$1;HOL.VAN($H$2;INDIREKT(W6):INDIREKT(X2);0)+HELYETTE(W6;"A";"")+1)

tehát csak jobbra másoltam, mégis az első kateg eredményei jönnek ki megint.
Sztem az indirektet nem jól használom itt, olyan mintha figyelembe se venné, vagy nem tudom...

Ötlet vki?

(#19028) lappy válasza dudikpal (#19027) üzenetére


lappy
őstag

Szia
Véletlenül nem azonosak a cella értékei?
V6= W6 ; stb.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#19029) dudikpal válasza lappy (#19028) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Hm, de, majdnem:
V6:A14
W6: A13

Akkor ez okozza a bajt, mert a W6ban itt az A336-nak kéne lennie, mivel a W oszlopban keresendő tartomány A324:A428.
A W6 képlete most ez: =ÖSSZEFŰZ($H$1;HOL.VAN($H$2;INDIREKT(W3);0)+2)
Ahol a W3=A324:A428, tehát a tartomány, ahol keresnie kellene.

(#19030) moklys1


moklys1
aktív tag

Sziasztok. Az, hogyan oldható meg excel 2003 ban hogy ha szűrök akkor akkor mindig a szűrésnek megfelelően (SZUM) adja össze a sorokat az oszlopban. Tehát ha nincs szűrés bekapcsolva akkor teljes oszlop számolas pl: =SZUM(A1:A15) de ha szűrve van és 3 sorban van szám akkor azt számolja. Köszönöm.

(#19031) Mutt válasza dudikpal (#19027) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A megadott képletekben a INDIREKT(cella1):INDIREKT(cella2) részt rövidítheted így:
INDIREKT(cella1&":"&cella2)

Azonban ez még nem oldja meg a problémádat, oszd meg a fájlt hogy tudjunk egy jobb megoldást adni a problémára.

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19032) Mutt válasza moklys1 (#19030) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Az összeg függvény helyett a RÉSZÖSSZEG függvényt használd.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#19033) moklys1 válasza Mutt (#19032) üzenetére


moklys1
aktív tag

Igen már megtaláltam de csak úgy nem működik. Mert kell oda a 9; csak az vajon minek a kódja?
pl: (9;A1:A15)

[ Szerkesztve ]

(#19034) Gandalf80 válasza moklys1 (#19033) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Szia!

A súgót érdemes elolvasni, mert abban megtalálod a választ. A 9-es szám a "SZUM"-t jelöli, azaz összead.
Lásd! http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/reszosszeg-HP005209288.aspx

FÜGGV_SZÁM
(A REJTETT ÉRTÉKEK BEFOGLALÁSA) FÜGGV_SZÁM
(A REJTETT ÉRTÉKEK FIGYELMEN KÍVÜL HAGYÁSA) FÜGGVÉNY
1 101 ÁTLAG
2 102 DARAB
3 103 DARAB2
4 104 MAX
5 105 MIN
6 106 SZORZAT
7 107 SZÓRÁS
8 108 SZÓRÁSP
9 109 SZUM
10 110 VAR
11 111 VARP

Remélem ez segített :)

[ Szerkesztve ]

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#19035) dudikpal válasza Mutt (#19031) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Igaz, így 1xűbb :)
A zöld oszlopokba akartam kategóriánként kikeresni azokat a sorokat, ahol a cikkszámok vannak, a kék oszlopokba ezeket a sorszámokat indirekttel bevinni, így megkapom a cikkszámot, ahogyan az első kategóriaoszlopban látszik is.

De már azt is kezdem kétségbe vonni hogy egyáltalán jól kezdtem e neki az egésznek... :(

[ Szerkesztve ]

(#19036) moklys1 válasza dudikpal (#19035) üzenetére


moklys1
aktív tag

Köszönöm :)

(#19037) terencehIII


terencehIII
tag

Sziasztok!
Azt, hogy tudom megcsinálni (legegyszerűbben), hogy az egyik oszlop (mondjuk D oszlop) celláiba ne lehessen bármit beírni, csak 3-4 variáció közül valamelyiket, választani???

[ Szerkesztve ]

(#19038) kopogo válasza terencehIII (#19037) üzenetére


kopogo
tag

Hello

ez egy ötlet
adatok-érvényesítés-megengedve-lista
előtte készítesz egy listát amik szerepeljenek benne

(#19039) terencehIII válasza kopogo (#19038) üzenetére


terencehIII
tag

köszi, ezzel sikerült

(#19040) kopogo válasza terencehIII (#19039) üzenetére


kopogo
tag

:DD

(#19041) dudikpal válasza dudikpal (#19035) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Megoldottam, kattintgattam össze-vissza, aztán 1xcsak jó lett :DDD

(#19042) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

Van egy makróm ami több táblázatból tesz össze egy nagyot, most az van, hogy az alaptáblát kivéve minden táblát meg kell nyitogatnom és egy egyedi azonosítót kell létrehoznom az FKERES miatt, ezt nem tudnám valahogy kiváltani, akár egy másik függvényt a FKERES-be tenni, hogy ne kelljen minden reggel 4 táblába egyedi azonosítót készíteni?
(legtöbb esetben A és B oszlophoz kell egyedi azonosító)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#19043) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Olyan kellene nem excelből, hogy van egy táblázatban, amiben fel kell tüntetni, hogy egy határozat mikor lett elkészítve és mikor ér véget. (Jogosultság kezdete, vége a fejléc)
És olyan kellene, hogy a vége fejléc sorában dátum kellene és olyan függvény kellene egy másik sorába alkalmazni, hogy kiszűrjön egy bizonyos dátumot, hogy meddig él a határozat. Valaki tudna ebből a kis infóból segíteni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19044) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#19043) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bocs, excelből kellene, csak elírtam. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19045) Caipi válasza Sub-ZeRo (#19043) üzenetére


Caipi
tag

Szia,
Próbáltam értelmezni a kérést. Az automatikus szűrés az excelben nem felel meg? Esetleg feltételes formázással a jogosultság vége oszlopra?

Üdv,
Caipi

(#19046) Sub-ZeRo válasza Caipi (#19045) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát annyira nem vagyok otthon ebbene a szűrés, függvény témában excelből, úgy hogy kicsit több segítség kellene.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19047) Caipi válasza Sub-ZeRo (#19046) üzenetére


Caipi
tag

Okés,

A Fejlécre tudsz alkalmazni egy szűrőt. Az excel Adatok menüjében találod. Így szűrhetővé válik a te esetedben a jogosultság vége oszlop.
A szűrést különböző kritériumok alapján tudod megtenni, ha elkezded próbálgatni látni fogod.
Szintén erre az oszlopra lehet alkalmazni egy feltételes formázást. Ezt a Kezdőlap fülön találod. Kijelölöd az oszlopot, majd megnyomod a feltételes formázás gombot.
A feltételek között tudsz válogatni, a neked legszimpatikusabbat beállítod. Vannak előre elkészített feltételek, de te is létre tudsz hozni saját feltételeket.

Microsoft excel segítség a neten:
Szűrő

Feltételes formázás

Üdv,
Caipi

(#19048) Sub-ZeRo válasza Caipi (#19047) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi, elolvasom.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#19049) Caipi válasza Sub-ZeRo (#19048) üzenetére


Caipi
tag

Ha nem tudtál kiigazodni rajta, akkor esetleg feltöltheted valahova az excelt, hogy pontosan lássam mit szeretnél. Nem muszáj a tényleges adatokkal, falssal is megfelelő.
Abba bele tudja valaki tenni neked a megoldást/megoldásokat a kérdésekre, ha az jobban/gyorsabban segít neked.

(#19050) Sub-ZeRo válasza Caipi (#19049) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Okés.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.