Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Delila_1 válasza Agony (#11000) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem vagyok biztos benne, hogy erre gondoltál, de hátha... Az E2 képlete látszik a szerkesztőlécen, azt kell jobbra-, és lehúzni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11002) Delila_1 válasza Agony (#11000) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt hiszem, most értettem meg.
A lapokon az első oszlop az összefűzés. Ezeket az oszlopokat el is rejtheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11003) Agony válasza Delila_1 (#11002) üzenetére


Agony
aktív tag

Rögtön kipróbálom csak még van egy kis dolgom. Elég komoly képtelet fűztél össze, nagyjából sikerült megérteni, de azt nem egészen értem hogy ez mi alapján nézi az összes munkalapot? Vagy ha nem szabsz neki korlátot, akkor eleve nézi az összeset?

Start with a whisper, end with a scream!

(#11004) Delila_1 válasza Agony (#11003) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az összesítő lap F oszlopában az INDIREKT(F$1&"!A:G") függvény adja meg az FKERES függvény keresési tartományát, a B1ny lap A:G oszlopát.
Az F1 cellában van a lap neve, ahol keressen.

A következő oszlop indirekt függvénye a G1 cellában szereplő lap (B2ny) A:G tartományában keres.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11005) b.bone


b.bone
senior tag

Sziasztok,

Azt próbálom elérni, hogy az Excel kiszínezzen nekem cellákat, ha azokban a dátum egyhéteb belül van, vagy már múlt idő.

Ezért Conditional formatting-ban a következő feltételeket adtam meg:

=$E3<=TODAY(0)
Ilyenkor pirosra színez, de sajnos akkor is kiszinezi a cellát, ha nincsen benne semmi.
Ha esetleg valahogy egy idő periódust adnék meg (mondjuk elmúlt egy hónap) akkor az üres cellákat nem színezné igaz?

A másik feltétel, ha a dátum a következő egy héten belül van. Mivel jöttem rá, hogyan kell idő intervallumot megadni ezért hekkeltem egy kicsit:
=$E3>TODAY(0) Sárgítja
=$E3>TODAY(0)+7 Vissza fehéríti, és ez a magasabb prioritású... :U

de jobban érezném magam, ha benyalna valami hasonlót:

$E3>TODAY(0) to TODAY(0)+7
$E3>TODAY(0) - TODAY(0)+7
$E3>TODAY(0) AND $E3<TODAY(0)+7

Tud valaki segíteni ebben?

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11006) Delila_1 válasza b.bone (#11005) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A tól-ig tartományt így határozhatod meg a feltételes formázásnál:

=AND(E1>=TODAY();E1<=TODAY()+7)

Látod, a zárójelbe nem kell a nulla érték.

Szerk.
Az utolsó példádnál a mai napot, és az ezt követő 7. napot akarod formázni?
Akkor =OR(E1=TODAY();E1=TODAY()+7) a képlet.

A feltételes formázásokat az Excel a bevitel sorrendjében hajtja végre. Ha elsőként a felső képletet adtad meg mondjuk sárga háttérrel, ez fog érvényesülni, mert a második képlet szintén a mai, és a +7 napi dátumot tartalmazó cellákat formázná meg. Itt az első parancs az érvényes, nem az utolsó, mint a katonaságnál.

Végrehajtja a többi formázó képletet is, ha nem ugyanazokra a dátumokra vonatkoznak.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11007) Agony válasza Delila_1 (#11004) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszönöm a segítséget Delila mind itt mind privátban, nagyon rendes volt tőled így ismeretlenül! ;)

Köszi!

Üdv,
Levi

Start with a whisper, end with a scream!

(#11008) Delila_1 válasza Agony (#11007) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11009) b.bone válasza Delila_1 (#11006) üzenetére


b.bone
senior tag

Szia ,

Az utolsó példánál azt szeretném formázni ami "holnaptól" +7 napig tartó intervallumba esik.
Ez igazából jó lenne : =AND(E1>TODAY();E1<TODAY()+8) ,de sajnos valamiért az Excel nem fogadja el. Azt mondja, hogy hibás a függvény :F

[ Szerkesztve ]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11010) Delila_1 válasza b.bone (#11009) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A TODAY() helyett próbáld a Date függvénnyel, ahhoz nem kell zárójel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11011) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Segítsetek kérlek, mert megőrülök a dolgo miatt :).

A lényeg, hogy két táblát szeretnék összehasonlítani, ezért létre szeretnék hozni ún. kulcsokat, amik állnának egy egyedi kódból és egy dátumból. Ezeket az összefűz függvénnyel raknám össze. DE.

Az egyik táblázatnál simán megy, a következő formátumban lesz a sorhoz tartozó kulcsom: 2011.02.01.8827

Ezzel szemben a másik munkafüzeten lévő táblázatban ha ugyanin a dátumot és a kódot összefűz függvénnyel össze akarom húzni, egy nyavajás számot ad. Egyszerűen nem tudom, hogy mit kellene átállítani, hogy a dátumot ne alakítsa át. Borzasztóan idegesítő...

(#11012) Delila_1 válasza q13579 (#11011) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A két füzetben valószínűleg nem azonos a dátumok formátuma. Az összefűzésnél a két adat közé fűzz egy elválasztó karaktert, pl. szóközt (" ").

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11013) b.bone válasza Delila_1 (#11010) üzenetére


b.bone
senior tag

Szia,

Ne haragudj, hogy értetlenkedem, de megkérdezhetem, hogy hogyan? :P

A help-ben azt találtam, hogy a DATE-et a mögötte lévő zárójelben adjuk meg. pl. DATE(2011,10,11), de ebben az esetben, hogyan adom meg úgy, hogy mindig a mai nap legyen? Illetve, hogy nem kell hozzá zárójel? :)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11014) Delila_1 válasza b.bone (#11013) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Magyar Excelem van, nem tudom kipróbálni. A VBA-ban viszont a mai nap értékéhez mindig a DATE kulcsszót használom zárójelek nélkül, a TODAY() többnyire hibára fut.

Próbáld ki, hogy beírod a feltételes formázáshoz, legfeljebb kinevet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11015) Delila_1 válasza b.bone (#11013) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem akar így összejönni, egy cellába írd be a TODAY() függvényt, és erre a cellára hivatkozz fixen a feltételes formázásnál.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11016) b.bone válasza Delila_1 (#11015) üzenetére


b.bone
senior tag

Szia,

Kicseréltem a TODAY()-t DATE-re, de sajnos kinevetett az Excel :)
Viszont kiváló ötletnek tűnik, ez a cellás dolog.

Amint lesz kis időm kipróbálom! :)
Aztán majd beírom ide, hogy sikerült-e vagy sem.

Köszönöm a segítséged.

Üdv,
b

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11017) Delila_1 válasza b.bone (#11016) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellával biztosan összejön.

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11018) kovy79


kovy79
őstag

Valaki szaki tudna segíteni a gondomban?
Egy ismerős telefonjából kimentettem az sms-eket .csv formátumban, amit ugyebár szépen meg is nyit az Excel, de az ékezetes karakterek megjelenítése nem az igazi.
A karakterkódolást lehet utólag valamivel módosítani? Esetleg egyéb ötlet?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11019) m.zmrzlina válasza kovy79 (#11018) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Van erre beépített lehetőség az Excelben. "Keresés és csere" (Find and replace) a neve.

(#11020) kovy79 válasza m.zmrzlina (#11019) üzenetére


kovy79
őstag

Aha, értem, köszi. Arra gondolsz, hogy a "&#337"-t keresse az Excel, majd cserélje le az "ő" betűre?
Így az egész táblában mindenhol le lesz cserélve?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11021) m.zmrzlina válasza kovy79 (#11020) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Pontosan.
Csinálhatod egyenként, vagy egyszerre mindet. Ha kétségeid vannak próbálkozz egy biztonsági mentésen.

(#11022) kovy79 válasza m.zmrzlina (#11021) üzenetére


kovy79
őstag

Azon csináltam és tökéletes!
Köszi szépen!
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#11023) m.zmrzlina válasza kovy79 (#11022) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nincs mit.

(#11024) b.bone válasza Delila_1 (#11017) üzenetére


b.bone
senior tag

Valóban működött a cellás megoldással :)

Köszönöm mégegyszer a tippet.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11025) Jucus84


Jucus84
csendes tag

Sziasztok!

2010-es excel-ben készítek diagramokat. Rögtön az első sorban egymás mellett dátumokat vannak, alattuk különböző értékek. A dátumokat félévenkénti bontásban vannak, mindig az adott hó utolsó napját jelölik (pl. 2009.06.30, 2009.12.31, stb...)Akármit csinálok a diagramon az év stimmel, viszont pl. 2009.06.30 helyett 2009.07.01-et hoz. Mintha nem a táblázatból venné az értékeket, hanem csak simán, 6 havonkénti bontásban beírja a dátumokat.
Segítsen valaki, hogy lehet átállítani, hogy azokat a dátumokat mutassa, amiket én beírok a táblázatban.

Köszönöm: Judit

(#11026) Delila_1 válasza Jucus84 (#11025) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kattints a tengelyre, megkapod a Tengely formázása menüpontot. Itt a Tengely beállításainál állítsd át a felső 5 értéket automatikusról rögzítettre. Mellettük beállíthatod a mértéket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11027) Delila_1 válasza b.bone (#11024) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11028) Jucus84 válasza Delila_1 (#11026) üzenetére


Jucus84
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget, de ezt már próbáltam, sajnos így sem működik. :(

Judit

(#11029) Delila_1 válasza Jucus84 (#11028) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem tudom, mi lehet a hiba, nálam tökéletesen működik. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11030) Jucus84 válasza Delila_1 (#11029) üzenetére


Jucus84
csendes tag

Hát én se. :( Hál' Istennek, nem vagyok teljesen kezdő, a dátumformátumokat, magát a dátumot, mindent próbáltam mindenféle kombinációban átállítani, de nem akarja az igazságot. :(

(#11031) Apollo17hu válasza Jucus84 (#11030) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Szia!

Kipróbáltam én is, nálam is ugyanez a hiba, ugyanúgy nem segít rajta a tengelybeállítás. Annyi az eltérés, hogy 06.30 helyett nem 07.01, hanem 06.01 a megjelenített dátum.
Még próbálkozom, érdekes probléma...

(#11032) Apollo17hu válasza Jucus84 (#11030) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Tengely formázása / Tengely beállításai / Tengelytípus --> Szöveges tengely

Erre állítsd át, így nem kezd el önállóskodni a dátumokkal. :)

(#11033) Jucus84 válasza Apollo17hu (#11032) üzenetére


Jucus84
csendes tag

Köszi, ezt is próbáltam, de így betömöríti szorosan egymás mellé mind a 6 oszlopot és nem tudom széthúzni. Olyan, mintha az első osztásvonalon belül lenne az összes oszlop. :(
Ez nem az én napom... :N

(#11034) Fire/SOUL/CD válasza Jucus84 (#11033) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor méretezd át a diagramot és/vagy forgasd el a feliratokat...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11035) Jucus84 válasza Fire/SOUL/CD (#11034) üzenetére


Jucus84
csendes tag

Na, addig játszottam, amíg sikerült. Elkezdtem az egészet elölről és így már jó.
Köszönöm mindenkinek. :)

(#11036) Koczka


Koczka
tag

Üdv.

Excel 2003 > beírom a kis cellácskájába hogy 0805 erre ö okosabb kiríja, hogy 805 ? :Y

(#11037) Apollo17hu válasza Koczka (#11036) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Formázd előtte szöveg típusúra a cellát vagy tegyél egy aposztrófot a 0805 elé.

(#11038) Koczka válasza Apollo17hu (#11037) üzenetére


Koczka
tag

Köszönöm. :R
Hihetetlen hogy néha hogy föl tud pumpálni ez az excel.

(#11039) Koczka válasza Apollo17hu (#11037) üzenetére


Koczka
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#11040) perfag válasza Koczka (#11038) üzenetére


perfag
aktív tag

Akkor használj inkább Word-öt.
A szöveg formátumú számnak kb. annyi értelme van, mint az alkoholmentes sörnek. Ha nem akarsz számolni vele, akkor minek az Excel?

Formázd Egyéni 0000-ra, akkor nulla is lesz az elején, meg számolásra is alkalmas.

(#11041) Koczka válasza perfag (#11040) üzenetére


Koczka
tag

Az gond tudod hogy olyan kis cellácskák csak Excelbe vannak, de így szövegre formázva egészen jól érti hogy mit akarok bele írni.

(#11042) varsam


varsam
őstag

Tudok úgy sorban rendezni egy táblát, hogy minden egymás alatt lévő 3 cellát egynek vegyen?
Szóval az 3 csoportba vannak a cellék, elsőbe név, alatta kettőbe pedig tulajdonságok, mellettük lévő cellákba számolások vannak, és szeretném név valamint számolások értékük alapján sorba rendezni őket, úgy hogy a tulajdonságok és értékek a megfelelő helyen maradjanak.
Lehet ilyet csinálni? Ha értitek amit szeretnék. Mivel idő közben változnak az értékek, illetve bekerülnek majd új nevek is, ezért nem jó az, hogy rögtön sorrendben viszem fel a dolgokat az elején, hanem utána is kéne rendezni tudni. Képzeljetek el egy árlistát. A nevek mellett nem lehetnek tulajdonságok, mindenképp alul kell lenniük.

(#11043) Fire/SOUL/CD válasza varsam (#11042) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Annak a 3 cellának az összevonása nem kivitelezhető? Mert ha igen, akkor ugyanúgy tudnál sorba rendezni, mint hagyományos esetben. Mondjuk egy kis képet (ha nem is valós adatokkal vannak feltöltve a cellák) dobhatnál, abból pontosan látszana, hogy mi is a helyzet és nem lenne félreérthető a dolog...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11044) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#11043) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez csak akkor igaz, ha a további oszlopokban is össze vannak vonva hármasával az oszlopok.

Szerintem a nem nevet tartalmazó sorokat jobbra kellene tolni egy cellával, a nevek oszlopában pedig minden így keletkezett "lyukat" fel kellene tölteni a fölötte lévő értékkel. Akkor lehet rendezni. A két újonnan bevitt név karaktereit a háttér színére állítanám.
A jobbra toláshoz segít a Ctrl és a plusz billentyű.

A "lyukak" feltöltéséről volt már itt szó, a Ctrl+g kulcsszóval meg lehet találni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11045) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy szép nagy táblázatot aminek egyik oszlopában vannak dátumok (2011.08.09), a másikban pedig számok. Olyan kimutatást kellene csinálni amiből hónapokra (január, február...) lebontva látszanak az összegek. Ez még annyira nem is lenne vészes, viszont a dátumok össze-vissza vannak :W meg lehet ezt valahogy oldani, vagy csak úgy ha sorba rendezzük a dátumokat?! :F

Előre is köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11046) varsam válasza bugizozi (#11045) üzenetére


varsam
őstag

Pl ha a dátumok az A1-től kezdődnek, akkor egy külön oszlopba berírod, hogy =hónap(A1) Ezzel megkapod a hónap számát. Ez után egy külön lapon 1-től 12ig egymás alá leírod a hónapszámokat, majd szumhatöbb függvénnyel összeadod a hozzájuk tartozó értékeket.

szumhatöbbnek pedig összegtartomány a számok oszolpa, kritériumtartomány a hónapszámok oszlopa, kritérium pedig az adott hónapszám az új lapon.

Delila_1 és Fire/SOUL/CD
Az a baj, hogy van olyan hely, ahol egymás alatt 3 sor egyesítve van, hogy jobban látsszon nyomtatásban, viszont van ahol kell mind a 3 sor, mert egymásból számolnak.

[ Szerkesztve ]

(#11047) bugizozi válasza varsam (#11046) üzenetére


bugizozi
őstag

majd szumhatöbb függvénnyel

sry, azt kifelejtettem hogy Office 2003 :B

szerk: hja de ez így jo ötlet, mert elég hozzá SZUMHA is :K köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11048) Fire/SOUL/CD válasza varsam (#11046) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezért kellene egy kép a táblázatról, amiből láthatjuk a struktúráját, mert Én biztosan másképp képzeltem el a dolgot, mint Delila_1(mondjuk ezt már megszoktuk) :DDD
A kép alapján talán lehetne megoldást találni, ha másképp nem, akkor makróval.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11049) Delila_1 válasza varsam (#11046) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem tudom, mennyi adatot vittél már be, de a helyedben feltétlen átalakítanám a struktúrát. Ez az elrendezés másképp még sok hasonló gondot okoz majd. A cellák egyesítését kerülni kell.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11050) varsam válasza bugizozi (#11047) üzenetére


varsam
őstag

akkor ugyanúgy megcsinálod a hónapszám oszlopot, és rádobsz egy pivot táblát. (kimutatás) ez még egyszerűbb, nem tudom miért nem ezt írtam először.

szerk: igaz, itt elég a szumha is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.