Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) sztanozs válasza pigster (#34547) üzenetére


sztanozs
veterán

Veeszőt kell használni, mert a pont a tizedespont jele, a vessző pedig az ezres elválasztóé.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34552) Delila_1 válasza sztanozs (#34551) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Angolban.
Magyarban fordítva.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34553) pigster válasza sztanozs (#34551) üzenetére


pigster
senior tag

Ezt konkrétan tudod, vagy csak gondolod? Mert Word-ben nem e szerint működik (nálam biztosan nem). Ettől függetlenül az eredeti kérdező mindenképp pontot akar használni ezres-elválasztónak.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34554) sztanozs válasza Delila_1 (#34552) üzenetére


sztanozs
veterán

Mármint a formázó stringben is - vagy csak a megjelenésben? Mert az ezres elválaszónak nem szabad megjelennie, ha nincs meg a kötelező karakterszám. A bejegyzés írója pedig azt írta, hogy ez akkor is megjelenik, ha nincs ki a négy karakter.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34555) Delila_1 válasza sztanozs (#34554) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A megjelenésben. Wordben már nagyon régen nem formáztam, nem tudom a szintaktikát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34556) bumlet válasza bumlet (#34498) üzenetére


bumlet
csendes tag

Közben rájöttem, a FIND metódus a naptár makrókban rosszul volt meghatározva. Nem adtam meg neki a következő értékeket:
LookIn:=xlFormulas, LookAt :=xlWhole, SearchOrder:=xlByRows, SearchDirection:=xlNext, MatchCase:=False, SearchFormat:=False
és mivel az outlook makró is tartalmazott egy keresést, így a naptár makrók mindig annak a paramétereivel akartak lefutni.

(#34557) sztanozs válasza Delila_1 (#34555) üzenetére


sztanozs
veterán

Formázásban így kellene kinéznie szerintem:
{ MERGEFIELD EZ_ITT_A_SZAMOD \# ",#" \* MERGEFORMAT }

Amúgy magyar regionális beállításokkal vesszó lesz tizedes pont (tizedesvessző) és space lesz az ezres elválasztó.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34558) Delila_1 válasza sztanozs (#34557) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Pigster válaszát – { MERGEFIELD EZ_ITT_A_SZAMOD \# "#.##0,00" \* MERGEFORMAT } – jónak találta a kérdező Richard. Én nem mennék bele a Word kacifántos formátumaiba. :N

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34559) pigster válasza sztanozs (#34557) üzenetére


pigster
senior tag

Az MS oldaláról:
Szóköz (számjegy-csoportosító szimbólum): Ez a formátumelem elkülöníti a hármas számjegycsoportokat. A { = NettóProfit \# # ### ### Ft } eredménye például 2 456 800 Ft.
De (szintén innen):
# Ez a formátumelem az eredmény megjelenítéséhez szükséges számhelyeket határozza meg. Ha valamelyik számjegy helyén az eredmény nem tartalmaz számjegyet, a Word szóközt ír ki. A{ = 9 + 6 \# ### Ft} mező eredménye például 15 Ft.

Az a helyzet, ha szóközt adunk meg ezreselválasztónak (csoportosítónak), akkor úgy tűnik, müködik, de nem pont azt csinálja, amit elvárnánk, ugyanis a kisebb értékű számok elé többszörös szóköz is kerülhet a # fenti viselkedése miatt, így odébbtolódik a szöveg Wordben.
De az alap probléma az, hogy a kérdező pontot szeretne mindenképp. Mivel nem írt területi beállítást, gondolom, az magyar. Mivel az előbb leírt többszörös szóköz annyira nem nagy gond (azért zavaró, hogy odébb csúszik a szöveg) az egyszeres vagy többszörös pont már elég feltünő és nem igazán értelmezhető.

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34560) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Lehet valahogyan excelben függvénnyel formázást másolni?

(#34561) föccer válasza DrojDtroll (#34560) üzenetére


föccer
nagyúr

Feltételes formázással lehet hasonlót, bár ott nem másolod, hanem megfelelő feltételek teljesülése esetén beállítod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34562) Richard válasza sztanozs (#34557) üzenetére


Richard
őstag

Ha megnézed, az árakat 90%-ban úgy arják mindenhol, hogy 159,990.-

(#34563) DrojDtroll válasza föccer (#34561) üzenetére


DrojDtroll
addikt

akkor jól gondoltam, hogy függvénnyel nem lehet

(#34564) föccer válasza DrojDtroll (#34563) üzenetére


föccer
nagyúr

A feltételes formázásban is meg lehet adni egy függvényt, aminek az eredményétől teszed függővé az adott cella formázást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34565) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni az alábbiban:
Picit jártas vagyok excelben, de kaptam egy olyan feladatot, amiben egy munkalapot szétküldtek kollégák között, hogy mindenki a saját területén levő változásokat írja át a táblázatban. (24 oszlop és 1420 sor)
A változtatásokat elvégezték és különböző színekkel jelölték is, azonban eléggé szétszórtan vannak a változtatások.
Ezt a négy már eltérő táblázatot szeretném egy munkalapon látni. Cellánként átmásolhatnám, de azt hiszem előbb nyugdíjba mennék, vagy kirúgnának...
Van erre valami függvény?
Segítségeteket előre is hálásan köszönöm!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#34566) föccer válasza AMDaZERG_1 (#34565) üzenetére


föccer
nagyúr

Auto szűrőt bekapcsolod és szín szerint is tudsz szűrni. A szűrt sorokat simán másolod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34567) DrojDtroll válasza föccer (#34564) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ezzel teljesen tisztában vagyok.

(#34568) AMDaZERG_1 válasza föccer (#34566) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszönöm!
Tehát erre nincs függvény... Ez esetben is egyesével kell átmásolgatnom a módosított cellákat, amiből emberenként minimum 5-600 cella van és még csak nem is egymást követő elrendezésben, hanem totálisan szétszórt.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#34569) föccer válasza AMDaZERG_1 (#34568) üzenetére


föccer
nagyúr

makróval ki lehet szedni a cella színét, de (tudtommal) függvénnyel ezt nem lehet megcsinálni. Ha leszűröd autoszűrővel, akkor utána a szűrt listát tudod másolni, a leszűrt elemeket nem fogja átrakni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34570) 0P1 válasza sztanozs (#34557) üzenetére


0P1
aktív tag

alapértelmezetten az van beállítva, de bármilyen regionális beállítás mellett olyan tizedes, ezres vagy lista elválasztót adsz meg , amilyet akarsz (additional settingsben). Akár teljesen extrém karaktereket is, ha olyanod van.

(#34571) 0P1 válasza föccer (#34569) üzenetére


0P1
aktív tag

"makróval ki lehet szedni a cella színét, de (tudtommal) függvénnyel ezt nem lehet megcsinálni"

De igen, GET.CELL() függvénnyel lehet különböző cellainformációkat kinyerni, a cella színét (background color) a 63-as argumentummal, viszont ez a függvény csak name managerben műxik, és nem frissül automatikusan.

itt a teljes argument lista :https://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/20611-info-only-get-cell-arguments.html

(#34572) 0P1 válasza DrojDtroll (#34560) üzenetére


0P1
aktív tag

Mivel az excelben minden worksheet függvény kimenete mindig a cella tartalma, nem pedig akármilyen attribútuma, ezért természetesen ez lehetetlen.

(#34573) 0P1 válasza #65388800 (#34537) üzenetére


0P1
aktív tag

Nincs függvény a lineáris interpolációra. De vannak 3rd party excel add-inek, amikben van, vagy például itt is van egy UDF ilyen célra (csak másold be a kódot egy modulba):

http://wellsr.com/vba/2016/excel/powerful-excel-linear-interpolation-function-vba/

Vagy, meg tudod oldani makró nélkül is, rendelkezésre álló függvények használatával (ELŐREJELZÉS, HOL.VAN és ELTOLÁS) az alábbi módon:

=ELŐREJELZÉS([@[Új X]];ELTOLÁS(IsmertY;HOL.VAN([@[Új X]];IsmertX;1)-1;0;2);ELTOLÁS(IsmertX;HOL.VAN([@[Új X]];IsmertX;1)-1;0;2))

Ha a táblád "Új X" oszlopában szerepel az keresett Y értékhez tartozó X érték, és IsmertX tartományban vannak az ismert X-ek, IsmertY tartományban pedig az ismert Y-ok.

[ Szerkesztve ]

(#34574) föccer válasza 0P1 (#34573) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy látom rád jó lesz figyelni. :DDD (használd kérlek a programkód formázást. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34575) 0P1 válasza föccer (#34574) üzenetére


0P1
aktív tag

Köszi (ja, és "," volt az eredetiben, mért nálam az a listaelválasztóm, cseréltem ";" -re ) ;)

Akkor így:

=ELŐREJELZÉS([@[Új X]];ELTOLÁS(IsmertY;HOL.VAN([@[Új X]];IsmertX;1)-1;0;2);ELTOLÁS(IsmertX;HOL.VAN([@[Új X]];IsmertX;1)-1;0;2))

(#34576) gyurman


gyurman
tag

Mi a neve? Területben terület keresése?
Kedves fórumtársak; a következő feladat megoldását keresem excelben.
1.) Van 100x100 egységem. Ebbe kell bele tenni 28x36 4 db, 13x41 7 db, 22x43 6 db , 11x23 11 db, 13x19 16 db, stb értékeket, persze nagyobb számokkal.
Kérdés hogyan tudom ezeket úgy elosztani, hogy legkisebb legyen a maradék? Kellene tudnom, hogy merre forgatva jobb az eredmény? Mennyi marad ki? A feltétel, hogy közöttük legyen 4 üres csatorna.
2.). Gondolom ha ezt megértem, akkor el tudom osztani a számok 1 hatványait is?
Pl.
Van 200 egységem. Ebbe kell bele tenni 28 4 db, 13 7 db, 22 6 db , 11 11 db, 13 16 db, stb
Ezer köszönet!

(#34577) joysefke válasza 0P1 (#34575) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Légyszi az én utolsó visszakérdésemet is válaszold meg!

Előre is köszi! :)

(#34578) sztanozs válasza gyurman (#34576) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezt (mivel általános programozási kérdés - vagy inkább matek), szerintem inkább ide: https://itcafe.hu/tema/programozas_forum/friss.html

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34579) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

x64 alatt a VarPtr miért dob type mismatch hibát?

Public Function Hook() As Boolean
Dim TmpBytes(0 To 5) As Byte
Dim p As Long
Dim OriginProtect As Long

Hook = False

pFunc = GetProcAddress(GetModuleHandleA("user32.dll"), "DialogBoxParamA")


If VirtualProtect(ByVal pFunc, 6, PAGE_EXECUTE_READWRITE, OriginProtect) <> 0 Then

MoveMemory ByVal VarPtr(TmpBytes(0)), ByVal pFunc, 6

Köszi
P.

(#34580) sztanozs válasza lenkei83 (#34579) üzenetére


sztanozs
veterán

Használd a 64-bites Excel password törő változatot ;)
[link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34581) lenkei83 válasza sztanozs (#34580) üzenetére


lenkei83
tag

Nem rossz ötlet! :D

Köszönöm! :R

(#34582) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom kiíratni a hetek számát? Nem datum vagy egyéb alapján, csak a hetek számát, egymás alá. A WEEKNUM a 2. hétig ki tudja írni, de nem jöttem rá, h hogyan tovább.

(#34583) lappy válasza Dr V (#34582) üzenetére


lappy
őstag


ez csak így működik

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#34584) Fferi50 válasza Dr V (#34582) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem egészen értem. Miben különbözik a hét száma - csak úgy egymás alá írva - az egymás alá írt számoktól???

Üdv.

(#34585) Dr V válasza Fferi50 (#34584) üzenetére


Dr V
őstag

Feltélteles formázással az aktuális hetet szeretném kiemelni. Hiába írtam be kézzel, nem csinál semmt, így gondoltam a WEEKNUM segítetne nekem.

(#34586) Delila_1 válasza Dr V (#34585) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A feltételes formázás valamiért nem fogadja el a Weeknum függvényt.
Azért van megoldás. A lapon a használatban lévő területen kívül egy cellába beírod az aktuális hét számát: =WEEKNUM(MA();2)

A feltételes formázás erre a cellára mutasson. Nálam a hetek száma az A oszlopban van, A1 kezdettel. A képletet tartalmazó cella a C2. A feltételes formázás képlete: =A1=$C$2

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34587) Fferi50 válasza Delila_1 (#34586) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ebben a formában próbáltad: =$A1=HÉT.SZÁMA(MA()) ?

2016-os Excel elfogadja cellák kijelölése képlettel opcióban.

Üdv.

(#34588) Delila_1 válasza Fferi50 (#34587) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Régebbi verziója van a kérdezőnek (WEEKNUM függvénnyel dolgozik).

Próbáltam, valami érthetetlen ok miatt azt írta, hogy nem hivatkozhatok másik lapra. :(

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34589) Richard


Richard
őstag

Újabb kérdésem lenne, ha már itt a heteknél/dátumoknál tartunk. Hogy lehet feltételes formázással megoldani, hogy egy adott cella legyen zöld, ha a benne szereplő dátum nagyobb vagy egyenlő mint egy másik cellában levő? Mert ilyen nem szerepel a kitételek között.

(#34590) Delila_1 válasza Richard (#34589) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Dátumok a D oszlopban, az F4 tartalmazza azt a dátumot, amihez viszonyítani kell.
A képlet: =D1>=$F$4

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34591) Delila_1 válasza Delila_1 (#34588) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

2003-as verzióban próbáltam a WEEKNUM függvény miatt, de a 2007 is ezt ismeri. Az utóbbiban jó az
=A1=WEEKNUM(MA();2) függvény a feltételes formázásnál.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34592) Richard válasza Delila_1 (#34590) üzenetére


Richard
őstag

Meg is van mi volt a hiba. Így próbáltam, de nem formázta..... Mivel szövegként volt formázva az egyik cella :)

Köszönöm.

(#34593) Delila_1 válasza Richard (#34592) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. Te jöttél rá a hibára. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34594) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Érdekességként nézegettem a kihúzott lottó kenó stb. számokat és arra lettem kíváncsi, hogy hogy lehet egy adott húzásnál megnézni, hogy egy véletlenszerű számsor minden tagja benne van-e, tehát ha lenne egy szelvényem x megjátszott számmal az nyert-e volna az adott húzáson.

így néz ki a táblázat De itt lentebb tekerve ti is letölhetitek. Tehát a kérdésem erre az excel táblára vonatkozik. Remélem érthetően írtam a kérdésem :B

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#34595) DrojDtroll válasza olloczky (#34594) üzenetére


DrojDtroll
addikt

a véletlen generálást meg tudod csinálni?

(#34596) olloczky válasza DrojDtroll (#34595) üzenetére


olloczky
senior tag

Nem hiszem, mivel nem tudom mire gondolsz :D Ha arra, hogy mik legyen a véletlen számok azt én adnám meg

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#34597) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Adott öt, egy éves időszakra 1-1 adatom. Az időszakok negyedéves eltolásban vannak.

2015.01.01 - 2015.12.31 : 1.090.501
2015.04.01 - 2016.03.31 : 1.193.164
2015.07.01 - 2016.06.30 : 1.198.122
2015.10.01 - 2016.09.30 : 1.131.389
2016.01.01 - 2016.12.31 : 1.172.023

Valamint ha szükséges akkor még egy negedéves adat is, de sajnos ez mindenkihez nem biztos, hogy meglesz.
2015.10.01 - 2015.12.31 : 266.032

Valahogy meg tudnám határozni a negyedéves összegeket. Tehát például
2015.01.01 - 2015.12.31 : 266.032
2016.01.01 - 2016.03.31 : ?
2016.04.01 - 2016.06.30 : ?
...
2016.10.01 - 2016.12.31 : 306.666

Lehet ez inkább matek feladat, de talán valaki tud segíteni egy megfelelő excellel.
Köszönöm előre is.

(#34598) DrojDtroll válasza olloczky (#34596) üzenetére


DrojDtroll
addikt

úgy rendbe van

akkor nekiállok

(#34599) DrojDtroll válasza olloczky (#34596) üzenetére


DrojDtroll
addikt

meg is van

Z1-cellától megadod a számaidat az elso sorba
Q1-ben megjelenik az utolsó egyezés
S1-ben hogy hányszor volt ilyen

[link]

(#34600) olloczky válasza DrojDtroll (#34599) üzenetére


olloczky
senior tag

Wow le a kalappal :Y . Csak annyi, hogy ugye 20 számot húznak de max 10 számot lehet egyszerre megjátszani (kevesebbet lehet). Tehát ha csak annyira lennék kíváncsi, hogy adott húzáson, a 20 számból benne vannak-e az 5 12 21 66 számok az megoldható-e. Most én úgy gondolom (a majdnem nulla tudásommal), hogy ezt így akkor már bonyolultabb lehet megcsinálni és semmi nem múlik rajta csak kíváncsi voltam :)

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.