Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) Zola007 válasza Zola007 (#34350) üzenetére


Zola007
veterán

tárgytalan, sikerült :)

más: hogy lehet a diagram "adatok kijelölése" vagy "adatok szerkesztése" kis ablakocskát átméretezni?
engem nagyon zavar ha egy sok soros táblával kell dolgozni, mert ha nem jól kattintok bele a szerkesztendő részbe vagy véletlenül használom a nyilakat léptetésre, akkor nem a kurzor pozícióját váltja, hanem más cellákat jelöl ki.
agyf*szt kapok tőle néha :O

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#34352) adik


adik
őstag

Halihó,
angol nyelvű, excel 2010 a páciens.
map-pelt, közös meghajtó, ami eleve sem egy versenyló, de kínosan lassú sem, cserébe stabil. A file-t trackernek használnám, van benne 6 oszlop, és kb 2000 sor. Nincs benne képlet, csak egy validált yes/no oszlop. Hatan használnánk, mindenkinek "locked for editing" meg nem lehet menteni stb... fogtam, kimásoltam az eredeti adathalmazt, "paste values"-zal új file-ba beilleszt, az ment xlsx-nek, és ugyanaz.
Lehet, hogy sok neki a hat felhasználó, vagy tényleg gagyi a hálózat? Van tippetek esetleg mi lehet a baj?
köszi, Adik

Kettő, csipkebokor vessző!

(#34353) Fferi50 válasza adik (#34352) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Beállítottad a közös használatot / file megosztást? (Review - Share Workbook)

Üdv.

(#34354) adik válasza Fferi50 (#34353) üzenetére


adik
őstag

igen, aztán próbáltam visszavenni, és újra berakni, de már kivenni sem tudtam

Kettő, csipkebokor vessző!

(#34355) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni két munkalap azonos celláinak pl (C6;S50) összehasonlításában. Ha az adott cella értéke vagy betűszíne eltér, akkor a 2. munkafüzet érintett cellájának háttere legyen pl. sárga, ha egyezik akkor fehér.
Nagyon köszönöm!

(#34356) Fferi50 válasza user112 (#34355) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Feltételes formázás képlettel. A képlet pl. =A1<>Munka1!A1 és beállítod a háttérszínt. Ezt a második munkalap egész hasonlítani kívánt területére érvényesíted. Értékre működik a képlet.
A betűszin eltérést csak makróval lehet megoldani:
Sub hasonlit()
Dim cl As Range, sh As Worksheet
Set sh = Sheets("Munka1") ' ide írd a saját első munkalapod nevét
For Each cl In ActiveSheet.UsedRange.Cells ' legyen aktív a második munkalap
If cl.Font.Color <> sh.Range(cl.Address) Or cl.Value <> sh.Range(cl.Address).Value Then cl.Interior.Color = vbYellow
Next
End Sub

A makró az érték eltérést is figyeli.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34357) konyi79


konyi79
addikt

Hali, pár kérdés:
Be tudom állítani, egy munkafüzet minden lapján alapértelmezetten ugyanazt az előfej-előlábat használja? (csak adott dokumentumra vonatkozóan)
A másik a tartományok szerkesztése. A munkafüzet celláinak egy részét szeretném ha csak én tudnám jelszóval szerkeszteni. Ezt be is állítom a Véleményezés/tartományok szerkesztésének engedélyezése fülön, de mégis szabadon módosíthatóak maradnak a cellák. Mit ronthatok el?

Köszi
Ja bocs: O365/2016

[ Szerkesztve ]

(#34358) Fferi50 válasza konyi79 (#34357) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A munkalapot is zárolni kell.

Élőfej - élőláb szerintem laponként állítandó.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#34359) konyi79 válasza Fferi50 (#34358) üzenetére


konyi79
addikt

Próbáltam, de ha bekapcsolom a lapvédelmet, akkor minden cellát zárol, azt is amit módosíthatónak akartam hagyni.

(#34360) Fferi50 válasza konyi79 (#34359) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Jelöld ki azokat a cellákat, amelyeknél szeretnéd a szerkesztést engedélyezni. Utána jobb egérgomb. Cellaformázás - védelem lap - a zárolt kockából vedd ki a pipát.

Üdv.

(#34361) user112 válasza Fferi50 (#34356) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm, de valami nem ok. Bemásoltam ugyanazokat az adatokat mindkét lapra, és a 2.-on szinte mindent besárgít.

(#34362) konyi79 válasza Fferi50 (#34360) üzenetére


konyi79
addikt

Oh, megvan... Fordítva működik, mint gondoltam. :B
Köszi!

(#34363) Fferi50 válasza konyi79 (#34362) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocs, elrontottam a makrót, kimaradt a szín hasonlításból egy rész.
Itt a jó:
Sub hasonlit()
Dim cl As Range, sh As Worksheet
Set sh = Sheets("Munka1") ' ide írd a saját első munkalapod nevét
For Each cl In ActiveSheet.UsedRange.Cells ' legyen aktív a második munkalap
If cl.Font.Color <> sh.Range(cl.Address).Font.Color Or cl.Value <> sh.Range(cl.Address).Value Then cl.Interior.Color = vbYellow
Next
End Sub

Üdv.

(#34364) user112 válasza Fferi50 (#34363) üzenetére


user112
senior tag

Tökéletes. :R :R Nagyon köszönöm!!!!

(#34365) csferke válasza Zola007 (#34350) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
képernyő valamely részén fixen maradna, miközben lapozok/görgetek vízszintesen
tárgytalan, sikerült

Hogyan. Engem is érdekelne csak vertikális görgetésnél kellene, hogy fixen (állandóan látható) maradjon.

köszi

(#34366) adik válasza adik (#34352) üzenetére


adik
őstag

arról van tapasztalatotok, hogy shared excel file VS szűrők?
mert most egy tracker jellegű xls file-t hatan stressz-tesztelünk és amíg nem szűrtük egész jól ment vele minden... nem tudom még, hogy ez véletlen egybeesés, vagy valós... köszi

w7 64, office2010 64, angol.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#34367) Fferi50 válasza adik (#34366) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem nézz utána Itt
és itt

és még jó néhány helyen találsz hozzá infót.

Üdv.

(#34368) adik válasza Fferi50 (#34367) üzenetére


adik
őstag

Köszi a linkeket, megvoltak, ezekkel is kezdtem, csak nekem ez túl elméleti, bár kétségkívül hasznos. pl a MS oldalán feltüntetett eygszerre 2xx ember, stb... ezért kérdeztem volna, h mik a valós tapasztalatok, egy Magyarországon működő, átlag cég, átlag IT környezetében. Előző munkahelyemen egész combosba hajló file-okat használtunk, amiket 10-20 percenként frissítettünk+mentettünk és remekül működött minden, de azt is hozzá kell tennem, hogy erősen túlméretezett és jól karbantartott volt az infrastruktúra, annak perpill minden előnyével. Ezért inkább azt akartam megtudni, hogy inkább volt-e az helyi előny, hogy rendesen működik, itt meg a gyengébb vállalati IT háttér miatt már nem.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#34369) adamssss


adamssss
veterán

Segítsetek pls mert megőrülök.

Cikkszámokat kellene felvinnem, de sok olyan van ami 0-val kezdődik.
Ha ilyent beírok akkor kiveszi a nullát a szám elől...
Sokszor meg ha úgy érzékeli, hogy dátumot ütök be (pedig csak cikkszámokat, akkor kiírja hogy pl 2017.április.20.
Megőrülök, és ez kb pár hónapja megy így, de most már rohadtul zavar.

Szóval azt szeretném, hogy ne csináljon magától semmit az Excel amíg én nem kérem.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34370) Fferi50 válasza adamssss (#34369) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kijelölöd a cellákat (oszlopot, stb.). Jobb egérgomb - cellaformázás - szöveg.
Vagy aposztroffal ' kezded a beírást.

Üdv.

(#34371) adamssss válasza Fferi50 (#34370) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi ez megoldotta, bár jó lenne ha alapértelmezetten ki lehetne kapcsolni... :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34372) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Excel 2010 ben kellene az A oszlopban mindent nagybetűssé tennem, ehhez kéne egy kis segítség.
Az összes hozzászólást végignéztem a topicban, amiben a "nagybetűs" szó szerepelt, de mégsem sikerült.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#34373) Delila_1 válasza kőbaltazár (#34372) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

B1-be: =NAGYBETŰS(A1)

Ezt a képletet lemásolod az A oszlop összes adata mellé, majd a B oszlopot kijelölöd, Ctrl+c-vel másolod. Beállsz az A1 cellába, jobb klikk, Irányított beillesztés, Értéket.

Törölheted a B oszlopot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34374)



addikt

Valaki találkozott már a lenti hibaüzenettel?

Elég gyakran megkapom mostanában az exceltől, viszont mindenféle rendszer nélkül.
van, hogy minden gond nélkül enged 10+ excelt is megnyitni, máskor meg már 3-nál kiakad. Ilyenkor nem enged megnyitni új excelt, de a már nyitottakkal simán tudok dolgozni, minden gond nélkül.
Viszont ha már kiakadt, akkor nem segít, ha bezárok párat. Pl bezárok 5-öt, akkor sem enged már újat megnyitni. Mindig be kell zárni az összes excelt. De utána pl simán engedi visszanyitni az összeset és akár még pluszban azt is, amit akartam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#34375) föccer válasza (#34374) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze. régen sokat kaptam amikor még 2 GB ram volt a gépben. Nehezen viselte az 50 MB-os fájlokat. :D Most 4 GB RAM van és jóval összeszedettebb táblázatokkal dolgozok, így már elég régen kaptam ilyen hibát.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34376) válasza föccer (#34375) üzenetére



addikt

Szóval ez csak RAM?

Céges gép, szóval RAM bővítés nem igazán jön szóba, viszont kérdés, hogy a táblázatokkal mit lehet csinálni esetleg, hogy ne menjen fel az égbe a memóriaszükséglet? Lehet valahogy optimializálni? Van valami ami nagyon megdobja?

Azért nem értem, mert ha egyzer "elromlik", akkor hiába zárok be 3-4 excel táblát, már nem javul meg, addig amíg újra nem indítom az excelt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#34377) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Köszi Delila_1!
Királyság! Működik.
Meg lehetne oldani, hogy ha az A oszlopba ha írok akkor csak nagy betűk legyenek (persze magától)?
Köszi és

Üdv: Kőbaltazár

(#34378) Delila_1 válasza kőbaltazár (#34377) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hogyne! CapsLock :)

A laphoz rendeld a makrót:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 Then
Application.EnableEvents = False
Target.Value = UCase(Target.Value)
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34379) Delila_1 válasza poffsoft (#34349) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34380) 0P1 válasza (#34376) üzenetére


0P1
aktív tag

Igen, ez általában memory allocation hiba. (kifutsz a rendelkezésre álló RAM-ból)
Igen, az esetek 90%-ban lehet optimalizálni, ehhez persze látni kéne a problémás file-jaidat.

Főleg a 32 bites excelt sújtja ez a probléma, 64-bittel általában orvosolható (vagyis enyhíthető -még akkor is, ha amúgy nem bővíted a RAM-ot)

A 32 bites excel ugyanis max 2 GB memóriát tud lekezelni (virtuális memóriával együtt), de valójában, már 1 Giga RAM használat alatt is elszállhat, 64 bitesen nincs ilyen korlát. Így még akkor is segíthet a 64 bit, ha amúgy kevés a RAM-od, még ha lassan is, de végrehajtja a dolgot, legalább nem fagy bele, mint a 32 bites.

De a legegészségesebb persze az lenne, ha optimalizálnál is, RAM-ot is bővítenél, és áttérnél 64 bitre :)

(#34381) konyi79


konyi79
addikt

Sziasztok,

Meg tudom azt csinálni (vagyis én nem, de ti biztos :B ), feltételes formázásban, hogy a táblázatban ha pl C11:C15 és C17:C21 tartományok mindegyike nem tartalmaz 1db "N" és 1db "E" betűt, akkor a C9-ben lévő karakter legyen piros? ezektől függetlenül más lehet benne, de az nem számít. A mezők háttárszinére vonatkozóan van már feltételes formázásom, annak maradnia kellene.

Köszi.

O365/2016-64-HU

(#34382) Delila_1 válasza konyi79 (#34381) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=ÉS(DARABTELI(C11:C15;"E")=1;DARABTELI(C11:C15;"N")=1;DARABTELI(C17:C21;"E")=1;DARABTELI(C17:C21;"N")=1)

Remélem, így gondoltad, mert most el kell mennem. Ha más a feladat, lesz, aki válaszoljon.

A tartományok beírásánál használd a Konvertálatlan gombot, másképp látod, mi lesz belőle!

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34383) konyi79 válasza Delila_1 (#34382) üzenetére


konyi79
addikt

O, nem figyeltem mikor elküldtem :)

De rájöttél mit szeretnék, tudásotok ismét lenyűgöz!

Köszi :R

(#34384) Delila_1 válasza konyi79 (#34383) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34385) föccer válasza Delila_1 (#34382) üzenetére


föccer
nagyúr

Szép. Egyszerű de nagyszerű megoldás. :C

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34386) válasza 0P1 (#34380) üzenetére



addikt

Köszi szépen a részletes választ. Sajnos HW és SW oldalról nem tudok belenyúlni, mert céges laptop. (otthonin nincs ilyen problémám :) )

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#34387) föccer válasza (#34386) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, akkor marad, hogy megpróbálsz spórolsabban bánni a képletekkel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34388) Delila_1 válasza föccer (#34385) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszi.

Kipróbáltad az indirekt helyett az index függvényt?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34389) föccer válasza Delila_1 (#34388) üzenetére


föccer
nagyúr

Próbáltam, de nem jött össze össze vele. A kérdéses oszlopban "0034"-ként vannak (meg egyéb 4 jegyűként) vannak a kódok, és pontosan ezt kell utána vissza kerestetnem másik részen, ezért nem konvertálhatom számmá, mert akkor "34"-et kapok. Marad így, de nem gáz, egyetlen egy cellába kiszedem a szükséges adatot, arról meg tovább tudom vinni a szemantikát. Szerencsére ez már a szűrt adatokon kell csak elvégezni, ahol az összes leszűrt elemnél ugyan az a végeredmény, így tényleg csak 1x kell használni az indirektet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34390) Delila_1 válasza föccer (#34389) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

1 indirekt nem csinál nyarat (sem lassulást).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34391) föccer válasza Delila_1 (#34390) üzenetére


föccer
nagyúr

Erre jutottam én is. :K

Egyébként mennyire vagy otthon access-el történő együttműködésben? Mondjuk ürkapok kitöltése, adatbázisba való mentéssel, onnan való visszaolvasással?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34392) Delila_1 válasza föccer (#34391) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Viszonylag, de holnaptól nem leszek internet közelében.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34393) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

VBA-ban egyesített cella hogy néz ki?

Cells (6,12), ilyen formátumban szeretném megadni.

12,13,14 van egyesítve.

Köszönöm :)

(#34394) poffsoft válasza RAiN91 (#34393) üzenetére


poffsoft
addikt

mergearea tulajdonság.
[link]
gúgli 2. találat.

A B4:B11 range értékének lekérdezése:

Range("B4").Value
Range("B4:B11").Cells(1).Value
Range("B4:B11").Cells(1,1).Value

személy szerint én ezt preferálom:
Range("B4").MergeArea.Cells(1,1).Value
esetleg ez:
Range("B4:B11").Item(1).Value

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#34395) RAiN91 válasza poffsoft (#34394) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm!

(#34396) poffsoft válasza RAiN91 (#34395) üzenetére


poffsoft
addikt

NM! :D

ha a range-ben több merged cell van, "kicsit" bonyolódik a helyzet...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#34397) royalka


royalka
őstag

Meglett :D

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#34398) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Van egy file-om, amiben a kód még 2010-es excel alatt íródott. Ha 2016-al nyitom meg, akkor csúnyán elszáll de nem a kód, hanem maga az excel. --> "Microsoft Excel működése leállt" blaa blaa
Meg lehet valahogy keresni, hogy mi a baja?

A fájl itt leledzik: [link]

Köszi&üdv.:
P.

(#34399) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Adott egy oszlop ("R"), melyekben így találhatóak számok:

6,61
6,49
4,47
5,41
4,62
5,41
123,11
stb..

Szeretném ezeket bekategorizálni az alábbi szöveg beírásával, egy másik oszlopba (legyen "C")
-5 alatti
-5 és 7 közötti
-7 és 10 közötti
-10 feletti

Tehát ha 6,49 szerepel az R oszlopban, akkor abban a sorban a C oszlopba írja be, hogy "5 és 7 közötti"

Szűrésekkel meg tudom csinálni, de jó lenne valami gombnyomós megoldás. kb 1000 sor van és változik.
Excel 2007

(#34400) lappy válasza oke (#34399) üzenetére


lappy
őstag

ha függvénnyel is megoldható és automatikusan változik ha az R oszlop változik

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.