Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) lappy válasza sgery (#19999) üzenetére


lappy
őstag

Szia
Az első kérdésre a válasz a szumha fvg.
pl: =SZUMHA(B1:C5;"a";C1:C5)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20002) m.zmrzlina válasza Wollie (#19998) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Próbáld meg a következőt. Az F oszlopban lévő szövegeken megy végig, az E oszlopba kigyűjti az egyedi rekordokat és a D1 cellába kiírja hogy hány különböző rekordot talált. Természetesen a tartományok átírhatók.

Sub lista()
Dim intHanyfele As Integer

Do While ActiveCell.Value <> ""
If Application.WorksheetFunction.CountIf(Range("E:E"), ActiveCell.Value) = 0 Then
Cells(intHanyfele + 1, 5).Value = ActiveCell.Value
intHanyfele = intHanyfele + 1
End If
ActiveCell.Offset(1, 0).Select
Loop

Range("D1").Value = intHanyfele
End Sub

Kicsit ágyúval verébre módszernek tűnik mert meg lehet oldani irányított szűréssel is. Más helyre másolja és Csak egyedi rekordok megjelenítése opciók bekattintva, majd az egyedi rekordokat darabtelivel megszámolni.

(#20003) bandus válasza sgery (#19999) üzenetére


bandus
veterán

- az elsőt szerintem a legegyszerűbben pivot táblákkal csinálhatod meg, az meg még szép, csinos is, nameg pont erre találták ki.

- a másodikban pedig ha nem akarsz sokat mókolni, akkor fkeres fv-t használj, és ne szedd szlt külön fájlokra az egyedi elszámolásokat, hanem külön munkalapra.

ha esetleg így nem tiszta a gondolatmenet kérdezz bátran :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20004) m.zmrzlina válasza m.zmrzlina (#20002) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Bocsánat, itt a magyarázat egy kissé zavaros. Valójában nem az F oszlopon megy végig, hanem azon az oszlopon aminek az egyik celláját kijelölöd.

[ Szerkesztve ]

(#20005) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Ez lenne a kérdésem, remélem érthetően írtam oda a dolgokat. Köszönöm!:)

(#20006) Delila_1 válasza Wollie (#19998) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=SZORZATÖSSZEG((tartomány<>"")/DARABTELI(tartomány;tartomány))

A tartomány szó helyett a tartományod címét (C2:D1000) add meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20007) sgery válasza bandus (#20003) üzenetére


sgery
őstag

Köszönöm a válaszokat (Lappy kollégának is), holnap lesz egy kis idöm, beépítem a rendszerbe

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#20008) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Segítség kellene!

Olyanra kellene megoldás, hogy van egy idő intervallumom 2 excel kockában. pl. 2013.11.29 - 2014.11.28
Persze nem cask ennyi van, egymás alatt, hanem jóval több.
Olyan szűrés kellene nekem, ami ebből kiszűri, hogy mondjuk 2014.02.01-én melyek "járnak le" szóval amik csak addig érvényesek.

Itt a kép amire gondolok és ezekből kellene úgy szűrnőm, hogy mondjuk február elsejével kik járnak le.
Remélem érthető. :F

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20009) bandus válasza Sub-ZeRo (#20008) üzenetére


bandus
veterán

legyenek a dátumok mindenképp dátum formátumban, rakd rá a szűrőt, majd ha lenyitod akkor a dátumszűrők/előtte vagy egyenlő attól függően, hogy pontos lejáratra szeretnél-e szűrni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20010) Sub-ZeRo válasza bandus (#20009) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A datum beállítás megvolt.

rakd rá a szűrőt, majd ha lenyitod akkor a dátumszűrők/előtte vagy egyenlő attól függően, hogy pontos lejáratra szeretnél-e szűrni.
Ezt viszont nem vágom. :/ 2010-es office van fent.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20011) bandus válasza Sub-ZeRo (#20010) üzenetére


bandus
veterán

jelöld ki az első sort, amelyben adatok vannak, a menüszalagon a kezdőlapot választva, jobbról a második ikon a rendezés és szűrés nevezetű, ott válaszd ki a szűrő lehetőséget.
itt tudsz erről olvasni, ha eddig nem ismerted/használtad ezt a funkciót: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20012) Sub-ZeRo válasza bandus (#20011) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi meglesem! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20013) ElCé07


ElCé07
újonc

Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni Tőletek az excel használatával kapcsolatban. Van egy listám különböző számokkal, amelyeket manuálisan írtak be, de úgy, hogy nem tizedesvesszővel választották el az egész számokat a törtektől, hanem ponttal. Vagyis így néznek ki benne az adatok : xxxxxx.xx A problémám az volna, hogy így az excel nem érzékeli számnak az adatokat, tehát nem tudom őket például összeadni. Egyesével átírni a pontot vesszőre elég nagy macera, mivel több ezer adatról beszélünk. Tudtok esetleg valami módszert, ahogy át tudom őket alakítani, hogy a pont helyett tizedesvessző legyen ?

A segítséget előre is köszönöm !!

(#20014) bandus válasza ElCé07 (#20013) üzenetére


bandus
veterán

kijelölöd az egészet, nyomsz egy ctrl+h-t, keresett szöveghez teszel egy pontot, a cserélendőhöz meg beírod a vesszőt, majd rákattintasz az összes cseréje gombra.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20015) ElCé07 válasza bandus (#20014) üzenetére


ElCé07
újonc

:) Köszönöm szépen a segítséged !!

(#20016) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok.
Hogy tudom a stílisnál visszaállítani normálra a táblázatom?

Azt sem tudom, mitől állítódott el itt :(
De ha itt a legördülőt megnyitom, nem is ajánlja fel a normál stílust. 2007-es officeről van szó..

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#20017) lappy válasza PindurAnna (#20016) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Itt van egy kép ha word ha exceben szeretnél vmit kezdeni a táblázattal. Csak a táblázatra kell állni és előjön a formátum menü ott lehet formázni.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20018) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!

Van 6 olyan cella, aminek az eleje, pontosabban az első szava azonos. Mellette lévő cellában értékek vannak. Szeretném ezen cellák melletti értékek összegét, de nem tudom, hogy a szövegegyezést hogy határozzam meg.
Pl.
Horváth (Gödöllő) 120
Kovács (Hatvan) 240
Horváth (Százhalombatta) 140

Horváth összesen 260

Köszi előre is.

(#20019) Delila_1 válasza the radish (#20018) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A képlet, ha a szöveged az A1 cellában van:

=JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.TALÁL(")";A1)-1)*1

Ezt másolhatod a többi adatod mellé.

Szerk.: a szövegegyezésről szóló részt nem értem.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20020) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Azt szeretném megkérdezni,hogy tudom azt beállítani,hogy van egy táblázatom az le van védve jelszóval tehát csak olvasásra lehet megnyitni jelszó nélkül,és azt szeretném beállítani,hogy olvasásra is kérjen jelszót, de úgy, hogy amikor megnyitják az excel-t akkor a felugró ablakban kilehessen választani,hogy olvasásra vagy írásra akarják megnyitni.
Köszi.

(#20021) the radish válasza Delila_1 (#20019) üzenetére


the radish
senior tag

Szóval ugye az lenne a kézenfekvő, hogy HA a cellában szerepel a Horváth, akkor legyen pl. 1, ha nem szerepel legyen 0.
Ugye ez működik teljes cellaegyezésnél, de az adott cellában a "Horváth" után még más is szerepel, ami más és más.
A szövegegyezőséget így értettem.
A képlet valamiért nem működik. Megnéznéd?
Köszönöm.

(#20022) PindurAnna válasza lappy (#20017) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nekem nincs is olyan menüpont :(

Mit kell, és hol beállítani, hogy legyen Táblázateszközök menü? Excel 2007 továbbra is.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#20023) the radish válasza Delila_1 (#20019) üzenetére


the radish
senior tag

Ajaj, valóban nem voltam egyértelmű.

(#20024) lappy válasza vigyori78 (#20020) üzenetére


lappy
őstag

talán ez segít

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20025) lappy válasza PindurAnna (#20022) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Kijelölöd a táblázatodat és utána a beszúrás menüben van olyan hogy táblázat beszúrása.
Ezután engedélyezed, majd ha rákatt. akkor már lesz táblázatkezelőd.
De az excel maga a táblázatkezelő nem tudom mit is akarsz pontosan, mert lehet szegélyt, vonalakat rajzolni, cellákat egyesíteni stb.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20026) vigyori78 válasza lappy (#20024) üzenetére


vigyori78
őstag

:(

(#20027) lappy válasza vigyori78 (#20026) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Ezt próbáld ki: Fájl- Mentés másként-Eszközök -Beállítások menüben van olyan hogy olvasásra és írásra kér jelszót (2013-ban működik)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20028) ngabor2 válasza lappy (#20025) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A valódi probléma az, hogy a cellaformázások egyszercsak eltűnnek. 1500 soros táblázatokról van szó, amiben a színek és a cellán belüli igazítások és formázások nagyon fontos szerephez jutnak. Néha egy-egy sor beszúrásakor gondol egyet a program, átalakítja a stílus részt a szalagon, és onnantól kezdve bármilyen formátumban mentjük el, azt újra megnyitva minden formázás megszűnik. Ennek az okára, vagy a kiderítésének módjára nem bírtunk rájönni.

(#20029) vigyori78 válasza lappy (#20027) üzenetére


vigyori78
őstag

2077-et használok abban is ott van de az a gondom ha olvasásra is jelszavazom akkor egyből az olvasás jelszavát kéri én azt szeretném elérni ha megnyitom az excel-t akkor ha az olvasásra nyomok akkor kérje a jelszót tehát egyből lehessen választani hogy mire akarom megnyitni ,lent a képen például ha az olvasásra nyomok akkor kérje az olvasás jelszavát.

(#20030) Mutt válasza the radish (#20018) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

A SZUMHA függvényben használhatóak a joker karakterek (* tetszőleges számú karaktert, a ? egy karaktert tud helyettesíteni).

A képleted tehát: =SZUMHA(A:A;"Horváth*";B:B)

Ha pedig az első szöközig van a keresési kifejezésed, akkor: =SZUMHA(A:A;BAL(A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1))&"*";B:B)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20031) Mutt válasza Latis (#19997) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hali,

Azt szeretném hogy egy változóba olvassa ki a : előtti információt.

Egy makrós válasz már jött erre m.zmrzlina-tól. Itt egy másik:

Sub Kettopont2()
Dim vEredmeny
Dim vTomb

vTomb = Split(ActiveCell, ":")
vEredmeny = vTomb(0)

End Sub

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20032) Mutt válasza Wollie (#19998) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Olyan feladatom van, hogy egy oszlopban szereplő szövegek "féleségét" kell megszámolnom...

Egyedi rekordok számolására több megoldás is van.
1. Képlet
Delila1 által megadott szorzatösszeges képlet jó. Ugyanez CSE képlettel:
{=SZUM(1/DARABTELI(tartomany;tartomany))}

Ha a tartományban van üres cella, akkor az ezt kezelő képlet a következő:
=SZUM(HAHIBA(1/DARABTELI(tartomany;tartomany);1/DARABÜRES(tartomany)))

2. Pivot (Kimutatás) használata
3. Addin használata
Számos kiegészítő van, amelyben készen van erre megoldás. pl. Az ingyenes ASAP utilitiesben megtalálható.
4. Saját makró használata
Function Egyedi(Adatsor As Range, Optional UresCellaIsKell As Boolean = True)
Dim vLista As New Collection
Dim cella As Range

On Error Resume Next
For Each cella In Adatsor
If UresCellaIsKell Then
vLista.Add cella, CStr(cella)
Else
If Len(cella) > 0 Then vLista.Add cella, CStr(cella)
End If
Next cella
On Error GoTo 0

Egyedi = vLista.Count

End Function

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20033) Don_


Don_
tag

Sziasztok!

Egy oszlop összegeket tartalmaz és be van állítva auto szűrő. Szeretnék egy másik munkalap egyik cellájába egy olyan szum összeget ami csak az éppen szűrt összegek szummáját mutatná. Ha az összegeket más kritériumok alapján szűrném, akkor a szum összeg is ennek megfelelően más lenne.

Tudtok segíteni?

:C :K

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#20034) the radish válasza Mutt (#20030) üzenetére


the radish
senior tag

Köszönöm!

(#20035) cousin333 válasza Don_ (#20033) üzenetére


cousin333
addikt

A megoldás az ÖSSZESÍT függvény. Például:

=ÖSSZESÍT(9; 1; Táblázatoszlop)

Bővebben: lásd a függvény súgóját

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#20036) Don_ válasza cousin333 (#20035) üzenetére


Don_
tag

Szia!

Köszönöm a gyors segítséget! Sikerült! :K

''Minden este gondolkozz el azon, hogy a holnap amitől tegnap féltél, az ma volt''

(#20037) Mutt válasza Sub-ZeRo (#20008) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Olyan szűrés kellene nekem, ami ebből kiszűri, hogy mondjuk 2014.02.01-én melyek "járnak le" szóval amik csak addig érvényesek.

Én egy feltételes formázást javasolok, amelynél legalább a cellák színét változtatjuk meg. Utána már a többiek által említett szűrést lehet használni.

1. Legyen vhol a lapon egy cellába a lejárati dátum megadva (pl. E2).
2. Jelöld ki a táblát és a Kezdőlap szalagon válaszd a Feltételes formázást, azon belül az új szabályt.
Ott válaszd az utolsó opciót (Formázandó cellák kijelölése képlettel), a képlet pedig:
=ÉS($C1<=$E$2;NEM(ÜRES($C1)))

Itt 2 dolgon módosíthatsz:
- ha nem E2-ben van a lejárati dátumod akkor módosítsd; fontos hogy a cella hivatkozásban dollárjelet tegyél az oszlop és a sorszám elé (ún. abszolút hivatkozás kell),
- ha nem a C oszlopban van a végdátum akkor javítsd, itt csak az oszlop név elé kell dollárjel (vegyes hivatkozás),

A Formátum gombra válaszd ki, hogy hogy nézzen ki ami már lejárt (nálam áthúzott szöveg piros háttérrel).

3. Ok után kész is van.

4. Jöhet egy szűrő a táblára, jelöld ki a táblát és Kezdőlapon Rendezés és szűrésben a Szűrő opció. Ezek után ha van kiszínezett sorod, akkor lehet arra is szűrni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20038) Mutt válasza vigyori78 (#20029) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...ha az olvasásra nyomok akkor kérje a jelszót tehát egyből lehessen választani hogy mire akarom megnyitni...

Szerintem olvasásra jelszavazd csak le a fájlt, hogy csak azok tudják megnyitni akik jogosultak rá.
Az írás részt pedig a munkalap/füzet védelemmel oldhatod meg (Korrektúra szalag).

Csak makróval lesz interaktív, a Workbook_Open eseménynél be lehet kérni a lapvédelemhez kapcsolódó jelszót. A Workbook_BeforeClose előtt pedig vissza lehet zárni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20039) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok.
Elég béna vagyok az Excelhez, szeretnék egy kis segítséget kérni.

Adott egy táblázat, amiben van 21 sor és 5 oszlop. Mindegyik cellában számok vannak.
Illetve van még külön 5 cella, ebben az 5 cellában is számok vannak, különböznek egymástól.

A feladat az lenne, hogy ha az 5 cellában lévő akármelyik szám megtalálható a 21 sor 5 oszlop valamelyikében, akkor ott az a cella színeződjön el valamilyen színre.
Megoldható ez?
Office 2010.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20040) Delila_1 válasza wrox (#20039) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a számok tartománya az A1:E21, és az 5 szám a H1:H5 tartományban van, jelöld ki az 5 szám tartományát, és a feltételes formázásba vidd be a képletet:

=DARABTELI($A$1:$E$21;$H1)>0

Más helyen lévő számoknál értelemszerűen módosítsd a képletet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20041) wrox válasza Delila_1 (#20040) üzenetére


wrox
senior tag

Köszi, de nem igazán értem.

Azt szeretném, hogy az A1:e21 tartományban szineződjenek a cellák, ha az 5 szám közül valamelyik jelen van.

Egyébként hova kell ezt beírni, amit megadtál? Mert a feltételes formázásnál nem találom, illetve találtam olyat, hogy feltételes formázás>új szabály>formázandó cellák kijelölése képlettel De ha ide beírom, amit adtál, nem történik semmi, meg se marad,ha megnézem újra. Tényleg hülye vagyok hozzá.

(#20042) Delila_1 válasza wrox (#20041) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Továbbra is a H1:H5 tartományban van nálam az 5 szám, amit az A1:A21-ben keresel.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20043) wrox válasza Delila_1 (#20042) üzenetére


wrox
senior tag

De melyik tartományt jelöljem ki?
Meg akármelyik cella vagy cellák kijelölésénél beírom a képletet, nem marad meg, nem történik semmi.

A számaim a C5:I30 tartományban vannak, az 5 szám pedig az O7: O11-ben.
Melyik számtartományokat jelöljem ki? Vagy mindegyik cellára külön külön kell beírni?

[ Szerkesztve ]

(#20044) Delila_1 válasza wrox (#20043) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a C5:I30 tartományt.
Feltételes formázás, új szabály, a formázandó cellák kijelölése képlettel
A képlet

=DARABTELI($O$7:$O$11;C5)>0

Megadod a formátumot, OK.

Rögtön az elején megírhattad volna a két tartomány címét, akkor hamarabb jutsz eredményhez. :D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20045) wrox válasza Delila_1 (#20044) üzenetére


wrox
senior tag

Köszönöm szépen.
Minden tuti jó. Megmentő vagy. :)

Egy apró kérdés még, miért elég a végén csak a kezdő cellaszámot megadni? (C5) Vagy egyáltalán miért kell?

[ Szerkesztve ]

(#20046) Delila_1 válasza wrox (#20045) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azért elég, mert a formátum másolása ugyanúgy történik az Excelben, mint mondjuk a képleteké. Mikor másolsz egy olyan képletet, amiben nem fix hivatkozások vannak (nem szerepelnek $ jelek a cellahivatkozásban), akkor a lefelé másolt képlet már a következő sorra hivatkozik.

A régebbi verziókban az előbbi példa szerint formázott tartományban pl. a D8 cellán állva a behívott feltételes formázás automatikusan a D8-ra történt hivatkozást mutatta. A 2007-es változattól – szerintem megtévesztő módon – itt is a C5-re való hivatkozást láthatjuk.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20047) wrox válasza Delila_1 (#20046) üzenetére


wrox
senior tag

Értem. Köszönöm még egyszer a segítséget. :R

(#20048) Delila_1 válasza wrox (#20047) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20049) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Megint zaklatnom kell titeket :(

A következőt próbálom programba foglalni:
Mentés előtt végezzen olyan vizsgálatot, hogy az Igénylő munkalapon a B oszlop 12. sorától vizsgálja az 50. soráig és ha valamelyik ki van töltve, vizsgálja meg, hogy annak a sornak az F oszlopa is ki van-e töltve. Ha igen, akkor ne történjen semmi, ha nem, akkor Büntető üzenet és ne lehessen menteni.

Eddig így állok:

Private Sub Workbook_BeforeSave(ByVal SaveAsUI As Boolean, Cancel As Boolean)

Dim i As Integer

i = 12
For i = 12 To 50
If (Worksheets("Igénylő").Target.Row = i) And (Worksheets("Igénylő").Target.Column = 2) And (Worksheets("Igénylő").Target.Value <> 0) Then
If (Target.Row = i) And (Target.Column = 6) And Target.Value = 0 Then
Target.Activate
MsgBox ("Add meg a fogadóállást!")
Cancel = True
End If
End If
i = i + 1
Next

End Sub

(#20050) Mutt válasza Mittu88 (#20049) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Ezt használd az eseményben

Dim cbHiba As Boolean
Dim rngAdatsor As Range
Dim cella As Range

Set rngAdatsor = Worksheets("Igénylő").Range("B12:B15")
cbHiba = False

For Each cella In rngAdatsor
'ha a cella nem üres, akkor 4-el jobbra tőle is megnézzük a cellát
If Len(cella) > 0 Then
If Len(cella.Offset(, 4)) = 0 Then
'ha nincs kitöltve, akkor kilépünk
cbHiba = True
Exit For
End If
End If
Next cella

If cbHiba Then
MsgBox ("Add meg a fogadóállást a " & cella.Offset(, 4).Address & " cellában!")
Cancel = True
End If

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.