Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) lappy válasza Reinhardt (#33561) üzenetére


lappy
őstag

Milyen képlet szerepel az összegzésnél?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33602) lappy válasza Reinhardt (#33600) üzenetére


lappy
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33603) cousin333


cousin333
addikt

Sziasztok!

Némi segítséget/infót kérnék egy Excel 2016-os problémához.

Van egy táblázatom adatokkal, ahol az első oszlop egy dátum, a többiben meg összegek szerepelnek. Készítettem 3 kimutatás-diagramot (3 különböző fülön) és beállítottam úgy, ahogy szeretném. Mindhárom esetben az említett dátum mező került a "sorok" közé. Ezt a mezőt szeretném az Elemzés > Mező csoportosítása paranccsal összerendezni.

Bár elvileg 3 különböző kimutatásom van, ez a csoportosítás mindhárom esetben érvényre jut. Például szeretném, ha az első táblában havi bontás szerepelne (csak a hónapok, évek nélkül), a másikban viszont csak az évek, de ha az egyiket beállítom, megy vele a másik is.

Nem lehetne őket függetleníteni?

"We spared no expense"

(#33604) róland


róland
veterán

Excel 2007 adatérvényesítés:

Adott táblázat most az aktuális hónaphoz tartozó adatokat mutatja, ha egy 12 elemű listát létrehozok, akkor választható a megjeleníteni kívánt hónap, DE:

- azt szeretném, hogy alapértelmezetten mindig az aktuális hónap értékét mutassa és legördülő listából lehessen választani, ha másik hónapot szeretne valaki megnézni. (Lehetőleg makró nélküli megoldás érdekel.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#33605) Reinhardt válasza lappy (#33601) üzenetére


Reinhardt
őstag

En egy sima szum-mal probalkoztam :B

(#33606) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Egy excel táblában nyomtatáskor a lap tetején megjelenik egy sor szöveg, ami valahol be van állítva, de szerkesztéskor nem látszik. Hol lehet ezt megnézni?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#33607) Pulsar válasza olloczky (#33606) üzenetére


Pulsar
veterán

Elő fej élő láb lesz az szerintem :)

(#33608) olloczky válasza Pulsar (#33607) üzenetére


olloczky
senior tag

Igen pont most találtam meg :) köszönöm

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#33609) Fferi50 válasza róland (#33604) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Makró nélkül azért nem fog menni, mert egy cellában vagy képlet (és annak eredménye) van, vagy "konstans érték". Képlettel el lehet érni, hogy az adott hónap legyen látható és még a lista követelményeknek is megfeleljen, viszont amint megváltoztatod az értékét, abban a pillanatban "elvész" a képlet.
Én a Munkalap aktíválási eseményébe tenném be az egysoros kódot - ami 3 sor lesz :)
Private Sub Worksheet_Activate()
Range("A1").Value=Application.Choose(Month(Date), "Január","Február","Március","Április" stb.)
End Sub

Az adott cellára természetesen az érvényesítést is kiadhatod emellett - ahhoz nem kell nyúlni többet.

Üdv.

(#33610) Delila_1 válasza Reinhardt (#33605) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A percek kerekítése megbolondítja a képletet. Segédoszlopokat kell felvenni a minta szerint, a kékkel írt oszlopokat elrejtheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33611) Delila_1 válasza Reinhardt (#33605) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Újra felteszem, egyszerűsítve.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33612) róland válasza Fferi50 (#33609) üzenetére


róland
veterán

Holnap kipróbálom. :R

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#33613) benedekco válasza Louro (#33598) üzenetére


benedekco
addikt

Sajna olyan opció nincs, hogy csak a rövid adatot írom be az adott mezőben és az Excel automatikusan megcsinálja az egész hiperhivatkozást.

Igazából annyi van, hogy egy megrendelőlapot kell létrehoznom és egy külső cég webshopjában lévő cikkekre kellene rámutogatni. Eléggé gány megoldás, de sajna az IT teljesen használhatatlan a cégnél.

Megcsináltam az általad írt utolsó variációt és tökéletesen működik.

Köszönöm a segítséget! Jár a virtuális sör, vagy csoki.
:R

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33614) Reinhardt válasza Delila_1 (#33611) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi :)

(#33615) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Roppant kezdő vagyok függvény téren, nézzétek el nekem.

Google Drive-ban csináltam egy halál egyszerű táblát, ami a munkámat megkönnyítené, viszont a google tiltva lett nálunk...

Google D-ben működött nekem az INDEX/INDIREKT függvény, nem keresésre, hanem egy tömb kiírásra.
Nem tudom mennyire egyértelmű, de az excelben nem akar működni, nem elég nekik csak a tömb megadása, több paramétert várnak.

Valaki tudna segíteni ebben, hogy excelben ez miképpen működik, ha nem ezekkel?

(#33616) Delila_1 válasza Reinhardt (#33614) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi.

A kék oszlopokban lévő 3 alsó képletet is törölheted.
Az összegző sorok fölé szúrhatsz be üres sorokat, ahol folytathatod az adatok bevitelét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33617) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Feltételes formázással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Adott egy ilyen táblázat:

Azt csinálja, hogy ha a B3 cellában megjelenik valamilyen érték, akkor a cellák elszíneződnek, itt a =DARAB($B5)=1 szerepel a feltételes formázás értékeként. Olyat szeretnék csinálni, hogy az 1., 2., 3. rész megfelelő értéke értéke is színeződjön el, ha oda beírásra kerül valamilyen mennyiség (de másabb színnel), viszont amíg ezen 3 cella értéke nem éri el a Mennyiségben lévő értéket, addig az előző feltételes formázás ne aktiválódjon. További problémám, hogy mivel a B3-ban összeadom a C3, D3, E3 értékét, így az már eleve nem üres, vagyis a feltételes formázás hatása már megjelenik.

Van ötletetek, hogyan lehetne jól ezt megcsinálni?

Köszönöm szépen :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#33618) lappy válasza Traxx (#33617) üzenetére


lappy
őstag

a B3 cellánál ne darab függvényt használj hanem szumha függvényt pl így ha a 3 cella értéke kisebb mint a B3 akkor nem lesz színezve
a másik 3 cellához pedig az üres függvény is jó.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33619) Delila_1 válasza Traxx (#33617) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha jól értem, akkor legyen a C3; D3 és E3 színes (különböző), mikor az összegük, ami a B3-ban van, egyenlő lesz az A3 értékével.

Mindhárom cellánál legyen a feltételes formázás képlete =$A3=$B3, csak más-más formátumot adj meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33620) Traxx válasza Delila_1 (#33619) üzenetére


Traxx
őstag

Ha a C-D-E3 cella színe azonos, az is tökéletes (sőt, úgy jobb is sokkal, mint ha mindhárom más-más lenne, a cél itt a figyelemfelkeltés, hogy már folyamatban van a teljesülés), a lényeg, hogy ne ugyanolyan színű legyen, mint az a szín vagy mintázat, amit a végösszesennél kapnék :R

lappy: köszönöm neked is :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#33621) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Hellósztok!

Lehet láma kérdés, előre is boccs.

2007-es magyar excel-t használok win 7-el. Ha sort vagy oszlopot jelölök ki akkor nem szürkülnek be a kijelölt cellák (fehérek maradnak) és így nagyon nehéz észrevennem ha véletlenül rosszul jelölök ki. Ugyanezen a gépen Libre Calc-nál nincs gond (ha esetleg vki win beállításra gyanakodna, de persze nem zárkózom el semmi elől :) )

Tudna vki ebben segíteni? Kicsit már zavaró...

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#33622) gaben86


gaben86
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, van egy excel munkafüzetem, amelyben több száz munkalap van.
Az első munkalap forrásul szolgál a többinek, erre mutatnak a hivatkozások a többi munkalapon.
A forrás munkalapon módosítok valamit, azt végrehajtja a többi munkalapon is.

A forrás munkalapra bekerült egy alap műveleteket tartalmazó képlet az egyik cellába.
Kérdésem az lenne, hogy megoldható e, hogy a többi munkalapon erre a képletre hivatkozzak, nem a cella értékére, hanem magára a képletre, hogy a képlet a többi munkalapra átkerüljön.

Erre azért van szükség mert a képletet gyakran kell módosítani, nem szeretném minden egyes alkalommal az összes munkalapra átmásolni, hanem csak az alap munkalapon lévőt átírni, amit lekövet a többi munkalap is.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Üdv.
O.Gábor

(#33623) lappy válasza gaben86 (#33622) üzenetére


lappy
őstag

Ez az A1 képletét másolja a B2 helyre minden munkalapra

Sub InsertFormula()
Dim wSheet As Worksheet
For Each wSheet In Worksheets
wSheet.Range("B2").Formula = Range("A1").Formula

Next wSheet

End Sub

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33624) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hello,

Jelenleti ivet szeretnem kinyomtatni minden honap elejen datummal a tetejen egy honapra elore:

A2-es cellaban van a datum. De igazabol lehet barhogy, pl. A2-ben a "DATE:", B2-ben meg maga a datum, ahogy egyszerubb. Hogyan lehetne egyszeruen nem kulon beirkalva kinyomtatni azt a 28-31 oldalt?
Koszi
Win10, Excel 2016

[ Szerkesztve ]

(#33625) gaben86 válasza lappy (#33623) üzenetére


gaben86
csendes tag

Szia!

Köszönöm segítséged, kipróbáltam amit írtál, nálam ezt alkalmazva a te példádat nézve a b2-ből eltűnik a képlet az a1-be nem másolódik át egyik munkalapra sem.
Lehet rosszul csináltam valamit. (az alap munkalap vba-jába raktam bele)

Üdv.
O.Gábor

[ Szerkesztve ]

(#33626) gaben86


gaben86
csendes tag

lappy
Bocsánat, tökéletesen működik, csak a beírásnál felcseréltem a 2 cellát..... :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#33627) Delila_1 válasza Reinhardt (#33624) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Fájl menü, Nyomtatás, Oldalbeállítás, Élőfej és élőláb fül, Egyéni élőfej.

Itt kiválaszthatod, hogy balra, középre, és/vagy jobbra akarod beírni a dátumot. Pl. középre beírod, hogy Dátum: (szóközzel a végén), majd kiválasztod a naptár ikont.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33628) Reinhardt válasza Delila_1 (#33627) üzenetére


Reinhardt
őstag

Ezzel nem csak az aktualis napot lehet nyomtatni? Meg lehet oldani vele az egesz honapot elre?

(#33629) Delila_1 válasza Reinhardt (#33628) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rögzíts egy sort, amiben csak egy nyomtatást hajtasz végre. Ez azért kell, mert a rögzítés tartalmazza, hogy melyik nyomtatóra küldöd az anyagot.

Másold be egy modulba a lenti makrót.

Sub Nyomtat()
Dim napig, nap As Integer

napig = Application.WorksheetFunction.EoMonth(Date, 0)
napig = Day(napig)
For nap = 1 To napig
ActiveSheet.PageSetup.CenterHeader = "Date: " & nap & "/" & Month(Date) & "/" & Year(Date)
'ide jön a rögzített nyomtatási sor
Next
End Sub

A megjegyzésbe írt 'ide jön... helyére másold be a rögzített sorodat. Mentsd el a füzetet makróbarátként.

A lapról töröld ki a sort, ami most a dátumot tartalmazza, mert ezt a makró az élőfejbe írja majd be.
A makró az aktuális hónap minden napjára elkészíti a nyomtatást, a fejlécben a napi dátummal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33630) gyga


gyga
senior tag

[link] erre valaki?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#33631) Cartman023


Cartman023
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretné kérni. Ecxel 2016

Adott egy mező, miben azt szeretném, hogy csak dátumot tudjanak beleírni pl 1974.11.11. A cellának csak a formátumát szeretném zárolni, amennyiben ez lehetséges.
Régebben egy másik táblázatban volt ilyen opció, hogy csak egész számot engedett beírni, más formátumot nem, szóval valahogy meg lehetne ezt is csinálni szerintem.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#33632) Delila_1 v

Köszönöm szépen! Nagyszerű!

[ Szerkesztve ]

(#33632) Delila_1 válasza Cartman023 (#33631) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az érvényesítésnél a Megengedve legördülőben kiválaszthatod a dátumot, ahol megadhatod a min és max értékeket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33633) Delila_1 válasza gyga (#33630) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csak makróval lehet megoldani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33634) gyga válasza Delila_1 (#33633) üzenetére


gyga
senior tag

ok köszi. Ezért nem makrózok.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#33635) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Üdv mindenkinek! :)
Informatika házi feladathoz kellene nekem kimutatást készítenem. Ehhez hol tudok adatforrást találni (valami KSH-sat emlegettek, de nem találok ilyet).
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33636) Juditta_56 válasza AkosAkos (#33635) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

KSH

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#33637) AkosAkos válasza Juditta_56 (#33636) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Kicsit elbambáztam, mert ezen az oldalon már jártam....köszi. :D

(#33638) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

Készítettem egy táblázatot napi rutinmunkához, amiben pár dolog már automatizálva van. Havonta van egy fül. A munkalapokon a napok úgy vannak megoldva, hogy ha Ctrl+0 billenytyűkombinációt nyomok a sor első cellájába a sor sárga lesz ezzel elválasztva a napokat egymástól. Mivel egy napon belül a bejegyzésekhez több sor is kerülhet ezért a sormagasságok elég nagyok. Azt szeretnem elérni, hogy a dátum dormagassága legyen 25mm. Annyit lehet tudni, hogy az első oszlopban csak dátum szerepel, a második oszlopban egy 'leírás', a harmadik oszlopban egy 'folyamat' ami változó, a negyedik oszlopban 'név' van, az ötödikben 'elkészült' (itt ha a legördülőben ki van választva a kész az kékre színezi a sort) és a hatodik egy 'szűrő' (ezzel tudok szűrni szín alapján a 'kész' és a folyamatban lévő ügyekre). Tehát ha az első oszlopban bármi van akkor már megváltoztathatná annak a sornak a magasságát. A dátumos sorokban az első oszlopon kívul nincs semmi.

(#33639) Delila_1 válasza #04331520 (#33638) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lapodhoz rendeld a lenti rövid makrót.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 Then Rows(Target.Row).RowHeight = 25
End Sub

Mikor az A oszlopba viszel be bármilyen adatot, az aktuális sor magassága 25 lesz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33640) Zola007


Zola007
veterán

hello
van egy fájl, amibe mai naptól nem tudok új sort vagy oszlopot beszúrni.
Az a vicces, hogy tegnapig simán szerkesztgettem napi szinten, variáltam benne gond nélkül az oszlopokat, ma pedig ezt kapom:

Próbáltam törölni a tényleg adattáblán kívüli cellákat, de ugyanez és a Ctrl-End mindig aaz AC/67-es cellára ugrik, akármit törlök vagy próbálok, pedig ott soha nem volt adat, mert ez egy fix 30 soros tábla. :F
Marha idegesítő, remélem tudtok valami megoldást, mert holnapi meg kell csinálnom a táblázatot

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33641) #04331520 válasza Delila_1 (#33639) üzenetére


#04331520
törölt tag

Köszönöm szépen. Szuper. Próbáltam megkettőzni a paracssort, hogy ha 0 akkor álljon vissza 60-as magasságra de nem ment.

(#33642) Fferi50 válasza Zola007 (#33640) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld az összes, tábládon kívül levő sort és oszlopot törölni.
Ha ezután is fennáll a jelenség, akkor javaslom másold át csak a táblát egy új munkalapra/vagy új munkafüzetbe, akkor szerintem helyre kell jönnie.

Üdv.

(#33643) Zola007 válasza Fferi50 (#33642) üzenetére


Zola007
veterán

Szia
próbáltam, töröltem az adattáblán kívül mindent többször is, de nem működött.

Az imént viszont meg lett a ludas.
Az egyik sorban volt egy üres egyesített cella, ami belelógott abba az oszlopba, ahová új oszlopot akartam beszúrni.
Mondjuk 2 dolgot nem értek ezzel kapcsolatban:
- miért írja azt, hogy adatvesztés elkerülése, mikor teljesen üres volt a cella-
- miért nem írja, hogy egyesített cellával ütközés, mint pl. mikor szimpla cella tartalmat akarsz olyan területre másolni, ami egyesített cellát tartalmaz. Akkor bezzeg felismeri.
- semmi köze nem volt az AC/67-es cellához, a 6. sorban húzódott az L oszlopig
:F

Mindegy is, a lényeg, hogy ha valaki hasonlóba fut bele, nézzen meg.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33644) Delila_1 válasza Zola007 (#33643) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellák egyesítése megengedett, de a hasonló malőrök miatt kerülendő.

Át lehet hidalni például egy címsor középre helyezésénél úgy, hogy az első cellába beírod a szöveget, kijelölöd a cellákat, amiknek a közepén látsszon, majd a cellaformázás, igazítás fül, vízszintes elrendezés legördülőjéből "A kijelölés közepére" opciót választod.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33645) Zola007 válasza Delila_1 (#33644) üzenetére


Zola007
veterán

köszönöm, ez tök jó, nem ismertem
az volt a gond, hogy nem volt benne semmi, így nem szúrt szemet, hogy egyesített cella van abban a sorban
ha nem ugrik egyet a kijelölőnégyzet mikor húzom le a kijelölést, akkor észre sem veszem
nagy táblázatban gáz tud lenni az ilyesmi, vakarhatja az ember a fejét rendesen. Főleg, hogy nekem nem közvetlen munkaeszköz az excel és nem érthet az ember mindenhez, de itt vagytok ti nekem :) :R

Van olyan funkció, amivel cellaformázásra lehet keresni?
Tehát pl. jelölje meg az összes egyesített cellát vagy adott színezetűt, stb?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33646) Delila_1 válasza Zola007 (#33645) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Nincs olyan funkció, amivel az egyesített cellákat kijelölhetnéd, csak makróval lehet megoldani.

A színezett cellákra tudsz szűrni 1-1 oszlopban az autoszűrővel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33647) Delila_1 válasza #04331520 (#33641) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 And Target <> 0 Then Rows(Target.Row).RowHeight = 25
If Target.Column = 1 And Target = 0 Then Rows(Target.Row).RowHeight = 60
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33648) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Adott egy példa táblázat a HR reészlegünkről. Két dátum közötti eltelt napokat vizsgálja. Ezt szeretnénk feltételes formázással színezni.

0-30 zöld, felette piros.
0-60 zöld, felette piros.
0-90 zöld, felette piros.

Ez menne is, ha külön táblázatba lenne, de itt egyben kérik, ezért tennék be egy kategória megjelölést. Így már azt is kellene vizsgálnia a formázásnak, hogy melyik kategóriába tartozik és akkor azt, a szerinti intervallumok között színezni. Ezzel viszont már nem boldogulok.

Office 2007

Köszönöm előre is, ha ki tudnátok segíteni!
T

(#33649) Delila_1 válasza tomi5244 (#33648) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az alsó képlet nem látszik, de biztosan kitalálod a feltételt. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33650) tomi5244 válasza Delila_1 (#33649) üzenetére


tomi5244
őstag

A képletet milyen formázási szabályba kell beírni és hova? A többi már menni fog szerintem, de itt még elakadtam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.