Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) alfa20 válasza Delila_1 (#21000) üzenetére


alfa20
senior tag

köszönöm! :R

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21002) Delila_1 válasza alfa20 (#21001) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21003) sasfi válasza Delila_1 (#20998) üzenetére


sasfi
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Én kicsit túl bonyolítottam a dogot.

(#21004) Delila_1 válasza sasfi (#21003) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21005) sasfi


sasfi
csendes tag

Sziasztok!

Azt hogyan lehet megoldani, ha nem akarok munkalapokat másolgatni egyik excel file-ból a másikba, hogy csak megnyitom a két file-t, s s egy előre beállított függvény alapján az alap doksi átveszi a szükséges adatokat a másik file-ból?

Köszönöm!

Tamás

(#21006) Delila_1 válasza sasfi (#21005) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

='[Füzetnév-kiterjesztéssel]Lapnév'!A1

Ezt másolhatod a többi cellába.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21007) mexel


mexel
veterán

Nem tud valaki valami egyszerű és érthető leírást a kétmintás T-próbáról? Az érdekelne hogy pontosan miket kell hozzá kiszámolni az excelben és hogyan. Semmi érthető magyarázatot nem találok, a meglévő könyvemből sem tudom kitalálni pontosan mit és hogyan kell számolnom. Sajnos 1-2 napon belül meg kell tanuljak csinálni egy-két feladatot ezzel és nem találok segítséget.
Ha van valakinek ilyenről egyszerű leírása megosztaná velem? Előre is köszönöm.

(#21008) sasfi válasza Delila_1 (#21006) üzenetére


sasfi
csendes tag

Köszönöm.Működik mindkettő.

Tamás

(#21009) Delila_1 válasza sasfi (#21008) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21010) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Ilyet szeretnék.
Sikerült létre hoznom, egy legördülő választék listát.
És ha ebben választok, akkor a kiválasztotthoz igazodóan válasza ki a listából a beállított cellát.
Tehát:
pl: Igen;Nem. ha igen, akkor B2 cella értéke egyenlő D5-el. Ha Nem akkor B2 cella értéke egyenlő D6-al

(#21011) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni, röviden annyi lenne a lényeg számomra, hogy, mint a mellékelt képen látjátok, adott mondjuk 2 oszlop, és ki kellene egy harmadik oszlopban íratnom az egyezéseket, tehát a b oszlopban lévő összes szám szerepel a d oszlopban lévőkben, és azt kellene megtudnom, hogy mely sorokban van pl. az a szám, ami a b oszlopban a 2-es,3-as stb sorban van, és mondjuk egy 1-est kiíratni ezen egyező oszlopok mellé. Első lépésként a HA függvény jónak bizonyult, de a képen is látszik, így mindig csak egy számot tudok kiíratni.
Remélem viszonylag jól leírtam mit is akarok :B

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21012) Delila_1 válasza ccs2929 (#21011) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A HAHIBA(HOL.VAN(...)) függvénnyel megoldhatod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21013) Delila_1 válasza csongi (#21010) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a legördülőd (érvényesítésed) az A1 cellában van, akkor a B2 képlete:

=ha(a1="igen";d5;d6)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21014) alfa20 válasza csongi (#21010) üzenetére


alfa20
senior tag

esetleg:
A2: "igen/nem"
B2: "=HA(A2="igen";D5;D6)"

így mindig "D6" cella értéke lesz amíg B2 nem lesz "igaz"

de ha azt szeretnéd, hogy üres legyen választás előtt:
B2: "=HA(A2="igen";D5;HA(A2="nem";D6;"")"
így viszont ha törlőd az A2 értékét egy üres cellát kapsz B2-ben

míg én ezt megírtam addig Delila_1 belőzőtt :D

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21015) ccs2929 válasza Delila_1 (#21012) üzenetére


ccs2929
senior tag

Köszönöm, picit félreérthető voltam, igazából nem azt akarom meghatározni, hogy helyileg hányadik sorban van az adott szám, hanem, megjelölni azt a sort, amelyikben van, ugyanazzal a számmal pl. 1-esel. :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21016) Delila_1 válasza ccs2929 (#21015) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21017) csongi


csongi
veterán

Látszik, hogy nem most kezdtétek :D
Működik!! :R
És olyat hogyan tudok, hogy pl a b2 cellába 0-tól eltérő karakter kerül, akkor a c3 cella értéke a d2 cella értékével legyen egyenlő. Ha b2 értéke 0 akkor a c3 is az legyen.

(#21018) ccs2929 válasza Delila_1 (#21016) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nem pont erre, mert, ha jól értelmezem, ez megszámolja, melyikből hány sor van, de, ha jobban belegondolok, akkor ez is, és az előző javaslatod is megoldást jelenthet, mert így látom, hogy mely sorok fognak érdekelni /amelyiknek lesz értéke/, és a többit kidobhatom :)) .
Holnap tesztelem, és megírom, hogy mire jutottam :) :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21019) csongi


csongi
veterán

Még egy kérdés.
Olyat szeretnék, hogy a legördülőben választok, egy színt, akkor a választott színhez a kiválasztott érték kerüljön.
Vagyis:
A1 legördülő: Piros; kék, stb.
Akkor a B2= Pl (A1) pirosnál a C5-el, (A1)kéknél a C6-al .. stb

(#21020) alfa20 válasza csongi (#21017) üzenetére


alfa20
senior tag

Erre gondolsz?
C3=HA(B2<>0;D2;0)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21021) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Most már egész jó kis dolgokat tudok egy fájlon belül csinálni a segítségetekkel. De olykor előfordul, hogy egy új fájlba kell illesztenem az adatokat. Fájlt létrehozni tudok, ellenőrizni,hogy létezik e, szintén.

De az nem megy, hogy egy meglévő fájlban, hozzáfűznék adatot.

Szimpla példa:
Sub Teszt()

myfile = "c:\teszt.xlsx"

'ha létezik, akkor törölje
If Dir(myfile) <> "" Then Kill myfile '

Data = ""

For r = 1 To 10
Data = Data & Cells(r, "A") & vbCr
Next r

Open myfile For Append As #1
Print #1, Data
Close #1

End Sub

Azt szeretném, hogy ha lefuttatom mégegyszer a makrót, akkor - természetesen a törlős részt kiszedve - hozzáfűzze az információt, ne pedig felülírja.

Van rá lehetőség vagy ez már túlmutat a képességein?

Mess with the best / Die like the rest

(#21022) mexel


mexel
veterán

Nem egészen excel, de talán mindkettő progiban lehetetlen a dolog: egy cellában lehet több érték? (most éppen SPSS-ben kellene, de excelben is érdekelne)
egy cellában jelenleg van több érték vesszővel elválasztva. Ezekkel jó lenne dolgozni, de nem megy, le kellett szűrni mindent. Ezért lenne jó, ha lehetne egy cellában több értékből dolgozni, de szerintem nem lehet.
Ha viszont nem lehet, akkor lenne még egy kérdés:

Adott egy cella, benne mondjuk 5 értékkel: "a,b,c,d,e" Ezeket akkor 5 oszlopba kellene szétszórni úgy hogy minden oszlopban csak 1 legyen. Az sem ártana, ha az a 1-es, a b2-es stb szám lenne inkább.
Van erre valami automata módszer? Én nem találtam sajnos, pedig nagyon fontos lenne. Ha tud valaki valamit akkor előre köszönöm.
( eleve úgy kellett volna felvinni az adatokat, de már így van és igen sok van belőle :( )

[ Szerkesztve ]

(#21023) Louro válasza mexel (#21022) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

nem tudom mekkora az adathalmaz, de a left és a search függvényekkel játszanék.
Itt kapott ötlet révén kapásból csinálnék segédoszlopokat, amikben LEFT és RIGHT függvényekkel szétvágnám az adatokat:
Például a mező tartalma: a, b, c, d, e
Első érték (A2): =LEFT(A1;SEARCH(",";A1;1)
Második segédoszlop (A3): =RIGHT(A1;LEN(A1)-SEARCH(",";A1;1)-1) 'a végén a -1 a szóköz miatt van ott
Harmadik segédoszlopban az előző függvényben levő A1-et cserélném A3-ra. Negyedik segédoszlopban levő A3-at A4-re.

A végén pedig az A2-ben levő függvénnyel gyorsan kinyerném az első vesszőig levő adatot. Segédoszlopot azért használtam, mert nagyon hosszú lett volna, ha egy mezőben préselem be a "két" műveletet.

Lehet, sőt biztos, hogy van egyszerűbb, de ez működhet ;) A segédoszlopot nagyon a odébb is lehet pakolni és az adatokat tartalmazó mezőket meg közvetlenül a rekord végére lehet beilleszteni.

Sorry a hosszért, de az első segítségem és próbáltam minden infót leírni :) Remélem tudtam segíteni.

Mess with the best / Die like the rest

(#21024) Delila_1 válasza mexel (#21022) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a "szövegből oszlopok" funkciót, az segít szétszedni az adatokat.

Mikor szétszedted oszlopokba a cella értékeit, összeállítasz egy segédtáblát, ami az egyes betűkhöz tartozó számértékeket tartalmazza. A képen ez nálam az M1:N5 tartomány.

A számokat a G2 cellába írt, és a mellette-, alatta lévőkbe másolt képlet állítja elő.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21025) Delila_1 válasza Louro (#21023) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon jó, hogy a kérdezéstől eljutottál a válaszig. :C Az más dolog, hogy létezik az Excelben erre egy beépített funkció.

Meglehet, hogy az én válaszom is túl bonyolult, csak nem ismerek egyszerűbb megoldást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21026) ccs2929 válasza Delila_1 (#21012) üzenetére


ccs2929
senior tag

Na megpróbálok mégegyszer nekifutni, hogy mit is szeretnék. :B
Van 2 oszlop /külön munkafüzetben/:és valami ilyesmit szeretnék elérni végeredményként:

Tudom,az egyik oszlopban lévő számokról, hogy az egyik számcsoport pl. jelen esetben 1-3 ig az "a" értékű, a 4-6-ig "b" értékű, stb képen látszik, és a másik munkafüzeten lévő értékek mellé kellene kiíratnom, hogy az most az a,b,c,d csoportba tartozó szám-e, ezért volt első körben jó nekem az első felvetésem, a HA függvény, mert ezzel ki tudtam íratni, de csak az első számra, valahogyan azt kellene elérnem, hogy egy képleten belül, ne csak az első számot, hanem az összes abban az oszlopban lévő számot megvizsgálja, a másik oszlop számait figyelembe véve és kiírja a másik lapon a hozzá rendelt értéket. Elnézést a láma megfogalmazásokért, de remélem így már érthetőbb voltam :B
Köszönöm a segítséget :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#21027) csongi válasza alfa20 (#21020) üzenetére


csongi
veterán

Működik :D
#21019 esetleg valami?

[ Szerkesztve ]

(#21028) Delila_1 válasza ccs2929 (#21026) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a 21024-es választ, abban találsz az FKERES függvényre idevágó példát.

Nálad a segédtábla első oszlopa a mintád szerint a számokat tartalmazza 1-től 12-ig, a második pedig a számokhoz tartozó betűt. Mindegyik szám mellé be kell írnod a betűt, ne összevont cellákban egyszerre add meg, az hibát okoz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21029) soundsthu


soundsthu
csendes tag

Sziasztok!

Egy kereséssel kapcsolatos kérdésem lenne, csak nem tudom hogy melyik függvényt használjam, 2010-es excel-ben. Egy megadott szöveget kellene egy adott oszlopban megkeresni, és a megtalált adat mellett lévő oszlopban, azonos sorban lévő értékre lenne szükség.

Bocsi a bénázásért, de hirtelen nem tudom annak idején hogyan oldottam meg ezt a problémát. :N

:))

(#21030) alfa20 válasza csongi (#21027) üzenetére


alfa20
senior tag

meg mondom őszintén nem igazán értem, hogy ott (#21019) pontosan mit szeretnél.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21031) Geryson


Geryson
addikt

Egy Excel dokumentumot kompletten levédtem a múltkor a segítségetekkel (azaz meg lehet nyitni, de csak olvasásra - jelszó hiányában).

Most ezt a jelszót kivenném (ez még megvan), de hogyan tudom azt beállítani, hogy a 2 (vagy akárhány) lap közül csak az elsőt lehessen megnézni? Vagy a legegyszerűbb ilyenkor az, ha egy külön Excelbe átrakom ezt a lapot?

Jajj, meg egy másik komplikáltabb kérdés!

Adott egy idősor a hónap napjaival, azaz 1., 2., 3., 4. nap, stb. Van mellettük (pontosabban azok mellett a napok mellett, amik már elmúltak, egy árfolyam). Ebből szeretnék átlagot számolni! Na mármost az fontos, hogy ha 5 nap telt még csak el, akkor az átlagot úgy számolja, hogy pl. 300+300+300+300+300 Ft osztva 5-el, tehát ne 20-al ossza el (tehát ne a hónap teljes napjaival, hanem csak az eltelt napokkal). Ezt hogyan lehetne megoldani?

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#21032) csongi válasza alfa20 (#21030) üzenetére


csongi
veterán


Tehát, ha kiválasztok egy színt, akkor egy meghatározott cellába egy meghatározoyett cella értéke kerüljön.
pl: B2 cellába legyen a d2 cella értéke, ha fehéret választom.
B2 cellába legyen a d3 cella értéke ha barnát választom.

Remélem sikerült jól fogalmaznom :) :B

(#21033) Louro válasza soundsthu (#21029) üzenetére


Louro
őstag

Neked ,ha jól érzem a VLOOKUP vagy magyar verzió esetén az FKERES lehet a jóbarátod.

Első paramétere: Mit keressel.
Második: Melyik táblázatban keresel. Fontos, hogy első oszlop az legyen, ahol az első paramétert keresni akarod.
Harmadik paraméter: Az első paraméter után hanyadik oszlopban levő mezőt/cellát akarod kinyerni. Ha egyből mellette van az adatoszlop, akkor a megfelelő szám a 2.
Negyedik: 0 vagy ha pötyögős vagy, akkor FALSE.

Mess with the best / Die like the rest

(#21034) gyga


gyga
senior tag

Sziasztok!

Makróban vagy inkább VBA ban hogy lehet azt elkerülni, hogy ha cella formátumot akarok másolni akkor csak a hátteret másolja át és a feltételes formázás képletet ne!?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#21035) Delila_1 válasza Geryson (#21031) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

A lapokat elrejtheted. Ha úgy gondolod, hogy ezt könnyen felfedik, a VBA szerkesztőben szigorúbb tiltást adhatsz. Lapfülön jobb klikk, Kód megjelenítése. Ha nem látszik a Properties menü bal oldalon, akkor a View menüből megnyitod.

Az utolsó paraméter a lap láthatósága (visible), ezt weryhidden-re állítva a lap a füzetből nem, csak a VB szerkesztőből tehető ismét láthatóvá.

Másik kérdés:
A HOL.VAN függvény megadja az utolsó kitöltött sorod számát, ha olyan nagy számot kerestetsz vele, amilyen biztosan nincs az adataid között.

Vegyük, hogy az árfolyamok a B oszlopban vannak, a képlet:
HOL.VAN(10000;B:B;1)

Ezt beágyazzuk az INDIREKT függvénybe, ami megadja a tartományt az átlag kiszámításához:
INDIREKT("B2:B" & HOL.VAN(10000;B:B;1))

Utolsó lépésként jön az ÁTLAG függvénybe történő beágyazás:
=ÁTLAG(INDIREKT("B2:B" & HOL.VAN(10000;B:B;1)))

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21036) alfa20 válasza csongi (#21032) üzenetére


alfa20
senior tag

Akkor ha jól sejtem neked ez kell a B2 cellába:
=HA(B4="fehér";D2;HA(B4="barna";D3;HA(B4="bronz";D4;HA(B4="ezüst";D5;""))))

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21037) soundsthu válasza Louro (#21033) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Kipróbáltam az fkeres függvénnyel de #HIÁNYZIK értéket ad vissza. :(
Vajon mi lehet a gond? :F

(#21038) mexel válasza Louro (#21023) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a segítséget :R ! Közben lejjebb Delila_1-től is érkezett egy megoldás :R , az egyszerűbbnek tűnik, azt ki is próbáltam, csak van egy kis szépséghibája:Ha valamelyik sorban nincs pl "a" btű akkor abba az oszlopba rkja az első betűt amit talál, tehát lehet hogy éppen b vgay c lesz abban az oszlopban sajnos. :( Erre megintcsak nem tudom mi a megoldás.
Most ha lesz még időm kipróbálom a módszeredet, hogy az hogy működik. Majd jelzem hogy sikerült :)

Delila_1: ezt a szám átalakítót is kipróbálom, köszi, de erre lehet hogy jó a csere funkció is talán.
Már csak azt kellene kitalálnom hogy tegyem egy oszlopba az azonos értékeket.

(#21039) Gandalf80 válasza soundsthu (#21037) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Töltsd fel a fájlodat valahová vagy csinálj egy képernyőfotót. Látszódjon a képleted is!

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#21040) alfa20 válasza soundsthu (#21037) üzenetére


alfa20
senior tag

teljes vagy rész szöveget kerestetsz?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21041) mexel válasza Louro (#21023) üzenetére


mexel
veterán

próbáltam a két megoldásod, de egyrészt vagy nem értem ( ha jól sejtem ez a magyar excelben a bal és keres, de nem csinál semmit, hibát ír ki.

(#21042) soundsthu válasza Gandalf80 (#21039) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Hát itt van. Ha I15:I39 tartományt írok akkor #HIV!-et ad vissza.

Próbáltam 1-5-ig oszlopszámokkal ugyanez az eredmény jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#21043) mexel válasza mexel (#21038) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos nem találok megoldást, sehogy sem sikerül. a "szövegből oszlopok" funkció működne, de sajnos az értékeket nem helyezi egymás alá. Hogyan lehetne sorba rendezni az adatokat, hogy az első oszlopban csak "a" legyen, a másodikban csak "b" stb? Van erre vajon lehetőség? Mert sajnos olyan táblát kapok, mint itt Delila_1 képén a bal szélső adatok.

Ha ezt nem sikerül megoldanom akkor igen sok-sok adatot kellene újból felvinni és azt nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#21044) soundsthu válasza soundsthu (#21042) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Valaki esetleg? :))
Vagy olyan triviális a megoldás hogy nem látom a fától az erdőt? :N

(#21045) alfa20 válasza soundsthu (#21042) üzenetére


alfa20
senior tag

szia

Az FKERES úgy működik, hogy az első oszlopban meg keresi az első egyezést, majd a megadott oszlopból kiírja az értéket.
A te képleted alapján ez történik:
keresendő szöveg: banán
keresési tartomány: E15:E19
Keresendő érték: 5 azaz az E oszloptól számított 4. oszlop mivel az E az első, azaz I oszlop.
Nálad #HIÁNYZIK mivel nincs egyezés az E oszlopban, nem is lehet, mert ott értékek vannak.

ezt a képletet írd be J15-ös cellába, ha az összegre vagy kiváncsi:
=INDEX(E15:I39;HOL.VAN("alma";I15:I39;0);1)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21046) soundsthu válasza alfa20 (#21045) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Ó, ezer köszönet, :R úgy néz ki így már működik! :)

(#21047) soundsthu válasza alfa20 (#21045) üzenetére


soundsthu
csendes tag

Még egy kérdés :) : Ha több azonos érték is előfordul egy oszlopban és azt szeretném hogy az azokhoz kapcsolódó számokat adja össze, hogyan módosulna a képlet?

(#21048) Mutt válasza soundsthu (#21042) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Az FKERES a keresendő értéktől jobbra add vissza értéket, ami azt jelenti hogy a keresési tartomány első oszlopában keres és csakis azt vagy tőle jobbra lévő értéket jelenít meg.

Esetedben I-oszlopban van a keresési tartomány és attól a BALRA lévő E-oszlopból eredményt akarsz, erre a bevett képlet a HOL.VAN és INDEX együttes használata.
=INDEX(E$15:E$39;HOL.VAN("banán";I$15:I$39;0))

FKERES-sel pedig ez fog működni:
=FKERES("banán";VÁLASZT({2\1};E$15:E$39;I$15:I$39);2;0)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#21049) Mutt válasza soundsthu (#21047) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

SZUMHA vagy SZORZATÖSSZEG függvényt tudod használni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#21050) alfa20 válasza soundsthu (#21047) üzenetére


alfa20
senior tag

az másik képlet:
=SZORZATÖSSZEG(--(I$15:I$39="alma");E$15:E$39)

vagy:
=SZUMHA(I$15:I$39;"alma";E$15:E$39)

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.