Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) nordican válasza lappy (#33700) üzenetére


nordican
tag

2010

(#33702) nordican


nordican
tag

Kipróbáltam 2016-os Excellel, annyival más, hogy azt írja ki, hogy a "képlet hibát tartalmaz". Nem lőnél egy képernyőfotót a képletbeírási ablakról meg a táblázatról a háttérben?

(#33703) nordican


nordican
tag

Nekem mindig ez jön OK-ra.

[ Szerkesztve ]

(#33704) poffsoft válasza nordican (#33703) üzenetére


poffsoft
addikt

ha simán cellába próbálnád beírni, ahogy a súgó tanácsolja, sokkal többet segítene az excel:

=cella("protect";a1)=0
esetleg:
=cella("védett";a1)=0

[ Szerkesztve ]

(#33705) Fferi50 válasza nordican (#33703) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Magyar Excelnél pontosvessző választja el a paramétereket és nem vessző, valamint magyarul, "védett" a szöveg, amit be kell írni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33706) poffsoft válasza Fferi50 (#33705) üzenetére


poffsoft
addikt

bár az előző hsz-emben lévő mindkét megoldást elfogadja az excel 2013.

[ Szerkesztve ]

(#33707) nordican válasza Fferi50 (#33705) üzenetére


nordican
tag

No, képlet elfogadva, a háttér megváltozott, de nem úgy ahogy én szeretném. Nekem az kéne, hogy üres cellánál legyen háttérszíne a cellának, de ha írunk bele, akkor tűnjön el a háttérszín. Ha pedig van háttérszín, az nyomtatásnál ne látszódjon. Szóval hogy rögtön lehessen látni, hogy milyen cellákat kell kitölteni, de ha ki vannak töltve, akkor már olyan legyen, mint a többi cella. Azt gondoltam, erre sokkal gyakrabban szükség van, semmint hogy az egész internetet feltúrjam a megoldásért. :(
A fenti angol linken így működik a dolog. Nekem most simán kitöltötte a hátteret, ha van venne szöveg, ha nincs, amit a Kitöltéssel is meg tudok csinálni. Vagy még mindig én b...ok el valamit?

[ Szerkesztve ]

(#33708) muszty válasza Fferi50 (#33684) üzenetére


muszty
tag

Szia!

El tudnád ezt küldeni nekem? Egyébként azért jött ki ez, mert én minden értéket lekerítek, majd úgy szorzom be 2,4-el.

(#33709) poffsoft válasza nordican (#33707) üzenetére


poffsoft
addikt

=ÉS(CELLA("védett";A1)=0;A1="")

a nyomtatásban ne látsszon-t már passzolnám.

[ Szerkesztve ]

(#33710) nordican válasza poffsoft (#33709) üzenetére


nordican
tag

Ez az, köszönöm! :) A nyomtatási funkció végül is annyira nem is fontos.

(#33711) nordican


nordican
tag

Még egy kérdés jöhet?
Olyan legördülő listát szeretnék, amelyiknél ha a lista nevére kattintok, a hozzátartozó elemek is betöltődnek a listanév alatti cellákba. Szóval van pl.

A menü
húsleves
rántott hús
somlói

B menü
tojásleves
szilvás gombóc
almás rétes

A legördülő menüben választok A és B menü közül, de egyúttal a hozzátartozó elemek is betöltődnek az alatta lévő cellákba.

(#33712) poffsoft válasza nordican (#33711) üzenetére


poffsoft
addikt

Én érvényesítéssel ("A menü", "B menü")és tartomány nevekkel csinálnám meg ("A menü" tartomány, "B menü" tartomány). Az alatta lévő cellákba képlet mondjuk az eltolás.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33713) Fferi50 válasza muszty (#33708) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"El tudnád ezt küldeni nekem"
Csak az elrendezést és a képletet kell lemásolni a képről. A képletet beírod a B3 cellába, majd végighúzod a soron.

Üdv.

(#33714) Delila_1 válasza nordican (#33707) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

4 cellához vittem be a feltételes formázást, A1; B2; C3 és D4. Ezek nem zároltak, mert ide lehet adatokat bevinni.

A felt. formázás képlete =ÜRES(A1) , az érvényesség pedig =$A$1;$B$2;$C$3;$D$4.
Védett lapon is működik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33715) EmberXY válasza poffsoft (#33691) üzenetére


EmberXY
addikt

+ Fferi50:

Nekifutottam, teljes sötétségben, beillesztettem a kódot a megadott módon, de a dokumentum megnyitásánál a következő hibaüzenetet kapom: Compile error: End If without block If.

Kipróbáltam úgy is, hogy a thisworkbook lapon a Workbook és az Open van kiválasztva, oda illesztettem a kódot, ekkor a megnyitásnál az a hibaüzenet, hogy Compile error: Expected End Sub.

Mit csinálhattam rosszul? Rossz helyre tettem, vagy kihagytam valamit? :F
:R

Up the Irons!

(#33716) Snoop-y válasza Snoop-y (#33685) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erre esetleg valaki?
Ha szukseges felrakok egy peldat mert leirva eleg nehezen ertheto igy visszaolvasva viszont a peldabol egyertelmuen latszik mi a problemam :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33717) Fferi50 válasza EmberXY (#33715) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocsánat, teljesen igaza van az Excelnek. Ha modulba illeszted, akkor az utolsó sor nem end if, hanem end sub kell legyen, bárhova is illeszted be. Nem akartalak megszivatni, csak figyelmetlen voltam, sorry :(
Sub figyelmeztet()
If Application.CountIf(Sheets(jegyzetlap).UsedRange, "n") > 0 Then MsgBox "Elintézetlen tétel van"
End Sub

Ha a Thisworkbook Workbook_Open eseményébe, akkor csak a középső sor kell a megjelenő vázlat közé:

Private Sub Workbook_Open()
If Application.CountIf(Sheets(jegyzetlap).UsedRange, "n") > 0 Then MsgBox "Elintézetlen tétel van"
End Sub

A korábbi kérdésedre: Ebben a formában csak az egyedülálló "n"-eket keresi (így pl. az igen nem játszik a számolásnál. Ha "n"-t tartalmazó szavakat keresel, akkor "*n*" minden olyan cellát beleszámol, amelyben az n betű előfordul.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33718) Fferi50 válasza Snoop-y (#33716) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Foglalkozom vele, de nem olyan egyszerű, légy türelmes. Elképzelhető, hogy csak makróval fog menni, de még gyűröm a képletes verziót.

Üdv.

(#33719) Snoop-y válasza Fferi50 (#33718) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elore is koszonom :R

Itt egy pelda es benne a keplet ami csak a date range -t nezi (nyilvan ezert nem helyes az eredmeny mert nincs kriteria a userre megadva)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33720) EmberXY válasza Fferi50 (#33717) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Most a következő hibaüzenetet kapom (mindkét beillesztési mód esetében ugyanúgy): Run-time error '9' Subscript out of range.

Up the Irons!

(#33721) Fferi50 válasza EmberXY (#33720) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mi a jegyzetlap nevű munkafüzeted neve, azt kell oda beírni idézőjelek között.

Üdv.

(#33722) Fferi50 válasza Snoop-y (#33719) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az alábbi tömbképlet remélhetőleg megoldja a problémádat.
A képletet a B2 cellába kell beírni, feltételezi, hogy az adatok a 2 sortól kezdődnek a Sheet1 lapon:

=IFERROR(INDEX(Sheet1!$F$2:$F$5;MATCH(1;((Sheet1!$C$2:$C$5 & Sheet1!$D$2:$D$5<=$A2&B$1)*(Sheet1!$C$2:$C$5 &Sheet1!$E$2:$E$5>=$A2&B$1));0));"")

A tartományok végét, ami nálam most az 5. sor, a saját listád végéhez igazítsd, fontos, hogy mindegyik vége egyforma legyen.

A tömbképletet Shift+Ctrl+ Enter billentyű kombóval lehet bevinni, az Excel kapcsos zárójelbe teszi, a szerkesztőlécen igy látod.


Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33723) muszty válasza Fferi50 (#33676) üzenetére


muszty
tag

Köszi, sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#33724) Snoop-y válasza Fferi50 (#33722) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szia,

Nem sikerul mindig hibat kapok:

you type: =1+1 cell shows 2

To get around this type an apostrophe ( ' ) first:

you type '=1+1, cell shows =1+1

nem igazan latom hol hianyolja az aposztrofot :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33725) EmberXY válasza Fferi50 (#33721) üzenetére


EmberXY
addikt

Ja, hogy az idézőjel, az valóban hiányzott... Tényleg ez volt a gond, már működik is. Köszönöm a segítséget! :R

Up the Irons!

(#33726) Snoop-y válasza Fferi50 (#33722) üzenetére


Snoop-y
veterán

At tudod esetleg kuldeni az excel filet?

nalam most a masodik az INDEX utani :$F$5 nel irja ezt az aposztrofos problemat :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33727) Fferi50 válasza Snoop-y (#33726) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

[Ide tettem]

Nem az aposztrófot hiányolja, nem tudja értelmezni a képletet, ezért próbál okoskodni. Azt mutatja, hogy a képletet egyenlőségjellel kell kezdeni, akkor számol, ha pedig aposztróffal kezded, akkor szövegként kerül be a cellába.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33728) Fferi50 válasza EmberXY (#33725) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Örülök...
Ha az If-fel kezdődő kódsor végére még ezt is beírod: ": Sheets("Jegyzetlap").Activate", akkor oda is ugrik a jegyzetlapodra. Az idézőjelek közötti részt (kettősponttal kezdődik!) kell beírni.

Üdv.

(#33729) EmberXY válasza Fferi50 (#33728) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm. :R

Up the Irons!

(#33730) Snoop-y válasza Fferi50 (#33727) üzenetére


Snoop-y
veterán

Koszi igy mar mukodik :R

A problema az az volt hogy a tomboknel pontosvesszo volt vesszo helyett (a screenshotodban is ugy van de ugy nem mukodik a keplet)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33731) Fferi50 válasza Snoop-y (#33730) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Úgy látszik, csak a függvény neveket írtam át, a pontosvesszőt nem cseréltem le vesszőre (nekem csak magyar Excelem van, az pedig pontosvesszővel müxik). Sorry.

Üdv.

(#33732) Snoop-y válasza Fferi50 (#33731) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugyan ne viccelj hisz te segitesz nekem :) Erdekes hogy a te verziodat megnyitva automatikusan konvertalja viszont a kepletet mert abban is vesszo szerepelt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33733) poffsoft válasza nordican (#33711) üzenetére


poffsoft
addikt

sikerült?

[ Szerkesztve ]

(#33734) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne. Adott két halmaz amelynek minden elemét szeretném kombinálni. Milyen függvénnyel tudnám ezt megtenni?

Halmaz1: 1, 2, 3, 4
Halmaz2: A, B, C, D

Kombináció:
1 A
1 B
1 C
1 D
2 A
.
.
.
.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#33735) lappy válasza MZsoltee (#33734) üzenetére


lappy
őstag

ebben a videóban benne van ami neked kell :DD

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33736) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok.

Hosszú idő után újra a segítségetekre szorulok. :)

Szeretnék összehozni egy makrót, ami az első 160 sor A:B tartományát egyenként átmásolja, de a másolások között vár 3 másodpercet.

Manuálisan ez hosszadalmas lenne, nem tudom, hogy lehetne leegyszerűsíteni.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#33737) nordican válasza poffsoft (#33733) üzenetére


nordican
tag

Túl bonyolult volt a leírás (úgy láttam, ez egy nagyon szaki fórum, ezért egyelőre máshol próbálkozom). Azért köszönöm! :)

(#33738) lappy válasza the radish (#33736) üzenetére


lappy
őstag

WaitTime = Now() + TimeValue("00:01:00")
While Now() < WaitTime
DoEvents
Wend

a késleltető tag

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33739) poffsoft válasza nordican (#33737) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem így van. Honnan túl bonyolult?

[ Szerkesztve ]

(#33740) the radish válasza lappy (#33738) üzenetére


the radish
senior tag

Ok, de az egyesével másoló funkcióval együtt kéne. :)

(#33741) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Egy kis segítséget kérnék:

A táblám 3 lényegi sorból állna:
A: név, B egy tetszőleges érték, amit én adok meg, C: egy véletlenszerű sorszám, ami nem változik.
Próbáltam a VEL függvényt, de kiosztotta ugyanazt a számot a harmadik sorba többször, és minden szerkesztésnél változik.
Nekem az kéne, hogy a sorok számával megegyező véletlenszerűen kiosztott érték lenne a C oszlopban és ez az érték állandó lenne.

Kompatibilitás: 2007-2016

előre is köszönöm a segítséget.

(#33742) nordican válasza poffsoft (#33739) üzenetére


nordican
tag

Nekem túl bonyolult. :) Olvasgatom a posztokat, és kb. mintha nem is magyarul lenne. Ilyen mélységben nem ismerem az Excelt.

(#33743) Fferi50 válasza the radish (#33736) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sub masolos()
Dim sor As Integer
For sor = 1 To 160
Range("A" & sor & ":B" & sor).Copy Destination:=Range("x" & sor)
Application.Wait Now + TimeSerial(0, 0, 3)
DoEvents
Next
End Sub

A Range("x" & sor) helyére írd a célcella címét.

Üdv.

(#33744) poffsoft válasza nordican (#33742) üzenetére


poffsoft
addikt

csinálok egy mintát ;)

[ Szerkesztve ]

(#33745) kikisell


kikisell
újonc

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, mi lehet az alábbi felugró ablak oka, ami a képen látható?

A fájlt többen használják közösen, de csak egy ember használja úgy, hogy szerkesztésre nyitja meg, mindenki más csak a már benne lévő adatokkal dolgozik, nyomtatnak belőle, de nem írnak bele új adatot. Aki szerkesztésre szokta megnyitni, nála mentésnél jelentkezik mostanában ez az üzenet, miközben állítása szerint csak ő van benne a fájlban szerkesztési módban, senki más, és így nem tud rámenteni. Ami eszembe jutott, azoknál a részeknél nem történt olyan módosítás, ami ilyen akadályt csinálna, szóval szívesen fogadom mások tapasztalatait, hátha már valaki találkozott ezzel.

(#33746) poffsoft válasza nordican (#33742) üzenetére


poffsoft
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33747) poffsoft válasza kikisell (#33745) üzenetére


poffsoft
addikt

excell sharing feature.
zárolásleíróknál nincsen ott, hogy milyen felhasználó fogja?
esetleg egy mentés másnéven, eredeti törlése és átnevezés eredeti névre?

[ Szerkesztve ]

(#33748) nordican válasza poffsoft (#33746) üzenetére


nordican
tag

Atyaég, ez nagyon jó, köszönöm! :) Alaposan megnézem, hátha rájövök a logikájára.

(#33749) Fferi50 válasza kikisell (#33745) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Automatikus mentés nincs beállítva az Excelben? Illetve még az is előfordulhat, hogy a közössé tétel során a változások automatikus mentése lett beállítva x percenként a fájlban.
Amikor a mentés folyik, más nem menthet.

Üdv.

(#33750) the radish válasza Fferi50 (#33743) üzenetére


the radish
senior tag

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.