Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) ro_bert17 válasza scott_free (#7000) üzenetére


ro_bert17
őstag

Jelen esetben: Ctrl+c => ctrl+v

(#7002) scott_free válasza ro_bert17 (#7001) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi!

jó az aláírásod ;)

(#7003) scott_free


scott_free
senior tag

na még egy: meg lehet adni egy cellát úgy, hogy pl. egy művelettel jönne ki a sor száma?

pl. C10=C9+CX, ahol X=9-B1 :F

(#7004) perfag válasza scott_free (#7000) üzenetére


perfag
aktív tag

Jézusom! Egy kijelölt cella tartalmának másolásához fogjuk meg és húzzuk vízszintes vagy függőleges irányba a cella jobb alsó sarkában található kitöltő jelet.
A kitöltő jelen az egérmutató fekete kereszt alakúvá változik, csak ekkor foghatjuk meg a kitöltő jelet. A művelet eredménye a cella tartalmától függően másolás vagy egy sorozat létrehozása lesz.

(#7005) perfag válasza scott_free (#7003) üzenetére


perfag
aktív tag

Ha jól látom C oszlopban akarsz maradni. Használd az Ofszet függvényt és használd a Súgót, erre van kitalálva!
=C9+OFSZET(C9;9-B1;0)
C9-hez hozzáadja a C9-től B1-nyivel feljebbi cella értékét, a 0-val azt adod meg, hogy az oszlopon belül maradsz.

(#7006) Delila_1 válasza perfag (#7004) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Még húzni sem kell. A kitöltő jelen duplaklikk lemásolja a képletet addig, ameddig a mellette lévő oszlopban valamilyen értéket talál.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7007) WildBoarTeam válasza scott_free (#7003) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Pont ezt írtam volna, amit Delila_1 :)
És ugye azért is jobb a duplaklikk mert, ha több száz vagy ezer sorod van, akkor elég macerás görgetni... Ha meg egy-két üres sor mégis akad benne, azt áthúzod és utána megint lehet duplaklikkelni. :K
Még egy tipp:
Ha pl konkrétan egy cellára akarsz hivatkozni a egy képletben, akkor tedd az oszlopazonosító és a sorazonosító elé is a $ jelet. Ezzel fixálod a helyzetét (pl.: C1-be: =$A$1*B1). Ezután bárhova másolod a képletedet, mindig ugyanoda ($A$1-re) fog mutatni a képleted (pl.: ha átmásolod H4-be, akkor eredmény: =$A$1*G4).
Ha csak az oszlopot akarod fixálni, akkor akkor csak az oszlopjelölő elé teszed a $ jelet: $A1
(ilyenkor, ha oszlopot váltasz, akkor is az A oszlopra hivatkozik, csak a sor változik)
Ha a sort akarod fixálni, akkor meg a sorjelölő elé: A$1 (itt csak az oszlop változik, a sor fix)

Amúgy ezt akkor fogod megérteni jobban, ha kipróbálod. :K
Hasznos, ha egy sok képletből álló táblád van, és nem akarod egyesével szerkesztgetni a képleteidet. ;)

blabla

(#7008) scott_free válasza perfag (#7005) üzenetére


scott_free
senior tag

köszönöm, ez nagyon szuper!

az a gond a súgóval, hogy ha nem tudom pár szóban, excel kifejezésekkel megfogalmazni, hogy mit is keresek, akkor nem ad segítséget. pláne annak, aki évente kb. egyszer akarja használni az excelt. ;)

(#7009) scott_free válasza WildBoarTeam (#7007) üzenetére


scott_free
senior tag

igen, ezt a $-módszert közben megtaláltam a neten, kellett is! :R

(#7010) scott_free válasza scott_free (#7009) üzenetére


scott_free
senior tag

hogyan tudom a leghatékonyabban elrejteni és zárolni a táblázat egy részét, vagy az egyik munkalapot? (ami a számításhoz szükséges forrásadatokat tartalmazza)

azt láttam a súgóban, hogy a Lapvédelemnél be tudom állítani a zárolást, de a Formátum/Lap/Elrejtés menü nem elég hatékony, hiszen bármikor vissza lehet állítani és akkor újra látszanak az adatok.
(próbáltam fehér alapon fehér szöveget írni, de a kijelölésnél már látszanak az adatok)

(#7011) shev7 válasza scott_free (#7010) üzenetére


shev7
veterán

sosem ertettem, hogy emberek miert akarjak az adatokat elrejteni. Ha nem akarod hogy zavarjon berakod az utolso munkalapra, nem fog ott zavarni senkit...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7012) ro_bert17 válasza scott_free (#7010) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem csak a súgót nem árt olvasgatni, de az is hasznos sokszor, ha itt visszaolvasol! :)
Pl.: [link]

Ja és ha nem menne a makró életre keltése: [link]

(#7011) shev7: Sajnos egy munkahelyen bármi megtörténik. Pl. kiadsz egy táblázatot, hogy töltsék ki, erre visszaküldenek egy teljesen más struktúrájú word!! táblázatot. Szerinted? :)

[ Szerkesztve ]

(#7013) perfag válasza scott_free (#7010) üzenetére


perfag
aktív tag

Makróval nagyon el tudod rejteni, a lapnak beállítasz egy xlVeryHidden tulajdonságot.

Sub Rejt()
Sheets("Munka3").Visible = xlVeryHidden
End Sub

Delila (#6948-ese elrejti a lapot, de a Formátum, Lap, Felfedés ...-sel elő tudod csalogatni, az xlVeryHidden-est csak makróval.

[ Szerkesztve ]

(#7014) WildBoarTeam válasza shev7 (#7011) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Így van, ro_bert17-nek teljesen igaza van....
Ha valamibe hagyod belepiszkálni a júzert, akkor meg is teszi. Sajnos ez mindenkire jellemző (főleg azokra a felhasználókra, akik nem értik mit is látnak, ezért belepiszkálnak).
Előfordul, hogy kiküldök egy táblázatot 5 embernek, akkor 5 verziót kapok belőle vissza és szerkeszthetem újra az egészet. :Y (nem egy eset volt már).
Sőt egyszer úgy hagytam az szerkesztőt (XML), amíg elmentem kajálni és mire visszaértem kitörölték a tartalmát, elmentették, és bedöglött a rendszer, mert újraindították azt a gépet is és nem találta a fájlt....Még jó, hogy mindig egy biztonsági mentéssel kezdek neki az ilyen melónak... :U

blabla

(#7015) zUlU53


zUlU53
tag

Sziasztok,

ezen a héten még csak a második buta kérdésnél tartok. :)

A problémám az lenne, hogy egy táblázat bizonyos helyére súlyozott átlagot kell számolnom. Ez rendben is van. Szeretném még az alatta lévő 3 cellára alkalmazni, ámde a táblázat azon része, ahonnan az adatokat szedem, az nem 1-1 sorral van lejjebb, mint ahogy a "húzás" nyomán számolja a gép, hanem mindig 6 cellával lejjebb van a számomra kellő alapadat.
Tehát azt hogy lehet megcsinálni, hogy az eredmény szempontjából egyetlen lefelé történő cellaugrásnál a hivatkozott adatok mindig 6-ot csússzanak? Lehet, hogy csak én értem, amit kérdezek, szóval remélem érthető voltam. Minden segítséget előre is köszönök.

-Houston van egy kis problémánk. - Aham, és akarsz beszélni róla?

(#7016) WildBoarTeam válasza zUlU53 (#7015) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Hát a leggyaloglósabb, ha első lépésként 6 cellával alá kihozod a jó eredményt, majd a képletet másolod és irányított beillesztéssel rakod át a másik alá.(bár a szerkesztőlécen történő képletkijelölés és beillesztés is ugyanezt adja, mivel ilyenkor a hivatkozott cellák nem változnak).

blabla

(#7017) Delila_1 válasza zUlU53 (#7015) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik megoldás a sorszámozás, ahogy az utóbbi napokban feltett kérdéseidre is az volt a válasz. A sorszámra hivatkozhatsz egy INDIREKT függvénnyel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7018) shev7 válasza WildBoarTeam (#7014) üzenetére


shev7
veterán

ha nem akarom hogy belepiszkaljanak, akkor nem excel tablat kuldok a usernek, hanem egy webes formot, amit nem tud elrontani (tudom azt is el tudja rontani)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7019) scott_free válasza ro_bert17 (#7012) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi, végülis megoldottam fapadosan: fehér szövegszín + a zárolt cellák kijelölésének tiltásával.

viszont egy újabb kérdésem is lenne: ha pl. csak 8 oszlopot és 16 sort használok, akkor a többit el lehet valahogyan tüntetni, hogy nem látszódjanak? (tehát mintha egy fehér lapon lenne az aktív táblázat) :F

(#7020) k.zola219 válasza Delila_1 (#6929) üzenetére


k.zola219
csendes tag

Szia!

Köszi a segítséget!

Annyival módosult a történet, hogy az üres cellák oszloponként ismétlődnek.
Ezeket az oszlopokat kellene úgy kitörölnöm, mint amikor kézzel kijelölök cellákat, ott a cellák törlését választom majd azt, hogy cellák eltolása balra. Viszont ebben az esetben nemcsak a kijelölt tartományt kell törölnöm, hanem az eggyel fölötte lévő sort is. Pl.: ha B2:N40 a tartomány és C2-től C40-ig üres cellák vannak akkor C1-től C40-ig kell kitörölnöm a fentebb említett módon a cellákat.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#7021) perfag válasza scott_free (#7019) üzenetére


perfag
aktív tag

Kijelölöd az első oszlopot amit el szeretnél rejteni (esetedben ez az I oszlop), lenyomod és nyomva tartod a Shiftet, leütöd az End billentyűt (még nem történik semmi), leütöd a jobbra mutató kurzormozgató billentyűt (kijelölted az összes oszlopot), jobb egérgomb, Elrejtés.
A sorokkal ugyanezt csinálod, csak az End után a lefelé billentyű jön.
Nézd meg a Súgóban az End + billentyűkombinációkat, még a Windows előtti időkből használjuk, nagyon hasznosak.

(#7022) Delila_1 válasza k.zola219 (#7020) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub valami()
Dim cv As Object

For Each cv In Range("C2:N40")
If IsEmpty(cv.Value) Then
Range(Cells(2, cv.Column), Cells(40, cv.Column)).Select
Selection.Delete Shift:=xlToLeft
End If
Next
End Sub

Kérlek, legközelebb tisztelj meg azzal, hogy hamarabb reagálsz a válaszomra. Múltkor 9 perc alatt kaptad meg a megoldást, és csak 8 napra rá írtál. Szívesen segítek, de talán elvárhatom, hogy ne egy bő hét múlva közöld, mire mentél vele. Ne kelljen utólag kikeresnem, mi is volt az eredeti kérdés. ;]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7023) Delila_1 válasza scott_free (#7019) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem látszik a képlet a szerkesztőlécen (védett lapon), ha a cellák formázásánál a Védelem fülön bejelölöd a Rejtett négyzetet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7024) WildBoarTeam válasza Delila_1 (#7022) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Ugyan miért reagáljon gyorsan? :P
Majdnem 100 hsz érkezett azóta, biztos ki akarta várni ezt a szép kerek értéket. ;)

(#7018) shev7
Sajnos így van, bármit képesek elrontani :DDD
Ha azt kéred, hogy 3 tizedesig írjon be értéket, akkor tuti egész értéket kapsz, vagy szövegeset. Na jó, tisztelet a kivételnek.

blabla

(#7025) Delila_1 válasza WildBoarTeam (#7024) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7026) Delila_1 válasza k.zola219 (#7020) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A #7022-ben írt
Range(Cells(2, cv.Column), Cells(40, cv.Column)).Select
sor helyesen:
Range(Cells(1, cv.Column), Cells(40, cv.Column)).Select

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7027) k.zola219 válasza Delila_1 (#7026) üzenetére


k.zola219
csendes tag

Szia!

Még egy apróság lenne:
Hogy módosítsam a kódot ahhoz, hogy tényleg csak akkor törölje az oszlopot ha az összes cella üres az adott oszlopban? Kivédve ezzel azt ha valaki véletlen egy cellát üresen hagyott.

Köszi az eddigi segítséget!

(#7028) Delila_1 válasza k.zola219 (#7027) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ímé:

Sub valami()
Dim cv As Object

For Each cv In Range("C2:N40")
If IsEmpty(cv.Value) And Application.CountA(Range(Cells(2, cv.Column), _
Cells(40, cv.Column))) = 0 Then
Range(Cells(1, cv.Column), Cells(40, cv.Column)).Select
Selection.Delete Shift:=xlToLeft
End If
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7029) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7028) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ööö, azt az And kapcsolatot én felülvizsgálnám, így hirtelen ránézésre... ;]

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7030) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7029) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nosza!
Működik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7031) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7030) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Szedd ki az "egyenletből" a IsEmpty(cv.Value)-t, akkor is működik?
(Mert szerintem igen) :B

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7032) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7031) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igazad van, nem kell. Elég a counta. (Nem rontotta el, csak felesleges).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7033) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7032) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem, szerintem kellhet, csak nem And hanem Or... :R
Azért írtam, mert az látszott, hogy a CountA, az mindig felülbírálja az IsEmpty-t, ellenben ha külön is kell vizsgálni, hogy egy adott cella üres-e(tartalmaz-e értéket stb), akkor szükség lehet az IsEmpty-re is, viszont ez esetben akkor Or.

De ezt majd megvizsgálod és elnézést a szörszálhasogatásért... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7034) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7033) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem jó az OR. Azt az oszlopot, ahol 1-2 adat hiányzik, nem kell törölni, csak azt, ahol a 2:40 sorok egyikében sincs adat. Ezért elég, ha az oszlop CountA értéke 0.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7035) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Oksa, így rendben van, érthető. Csupán amikor néztem a makró kódod, akkor az egyből világos volt, hogy az IsEmpty(And kapcsolattal) az felesleges, de azt nem tudtam, hogy kell-e vizsgálni ettől függetlenül egy adott cella "ürességét" is avagy sem. :)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7036) Benarivo


Benarivo
csendes tag

hello!
egy olyan kerdesem lenne,hogy a kovetkezo dolgot meg e lehet csinalni es ha igen hogy..
van egy tablazatom mondjuk elso sor cellaiban cim telefonszam mobilszam szuletesi datum. elso oszlopban egymas alatt nevek, bela geza jozsi stb...
namost kene nekem egy uj lapon(munka2/sheet2) egy cucc amibe ha beirom hogy jozsi telefonszam akkor kiadja azt a cella tartalmat(C3) ami hozza tartozik..
/tudom h valszeg mashogy is meglehet csinalni de nekem ez kene igy/
koszi a segitseget elore is

(#7037) Delila_1 válasza Benarivo (#7036) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a súgóban az FKERES (VLOOUP) függvényt, az kell ehhez a feladathoz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7038) Benarivo válasza Delila_1 (#7037) üzenetére


Benarivo
csendes tag

visszavonva megvan:)

[ Szerkesztve ]

(#7039) Delila_1 válasza Benarivo (#7038) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Te írd be a C3-ba:

=VLOOKUP(C2,Sheet1!A:B,2,0)

Ez akkor jó, ha a nevet a Sheet2 C2 cellájába írja be a felhasználó.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7040) Benarivo válasza Delila_1 (#7039) üzenetére


Benarivo
csendes tag

es mivan ha nemcsak a nevet hanem a masik keresesi feltetelt is valtoztatni akarom?

(#7041) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Elnézést, nem kapcsoltam be a Konvertálatlan módot.

=VLOOKUP(C2,Sheet1!A:B,2,0)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7042) Delila_1 válasza Benarivo (#7040) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor az A:B tartomány helyett A-tól az utolsó kitöltött oszlopig adod meg a táblázatot, következő paraméter pedig a lekérdezendő adat oszlopszáma (pl. a mobilé 4)

=VLOOKUP(C2,Sheet1!A:D,4,0)

Írd be a címsort a Sheet2-re. A telefon cím alá jön az azt kikereső Vlookup, a címhez a címé, stb.

A felhasználó beírja a nevet, és mellette azonnal megjelenik minden hozzá tartozó adat.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7043) Benarivo válasza Delila_1 (#7042) üzenetére


Benarivo
csendes tag

Ok, de igazabol ez egy kis pelda volt szoval tobb parameter lenne nem csak ez a 3 ezer akarnam ugy megcsinalni h mind a ket parameter valtoztathato legyen
konkretan:
cimszavak A5 tol R5 ig Nevek A6 tol A13 ig ( a keresendo adat ugye a B6 tol R13ig tablaban)

es en szeretnek egy olyat h mondjuk C2 es D2 be beirom a sort es oszlopot(pl 4.cimszo es 5.nev) es az E2 be meg kiadja a kivant cella tartalmat.

(#7044) Delila_1 válasza Benarivo (#7043) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ennek így nem sok értelmét látom, mert ha már kikerested, hogy a név hanyadik sorban van, és melyik oszlop tartalmazza a kérdéses tartalmat, akkor már ott van az érték is.
Azért az E2 képlete:

=INDIRECT("Sheet1!" & CHAR(C2+64) &D2+1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7045) Fire/SOUL/CD válasza Delila_1 (#7044) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ahogy látom, lehet, hogy elfogsz jutni az autoszűrőig.... :DDD

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7046) Benarivo válasza Delila_1 (#7044) üzenetére


Benarivo
csendes tag

nekem ez #VALUE! -t ad ki :(

az lenne az ertelme hogy aki ezt hasznalja nem latja a tablazatot
csak a nevet es a cimszot tudja es a hozzatartozo info erdekli ezert adna be a ket szot es kapna meg az infot (es csak azt az infot ami erdekli a tobbi oszlopot nem)

(#7047) Delila_1 válasza Fire/SOUL/CD (#7045) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha mindenképp másik lapon szeretné látni a kikeresett értéket, akkor érdemes a Sheet1 lapon nevet adni az A oszlop neveit tartalmazó tartománynak, a Sheet2-őn C2-be bevinni egy érvényesítést a nevekről, a D2-be újabb érvényesítés a címekről (névadás után) – de mindegyiket lehet direkt címzéssel is –, végül az E2-be
=VLOOUP(C2,Sheet1!A:R,MATCH(D2,Sheet1!1:1,0),0)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7048) Delila_1 válasza Benarivo (#7046) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem tudod, hogy kell elnevezni egy-egy tarományt, és hogy kell bevinni érvényesítést, biztosan jön hamarosan valaki ide a fórumra, aki leírja, hogy az angol Exceledben hogyan tudod ezeket elérni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#7049) Benarivo válasza Delila_1 (#7048) üzenetére


Benarivo
csendes tag

ahamm,
es mondjuk ha ugyanazon az oldalon eleg lenne,nem kene sheet2ozni azt letudnad irni tehat siman a tablazat folotti sorokban lenne ugyanugy a c2 d2 e2 ben..
Kossszonom szepen a segitseget

(#7050) Delila_1 válasza Benarivo (#7049) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor legegyszerűbb, amit Fire ajánlott.
A Sheet1 lapodon bekapcsolod a Data/Filter/Autofiltert. A címsorokban kis nyilak jelennek meg. Az A oszlopban ennek a legördülőnek a segítségével kiválasztott nevet, és akkor csak az ő sorához tartatozó adatok látszanak majd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.