Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) azopi74 válasza Csuklósbusz (#25999) üzenetére


azopi74
addikt

A2-be írd be: ha B-ben vannak az adatok:

=IF(B2<>"",COUNTA($B$1:B2)&".","")

És húzd le

[ Szerkesztve ]

(#26002) azopi74 válasza azopi74 (#26001) üzenetére


azopi74
addikt

Hülye fórummotor megőrjít a smiley-kal:

=IF(B1<>"",COUNTA($B$1:B1)&".","")

(#26003) azopi74 válasza azopi74 (#26002) üzenetére


azopi74
addikt

És ezt A1-be természetesen ;) Ha máshol kezdődnek az adatok, akkor annak megfelelően tologasd el a képletet.

(#26004) Fferi50 válasza azopi74 (#25992) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nincs annak más baja, csak annyi, hogy az ArrayCol() tömb vízszintes, ezért ha a tömbképletet függőlegesen írod be, akkor csak az első elem kerül be minden sorban a cellába.
Ha egy sorban jelölöd ki a kimeneti cellákat, akkor szépen kiírja az eredményt.
De más baja is van. Ha nem oszlopban helyezkednek el a bemeneti cellák, hanem pl.sorban, vagy téglalapban, máris bukik a dolog hibával, mert csak a sorok számát nézed meg a tömb dimenzionálásánál.

Ha oszlopban szeretnéd az eredményt kiíratni, akkor ezt az értékadást kell a végén alkalmaznod:
IntColor2 = Application.Transpose(ArrayCol())

Üdv.

(#26005) Delila_1 válasza Csuklósbusz (#25991) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26006) slashing válasza Delila_1 (#25986) üzenetére


slashing
senior tag

Köszi!!! ez nagyon érdekes, nem tudom mikor és hogy fogom-e használni de jó tudni főleg hogy egy függvényen bellül is simán használható illettve két függvényel is :Y :R :R

(#26007) azopi74 válasza Delila_1 (#26005) üzenetére


azopi74
addikt

Igen, ezt javasoltam én is, de ha többen is 490.000-et keresnek? :)
Akkor csak igen kacifántos tömbfüggvénnyel lehet így megoldani, de annál mindenképp egyszerűbb a leírt query-s módszer.

(#26008) Csuklósbusz válasza azopi74 (#26000) üzenetére


Csuklósbusz
tag

Köszönöm válaszaitokat, de sajnos sem a sorszámozást, sem a címletezést nem tudtam megcsinálni. A max-mint kilistázni nem is próbáltam így már. :W

Mellékelem a képet hogy mit hoz ki rá az excell:

Mi az az alapvető dolog amit elrontottam?

(#26009) azopi74 válasza Csuklósbusz (#26008) üzenetére


azopi74
addikt

Bocs, alapvető probléma, hogy én néztem be valamit, mindjárt javítom a képletet :)
A másik, hogy úgy látom, magyar exceled van, a függvényt is le kéne fordítani magyarra.

http://hu.excel-translator.de/

De ha javítottam a képletet, lefordítom magyarra, és úgy is beírom.

A harmadik, hogy úgy látom, szövegformátumúak a celláid D oszloptól

(#26010) Csuklósbusz válasza azopi74 (#26009) üzenetére


Csuklósbusz
tag

Na megint tanultam valamit. Azt hittem a függvények ugyanúgy néznek ki a magyar és angol officeban is...

Egyszerűbb ha mutatok belőle egy részletet. :-)
http://data.hu/get/8584153/TESZT.xlsx
Ehhez csinálnám a sorszámot, meg a címletszámítást. Egy sima kézbesítőnek kell ezeket tudnia.... :F

[ Szerkesztve ]

(#26011) azopi74 válasza azopi74 (#26009) üzenetére


azopi74
addikt

B2-be ezt írd:

=INT(A2/B$1)

C2-be ezt:

=INT(($A2-SUMPRODUCT($B$1:B$1,$B2:B2))/C$1)
magyar:
=INT(($A2-SZORZATÖSSZEG($B$1:B$1;$B2:B2))/C$1)

És aztán huzigálás :)

Itt van

[ Szerkesztve ]

(#26012) azopi74 válasza Delila_1 (#26005) üzenetére


azopi74
addikt

Ezek a nevek a példáidban bámulatosak, milyen algoritmussal generálod őket? :)

(#26013) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

A következő képlettel vesződöm:

=HA(ÉS(D6="";E6=0);"";F5+(D6-E6)).

A következőt szeretném elérni: adva van egy oszlop (D), ami a bevételek egy bizonyos százalékát tartalmazza és az egymást követő százalékok összeadódnak az összegző oszlopban (F). Ugyanakkor a kifizetés oszlopában (E) előforduló összegeket vonja le az összegző oszlopok értékeiből.

A következő képletet írtam eddig és az összegzés működik is szépen, de ha a kifizetés oszlopba (E) írok be egy összeget, akkor mindig a #ÉRTÉK! üzenet jelenik meg.

Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26014) Fferi50 válasza BenJoe80 (#26013) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A D6 cellába írj be egy értéket (0), mert az üres cellát nem tudja számként értelmezni és nem tudja kivonni belőle az E6 értékét.

Üdv.

(#26015) azopi74 válasza Fferi50 (#26004) üzenetére


azopi74
addikt

Köszi, így már értem :R

Na nekifutok majd mégegyszer, ha lesz egy kis időm, hogy univerzálisan használható legyen az UDF ... :)

(#26016) pirit28


pirit28
csendes tag

Sziasztok !

A következő lenne a kérésem.Valahonnét régebbről hozzájutottam egy filenév ill. file kiterjesztést módosító xls fájlhoz.Mikor még xp rendszert és Office 2003 -at használtam ,akkor még működött a file,lehetett vele file-okat átnevezni.Most viszont nem működik,és nem tudom mi lehet a baja.A cégnél xp rendszer van office 2007-tel.Ott első indításra file-okat betallozva egy könyvtárból még kilistázza a file neveket, gombnyomásra viszont nem csinál semmit. (hibaüzenet nincs).Itthon viszont win7 van office 2007-tel és egyből leakad ( Open MyTextFile For Output As fnum)-ra hivatkozva.
Kérem ha valaki ki tudja, javítsa ki hogy ismét működjön.
Köszönöm.

[link]

(#26017) BenJoe80 válasza Fferi50 (#26014) üzenetére


BenJoe80
senior tag

A D6 cella értéke a C6 cella egy bizonyos százaléka. Ebben az esetben a D6 cellában a következő képlet szerepel:

=HA(C6=0;"";SZUM(C6*0,1))

Erre a képletre/értékre épül az előbb említett számítás/képlet. Ha az előbbi képletbe a D6="" helyett D6=0-át írok, akkor az összes még érték nélküli (üres) F oszlopbeli cellákban az #ÉRTÉK! jelenik meg.

Továbbá, az első probléma még mindig nem oldódik meg.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26018) BenJoe80 válasza Fferi50 (#26014) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ha meg százalék számítás képletét írom át a következőre:

=HA(C6=0;"0";SZUM(C6*0,1))

akkor meg az egész D oszlop üres celláiban 0 karakter jelenik meg. Azt meg szeretném elkerülni. Ezért is használtam a másik képletben

=HA(ÉS(D6="";E6=0);"";F5+(D6-E6))

és nem

=HA(ÉS(D6=0;E6=0);"";F5+(D6-E6))

Ki tudom ezt küszöbölni valahogy?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#26019) azopi74 válasza pirit28 (#26016) üzenetére


azopi74
addikt

Szia, C:\rename.bat létezik?

Jogusultság van hozzá?

Inkább tedd valahova a Users/"felhasználónév"/Documents alá, és persze cseréld ki a hivatkozást is a makróban.

(#26020) Fferi50 válasza BenJoe80 (#26018) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem a képletet így írd át:

=HA(ÉS(D6="";E6=0);"";HA(D6="";"";F5+(D6-E6)))

Mivel a hibát a D6 "" értéke okozza, a hamis ágon meg kell nézni, hogy a D6="" miatt hamis-e a külső HA kifejezés értéke.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#26021) pirit28 válasza azopi74 (#26019) üzenetére


pirit28
csendes tag

Szia !
Nem létezik mert minden alkalommal generál egyet a c gyökerébe,amit átnevezés után töröl is. ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26022) azopi74 válasza pirit28 (#26021) üzenetére


azopi74
addikt

És a C:\ (gyökér) mappához van jogosultsága a makrónak? (meglepődnék rajta, ha alapból lenne egy Win7-es gépen)
Pontosan milyen hibaüzenettel/ milyen run-time error-ral akad le makró?

[ Szerkesztve ]

(#26023) pirit28 válasza azopi74 (#26022) üzenetére


pirit28
csendes tag

Szia !
Ezzel az ablakkal és az alatta levő szöveggel

(#26024) azopi74 válasza pirit28 (#26023) üzenetére


azopi74
addikt

Szia,

Próbáltad úgy, ahogy mondtam? (hogy C:\ helyett valahova a Users\felhasználónév alá helyezed a cuccot) ?
Mert ez nagyon jogosultság problémának tűnik. Alapból nem nagyon engedné egy Win7/Office 2007 kombó, hogy egy makró a a C:\ -ben garázdálkodjon írási jogosultsággal. :) persze ki lehet küszöbölni, ha nagyon akarnád, de nem tenném a helyedben :)

(#26025) azopi74 válasza azopi74 (#26024) üzenetére


azopi74
addikt

Bocs, ha nem voltam érthető:
úgy gondolom, hogy ezt (ahol deklarálod értékadással a BatchFile-t) :

Public Const BatchFile As String = "C:\rename.bat"

kicseréled ilyesmire a makróban:

Public Const BatchFile As String = "C:\Users\"felhasználóneved"\rename.bat"

(#26026) azopi74 válasza azopi74 (#26025) üzenetére


azopi74
addikt

Amúgy nem sértésként mondom, de azt, aki ezt a borzalmat csinálta, elküldeném inkább havat lapátolni, de legalábbis biztosítanám, hogy számítógép közelébe ne kerüljön :)
De leginkább azt az egyént, akinek egyáltalán megfordult a fejében, hogy egy ilyen taskot excel-ből, VBA-val oldjon/oldasson meg ;)

(#26027) Delila_1 válasza azopi74 (#26007) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az összeghez egy új oszlopban hozzáadsz egy nagyon kicsi számot, pl. SOR()*0,00001-et, és erre keresel rá.

A MAX helyett lehet alkalmazni a NAGY függvényt, akkor kiírathatod mondjuk az 5 legnagyobb összeghez tartozó adatokat is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26028) Delila_1 válasza azopi74 (#26012) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Semmi algoritmus, sok munkám fekszik benne. :DD

Összeállítottam különféle listákat – nevek, foglalkozások, városok, színek, gyümölcsök, stb. –, és ezeket egyéni listaként bevittem az Excelbe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26029) pirit28 válasza azopi74 (#26025) üzenetére


pirit28
csendes tag

Szia Azopi74 !
Bocs ,hogy nem válaszoltam tegnap de annyira le voltam merülve ,hogy fel kellett rakjam magam töltőre.Viccet félretéve,kösz hogy belekuokantottál a jogosultság problem eszembe se jutott volna ha nem említed.Még átgondolom mi legyen, hogy ezt használjam e vagy maradjak a tcommanderes megoldásnál.
Üdv

(#26030) azopi74 válasza pirit28 (#26029) üzenetére


azopi74
addikt

Én úgy vagyok vele, hogy kalapáccsal kalapáljunk, fúróval fúrjunk, csavarhúzóval csavarjunk, stb..., még akkor is, ha pl. elvileg be lehet verni egy szöget a falba egy csavarhúzó nyelével is ;)

(#26031) azopi74 válasza Delila_1 (#26027) üzenetére


azopi74
addikt

Naaa, ez azért már egy kicsit tákolásnak tűnik :) És továbbra sem bolondbiztos, és legkevésbé sem hordozható megoldás.

És akkor még azzal is foglalkoznod kell, hogy meddig legyen érvényes a képlet, persze valahogy így megoldható:

=HA(INDEX(C:C;HOL.VAN(NAGY(D:D;SOR()-1);D:D;0);1)=MAX(C:C);NAGY(D:D;SOR()-1);"")

(Ha pl C oszlopban van az eredeti, és D oszlopban a "korrigált" nyugdíjérték)

De azért nehezen tudna meggyőzni arról bárki, hogy ez akármilyen szempontból egyszerűbb, tisztább és vagy megbízhatóbb megoldás lenne, mint a

SELECT * FROM `Tábla`
WHERE Nyugdíj IN
(SELECT MAX(Nyugdíj) FROM `Tábla`)

hagyományos megoldás, ami pontosan, minden körülmény között azt csinálja, amit szeretnénk, és eléggé egyenes logikát követ, és az alkalmi felhasználó is szerintem hamarabb felfogja, mint a másik módszert. :D

(#26032) Csuklósbusz válasza azopi74 (#26011) üzenetére


Csuklósbusz
tag

Nagyon szépen köszönöm, sikerült!

(#26033) azopi74 válasza Delila_1 (#26028) üzenetére


azopi74
addikt

Tangóhar Mónika, Kandisz Nóra, Borsos Áron, Deutch Márk, Égető Napsugár, Major Anna, Zsíros B. Ödön, Virra Dóra benne van a listában?

Van még egy pár, de azok olyanok, hogy inkább nem osztanám itt meg :)

(#26034) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

Illetve lenne mégegy kérdésem.... :-)
Most vettek fel postai kézbesítőnek a múlthéten ezért ez a sok kérdés. A hírlapokat ( Blikk, story, kiskegyed, Magyar Nemzet) stb egy úgynevezett járatfüzet alapján kell kézbesítenem.
Tehát kapok pl az asztalomra 4 blikket, 3 magyar nemzetet, 15 szabad földet, 25 tv újságot stb stb és a járatfüzetben lapozva szépen ezeket meg kell címezni, ahogy a járatfüzetben jön sorba úgy lesznek sorba a valóságban is, tehát a biciklikosárba már úgy kell sorbarakni.
A kézzel írt füzetet begépeltem egy excell táblázatba.
Tehát lapozok a füzetben, xy címre blikk beírva, akkor megfogok egy blikket ráírom az újságra és lefordítom, és jöhet a következő bejegyzés. Akik már pl 10 vagy 30 éve ezt csinálják persze ők már nem lapozgatnak semmit simán fejből tudják hogy a 160 előfizető milyen címére és sorrendben kell rakni az újságot.

A házszámok azért nincsenek sorban mert nem úgy jönnek sorba ahogy számtanilag hanem ahogy biciklivel a közelebb.

A régiek akik már x éve vagy évtizede csinálják azok fejből nyomják hogy az egész körzetből kinek milyen lap jár.
Reggel a postáskocsi zsákokban címezetlenül hozza pl a blikket, ezt fejből szétszortírozzák a kézbesítők között, de ugye a kézbesítőnek is ( ha nem megy fejből) akkor meg kell címezni és ezalapján sorbarakni a hírlapokat.

A tervem az hogy beviszek egy win95-ös laptopot Office 97-el és azzal mindig listáztatnám hogy kinek melyik lapot kell vinni, menetrend szerinti sorrendben. Tehát ledobnak elém 5 féle újságot, 60 darabot, ezekhez kellene címet társítani menetrend szerint.
Ehhez kérném most a segítségeteket. A mostani asztali gépemen Office 2007 van WIN7-el, de úgy szeretném ezt valahogy megoldani hogy WIN95 office 97-re is átlehessen konvertálni.

A későbbiekben azt is szeretném majd megcsinálni hogy a többiek segítsége nélkül , tehát ha nem raknak az asztalomra semmit akkor azt is tudjam majd listáztatni hogy pl pénteken nemcsak hogy kiknek és milyen sorrendben hanem milyen újság is kell. De ehhez ugye elvileg majd a megjelenés dátumát is valahogy be kellene vinnem a gépbe. Mert a blikk minden napos, a szabad föld minden péntekes, de a havilapok pl NAKLAP változó hogy mikor jön.

Ebben kérném a segítségeteket hogy hogyan tudnám ezt megcsinálni. Excell kell hozzá vagy inkább acces?

Mert a legoptimálisabb az lenne ha rányomnák pl a péntek gombra és akkor listázná hogy miből mennyit és hova, milyen sorrendben.
De egyenlőre az is bőven megfelelő ha pl kipipálom hogy van blikk, magyar nemzet, story az asztalomon akkor azokat hova és milyen sorrendbe...

A sorrend az adott mert sorrendben van begépelve a táblázatba. Ötleteket szeretnék hogy merre induljak, hogyan lehetne ezt a legegyszerűbben, milyen adatokat szerezzek hozzá stb.
Mellékelek képernyőmentést hogy hogyan gépeltem be az excellbe.
http://img1.indafoto.hu/9/3/2603_98bd65207ee83bfd17ebb0db971eddf9/22443629_c09b04c8f42a780da6097787971ba139_xl.jpg

http://img2.indafoto.hu/9/3/2603_98bd65207ee83bfd17ebb0db971eddf9/22443631_17a1b98c8cc9ca8dd1202f2bea75ac84_xl.jpg

Ui: előre is bocsi, de hétköznap ritkán érek majd rá válaszolni előreláthatólag.

Előre is köszönöm a segítségeteket!!

Próbálkoztam vele, az excellben van olyan hogy szűrő gomb, akkor egy lenyitható listából előjönnek a választható dolgok, ki is pipálhatom hogy blikk, de akkor ugye csak a blikket mutatja.
Akinek nincs blikk, de van szabadföld ők már nem is szerepelnek a listában...

Na erre valami tipp?

(#26035) Delila_1 válasza Csuklósbusz (#26034) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tettem fel egy mintát.

Az első lapra felviszed az adatokat. Nem vonsz össze sorokat az azonos házszámoknál, mint a mintában. Az azonos címek sorait feltételes formázással kiemeltem. A változásokat mindig erre a lapra kell felvinned.

A második lapon a 3 érvényesítésben behozod a dátumot. Mikor a napot is kiválasztottad, az első munkalapról átmásolódnak ide azok a sorok az első lapról, ahol van jelölve valamelyik napi-, heti-, vagy havilap.

Itt annak a lapnak az oszlopát szűröd, amelyiket akarod, például pénteken a hetilapokat – egyenként.
A T:W oszlopokat elrejtheted, azok az érvényesítésekhez kellenek.

A második lap 2 címsora egyezzen meg az elsőével.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26036) Delila_1 válasza azopi74 (#26033) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszi, 4 megvan, de nem tudom bővíteni a listát, így is nyafog az Excel, sokallja az eddig bevitteket. :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26037) Csuklósbusz válasza Delila_1 (#26035) üzenetére


Csuklósbusz
tag

Szuper, ez nagyon jónak tűnik, köszi szépen! :-)

A sorok mintában sincsenek összevonva ahogy látom.

Sőt ha egy címen több előfizetés van akkor ha jól értem akkor annyi sor kell ahány előfizetés.

De a dátumosdit nem értem, akármit akárhova nyomok minden nap ugyanazt hozza be.

De ahogy elnézem nekem az első munkalap is elég egyenlőre, beírogatom az adatokat, aztán a szűrővel tudom variálni hogy csak azokat hozza amiből éppen van.

De ez majd csak a jövő hétvége lesz.

Addigis köszi mégegyszer!

(#26038) Delila_1 válasza Csuklósbusz (#26037) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A második lapnak csupán annyi értelme van, hogy kiszűri azokat a címeket, neveket, ahol nincs megrendelés.

Az új változat 1 lapon végzi el ezt a feladatot.
[link]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#26039) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

A feladatom a következő:

Van egy sablon e-mail szöveg, amiben vannak bizonyos változók (szerződésszám, összeg, e-mail, ügyfélnév), melyek egy excel táblázatban vannak. A cél az lenne, hogy olyan makró kerüljön megírásra, mely a sablonszöveget küldje el mindegyik ügyfél számára az ügyfélhez tartozó változókkal. Alapból úgy képzeltem el, hogy a sablon szöveget átmásoltam a forrás excel másik munkalapjára és ide kerülnek bele a változók is cellákba, és innen gondoltam kiküldeni.

Az alábbi makróval (nyílván for ciklusokkal kiegészülne) kezdtem neki és az a kérdésem, hogy hogy tudnám az e-mail szövegébe beilleszteni az A1:D52 (itt van a sablonszöveg) cellákat úgy, hogy a nyílván megmaradjon a formátuma is A1:D52 tartománynak. (Ha crtl+c +crtl v-vel beillsztem a tartományt akkor normálisan illeszti be a szöveget az outlookba.)

sub sablon e-mail()

Dim datumakt As Date
datumakt = Format(Date, "yyyy-mm-dd")
Dim OutApp As Object
Dim OutMail As Object
Set OutApp = CreateObject("Outlook.Application")
Set OutMail = OutApp.CreateItem(0)
On Error Resume Next

'parameterek
With OutMail
.To = Cells(26, 9) 'példa e-mail címzett
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = " Teszt " & datumakt & " " Aktuális dátum a levél tárgyában
.Body = "" 'e-mail szöveg

.Send
End With
On Error GoTo 0

Set OutMail = Nothing
Set OutApp = Nothing

End Sub

Lehet, (sőt tuti) hogy jobb megoldás is van. :)

Köszönöm a segítséget!

(#26040) enelna


enelna
csendes tag

Üdvözlök Mindenkit !

azopi74 egyik válaszában segített valakinek ezzel makróval. Személyemre szabtam úgy ahogy én szeretném futtatni, ezzel el is fogyott a tudományom. Abban kérem a segítségeteket, hogy ez a makró minden reggel fusson le automatikusan 07 órakor függetlenül attól, hogy munkanap van e vagy nincs. A gép folyamatosan be van kapcsolva. Mit kell még beírnom és hova ?

Sub kuldes()

ActiveSheet.ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:= _
"E:\uzemkepesseg.pdf", Quality:=xlQualityStandard, _
IncludeDocProperties:=False, IgnorePrintAreas:=False, OpenAfterPublish:= _
False

Dim Outlook As Object, EMail As Object
Set Outlook = CreateObject("Outlook.Application")
Set EMail = Outlook.CreateItem(0)
With EMail
.to = "enelna@gmail.com; nagylaszl@fkf.hu"
.CC = ""
.BCC = ""
.Subject = "üzemképesség MMSZ"
.Body = "Szia ! A mai üzemképesség jelentés"

.Attachments.Add "E:\uzemkepesseg.pdf"
.Send
End With
Set EMail = Nothing
Set Outlook = Nothing
End Sub

(#26041) azopi74 válasza enelna (#26040) üzenetére


azopi74
addikt

Szia,

Biztos, hogy ezt így akarod megoldani? Csak mert ez azt csinálja, hogy az adott kliensgépen futó excelben épp aktív munkafüzet aktív munkalapját menti el pdf-ként, és küldi el az adott email címekre. Ami hasznos lehet, ha ezt excel makróból csináljuk, de így, ütemezve, nem látom nagyon értelmét.

Ha LAN-on vagy, akkor ezt a taskot érdemesebb inkébb szerver oldalról beütemezni, és akkor nem szükséges, hogy bekapcsolva legyen a kliens. Ha nincs LAN, akkor is érdemesebb a windows task scheduler-ét használni erre a célra. Ha csak egy adott helyen lévő file email-ben történő kiküldéséről van szó, akkor az teljesen jó megoldás. Ha a pdf-be való konvertálásról van szó, azt persze alapból nem tudja, (bár biztos van rá szerveroldali alkalmazás) de akkor meg nem értem az egészet. Dinamikusan frissül az adott excel tábla adott munkalapja (valami ütemezett lekérdezés van mögötte?), amiért így akarnád megoldani? Persze, ha nagyon akarod, megoldható a dolog excel makróból is, csak nem vagyok benne biztos, hogy tényleg ezt szeretnéd :)

(#26042) enelna válasza azopi74 (#26041) üzenetére


enelna
csendes tag

Szia azopi74 !

Nincs rendszergazdai jogosultságom, nincs lehetőségem beállítani amit írtál. Félek, hogy elfelejtem elküldeni azt a bizonyos csatolmányt.Ezért gondoltam erre a megoldásra.

(#26043) azopi74 válasza enelna (#26042) üzenetére


azopi74
addikt

De nyitvahagyni az adott munkalapot az excelben nem felejted el? Ha se a task scheduler, se szerveroldali megoldása nem jöhet szóba, akkor is inkább egy outlook makrót javasolnék az elküldésre (persze ahhoz is bekapcsolva kell hagyni a gépet). De azt inkább az outlook topicban kérdezd :)

[ Szerkesztve ]

(#26044) enelna válasza azopi74 (#26043) üzenetére


enelna
csendes tag

Szia !

Folyamatosan be van kapcsolva a gép és nyitva van a táblázat is.

(#26045) azopi74 válasza enelna (#26044) üzenetére


azopi74
addikt

Na jó, feladom, látom nem tudlak meggyőzni, hogy ne így csináld :)

Ha mindenképp így akarod, akkor a ThisWorkbook objektumhoz rendeld hozzá az alábbi eljárást:

Private Sub Workbook_Open()

Application.OnTime TimeValue("07:00:00"), "kuldes"

End Sub

(#26046) Nagykeres_Bá


Nagykeres_Bá
csendes tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy irodai környezetben fel tud merülni olyan speciális kérés excel használatához, amit esetleg nem tanítanak meg egy sima tanfolyamon, vagy esetleg egy ECDL tanfolyamon?

De tovább megyek. Nekem csak az excelre van szükségem, add a papíron kívül többet egy ECDL tanfolyam, mint mondjuk egy sima excel tanfolyam? Egy halom tanfolyamot hirdető weboldalt végigfutottam már, aztán végül belefutottam végre egybe, ami helyileg is megfelelne, árban is jó a többiekhez képest és a weboldaluk alapján ezekre az irodai képzésekre vannak specializálódva: http://officetanfolyam.hu/. Gyanítom a legtöbb helyzetet be tudják mutatni, de egyelőre el vagyok veszve, hogy melyiket lenne érdemes megcsinálni belőle. Illetve hát, hogy számíthatok-e munkahelyen bármilyen váratlan kihívásra? Van erről valami tapasztalatotok?

A legjobbaknak csak a legjobbat.

(#26047) enelna válasza azopi74 (#26045) üzenetére


enelna
csendes tag

KÖSZÖNÖM ! :)

(#26048) azopi74 válasza Nagykeres_Bá (#26046) üzenetére


azopi74
addikt

Hogy milyen mélységű excel tudásra van, erősen függ a pontos betöltendő munkakörtől. Az, hogy "irodai környezet", erősen tág fogalom.

Más az elvárás például egy senior cost controller-rel vagy elemzővel, egy statisztikussal, más egy sales representative munkakörben, és megint más egy HR assistant esetében.

(#26049) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!

Van két lista. Az egyikből választok egy legördülő lista segítségével, egy másik cellában szeretném ha megjelenne a szomszéd lista hozzátartozó értéke. Remélem érthetően fogalmaztam. (tehát ha kiválasztom a diót, az ilona jelenjen meg a másikban) Hogyan lehet ezt megvalósítani?

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#26050) azopi74 válasza hzsolee (#26049) üzenetére


azopi74
addikt

VLOOKUP (magyarul FKERES) függvény.
Ha az oszlopok sorrendje változhat, akkor INDEX(MATCH()) páros. Ez rugalmasabb és univerzálisabb megoldás, mint a VLOOKUP, ami könnyen borulhat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.