Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Onedrive-n elhelyezett excel-ben van lehetőség arra, hogy bizonyos cellák módosítását korlátozzuk, ha a webböngészőben nyitja meg a file-t valaki? Elméletileg ilyenkor a macro-k nem működnek.

Konkrétan arra lenne szükségem, hogy a megnyitáskori tartalmat ne lehessen módosítani, csak új sorokat hozzáadni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32002) bsasa1 válasza w.miki (#31982) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia!

A darabhatöbb függvénynek megadod a többi feltételt is, így az összes feltételnek megfelelő cellákat fogja összeszámolni. Az előbbi példát kibővítve:
=Darabhatöbb(A:A;"Március";F:F;"Március";G:G;"Zoli")+...

üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32003) edari


edari
őstag

Mai Excel :DDD

(#32004) balagedebr


balagedebr
tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni a Kovalcsik Géza Az Excel programozása című könyv CD mellékletének tartalmát honnan tudom megszerezni? Esetleg ha vkinek megvan el tudná küldeni? Úgy tudom nem több pár megánál.

(#32006) Fferi50 válasza #05304832 (#32005) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nagy eséllyel azt, hogy az xstr változód tartalma nem szám.

Üdv.

(#32007) w.miki válasza bsasa1 (#32002) üzenetére


w.miki
veterán

bocsi, ezt a feltételt nem nagyon értem.
Azt hogyan tudom beállítani, hogy ha A oszlopban Május van, és G oszlopban is Május, csak akkor számolja össze Béla napjait.
Vagyis HA A=G, AKKOR Béla napok = x = Értek, ezt hogyan adom meg?
Sajnos nem értem teljesen a példafüggvényt

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32008) heroldbalu


heroldbalu
tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni a következő problémámmal.

Excel-ben szeretnék szűrni táblázatra, nem úgy mint az automata szűrő ami csak oszlopra szűr.

Csináltam egy mintát hogy mit szeretnék csinálni. A felső táblázat a bemenet az alsó pedig a kimenet lenne a szűrés után.

A hozzávalók egy összevont cella, amire ha szűrést állítok be akkor csak az első "Hozzávalók"-ban lévő elemekre tudok szűrni Nekem, viszont az kellene hogy a Hozzávalók alatt lévő összes elemre.
Ha sikerülne és rászűrök a "teknős elemre akkor az alsó táblázatot kellene mutatnia az exelnek.
sajnos a speciális szűrő nem vált be mert a cella összevonást az sem kezeli jól.
(A "hozzávalók" mennyisége változó, viszont pl az első dobozból csak ugyan azok az elemek állnak rendelkezésre)

Tudna Valaki segíteni miként lehetne ezt megoldani ? félnapja próbálkozok vele eredménytelenül.

Köszönöm

Synology, iPhone

(#32009) w.miki válasza bsasa1 (#32002) üzenetére


w.miki
veterán

közben kicsit utánaolvastam, de sehogy nem működik
Próbáltam így
=DARABHATÖBB($A:$B;G5;$D:$E;$H$1)
(A oszlop a hónap neve, G5 a hónap, ami mellé összesítené, D,E a beosztás, H1 a név, ami alá összesítené)
Ilyenkor aki az E oszlopban (is) szerepel, annak a napjait nem számolja bele

Bár csak az A oszlopban vannak a hónapok, még rosszabb, ha így hivatkozom:
=DARABHATÖBB($A:$A;G5;$D:$E;$H$1)
ilyenkor ?ÉRTÉK hibaüzenetet dob

nem értem...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32010) lappy válasza w.miki (#32009) üzenetére


lappy
őstag

Egy kép sokat segítene!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32011) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Egy excel táblában nem látszanak a munkalapok. Egy sem, csak a gördítősáv. Valószínűleg makróban van elrejtve, mivel a markó szerkesztőben több munkalap is látszik. Hogyan lehetne láthatóvá tenni?

(#32013) lappy válasza user112 (#32011) üzenetére


lappy
őstag

Kezdőlap > Formátum.

A Láthatóság csoportban kattintson az Elrejtés és felfedés pontra, és válassza a Munkalap felfedése parancsot.

A Felfedés párbeszédpanelen kattintson duplán a megjelenítendő rejtett munkalap nevére.

MEGJEGYZÉS : Egyszerre csak egy munkalapot fedhet fel.

MEGJEGYZÉS : Az xlSheetVeryHidden tulajdonságot hozzárendelő VBA-kód által elrejtett munkalapok megjelenítéséhez nem használhatja a Felfedés gombot. Ha VBA-makrókat tartalmazó munkafüzetet használ, és a rejtett munkalapok használata során hibákat tapasztal, további információért forduljon a munkafüzet tulajdonosához.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32014) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
A problémám a következő lenne: van két legördülő listám, mindkettőben ugyanazokat az elemeket lehet kiválasztani. Azt szeretném elérni, hogy ha az elsőben kiválasztok egy értéket, akkor a másodikban már ne lehessen ugyanazt választani, ergo mindenféleképp különböző legyen a két érték.

Illetve megoldható, hogy a második listából ne lehessen választani, amíg az elsőből nem választottunk?

Köszönöm előre is a segítséget!

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#32015) lappy válasza HREH (#32014) üzenetére


lappy
őstag

Az elsőre nem vmi szép megoldás de kis számú lista esetén még használható:

ha kiválasztasz egy elemet az elsőből akkor a hozzá tartozó lista jön fel
a második elemnél a második lista jön be.
magyarul ha van 5 elem a listában akkor 5 tartományt hozol létre amiben van négy elem (az 5. lenne a kiválasztott)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32016) lappy válasza HREH (#32014) üzenetére


lappy
őstag

a másodikra pedig amikor beállítod a listát akkor egy
=HA(ÜRES(D5)," ",$I$5:$I$7) fv-l lehet korlátozni
D5 az első lista cellája
I5 : I7 a lista helye
ugyanúgy kell mint a legördülő esetén csak a lista megadáskor nem közvetlen a tartomány lesz beírva hanem egy ha fv-el éred el.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32017) HREH válasza lappy (#32016) üzenetére


HREH
senior tag

Köszi ezt és az előzőt is, megpróbálok valamit tákolni velük :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#32018) user112 válasza lappy (#32013) üzenetére


user112
senior tag

Ezt a formátumot néztem. Csak elrejteni lehet egy lapot (ami egyébként látszik, csak alul a neve nem), majd ugyanezt vissza.

(#32019) lenkei83 válasza user112 (#32011) üzenetére


lenkei83
tag

Szia!

Olyan nincs hogy egy lap sem látszik, helyesebben elrejteni nem lehet mindet. Ilyet tudomásom szerint még a VBA sem tud.

A munkalapok láthatóságát viszont ki lehet kapcsolni, viszont az excel beállítás.

Beállítások/speciális/beállítások megjelenítése ehhez a munkafüzethet csoport / munkalapfülek megjelenítésébe pipa.

üdv
P.

(#32020) lappy válasza user112 (#32018) üzenetére


lappy
őstag

A macroba be tudsz lépni vagy nem. Ha igen akkor láthatóvá tudod tenni ha nem akkor elsőnek a macroba kell belepni mert ott van elrejtve

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32021) user112 válasza lenkei83 (#32019) üzenetére


user112
senior tag

Köszönöm!!!!!!
Ez a pipa segített, most már mindegyik lap látszik. Ha ez nincs bepipálva, akkor egynek sem látszik a neve alul.

lappy: makróban látszódtak a lapok és tulajdonságaik is, de nem találtam olyant, ami láthatóvá tenné.

[ Szerkesztve ]

(#32022) Delila_1 válasza user112 (#32018) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A munkalapfülek megjelenítése:

Az Excel beállításai | Speciális | Beállítások megjelenítése ehhez a munkafüzethez | Munkalapfülek megjelenítése elé pipa.

Szer.: Most vettem észre, hogy már megkaptad a választ.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32023) Delila_1 válasza lenkei83 (#32019) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

El lehet rejteni az egész füzetet a Nézet | Ablak | Elrejtés menüponttal. Pl. a personal.xlsb is rejtetten nyílik meg (ha van) az Excel megnyitásakor.

Olyankor érdemes alkalmazni, mikor a felhasználó számára nem akarjuk elérhetővé tenni azt a füzetet, aminek az adataiból a látható füzet dolgozik. Éppen most írtam egy ilyen makrót, ami a füzet megnyitásakor behívja, és eleve elrejti a rengeteg adatot tartalmazó füzetet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32024) w.miki válasza lappy (#32010) üzenetére


w.miki
veterán

régi formátum
új próbálkozás

ott 15-nek kellene lennie.
A régi formátumban jó is volt, csak ott macerás kijelölni a tartományokat, az új pedig automatikusan azt számolná, amit kell.... elvileg... de valamiért mégsem...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32025) Fferi50 válasza w.miki (#32024) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az a probléma, hogy a DARABHATÖBB függvény akkor számolja csak az értéket, ha minden feltételnek megfelel a cella.
Amikor a név a második oszlopban van, a függvény nem számolja hozzá, ezért azt külön meg kell számoltatni:
=DARABHATÖBB($A:$A;$G5;$D:$D;H$1)+DARABHATÖBB($A:$A;$G5;$E:$E;H$1)

Üdv.

(#32026) w.miki válasza Fferi50 (#32025) üzenetére


w.miki
veterán

:R :R :R :R :R :R :R

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32027) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Mindenkinek! A kérdésem az lenne, hogy külső adatokból hogyan lehetne feltölteni a cellákat úgy, hogy a következő mindig egy újban legyen. Egyelőre csak egy példa, mert a gondom kétrészű. Hogyan lehet feltölteni a cellákat másodpercenként, hogy mindegyik érték a következőbe kerüljön?

Egyébként a feladat az, hogy egy PLC adatait kellene rögzítenem, amikor változás van. Az előzőhöz képest megváltozott adatot kell beírni egy másik cellába, értelemszerűen valamelyik szomszédosba.

Az első kérdésemre várom a választ, a másik majd ebből következni. Előre is köszönöm: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#32028) bandus


bandus
veterán

nagyon nagy gondba keveredtem és nem tudom megoldani :D

vannak dátumaim éééé.hh.nn. óó:pp formátumban és ebből szeretnék én éééé.hh.nn. óó formátumot, de úgy, hogy ne csak a megjelenítéskor tűnjenek el a percek, hanem valóban kerüljenek levágásra. és ezt nem sikerül megoldanom. hogyan csinálnátok?

köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32029) Fferi50 válasza bandus (#32028) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A probléma megoldásához tudnod kell, hogy az Excel a dátumokat és időt is számként tárolja, a következőképpen:
A szám egész része jelenti a dátumot ( 1900. 01. 01-től eltelt napok számát). míg a törtrész jelenti az időt. Ennek megfelelően 0,5 jelenti a 12 óra 0 percet. Ha a percet le szeretnéd valóságosan is vágni, nem csak a megjelenítésben, akkor a törtrészt kell megmanipulálni.
Az alábbi képlet az A1 cellában levő dátumértéket arra az órára kerekíti, amelyikben éppen van az időpont:
=INT(A1)+INT((A1-INT(A1))*24)/24
Tehát pl. 12:00-tól 12.59-ig a törtrész értéke 0,5 lesz - azaz 12 órát fog megjeleníteni a megfelelő cellaformátum (éééé.hh.nn óó).

Üdv.

(#32030) lappy válasza DasBoot (#32027) üzenetére


lappy
őstag

A megoldás lehet a PLC típusától is függ, talán annak az adatlapját kellene megnézni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32031) DasBoot válasza lappy (#32030) üzenetére


DasBoot
aktív tag

A PLC-től biztosan nem függ! Egy tömböt kellene adatokkal feltölteni, az eszközben ez simán megoldható.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#32032) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Be lehet azt valahogy állítani, hogy Ctrl+C -re csak a cella tartalmát engedje másolni és a cella formázást nem?
Le lehet védeni úgy az egyes cellákat, hogy ennél a parancsnál a cella formázást ne másolja?

Köszi

(#32033) föccer válasza Pityke78 (#32032) üzenetére


föccer
nagyúr

Beillesztesnel jobb klikk, ertek beszurasa nem megoldas?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32034) Pityke78 válasza föccer (#32033) üzenetére


Pityke78
őstag

De igen, az lenne, csak sajnos akik használják a excel-t, nekik nagyon alap tudásuk van, illetve a Ctrl+C sokkal gyorsabb, egyszerűbb, mint az érték beillesztés.

Ezért gondoltam, hogy valahogy esetleg le lehetne védeni az egész munkalapot, hogy a cella formázás ne változzon.

(#32035) föccer válasza Pityke78 (#32034) üzenetére


föccer
nagyúr

Ket gombnyomas helyett ket kattintas.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#32036) Fferi50 válasza Pityke78 (#32034) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Beállításoknál az Értékek beillesztése parancsot felteheted a menüszalagra egyéni menücsoportba, vagy a gyorselérési eszköztárba, ahol akkor aktiválódik, ha a másolás megtörtént.

A Ctrl+V letiltása, illetve "átprogramozása" makróval működik csak.

(Munkalap védelme esetén eldöntheted, hogy a zárolt cellák formázása lehetséges-e, vagy sem, viszont ebben az esetben nem lehet megváltoztatni a cella értékét.)

Üdv.

(#32037) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Olyan problémával találkozom amit nem hiszek el.
Van egy A oszlop ahol vannak számok. (így is van formázva)
A B-be egy képletet szeretnék betenni ami így formáz: =(B1*340+2500)*1,47

Amikor lehúzom a képletet mindenhol ugyanazt az eredményt adja... Viszont a képletben változik a szám, tehát B1, B2, B3 stb.

Egyszerűen nem értem. Kb 10 éve Excelezem de nem tudom mi lehet a gond :)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32038) edari válasza adamssss (#32037) üzenetére


edari
őstag

Hülye kérdés: F9-el próbáltad újra számoltatni?

[ Szerkesztve ]

(#32039) lappy válasza adamssss (#32037) üzenetére


lappy
őstag

Véletlenül nem =(A1*340+2500)*1,47 képlet kellene ?! :D

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32040) adamssss válasza lappy (#32039) üzenetére


adamssss
veterán

Bocsánat itt elírtam. Az Excelben természetesen ok. :R
Szóval a probléma fenn áll.

Tesla93: Ez MI? Az F9-es megoldás működött. Ilyent én még nem láttam... Sőt nem is ismertem ezt az F9-es trükköt. Ez mitől lehet. Soha nem csinált még ilyent...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32041) bsasa1 válasza adamssss (#32040) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia,

Képletek/Számolási beállításokban át tudod állítani, hogy csak manuálisan számoljon az excel. Pl ha egy nagy táblában dolgozol rengeteg képlettel ne számoljon folyton újra minden változtatásnál, mert az sok ideig is eltarthat, csak mikor szeretnéd. Az F9 ennek a billentyűparancsa.

(#32042) adamssss válasza bsasa1 (#32041) üzenetére


adamssss
veterán

Köszönöm. Mondjuk lövésem nincs hogy miért állította át magát. Igaz most nem használtam vagy fél évig, de más meg biztosan nem nyúlt a géphez. De szeretem ezt az AI-t... :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#32043) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Tud olyat csinálni az excel, hogy megmondja egy form object-ről, mondjuk egy gombról azt, hogy benne van-e egy groupbox-ban, vagy rajta van-e egy formon?
Ha nem tudja ezt esetleg, akkor különböző - a groupbox méretére, illetve az objektum méretére és pozíciójára vonatkozó - feltételekkel meg lehet oldani?
Van esetleg ettől eltérő javaslata valakinek erre a feladatra?

Köszönöm a segítséget!

(#32044) Fferi50 válasza aviator (#32043) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az Excel nem tud ilyet, csak a VBA (a makró).
Makróban a Control.Parent tulajdonsága visszaadja, hogy melyik objektum az adott vezérlő "szülője".
Pl, ha egy Userformon létrehozol egy Frame-et, majd abba beleteszel vezérlőket, akkor
Userform1.Controls(1).Parent is Userform1.Controls(0) igaz értéket ad vissza, mert az első (0 indexű) vezérlő a Frame és a második (1 indexű) vezérlő a Framen belül van.

Ezzel kicsit még ügyeskedve, minden vezérlőről megtudhatod, hova tartozik.

A vezérlők különböző tulajdonságai - mérete, színe, rajta levő vezérlők száma stb.szintén lekérdezhető a VBA-ban. Javaslom a HELP tanulmányozását.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32045) aviator válasza Fferi50 (#32044) üzenetére


aviator
tag

Köszönöm szépen a választ. Tudsz ajánlani esetleg a help-en kívül olyan irodalmat aminek a segítségével a VBA-nak az excel-en belül történő alkalmazásába jobban bele tudnék merülni.

(#32046) Fferi50 válasza aviator (#32045) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Összefüggő" irodalmat én még nem találtam (igaz,nem is nagyon kerestem) a Kovalcsik könyvön kívül. Sokat segít a makrórögzítés - bár abba elég sok felesleges művelet is bekerül, van pár jó fórum, A Microsoft MSDN, MS expertek fórumai.
Keresni kell a neten és találsz biztosan használhatót kérdés specifikusan.

Üdv.

(#32047) Mittu88 válasza adamssss (#32037) üzenetére


Mittu88
senior tag

3 éve excelezem, de már az első év után alap volt, hogy ha egy képlet másolásakor nem számol, ellenőrzöm az automatikus számolás funkciót. Máskor ne írd le, hogy milyen múltad van, mert félrevezető lehet. Tesla93 fórumtárs is félve kérdezett rá, hogy nem-e egy alap dolog miatt van gondod.

Bocs, csak "kitört" belőlem.

(#32048) bsh


bsh
őstag

üdv,
ez miért nem találja meg a keresett értéket a B:C oszlopokban?
vv = Application.Match(Trim(Me.Cells(SelectedRow.Row, LZNR)), KLM.Range("B:C"), 0)
ha B:B-ben vagy C:C-ben keresem, akkor megtalálja, de így B:C-ben nem, pedig elvileg kéne neki, nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#32049) nemlehet


nemlehet
őstag

Sziasztok!

Egy táblában egy olyan feltételes formázásra lenne szükségem, hogy ha hivatkozás (gépen lévő dokumentumra) van a cellában akkor formázza meg egy adott értékre. Elvileg van egy HIVATKOZÁS nevű függvény, de nekem minden körülmények között IGAZ értéket ad vissza, ha üres a cella akkor is. Szóval én csinálok valamit rosszul, vagy ez a függvény nem erre van (a súgó szerint de). Vagy egyáltalán ezt meg lehet oldani amit akarok?

A titkárnő Mucikának nem jó, hogy csak kék lesz és aláhúzott mert olyan hülye, hogy nem veszi észre azért kéne valami ordító piros. A feltételes formázás része már megy, csak ez a függvény nem működik valamiért.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#32050) bsh válasza nemlehet (#32049) üzenetére


bsh
őstag

miért kell ehhez felt formázás? csak simán módosítsd a hivatkozások formátumát (szín, betű, méret, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.