Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) Polllen válasza Fferi50 (#33424) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez biza nálam is működik! :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33452) Fferi50 válasza Polllen (#33451) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Remélem láttad a Delilával történt levelezésünkben levő javítást, azaz a teljes B oszlopot (B:B) kell venned B1 helyett.

Üdv.

(#33453) Polllen válasza Fferi50 (#33452) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az működik! ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33454) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Szeretném, ha az Excel automatikusan színezne egy cellát, nem tudom ez megoldható-e abban a formában, ahogy szeretném. A cellában egy átlag szerepel, és azt szeretném, hogy ha ez a szám 11nél nagyobb, akkor zöld legyen, ha kisebb, akkor piros. Arra már rájöttem, hogy makrókat kell hozzá használni, de sajnos nem vagyok ebben jártas. Abban sem vagyok biztos, hogy azt a cellát, amiben a képlet van, lehet-e színezni így, ha nem, akkor maximum megoldom úgy, hogy máshova teszem ezt az átlagot, és ezt a cellát aszerint színezem be.

Excel 2013-at használok.

[ Szerkesztve ]

(#33455) HREH válasza petyus_ (#33454) üzenetére


HREH
senior tag

Szia!
Feltételes formázásnál meg tudsz adni egy cellaértéket, ha annál kisebb/nagyobb/egyenlő, akkor milyen színűre színezze be. Semmilyen makró nem kell.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#33456) Delila_1 válasza petyus_ (#33454) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erre való a feltételes formázás.
A képen az E4 cellára adtam meg a feltételt. Szintén ezen a cellán állva add meg a másik feltételt. Ott a képlet =E4<11, a Formátumnál beállítod a piros kitöltést.

Szerk.: közben kaptál másik választ is. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33457) petyus_


petyus_
senior tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek :)

(#33458) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Sziasztok. Numbers ről kellene átáljak excel re. Birkozom vele.... :/ Valaki lenne olyan kedves pár dolgot segítene ? Egy egyszerű táblázatot kellene össze dobjak a munkámhoz excel ben mivel akinek szánom a numbers által készített filet nem tudja megnyitni modosítani.
köszi :) :R :R

Just Ride KTM

(#33459) HREH válasza moya#no1 (#33458) üzenetére


HREH
senior tag

Kicsit pontosabban, milyen segítség kellene?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#33460) moya#no1 válasza HREH (#33459) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Anumbersben beirtam az első dátumot cellában beállitotttam a formatumot, az egész oszlop automata kitöltés és megcsinálta az egész hónapot. Valahogy excel be csak az évek gyanapodtak :D
meg egy két ha fügvényes megoldás kellene a táblázatba azokat viszont már az évek alatt elfelejtettem :)
:B :B

Just Ride KTM

(#33461) Agostino válasza moya#no1 (#33460) üzenetére


Agostino
addikt

ha a sorok számával nő az évek száma, azaz nő a cella értéke lefelé haladva, akkor csak annyit kell tenni a kitöltés után, hogy az utolsó cella jobb alsó sarkában az "automatikus kitöltési lehetőségeknél" a "cellák másolása" legyen kiválasztva, nem pedig a "kitöltés adatsorral".

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33462) moya#no1 válasza Agostino (#33461) üzenetére


moya#no1
aktív tag

ejj és tényleg köszi :) :R :R lenne még pár kérdésem :U :U
hogy tudom azt kiszámoltatni hogy mondjuk ha az érték 0-30 között van akkor ne adjon hozzá az eredményhez, de ha mar 31 vagy több akkor a többletet adja hozzá az eredmányhez ? :U :B

0-30 0
31 1
32 2
.
.
.

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#33463) moya#no1


moya#no1
aktív tag

Vagy ez miért lehet, hogy beállitom a cellánál a dátum formátumot, és csak a hétfő és a keddet tudja modositani többi az hibás ?

Just Ride KTM

(#33464) Fferi50 válasza moya#no1 (#33463) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Oszlopszélessséget próbáltál már állítani? - kezdőlap - formátum - automatikus oszlopszélesség.

Üdv.

(#33465) Fferi50 válasza moya#no1 (#33462) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

=HA(A1<31;A1;A1+(A1-30))
vagy
=HA(A1<31;0;A1-30)

mivel nem volt egybevágó a szöveges kérdésed a példával.

Üdv.

(#33466) moya#no1 válasza Fferi50 (#33464) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Szia köszi a segítséget :R :R
Viszont most csak a vasárnapot ismétli :F

kicsit nehéz nekem ez az excel nyelv :U
úgy szeretném, hogy B + 2xC = D ( és ha a D 30fölött van azt az E mezőben kimutatja hogy mennyi a plussz és az F ben már az Ex200 al való összeget irja ki :B :B

[ Szerkesztve ]

Just Ride KTM

(#33467) Fferi50 válasza moya#no1 (#33466) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha a cellaformátumot beállítod dátum-ra és "hosszúra" - jobb egérgomb és a mintából kiválasztod a napot is tartalmazót, majd a cella jobb alsó sarkát megfogod és továbbhúzod, akkor növelnie kellene a dátumot.

"úgy szeretném, hogy B + 2xC = D ( és ha a D 30fölött van azt az E mezőben kimutatja hogy mennyi a plussz és az F ben már az Ex200 al való összeget irja ki "

Egyszerűen csak le kell ezt képletezned:
D1 cella képlete =B1+C1*2
E1 cella képlete =HA(D1>30;D1-30;0)
F1 cella képlete =E1*200
A képletek az oszlopkban lehúzhatók.

Ha jól értettem a feladatot.

Üdv.

PS. Szerintem sokat segítene a HELP/SÚGÓ böngészése.

(#33468) moya#no1 válasza Fferi50 (#33467) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Nagyon szépen köszi :R :R :R :R

Just Ride KTM

(#33469) moya#no1 válasza Fferi50 (#33467) üzenetére


moya#no1
aktív tag

A súgóban 1 et nem találok, Hogy hogy tudom alkalmazni azt hogy pld: 2016.12.01-2016.12.31 ig csak a munkaszüneti napokat jelenítse meg ? :U

Just Ride KTM

(#33470) kezdosql


kezdosql
tag

Segitseget kernek, hogyan tudok egymasra epitett feltetelvizsgalatokat es keresest folytatni.

Neki kellett allnom excel 2000-ben irni par szamitast, de egyre bonyolultabb feladatokat soznak a nyakamba.

Peldaul van egy hosszu lista, A_B_C oszlopokba bevittek adatokat.
Vizsgalni kell, hogy A oszlopban levo datum milyen savba esik,
a B es C oszlopban levo karakterek utolso ket karakteret D oszlopba kell masolni,
majd egy masik tablazatban meg kell keresni, hogy a D oszlopban levo karakter hol szerepel
es kiiratni E oszlopba a tablazat sor es oszlop fejleceben levo kodokat.
(pl. a tablazat oszlopai A-Z kozottiek, a sorai 1-25 szamuak, akkor az uj adat pl. J09 legyen)

Masik valtozat, amikor a B es C oszlopban levo adatok a tablazat sor es oszlop adata
es a metszespontjukban levo adatot kell megkeresni es beirni E oszlopba.

Harmadik valtozatban egy kulon tablazatot kell letrehozni a D oszlop adataibol, mellette
egy szammal, hogy az adott elem hanyszor fordul elo.

Helpben megtalaltam, hogy a flookup es vlookup kell tablazatban keresesre, csak a formaval vannak gondok, illetve azzal, hogy hogyan tudok neki feltetelvizsgalatot megadni, illetve forditva keresni benne.

(#33471) Delila_1 válasza moya#no1 (#33469) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adj feltételes formázást az oszlopra. A képlet (címsort feltételezve, mert a címsor kell a szűréshez)

=hét.napja(A2;1)>5

Ez az általad megadott színűre állítja a cellák hátterét. Szűrsz a színre, és csak a hétvégék látszanak.
A többi dátumot eltüntetheted, ha a színezés nélküliekre szűrsz, majd a látható sorokat törlöd, és visszaállítod a szűrőt "mind"-re.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33472) Delila_1 válasza kezdosql (#33470) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez így eléggé összetett, és nehezen követhető. Világosabb lenne, ha kitennéd a füzetet egy elérhető helyre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33473) moya#no1 válasza Delila_1 (#33471) üzenetére


moya#no1
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :R :B

Just Ride KTM

(#33474) Delila_1 válasza moya#no1 (#33473) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33475) b3n1t0 válasza G.A. (#33450) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Szia, ezt találtam alternatív megoldásként, ez a kód mehet a Thisworkbook-ba:

Private Sub Workbook_Open()

Application.OnTime Now(), "OpenWkbkEvent"

End Sub

ez pedig Module-ba:

Public Sub OpenWkbkEvent()
With ThisWorkbook
.RefreshAll
.Save
End With
Dim mysec As Integer, msg As String
mysec = 5 'Seconds
msg = "This Workbook would close in " & mysec & _
" seconds." & vbLf & "Press ok to terminate the timer."

With CreateObject("WScript.Shell")
Select Case .Popup(msg, mysec, "Info", 0)
Case 1
Exit Sub
End Select
End With
'ThisWorkbook.Close True
End Sub

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#33476) kezdosql válasza Delila_1 (#33472) üzenetére


kezdosql
tag

Feltettem ide adatbevitel 2 verziojaval:
book1

(#33477) Delila_1 válasza kezdosql (#33476) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem azt küldted, ami az eredeti kérdésedben szerepel.

"Vizsgalni kell, hogy A oszlopban levo datum milyen savba esik" Hol van a füzetben dátum?

A csatolt füzet J4 cellájának a képlete: =FKERES($I4;$A$4:$D$84;4;0)
A K4-é: =FKERES($I4;$A$4:$D$84;2;0) & FKERES($I4;$A$4:$D$84;3;0)

Nálad az FKERES megfelelője a VLOOKUP függvény.

A D20:D23 területet kijelölve írd be a képletet: =GYAKORISÁG(D4:D8;A20:A23), majd Shift+Ctrl+Enter-rel vidd be.

A Gyakoriság függvény angol megfelelője a FREQUENCY.

Mit kell kezdeni a 2.táblával?

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33478) kezdosql válasza Delila_1 (#33477) üzenetére


kezdosql
tag

Nem azt küldted, ami az eredeti kérdésedben szerepel.

Ceges adatokat nem adhatok ki, csinaltam egy egyszeru semat.

"Vizsgalni kell, hogy A oszlopban levo datum milyen savba esik" Hol van a füzetben dátum?

Rajottem, hogy nem fontos, tartomanyban kell keresni, tehat ugyanugy lookup-pal kell megoldani.

Csinalok majd egy tablazatot datumkezd es datumvege oszlopokkal, es azt kell majd megnezni, melyik sorba esik a keresett datum, es egy harmadik oszlopban lesz a kategoria kodja, amit vissza kell adnia.

A csatolt füzet J4 cellájának a képlete: =FKERES($I4;$A$4:$D$84;4;0)
A K4-é: =FKERES($I4;$A$4:$D$84;2;0) & FKERES($I4;$A$4:$D$84;3;0)

Ezt nem ertem, a 2.tabla a12-d15 tartomanyban van a peldaban

Nálad az FKERES megfelelője a VLOOKUP függvény.

igen.;)

A D20:D23 területet kijelölve írd be a képletet: =GYAKORISÁG(D4:D8;A20:A23), majd Shift+Ctrl+Enter-rel vidd be.

A Gyakoriság függvény angol megfelelője a FREQUENCY.

Koszonom!

Mit kell kezdeni a 2.táblával?

Ja, azt hittem, leirtam, akkor ismet:

ketfele adatbeviteli tipus van, 1.tabla es 1a.tabla, a D es K oszlopokban levo adatokat a
2.tabla alapjan kell kikeresni.

D oszlopnal a 2.tabla oszlop es sor pozicioihoz tartozo cella erteket,
K oszlopnal az ellentetjet, hogy a cellakban melyik ertekhez melyik oszlop-sor tartozik.

2.tablaban ertelemszeruen minden cellaban egyedi ertek van, nem szerepel semi ketszer.

A 3.tabla-ra megkaptam a megoldast, koszonom.

(#33479) TRob1


TRob1
veterán

Sziasztok!
Lehet hogy alap ez a képlet, de sajna nem vagyok nagy Excel-es. :)
Olyat kérdeznék, hogy:
Van egy táblázat, nevekkel, mellettük több oszlopban többféle számokkal, vagy épp üres mezőkkel. És én az utolsó oszlopba ki szeretném íratni, hogy ha egy bizonyos oszlopban van érték (O oszlop), akkor írja ki nekem az illető nevét ( =HA(O16>0;H16;" ") ), de ha az érték nagyobb mint 1, akkor már írja a név mögé azt is hogy mennyi (pl: Tóth Béla (2db) )
És ha megvan ez az oszlop, szeretnék belőle egy listát kinyerni, az oszlopban lévő üres cellák nélkül. Magyarán: egy névlista, mögötte jelölve ha 1nél több darab. :B
Előre is köszi ha vki segít. :R

szerk: A névlista úgy is jó, ha vmi irányított kimásolás/beillesztéssel Word-be tehető (van ugye beillesztés csak a szöveg megőrzésével, csak épp ott az összes üres sor is a nevek közt)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#33480) Delila_1 válasza kezdosql (#33478) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A D4-es cella képlete

=INDEX($A$12:$D$15;HOL.VAN(C4;$A$12:$A$15;0);HOL.VAN(B4;$A$12:$D$12;0))

=INDEX($A$12:$D$15,MATCH(C4,$A$12:$A$15,0),MATCH(B4,$A$12:$D$12,0))

ezt kell lemásolnod D8-ig.

K3-ba

=HA(DARABTELI($B$13:$B$15;J4)>0;"A" & HOL.VAN(J4;$B$13:$B$15;0);HA(DARABTELI($C$13:$C$15;J4)>0;"B"&HOL.VAN(J4;$C$13:$C$15;0);HA(DARABTELI($D$13:$D$15;J4)>0;"C"&HOL.VAN(J4;$D$13:$D$15;0))))

=IF(COUNTIF($B$13:$B$15,J4)>0,"A" & MATCH(J4,$B$13:$B$15,0),IF(COUNTIF($C$13:$C$15,J4)>0,"B"&MATCH(J4,$C$13:$C$15,0),IF(COUNTIF($D$13:$D$15,J4)>0,"C"&MATCH(J4,$D$13:$D$15,0))))

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33481) Delila_1 válasza TRob1 (#33479) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(O16>0;H16 & " (" & O16 & " db)";"")

Szűröd a képletet tartalmazó oszlopot úgy, hogy ne mutassa az üreseket, majd másolod a szűrt állományt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33482) TRob1 válasza Delila_1 (#33481) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi szépen. :R

ui: Eredetileg úgy gondoltam hogy csak az 1-nél többnél írja a darabszámot, de így is tökéletes. :R

¤ R'n'R ¤

(#33483) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Adott a képen is látható táblázat (A2:G8), a felsorolt címek közötti távolságok vannak beírva.

F13 cellába azt az értéket szeretném megjeleníteni ami (A13:C13) utazási sorrendjéből kijönne.
A számítás eredménye 42+62,1= 104,1km kellene hogy legyen.

A segítséget előre is köszönöm!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#33484) botond2225


botond2225
csendes tag

Sziasztok,

2013-as HUN excelben hogyan lehetne megoldani azt, hogy ha egy bizonyos értékű a cella, akkor törölje ki, üres cella legyen az értéke?
Van képlet, vagy makrós megoldás rá?
Köszi a segítséget előre is.

(#33485) lmate96


lmate96
újonc

Sziasztok!

Valki tud segíteni excelben. Fontos lenne nagyon. Kérem szépen írjon egy privát üzit aki tud.

(#33486) Delila_1 válasza TRob1 (#33482) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nulla értéknél csak a nevet írja a

=HA(O16>1;H16 & " (" & O16 & " db)"; H16)

képlet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33487) Delila_1 válasza Smogus (#33483) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az F13 képlete

=INDEX(A2:G8;HOL.VAN(B13;A2:A8;0);HOL.VAN(A13;A8:G8;0))+INDEX(A2:G8;HOL.VAN(B13;A8:G8;0);HOL.VAN(C13;A2:A8;0))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33488) Delila_1 válasza botond2225 (#33484) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legegyszerűbb lenne, ha a meg nem engedett értéket be sem vihetnéd a cellába. Erre való az érvényesítés.

Ha viszont már bevitt értékekről van szó, akkor makró szükséges hozzá.

Mindkét esetben kicsit konkrétabb meghatározás kellene ahhoz, hogy segíteni tudjunk.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33489) Delila_1 válasza lmate96 (#33485) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Excel segítségével számtalan feladatot lehet megoldani. Írd meg, miféle segítség kellene, vaktában nem lehet elvállalni semmit.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33490) Delila_1 válasza Smogus (#33483) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Volt egy hiba a 33487-esben. Kijavítottam, és átírtam úgy, hogy másolni tudd a képletet lefelé.

=INDEX($A$2:$G$8;HOL.VAN(B13;$A$2:$A$8;0);HOL.VAN(A13;$A$8:$G$8;0))+INDEX($A$2:$G$8;HOL.VAN(B13;$A$2:$A$8;0);HOL.VAN(C13;$A$8:$G$8;0))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33491) Smogus válasza Delila_1 (#33490) üzenetére


Smogus
őstag

Delila köszönöm szépen!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#33492) Delila_1 válasza Smogus (#33491) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33493) lappy


lappy
őstag

Sok Boldog Karácsonyt a fórum látogatóinak

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33494) lmate96


lmate96
újonc

Sziasztok!

Valaki kérem segítsen. Hogy kell azt megcsinálni, hogyha én a pirossal jelölt mezők bármelyikét módosítom, akkor a kékkel kapott mezőben az eredmény magától változzon.
Tehát, a termékszám, rendeléssám, létszám, pickrate idő is változik. Akkor megkapom a bevásárolt termékeket.
Ezt hogy lehetne megcsinálni ?
Valalaki tudna segíteni képlettel.
Nagyon köszönöm.

(Az adatok csak példák)

[ Szerkesztve ]

(#33495) Agostino válasza lmate96 (#33494) üzenetére


Agostino
addikt

igazából nem látom át mi függ össze mivel, de a HA (angol excel: IF) függvényt kezdeném el nézegetni. fentebb pont volt érintve más példákban

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33496) dfilpo


dfilpo
csendes tag

Sziasztok!

Következőt szeretném megoldani: Adott egy táblázat, amit soronként szeretnék lementeni külön excel fájlba úgy, hogy az első sor (oszlopok neve) mindegyikben benne legyen. Megoldható valamilyen egyszerűbb módon, mint egyesével másolgatni, új excelt nyitni, majd lementeni?

Köszönöm

(#33497) Delila_1 válasza lmate96 (#33494) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ezt úgy kell érteni, hogy a felső táblázatban a bevásárlás kezdete pl. 8 óra, akkor az alsó táblázatba a 8 órás sorba (14.) írja be a vásárolt mennyiséget (pickrate)?

Illetve, ha már van a 14. sorban valami érték, az újonnan beírtat adja hozzá?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33498) lmate96


lmate96
újonc

Igen, így kellene.

(#33499) Delila_1 válasza lmate96 (#33498) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyszerűbb, ha felteszem a fájlt.

Nem véletlenül írtam az A14:A24 tartományba csakis időpontokat, a szöveges részt elhagyva, mert a B5 értéket kell a makrónak megkeresni ebben a tartományban.
Beírod a B5 és B8 cellákba a két értéket, majd megnyomod a gombot.

Szerk.: több terméknél más a helyzet, illetve a makró.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33500) lmate96 válasza Delila_1 (#33499) üzenetére


lmate96
újonc

Köszi szépen, ez eddig szuper, de csak 9 óráig megy a makró. Ha bev kezdetét átírom mondjuk 10 órára akkor kidobja, hogy nincs ilyen érték.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.