Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34701) slashing válasza pigster (#34698) üzenetére


slashing
senior tag

Kipróbáltam működik, ez így jobb egy fokkal mert nem fix fájnevet használ :C

Public myappid As String
Sub PDFbolMasolo()
myappid = ActiveWindow.Caption

Dim AdobeReader As String
Dim StartAdobe

AdobeReader = "c:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat Reader DC\Reader\AcroRd32.exe"
pdffajl = "C:\pdf\test.pdf"

StartAdobe = Shell("" & AdobeReader & " " & pdffajl & "", 1)

Application.OnTime Now + TimeValue("00:00:02"), "PDFmasolas"

End Sub

Private Sub PDFmasolas()

SendKeys ("^a")
SendKeys ("^c")

Application.OnTime Now + TimeValue("00:00:2"), "PDFbeillesztes"

End Sub

Private Sub PDFbeillesztes()

AppActivate myappid

Range("A1").Activate
SendKeys ("^v")

End Sub

(#34702) Csukics válasza sztanozs (#34692) üzenetére


Csukics
újonc

Szia, köszi a tippet, mindenhol a magyar volt megadva, végül a beállítások/speciálisban átírtam a jelölőket. De ha nem segítesz, eddig se jutok, úh köszi mégegyszer! :D :R

(#34703) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Hali!

Szeretném azt megoldani, hogy a B oszlop celláinak a tartalma az adott cella mellett lévő oszlopokba legyenek szétosztva.

Tehát pl. a B1-ben van egymás alatt a 0 100000 0 0 0 0. Ezt szeretném oszlopokra szétbontani azonos soron belül. Elvileg erre való a szövegből oszlop automatikus funkció, de sajnos nem működik. LibreOffice alatt felismeri, hogy mik a határoló elemek a számok között, de nem vízszintesre töri, hanem függőlegesen hozza létre a cellákat. Ez így nem jó. A Microsoft Office pedig nem ismeri fel a határoló elemeket, ő úgy látja, hogy ez 0100000000.

Ez sem jó. Tudnom kellene, hogy milyen karakter van a cellán belül lévő sorok végén. Régen valaki itt írt egy képletet, ami kiolvassa, hogy milyen nem látható karakter/szöveghatároló van a számok végén. Nem tudja valaki véletlenül mi az?

[ Szerkesztve ]

(#34704) sztanozs válasza tonermagus (#34703) üzenetére


sztanozs
veterán

Tagolt, Speciális elválasztó: CTRL+J

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34705) tonermagus válasza sztanozs (#34704) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Isten vagy! Tökéletes!

Ezt honnan a fenéből tudtad fejből ? :D Vagy az excel alapértelmezésben ezzel tagol?

(#34706) sztanozs válasza tonermagus (#34705) üzenetére


sztanozs
veterán

Google-fu: 4. találat

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34707) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Az alabbira kernek megoldast:

Adott ket kulon worksheet.
Az egyiken vezetek feladatokat es mindegyiknek van egy azonosito szama. sorszama.
A masikon vezetem az ezekhez tartozo issuekat.

Szeretnem ha az elson egy kulon oszlopban tudnam jelezni mondjuk egy pipaval, vagy kis zaszloval ha az adott feladathoz van a masik worksheeten rogzitve issue.
Conditional formattingot neztem, de nem talaltam olyan megoldast amivel tudnek hivatkozni a masik worksheet adott oszlopara.
Koszonom.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34708) sztanozs válasza Gravity1234 (#34707) üzenetére


sztanozs
veterán

Tudsz, ott van pl a vlookup is:
=NOT(ISERROR(VLOOKUP($A2,Sheet2!$A:$A,1,0)))

- Az $A2 az a cella az adott sorban - ahol a kijelölt (formázott) terület kezdődik - amelyiket ellenőrzöl.
- A Sheet2!$A:$A az az oszlop amiben a másik sheeten vannak az ellenőrzött azonosítók.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34709) Gravity1234 válasza sztanozs (#34708) üzenetére


Gravity1234
tag

Vlookup-al neztem en is, ezzel amit irtal ezzel is, van amit nem talal meg, nem tudom miert.
Illetve nem True meg False ot szeretnek latni hanem kis zaszlot pl mint a conditional formattingban. Fancy weekly report lenne.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34710) sztanozs válasza Gravity1234 (#34709) üzenetére


sztanozs
veterán

Amit nem talál meg, ott elütés, formázási probléma (szám vs szöveg), vagy leading-ending space gond lesz.

Pipával:

Szabály:

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34711) Gravity1234 válasza sztanozs (#34710) üzenetére


Gravity1234
tag

Osszeneztem egyet IF-el ott latjak egymast, Vlookup nem.
Ugyanarra is formaztam oket, paste value only...

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34712) Delila_1 válasza Gravity1234 (#34711) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha If-fel összehoztad, az 1 vagy 0 érték helyett 079-es kódú karaktert írj (bal Alt, + a számbillentyűzeten 079, az idézőjelen belül), és a betűtip. legyen Wingdings. Ez egy zászlócska.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#34713) sztanozs válasza Gravity1234 (#34711) üzenetére


sztanozs
veterán

A célcella lehet, hogy fixen TEXT-re (szöveg?) van állítva, lehet, hogy át kell tenni GENERAL-ra (általános?)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34714) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

van valami megoldas a kepen levo kerdesre?

Vannak adataim (B oszlop) amikben szurnom kell rengeteg szovegre (A oszlop). Csak pontos eredmeny erdekelne, tehat a "2" szurore csak a "valami2"-t adja vissza, a "valami22"-ot es egyeb kombinaciot ne.
Szurobol van vagy 300 ertekem, szoval kezzel kicsit hosszu lenne.

Koszi elore is!

(#34715) Gravity1234 válasza sztanozs (#34710) üzenetére


Gravity1234
tag

Ez mar alakul, de nem akarok zaszlot latni minden sorban csak ahol egyezik az ID.
Csak meg akarom flagelni az overview worksheeten ha van az issue tracker sheetemen ugyanahhoz az ID hoz issue rakva.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34716) sztanozs válasza Gravity1234 (#34715) üzenetére


sztanozs
veterán

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34717) Gravity1234 válasza sztanozs (#34716) üzenetére


Gravity1234
tag

Ok megvan. szuper, pontosan ezt szeretnem, mar cask arra kene rajkonni miert nem talal meg mindent.....

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34718) #36268800 válasza #36268800 (#34700) üzenetére


#36268800
törölt tag

Erre valaki megoldást? :)

(#34719) sztanozs válasza Gravity1234 (#34717) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen azonosítód van? Szám vagy szöveg, vagy kevert?
- Lehet, hogy nem adtad meg az egész range-edt amiben keresel
- Lehet az is, hogy nem fixáltad a range-et, ezért ahogy "megy lefelé" a függvény, úgy mászik el a keresett tartomány is:
CountIf(Sheet2!A1:A9, A2) - ezt csinálja, ha lehúzod:
C3 =COUNTIF(Sheet2!A2:A10,Sheet1!A3)
C4 =COUNTIF(Sheet2!A3:A11,Sheet1!A4)
C5 =COUNTIF(Sheet2!A4:A12,Sheet1!A5)
...
C100 =COUNTIF(Sheet2!A99:A107,Sheet1!A100)

ehelyett ez kell:
COUNTIF(Sheet2!$A$2:$A$9,Sheet1!A3)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34720) sztanozs válasza #36268800 (#34718) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen formában van meg a köridő, honnan jön?

Ha excel idő van (1.0 = 1 nap; 0.000694 = 1 mp) akkor a cella formázáshoz ezt állítsd be (perc:másodperc.ezred):
[mm]:ss.000

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34721) Gravity1234 válasza sztanozs (#34720) üzenetére


Gravity1234
tag

=COUNTIF([[PPM ID ]],'Issue tracker'!B4:B18)
Nalam igy van.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34722) #36268800 válasza sztanozs (#34720) üzenetére


#36268800
törölt tag

Én mértem a telefonommal. Simán szeretnék begépelni 30 db időtartamot és átlagot vonni belőlük. Ebben az esetben hogyan? Mert hasonló formátumot meg akartam adni, de nem sikerült megoldanom a problémát.

(#34723) sztanozs válasza Gravity1234 (#34721) üzenetére


sztanozs
veterán

Ez kell helyette:
=COUNTIF([[PPM ID ]],'Issue tracker'!$B$4:$B$18)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34724) Gravity1234 válasza sztanozs (#34723) üzenetére


Gravity1234
tag

Igen kozben megheggesztettem erre, igy se talalja az egyiket.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34725) sztanozs válasza #36268800 (#34722) üzenetére


sztanozs
veterán

Bevitelnél is működnie kell, én pont most próbáltam, csak állítsd be a formázást megfelelően:

Mondjuk bevitel után a cella értékben már nem a formázott érték látszik, de a háttérben lebegőpontos számban tárolja az időt:
69:12.123 == 0.048056979

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34726) Gravity1234 válasza sztanozs (#34723) üzenetére


Gravity1234
tag

Hmmm most felfedeztem valami furcsat, mert hogy igy se mukodik.
Gondoltam proba kedveert elkezdek az issue tracker reszben nevinni ID-ket, hogy azokat latja e. Erre nem az tortent hogy az adott ID-et flageli be, hanem mintha updatelne egyet az overview reszen es megjelenik ami eddig hianyzott. Ha bevittem egy ujat akkor megjelent az egyel elotte levo....
Per pillanat 10 darab tevekenysegem van 10 ID-val. Ezeket az ID-kat betetem data validation alatt listaval az issue trackerbe hoyg ott legordulobol valaszhato legyen.
Az elso 3-nal hoz talalatot az overview resznel, utana pedig cask ha az issue trackerben frissitgetek, de mindig egyel kesik kb. Nem tudom ez ertheto e igy.

Tehat az overview sheeten a 10 kozott nem ugy flageli be ahol valoban ID egyezes van (ahogy en szeretnem). that ha az 5. sorban levo ID nel van az issue trackerben ID talalt akkor ertelemszeruen az 5. sorban flageljen. Hanem fentrol lefele elkezd flageket tenni, de nem ID vel azonosan, cask mintha talalna talalatot a ket table kozott es a sorrendben kovetkezo sorba tesz egy flaget...

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34727) sztanozs válasza Gravity1234 (#34726) üzenetére


sztanozs
veterán

Baszki, fordítva adtad meg a paramétereket (előre kell amiben, utána amit) :D
Így a jó - persze nekem sem tűnt fel elsőre...
=COUNTIF('Issue tracker'!$B$4:$B$18,[@[PPM ID ]])

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34728) Gravity1234 válasza sztanozs (#34727) üzenetére


Gravity1234
tag

Mukodik..... :)) Nagyon koszonom.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34729) sztanozs válasza Gravity1234 (#34728) üzenetére


sztanozs
veterán

Cool :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34730) kezdosql


kezdosql
tag

Valamelyik ujabb Excelben van mar halmaz megjelenitesi lehetoseg?

(#34731) sztanozs válasza kezdosql (#34730) üzenetére


sztanozs
veterán

Wordben/PP-ban Bármelyik office termékben lehet csinálni, mint Smart Art: [link], viszont ugye ez nem kalkulál.

Viszont kalkulálva Excelben hogyan képzelnéd el a halmazokat? Mi alapján osztályozod? Hogy tudod megjeleníteni az elemeket?

De ezt találtam neked: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34732) Daughtry93


Daughtry93
újonc

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy adott egy exel tábla sok adattal munkalapokra osztva (minden nap egy új munkalap). Van egy összefoglaló lap is benne. A kérdésem arra irányulna hogy meg lehet e azt oldani valahogy hogy automatikusan belevegye az összesítőbe az újonnan hozzáadott munkalapot. Az értékek mindegyik ws-en ugyanabban a cellában vannak.
Előre is köszi a választ! :-)

(#34733) Gravity1234 válasza sztanozs (#34729) üzenetére


Gravity1234
tag

No had bonyolitsam tovabb, mert tegnap ahogy meglettem vele, mar eszre is vettem hogy meg kene pluszban valami.

Ugye most megtalalja az overview es issue tracker kozott az azonos ID ket es azt be is flageli. Viszont az a bajom, hogy nyilvan egy issue lehet nyitva, folyamatban vagy mar lezarva. Per pillanat ugye ezt nem veszi figyelembe igy felrevezeto ha beflagelek olyan itemet ahol mar closed az a problema.
Tehat azt hogyan tudom megcsinalni hogy az issue trackerben ha van kozos talalat ID-re, cask azokat flagelje be amiknel a status closed?
Koszi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34734) géeles


géeles
aktív tag

Sziasztok!
Mai dátumot szeretném úgy a cellába tenni, hogy kettő kattintással, vagy kiválasztva legördülőbő(lényeg ne kelljen bepötyögni), de úgy hogy ne frissüljön később...
És lehetőleg ez a google sheets is megértse.
Lehet ilyet?
:R

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#34735) Fferi50 válasza géeles (#34734) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Magyar Excel 2016-ban Ctrl+ 0 (Nulla a felső számsorban).

Más verzióknál keresd a Help-ben a billentyűparancsok címszó alatt.

Üdv.

(#34736) Sprite75


Sprite75
tag

Sziasztok

Van nálunk egy rendelésfelvevő táblázat amihez már nagyon sok segítséget kaptam tőletek amikor készült.
Tavaly szeptember óta tökéletesen működik.

Van benne egy összesítő lap amit naponta többször is nyomtatnak, akár óránként.
Ezt szeretném megszüntetni, hogy csak erről a lapról egy PDF készüljön egy másik PC megosztott mappájába, és ne kelljen feltétlenül nyomtatni.

Barkácsoltam hozzá az alábbi makrót, de azt nem tudom benne megoldani, hogy a készülő PDF file neve tartalmazza a mai dátumot és az óra percet (pl ilyen formátumban 2017.03.30.11.25.pdf)
Jelenleg ha az A44 cellába kézzel beírom így a dátumot és az órát akkor működik, viszont ha =MOST() -al akarom megcsinálni akkor Run-time error hibát kapok.
Próbáltam a barátom (google) által kidobott mások által írt makrókból ilyet vadászni de csak nem sikerült magamnak úgy módosítani, hogy jó legyen
Szóval a kód a következő

Sub PDFment()
'
' PDFment Makró

ActiveSheet.ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:="\\TICKETNYOMTATO\Megosztott\Rendelés\" & Range("A44").Value _
, Quality:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas _
:=False, OpenAfterPublish:=True

End Sub

Át tudná ezt valaki írni úgy hogy ez ilyen legyen a készülő file neve 2017.03.30.11.25.pdf

Előre is köszönöm szépen

(#34737) sztanozs válasza Gravity1234 (#34733) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem gond, pofonegyszerű:
=COUNTIFS(Table2[PPM ID],[@[PPM ID ]],Table2[Status],"Open")

Table2-be raktam a Sheet2-n levő táblázatot:
Sheet1 - Table1 Sheet2 - Table2

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34738) sztanozs válasza Sprite75 (#34736) üzenetére


sztanozs
veterán

Sub PDFment()
'
' PDFment Makró

ActiveSheet.ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:="\\TICKETNYOMTATO\Megosztott\Rendelés\" & Format(Now(),"yyyy.mm.dd.hh.mm") & ".pdf" _
, Quality:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas _
:=False, OpenAfterPublish:=True

End Sub

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34739) Sprite75 válasza sztanozs (#34738) üzenetére


Sprite75
tag

Köszönöm szépen.

Valami ilyet is próbáltam de lehet, hogy elírtam benne valamit mert nekem nem ment.
Ez viszont tökéletes.

(#34740) Gravity1234 válasza sztanozs (#34738) üzenetére


Gravity1234
tag

Ez alapjan megprobaltam, de egyetlen zaszlot se hoz fel.
=COUNTIFS('Issue tracker'!B4:B18,[@[PPM ID ]],'Issue tracker'!F4:F18,"Not started",'Issue tracker'!F4:F18,"Work in progress",'Issue tracker'!F4:F18,"Behind")

A satus 4 fele lehet, ebbol cask azt ne flagelje be ami closed, mind a harom masik esetben igen. Fenti alapjan probaltam, de ugyan hibauzenetet nem kapok de flagelni se fgalel.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34741) poffsoft válasza Sprite75 (#34739) üzenetére


poffsoft
addikt

=MOST() helyett a =SZÖVEG(MOST(), "éééé.hh.nn.óó.pp.")
kellett volna A44-be.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#34742) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Ezzel szenvedek =B8&"-"&TEXT((C8);"dd.mm.yyyy")
B8-ban =WEEKNUM(C8)
C8-ban dátum 27.03.2017 dd.mm.yyyy formátumban
Eredményben viszont csak ezt kapom 13-dd.00.yyyy ez helyett 13-27.03.2017

Mit csinálok rosszul?
Angol Excel 2007
köszi

[ Szerkesztve ]

(#34743) Sprite75 válasza poffsoft (#34741) üzenetére


Sprite75
tag

Igen megnéztem, így is jó lett volna.
Csak ha gondolkozni kell az már nálam problémás :)
Köszi azért neked is.

Íme a táblázat videóban. Tényleg köszönöm itt mindenkinek aki segített benne. :)

Rendelés táblázat

(#34744) lasarus1988 válasza csferke (#34742) üzenetére


lasarus1988
tag

Szia,

próbáld így: =CONCAT(B8,"-",TEXT(C8,"dd.MM.yyyy"))

(#34745) Gravity1234 válasza Gravity1234 (#34740) üzenetére


Gravity1234
tag

Mi lenne a megoldas?....mara kene...

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34746) csferke válasza lasarus1988 (#34744) üzenetére


csferke
senior tag

:(( sajnos így sem jó

Valahol a dátum formátumban vagy az átalakítás-ban lehet a hiba amit TEXT-ként kell kezelnie.

=B8&"-"&C8 így ez az eredmény 13-42821. A 42821 a megfelelő dátum száma 27.03.2017

[ Szerkesztve ]

(#34747) sztanozs válasza Gravity1234 (#34740) üzenetére


sztanozs
veterán

A countifs úgy működik, hogy mint az összes feltételnek meg kell felelnie... úgy kell megírni, hogy az összes feltétel teljesüljön...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#34748) Juditta_56 válasza csferke (#34746) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Tudom, bonyolult, de én így használom:
=ÖSSZEFŰZ(ÉV(C8);".";HA(HÓNAP(C8)<10;"0"&HÓNAP(C8);HÓNAP(C8));".";HA(NAP(C8)<10;"0"&NAP(C8);NAP(C8)))
Az angolban talán így van, de majd kijavítod, ha nem jó:
=CONCATENATE(B8,"-",IF(DAY(C8)<10,"0"&DAY(C8),DAY(C8)),".",IF(MONTH(C8)<10,"0"&MONTH(C8),MONTH(C8)),".",YEAR(C8))

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#34749) lasarus1988 válasza csferke (#34746) üzenetére


lasarus1988
tag

Az eredeti függyvényedben ';'-t használtál, de angol excelben sima ',' a függvény paraméterek elválasztója.

(#34750) sztanozs válasza Gravity1234 (#34740) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt a helyes függvény:
=SUM(COUNTIFS(Table2[PPM ID],[@[PPM ID]],Table2[Status],{"Not Started","Behind","Work in progress"}))

Vagy a tiéddel:
=SUM(COUNTIFS('Issue tracker'!$B$4:$B$18,[@[PPM ID ]],'Issue tracker'!$F$4:$F$18,{"Not Started","Behind","Work in progress"}))

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.