Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) nordican válasza poffsoft (#33746) üzenetére


nordican
tag

Még egy kérdés. Működik a dolog, bár magamtól nem sikerült, de úgy igen, hogy a tiédben lecseréltem az adatokat a sajátjaimra. Viszont nekem a listám több tételből áll (nem csak három), ezt hol tudom beállítani?

(#33752) kezdosql


kezdosql
tag

Lenne valakinek otlete, hogyan lehetne kulonbozo napokbol allo honapokat osszevetni egymassal excelben?

(#33753) Delila_1 válasza kezdosql (#33752) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hogy érted azt, hogy összevetni?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33754) poffsoft válasza nordican (#33751) üzenetére


poffsoft
addikt

A képletet kell tovább másolni lefelé, plusz az A oszlopba beírni a kívánt sorszámot.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33755) kikisell válasza poffsoft (#33747) üzenetére


kikisell
újonc

Ennyit lát a kolléga, amit ide beillesztettem képként. A fájl nevét kitakartam, nem publikus, de nem is érdekes, a kiterjesztés azért látszik, ez egy makrós sablon excel fájl.

Szóval egyszerre 1 felhasználó nyitja meg írásra is, azt mondja, a megnyitásnál nincs semmi gond, nem ír ki semmit a fájl, meg tudja nyitni, tud bele írni, csak a mentésnél kiabál vissza. Akik csak olvasásra nyitják meg, mert csak annyi kell nekik, hogy lássák az adatokat, és nyomtatni tudjanak belőle, azok igazából csak 1-1 másolatát nyitják meg, tehát nem is a fő fájlt. Ők időnként ráfrissítenek, hogy lássák a fő fájl aktuális adatait.

Még az jutott eszembe, hogy pont egyszerre megy valakinél a saját másolatának a frissítése a másik felhasználó mentésével és az kavarja össze a fájlt. Most minden esetre kipróbáljuk, ami eszünkbe jut.
Eddig ilyen nem volt, pár éve használjuk már, és most jelentkezik ilyen először. Ami változás történt a rendszeren a kezdetek óta, hogy új az Office csomag.

[ Szerkesztve ]

(#33756) poffsoft válasza kikisell (#33755) üzenetére


poffsoft
addikt

O.k.
Ebben nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#33757) _Smooth


_Smooth
senior tag

Sziasztok!

Adott az alábbi probléma, segítséget/ötletet kérnék.

Excel file-okban hiperhivatkozások, amelyek a könyvtárban lévő egyéb file-okra és könyvtárakra (illetve azok tartalmára) hivatkoznak.
Évváltás miatt a könyvtárak megnevezésében lévő évszámok megváltoztak, így a hivatkozások nem működnek.
Ez igazából kb 7 könyvtárnevet érint, de több száz linket. Nyilván egyszerűbb lenne 2016-ra visszaírni azt a 7 mappát, de az elég suta (főleg, majd 2020-ban).
Inkább kivenném az elnevezésből az évszámot, de ehhez is legalább egyszer újra kellene írni a hivatkozásokat.

Van valami lehetőség csoportos frissítésre?
Gondolkoztam olyanon, hogy ha kiolvasható egy cellába, akkor csak FKERES -> csere (és kitörlöm a 2016-okat), majd HIPERHIVATKOZÁS és CELLA függvénnyel visszaírom őket.

Mi lenne a módja a hivatkozás kiolvastatásának? Vagy van-e ennél gyorsabb, egyszerűbb megoldás?

Köszi előre is.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#33758) Delila_1 válasza _Smooth (#33757) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Csere funkcióval (Ctrl+h) cseréld ki az évszámokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33759) kezdosql válasza Delila_1 (#33753) üzenetére


kezdosql
tag

Max, min, atlag, stb. adatokat egy tablazatban, majd grafikonban latni.
Kozvetlenul nem tudom megcsinalni, mert 28-31 napok vannak, a nincs ertek helyett nulla erteket vesz es ezzel hamisitja az adatokat.:-(

(#33760) Delila_1 válasza kezdosql (#33759) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A MAX függvénnyel nem lehet gond.

Az E1:E15 tartományba írtam adatokat.

Minimum érték: =HA(DARABTELI(E1:E15;0)>0;KICSI(E1:E15;2);MIN(E1:E15))
Átlag: =ÁTLAGHA(E1:E15;">0")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33761) _Smooth válasza Delila_1 (#33758) üzenetére


_Smooth
senior tag

Igen, hülyeséget írtam. Nem FKEREST akartam, hanem a ctrl+f, illetve a csere (ctrl+h - megszokásból ctrl+f szoktam használni és átkattintok cserére).

De hiperhivatkozásban így nem fogja cserélni.
Ezért kéne valahogy kinyerni a link mökül a teljes elérési utat egy cellába, ott már működik ez a csere, majd onnan újra linket csinálnék belőle.
De van függvény arra, hogy az elérésiutakat kiszedjem?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#33762) Delila_1 válasza _Smooth (#33761) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kipróbáltam a cserét, mielőtt leírtam, és működött.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33763) _Smooth válasza Delila_1 (#33762) üzenetére


_Smooth
senior tag

Én is próbáltam már, mielőtt megkérdeztem volna... most is megnéztem, nem működik :/
Azt írja, nem talált cserélendő adatot (cellában csak a "link" felirat látszik, én meg a mögötte lévő hivatkozás útvonalát akarom módosítani).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#33764) Delila_1 válasza _Smooth (#33763) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Megint kipróbáltam, összejött.
Nem tudom, mi lehet Nálad a gond.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33765) kezdosql válasza Delila_1 (#33760) üzenetére


kezdosql
tag

Nem erted.:-(
Van evenkent 12 sorod, februar idonkent 28, kulonben 29 nap, a tobbi 30 vagy 31 adatot tartalmaz.
Ezeket kell osszevetni egymassal, de nem megy, mert kulonbozo hosszuak az adatsorok.:-(

(#33766) Delila_1 válasza kezdosql (#33765) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mit akarsz mivel összevetni?

Vannak a januári adatok az A1:A31 tartományban, és vannak a februáriak a másik lap A1:A28 tartományában. Mit, és hol akarsz ezekből kihozni?

Ez az összevetés nem elég konkrét megfogalmazás (szerintem).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33767) poffsoft válasza _Smooth (#33763) üzenetére


poffsoft
addikt

Képletben keres vagy értékekben?

[ Szerkesztve ]

(#33768) poffsoft válasza Delila_1 (#33766) üzenetére


poffsoft
addikt

Én sem értem.
Lehet darabtelivel soronként keresi a napok számát, és indirektel akar hivatkozni a tartomány(ok)ra? :-)

[ Szerkesztve ]

(#33769) Delila_1 válasza poffsoft (#33768) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kezdosql írt max, min, és átlag függvényekről, de hogy mi az összevetés, azt majd ezután határozza meg pontosabban, feltehetőleg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33770) _Smooth válasza Delila_1 (#33764) üzenetére


_Smooth
senior tag

Most kipróbáltam itthon is egy tesztlapon, itt se működik.

A metódus: jobbklikk, "Hivatkozás...", mappa betallóz, enter.
Na ennek az elérési útjában lévő szavak egyikét próbáltam cserélni, nem megy.
A táblákat én csak megörököltem, nem HIPERHIVATKOZÁS függvénnyel készültek (ha esetleg Neked ezért működne).

(#33767) poffsoft
Csak képletben engedi, nincs más opció.

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#33771) gregus021


gregus021
tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni egy makró létrehozásában!
Egy DVD gyűjteményból szeretnék táblázatot létrehozni, amely adott információkat automatikusan, IMDB adatok szerint cellákba ír ki. Lekérdezéssel sikerült manuálisan létrehoznom egy ilyen táblázatot, mellékeltem is a fájlt, de sajnos nem sikerül automatizálnom a folyamatot.
Készítettem egy makrót, ami megkettőzi a korábbi lekérdezést, egy adott cella értékére változtatja a lekérdezés nevét, majd hozzáfűzi azt a korábbi lekérdezésekhez, de nem sikerült egy adott cella értéke alapján megváltoztatni a lekérdezéshez tartozó linket. A teljesen ideális megoldás az lenne, ha az A oszlopba egy cellában megadott szöveg alapján kerülne a film kézzel beírt, magyar címe, mivel ez nem lekérdezhető IMDB-ről, így a mostani adatok egy oszloppal jobbra csúsznának. A második munkalapon mellékeltem, mi az elképzelés, ahonnan a makró felhasználná az adatokat. Ezek a cellák lehetnek konstansok, minden filmnél átírnám a cellák értékeit, tehát csak a makró futásáig lenne lényeges a tartalmuk.
Mellékeltem egy videóban, manuálisan hogyan adom hozzá a filmeket a listához.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33772) kezdosql válasza Delila_1 (#33766) üzenetére


kezdosql
tag

Egyszeru havi osszeveteseket, nem ertem, mit nem lehet ezen erteni. :((
Barmelyik havi adatot ossze lehessen hasonlitani barmelyik havival es grafikonban abrazolni, de nem lehet, mert kulonbozoek a napok szamai, ha mindet 31-re veszem, akkor azokat nullanak veszi.

(#33773) Fferi50 válasza kezdosql (#33772) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Egyszeru havi osszeveteseket, nem ertem, mit nem lehet ezen erteni."

Például azt, hogy milyen módon szeretnéd az összehasonlításokat elvégezni. Havi összes értékeket, napi átlagos értéket, átlagtól való eltéréseket, trendeket stb.
Vagy az a kérdésed, hogyan lehetne összehasonlíthatóvá tenni a különböző hónapoknak a hosszából következően eltérő értékeit? Erre pl. egy módszer, hogy az adott hónap napi átlagértékével számolva 30 napos hónapokat veszel, legyen az 28-29-30-31 napos akár. (Erre példa a kamatszámítás egyik módszere.)
Esetleg a havi trendet folytatva kiegészíted a nem 31 napos hónapok adatait becsült adatokkal.
De az is lehet, hogy beletörődsz abba, hogy a hónapok hossza különböző és olyan összehasonlításokat teszel (pl napi átlag), amelynél nem számít, hogy hány napos a hónap.

Szerintem hasznos lenne egy-két statisztikai módszerekkel foglalkozó honlap felkeresése, ahol ilyen problémák megoldásának autentikus módjáróll is bizonyára lehet hasznos tanácsokat kapni.

Üdv.

(#33774) Reinhardt válasza Delila_1 (#33629) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi, nyaralni voltam, holnap megnezem :)

(#33775) poffsoft válasza Fferi50 (#33773) üzenetére


poffsoft
addikt

Megnyugodtam. Eddig féltem, megint nekem vannak szövegértési nehézségeim.
Kategorikusan havi adatok összevetéséről beszél a kolléga.
Szerintem még mindig az a gondja, hogy hogyan állapítsa meg az adott hónap napjainak számát (vagyis az átlag, median, módusz, stb.) számításához mekkora range-t kell kijelölnie.
Gondolom, perpillanat csak fix 31 cellás vektorokkal tudja a képleteket beírni...
De nem okoskodom tovább, megvárjuk a válaszát :)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33776) nordican


nordican
tag

Sziasztok, még mindig ugyanazon az adatbázison dolgozom, lassan kész is vagyok. Még egy kérdésem felmerült: Szeretném, ha két különböző (és két külön munkafüzeten lévő) cella tartalma (a példában A1, B3) automatikusan átmásolódna egy harmadik cellába (a példában D4), de úgy hogy a két cella szövege vesszővel legyen elválasztva.

Pl.
(Munkafüzet1) A1: alma
(Munkafüzet2) B3: körte

(Munkafüzet3) D4: alma, körte

A =Munkafüzet1!A1&Munkafüzet2!B3 képlet működik is, csak nekem még egy vessző és egy szóköz is kellene a két elem közé.
Erre van valami képlet?

(#33777) poffsoft válasza nordican (#33776) üzenetére


poffsoft
addikt

munkalapokról beszélsz, nem munkafüzetekről, ugye?

Jó a képleted (&=összefűz), csak még stringként be kell szúrnod a többit:
=Munkafüzet1!A1&", "&Munkafüzet2!B3&"."

Ha speciális karaktert (pl. sortörés) is akarsz bele:
=Munkafüzet1!A1&", "&KARAKTER(10)&Munkafüzet2!B3&"."

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33778) nordican válasza poffsoft (#33777) üzenetére


nordican
tag

Köszi, ez az! Igen, munkalapokra gondoltam. :) A 10-zel nekem sortörést is csinált, lecseréltem hasraütésszerűen 9-re, és most már egymás mellé mennek a tételek. Újabb kérdés: Ha sok tételből áll az összesített cella, és több sorra csúsznak át, jó lenne, ha automatikusan átméreteződne a cella magassága. próbáltam már az automatikus sormagassággal, sortöréssel és anélkül, de meg se kottyan neki. Erre van ötleted? (Ja, most olvasom, hogy a sortörést írtad is.)

[ Szerkesztve ]

(#33779) poffsoft válasza nordican (#33778) üzenetére


poffsoft
addikt

Csak makrós megoldásról tudok, de még akkor sem az igazi, az excel nem viseli jól a hosszú szövegeket...

esetleg a cellaformázásnál az igazítás/sortöréssel több sorba?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33780) nordican válasza poffsoft (#33779) üzenetére


nordican
tag

Sebaj, akkor marad a manuális átméretezés. És arra van megoldás, hogy fejlécben lévő adatra hivatkozzak valahogy egy cellában? Szóval hogy a fejléc tartalma automatikusan megismétlődjön egy cellában?
(A sortörést próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#33781) Rcsi


Rcsi
csendes tag

Üdv!

Nem vagyok nagy excel mágus, viszont össze kell hoznom egy adatbázist. Ehhez kérném a segítségeteket.
A jelenlegi problémám ami miatt nem tudok továbbjutni:

Adatbázis adatai:
A cikkszám
B név
C méret

Az van, hogy minden egyes termék külön sorban van és adva van hozzá egy méret. Amire nekem szükségem lenne az úgy nézne ki, hogy minden termék (cikkszám) csak egyszer szerepeljen az adatbázisban, és a hozzá tartozó méretek egy cellában a "C" oszlopban legyenek felsorolva.
Nem vagyok biztos benne hogy megoldható, de gondoltam egy próbát megér.

Előre is köszi a segítséget!
Excel 2007 Magyar

(#33782) poffsoft válasza nordican (#33780) üzenetére


poffsoft
addikt

Ezt nem igazán értem.
A fejlécben milyen adatra gondolsz? Melyik fejlécben?

:N

[ Szerkesztve ]

(#33783) Fferi50 válasza Rcsi (#33781) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sorbarendezed cikkszámonként. Feltételezve, hogy van fejlécet (első sorban az oszlopok nevei):
Ezután a D2 cellába beírod =C2. A D3 cellába pedig =Ha(A3=A2;D2 & ";" & C3;C3).
Ezt a képletet végighúzod a D oszlopon.
Az E2 cellába beírod =HA(A3=A2;"";A2). Ezt a képletet az E oszlopon húzod végig. Ezután a D:E oszlopot másolás irányított beillesztés értéket művelettel átalakítod értékké. Szűrsz az E oszlopra, feltétel üres. Ezeket a sorokat kitörlöd. A D oszlopban ott lesz a kívánt eredmény.
A D oszlopot átmásolod a C oszlopba, utána kitörlöd a D:E oszlopot.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33784) Rcsi válasza Fferi50 (#33783) üzenetére


Rcsi
csendes tag

Aztaleborultszivarvégit!

Jó lenne érteni, de a lényeg hogy működik :)

Bizonyára lesznek még kérdéseim, és nem kérdés hogy ide jövök vissza!

Hála, és köszönet!

(#33785) nordican válasza poffsoft (#33782) üzenetére


nordican
tag

Basszus, nem értem, miért fejlécet írtam. Szóval az élőfejre gondoltam. Beraktam oda egy azonosító kódot, aminek a munkalap egyik cellájában automatikusan meg kellene ismétlődnie, de sehogyse tudok rá hivatkozni. Sőt ezt még meg kéne fejelnem azzal, hogy az élőfejben lévő kód mindig annak a mappának a nevét kapja automatikusan, ahol a munkafüzetet tárolom (magyarul a kód egyúttal a mappa neve lenne), mert a munkafüzet egy sablon, amit mindig egy adott mappába teszek, és ott testre szabok. Ha ez utóbbira lenne megoldás, az is nagy könnyebbség lenne, akkor még a hivatkozásról is lemondanék. :)

(#33786) Fferi50 válasza nordican (#33785) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha az oldalbeállítás élőfej élőláb lapján az egyéni élőfej - vagy egyéni élőláb lehetőséget választod, akkor ott választhatod az elérési út, a fájlnév stb. beszúrását.
Mivel ez jelöléssel kerül be, másik fájlban más értéket kap.
Szerintem ezt keresed.

Üdv.

(#33787) nordican válasza Fferi50 (#33786) üzenetére


nordican
tag

Szia, igen elérési út, fájlnév van, de nekem pont mappanév kellene. :) Az elérési út nem fontos, csak a mappa neve lenne az, mert az egyben kód is.

[ Szerkesztve ]

(#33788) lappy válasza nordican (#33787) üzenetére


lappy
őstag

=CELL("filename")
ez visszadja a file elérését ebből már csak ki kell szedni amire szükséged van :D

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33789) Fferi50 válasza nordican (#33787) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az előttem szólóhoz csatlakozom:
Létrehozol egy nevet a következők szerint: NEVE, a hivatkozásba beírod =CELLA("filenév")
Ezután alábbi tömbképlettel megkapod a mappa nevét:
=HELYETTE(KÖZÉP(NEVE;NAGY((KÖZÉP(NEVE;SOR(A1:A50);1)="\")*SOR(A1:A50);2)+1;50);KÖZÉP(NEVE;MAX((KÖZÉP(NEVE;SOR(A1:A50);1)="\")*SOR(A1:A50));50);"")
Ha nem szeretnél nevet létrehozni, akkor a NEVE helyére a képletbe mindenhol beírod a CELLA("Filenév") szöveget.
A tömbképletet Ctrl+Shift+ Enter billentyűkombóval viheted be.
Az A1:A50 tartomány azért szükséges, hogy végig tudjon menni a képlet az egész néven, teljesen mindegy, hogy mi a cellák értéke, hiszen csak a sorszám kell nekünk. Ha hosszabbak az elérési utaid, akkor megnövelheted a tartományt.

A képlet első része "eldobja" a mappa neve előtti részt, a helyette függvény pedig eltünteti a mappa név utáni részt.

Az élőfej/élőlábban pedig szerintem maradhat az elérési út.

Makróval a Curdir() adja vissza elérési utat, abból a mappa egy ügyes ciklussal megkapható.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33790) Fferi50 válasza Fferi50 (#33789) üzenetére


Fferi50
őstag

A ciklus:
mappa= curdir():do while instr(mappa,"\")>0:mappa=mid(mappa,instr(mappa,"\")+1):loop

[ Szerkesztve ]

(#33791) poffsoft válasza Fferi50 (#33790) üzenetére


poffsoft
addikt

nem lenne elegánsabb a split?

[ Szerkesztve ]

(#33792) nordican válasza Fferi50 (#33790) üzenetére


nordican
tag

Sziasztok, nagyon köszönöm, ehhez kell egy kis idő, hogy feldolgozzam, de igyekszem.
Ez pedig, remélem, az utolsó kérdésem (nem gondoltam, hogy az Excel függőséget tud okozni).
A munkafüzetem sok munkalapból áll, amelyek egy részét nem mindig használom, így elrejtettem. Ha viszont kellenek, szeretném őket felfedni, és nem egyenként. A neten találtam is egy ilyen makrót, amivel mindet fel lehet fedni egyszerre (talán másnak is hasznos lehet, bocs, ha nagyon banális):

Sub Minden_munkalapot_felfed()
Dim sh As Worksheet
For Each sh In Sheets
sh.Visible = True
Next sh
End Sub

Kiválóan működik, de: Hogyan lehetne úgy átírni, hogy csak meghatározott munkalapokat fedjen fel? Két munkalapot mindig rejteni szeretnék, mert képletek vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#33793) poffsoft válasza nordican (#33792) üzenetére


poffsoft
addikt

Én a ciklus után újra rejteném a kiemelt sheeteket:

Sub Minden_munkalapot_felfed()
Dim sh As Worksheet
For Each sh In Sheets
sh.Visible = True
Next sh

Sheets("Munkalap1").Visible = False
Sheets("Munkalap2").Visible = False
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#33794) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Van egy táblázatom, amit szeretnék "felokosítani". Csináltam egy mintát, ahogyan jelenleg kinéz a táblázat.

A listát az indirekt függvénnyel hívom meg, és ez remekül is működik. Viszont szeretném még tovább szűrni, hogy csak a lemezt vagy a köracélt dobja ki a fémeken belül. Leginkább ez úgy lenne jó, ha a B10-be beírnám a fémet, és pl. a C10-ben még csak alcsoportot tudnék választani (lemez, köracél, stb). Az alcsoportokon belül pedig a képen látható módon a csak abba tartozóak között listából tallóznék. Lehetséges ilyet létrehozni, vagy hamvába holt a projekt?

Nehezítés (ha egyáltalán az), hogy ez a "választós" rész más munkalapon lenne, mint az a lista, ahonnan mazsoláznék.

Köszönöm a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#33795) Fferi50 válasza poffsoft (#33791) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Valószínűleg: mappa=split(mappa,"\")(ubound(split(mappa,"\")))
Még az jutott eszembe, nem biztos hogy az aktulális könyvtár (ami a curdir() eredménye) ténylegesen megegyezik az éppen megnyitott munkafüzet mappájával, ezért valószínűleg biztosabb lenne az
Activeworkbook.Path használata.

Üdv.

(#33796) nordican válasza poffsoft (#33793) üzenetére


nordican
tag

Köszi, tökéletesen működik! :)

(#33797) poffsoft válasza Fferi50 (#33795) üzenetére


poffsoft
addikt

Nekem eszembe sem jutott volna.

Ezt sikerült összehoznom végül:

Public Function STR_SPLIT(ByVal str As String, ByVal sep As String, Optional ByVal n As Integer = 0)
Dim V() As String
Dim num As Integer
V = Split(str, sep)
num = UBound(V)
If num < n Then STR_SPLIT = "#SOK": Exit Function
If n = 0 Then STR_SPLIT = num Else STR_SPLIT = V(n - 1)
End Function

a képlet pedig:
=STR_SPLIT(CELLA("filenév");"\";STR_SPLIT(CELLA("filenév");"\"))

ahol:
=STR_SPLIT(CELLA("filenév");"\")
megadja, hány darabból áll a mappanév,
=STR_SPLIT(CELLA("filenév");"\";2)
megadja, hogy a 2. mappa nevét.
:)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33798) Delila_1 válasza Traxx (#33794) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a névkezelőt.
Mindegyik lista bővíthető.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33799) nordican válasza poffsoft (#33797) üzenetére


nordican
tag

Erre a mappa dologra nem tudok rájönni, valaki le tudná írni röviden az én szintemen, hogy mit hová kell írni?
Már ott elakadtam, hogy nekem az élőfejbe kéne képletet írnom, de oda nem enged képletet írni (pontosabban hatástalan a képlet).

[ Szerkesztve ]

(#33800) Fferi50 válasza poffsoft (#33797) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szép-szép. Csak azt nem értem, miért kell a cella függvényt is belekeverni, ha már egyszer felhasználói függvényt (azaz makrót) írunk, mikor van arra egy értelmes VBA funkció (Workbook.Path), hogy megtudjuk a file elérési útját, ráadásul itt nem zavar be semmilyen más tényező, az utolsó tag az a mappa, amelyikben a fájl van.

Public Function neve() As String
Dim mappa As String
mappa = ThisWorkbook.Path
neve = Split(mappa, "\")(UBound(Split(mappa, "\")))
End Function

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.