Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Delila_1 válasza Hosssszu (#3997) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vigyázz! a makró írásánál feltételeztem, hogy a D oszlopod üres. Ideiglenesen oda helyezek adatokat.
Ha nem szabad az oszlop, két helyen kell átírni a makrót. A
Selection.Cut Destination:=Cells(sor_a, 4) sorban a 4-et mondjuk 30-ra,
és ennek megfelelően a
Range("D2: D" & usor).Select sort Range("AD2:AD" & usor).Select-re.

Mód.: ez a fránya átírta. A fenti sor elején a kettőspont után a D elé be kellett tennem egy szóközt, hogy ne egy vigyori fej :D (ilyen) jelenjen meg.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4002) Gabcsika


Gabcsika
tag

Sziasztok!

Azt szeretném elérni, hogy egy cellában található érték vagy adat vagy betű (bármi) villódzon. Van erre lehetőség? Esetleg a frekvenciáját is lehet szabályozni?

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4003) Delila_1 válasza Gabcsika (#4002) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legjobb tudomásom szerint nincs erre mód.
Írd kék háttérre sárga, vagy élénkzöld félövér betűkkel, rajzolj köré dupla sárga, vagy élénkzöld keretet. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4004) kingi válasza Gabcsika (#4002) üzenetére


kingi
tag

vhogy csak meg leeht oldani, nem tudom hogy... egyelőre. jó az ötlet pláne a havi zárás-os ezer sheetes milliónyi adatmezős kis táblához, néhány finance mgr örülne amikor már s szemei villóznak, na nem a vaskapaos fajta...

győzzön a jobbik, de nem lehet, hogy a jobb maga a rossz? (Seneca)

(#4005) Gabcsika


Gabcsika
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, hogy próbáltok segíteni!

:R

Freedom, Nature, Love & Music

(#4006) ssrobi


ssrobi
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy van-e olyan lehetőség (gondolom makró) hogy az excel megvizsgálja hogy hányadik sorig van adat, és úgy dönti el, hogy a hány oldalt nyomtasson ki?

előre is köszi :)

üdv: ssrobi

(#4007) No-kia


No-kia
őstag

Az ecdl vizsga feladatokban szoktak nygon bonyolult dolgok leni? holnap lesz a vizsgám és szinte semmit nem készültem :O

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4008) Delila_1 válasza ssrobi (#4006) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell ehhez makró. A táblázatodat a Ctrl+t kijelöli, a Fájl/Nyomtatási területnél már ki is jelölted.
Van ikonja is, amit kitehetsz az eszköztárra. Az Eszközök/Testreszabás Parancsok fülén a Fájl kategóriában találod meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4009) ssrobi válasza Delila_1 (#4008) üzenetére


ssrobi
csendes tag

már rájöttem, hogy rosszulr irtam a kérdést, mindenképp makróba kéne beletegyem, mert gombnyomásra kéne megcsinálnia! :)

(#4010) Delila_1 válasza ssrobi (#4009) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rögzítéssel, amit az előbb leírtam. :))
Ahhoz már rendelhetsz egy gombot az Űrlap eszköztárról.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4011) ssrobi válasza Delila_1 (#4010) üzenetére


ssrobi
csendes tag

tényleg, hülye vagyok...bocsi :) vagyis a forma 1 kicsit elvonta a figyelmem :))

(#4012) Delila_1 válasza ssrobi (#4011) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lényeg, hogy megoldódott. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4013) No-kia


No-kia
őstag

nah most ecdlezek, nulla tanuláásal sztem átmentem, elég laza a vzsga :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4014) Hosssszu válasza Delila_1 (#4001) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szia!
Közsönöm szépen a választ! :R :R :R

(#4015) Delila_1 válasza Hosssszu (#4014) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4016) jobbi


jobbi
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, h a Visual Basic-nek van-e olyan függvénye, amely megnézi, h egy adott mappában milyen nevű fájlok szerepelnek, és ezt visszatérési értékként adja (pl egy tömbben). Olyat már találtam, ami eldönti, h adott nevű fájl létezik-e. Ez a FileExist. Ennek visszatérési értéke értelem szerűen TRUE vagy FALSE lehet. Viszont sajnonos ez nem oldja meg a gondom. Előre is köszi a választ.

(#4017) jobbi válasza jobbi (#4016) üzenetére


jobbi
csendes tag

Heló újra!
Azóta megtaláltam a választ, így a kérdés már nem aktuális. Viszont van helyette másik :)
"A" oszlopban sorban szerepelnek az alábbi értékek:
6:00:00
7:00:00
8:00:00
...
tehát óra:perc:másodperc! "B" oszlopba szeretnék időértékeket bevinni. Azt szeretném, h ha a "B" oszlopba beírom, h pl 14, akkor a cellába ne 14 kerüljön, hanem a tőle balra lévő cella ("A" oszlop) értéke, plussz a beírt érték percben. Tehát, ha "A"oszlop adott sorában az van, h 6:00:00, akkor ha a mellette lévő cellába beírom, h 14, akkor oda 6:14:00 kerüljön, ha 8:00:00 van mellette, akkor 8:14:00. Remélem érthető. Eddig annyira jutottam, h jobb gomb a sheetre, aztán view code, oda beír, h:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
SOR = Target.Row
OSZLOP = Target.Column
If OSZLOP = 2 Then
Range("B" & SOR) = Range("B" & SOR) / 24 / 60 + Range("A" & SOR)
End If
End Sub

Ez viszont nem működik. gondolom amiatt, h mikor beírok a cellába vmilyen értéket, elkezd futni ez a makró. ami aztán szintén megváltoztatja a cella értékét: leosztja 24-gyel majd 60-nal, h percet kapjon, aztán hozzáadja ezt az értéket pl a 6:00:00-hoz, így megkapja a 6:14.00-et, viszont azzal, h ezt beírja, újra meghívódik a makró, és most már ezt az értéket osztja 24-gyel, 60-al, majd adja hozzá újra a 6:00:00-t. és ez így megy elvileg a végtelenségig. gyakorlatilag, akármit írok be, mindig 6:00:15-öt kapok egy rövidke homokóra után. Valakinek vmi ötlet erre?
előre is köszi

(#4018) Delila_1 válasza jobbi (#4017) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Meg kell alkudnod a körülményekkel, más (pl. C) oszlopba kell beíratnod az összeget. A targetnek az a dolga, hogy új számítással reagáljon a hivatkozott oszlopban történő változásra.

Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
If (Target.Column = 2) Then
sor = Target.Row
Cells(sor, 3) = Cells(sor, 1) + Cells(sor, 2) / 60 / 24
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4019) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok!

Mindig azt hiszem, amikor elakadok, hogy sokat akarok az exceltől...
aztán kiderül, hogy teljesen egyszerű a megoldás, csak már annyit görcsöltem rajta, hogy nem találom...

Ismét lenne egy kis feladat.

Szeretnék egy (vagy több) interaktív képet beszúrni egy munkalapba.
Úgy értem az interaktivitást, hogy egy adott cellában szereplő adatok alapján tölse be a képet.
Valahogy úgy, hogy a kép elérési útvonala egy adott cellában lenne (ami természetesen vááltozhat).

Várom a kreatív ötleteket...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#4020) jobbi válasza Delila_1 (#4018) üzenetére


jobbi
csendes tag

Ezzel a kiegészítéssel működik (feltéve, h a C3-as cellát nem használjuk semmire, de ha igen, akkor helyette lehet akár az IV65536 is):

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
SOR = Target.Row
OSZLOP = Target.Column
If OSZLOP = 2 And Range("C3").Value <> "X" Then
Range("C1").Value = "X"
Range("B" & SOR) = Range("B" & SOR) / 24 / 60 + Range("A" & SOR)
End If
If OSZLOP = 2 Then
Range("C1").Value = ""
End If
End Sub

Csak azért írom, be hátha vki szintén akar hasonlót.

(#4021) Delila_1 válasza jobbi (#4020) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ugye nem akarod tényleg ilyen messzire (IV65536) tenni a segédcellát?
Egy UsedRange.Count-nál az egész lapot venné figyelembe.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4022) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok!

Van olyan függvény, hogy egy cellába I, vagy T betűt ütök és a két betűhöz hozzá van rendelve 2 különböző cellában található érték. És a cellában a betűhöz tartozó cella értéke jelenjen meg! A lényeg az, hogy ne keljen írogatni :)
remélem érthető voltam, hogy mit szeretnék :U

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4023) vagamo válasza vagamo (#4022) üzenetére


vagamo
őstag

Erre gondoltam, ha esetleg nem voltam egyértelmű :B :

[ Szerkesztve ]

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4024) ssrobi válasza vagamo (#4023) üzenetére


ssrobi
csendes tag

Szia!

Hát most vagy rosszul értem, vagy egy sima ha fügvénnyel megoldható a dolog!

Igazából azt nem értem csak, hogy hogy érted higy I betü leütésekor? hova írod be az I illetve T betüt?

üdv: ssrobi

(#4025) Delila_1 válasza vagamo (#4023) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lapfülön jobb klikk, Kód megjelenítése. Bejutottál a VB szerkesztőbe. Jobb oldalon kaptál 1 üres lapot, oda másold be a makrót.
Az I, vagy T betűt a Q oszlopba írd. Jó az i és a t is.

Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
If Target.Column = 17 And (Target.Value = "I" Or Target.Value = "i") Then
Cells(Target.Row, 16) = Cells(Target.Row, 6)
Cells(Target.Row, Target.Column) = ""
End If

If Target.Column = 17 And (Target.Value = "T" Or Target.Value = "t") Then _
Cells(Target.Row, 17) = Cells(Target.Row + 1, 6)

End Sub

Ha lenne egy külön oszlop, amibe beviszed a két betűd valamelyikét, akkor az ssrobi által említett HA függvénnyel simán meg lehetne oldani.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4026) vagamo válasza Delila_1 (#4025) üzenetére


vagamo
őstag

Köszi szépen, nem is tudtam, hogy ilyet is tud az excel! :R

De most nagyon röstellem magam! Tegnap este, már nagyon fáradt és kavart voltam, amit képet felmásoltam abban is elszúrtam a nyilazást :B
Igazából így kéne kinéznie, Bocsi:
Most akkor pontosan le is írom, hogy mit szeretnék elérni ezzel a táblázattal /a betűk is helyesek lesznek, mert tegnap este arra gondoltam, hogy majd behelyetesítem a nekem szükséges betűket./

Bocsi +1X a tegnap este elkövetett hibámért.

Az meglehet csinálni, hogy a kitöltetlen táblázatban, azokat a cellákat zárolni, amiben jelen pillanatban bármiféle szám, betű /gondolok én : #érték, 0,25%,0,15%, 0,-FT, +,-,/ ezekben a cellákban ne lehessen megváltoztatni változtatni a függvényt, vagy az éppen aktuális jelölés, ne lehessen véletlenül beleírni a cellába! Ha egy kicsit zavaros, bocsi, de remélem érthető. :B ;)
+1: R oszlopban található "#ÉRTÉK!" Szummázása, nem megy a az oszlopban nem csak számok vannak, hanem közben van az "#ÉRTÉK!" kifejezés, nem ír összeget! A szummázás helyén is csak az #ÉRTÉK! kifejezés jelenik meg!

Köszi a segítséget, bocsi, ha ez így kicsit sok így hétvége elején! :B

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4027) Delila_1 válasza vagamo (#4026) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt már értem, hogy az I és T megváltozott N-re és D-re. A többi viszont kissé zavaros. A csatolt képen nem látszanak a képletek, a felső szövegdobozban pedig szerepel egy KV oszlop, ami valószínűleg K:V akart lenni.
Legjobb lesz, ha elküldöd a fájlt az email címemre, persze csak ha valaki nem válaszol a fórumon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4028) vagamo válasza Delila_1 (#4027) üzenetére


vagamo
őstag

Ment a mail! Az kimaradt, hogy 2007-es formátumú ---*.xlsx----

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4029) ssrobi válasza vagamo (#4028) üzenetére


ssrobi
csendes tag

Hát nekem sem sikerült megértenem :) De Delila_1 tutira megoldja! :)

üdv: ssrobi

(#4030) vagamo válasza ssrobi (#4029) üzenetére


vagamo
őstag

Már meg is oldotta! :R :R

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4031) Delila_1 válasza ssrobi (#4029) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Neked lett igazad. Végül egy új oszlopba kell bevinni a két betűt, azoknak a függvényében kap értéket két oszlop, egy-egy beágyazott HA függvény segítségével.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4032) vagamo válasza Delila_1 (#4031) üzenetére


vagamo
őstag

Nem is tudom, hogy mi lett volna nélküled, még most is szívnék!

Ha nem gond még lenne 1-2 észrevételem, majd holnap zavarlak!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4033) Gabcsika


Gabcsika
tag

Sziasztok!

Van egy oszlopom (mondjuk A oszlop). Benne adatok. Sokféle van, de mindegyik valahányszor ugyanaz.
Azt szeretném elérni, hogy a B oszlopba az Excel gyűjtse össze, hogy hányféle érték és hányszor szerepel az A oszlopban.

Köszi!

Freedom, Nature, Love & Music

(#4034) Delila_1 válasza Gabcsika (#4033) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készíts róla kimutatást (Adatok/Kimutatás).
A SORhoz és az ADAThoz is az A adat címét tedd.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4035) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Data/Validation vagy magyarul Adat/Érvényesítés-hez kapcsolódó kérdésem lenne.

Excel 2003-at használok és már többször is hoztam létre így listákat, amiket más lapokon rendeltem hozzá egy-egy cellához lenyíló list aformájában. A kérdés a következő lenne:
Lehet-e utólag törülni, módosítani egy ilyen kiejlölt listát. Valamint meg tudom-e vahol tekinteni, hogy milyen listáim vannak jelenleg.

Eddig csak úgy tudtam megszabadulni a régiektől, hogy töröltem az adott fület és létrehoztam újra az adatok bemásolásával majd újbóli kijelölés. De ez nem valami jó megoldás, meg gyakran elég hosszadalmas is.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4036) Delila_1 válasza glutamin (#4035) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Más lapra úgy vihettél fel listát, hogy nevet adtál neki a Beszúrás/Név/Név megadása párbeszéd ablakban. Ugyanitt módosíthatod a tartományt.
Törölni az érvényesítést legkönnyebben az Adatok/Érvényesítésnél teheted meg a bal alsó sarokban található "Törli mind" gombbal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4037) glutamin válasza Delila_1 (#4036) üzenetére


glutamin
őstag

Szuper!

Meg is mutatja a teljes listát a hitavkozott cellaterületekkel együtt.

Pár éve foglalkozom Excelben makrókkal, de valami elképesztő, hogy mi mindenre jók. Ehhez képest nagyon szánalmas táblázatokat használunk az esetek 99%-ban.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4038) Delila_1 válasza glutamin (#4037) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Miért? Át is alakíthatnád jobbakra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4039) glutamin válasza Delila_1 (#4038) üzenetére


glutamin
őstag

Kezdjük ott, hogy sok helyen azért kell mondjuk Access helyett Excel-t használnom, mert Access-be adatot bevini más kollégák már nem nagyon tudnak vagy nem akarják megtanulni. Noha a lekérdezés oldalon ott már lehetne sql-t használni. (ez utóbbi részét persze szeretnék Excel alatt is :W )

Excel-en belül pedig szintén az egyszerűség dominál. Ahol már lehetne és érdemes is lenne bedobni kicsit bonyolultabb eszközöket is (hosszabb ideig használt, relatív ritkán változó struktúrájú táblázatok), ott se nagyon kérik/engedik a dolgot. (német kollégákról van szó).

Sajnos nem nagyon ismerik az Excel adta lehetőségeket és ezért nem számolnak velük. Amikor meg bedobok valami praktikus újdonságok akkor meg csodálkozás van:D

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4040) Delila_1 válasza glutamin (#4039) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ebből is látszik, hogy bár kis nép vagyunk, lefőzzük a németeket. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4041) glutamin válasza Delila_1 (#4040) üzenetére


glutamin
őstag

Ez így van. SAP-ban is tudtam nekik újat mutatni (pl modusról még csak nem is hallottak - több ablak párhuzamos használata). SAP Query-t meg ne is említsem. Sajnos ahhoz már nem kaptam hozzáférést, de az maga egy orgazmus lett volna nekik ami utána jön.

Kreativitásuk sajnos az nulla. Precízek, viszonylag szorgalmasak, de nagyon ragaszkodnak a jól bejárt ösvényekhez.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4042) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!

Lenne egy táblázatom, oszloponként sok olyan adat van ami megegyezik egy oszlopban. Tehát hogyan tudom beállítani, hogy pl az egyiket, például hogy a cella címe év, és az összes 23 éves kiszűrje? Láttam olyat, hogy egy gördülöből kiválasztom, (ahol ott van hiogy az összes, 23 év, 24 év, 100 év stb...), és amelyiket kiválasztom, akkor csak azokat a neveket jeleniti meg.
Köszi előre is!

(#4043) Delila_1 válasza Imy (#4042) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adatok/Szűrő/AutoSzűrő

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4044) Gabcsika válasza Delila_1 (#4034) üzenetére


Gabcsika
tag

Kedves Delila,

Köszönöm szépen, meg fogom nézni.

Freedom, Nature, Love & Music

(#4045) Rixman


Rixman
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Van egy nagy táblám ami így néz ki nagyjából:

Át kellene alakítanom, hogy így nézzen ki:

Van erre valami függvény? Esetleg ötlet a megvalósításhoz? A táblák csak példaként szerepelnek, jóval nagyobb az eredeti.

Még ma tudna valaki segíteni?! Fontos lenne!

Előre is köszönöm szépen! :R

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#4046) Delila_1 válasza Rixman (#4045) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a #3122-es hozzászólást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4047) Jumbo


Jumbo
tag

Hali!

A következő lenne a problémám:

Készítettem egy excel táblázatot (költségvetés), hogy nyomtatáskor normális formátumba nézzen ki, nyomtam egy nyomtatási képet, majd visszamentem a táblázatra, ekkor beszaggatta az A4-es lapok kontúrját, ennek megfelelően sorokat töröltem ki és szúrtam be, hogy szépen essenek a dolgok az A4-es lapra, eddig rendben is volt, csak ha elküldöm másik gépre, és ott megnyitom elmászik a tördelés, máshogy szaggatja az A4-es oldalakat és formázhatom újra...
Próbáltam az oldaltörésnél is, a kék vonalhoz tördelni (sor törléssel és beszúrással), de így is elmászik..
Kérdésem: hogyan lehetne rögzíteni a tördelést, hogy bárhol megnyitva ugyanez a tördelés maradjon?
Előre is köszönöm!

(#4048) Rixman válasza Delila_1 (#4046) üzenetére


Rixman
tag

Nagyon szépen köszi! :R :R
És az "üres sorokat" (amely alapján feltöltöttük az üres mezőket), eltüntethető valahogy?

A női mell a bizonyíték arra, hogy a férfiak igenis tudnak egyszerre két dologra koncentrálni.

(#4049) Delila_1 válasza Rixman (#4048) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makróval.

Sub torl()
For sor = Range("B65536").End(xlUp).Row To 2 Step -1
cells(sor,2).select
If Cells(sor, 2) = "" Then Selection.EntireRow.Delete
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#4050) Delila_1 válasza Rixman (#4048) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Futtatás előtt nézd meg újra a kódot, egy lényeges sort kihagytam belőle az előbb, de már pótoltam.

Az előbb a cells(sor,2).select maradt ki

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.