Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) zz76zz válasza föccer (#15000) üzenetére


zz76zz
csendes tag

=min(w:w) ? ez megkeresi a legkisebb értéket a w oszlopban

www.vagyunk.hu

(#15002) föccer válasza zz76zz (#15001) üzenetére


föccer
nagyúr

Az S-U oszlopok közül kellene kiválasztani a minimumot, minden sorba külön-külön.

=VKERES(MIN(S46:U46);S44:U99;1;1) függvénnyel próbálkozom, csak minvel nincs sorba rendezve a tábla, így folyamatosan Hiányzik hibát kapok :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15003) Delila_1 válasza föccer (#15002) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=INDEX($S$44:$U$100;1;HOL.VAN(MIN(S46:U46);S46:U46;0))

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15004) föccer válasza Delila_1 (#15003) üzenetére


föccer
nagyúr

Bíztam benned, tökéletesen működik :R

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15005) Delila_1 válasza föccer (#15004) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#15006) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Esetleg véletlenül nem tudtok magyar nyelvű excel leírást? Ami jól használható. Barátnőmnek kellene :) Köszönöm. :R

(#15007) lappy válasza CSorBA (#15006) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Ha holnap megfelel akkor tudok kuldeni csak adj meg e-mail cimet.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15008) CSorBA válasza lappy (#15007) üzenetére


CSorBA
őstag

Meg meg, az adataimnál lévőre jöhet nyugodtan. Ezer hála. :R

(#15009) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
kellene nekem valaki aki most tudna segíteni excelben mert megszorultam rendesen...:(
ha valaki felkelt es olvassa akkor lecci irjon!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15010) föccer válasza klambi (#15009) üzenetére


föccer
nagyúr

Itt az egész fórum nem? :-/

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15011) lappy válasza CSorBA (#15008) üzenetére


lappy
őstag

Itt le tudod tölteni!
[link]

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15012) CSorBA válasza lappy (#15011) üzenetére


CSorBA
őstag

Megkaptam, belenéztem, nagyon jó lesz szerintem :) Köszönöm barátnőm nevében is. :R

(#15013) lappy válasza CSorBA (#15012) üzenetére


lappy
őstag

Nincs mit!! :C

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15014) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Excel guruk segítsetek nekem pls! :)

Van egy fájl tele munkalapokkal (100+), és egy bizonyos oszlop értékeit kellene x értékkel megszorozni és egy új oszlopba kiiratni, de ezt minden munkalapon. Hogy lehetne ezt gyorsan megoldani?
Én nem sokat konyítok excelhez, csak egyszerű függvényeket szoktam használni.

Pls Help! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#15015) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Üdvözletem!

Kellene egy kis segítség. Itt gondolkodok már rajta egy ideje, de képlettel sajna nem igazán kivitelezhető, amit szeretnék (legalább is szerintem bonyolult).
Szóval adott egy excel tábla, egyetlen oszlop van, amiben utcanevek vannak házszámokkal. Mivel így nem tudom sorba rendezni, hogy az 1 után ne a 11, 12, 13, stb. jöjjön, hanem a 2, 3, 4, stb., ezért arra gondoltam, hogy a házszámokat át kellene másolni a mellette lévő oszlopba. Pontosabban "Kivág-beilleszt", hogy az eredeti oszlopban ne maradjon meg a házszám.
Ugye képlettel azért nehéz, mert lehet akár 3-5 számjegyű is a házszám (sőt betűt is tartalmazhat pl.: 108/a).
Ami könnyítés, hogy előtte szóköz van, tehát valami olyasmi kellene, hogy jobbról indulva az első szóközig átrakja az értéket a mellette lévő oszlopba.

Ha esetleg tudtok erre képletet (képlethalmazt), az is jó. :)

blabla

(#15016) zz76zz válasza WildBoarTeam (#15015) üzenetére


zz76zz
csendes tag

Van olyan, hogy szövegből oszlopok és határolónak a szóközt választod, de nem tudom javul e a helyzet . . . gondolom nem ugyan azon oszlopba kerülnek.
Mondjuk utána lehetne "/" jelre is bontani a cellákat és akkor már rendezhető lesz. Nem tudom segített e

www.vagyunk.hu

(#15017) WildBoarTeam válasza zz76zz (#15016) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Köszi.
Igaz, hogy szétbontja, de valóban más-más oszlopba estek a házszámok az utcanév tagolások miatt.
Bár ebből már lehet könnyebben tudok valamit alkotni, meglesem. :)

blabla

(#15018) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Excel 2007 munkalapja úgy van beállítva, hogy üresen hagyja azokat a mezőket amelyek értéke 0 (nulla).
Egy oszlopban viszont a jobb átláthatóság miatt meg kellene jeleníteni a a null értékeket is.
Ez kivitelezhető?
Hogyan?

köszi

(#15019) lappy válasza csferke (#15018) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Inkább állítsd vissza a nulla érték mutatását és az adott oszlopban amihez nem kell hogy látszódjon a 0 oda cellaformázás-egyéni formátumban add meg ezt : 0;-0;;@
! :DD

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15021) lappy válasza #05304832 (#15020) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
2007 ben: Adatok menü Szövegből oszlopok -- tagolt
találod a felosztást pedig a , állítod!
Ha ennél több kell akkor jelezz vissza!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15023) lappy válasza #05304832 (#15022) üzenetére


lappy
őstag

Az ékezetes betűket ne is várd, hisz a csv fájlban is úgy van. De ezt lehet javítani úgy hogy Ctrl+f és csere. Kimásolod a cserélni kívánt karaktert (vagy többet) és csere a megfelelő magánhangzóra.
Mely oszlopban lévő számokkal dolgoznál?

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#15025) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Tárgytalan megoldottam :)

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#15027) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok. Kis segítséget szeretnék kérni excel makró programozáshoz. Van egy cella, nevezzük "A1"-nek. Ebben a cellában egy "Ha" függvénnyel sok adatból kiszámolt érték van. Ezt az értéket szeretném egy makróval kiolvasni és átírni egy másik cellába "B1", de úgy, hogy ha ez a makró lefut és beírta az eredményt a B1-be, utánna, az A1 esetleges adat változása ne legyen kihatással a B1-be beírt értékre, csak ha újra futtatom a makrót.
Remélem érthető voltam. Nagyon hálás lennék a segítségért.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15028) bugizozi válasza Attas (#15027) üzenetére


bugizozi
őstag

A következő kód az A1 cellából a B1 cellába másolja az értéket:

Range("A1").Select
Selection.Copy
Range("B1").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False
Application.CutCopyMode = False

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15029) Attas válasza bugizozi (#15028) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia! Nagy tisztelet és köszönet. Pont erre volt szükségem. Még van egy két kérdésem, de azt még meg kell fogalmaznom magamban is.
Köszönet mégegyszer

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15030) Attas válasza bugizozi (#15028) üzenetére


Attas
aktív tag

Közben egy megfogalmazódott.
Egy olyan makrót hogy tudok létrehozni ami lefuttat több makrót? Konkrétabban van úgy 15 db makróm amit egy makró lefuttatásával le szeretnék futtatni. Nevezzük Őket 1, 2 ,3..stb
Köszönöm előre is a helpet.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15031) bugizozi válasza Attas (#15030) üzenetére


bugizozi
őstag

Simán beírod a nevüket egy sorba...Pl:

Első kód:

Sub vmi()

Range("A1").Select
Selection.Copy
Range("B1").Select
Selection.PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks:=False, Transpose:=False
Application.CutCopyMode = False

End Sub

Második kód:

Sub vmi2()

vmi

End Sub

Ha lefuttatod a második kódot (vmi2), az "megíhvja" az első kódot (vmi) és az fog lefutni :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15032) Attas válasza bugizozi (#15031) üzenetére


Attas
aktív tag

Opsz...ez ilyen egyszerű?... Váá.. Nagyon köszönöm. :R

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15033) bugizozi válasza Attas (#15032) üzenetére


bugizozi
őstag

Nincs mit! ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15034) Attas válasza bugizozi (#15031) üzenetére


Attas
aktív tag

Nos még egy ha nem vagytok túl nagyravágyó.
Olyat szeretnék hogy egy makró futtatáskor lekérdez egy cella tartalmat és ha abban mondjuk az szerepel hogy "GEN2" van akkor egy x nevű makró fut le, ha "GEN3" akkor y nevű makró. Minden köszönetem a tied. Megszereztem az "Az excel függvényei A-tól Z-ig, és az "Excel programozása" című könyveket, és bár sok mindenben találtam segítséget, tanár nélkül ezek csak könyvek...: :F
Köszönöm a segítséget

ui. ööö még olyankellene, hogy szintén makróban meg lehet azt adni, hogy egy adathalmazt megvizsgál és a leggyakrabban előforduló értéket beleír egy cellába? KB 350 adatról van szó.
Ezt képlettel simán megoldom, de makróba jobb lenne

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15035) bugizozi válasza Attas (#15034) üzenetére


bugizozi
őstag

Elsőre a megoldás:

If Range("B1").Value = "GEN2" Then

x

ElseIf Range("B1").Value = "GEN3" Then

y

End If

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15036) Attas válasza bugizozi (#15035) üzenetére


Attas
aktív tag

Hibátlan. Beleszerettem a makrókba. Köszönet...
Egy felemrült kérdés.
Ebbe be lehet tenni valami hasonlót?

If Range("B1").Value = "GEN2" or "GEN1" or "GEN4" Then

x

ElseIf Range("B1").Value = "GEN3" or "GEN5" Then

y

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15037) Attas válasza bugizozi (#15035) üzenetére


Attas
aktív tag

Ööö..ezért a sok segítségért már fizetnem kellene..aszem. :R

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15038) bugizozi válasza Attas (#15036) üzenetére


bugizozi
őstag

Most nincs időm a Te példáddal megcsinálni, helyette itt van annak a szintaxisa, amit szeretnél ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#15040) Attas válasza bugizozi (#15038) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia.. Már csak egyetlen kérés. és kész a projekt. Egy olyan MsgBox kellene ami Programozható IGEN és NEM gombokat tartalmaz. Az IGEN egy makrót indítson, a nem pedig csak kilép az MsgBox-ból

Köszönöm előre is.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15041) Fire/SOUL/CD válasza Attas (#15040) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15042) Attas válasza Fire/SOUL/CD (#15041) üzenetére


Attas
aktív tag

Nagyon köszönöm a helpet. Így sikerült. Köszönöm még egyszer.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15043) Attas válasza Fire/SOUL/CD (#15041) üzenetére


Attas
aktív tag

Ööö.. Egy uccsó kérdés? Melyik az az Excel függvény amely képes arra, hogy egy tömbből kikeresse a leggyakrabban előforduló számot? Van kb 1000 számadat, amiből ki kellene keresni a leggyakrabban előfordulót és azt beírni egy cellába. Az nem fontos hogy hányszor.
Van ilyen függvény, Köszönöm leőre is..

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15045) Attas válasza Attas (#15043) üzenetére


Attas
aktív tag

Meglett a függvény. A neve MODUS a statisztikai függvényeknél.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#15046) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15044) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha csak azért kell ezt "eljátszani", mert a tizedeselválasztók enm felenek az általad használt excel-ben (mint, ahogy korábban írtad), akkor a sima csere is alkalmas a feladatra. (CTRL+H)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15048) Fire/SOUL/CD válasza #05304832 (#15047) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így próbáld. Ez az aktív munkalapon lecseréli a pont karakter az összes használt cellában. Nyilván ha nem az összes cellán kell a művelet, akkor majd átírod, de az elv benne van.

Dim MyDestRange As Range
Dim MyCell As Range

Set MyDestRange = ActiveSheet.UsedRange

For Each MyCell In MyDestRange
With MyCell
If Not IsEmpty(MyCell) Then
.Value = Replace(.Value, ".", ",", vbTextCompare)
.Value = .Value * 1#
End If
MyCell.NumberFormat = "General"
End With
Next MyCell

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#15050) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

hogyan tudnám azt beállítani cellaformátumban, hogy számként kezelje az excel azokat az értékeket, amiket így adok meg, hogy 0100, 0200, 0300, stb, viszont ne törölje ki automatikusan a százasok elől a 0-t?

köszönöm!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.