Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) xrvman válasza Fferi50 (#26997) üzenetére


xrvman
őstag

És működik, köszi!

(#27002) Cifu válasza Árnymester (#26982) üzenetére


Cifu
nagyúr

Próbálkozom, de sehogy sem sikerül.... :U

A probléma (ha jól látom) a következő:

A nekem nem külön munkalapokra, hanem komplett excell fájlokba kellene másolnom, tehát a '2014q3.xlsx' fájl 'munkalap1' munkalapján vannak az adatok, a második oszlopba vannak a vonalkódok, aztán az adatok a következőkbe (pár oszlop lényegtelen a számomra).

Ezekből kéne 'C oszlop' nevű új workbookot (.xlsx) fájlt létrehozni, amelybe átmásolom az adott sor bizonyos celláinak tartalmát, majd a fájlt bezárni, és folytatni a következő sorral.

Szóval valami ilyesmi lenne (csak ez még mindig nem működik :DDD ):

Sub WorkbooksAdd()

Dim munkalap1 As Worksheet
Dim wborig As Workbook
Dim r As Integer, count As Integer

Set wborig = "2014q3_int.xlsx"
Set munkalap1 = ActiveSheet
r = 5
Do Until Not IsEmpty(munkalap1(r, B))

Application.ScreenUpdating = False

y = (wborig.munkalap1(r, C)

strPath = ThisWorkbook.Path

Workbooks.Add

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=y.Name

'Címsor másolása
ActiveSheet.Cells(1, 1).Value = wborig.munkalap1.Cells(4, B)
ActiveSheet.Cells(1, 2).Value = wborig.munkalap1.Cells(4, C)
ActiveSheet.Cells(1, 3).Value = wborig.munkalap1.Cells(4, D)
ActiveSheet.Cells(1, 4).Value = wborig.munkalap1.Cells(4, K)
ActiveSheet.Cells(1, 5).Value = wborig.munkalap1.Cells(4, T)
'Adatok másolása
ActiveSheet.Cells(2, 1).Value = wborig.munkalap1.Cells(r, B)
ActiveSheet.Cells(2, 2).Value = wborig.munkalap1.Cells(r, C)
ActiveSheet.Cells(2, 3).Value = wborig.munkalap1.Cells(r, D)
ActiveSheet.Cells(2, 4).Value = wborig.munkalap1.Cells(r, K)
ActiveSheet.Cells(2, 5).Value = wborig.munkalap1.Cells(r, T)

For Each wb In Application.Workbooks
If Not wb.Name = ThisWorkbook.Name Then wb.Close SaveChanges:=True

r = r + 1
Loop

Application.ScreenUpdating = True

End Sub

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27003) Louro válasza Cifu (#27002) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

ha jól értem annyi fájlt akarsz, ahány sorod van -1 (a fejléc miatt).

Ha igen, akkor ciklussal addig mennék ahány sor van. Megkommenteztem a kódot, de nem teszteltem. De hátha a logikai út segít.

Dim SourceBook, NewBook as Workbook

Set SourceBook = ActiveWorkbook

For i = 2 to ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count 'Ha nincs fejléc, akkor mehet 1-ről is

Set NewBook = Workbooks.Add

'Itt első oszloptól 10. oszlopig mindent másol. De a logika alapján talán már megvan miképp tudsz
'kiszedni cellákat.
SourceBook.Worksheets("A munkalap neve").Range(Cells(i,1),Cells(i,10)) = _
NewBook.Worksheets(1).Range(Cells(1,1),Cells(1,10))

'Mentsük el a fájlt a sorszám alapján és zárjuk be. Majd ugrás a következőre. Fájlnévnek fontos,
'hogy a változót tedd be, hogy ne legyen ütközés. Akár Filename:="Tesco_tej_" & i & ".xlsx"
NewBook.Close Filename:= i & ".xlsx", SaveChanges:=True

Next

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#27004) Gravity1234


Gravity1234
tag

Hello!

Mi lehet jo es egyszeru megoldas arra, ha nem egy adott cellaban hanem range-ben levo szamokra akarok kerekitest?
Koszi

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#27005) tombar


tombar
senior tag

sziasztok

ms excel-nél van egy olyan jellegű problémám, hogy egy darab xlst nem akar úgy kinyomtatni, hogy 1 munkalap illeszkedjen egy A4es oldalra. minden másnál megy, ennél nem. esetleg valamilyen megoldás van, vagy marad a több oldalas nyomatatás?

előre is köszönöm a segítségeteket.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#27006) Cifu


Cifu
nagyúr

Louro: Köszönöm a segítséget, máris próbálom. :)

Tombar: Milyen verzióval dolgozol? 2013-ban egyszerű megoldás van erre, lásd kép:

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27007) Louro válasza Gravity1234 (#27004) üzenetére


Louro
őstag

Range(Cells(kezdősorszám,kezdőoszlopszám),Cells(végsősorszám,végsőoszlopszám)) = "=KEREK.FEL(Ide pedig az első cella kell dollárjelek nélkül, mennyi tizedest szeretnél)"

Pl: Range(Cells(1,1),CElls(2,10) = "=KEREK.FEL(A1,2)"
vagy
Range("A1:C66") = "=KEREK.FEL(A1,2)"

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#27008) Louro válasza tombar (#27005) üzenetére


Louro
őstag

Nézet fül alatt javaslom bekapcsolni a Lap elrendezése funkciót és akkor látni fogod hol vannak az oldaltörések ;)

Mess with the best / Die like the rest

(#27009) tombar válasza Cifu (#27006) üzenetére


tombar
senior tag

+ (#27008) Louro

mind2t próbáltam. az a para h túl nagy maga az aktív cella tartomány és valszeg már nem tudja olyan kicsire összenyomni. legalábbis ezt onnan szűröm le h a custom sclaing-nél nem engedi tovább kicsinyíteni, mint 10% :( alapvetően nagy méretre szabták az eredeti méretet. a vicces az h egyszer ki lett nyomtatva, de nem tudják h hogyan :))
azért köszönöm szépen :)

[ Szerkesztve ]

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#27010) Gravity1234 válasza Louro (#27007) üzenetére


Gravity1234
tag

Bocsanat, rossz infokat adtam meg....
Arra lenne szukseg, hogy:
- Adottak viszonyitasi pontok %-ban (0,25,50,75,100)
- Vannak szamaim, random jelleggel (amik egyebkent meg lehetnek nem egesz szamok is)

Azt szeretnem ha a random szamok melle (amiket onmagaban is mar kerekitek) rendelne egy a fenti viszonyitasi pontokban meghatarozott %-ot, azaz hova esik az adott szam es ily modon kerekites ez is.

Pl:
5 (0 es 25% kozott a feletol lefele esik tehat akkor 0%-ba tartozik)
12,5 (0 es 25% kozott pont a fele legyen akkor felkerekitve 25%)
37,6 ( legyen maga a random szam is felkerekitve mar 38-ra, es akkor a 38 a 25 es 50 koze esve 25%-ot kapjon)

Es angol fuggvenyekkel, magyart nem hasznalok...

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#27011) Louro válasza tombar (#27009) üzenetére


Louro
őstag

Két dologgal próbálkoznék:

1.: Oldalfekvőben nyomtatni.
2.: Sortöréseket alkalmazni. Keskenyre húzott cella tartalmát megtörni, hogy ne egy sorba legyen préselve.

Mess with the best / Die like the rest

(#27012) Louro válasza Gravity1234 (#27010) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

erre az if függvényt használnám. Igaz sok beágyazással, de nem vészes.

Az eleje változatlan. Az egyenlőség utáni részt frissíteném.

.... = "=IFERROR(IF(A1/25<25/2,""0%"",IF(A1/50<25,""25%"",IF(A1/75<75/2,""75%"",""100%""))),""Kérlek számot írj a vizsgálandó mezőbe."")

Amit csinál: Ha A1-et elosztva 25-tel kisebb, mint 12,5, akkor 0%. Ha nem teljesül, akkor A1/50 kisebb, mint 25, akkor 25% és így tovább.

Természetesen, ha nem A1-ből indul, akkor a megfelelő első cellára kell írni. A makró okosan átírja a majd a hivatkozásokat, ha nem teszel bele dollárjeleket.

Mess with the best / Die like the rest

(#27013) Gravity1234 válasza Louro (#27012) üzenetére


Gravity1234
tag

Kosznom!

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#27014) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

sziasztok
technikai kérdésem lenne, csak a logikában segítsetek a kivitelezés még várat magára
van egy közös meghajtóm ahol van kb 10 xls amit 10 különböző kolléga tölt havi rendszereséggel

ezek össze vannak linkelve több file-ba ami hó végén kidob egy több előre meghatározott formában lévő prezit.
mivel elég nagy file-ok több tíz mb sokszor van hogy lefagy, ill #HIV-re fut. ill. van amikor vki az utolsó pill-ben/módosítja nem módosítja ami borít mindent...

hogy tundám ezt jobban racionalizáni hogy gyorsabb egyszerűbb jobb legyen?

tehát több xls-t tölt mindenki ebből jön több riport ezt szeretném racionalizálni.

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#27015) Fferi50 válasza dellfanboy (#27014) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

PC-fórumon írtam választ, nézd meg lsz.

Üdv.

(#27016) gyga válasza Delila_1 (#3932) üzenetére


gyga
senior tag

Szia.
Ezt a szín összeadogatósat mindig manuálisan kell frissíteni. Nincs olyan hogy automatán gondolkodjon. Azaz ha változtatok a cella hátterén akkor módosul az összeg is.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#27017) Pales2014


Pales2014
csendes tag

Sziasztok!
Létezik olyan képlet ami csak az adott évszámot írja ki? Tehát a végeredmény most ez kellene, hogy legyen: 2015
Köszönöm!

(#27018) Fferi50 válasza Pales2014 (#27017) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Igen: =év(ma()), angolban year(today())

Üdv.

(#27019) Pales2014 válasza Fferi50 (#27018) üzenetére


Pales2014
csendes tag

Hálás köszönetem!

(#27020) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok!

Nem használtam még korábban szűrőt és most, hogy használnám nem úgy működik ahogy kellene.
Néztem róla oktató videót és az alapján csinálnám, de valami nem stimmel.

Szóval van egy nagy adatbázisom amiben termékek vannak. Az egyik oszlop tartalmazza, hogy a termék van-e készleten avagy nincs. Ezt + és - jelölésekkel teszi.
Összesen 41685 termék van, ebből nagyjából 20e mellett van + jelzés.

A szűrőt így állítom be:

Ekkor ugyan úgy 41685 terméket mutat és mind mellé + jelzést tesz. :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#27021) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Erre esetleg valaki?
[link]

(#27022) dellfanboy válasza Fferi50 (#27015) üzenetére


dellfanboy
senior tag

köszi++
az normális hogy ott nem tudok válaszolni?
szia
köszi a segítséget
2007-es az xls-em de ezt a napokban fogják updatelni.
mintát feltölteni nem tudok de leírok 1 példát
van 1 xls ügyfél adatokkal,név,id1,id2 ország,megye,város,F/L,kor
1másik hogy mit vett tőlünk(telco-it szolgáltatás) elég részletesen
harmadik hogy amit eladtunk neki az milyen főkönyvre van bekötve

és ebből vannak summaryk hogy pl
mobil bevétel mennyi /ország/megye/város/kor bontásban a mobil bevételből mennyi az sms, internet stb. ha változott miért vett-e ilyen bővítő cuccot stb.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#27023) dejak


dejak
újonc

Sziasztok!

Az a gondom, hogy ha képet helyezek el egy cellában, az nyomtatáskor jobbra eltolódva jelenik meg. Kb 5 mm-rel teszi arrébb az excel ahhoz képest, ahogy én elhelyeztem. Kipróbáltam szövegdobozzal is, avval is ugyanezt csinálja. Tudtok erre valami megoldást?

Előre is köszönöm.

(#27024) Louro válasza Des1gnR (#27020) üzenetére


Louro
őstag

Első körben megnézném, hogy átírva 0-ra és 1-re is ugyanazt csinálja -e. Ha igen, akkor más a bibi. Ha nem, akkor a + és a - jelekkel lesz gondja. Hmm, nekem működik. Most gyorsan kipróbáltam.

Akkor második körben azt nézném meg, hogy az egész tábla egy új munkafüzetbe...néha fura, de megold dolgokat új excelbe átmásolva.

(#27023) dejak: Esetleg jobb klikk kép formázása alatt nincs opció, hogy margót állíts? Én erre gyanakszom. Esetleg, mint wordben, hogy a celláktól függetlenül "lebegjen"?

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#27025) Louro válasza TheSaint (#27021) üzenetére


Louro
őstag

Megnyitásmentességhez: [link]

A változóhoz:
Dim pathname, filename as string

pathname = "C:\valami\mégvalamibb\ez nem semmi\"
filename = "ez a legjobb fájl a világon.xlsxxx"

A fájlnevet ciklussal is generálhatod.

for i=10000 to 10500 step 5
filename = "királyságos_" & i & ".xlsxxx"
next

Csak akkor a fájlműveleteket is a ciklusba tedd :) Különben csak a legutolsóval fog dolgozni.

Remélem tudtam segíteni.

Mess with the best / Die like the rest

(#27026) Des1gnR válasza Louro (#27024) üzenetére


Des1gnR
őstag

A 0 és 1-es megoldást már próbáltam, de sajnos nem segít. Új munkafüzetbe másoltam, de ott is ez a helyzet.
Random beírt adatokkal megfelelően működik. :W

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#27027) Louro válasza Des1gnR (#27026) üzenetére


Louro
őstag

Utolsó ötletem: Az oszlop formátumát átállítani szövegre.

Sajna itt kimerültem. Fferi50 és Delila magasan jobbak, mint én. Hátha találkoztak már ilyennel.

Mess with the best / Die like the rest

(#27028) Des1gnR válasza Louro (#27027) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szöveg alapból, de azt hiszem, hogy meg van a hiba.
Ha rámegyek egy + jelre, akkor a szerkesztőben ezt látom: '+, a negatívnál szintén: '-
Ha cserélni akarom vagy rákeresek, akkor így nem találja: '+ csak + ként. :((
Mit tudok ezzel kezdeni? Ha 1-esre cserélem, akkor '1 lesz a helyén.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#27029) Louro válasza Des1gnR (#27028) üzenetére


Louro
őstag

Oh, régen nekem is így "tanították', hogy a 0-val kezdődő számot akartam cellába írni, írjak elé egy aposztrófot.

Oszlopot kijelölve, egy csere és jó lett gondolom. Pedig mintha erre is gyanakodtam volna.

Szóközök és az aposztrófok nagy ellenségeink :)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#27030) Des1gnR válasza Louro (#27029) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem lett jó sajnos, nem tudom cserélni az aposztrófos 1-est natúr 1-esre. '1 -> 1 nem megy, mert azt írja, hogy nem talál egyezést. :F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#27031) TheSaint válasza Louro (#27025) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom.

(#27032) Louro válasza Des1gnR (#27030) üzenetére


Louro
őstag

Hmmm, meglestem aposztrófosan is egy dummy táblán és akkor is szűrt nekem.

Ha lehet szerintem érdemes lenne 10-15 sort kikapni a táblázatból. Szenzitív adatokat kitörölni és feltölteni valahová. Talán segíthetne, ha látnánk. Kezd érdekelni a megoldás :DDD

Mess with the best / Die like the rest

(#27033) Delila_1 válasza Des1gnR (#27028) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vegyél fel egy új oszlopot egy függvénnyel =ha(a1="+";1;0). ezt végig másolod, majd a teljes oszlopot másolod, és az eredeti helyére irányította, értékként beilleszted. A beillesztett oszlop már szám formátumú lesz, és szűrheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27034) Delila_1 válasza gyga (#27016) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sajnos a háttérszín változtatása a makrók szempontjából nem esemény.
Esemény egy érték bevitele, módosítása, egy klikkelés, a lapra lépés, a lap elhagyása, stb., de a szín módosítása nem.

Más szín beállításakor az összegző cellára lépsz, F2, majd Enter. Ennyi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27035) Fferi50 válasza dellfanboy (#27022) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sajnos ez így nagyon kevés ahhoz, hogy érdemi segítséget tudjak adni, csak találgatok (mint az egyszeri rabbi...)
Ott kezdődik a dolog, hogy a 2007-es fájl már xlsx kiterjesztésű és nem xls. Ha xls a kiterjesztése, akkor az még egy korábbi verzió.
A "summary-k" azok kimutatás formájában léteznek? Ha igen, akkor az növeli a fájl méretét, ha mentéskor a forrásadatokat is "menteted" a fájlban (ez egy opciós lehetőség a kimutatás beállításai között), ennek előnye, hogy a fájl megnyitásakor azonnal látod a kimutatást, sőt "hordozható is", mivel nem "nyúl vissza" megnyitáskor az eredeti fájlhoz. Hátránya viszont a fájlméret növekedés.
Ha már xlsx (vagy xlsm) kiterjesztésű a fájlod, akkor más módszer is van annak kiderítésére, hol van a nagy méret.

Javaslom, hogy priviben tárgyaljuk meg a témát, akkor olyat is mutathatsz, ami nem tartozik a nagy nyilvánosságra valami miatt.

Üdv.

(#27036) Fferi50 válasza Des1gnR (#27030) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sajnos az aposztrof ebben az esetben formázási jel, amit nem tudsz így kicserélni.
Javaslatom: Jelölj ki egy normál formázású oszlopot, utána másolás - ráállsz az"aposztrofos" oszlopra - irányított beillesztés - formázás.

Ezzel szerintem eltűnnek az aposztrofok.

Üdv.

(#27037) gyga válasza Delila_1 (#27034) üzenetére


gyga
senior tag

Köszi.
Nekem is ez jött le.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#27038) sedyke


sedyke
tag

Sziasztok!

Az egyik ceges excel fajlunkban tobb szaz egyeni stilus keletkezett. Szeretnem eltavolitani oket, de sajnos csak egyesevel talaltam meg a modjat.

Tudtok esetleg masikrol?

(#27039) Fferi50 válasza sedyke (#27038) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy pici makró kell hozzá:
Sub stiluski()
Dim stl As Style
For Each stl In ActiveWorkbook.Styles
If Not stl.BuiltIn Then stl.Delete
Next
End Sub

Ezzel csak a beépített stílusok maradnak meg.

Üdv.

(#27040) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, egyik lány ismerősöm ösztöndíja múlik ezen, nem boldogulunk a feladattal esetleg tudnátok segíteni? köszönöm előre is. :)

[L:/dl/upc/2015-05/21/191527_opla0ier4amittp4_nevtelen.jpg](IMG:/dl/upc/2015-05/21/191527_opla0ier4amittp4_nevtelen.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#27041) DeFranco válasza Recon666 (#27040) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát ezt sokféleképpen meg lehet oldani, kérdés, hogy a tanár mit fogad el helyes megoldásnak, milyen függvények voltak a tananyagban.

a gyakoriság a fő kérdés, egy szumhával is meg tudod csinálni, de lásd fent, a relatív gyakoriságnál a gyakoriságnál kapott értéket osztod az egésszel (aztán %-ra teszed a formátumot)

kumulált gyakoriság az a gyakoriság és a fölötte levő gyakoriságok összege (tehát a 20-40 sorban a 0-20 és a 20-40 gyakoriság összege és így tovább), kumulált relatív az meg az előző szintén az egészhez viszonyítva.

de szerintem ha van egy jegyzetetek, akkor abból max. egy óra munkával önállóan is megcsinálható, egy képletet kell tudni a gyakorisághoz a többi adja magát.

szerk: francokat: szerintem tuti a gyakoriság függvényt kérik számok

[ Szerkesztve ]

(#27042) Recon666 válasza DeFranco (#27041) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen a csaj ismerős ezt írta: ilyen függvény a gyakoriság a hisztogramm meg olyan diagramm féle. :)

Ez a segédanyaga hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27043) Des1gnR válasza Delila_1 (#27033) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ezzel a megoldással is ugyan az az eredmény...elküldhetem valakinek privátban, hogy ránézzen? :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#27044) DeFranco válasza Recon666 (#27042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó, de most mi a kérdés? megvan, hogy melyik függvényt kell használni, súgóban le van írva lépésről lépésre hogy mit kell csinálni, ebből már összehozza, ha akarja pikk pakk csak követni kell az utasításokat.

(#27045) Fferi50 válasza Des1gnR (#27043) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kipróbáltad azt is, amit javasoltam a 27036-ban?

Küldhetsz privit, ha gondolod.

Üdv.

(#27046) Törpella


Törpella
csendes tag

Sziasztok,

Tud valaki abban segíteni, hogy milyen módon tudom kilistáztatni excelben "n alatt k" eredményeit?

Köszönöm :)

(#27047) Fferi50 válasza Törpella (#27046) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Magyar excel 2010-ben a Kombinációk függvényt lehet szerintem erre használni.

Üdv.

(#27048) theo11


theo11
csendes tag

Sziasztok!

Van egy fuvarlistám ami rendszeresen frissül. Mindig az utolsó 5 fuvar árának az átlagára van szükségem. Addig jutottam, h használom az átlag képletet, viszont ha új sort szúrok be, akkor eltolódik minden és az új sorral már nem számol. Van erre lehetőség, h mindig az utolsó 5 sornak az átlagát vegye és ne kelljen képletet mindig átírni? Remélem érthető mit szeretnék. :)

Köszi előre is.

(#27049) Des1gnR válasza Fferi50 (#27047) üzenetére


Des1gnR
őstag

Írtam :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#27050) Törpella válasza Fferi50 (#27047) üzenetére


Törpella
csendes tag

Szia, köszönöm, valóban...
de az sajnos csak a végeredményt írja ki és nem listáz :(
:)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.