Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Kedves Törzstagok és nem törzsek!

Fferi felvetette, hogy hozzunk létre egy tárhelyet, ahol a többször felvetett kérdésekre válaszoltunk (GYIK).
Kérem, segítsetek!

Ha eszetekbe jut egy-egy ilyen kérdés, írjátok be egy hsz-be, és esetleg írjátok be mellé a választ tartalmazó hsz sorszámát.

Ezeket átmásolom a LOGOUTomba, ami a nevem alatt lévő LOGOUT blog (1)-re kattintva jön elő. Később, ha már több téma összejött, az összefoglalóba is beteszem az elérhetőségét.

Köszönöm a segítségeteket,
Delila

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33902) Fferi50 válasza bitpork (#33897) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Úgy látom, ez a verzió nem eszi meg a tartományok konkatenálását :(
Biztos, hogy tömbképletként (Shift+Ctrl + Enter) vitted be? (Kapcsos zárójelbe kell a képletnek kerülnie.)

Akkor az az út járható, hogy csinálsz egy segédoszlopot mindkét táblában, amelybe az =A2&E2 képletet húzod végig az oszlopon.(Pl. az X oszlopba)

Ezután használhatod a
=H2-INDEX('2compareW'!H$2:H$333,MATCH('Men+Women'!X2,'2compareW'!X$2:X$333,0))

képletet.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33903) nordican válasza poffsoft (#33896) üzenetére


nordican
tag

Köszi, ez az! Szerinted olyat bele lehet építeni, hogy az éppen aktív vagy a kijelölt munkalapokon végezze el a cserét? Próbáltam az ActiveSheet-tel, de ezzel nem működik.

Sub Makro1()
Dim list() As String
Dim liste As String
Dim i As Integer
Dim c As Range
Dim rng As Range

liste = "ActiveSheet" 'a munkalapok nevei, ahol keresni kell, vesszővel elválasztva
list() = Split(liste, ",")
For i = 0 To UBound(list)
Set rng = Sheets(list(i)).Range("A1:F100")
For Each c In rng
With c.Interior
If .ColorIndex = 6 Then
.ColorIndex = None
.Pattern = xlNone
End If
End With
Next c
Next i
End Sub

(#33904) bitpork válasza Fferi50 (#33902) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ugyan nem tudom milyen csúnya szavakat használsz, de a leírtakkal mintha megoldódott volna a probléma. Létrehoztam a segédmezőt a leírtak szerint és így mintha lenne eredménye :R Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Amit ajánlottam, fenntartom - bármikor van szegedi út, szívesen meghajigállak sütivel :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33905) poffsoft válasza nordican (#33903) üzenetére


poffsoft
addikt

Liste=Activesheet.Name

Gondolom, le lehet kérdezni a kijelölt sheetek neveit is.

Ha csak az aktivesheet kell, akkor pl:

Sub Makro1()
Dim rng As Range
Dim c As Range

Set rng = Range("A1:F100")
For Each c In rng
With c.Interior
If .ColorIndex = 6 Then
.ColorIndex = None
.Pattern = xlNone
End If
End With
Next c
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#33906) nordican válasza poffsoft (#33905) üzenetére


nordican
tag

Köszönöm, tökéletes! :) (az aktív lapon és a kijelölt lapokon is működik.)

(#33907) Timer


Timer
veterán

Erre esetleg valaki?

Leírom példával, hátha csak túl sokat kértem korábban. A munkalap A1-es cellájától XYZ1-es celláig tartalmazza az év összes napját. B1-es cellától kezdődően minden nap be kellene kerülnie a C1 cella értékének, tehát a mai érték B1-be, a holnapi a B2-be, azután a B3-ba, így tovább. A C1 cella értéke SQL script által frissül, az excel megnyitásával egyidőben. Hogy a C1 cella értékének másolása gombnyomásra, vagy excel megnyitásra történik-e, már mellékes kérdés.

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#33908) Pakliman válasza Timer (#33879) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Az táblázat megnyitása (a tulajdonképpeni "program" elindítása) nélkül ez nem megy :))
Viszont van kerülő út, pl.:
- a win. indítópultjába berakod, így az a gép (újra)indításakor megnyílik, a program lefut. Hátránya, hogy bezárni Neked kell :((
- VBScript, időzítő programok használata...

Hogy csak egyszer lehessen futtatni:
Makró kell.
Ki kell választani egy cellát valamelyik munkalapon (lehet egy kimondottan erre létrehozott, esetleg rejtett!).
Ez lesz a CheckDate...
A lekérdezést/másolást végző makró elejére kell beírni egy kódot, ami ellenőrzi, hogy a CheckDate cella tartalma mi: ha üres vagy a mai napnál régebbi dátum szerepel benne, akkor mehet tovább a feldolgozás,
egyébként esetleg MsgBox a júzernek, hogy ma már nem futhat...

(#33909) Timer válasza Pakliman (#33908) üzenetére


Timer
veterán

Köszi, megpróbálom hasznosítani a tippeket! ;)

(#33910) Dronte


Dronte
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit meghaladta a statisztikai / excel tudásom az alábbi feladat:

Adott ~30 db ország 15 évnyi adata: GDP és XY bevétele

Azt szeretném valahogy kiszámolni, megnézni, értelmezni, hogy az egy főre jutó GDP változása milyen hatással volt az XY bevételekre. Ezt akár összesítve 15 évre minden országra, vagy éves bontásban összesítve is jó lenne.

Tehát van-e kapcsolat a GDP változása és az XY bevételek változása között. Erre valami tipp? Lehet ez inkább statisztikai kérdés elsősorban mint Excel :D

Előre is köszi a segítséget!

(#33911) Fferi50 válasza Dronte (#33910) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Korrelációs együttható (KORREL függvény).

Üdv.

(#33912) Dronte válasza Fferi50 (#33911) üzenetére


Dronte
aktív tag

Köszi, énis erre jutottam eddig, viszont módszertanilag nem tudom egészen hogy érdemes nézni. Tehát mire húzzam a függvényt - éves százalékos változásokra, vagy nominális értékekre.. esetleg kezdő és végső időpontra? Hogy mutat reális képet? Igazából ez lehet részletkérdésnek hangzik, de elég nagy elemzésről van szó

(#33913) Fferi50 válasza Dronte (#33912) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem az abszolút (nominális) adatokat kellene alapul venni. Ez ugye - ahogyan írtad is - statisztikai kérdés, tehát olyan oldalakon kellene egy kicsit még utána nézni (korrelációszámítás címszó). Az Excel csak eszköz.

Üdv.

(#33914) Rcsi


Rcsi
csendes tag

Sziasztok!

Újra itt egy újabb kérdéssel.
Mostanáig nagyon jól haladtam köszönhetően a segítségeteknek.

Két adatbázist kellene egyesítenem (még ha nem is ez a megfelelő szó erre), azaz kapok két külön adatbázist különböző formákban, nevekkel stb., de mégis tartalmazza ugyanazon termékeket.
Addig már eljutottam, hogy a cikkszámok (ez a legfontosabb része, ez alapján azonosít a rendszer ahová fel kell majd töltenem) egyező formájúak, így lehet pl. az ismétlődőket eltávolítani.
Viszont nekem arra lenne szükségem, hogy ne foglalkozzon a termék nevével, vagy más paraméterekkel, kizárólag a cikkszám alapján dobja ki az ismétlődőket úgy, hogy a különböző nevekből egy tetszőlegeset használjon.
Na ezt aztán megfogalmaztam, remélem megérti valaki.
Van erre valami megoldás?

Üdv!

Excel2007 Magyar

(#33915) Fferi50 válasza Rcsi (#33914) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Van az adatok - menüjei között az Ismétlődések eltávolítása pontot nézd meg. Ehhez össze kell tenni egy táblába az egyesítendő adataidat, úgy, hogy egy oszlopba kerüljenek a cikkszámok.

Üdv.

(#33916) bobsys


bobsys
addikt

Merre induljak el ha a kovetkezot szeretnem megoldani?

1. Munkafuzet
A1: Bobsys
A2: PH
A3: Forum

2. Munkafuzet
A1: Hello B1: Egy
A2: Bobsys B2: Ketto
A3: Ize B3: Harom

Amit szeretnek, hogy a fuggveny az 1. munkafuzet B1 cellajaba beirja a 2. munkafuzet megfelelo B cellajat az alapjan, hogy megtalalhato-e barhol a 2. fuzet A oszlopaban az 1. fuzet A1 karakterhalmaza

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33917) lappy válasza bobsys (#33916) üzenetére


lappy
őstag

Fkeres fuggveny vagy index holvan fuggvegyek

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33918) Delila_1 válasza bobsys (#33916) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az 1-es füzet B1 cellájának a képlete

=HAHIBA(FKERES(A1;[Munkafüzet2.xlsx]Munka1!$A:$B;2;0);"")

Ezt másold le az alatta lévő cellákba. A Munka1 a lap neve a 2-es füzetben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33919) smerch


smerch
tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni.
Van sok sok dátumom egy oszlopban hó, nap, év, óra, perc, pontossággal. pl.: 12/8/2016 10:49
hogy tudom azt megoldani hogy az egész oszlopban megváltoztatom a hónapot napot évet amire akarom de az óra és a perc változatlan marad?

(#33920) Fferi50 válasza smerch (#33919) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ugyanabban az oszlopban képlettel nem tudod megváltoztatni, csak makróval.
Képlettel a mellette levő oszlopba tudod az új dátumot megkapni:
Ha A oszlopban van a dátumod,A2 cellától, akkor a B2 cella képlete:
=DÁTUM(ujév;ujho;ujnap)+MARADÉK(A2;INT(A2))
Az ujév,ujho,ujnap amit meg szeretnél adni.

Üdv.

(#33921) Rcsi válasza Fferi50 (#33915) üzenetére


Rcsi
csendes tag

Köszi!

Közben találtam a neten egy részletes leírást amiből kiderült hogy minden másból ki kell venni a pipát, és úgy már működik. Elég banális, csak nem is gondoltam rá. Még csak 2 hete használom az excelt, ezért is jövök ilyen alap kérdésekkel.

Üdv!

(#33922) smerch válasza Fferi50 (#33920) üzenetére


smerch
tag

Tudom hogy valamit biztos elbénázok de nem jön össze:
Ha az A822 cella dátumát akarom megváltoztatni. akkor ezt írtam be: =DATE(01;15;2017)+MOD(A822;INT(A822))

(#33923) Fferi50 válasza smerch (#33922) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Angol verzióban a vessző az elválasztó és nem a pontosvessző a függvényekben.

Üdv.

(#33924) smerch válasza Fferi50 (#33923) üzenetére


smerch
tag

Köszi,este megnézem.

(#33925) kezdosql válasza Fferi50 (#33878) üzenetére


kezdosql
tag

Megvilagosodtam, 2010-es excel mar tudja. Most mar ertem, miert nem ertettetek. :))

(#33926) kezdosql válasza Fferi50 (#33923) üzenetére


kezdosql
tag

Igen, ilyenekkel en is szivtam idonkent csv fajloknal.
Hulye excel ilyenkor az egesz sornyi adatot egyetlen cellaba olvasta be. :(((
A megoldas az volt, hogy txt-re at kellett nevezni, akkor mar elindult a konverzios varazslo, amelyik tudta, hogy vesszo es pontosvesszo is lehet hatarolo.
Kar, hogy kulon nem lehet elinditani a konverzios varazslot. :(((

(#33927) -conrad-


-conrad-
addikt

sziasztok,

még nem vagyok jó makrókból, illetve nem mindenki futtatja nálunk ezért a következő problémában kérném a segítségeteket, makró nélkül.

Van egy fkeres függvény, ami egy másik fájlból húz be adatokat. Ez a forrásfájl hetente változik, másik mappában van (heti elnevezés) és más a neve (heti elnevezés). az alapfájlban ez a függvény sok helyen szerepel, nem szeretném a forrásfájl változása miatt átírogatni, illetve akinek dolgozni kell vele az sem fogja tudni ezt megoldani.
Arra gondoltam, hogy egy linket elhelyezek egy cellában, hogy hol a heti fájl amiből dolgozni kell, és az fkeres függvény mindig ebben a fájlban keres.
Valahogy így, nyilván nem működik így, de erre kellene megoldás:

Változik a heti mappa meg a fájl neve a hét miatt, de ha mint link betenném mindig egy cellába onnan nem lehet behúzni a függvénybe, mint keresési hely?

(#33928) poffsoft válasza -conrad- (#33927) üzenetére


poffsoft
addikt

indirekt függvény? az tud külső füzetre is hivatkozni (ha nyitva van).

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33929) bobsys válasza Delila_1 (#33918) üzenetére


bobsys
addikt

:R

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33930) poffsoft válasza -conrad- (#33927) üzenetére


poffsoft
addikt

=VLOOKUP(B13,INDIRECT(C5),2,0)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#33931) -conrad- válasza poffsoft (#33930) üzenetére


-conrad-
addikt

Köszi, nem ismertem az indirekt függvényt de ez nagyon jó, ezer köszönet a segítségért! :)
:R

(#33932) Zola007


Zola007
veterán

Van egy táblázatom, ami tartalmaz olyan cellákat, amik egy másik fájlban lévő munkalapra hivatkoznak.

Hogyan tudom megszüntetni a csatolást úgy, hogy a jelenlegi értékek megmaradjanak a cellákban?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33933) lappy válasza Zola007 (#33932) üzenetére


lappy
őstag

Kijelöl és irányított beillesztés csak érték

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33934) Zola007 válasza lappy (#33933) üzenetére


Zola007
veterán

nincs olyan, csak unicode szöveg vagy szöveg.
Nem most másolom és nincs meg nekem a fájl, amire hivatkozik.
Az összes kisebb táblázatot sem szeretném egyenként felülírni saját magával, mert van olyan adat, ami ugyanebben a fájlban lévő másik munkalapra hivatkozik és azok meg kell, hogy maradjanak.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33935) lappy válasza Zola007 (#33934) üzenetére


lappy
őstag

a másolás kimaradt az előbb :D
kijelöl másol irányított beillesztés csak érték

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33936) Zola007 válasza lappy (#33935) üzenetére


Zola007
veterán

Köszi, de mondom, hogy nem jó úgy :N
pl.
=(B7*0.01*FKERES(B2;'D:\2017\TP\[derv14.xlsx]Inputs'!$A$2:$D$23;4;HAMIS))*(B3*B4/(100-B7))

Ha erre nyomok egy "csak értéket", akkor lesz ugyan egy végeredményem, csak éppen buktam a képlet többi részét, ami a saját munkalapon belüli egyéb adatokkal dolgozik.
Tehát ha a B3, B4 vagy B7 értékét változtatom, akkor ez nem fog változni.

Olyan megoldás kellene, ami dokumentumszinten a külső forrásból importáló cellákban csak az importált értéket tartsa meg
Jelen esetben az FKERES(B2;'D:\2017\TP\[derv14.xlsx]Inputs'!$A$2:$D$23;4;HAMIS)-nek aktuálisan megfelelő értéket
Mert tárolni biztosan tárolja valahol, mivel a fájl nem elérhető

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33937) lappy válasza Zola007 (#33936) üzenetére


lappy
őstag

ja így már érthető mit szeretnél (egy képletből ki szeretnéd szedni ezeket vhova a munkafüzetbe)
de akkor a képlet működik de nincs meg a forrás
és egy hivatkozást próbáltál már kiszedni hogy egyáltalán ad- e vissza értéket?

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33938) Zola007 válasza lappy (#33937) üzenetére


Zola007
veterán

Működik a teljes táblázat, mint írtam, kiraktam külön az FKERES függvényt, ad értéket, tehát tárolva van a fájlban az utolsó beolvasás értéke, jelen esetben pl. 57.5

Ezzel kellene behelyettesíteni a cellaképletben, tehát ehelyett:
=(B7*0.01*FKERES(B2;'D:\2017\TP\[derv14.xlsx]Inputs'!$A$2:$D$23;4;HAMIS)*(B3*B4/(100-B7))

ez legyen
=(B7*0.01*57.5)*(B3*B4/(100-B7))

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33939) Delila_1 válasza Zola007 (#33938) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem sok sorod van, akkor ráállsz a cellában a félkövérrel írt részre. F9 hatására megjelenik a kijelölt rész értéke. Ekkor leenterezve az érték marad fixen a képletben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33940) Zola007 válasza Delila_1 (#33939) üzenetére


Zola007
veterán

sajnos nem mükszik :(
#HIV jelenik meg F9-re, nem az érték

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33941) Delila_1 válasza Zola007 (#33940) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nyitva van az fkeres-ben szereplő fájl?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33942) poffsoft válasza Delila_1 (#33941) üzenetére


poffsoft
addikt

Nincs meg neki, a kessből akarja kinyerni az utolsó értéket. Érdekes probléma...

[ Szerkesztve ]

(#33943) Zola007 válasza poffsoft (#33942) üzenetére


Zola007
veterán

Ezért nem értem, hogy számolni szépen tud vele, de F9-re hibát dob
Mindegy, végül is működik a táblázat így is, csak arra kell vigyázni, hogy ne írjam fölül véletlenül valamelyiket

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33944) nordican


nordican
tag

Sziasztok, volt már itt korábban szó a sormagasság automatikus átállítódásáról, és sok biztatót nem mondtatok, de lehet, nem tudom megkerülni. Van egy összesítő munkalapom, ahol néhány cellában listát szoktam készíteni (aminek a hossza, tehát a lista tételeinek száma változó), ennek megfelelően a sormagasság is változik. Ehhez az összesítő munkalaphoz tartozik több párhuzamos munkalap, ahol automatikusan kellene módosulnia a sorok magasságának az összesítő munkalapon lévő lista hosszának megfelelően (mert a cella tartalma ugyanaz). Van erre ötletetek? Sajnos most egyenként kell végignéznem a munkalapokat, hogy melyiken kell átállítanom a sormagasságot, ami elég macerás.

[ Szerkesztve ]

(#33945) Zola007


Zola007
veterán

Excel vagy Word 2013-ban el lehet tüntetni valahogy az alsó állapotsort?
vagy legalább megváltoztatni a színét?
engem nagyon zavar a kék és zöld csík

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33946) Fferi50 válasza nordican (#33944) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Magától nem növekszik a sormagasság :(, akkor sem, ha egyszer beállítottad ezt a tulajdonságot. Sajnos minden alkalommal újra kell állítani, amikor adat kerül bele. Erre csinálhatsz egy makrót (rögzítés), amit betehetsz a főlapod változás eseményébe (worksheet_change). Ezáltal lefuthat, valahányszor módosítod a celládat.
Pl. Range("A1").Rows.AutoFit
Ha eléteszed a munkalapot, akkor az adott munkalapon hajtja végre:
Sheets(1).Range("A1").Rows.AutoFit
Az esemény vizsgálatnál meg kell nézned, hogy valóban egy listás cellát változtattál-e meg, ennek egyik módja lehet:
IPrivate Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, Union(Range("A1"), Range("K1"))) Is Nothing Then Makró1
'ide sorold fel az Union függvényen belül azokat a cellákat, ahol listád lesz.
End Sub

Sub Makró1()
Sheets("Munka1").Range("A1").Rows.AutoFit
Sheets("Munka2").Range("A1").Rows.AutoFit
'és így tovább, minden lapra és cellára
End Sub

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#33947) Fferi50 válasza Zola007 (#33945) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A VBA nézetben az Immediate lapra írd be:
Application.DisplayStatusBar=False és Entert üss rá.
Beállításokban nem találtam ilyen gyorsan.

Üdv.

(#33948) Zola007 válasza Fferi50 (#33947) üzenetére


Zola007
veterán

szia
nem csinál semmit, pedig leellenőriztem és False az aktuális beállítás

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33949) Fferi50 válasza Zola007 (#33948) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mutatsz képet? Nem csak állapotsor van alul, hanem a munkalapok fülei is (legalábbis az Excelben). Azt a beállítások - speciális - megjelenítés - munkafüzet megjelenítési beállításai - munkalapfülek megjelenítése kockával szabályozhatod.

Üdv.

(#33950) Zola007 válasza Fferi50 (#33949) üzenetére


Zola007
veterán

Wordben nem működik
Excelben megnéztem, ott valamiért működik. Persze ott is minden indítás után be kell írni, szóval f*ckMS

Az a baj, hogy éppen a Wordnél idegesítőbb.
Esetleg a 3 gyári theme-en kívül hogy tudok Wordben fiók nélkül másikat beállítani?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.