Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) Delila_1 válasza lmate96 (#33500) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az A14-be és A15-be billentyűzetről bevittem a két időpontot, majd együtt kijelölve másoltam az A24-ig. Valami idétlen kerekítés miatt nem kerek 1 óra lett a különbség.

Vidd be billentyűzetről az időpontokat, és "megjavul".

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33502) lmate96 válasza Delila_1 (#33501) üzenetére


lmate96
újonc

Igen tényleg köszi.

Még azt nem értem, hogy mi alapján számol. Mert oké beírok egy pick rate-et és egy időt. Rámegyek, hogy hozzáad és csak adja hozzá. De mitől függ ez ? Milyen időközönként ? Mert ház ugye meg lesz adva egy adott termékszám, és meglesz adva egy adott rendelésszám. Lesznek dolgozók aki 4, 6 ,illetve 8 órában dolgoznak, heti lebontásban. Elméletileg annak kellene kijönni, hogy adott létszámnál mennyi idő alatt lehet teljesíteni az adott rendelést, mikorra végeznek.
De ez nekem nagyon zavaros.

(#33503) Delila_1 válasza lmate96 (#33502) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"adott létszámnál mennyi idő alatt lehet teljesíteni az adott rendelést, mikorra végeznek."

Ehhez fel kell venned minden termékhez (termékszámhoz) egy külön táblázatot, ami azt tartalmazza, hogy 1 embernek hány óra munkát jelent.

Az egyes megrendeléseknél azt kell megadnod, hogy melyik termékből hány hány darabot kérnek, és mikor kezditek a megrendelés összeállítását.

A két kis táblázat nem alkalmas a feladatodhoz, csak kis része az egésznek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33504) lmate96 válasza Delila_1 (#33503) üzenetére


lmate96
újonc

Értem. Köszönöm szépen a segítséget. Nagyon hálás vagyok.

(#33505) Delila_1 válasza lmate96 (#33504) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg ezt, itt csak a zöld hátterű cellákba kell bevinni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33506) Delila_1 válasza lmate96 (#33504) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Újra feltettem, kicsit olvashatóbb elrendezésben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33507) lmate96 válasza Delila_1 (#33506) üzenetére


lmate96
újonc

Igen ez jó lesz így nagyon köszönöm. Annyit mondtad, hogy azt kelle még, hogy ott van ugye, hogy 20 órás létszám, 30 órás létszám és 40 órás létszám. Ha beírom a létszámokat és beírom a pick ratet, akkor kiadja, hogy mikorra végeznek.
Ezt így lehetne ?

(#33508) Smogus válasza Delila_1 (#33490) üzenetére


Smogus
őstag

Szia!

Másolni szeretném a képletet. Megcsináltam úgy hogy néha 10 cím van egy sorban viszont néha kevesebb.
Megcsináltam a képletedet 10 címig, viszont ha üresen hagyom a cellát akkor nem kapok eredményt.
Mit módosítsak, hogy az üres cellák ne okozzanak #HIÁNYZIK eredményt?
Előre is köszönöm!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#33509) kezdosql válasza Delila_1 (#33480) üzenetére


kezdosql
tag

Bocs, ezt nem ertem. :((
Mar anno a parameterekkel ereztem, hogy gondjaim lesznek, latom, vaalmi extreme bonyolultan tudtad cask megoldani, meg ki kell bogoznom, mi mit jelent.
Na de hogyan irjak be ket kulon sornyi kepletet egyetlen cellaba? :F

(#33510) lappy válasza Smogus (#33508) üzenetére


lappy
őstag

A hahiba fuggvenyt hasznald

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33511) lappy válasza kezdosql (#33509) üzenetére


lappy
őstag

Ez valojaban 1-1 keplet csak az egyik angolul van

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#33512) Delila_1 válasza Smogus (#33508) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Példa a megoldásra.

Nézd meg a névkezelőt, a tartományok elnevezésével egyszerűsödnek a képletek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33513) Delila_1 válasza lmate96 (#33507) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mit fed a 20-, 30-, és 40 órás létszám?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33514) lmate96 válasza Delila_1 (#33513) üzenetére


lmate96
újonc

Azt fedi, hogy vannak akik 4 órában dolgoznak, vannak akik 6 órában és vannak, akik 8 órában. Ez heti lebontásban van felírva tehát 20-30-40 órában. És ha beírom, hogy Pl 7:12-kor kezdődik a bevásárlás kezdete, van 2 dolgozó 20 órásban van 3 dolgozó 30 órásban és van 5 dolgozó 40 órásban és nekik ennyi meg ennyi a pickrate-ük összesen mondjuk pl 160, akkor megkapon mikorra végeznek a munkával.
Nem tudom mennyire megvalósítható ez ?
Nekem eléggé zavaros.

(#33515) Sprite75


Sprite75
tag

Sziasztok
Biztos megint egyszerűt kérdezek, de nem találom, hogy hogyan lehet azt megcsinálni, hogy ha pl
A1-A12 területre érvényesítéssel meg van csinálva, hogy a csak Januártó-Decemberig lehessen a hónapokat kiválasztani, akkor mikor kiválasztok egy hónapot a mellette lévő cellába B1-B12 részre írja be számmal, hogy az hanyadik hónap.

Persze HA fügvénnyel meg egy segédtáblázattal megcsináltam de nem elegáns :)

(#33516) Delila_1 válasza Sprite75 (#33515) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HÓNAP(1&BAL(A1;3))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33517) Sprite75 válasza Delila_1 (#33516) üzenetére


Sprite75
tag

Köszönöm
Kiegészítettem mert így akkor is írt egy 1-est a cellába ha az A1 üres volt

=HA(A1="";"";HÓNAP(1&BAL(A1;3)))

(#33518) kezdosql válasza lappy (#33511) üzenetére


kezdosql
tag

Koszonom, ennyit az unnepek elotti koncentralokepessgemrol.

(#33519) Delila_1 válasza Sprite75 (#33517) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33520) Smogus válasza Delila_1 (#33512) üzenetére


Smogus
őstag

Szia!

Köszönöm így már jó lesz.
A névkezelővel már tényleg egyszerűbb a képlet

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#33521) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Hogy lehetséges diagramhoz célértéket beállítani, amin látszik, hogy az adott hónap target alatt vagy fölött van? Köszönöm!

(#33522) föccer válasza jackal79 (#33521) üzenetére


föccer
nagyúr

Én ezt mindig úgy oldom meg, hogy felveszek egy külön pont-pont diagrammot, és a két szélső x tengelyi pontra megadom ugyan azt az értéket. Gyakorlatilag egy tengellyel párhuzamos vonalként jelenik meg ha megadod neki a vonal típusát, színét. Előnye, hogy áthelyezésnél, vagy méretezésnél is a a megfelelő értéknél marad.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33523) jackal79 válasza föccer (#33522) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Megpróbálom. Köszi!

(#33524) kezdosql válasza Delila_1 (#33480) üzenetére


kezdosql
tag

Koszonom es BUEK! :C

(#33525) Delila_1 válasza kezdosql (#33524) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen, hasonló jókat!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33526) szöszi29


szöszi29
csendes tag

sziasztok!
Először is Boldog Karácsonyt Mindenkinek! :-)
Segítséget szeretnék kérni! Felhasználói szinten vagyok csak Excel használó! Van egy excel táblázatom (raktárkészlet), 11 oszlop és 10000 sor! A táblázat minden nap, de van hogy két-három naponta bővűl, 100 sorral, néha 300 sorral.. mikor mennyivel..

Felső sor rögzítve, felső sorban szűrük vannak, egymás mellett, külön oszlopokban, ballról jobbra, például alkatrész típusa, méret, ár, beírás időpontja, rendelés időpontja, raktárkészlet, szín, gyártó stb..Lefele a sorokban pedig az adatok..

Folyamatosan, napi szinten órákat kell keresgélni(szűrni) a táblázatban, általában nem egy oszlop alapján szűrve, hanem több oszlop szerint. Például keresek egy fekete dobozt ami xy méretű és egy hete érkezett be, x forintba kerül, aztán ugyanazt a tipusú dobozt keresem, de minden szín érdekel és mindegy mikor érkezett, csak legyen belőle... stb.
Tehát a sorok adatait folyamatosan szűrve keresgélni kell a megrendelések alapján, de mindig más szűrők szerint, sokszor 2-3-4 adat szerint szűrve...

Nekem az a lényeg, hogy akárhányféleképpen szűrök, mindig mutassa meg az összes eredményt... ha 6 féle fekete doboz van, azok sorait listázza ki, mellé ha 20 féle doboz van, minden színből, azt is megmutassa, vagy ha az összes dobozt keresem ami bármilyen színű lehet, bármennyibe kerülhet, minden dobozt kilistázzon, és amiket itt külön szűrtem, azokat egyben is megmutassa... azaz listázza ki az összes fekete dobozt, az összes 7000-10000 forint közötti terméket ami decemberben érkezett, stb. ezeket is mind egy oldalon mutassa meg, például egy új "lapfül"-ön..

Sajnos muszáj excelben csinálni egyenlőre, mert ez van... de bármilyen megoldás érdekel később, hátha rá tudom venni majd főnököket...

A kérdésem az lenne, hogy ezt a szűrési folyamatot makróval, egyebekkel lehet egyszerűsíteni? Vagy fügvénnyel? A munkát és időt lerövidíteni? hogy ha egy sor adatát beírom "valahova" az excelben, akkor annak minden elemére külön rá lehessen keresni automatikusan, és az összes féle eredményt megmutassa?
Azaz ha beírtam 200 új sor, az új sorok adatai alapján kereshessek régiek között, az "A-B-C-D" oszlopok adatai alapján, a "B-C-D-G" oszlopok alapján és akár az "A-G-E" oszlopok alapján, és az eredményeket egy új oldalra kilistázza...

remélem nem értelmetlen amit írtam.. :-)

válaszokat előre is köszönöm, hatalmas segítség lenne!! sőt, aki megoldja, vendégem egy nagy sörre :-)

(#33527) Fferi50 válasza szöszi29 (#33526) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Erre a feladatra jól lehet használni a speciális szűrést (Adatok - speciális).
Akkor kényelmes, ha a munkalap első kb. 9 sorát szűrőnek tartjuk fenn, és a tényleges adatok a 10. sorban kezdődnek. Azaz a mostani táblázatod elé be kell szúrni üres sorokat a feltételek számára.
A rögzitést pedig az így meglevő tábla első sora után (a munkalap 10. sora után) kell tenni.
A munkalap első sorába ugyanúgy a táblázatod első sora (a fejlécek) kerül.
Alatta levő sorokba pedig a feltételeket lehet írni a következők figyelembe vételével:
- az egy sorban levő feltételek ÉS feltételként viselkednek, vagyis mindnek teljesülnie kell
- a külön sorban levő feltételek VAGY feltételként viselkednek.

A menüpont kiválasztása után megjelenő párbeszéd panelen kijelölöd a listatartománynak a táblázatod, szűrőtartománynak azokat a sorokat, amelyekbe írtál feltételt, marad a helyben szűrje megjelölve és OK után a feltételeknek megfelelő rekordok látszanak.
Ez a menüpont azért hasznos, mert egyszerre több feltételt is megadhatsz, sőt a feltételeknek megfelelő tételeket ki is másoltathatod egy másik helyre - itt arra kell figyelni,hogy csak az aktív lapra lehet másoltatni - ebben az esetben a más helyre másolja választógombot kell bejelölni.

Javaslom, nézegesd meg a hozzá tartozó helpet.

Üdv.

(#33528) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Bújom a google-t, de nem sikerül megcsinálnom egy műveletet.

Automatikusan szeretnék URL címről adatot importálni, de az URL cím változna. A ".com/" utáni szöveg egy cella tartalma lenne.
Szóval akarok egy cellát, amiben egy másik cella adatával kapok vissza értéket egy URL-en keresztül.

Ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#33529) csadi0011 válasza csadi0011 (#33528) üzenetére


csadi0011
őstag

Bocs a dupláért, már nem tudok szerkeszteni. Kicsit hülyén írtam. Nem is a webcím összeillesztése a lényeg, hanem hogy legyen egy cella, ami weblapról kér le adatot, de ez a cella vigye tovább a működését, ha kitöltést csinálok. Szóval ha saroknál a + jellel húzom.
Tehát mondjuk összerakok magamnak egy url címet =$A$1&B1 ilyen egyszerűen, aztán lesz még a táblázatomban adat, akkor kitöltöm az alatta lévő cellát, A1&B2 cellaegyesítéssel kapott címen lévő adatok megjelenjenek.

(#33530) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnem a segitsegeteket kerni!

Most kezdtem el hasznalni ezt az Egyszerű havi költségvetés tablazatot. Azt szeretnem kerdezni, hogy ha a bevetel reszt meg szeretnem novelni, hogy tobb tetel ferjen oda, mit kellene tennem? Tehat hogy a kiadas resz csusszon lejjebb. A kiadas resz bovul magatol ahogy lepkedek lefele, a bevetel azonban nem.

Koszonom szepen!

[ Szerkesztve ]

(#33531) Delila_1 válasza Lauda (#33530) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A B:C oszlopba az Egyéb alá beszúrtam pár cellát (Ctrl és + jelre felugrik egy ablak, amiből a Cellák eltolása lefelé opciót választottam).

A C7 cella jobb alsó sarkában lévő kis kék jelet a beszúrt cellák utolsó C-jébe húztam át, ezzel megnöveltem a Bevételtbl nevű táblázat méretét. Ennyi.

Szerk.: ja, és a [link].

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33532) Lauda válasza Delila_1 (#33531) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A leirasod alapjan megprobaltam es sikerult nekem is megnovelni a tablazatot!

Koszonom szepen a segitseget!

Delila_1 ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#33533) Delila_1 válasza Lauda (#33532) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33534) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok

Adottak cellák amikben szerepel a celcius és a Fareinheit érték is(különböző hőmérlékletek)

hogy tudnám a FAreinheit es értékeket törölni csoportosan?

ez egy cellán belül található:
51 °C (124 °F)

(#33535) dfilpo


dfilpo
csendes tag

Sziasztok!

Erre esetleg van valakinek ötlete?

Következőt szeretném megoldani: Adott egy táblázat, amit soronként szeretnék lementeni külön excel fájlba úgy, hogy az első sor (oszlopok neve) mindegyikben benne legyen. Megoldható valamilyen egyszerűbb módon, mint egyesével másolgatni, új excelt nyitni, majd lementeni?
Köszönöm

(#33536) Delila_1 válasza Jarod1 (#33534) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy üres oszlopban a =BAL(A1;SZÖVEG.KERES(" (";A1)) képlet a bal oldalt adja. A képlet lemásolása után kijelölöd az új oszlopot, másolod, majd irányítottan értékként beilleszted az eredeti helyére.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33537) Delila_1 válasza dfilpo (#33535) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első lapon vannak az adatok. A makró egyenként átmásolja egy új lapra a címsort, alá az egyes sorokat, majd az új lapot lementi 1.xlsx, 2.xlsx, stb. néven abba a könyvtárba, ahol a makrós fájl van.

Sub MentesFajlokba()
Dim sor As Long, utvonal As String

utvonal = ActiveWorkbook.Path
sor = 2
Do While Cells(sor, "A") <> ""
With Sheets(1)
.Rows(1).Copy Sheets(2).Range("A1")
.Rows(sor).Copy Sheets(2).Range("A2")
End With
Sheets(2).Copy
ActiveWorkbook.SaveAs utvonal & "\" & sor - 1 & ".xlsx"
ActiveWorkbook.Close
sor = sor + 1
Loop
Application.DisplayAlerts = False
Sheets(2).Delete
Application.DisplayAlerts = True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33538) dfilpo válasza Delila_1 (#33537) üzenetére


dfilpo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, kipróbálom!

(#33539) Delila_1 válasza dfilpo (#33538) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nosza! :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33540) dfilpo válasza Delila_1 (#33539) üzenetére


dfilpo
csendes tag

Nagyon szuper, sikerült!
Még annyiban tudnál segíteni, hogy a file nevek mindig az első aktuális cella nevét kapják? Tehát az első filenév A2.xlsx, a második A3.xlsx stb legyen. Remélem érthető.. Köszönöm! :)

(#33541) Delila_1 válasza dfilpo (#33540) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A

ActiveWorkbook.SaveAs utvonal & "\" & sor - 1 & ".xlsx"

sort kell átírnod.

ActiveWorkbook.SaveAs utvonal & "\" & cells(sor,1) & ".xlsx"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33542) dfilpo válasza Delila_1 (#33541) üzenetére


dfilpo
csendes tag

Az első file mentése után hibaüzenet fogad:

Run-time error '1004':
Method 'SaveAs' of object '_Workbook' failed

(#33543) Delila_1 válasza dfilpo (#33542) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mi van az A2-ben?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33544) dfilpo válasza Delila_1 (#33543) üzenetére


dfilpo
csendes tag

Nevek. Ékezet okozhatja a hibát?

(#33545) Delila_1 válasza dfilpo (#33544) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem lehet gond az ékezet. Nem tudom, mi a baj. Próbáld így:

ActiveWorkbook.SaveAs utvonal & "\" & cells(sor,1).Value & ".xlsx"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33546) dfilpo válasza Delila_1 (#33545) üzenetére


dfilpo
csendes tag

Ugyanaz.. Az első fájlt létrehozza, lementi, utána létrehozza a második fájlt, de a mentésnél már a korábban írt hibaüzenet van.

[ Szerkesztve ]

(#33547) Delila_1 válasza dfilpo (#33546) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha gondolod, küldd el a füzetet. Privátban megadom a címet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33548) kezdosql válasza Delila_1 (#33531) üzenetére


kezdosql
tag

Azert meg egy picit lehetne tuningolni. ;)

Kellene minimum egy-egy kordiagram a bevetelek es a kiadasok (koltsegek) megoszlasanak abrazolasara.

Azutan, mivel havi, minden honapra kellene egy kulon munkafuzet belole, es egy kulon lapon abrazolni grafikonnal az idobeli valtozasokat.

Termeszetesen nem szabad elfeledkezni a negyed eves, fel eves es eves osszesitesekrol sem, tehat ezekre is kell oszlop- es kordiagram egyarant, termeszetesen vonaldiagrammal abrazolva az idobeli valtozasokat.

Utana mar cask az alapveto statisztikai elemzesek vannak hatra, miket trendnek, szezonalis valtozanak egy egyeb valtozasnak lehet nevezni, termeszetesen ezekre vannak kulon fuggvenyek es szamos diagram az abrazolasukra.

Ja, es akkor meg lehetne egy kulon oszlopba beszurni a havi es negyedeves es eves inflaciot, meg mnb alapkamatot, es viszonyitani ezek valtozasahoz.

Ha pedig mar nagyon unatkozol, akkor az egeszet lehetne a minden havi dollar, euro, jen, angol font es egyeb arfolyamokhoz is hasonlitani.

Most tobb nem jut eszembe, de tenyleg jo kis otletado tablazat. :DD

(#33549) Delila_1 válasza kezdosql (#33548) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ugye magadnak szántad ezeket a feltuningolási dolgokat?!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#33550) dfilpo válasza Delila_1 (#33547) üzenetére


dfilpo
csendes tag

Köszönöm, elküldtem!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.