Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39401) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Találtam egy lámpát ezen az oldalon. Kerékpárkormányra is szerelhető és fejpántra is. Érdekes elképzelés ez a kétféle használat. Tényleg használható is?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39402) Vegha válasza bwoay (#39386) üzenetére


Vegha
senior tag

Akkor akár el is dőlne a kérdés, ha nem lenne ákciós a Lii-500 Ez hogyan viszonyul az Opus BT-C100-hoz ? Laikusként kb. annyi különbséget látok, hogy 4 slotos és még kb. 3-4 akkutípussal többet kezel.

(#39403) Gargouille válasza ZozzV6 (#39393) üzenetére


Gargouille
őstag

Le a kalappal előtted, nagyon szép munka!

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39404) bwoay válasza Vegha (#39402) üzenetére


bwoay
nagyúr

ha úgy vesszük, WestBam mindkettőt alaposan letesztelte, miután a C3100 tulajdonságait az említett pár eltérés kívételével vonatkoztathatod a C100-ra, a C4 meg 98%-ban megfelel a Lii-500-nak. ha nagyon bele akarsz tudományosodni, akkor pedig böngészd a HKJ teszteket :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39405) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#39393) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Hát Te sem tudsz pihenni. Gratulálunk a munkádhoz. :R :Y :C

(#39406) HollyBoni válasza ZozzV6 (#39393) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fú mekkora fénye van a BLF Q8-nak. :Y Be kell szereznem egyet valamikor, bár hogy minek azt nem tudom.

(#39407) Vegha válasza bwoay (#39404) üzenetére


Vegha
senior tag

köszi : )

(#39408) Czimby


Czimby
addikt

Tud valaki esetleg Lii - 100 -ra 1-2 dolláros kupont?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39409) bertokl válasza Czimby (#39408) üzenetére


bertokl
tag

(#39410) Czimby válasza bertokl (#39409) üzenetére


Czimby
addikt

Köszönöm szépen! :C :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39411) ZozzV6 válasza HollyBoni (#39406) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Köszönöm mindenkinek! Azt vedd figyelembe, hogy nem úgy érkezett hanem már áthidaltam a rugókat. Anélkül 5400 lumenre volt képes de szabad szemmel alig észrevehető ennyi fénynél az a különbség. Jelenleg nem lesz durvább fotó mert ez a legerősebb lámpám de lesz még itt 8000 lumenes L6 meg full egyedi lámpa 10-12 db luxeon MX és egy XHP35 HI leddel 30000 lumen felett :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39412) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok!

A bringámon egy cree bl-8045 tipusú (ilyen) lámpa van bepattintós megoldással. A fényerejével elégedett vagyok. Egy másik bicajra is szeretnék ilyen megoldással világítást. Az említett típuson kívül, milyet hasonló lámpát tudnátok még ajánlani?

(#39413) Sz4bolcs válasza gojko.m (#39412) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Convoy s2+?

(#39414) vince válasza gojko.m (#39412) üzenetére


vince
őstag

Convoy S2+ remek megoldás bicajra (is). Nem lennék meglepve, ha beüzemelés után elégedetlen lennél a régi lámpáddal :D

nyolc másodperc :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39415) (jan)


(jan)
őstag

Időközben nekem is megérkezett a jóárasított zanflare f1. Meglepődtem mennyi minden van a dobozban, le a kalappal, a lámpa kidolgozása is nagyon jó, külön tetszik az usb csatlakozó "fedése". Ennyi pénzért a sok tartozékkal, több mint ajándék. A fénye se rossz, viszont nekem a 6x s2+ jobban bejön, kicsit hidegebb a fénye, valamint nagyobb területet terít be, ami szerintem ezeknél a pici lámpáknál előnyösebb. Ami nagyon tetszett az a módkiosztás, eltalálták az arányokat, a hátsó kapcsoló meg khm... kár érte, nagyot ront a minőségén.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#39416) gojko.m válasza vince (#39414) üzenetére


gojko.m
senior tag

Sz4bolcs és vince: Kíváncsi lettem erre a lámpára, ha ennyire egybehangzóan rávágtátok a kérdésemre ezt a típust. :D Köszi! :R

(#39417) Sz4bolcs válasza gojko.m (#39416) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Csak nehogy úgy járj, mint én, ez volt az első lámpám, kíváncsiságból vettem meg, mert sok volt a fölös 18650-es aksim, aztán jött 2db C8, L6 és a többi. :D

(#39418) nufenen111 válasza MittuDomain_ (#39383) üzenetére


nufenen111
tag

Nem hiszem el, hogy az Lii 500 töltő kupon nekem soha sem működik.

(#39419) kner válasza FBLLMAG (#39356) üzenetére


kner
csendes tag

Szerintem pontosan annyira veszélyes, mint bármi más nagy energiasűrűségű dolog.
Azért is esett már le gép, mert megsérült a kerozintartály és kigyulladt.
Egy kanna gázolaj is ,,veszélyes''. De ezeket a dolgokat a helyükön kell kezelni, nem kell túlmisztifikálni.

(#39420) benfolds válasza may15 (#39391) üzenetére


benfolds
őstag

az előző verzió gombokkal lockolható volt, de túl sok áramot fogyasztott így, ezért kivették ezt a funkciót.
a cri-vel kapcsolatban lehet, hogy igazad van, de úgy látszik, hogy én még mindig nem tudom elengedni ezt a több lumen=jobb lámpa dolgot. :U

(#39421) Sz4bolcs válasza kner (#39419) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Próbáld elmagyarázni a hanyagságból, figyelmetlenségből, vagy szimpla tudatlanságból kulccsomó mellett hagyott 18650-esek gazdáinak ezt, és meg is vagyunk. Nem fog menni, és sajnos van belőlök elég, hogy napi fejfájást okozzon az e-cigiseknek a média megjelenésük.

(#39422) FBLLMAG válasza kner (#39419) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szerintem már ugyanazt írjuk mind a 2 -ten, sőt többen. Csak felvetettem, miért nem töltik már FULL -ra az akkumulátorokat, miért van az a nagy ellenőrzés (elég ha 100 emberből, 1 ostoba, már meg is van a katasztrófa receptje).

(#39423) Gargouille válasza kner (#39419) üzenetére


Gargouille
őstag

Osztom a véleményedet, viszont a többieknek tökéletesen igazuk van abba, hogy az alapvető és általános emberi butaság/nemtörődömség mindig túlsúlyban van az értelmes/felelős hozzáállással szemben, így amikor biztonságról van szó, akkor mindig az előző csoportra kell alapozni vagyis abból kell kiindulni, hogy lesz olyan barom aki mégis a kulccsomó mellé rakja az akkut, még akkor is ha mindent elkövetsz, hogy felhívd rá a figyelmet.

Olyan ez mint a közutakon sok sofőr. Hiába verték bele a fejébe a tanfolyamon, hiába vizsgázott belőle, hiába mondja be folyton minden média, hogy mondjuk ködben, jégen óvatosan vezess, ő juszt azért is nyomja neki, mert vagy annyira ostoba vagy olyan kivagyi. És akkor sem érti meg amikor az árokból vakarják össze...

Bár minket, normális/hozzáértő kisebbséget ez rosszul érint, de szerintem inkább biztosítsák túl azt a repülőt minthogy egy marha miatt keletkezzen tűz.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39424) Sz4bolcs válasza Gargouille (#39423) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Meg ha már a közlekedést hozod föl példának, vizsgálni kell, mennyi pénzt ölnek bele a közlekedés szabályozásába, biztonságossá tételébe. Onnantól, hogy jogsit kell szerezni, táblák, lámpák, utak, rendőrök ellenőrzéshez, birság, autók biztonsági felszerelései. Szinte vég nélküli a lista. A repülésben elég költséghatékonyan oldottak meg egy kockázatot. Van nálad 18650? Leteszed ide az asztalra, és mehetsz.

(#39425) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

ma megérkezett a Boruit RJ-02 lámpa. Nagyon tetszik, jól működik a szenzorja is, fényereje is bejön, a viselése se kényelmetlen. Boruit matricás 4000mAh akkuval, ami nyilván jó ha a felét tudja. :D Multiméterrel hogy tudom a kapacitását megmérni?

üdv,
Zoli

(#39426) kner válasza FBLLMAG (#39422) üzenetére


kner
csendes tag

Az akkumulátorokat gyárilag azért nem töltik fullra, mert károsodnának a raktározási idő alatt. 3,6...3,8V között a legjobb tárolni őket.
A teljesen feltöltött és a teljesen lemerült állapot is degradálja az akksit szépen lassan. Egyik az anód, másik a katód oldalon.

(#39427) FBLLMAG válasza kner (#39426) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ebben igazad van. Akkor úgy írom, hogy nem töltik fel. Legalábbis egy ideje nem igen töltögetik.

(#39428) Zoli-bácsi válasza kner (#39426) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nekem pont most jött meg Boruit fejlámpához akku, ami 4V-ra van töltve.

(#39429) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

HaikeLite HT08 12,99USD
Kupon:
HT08

NITECORE NU10 fejlámpa 9,99USD
Kupon:
NU10QQ

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39430) Misser válasza MittuDomain_ (#39429) üzenetére


Misser
tag

Király, Köszi. Az NU10-et is kerülgetem egy ideje :)
Honnan jönnek ezek a kuponok?

(#39431) ZozzV6 válasza Misser (#39430) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem most tört el.
Van két kis fül ami rögzíti a billentést és az egyik letört. reklamáltam. Meglátom GB mit lép.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39432) Ra3 válasza ZozzV6 (#39431) üzenetére


Ra3
őstag

Mikori vásárlás?
Valaki említette hogy már javították a problémát, csak még nem tudni hogy a gb-nél melyik szériát árulják.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39433) ZozzV6 válasza Ra3 (#39432) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Szeptember 27. Szóval alig több mint egy hónapja használom.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39434) Ra3 válasza ZozzV6 (#39433) üzenetére


Ra3
őstag

Majd írd meg hogy mi lett a vége, leütöttem egyet de még utánaolvasok hogy mik a tapasztalatok mielőtt kifizetem.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39435) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Milyen fejlámpák ajánlottak: kerékpározáshoz, 1 óránál hosszabb működéssel, 5000 forint-ig? Ennyi pénzért kb mekkora fényerőre lehet számítani?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39436) ktg3


ktg3
őstag

Kis segítséget szeretnék kérni. Karácsonyra ajándékba szeretnék zseblámpát venni egy rokonnak.
Mostanában merült fel az igény és az idő szűkössége miatt ebay és egyéb hasonlóan lassú csatornák már nem igazán jönnek képbe.

Közepes méretű lámpa kéne lehetőleg minél nagyob fényerővel. Vadászathoz kell, hogy lesről adott esetbe sötétben el lehessen világítani 50-100m-re szükség esetén. Összefoglalót elolvastam, de azon kívül nem vagyok jártas a lámpákban.

Fontos lenne a "gyors" (karácsonyig) beszerzés.

Mik azok az általában ajánlott típusok jó ár/érték aránnyal, amik az adott célhoz megfelelnének?
Keret nagyságrendileg 10-20K, de ez még változhat.

Előre is köszönöm! :R

(#39437) UberMutant válasza benfolds (#39420) üzenetére


UberMutant
őstag

az az igazság, hogy nekem a 4 NC TIPből egyik sem merül lockolt állapotban , hónapokig sem.

tényleg volt egy korai széria, ami hibás volt, de azokat meg dobozon keresztül frissítették (ki volt vágva a doboz).

szóval érthetetlen, hogy miért egy ilyen haszontalan megoldást találtak a lezárásra, mint ez a törékeny , nehezen mozgatható műanyagkolonc, mikor az elektromos lockout kiválóan működik.

(#39438) UberMutant válasza ZozzV6 (#39431) üzenetére


UberMutant
őstag

nekem nitecore küldött 2 másikat 5 dollár postaköltség fejében a nu30hoz

(#39439) Myers válasza MittuDomain_ (#39429) üzenetére


Myers
senior tag

Ha nem gond, kölcsönvettem a kuponajánló sémádat. :B

Nagy áramú akksi:
4 x Sony VTC6 3120mAh 12,99 + 2.59 szállítás
Kupon:
LEDFM50

Kisebb áramú, nagy kapacitású, védett akksi:
4 x NCR18650B 3400mAh 14.99 + 2.68 szállítás
Kupon:
LEDFM33

http://www.muszaj.hu/

(#39440) Vegha válasza Ra3 (#39434) üzenetére


Vegha
senior tag

Meddig lehet parkoltatni a cuccot mielőtt ki kell fizetni ? (még úton van a bankkártyám)

(#39441) Gargouille


Gargouille
őstag

Csak érdekességképp (150000 lumen):

http://index.hu/tech/2017/11/29/foldontulian_szep_a_150_000_lumennel_telibe_vilagitott_kosivatag/

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39442) MittuDomain_ válasza Myers (#39439) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nyugi, nincs rajta Trademark. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39443) Ra3 válasza Vegha (#39440) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem most 24 órát ír, de már jött levél az előbb hogy ha közben elfogy akkor így jártam.
Van amikor csak 30 percet ad egyébként.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39444) ZolkoW


ZolkoW
őstag

ez a Lumintop EDC05 igen tetszik nekem.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39445) Czimby válasza Zoli-bácsi (#39425) üzenetére


Czimby
addikt

Multival ekkora kapacitást nemigazán fogsz megmérni...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39446) ZozzV6 válasza Czimby (#39445) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Multival semekkora kapacitást se fog mérni. Max ha beterheli valami fix árammal és a feszültséget figyelve méri az időt.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39447) BBéci válasza ktg3 (#39436) üzenetére


BBéci
titán

Biztos vagy abban, hogy elegendő az 50-100 méter? Vadászoktól azt hallottam, annak inkább a duplája szokott kelleni, tehát 100-200 m.
Ennek a névleges hatótávolsága 309 m és fegyverre felszerelhető. A linkelt oldalról egy hét alatt megérkezik. Nem olcsó, de az egyik legjobb minőségű lámpa.
Ugyanott akkumulátort és töltőt is vehetsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39448) may15 válasza BBéci (#39447) üzenetére


may15
csendes tag

A vadászok igen rosszak az éjszakai távbecslésben. 100m fölé nem igazán lőnek. Mielőtt valami cicaharc keletkezne az utóbbi állítosomból, leszögezném, hogy vadgazdálkodást tanulok, és igen sok vafásszal vagyok kapcsolatban, illetve rendszeresen járok éjszakai vadállomány felmérésre, és annyi biztos, hogy 120 métertől már magát az állatfajt is igen nehéz megállapítani sokszor, szóval ha a lámpa elméleti hatótávolsága 300m, az bőven elég, de a 200m is épp úgy jó.

(#39449) ktg3 válasza BBéci (#39447) üzenetére


ktg3
őstag

Ez amolyan kisegítő lámpa lenne csak. Komolyabb dolgokra van éjszakai kereső meg infravető.

(#39450) ZolkoW válasza may15 (#39448) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez megerősít abban, hogy maradok a láthatósági szélálló mellény használatánál, ha erdőben bringázom! :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.