Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) vince válasza bwoay (#39050) üzenetére


vince
őstag

Kérdezte korábban más (pl. én) is :D
[link] és [link]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39052) Ra3 válasza vince (#39051) üzenetére


Ra3
őstag

Ja kábé ezekre jó, a Nichia led sokkal jobb mint a nem sokkal olcsóbb, 1500-2000ft-os, nem túl jól megmunkált és összeszerelt vackokban használt random hullámhosszú és erejű led. Természetesen az egész lámpa hozza a szokásos Convoy minőséget, összehasonlítottam egy 2000ft-os banggoodossal, ég és föld a különbség, ennyiért ajándék.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39053) bwoay válasza vince (#39051) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezeket olvastam én is, de valahogy úgy éreztem, hogy a kérdés még mindig nyitott :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39054) AndrewBlase válasza vince (#39051) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Költői kérdés: Akarjuk tudni, hogy mennyi kosz vesz körül minket? :P :B

Miért mindig én???

(#39055) Gargouille válasza AndrewBlase (#39054) üzenetére


Gargouille
őstag

Költői válasz: a tudás mindig jobb mint a tudatlanság. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39056) vince válasza AndrewBlase (#39054) üzenetére


vince
őstag

Miért ne? Korábban vettem egy ilyet $0.99-ért, de (meglepő módon :D ) nem túl acélos. Most rendeltem egy UV S2-t is, majd összehasonlítom, hogy mennyivel több koszt látok vele ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39057) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,
milyen jó ár/értek tölthető első lámpát ajánlanátok kerékpárra?

- legyen vízálló
- akár elemről is mehet
-100-300 lumen nem árt

Lehetőleg gyorsan kellene( max 1 hét)

Köszönöm :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#39058) (jan)


(jan)
őstag

Megérkezett az egydolláros Pen light. Meglepően jól világít, a mágnese is nagyon erős, anyaga az eléggé bili, de árához képest nagyon jó vétel. még akár 2$-ért is :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#39059) lorcsi válasza padi68 (#39057) üzenetére


lorcsi
veterán

néz fel az ebike BF-re..ma éjféltől, biztos lesz iylen is

(#39060) AndrewBlase válasza vince (#39056) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

és (#39055) Gargouille

Igazából csak próbálom lebeszélni magam róla. Ebben a hónapban már bőven túlléptem a havi "rendelgetős keretemet". :((( Többek között ezt se lehetett ott hagyni ma 16 dodóért. :N
Persze tudom, hogy jó ár érte, de úgy érzem, (még) meg tudok lenni nélküle. Legalábbis bízok benne! ;]

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#39061) ZozzV6 válasza MittuDomain_ (#39042) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Upsz. Egy ilyen becsúszott a kosárba. Csináltam most pér beamshotot.
Tuningolt Brinyte B158B
Utorch UT02
XHP70 ledes C8
Gyári L6
6870 lumenes Q8

Van mindről kép a 300m-re lévő templom felé irányítva és egyenesen az ég felé is. Elég finomak lettek :D
Még át kell konvertálnom őket és jönnek.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39062) snipr válasza ZozzV6 (#39021) üzenetére


snipr
aktív tag

Milyen xp-g2-vel próbálkozol? (a "régi" verziós s4 2b volt a favorit korábban, de az új verziók a nyomukba sem érnek... de gondolom olvastad a blf vonatkozó topikjait :) )

SST-vel is próbáltam, a blf a6 driverével nem tudott többet mint az xp-g2 (TA-val esetleg megérhet még egy misét)

(#39063) G@ben válasza (jan) (#39058) üzenetére


G@ben
addikt

Mikor rendelted? Nekem is úton van egy ilyen, szintén az egy dolláros verzió és már nagyon várom. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#39064) Clever0 válasza vince (#39056) üzenetére


Clever0
senior tag

Megnéztem az UV lámpa videóját. Nagyon erős és kis átmérőjű hotspotja van, ami a thrower lámpák sajátja, ezt meg csak közelre lehet használni, szóval nem értem, hogy miért ilyenre csinálták. A leszólt nagyítós lámpáknál éles határvonala van a megvilágított területnek, de azon belül teljesen egyenletes a fényük. UV lámpához ideális lenne szerintem.

(#39065) ZozzV6 válasza snipr (#39062) üzenetére


ZozzV6
senior tag

TA is csak azon múlik milyen fet van rajta. Én olyat használok aminek 1mOhm az ellenállása nyitva. BLF drivereken 4 vagy több. XP-G2 S4 3D led. De szerintem a borotválás után a dóm maradéka lehet a ludas a nem elég nagy intenzitásban. Viszont SST40 rendesen dedómolva hozhat eredményt még.

Kép:

Q8 6870 lumen:

A többi kép a többi lámpáról itt található.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39066) kner válasza zoli03 (#39000) üzenetére


kner
csendes tag

Azért vigyázzunk ezzel a True RMS-sel. Még az ,,olcsóbb" Fluke-ok is AC csatoltan mérnek, figyelmen kívül hagyva a DC komponenst. Egyutas egyenirányító kimenetét mérve jó nagy baromságot mérsz vele. Pedig ,,True RMS''. Pedig az Fluke. Pedig az drága.
Nem találom most, melyik modellszámtól felfelé mér csak igazi true RMS-t.

(#39067) Milker válasza ZozzV6 (#39065) üzenetére


Milker
csendes tag

Még sehol nem láttam a BLF Q8-at dedómolva, még a Q8 tuning fórumon sem!
Ennek mi lehet az oka?
A Brinyte B158B a fiókban hever, fegyverlámpaként nem vált be és nekem sem tetszik a nagy buflák fejkialakítás.
Lassan itt a karácsony, majd megkapja valaki :))

Fel a fejjel te hulye!

(#39068) snipr válasza ZozzV6 (#39065) üzenetére


snipr
aktív tag

off: blf a6-on a FET kicserélése "tuning" céljából mennyire elvetemült ötlet? (az osh park-ról TA alapanyagot rendelni és összepakolgatni helyett egy picit egyszerűbbnek tűnik)

on: az első képen lévő csóván látszik, hogy még nem az igazi... valószínűleg tényleg a maradék dóm lehet a ludas

(#39069) kugyu21 válasza ZozzV6 (#39048) üzenetére


kugyu21
senior tag

Persze, hogy lenyomja, de az S2 sem 340lm-es.
Én nem annyira a fénye, mint inkább a minősége miatt aggódom. Most vettem egy ilyen [link] bringalámpát. Ennek is nagyon jó a fénye (és anélkül, hogy újra indítanám a vitát a zoomos/nem zoomos témában), a zoom nagyon jól használhatóvá teszi, de az összeszerelése csapni való. A zoomja olyan kotyogós, hogy szabályosan zörög a kerékpáron. Csak a tele állásában kiakasztva szorul meg annyira, hogy elhallgasson. A meglepően nehéz, majd 20 dekás, nem középen alátámasztott, orrnehéz tömegével, a gumis rögzítése, pedig nem fogja sokáig bírni. Egy másikat már le kellett selejteznem (az egybe volt öntve a testtel), és ennek is valami más rögzítést kell kitalálnom.
Más: a Q8-on már én is régóta gondolkozom, csak az ára tart még vissza. Kuponnal vagy a Fekete Péntekkel alá tud menni a Neked köszönhető fórumos ár alá, vagy erre ne várjak, mert annál lejjebb úgy sem mehet?

(#39070) WestBam válasza ZozzV6 (#39065) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szomszéd készült, leengedte a redőnyt :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39071) ZozzV6 válasza Milker (#39067) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mert a Q8-at azért veszik hogy flood lámpa legyen. Erőből az is elvisz 400m fölé. Ha attól nagyobb táv kell throwert kell venni. L6-ot se nagyon dedómol senki.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39072) benfolds válasza Gargouille (#38996) üzenetére


benfolds
őstag

ú bakker, hogy bírtok ennyi hozzászólást összehozni egy nap alatt...

köszi! nekem a 4C szerintem biztos túl bronzos lenne. valami semleges, az 1B-nél jobb színvisszaadású viszont lehet, hogy már jobban bejönne, mint az 1A-1B. most a nw-s h03-amat hasonlítgattam az 1A s3-mal és az van, hogy ez előbbi a szín visszaadásban jobb, az utóbbi viszont (kb) ugyanakkora lumenszámnál is jóval fényesebbnek tűnik. régen egyértelműen az utóbbi mellett tettem le a voksomat, most már látom, hogy mindkét színhőmérsékletnek megvannak az előnyei. eddig egy nagy wow-nak éreztem az 1A-s s3-at erdőben, aztán elkezdtem észrevenni, hogy minden szürke, kontúros. ráadásul mivel én biciklin használom a lámpát sokat, tehát sokáig nézem egyhuzamban, ezért lehet, hogy kellemesebb lenne a szemeimnek egy 3B. nagy anyagi kockázat nincs benne, úgyhogy biztos, hogy veszek egy x8-as, 3B-s s2+-t vagy s3-at, kár, hogy gb-n nincs.

amúgy ugyanez a dilemmám az xp-g2 vs nichia TIP-nél is fennáll, de ott még azért arra hajlok, hogy inkább több lumen, mint jobb CRI. még nem jött meg a nichiás tip-em, de már várom, hogy legyen jó áron xp-g2-es is és abból is veszek. Zozz, látom neked már mindkettő megjött. mikor nyilatkozol?

[ Szerkesztve ]

(#39073) benfolds válasza bwoay (#39003) üzenetére


benfolds
őstag

amúgy HKJ azt írta, hogy a belső ellenállás mérése nem sokat ér a LII-500-nak.

(#39074) benfolds válasza kner (#39066) üzenetére


benfolds
őstag

mi volt kínában? :)

(#39075) TeeJay


TeeJay
félisten

lézer témában kit kérdezhetek?

ebay és társai oldalról vettem 532nm-es <5mW-os zöld lézert ami tuti nem ennyi hanem 70-80mW is lehet
mert baromi messzire világít és nagyon erős a pont

100-200mW körülit hol találok ami nappal is erős lézersugárt mutat?
ami nekem van az bent lámpa mellett láthatú sugárral világít de elég halvány
csak kint sötétben erős

pirosból és kékből is kapható olyan aminek jó hosszú és erős sugara van?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39076) csiga8


csiga8
senior tag

Esetleg tudja valaki, hogy az Opus BT-C3100 25*25 mm-es ventilátora hány voltos?

Mert találtam 5V-ost és 12 V-ost is helyette, ez a gyári:

[link]

Nagyon hangos, berreg időnként, pedig már kétszer olajoztam. ( sajnos akkor nem néztem mi van ráírva)

[ Szerkesztve ]

(#39077) -szabi- válasza lacko6 (#39045) üzenetére


-szabi-
őstag

Erről már megint lemaradtam. :(

(#39078) verybigboy válasza kner (#39066) üzenetére


verybigboy
senior tag

Mondjuk mi a fenét akarunk egy 10 USD-s multimétertől (ingyenes Kínából házig történő szállítással)? Ha belegondolunk, szerintem nem is reális az az elvárás hogy ez még ezt is tudja. Speciális feladatok ellátásához kell venni tényleg azt a szintet megütő mérőműszert, ez meg arra tökéletesen megfelel, hogy a kocsiakkut, elemeket, ilyen átlag háztartásban előforduló mérendő feladatokat megtudjunk vele relatíve pontosan ugrani. Ezt arra kell használni. Aki ilyennel akar elkezdeni nagyfeszültségű kábeleken méréseket végezni, az meg is érdemli amit kap. Tényleg reálisan kell az embernek néznie a dolgokat, kevesebb mint 3000 HUF-ért nem szabad, nem reális ezt elvárnunk.

(#39079) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Zanflare C4 Multifunctional Battery Charger 12,99USD (Lii-500 utánzat kb.)
Kupon:
BfridayGB007

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39080) Tony21


Tony21
tag

Zanflare C4 12,99$

kupon: BfridayGB007

szerk. lassú voltam :D

[ Szerkesztve ]

(#39081) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

[Zanflare F6S] mennyire ajánlott?

BFRIDAYGB003 kupon 5.99

(#39082) ZozzV6 válasza benfolds (#39072) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Csak most jött meg ma a TIP CRI. Tetszik. Nagyon jó színeket produkál.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39083) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Jó összehasonlító kép Nitecore Tube, Zanflare F6 and Nitecore Tip 2017
innen: [link]

(#39084) WestBam


WestBam
Topikgazda

A pénteki cikkem kiment, most a Nitecore P16 volt a soros. Szerintem veri minden téren a C8-ast, nagyon jól használható. Sajnos árban is odaver neki.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39085) bwoay válasza kurtuzov (#39081) üzenetére


bwoay
nagyúr

ennyire
azt nem vágom, hogy az S verzió miben tér el ettől, de kiindulásnak szerintem megfelel ez a tesz. engem legalábbis meggyőzőtt arról, hogy nekem nem felelne meg :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39086) -szabi- válasza WestBam (#39084) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszönjük a tesztet. :)
Egyébként azonos áron van, mint Skilhunt S3 Pro, 60€.
Utóbbi modernebb led-et használ, több a lumen, beépített töltővel rendelkezik és felmegy fegyvercsőre.

Ha ennyit adnák egy lámpáért inkább azt választanám.

üdv

(#39087) kurtuzov válasza bwoay (#39085) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Gondolhattam volna :)
Ugyan úgy van írva, hogy "mikro" a tesztben (elsőre "micro" keresére nem talált semmit) de legalább le van írva, hogy milyen a csatlakozó, ugyanis a GB oldalán nincs.

[ Szerkesztve ]

(#39088) ZozzV6 válasza snipr (#39068) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A maradék dóm volt a hibás...
Leszedtem és 153 kcd-ből 325 kcd lett ami 1140m számolt hatótávot jelent :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39089) snipr válasza ZozzV6 (#39088) üzenetére


snipr
aktív tag

Na grat :) az már döfi...

(#39090) WestBam válasza -szabi- (#39086) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Kuponnal 37$, és azt kell mondanom, hogy megéri a felárat ez a fény amit produkál :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39091) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Lii-500 ismét csak 13USD!!!
Kupon:
BLACKFRIDAY162

Imalent DN35 49USD
Kupon:
BLACKFRIDAY160

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39092) -szabi- válasza WestBam (#39090) üzenetére


-szabi-
őstag

Kupon van S3-hoz is amivel 43$ az ára.
Azért a 6$ felárhoz ott a plusz amit már felsoroltam.
Ennyit én egy lámpáért nem adok, de aki igen annak szerintem jobb választás.

üdv

(#39093) Myers válasza MittuDomain_ (#39091) üzenetére


Myers
senior tag

A jó francnak kellett ide benéznem. :DDD De 3500-ért nem éri meg? A kupon működött pár perce, kössz!

http://www.muszaj.hu/

(#39094) Tony21 válasza Myers (#39093) üzenetére


Tony21
tag

De, megéri, de én már nyomom az önkontrollt :)
Kb. 35-40 dolgot nem vettem meg az utóbbi két napban, ami megérte volna. Végiggondoltam, hogy minek, aztán rájöttem ... minek?

(#39095) -szabi- válasza Tony21 (#39094) üzenetére


-szabi-
őstag

Azért én sajnálom, hogy lemaradtam Convoy S2+ 365nm Nichia UV lámpáról 12$ áron.
Ráadásul már másodszor, mert szeptemberi akcióról is lemaradtam.
Amit kinéztem még fejlámpa az sem akar annyiért összejönni, mint amilyen áron a többieknek sikerült.
Így végül semmilyen lámpán nincs eddig mostani akció kapcsán.

(#39096) Tony21 válasza -szabi- (#39095) üzenetére


Tony21
tag

Nekem bent volt már kosárban az UV S2+, aztán ott is eljutottam oda, hogy bohóckodni felesleges.
Asszonyt idegelni mondjuk jó lett volna (az ott még mindig koszos ám :D ), de arra már kb. bármilyen lámpa alkalmas :DDD ("már megint lámpa????")

(#39097) Ra3


Ra3
őstag

Nekem is megérkeztek tegnap a Nitecore TIP CRI-k, egy fekete és egy szürke, szerintem rekord időt futottak, pont most van 2 hete hogy rendeltem, és kb. múlt hétfőn adták fel őket.
Ezek ennyiért megtartósak lesznek, 1800 és 2000ft elég jó ár volt értük, tavaly ilyenkor pontokkal 3800-4000ft volt a legalja a karácsonyi változatoknak (az mondjuk 350lm XP-G2-vel).

Az akciós Zanflare F1 is megjött október végéről, ennek már rendben van a működése, annyiból nem tetszik hogy ki-be kapcsoláshoz vagy fényerő váltáshoz fogást kell váltani, egy batár nagy, kvázi kétkezes L6-nál ez nem is gond, de ez pici és ugyanannyi macera van vele.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39098) balazs1956 válasza MittuDomain_ (#39091) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm, behúztam egy Lii 500-ast.
Ha megjön, akkor pont 24 db 18650-est tudok egyszerre tölteni :Y :Y :W :Y :W :Y :W

(#39099) Vtibike496 válasza balazs1956 (#39098) üzenetére


Vtibike496
kezdő

Alakul. Ehhez kell még 24 18650-es lámpa és lehet egyszerre használni őket a kertbe. :D

(#39100) T@nk válasza MittuDomain_ (#39091) üzenetére


T@nk
tag

Köszi, én is beszereztem egyet a 6 éves noname töltőm helyére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.