Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38801) pityu8 válasza vince (#38767) üzenetére


pityu8
tag

De csak tényleg akkor ha nem sürgős, nekem okt.30-óta még nem adták fel, proccessing. Pedig már többször írtam nekik, de csak nyugtatnak, meg türelmet kérnek, vagy lehet refund. ;]

(#38802) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Szia BBéci!

Milyen volt tegnap este az Acebeam X45 (16500 lm, 85000 cd), X80 (25000 lm, 27500 cd), L16 (2000 lm, 90000 cd), L30 (4000 lm, 34800 cd), T21 (1500 lm, 275000 cd). Gondolom az esőben jobban látszott a terített fénye. Jaj majdnem elfelejtettem a Manker U21 -et (1300lm, 124000 cd). Bárcsak ott lehettem volna. :K

Elhoztad a L16 -ot, de gondolom éjjel nem igen aludtál. ;]

Az L30 -ról is tudnál pár szót referálni? Köszönöm előre is.

(#38803) Sz4bolcs válasza MittuDomain_ (#38773) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

A pénztárcám érdekében remélem, nem is lesz ilyen kupon. 😃

(#38804) Kozy10 válasza ZozzV6 (#38736) üzenetére


Kozy10
tag

Akinek tetszett a Fitorch ER16
Kód: HER16 $27.55

plusz még pár limitált darabszámos kupon...

(#38805) BBéci válasza FBLLMAG (#38802) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik lámpa nagyon tetszett, de nem mindegyiket hoztam volna haza szívesen.
Elgondolkoztatott a Manker U21, mert 60 euróért szuper vétel és a fénye meggyőző az 1300 lumen ellenére. Kicsit bumszli, míg az L16 kecses, valóságos formatervezési remekmű.
Igen, megvettem az L16-ot, olyan elképesztő kidolgozású és fényű, hogy feleségem sem neheztelt, amiért kiadtam érte 100 eurót.
Elfogadnám az L30-at, de sokkal szórtabb a fénye, mint az L16-é és nekem kifejezetten messzehordó kellett.
A többiről majd később, most megyek filmet nézni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38806) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Létezik valami lámpa ami erősebb mint a Convoy M1, M2, de nem főleg távolra világít mint a C8, illetve nem hatalmas és nehéz? Vagy ez fizikai képtelenség? :) C8 méret és súly még simán belefér. Árban olyan 15-20.000 max (18650 akku meg normálisabb töltő már van).

[ Szerkesztve ]

(#38807) Myers válasza BBéci (#38805) üzenetére


Myers
senior tag

Hol néztél ilyen lámpákat?

http://www.muszaj.hu/

(#38808) BBéci válasza Myers (#38807) üzenetére


BBéci
titán

Egy lámpákkal, azok eladásával foglalkozó úriember mutatta meg készletének egy részét.

Az X80 érdekes volt, az a focipályát bevilágító fényű lámpa, de nem kellene, az X45 elképesztő, brutális, a poén kedvéért lenne jó, nem tudok elképzelni olyan helyzetet, amikor valóban szükségem lenne rá.
A T30 egy fénykard, nagyon tetszett, de azt sem tudnám használni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38809) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Hogy ne legyen unalmas a mai éjjeles és ne unalmasan üresen pihenjen az Eagle Eye X6 host a fiókban beletettem egy TA17 drivert és egy SST40 dedómolt ledet. Nagy áramú kapcsoló panelt, áthidalt rugókat is kapott. Szép határozott hot spot lett a vége. Csak otthon tudom megmérni de valahol 2000 lumen körül lehet az eredmény és szép hatótávot sejtek. Nem annyit mint a C8-ban ami 130000 kandela körül volt de valahol 70-90000 körül várom.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38810) WestBam válasza ZozzV6 (#38809) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Unalmas nem lesz, most indulok fotózni. :DDD
Amilyen "szép" lámpafotózásra alkalmas idő van mostanában ki kell használni a lehetőséget, hogy épp nem esik. A szívás az, hogy a párát csak ott helyben látom, hogy mennyire zavar a képbe. :U

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38811) Gargouille válasza BBéci (#38805) üzenetére


Gargouille
őstag

Na akkor várjuk a tapasztalataidat vele. Gratula a lámpához! ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38812) ZozzV6 válasza WestBam (#38810) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ó én még holnap is melóba fogok dögleni.
Bár erősen gondolkodok a gunmetal grey acél bezeles C8-am XHP70-esítésén a holnapi napra :D
Csak szolidan 3000 lumen környékére tolni hogy még valahogy bírja a meleget:P
Ha már szegényt megfosztottam az SST40-től az X6 javára ne álljon üresen.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38813) MurdR


MurdR
veterán

Urak, ilyenkor mi van? 11-én rendeltem, még mindig nem shipped az állapota..

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38814) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Üdv !
Szeretném megtudni,hogy érdemes-e energia bankot csinálni házilag .Van 6 db bontott 18650 -es jó állapotú akksim.Töltőt is vennék hozzá. A LiitoKala Lii-402-est néztem ki, amivel a meglévő 3400mAh -akksimat is tölteném.Köszönettel várom a tanácsotokat.

(#38815) WestBam válasza Nyugger001 (#38814) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha powerbankot építesz akkor nem kell külön töltő, hiszen az tölteni is tud, nem csak áramot "kivenni". A blogomban lévő TOMO gyártó termékeit bátran ajánlom erre a célra, a kettest én el is adtam, most úton van helyette a 4 akkus verzió. Ha van felesleges akkucellád, akár bontásból is, erre a célra tökéletesen megfelel. Ez a drágább, de hibátlan megoldás. Az olcsóbb, hogy a liitokala töltőt használod powerbanknak, hiszen van ilyen funkciója is. Sajnos nincs vele tapasztalatom, hogy mennyire megbízhatóan működik.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38816) WestBam válasza MurdR (#38813) üzenetére


WestBam
Topikgazda

November 26-28-at írja ennél a típusnál a készletre kerülésnek, szóval hónap végén lesz postázva elvileg. Ez nem zárja ki, hogy hamarabb készletre kerüljön és feladják, de azt sem, hogy pár napot még csússzon és később kerüljön feladásra. Kitartás, megéri :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38817) Nyugger001 válasza WestBam (#38815) üzenetére


Nyugger001
csendes tag

Köszönöm a véleményed. Powerbankot a hordozhatóság miatt gondoltam ,mert vannak bontásból jó állapotú akkuim,csak házat kell venni hozzá.Így jóval olcsóbban megúszom a beruházást és hasznosítom az
elfekvő készletemet is.Megnézem a TOMO töltőit is.Köszi még egyszer.

(#38818) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Nekem is van 4 cellás Tomo-m. Hibátlan. :)

(#38819) Mikulásbá válasza Nyugger001 (#38817) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem ilyen van,tökéletes.

(#38820) Nyugger001 válasza WestBam (#38815) üzenetére


Nyugger001
csendes tag

Elolvastam a blogodat.Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem,hogy mennyire megoldott a túltöltés és a túlmerülés elleni védelem ezekben a tartókban.Esetleg függ attól,hogy kinek a gyártmánya?

(#38821) BBéci válasza Gargouille (#38811) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!
Az a tapasztalatom, hogy remek a fényereje, a terítése, csak kicsit hideg színhőmérsékletű. Az F1 melegebb, az jobban tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38822) Nyugger001 válasza Mikulásbá (#38819) üzenetére


Nyugger001
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget .Engem igazából a kapott 6 db.18650-es akkuk hasznosítása ejtett gondolkodóba és egy powerbank építése jutott eszembe.Ehhez kértem a nálam hozzáértőbbek
tanácsát, amit érdeklődve olvastam.Köszi mégegyszer.

(#38823) Hachiko95 válasza Hachiko95 (#37866) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

A héten megérkezett a LiitoKala Lii - 100 töltő és az előző kommentemben linkelt NCR 18650B akksi, a zanflare f1-et pedig épphogy csak feladta a gearbest.
Ilyet látott már valaki? [kép] , [kép]
Csavarhúzóval és fogóval leszedtem amit tudtam, de fura, hogy ilyen fém felesleg maradt rajta.
A töltő pontosan 4.2V-ig töltötte, és a telefonomat (2100mAh) teljesen feltöltötte ez a 3400-as NCR akku, 5V-ra átszámolva kb. 2500mAh-t kell tudnia.

[ Szerkesztve ]

(#38824) bwoay válasza Hachiko95 (#38823) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez bontott akksi, a ponthegesztessel rogzitett forrasztasi fulek nyomai vannak a kepen. eselyes, hogy notebook akksibol valo. de attol meg lehet uj :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38825) Hachiko95 válasza bwoay (#38824) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Akkor valószínűleg ez lehet.
Írtam az eladónak, hogy furcsán néznek ki az érintkezési pontok, felajánlott 3$ refund-ot.

(#38826) MurdR válasza WestBam (#38816) üzenetére


MurdR
veterán

Óhh, köszi. Nem türelmetlenkedek, csak féltem hogy elnyomtam valamit, és azért akadt meg a rendelésem. :B

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#38827) bwoay válasza Hachiko95 (#38825) üzenetére


bwoay
nagyúr

hmmm... jo modszer, elvegre visszakuldeni nyilvan nem fogod. en mindenkeppen letesztelnem az akkuk kapacitasat, mert ha jok, akkor az egesz csak esztetika, bar nyilvan nem tartom korrekt dolognak, ha a leirasban nincs feltuntetve, hogy bontott termekrol van szo.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38828) peestike


peestike
senior tag

Még mindig rajta vagyok az AA/14500as lámpákon. :)
15.36 usd lenne egy jetbeam e10r gearbest-ről, vagy várjak egy 20 usd körüli klarus mi7 akcióra?
Nem sürgős a dolog. Ki, hogy döntene? Köszi!

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38829) snipr


snipr
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy régi zoom-os lámpát, hogy piszkáljam ha van kedvem, 2db 18650-et eszik, gyárilag valami régi xml ledet hajtott, amit kicseréltem egy dedómolt xp-g2-re... viszont a mérések alapján 1.2A környékén eteti a driver, így "alig" 70kcd-t produkál. Tudtok esetleg olyan 22mm-es (buck) drivert, ami 2 lítium cellát kezel és a kimenetén van legalább 3-4A?

Ebben a méretben láttam, hogy van xhp35 hi-t meghajtani képes 1-1.5A-t leadó driver, de ha jól dereng az xhp35 gyakorlatilag 4db xp-g2 egymás mellett, amiket ha 1.5A-val hajtok, akkor szintén lesz egy 70-80kcd-s lámpám csak 4x akkora hotspottal... szóval ezt első körben elvetném. (minél szűkebb és minél nagyobb intenzitás a lényeg jelen esetben).

Köszi!

(#38830) drinker


drinker
tag

Végre megjött nekem is a fotonágyú.
A játék lámpákat nem számolva így néz ki a jelenlegi készletem. :D

Messze a kedvencem az Eagle Eye X5R XPL HI 3A leddel. Eddig nem sikerült jobbat találnom $20 körül...

Úton van még 2db F1 plusz egy Liitokala 500.

(#38831) WestBam válasza drinker (#38830) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Szép készlet, még egy-két jobb feljámpa és egy izmosabb thrower és semmi másra nem lesz szükséged :C

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38832) drinker válasza WestBam (#38831) üzenetére


drinker
tag

Igen, várom én is a kihagyhatatlan ajánlatot az L6-ra :))

Erről valakinek vélemény: XANES KT XP-G3+UV 350LM

(#38833) -szabi- válasza drinker (#38830) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Amit említesz Eagle Eye X5R, hogy viszonyul IMALENT DM21T illetve Zanflare F1 lámpákhoz?
Jól sejtem hasonló tudásúak lehetnek?

üdv

(#38834) BBéci válasza -szabi- (#38833) üzenetére


BBéci
titán

Azt kellene tudni, mennyi ideig mennek a legmagasabb fokozaton. Mert az F1 30 mp-e finoman szólva vicces. Ilyen hűvös időben fel sem melegszik annyi idő alatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38835) FBLLMAG válasza drinker (#38830) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szép sorozat. :C

Még a DN70 mellé a DN35 -öst és teljes a készlet. ;)

(#38836) Ra3


Ra3
őstag

Este tízkor a szürke Nitecore Tip CRI Bfriday133 kóddal 9.99 usd a gearbesten.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#38837) -szabi- válasza BBéci (#38834) üzenetére


-szabi-
őstag

Aksi, led és lámpaméret alapján gondolom hasonló tudásúaknak.
Mivel van már F1 lámpám remélem megerősít valaki, hogy hasonlóak különben újfent lámpára fogok vágyni. :B

üdv

(#38838) BBéci válasza -szabi- (#38837) üzenetére


BBéci
titán

Nekem is van F1 és vágytam egy nagyobb fényű, prémium kidolgozású lámpára. :K

Szerintem az említett három annyira hasonló, hogy elegendő az egyik közülük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38839) Alex91 válasza peestike (#38828) üzenetére


Alex91
félisten

[link], szerintem itt is megnezheted az AA lampakat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38840) -szabi- válasza BBéci (#38838) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszönöm így már jobban érzem magam. :)

(#38841) BBéci válasza Alex91 (#38839) üzenetére


BBéci
titán

Fenix koppintásnak tűnnek.
De látok ott Olight és Convoy hasonmásokat is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38842) drinker válasza -szabi- (#38833) üzenetére


drinker
tag

Szinte teljesen ugyanaz mint az F1.
Az alakja kicsit más, számomra szebb az X5R. Ami viszont biztos és tagadhatatlan különbség, az az oldalkapcsoló. Sokkal finomabb, pontosabb a kapcsolása. Mint egy óramű az F1-hez képest. A fényerősség eloszlása is kicsit más, nincs moon viszont a low gyengébb az F1-nél. A turbó egy hangyányit erőssebb az F1 részéről, de tényleg csak alig észrevehetően.
Szerintem feleslegesen vennéd...

Nekem az X5R volt előbb utána jött, csak a $10 F1.
Ja és zöld - piros az X5R gombja ami színtén jobban tetszik mint az F1 megoldása.

[ Szerkesztve ]

(#38843) peestike válasza Alex91 (#38839) üzenetére


peestike
senior tag

Köszönöm! Korábban már megtaláltam. Az sp10b is tetszik, módkiosztása szimpatikus. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38844) BBéci válasza drinker (#38842) üzenetére


BBéci
titán

Az F1 mindkét kapcsolója az árkategóriájának - 10-13 dollár - megfelelő minőségű, vagyis meglehetősen vacak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38845) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok!
Tud valaki kupont ehhez: LiitoKala Lii - 402
előre is köszönöm!

(#38846) Magga válasza Alex91 (#38839) üzenetére


Magga
aktív tag

Én rendeltem SF10-est, de sajnos még nem jött meg...

(#38847) FBLLMAG válasza -szabi- (#38837) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az F1 30 mp után vesz vissza, a X5R 3 perc után. A X5R nem rendelkezik holdfény fokozattal, viszont a F1 picit messzebbre világít.

A DM21T világít a legmesszebbre, kb 3 perc után ez is visszavesz 50% -ra, fokozatmentes állítás, de a holdfény itt is hiányzik. Hátsó állítás, kapcsolás, nem kell átfogni. Mivel, valószínűleg, nem mágneses gyűrűs megoldás az állíthatósága, ezért ez lehet a gyenge láncszem. (persze nem muszáj, hogy tönkremenjen)

X5R - 1000 lm, 212 m (0,25 LUX)
F1 - 1275 lm, 252 m (0,25 LUX)
DM21T - 1000 lm, 268 m (0,25 LUX)

Az a 30 mp, hát az kevés lehet, de lényegében, nincs nagy probléma a F1 -gyel. Dönteni viszont Neked kell. ;]

(#38848) drinker válasza BBéci (#38844) üzenetére


drinker
tag

Igen ezzel egyet kell hogy értsek. Sajnos elég hektikusan kapcsolja a fokozatokat az F1. A duplakatt a turbóra kb 40-50%-ban jön csak össze...
Megy is mindkét úton lévő F1 ajándékba.

(#38849) peestike válasza fzoli86 (#38845) üzenetére


peestike
senior tag

LK402 kipróbáltam, működik. Olyan - 20%-ot vesz le.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38850) -szabi- válasza drinker (#38842) üzenetére


-szabi-
őstag

Rendben, köszi szépen.

Most már csak "fejlámpát is szeretnék" dologgal kellene kezdenem valamit.
Van kis boruit meg H03 fejlámpám, de múltkor ezeknél nagyobb távolságot tudó lámpa kellett volna.
Szemezgetek IMALENT HR20 lámpával.
Múltkor pár embernek sikerült megfogni akciósan 20$ áron.
Most arra várok ez nekem is összejöjjön.
Viszont van egy másik ami felkeltette érdeklődésem: Nitecore HC33.
Azonban egyenlőre drága.
Remélem idővel H03 és HR20 körüli árra mérséklődik.
Valamelyik a kettő közül előbb utóbb meglesz. :)

SZERK:
(#38847) FBLLMAG
Egyenlőre letettem róluk.

üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.