Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38901) MittuDomain_ válasza WestBam (#38900) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R :R :R
Csak azért nem veszem meg, mert már úton a lii-402 is, és igen nehéz lenne otthon megmagyarázni. (Ez már a 3. töltő lesz.) :DDD

Már csak egy flash sale-es L6 ajánlatot szerezz, hogy le tudjam pontozni 10e alá. :))

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38902) bwoay válasza WestBam (#38900) üzenetére


bwoay
nagyúr

az nuku! elvtársi csók volt, és tényleg nagyon köszönöm. ezzel együtt 3 töltőm van úton, és guess what, mindegyik a te lelkeden szárad ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38903) Ra3 válasza MittuDomain_ (#38901) üzenetére


Ra3
őstag

És azok közül tud bármelyik olyat hogy feltölt-lemerít a kapacitás és belső ellenállás méréshez?

Naugye :DDD
Bontott akksit használóknak enélkül lehet élni de nem érdemes.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#38904) WestBam válasza bwoay (#38902) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Én ártatlan vagyok :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38905) ferzoli válasza Gargouille (#38885) üzenetére


ferzoli
Ármester

Kipróbáltam, új fej a régi jól működő testen nem megy, fordítva igen, tehát az új lámpának a feje hibás.
Viszont pacsi a gearbest-nek, mert refundolják a lámpát, legalábbis ígéretet tettek rá...

(#38906) Mandra


Mandra
csendes tag

Sziasztok!
GB-ről vettem egy clear S2+-t, aminek sajnos nem világít a kapcsolója. A kapcsoló teljesen fekete, nincs a gomb körül az a fehér/áttetsző gyűrű mint a képeken, teszteken. Lehet ilyen kész világítós kapcsolót külön venni?
Ha már nem világít, arra gondoltam, hogy kicserélem egy másik S2+ szintén fémgombos, de legalább nem fekete kapcsolójára. Csak épp az utolsó rész sehogy nem jön ki. A belső szorítógyűrűt, a panelt, a gombot kiszedtem, de az a darab, ami kívülről is látszik a gomb körül, nem mozdul. Ki lehet ezt szedni valahogy roncsolás nélkül? Sima vagy fordított menetes?

(#38907) Myers válasza cooi11 (#38897) üzenetére


Myers
senior tag

Pl a #38887-ban lévőt?

Mondjuk ez tényleg csak arra alkalmas, pár méterre elvilágítani vele.

http://www.muszaj.hu/

(#38908) vince válasza bwoay (#38898) üzenetére


vince
őstag

Klassz kupon, kár, hogy van már itthon egy Lii-500, ezt kihagyom :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38909) vince válasza Mandra (#38906) üzenetére


vince
őstag

Világító kapcsoló Convoy lámpákba 10 perc alatt by WestBam

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38910) Mandra válasza vince (#38909) üzenetére


Mandra
csendes tag

Köszi, de a gumi nyomógombos Convoy lámpáim már át lettek alakítva. Sajnos a fém gombos S2+ kicsit bonyolultabb.

(#38911) bwoay válasza vince (#38908) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért kár, nem jó? ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38912) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Zanflare F1 6000-6500K 9,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY63

4x Samsung INR18650-30Q 3000mAh 12,99USD + shipping
Kupon:
BLACKFRIDAY62

Eagle Eye X5R 3A 19,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY60

Skilhunt S3 Pro XHP35 HD 38,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY67

A HI is 39dodó, ugyanez a kód kell ahhoz is

Skilhunt H03 CW 24,11USD
Kupon:
BLACKFRIDAY58

CRELANT V6CS 15,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY59

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38913) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Egy ismerősöm megkért, nézzek szét vadászpuskára rakható elemlámpa ügyben. A keresés során láttam, hogy többen a Convoy C8-at ajánlották.

Viszont az ismerősömnek kritérium az 500 m, és a lengőkapcsoló. (Mágneses szerelék van neki.) Amennyire tudom, a C8 "csak" 1-200 m-ig jó.
Van helyette valami alternatíva, vagy ez felturbózható 500 m-es látótávolságra? (Idehaza 50e Ft környékén látott megfelelőt, így nyilván nem baj, ha ennél olcsóbban kijön! :DDD )

Köszönöm előre is a segítséget/ajánlást! :R

Miért mindig én???

(#38915) vince válasza Mandra (#38910) üzenetére


vince
őstag

Valóban, sorry, nem figyeltem :B

(#38911) bwoay
De jó, csak én sokkal drágábban ($16.15-ért) vettem :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38916) vince


vince
őstag

Megérkezett ma az október 30-n $9.99-ért rendelt 4500-5000 kelvin színhőmérsékletű Zanflare F1. Az oldalsó kapcsolója sokkal jobb, mint amit szeptember elején rendeltem, határozott nyomáspontja van, igazán jól sikerült. A tokja viszont ha lehetséges még rosszabb, mint a régié: a zipzár ugyanolyan hosszú rövid, viszont sokkal vastagabb, merevebb a tok anyaga, lehetetlenségnek tűnik beleerőltetni a lámpát (miközben a régit simán ki-be rakosgatom) :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38917) WestBam válasza vince (#38916) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Akkor neked az első volt selejtes, a "jó" tok az ilyen, rossz :DDD

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38918) vince válasza WestBam (#38917) üzenetére


vince
őstag

Áááá, értem :D

btw, mi volt az első körös F1-ek némelyikével a probléma? Kerestem a fórumban, de nem találtam, ellenőrizném az új jövevényt is, hogy rendben van-e

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38919) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

Történt némi félreértés, szóval feltenném egy kérdésemet újra.
Addig válaszoljatok, amíg él a flash sale. :P

Az olcsó L6 hiánya miatti csalódottságomban elkezdtem nézegetni a kupon akciókat.
Szembejött velem a Haikelite DT70, ami csak 37USD flash sale-ben, azaz pontozható egészen 26ig.
Tudom hogy kicsit más, búvárlámpa, "csak" fél kiló, azaz talán nem bírja a nagy fényerőt az idők végezetéig, kicsit kisebb a fej (61 vs 75mm), meg hivatalosan csak 3300lm, a fokozatkiosztása sem olyan, de mégis, összességében 7.000,- Ft-ért kapható...

:DDD Vannak itthon vicces árak, 22e-ért találtam rá ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38920) vince válasza MittuDomain_ (#38919) üzenetére


vince
őstag

Mi a kérdés? ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38921) MittuDomain_ válasza vince (#38920) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ne szórakozz, mi-mi, hát hogy érdemes-e budget L6nak tekinteni és megvenni ennyiért? :))
Szerintem igen, csak a topik is adja rá áldását. Meg linkeljem nekem jó 26650-et olcsón. :B

Szerk2: már látom, lemaradt a kérdés, nyertél. Így jár, akinek belenyúlnak a hsz-ébe.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38922) BBéci válasza vince (#38918) üzenetére


BBéci
titán

A feje nincs kellőképpen rácsavarva, ezért nem érintkezik. Az enyémet erősen meg kell hajlítani, feszíteni, akkor világít. Ha szerencsém van, akkor nem alszik el abban apillanatban, amikor elengedem. 6 napja egy alkalmat kivéve mindig működött, amikor bekapcsoltam, alighanem versenyezni akar az L16-tal. Nyilván nem fényerőben, hanem a kegyeimért, hogy ne hagyjam parlagon heverni. :D
Más.
Próbálgattam az L16 sztroboszkópját indítani, ötből ötször sikerült, pedig háromszor kell megnyomni az oldalsó gombját. Az F1-nek a dupla gombnyomás érzékelése is gondot okoz az esetek legalább felében.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38923) bwoay válasza MittuDomain_ (#38921) üzenetére


bwoay
nagyúr

a budget szót léci helyettesítsd be arra, hogy "átmeneti", nem is értem, kit akarsz itt megvezetni :DDD

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38924) ZozzV6 válasza AndrewBlase (#38913) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Megoldható. Írtam privátban.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38925) nufenen111 válasza vince (#38916) üzenetére


nufenen111
tag

Jó az a tok. Csak a zippzár végén a tok széléig, a varásig vágj be pár mm-t szikével és máris kiesik magától a lámpa. Így jobban szétnyílik mikor széthúzod a zippzárt.

(#38926) peestike


peestike
senior tag

Kérdezném a kedves vásárlókat, hogy a 22 euro feletti lámpák hogyan szoktak megérkezni? Fizetett áron, vagy tréfa+posta közbenjárási díjjal növelten? Mik a tapasztalatok? Kockáztassak? :D

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38927) peestike


peestike
senior tag

Mi a vélemény a lumintop edc05-ről?
Még preorder-es, de a HEDC05 kuponnal 25.35 usd az ára.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38928) UberMutant válasza peestike (#38926) üzenetére


UberMutant
őstag

nekem még se lámpát, se töltőt nem fogtak meg.

(#38929) pityu8 válasza vince (#38916) üzenetére


pityu8
tag

Szerencsés, nekem még fel sem adták, tok nélkül is nagyon örülnék már neki :)
Van még akinek nem adták fel?

[ Szerkesztve ]

(#38931) MittuDomain_ válasza bwoay (#38923) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ne vicceld le, komoly kérdés, komoly válasz. :))
És persze jöhetnek a 26650 ajánlatok. ;)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38932) Myers válasza peestike (#38926) üzenetére


Myers
senior tag

Nekem sajnos fogtak már meg töltőt. Igaz, hogy 2 db volt 1 csomagban, így áfa határ fölé került értékben. 2db-ot "kellett" rendelnem, hogy free shipping legyen, mert tetemes lett volna a postaköltség.

http://www.muszaj.hu/

(#38933) nufenen111


nufenen111
tag

Ma jött meg a Lii 402es töltőm. A 4. akkuhely picit furcsán dolgozik. Ha beteszek egy 18650-es akkut néha nem ismeri fel, nimh módban kezdi tölteni, ha kiveszem az akkut akkor világít a 4. hely összes ledje. Ha áramtalanítom utána jó. Hibás lenne a készülék? Egyébként feltölzi az akkut.

(#38934) Vtibike496


Vtibike496
kezdő

C8 nál írja hogy ha 3v alá megy akkor villog. Ez lenne a new version vagy ezt eddig is tudta? XPL ledes nem köll.

(#38935) WestBam


WestBam
Topikgazda

URAK!

Kérek mindenkit, hogy reflinkeket tartalmazó oldalakat NE linekeljetek, mert ugyan úgy moderáció alá esnek, mint a közvetlenül elhelyezett reflinkek, amiket a szabályzat kifejezetten tilt a fórumon!

Köszönöm!

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38936) WestBam válasza Vtibike496 (#38934) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ezt mindig is tudta a convoy drivere, így jelez a védelem.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38937) gs20 válasza Mandra (#38910) üzenetére


gs20
tag

Szia!

Mivel már én is átépítettem a gumi gombos S2+-omat, van itthon cuccom még egy lámpához, gondoltam rendelek még egyet, ki is néztem GB-n a pirosat (fém gombos) 13$-ért.

De még szerencse, hogy olvastam mit írtál, akkor kivárok még a rendeléssel...

Majd légy szíves írd meg, sikerült-e az átalakítás fém gomboson.

E=MZ²

(#38938) Gargouille válasza WestBam (#38900) üzenetére


Gargouille
őstag

Na ez az armytek fejlámpa tényleg királyság! Jól megfogalmaztad, hogy semmilyen szempontból nem kompromisszumos. Ha lenne rá ennyi pénzem még kéne is, de nincs. Köszönjük a tesztet, jó volt olvasni! :C

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38939) ZozzV6 válasza gs20 (#38937) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Fém gombosok:

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38940) Mandra válasza gs20 (#38937) üzenetére


Mandra
csendes tag

Nem hiszem, hogy át fogom alakítani világítósra, hacsak nincs hozzá kész világítós kapcsoló. Most az a terv, hogy egy zwb2 filterrel ellátott uv-s piros s2+ fémszínű kapcsolóját felcserélném a clear fekete kapcsolójára. Így a piros lámpa mindkét vége fekete lenne, a clear s2+-n meg nem éktelenkedne az a fekete kapcsoló, ha már valamiért nem világít. Viszont nem tudom leműteni az utolsó darabot. Így néz ki amúgy az említett kapcsoló:

Idáig jutottam:

(#38941) gs20


gs20
tag

Mandra: Köszi! Ebből az a tanulságom megvan, hogy nem mókolok, marad ahogy van.

ZozzV6: Köszi a képet! :R

Eddig egy sima szürke S2+-om volt, világítósra átépített kapcsolóval, de apuék mikor múltkor voltak nálunk, nagyon megtetszett neki így nekiadtam.
Per pill úton van egy piros, meg egy clear S2+, meg egy zanflare F1. Ebből kettő karácsonyi ajándék lesz majd, amelyik legjobban megtetszik az meg marad nekem :)

E=MZ²

(#38942) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Egy életem, egy halálom, megrendeltem a lámpát és az akksikat.
Haikelite DT70 végül 26,88USD lett regisztrált belga postával.
A Lii - 50A 5000mAh 2pcs-re pedig még él a kupon (DANY023), így pontozás nélkül, szállítással 6,99+2,59=9,58USD lett. Nem találtam jobb ár/érték arányú 26650-et hirtelen.

Ha megjöttek, jövök tesztképekkel ide, lesz benne F1, S2+ 6×7135, C8 HI, hogy mindenkinek legyen összehasonlítási alap.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38943) vince válasza MittuDomain_ (#38942) üzenetére


vince
őstag

Remek, igazán hálásak vagyunk az önfeláldozásért :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38944) MittuDomain_ válasza vince (#38943) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:DDD
Ez természetes, mindent a közösségért. :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38945) Kozy10


Kozy10
tag

Nem lámpa de volt már itt róla szó:
Ganzo G302B Multi Tool:
$22.55 Flash sale ami pontokkal tovább csökkenthető :C
Holland regisztrált postával $16.86-ra.

(#38946) anonymus89 válasza BBéci (#38922) üzenetére


anonymus89
addikt

Nekem is megérkezett és sajnos a 2 rendeltből az egyik bekapcsológombja hibás.
Szerintem ezt ettől jobban nem lehet rácsavarni mert a másik fejével műxik.

Kérdésem, hogy mit lehet tenni a bekapcs gomb hibája ellen? :U

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38947) BBéci válasza Kozy10 (#38945) üzenetére


BBéci
titán

Az ilyeneknek, és a késeknek kritikus pontja az acél minősége. A "high carbon" semmit nem mond. 23 éve használok egy Gerbert, az 1994-ben kétharmad-havi nettó átlagfizetésbe, 17000 forintba került. A mai napig hibátlan és még az is elmarad egy Leathermantól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38948) BBéci válasza anonymus89 (#38946) üzenetére


BBéci
titán

Az F1 feje ragasztott, tehát nem csavargatható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38949) anonymus89 válasza BBéci (#38948) üzenetére


anonymus89
addikt

Vagyis nem javítható? :(
Tehát a lényeg, hogy belehelyezve az akku-t majd rátekerve és bekapcsolva csak enyhe nyomással világít máshogy nem.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38950) FBLLMAG válasza BBéci (#38947) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem is volt már Gerber MULTI TOOL -om is, ma már csak Leatherman (154CM, CPM S30V, 420hc acéllal), Victorinox (SPIRIT, SWISS TOOL CS PLUS, stb.), SOG, Boker plus tech - tool maradt. ;)

Akkor lesd meg a Charge TTi árát.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.