Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) vince válasza -szabi- (#38049) üzenetére


vince
őstag

A linkelt oldalon írják is: some buyers misunderstood that L6 can run on one battery if they use this tube.,pls read the description of L6 flashlight carefully, L6 must run on 2pcs 26650 battery. This tube is only for DIY ,Flashlight enthusiasts mod the driver of L6, too.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38052) -szabi- válasza ZozzV6 (#38050) üzenetére


-szabi-
őstag

Akkor az miképp van megoldva, hogy DN70 egy aksiról hajtja XHP70-t?

(#38051) vince
SZERK: Jah olvastam.
Mint fentebb írtam van gyártó aki 1 aksival megoldja, azt hittem L6 esetén is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#38053) ZozzV6 válasza -szabi- (#38052) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Boost driverrel. Olyan driver van benne ami az egy akku feszültségét megduplázza de az áramot lefelezi. Pl ha a lednek kell 8,4V és 3A akkor az akksiból veszteségeket nem számolva kb 4,2V-ot vesz fel de 6A-t. Ugyanez van XHP35 ledekkel ha egy cellával van hajtva de az 12V fölött kér így ott 4x-es a szorzó és osztó.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38054) (jan)


(jan)
őstag

Nem tudja valaki mi a trükk, hogy tényleg 9 dolcsiért tudjak venni s2+-t ?
Ahogy bedobom a kosárba 13$ lesz.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#38055) -szabi- válasza ZozzV6 (#38053) üzenetére


-szabi-
őstag

Mint valamiféle transzformátor.
Ha veszek egy L6 testet OP refivel bele XHP70.2 led-et és olyan egyedi driver-t ami egy aksival is megy?
Jól sejtem ha létezik is ilyen akkor meg a 2 aksis használatot bukom el?

üdv

(#38056) Tony21 válasza Egy-két (#38019) üzenetére


Tony21
tag

Megvolt a próba, van benne WOW faktor :C

Áramot nem mértem (fullra töltött HG2-k), de igazából le is szarom, ekkora fényerőnél a +/-1000 lumen nem sokat számít.

(#38057) ZozzV6 válasza -szabi- (#38055) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Van olyan driver ami ilyet és olyat is tud. de L6-nál nagy 30mm driver van. A problémák onnan jönnek hogy oldalgombos tehát E-switch.es driver kell és ilyen átmérőben nem fogsz kapni. Valamit így is -úgy is faragni kell. Tulajdonképpen az L6 driver is tud több félét mert 2 és 3 akkuval is elmegy gyárilag. Ma próbáltam. Csak toldó csővel 3 akkuval bazinagy és hülyén néz ki.
Rövid csőnél 2 db 26350 akku a megoldás mert azok fele olyan hosszúak és egy 26650 helyén elfér a kettő de megmarad a magasabb feszültség.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38058) kner válasza blash (#37935) üzenetére


kner
csendes tag

Mindent értek! Te montizol, én országútizom. :D
Nekem elég, ha látom az úthibákat, illetve hogy merre kanyarodik egyáltalán az út. Esetleg az út mellett kószáló állatok jelentenek némi parát hegyről lefelé jövet.

(#38059) -szabi- válasza ZozzV6 (#38057) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi az infókat.
Így amit elképzeltem nem járható.
Ezzel a képzeletbeli mérleg nyelve Q8 felé billen.
Vagy várok amíg egyik gyártó nem hoz ki olyat amit korábban már körbeírtam.

üdv

(#38060) tomcsi23 válasza (jan) (#38054) üzenetére


tomcsi23
veterán

Másik böngésző / inkognitó mód esetleg :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38061) (jan) válasza tomcsi23 (#38060) üzenetére


(jan)
őstag

Nem nyert :(

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#38062) tomcsi23 válasza (jan) (#38061) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ezt próbálod?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#38063) Ibis válasza ace22 (#38007) üzenetére


Ibis
csendes tag

Nekem is még Processing, de nem is csoda, mert a terméklapon ez áll(t):
"Ships between Nov 6 - Nov 9"

(#38064) blash válasza kner (#38058) üzenetére


blash
tag

Ma este kipróbáltam kormányra erősítve a Skilhunt H03-at, de csak földúton és városon kívüli országúton, erdőbe nem mentem. A Convoy S2+-nál kicsit jobban tetszett a képe, mert szélesebb szögű, meg nem olyan éles a szélén az árnyékba az átmenet, de a 6x7135-ös S2+ meg fényesebb, meg a hidegebb színhőmérséklete miatt is annak láttam. Persze mindkettőben zörgött az akku, elfelejtettem kitömni belső darabbal.

(#38065) benfolds válasza blash (#38064) üzenetére


benfolds
őstag

nekem is van mindkét lámpa, én is biciklizek terepen, de csak az s2+-szal s3-mal, és nem értem, hogy hova akarsz még oldalra látni, ahova az nem világít be... :U ha közvetlenül magad előtt nézel oldalra, akkor van egy pici "holttér", de szerintem ez tök normális, egyik biciklilámpa sem világít 180 fokban. :U
viszont a h03 nem világít elég messzire szvsz ahhoz, hogy biciklire feltegyem.

(#38066) G@ben


G@ben
addikt

A kettőből melyiket vennétek?

Ezt vagy ezt?
A Soshine fényét láttam videón, nagyon meggyőző, mágneses a talp és a klipsz is, illetve nincs rajta fölösleges bonyolítás, még egy lámpa, stb, csak ki- és bekapcs, de ez a jó nekem.
A Workzone fényéről semmit sem tudok, hogy mennyire terít, lumenben kb ugyanazt tudják. Előny a garancia, bár nem tudom, mennyit adnak rá, hátrány a túlbonyolítottság, illetve nem tudom, hogy az alján van-e mágnes. A neten semmit nem találtam róla.

Valamint ma reggel láttam a piacon kinézetre ugyanolyan lámpát, mint a Soshine 1500-ért. Szerintetek ugyanaz lehet vagy hamisítvány?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#38067) Cyberneko válasza blash (#38064) üzenetére


Cyberneko
tag

Esetleg egy tir lencse abba a convoy-ba?

(#38068) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Valakinek kellettek lámpák a szekrénybe. Most láttam a LIDL -ben több fajtát, mozgásérzékelővel. ;)

(#38069) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Az összement Nitecore TINI.

Hogy tetszik?

(#38070) Mikulásbá válasza FBLLMAG (#38069) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

Kódot hozzá izibe :B !

(#38071) vince válasza FBLLMAG (#38069) üzenetére


vince
őstag

komoly egy lámpa :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38072) G@ben válasza FBLLMAG (#38068) üzenetére


G@ben
addikt

Én voltam, de sajnos az ilyen lámpák nem jók nekem.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#38073) vince válasza vince (#38071) üzenetére


vince
őstag

hú, most látom csak, hogy az ára is komoly, tényleg kuponért kiált :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38074) FBLLMAG válasza vince (#38071) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Lassan ez lesz a vicc:

- Mi van a kezemben?
- Lámpa.
- Igen. Na de mennyi?

:DDD

(#38075) WestBam


WestBam
Topikgazda

Heti cikkem kikerült, a Nitecore LR30 lámpást próbálgatom benne.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38076) Gargouille válasza WestBam (#38075) üzenetére


Gargouille
őstag

A cikk a szokott magas színvonal, a lámpáról már nem merném ezt állítani. :D Így kinézet alapján + amit leírtál róla, csak egy kérdőjel alakult ki bennem: ez most mégis micsoda? :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38077) vince válasza Gargouille (#38076) üzenetére


vince
őstag

Inkább egy filléres "sapkát" vennék ehelyett valamelyik meglévő lámpára :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38078) Gargouille válasza vince (#38077) üzenetére


Gargouille
őstag

Pontosan. 34$ a GB-n, egyszerűen nem értem! :N

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38079) FBLLMAG válasza WestBam (#38075) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Magas szintű a bemutató. A lámpás is jó. Ha probléma a gumi akasztó, ott a LR10, ami kisebb, minden oldalon van 1, 2, 3 db led rajta, USB töltéssel rendelkezik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38080) WestBam válasza Gargouille (#38078) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nem ennyire kaotikus a helyzet, lehet túl borús hangulatúra sikerült a cikk, de nem annak szántam. Mindössze sok helyen lehetett volna sokkal jobb, mint ami végül lett.
Nyilván még mikor vettem akkor kuponos volt, valahol 20-22$ körül. Én csípem az ilyen lámpásokat, szóval terveztem már régen a beszerzését, csak a jobb árat vártam, írni meg csak most tudtam róla, most jutottam el eddig. Nem a kedvencem, de ha áramszünet lesz akkor nagy hasznát fogom venni, vagy ha a világítás nélküli padlásra kell felmennem valamiért, esetleg ott pakolászni, mert a szórt fénye brutálisan jó és erős. Kell ez is, nem csak az elemlámpák-fejlámpák.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38081) WestBam válasza FBLLMAG (#38079) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Az LR10 szerintem csak egy LED-et használ, az világítja meg a kupakot.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38082) Janaboy


Janaboy
veterán

Imalent dn70 52 usd
[link] (nem reflink, email only link)

Janaboy

(#38083) Janaboy válasza vince (#38073) üzenetére


Janaboy
veterán

Uh max 7 dolcsit adnek erte :)

Janaboy

(#38084) ace22 válasza ace22 (#38011) üzenetére


ace22
tag

Valami gáz lehet a GB-s F1 rendelésekkel. Egy fórumon azt olvasom, hogy október eleji F1 rendelés még mindig "Processing" állapotban van. ("i purchased one at the beginning of october………………STILL WAITING FOR IT TO SHIP!").

:(

(#38085) FBLLMAG válasza WestBam (#38081) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem az LA10 -esről van szó, hanem a LR10 -ről. Ha meglesed, ezen 9 led található, viszont a Li-Ion akkumulátor nem cserélhető, csak tölthető, mint a TIP, THUMB, stb. esetében. Viszont kompakt, kb ugyanazt tudja mint a LR30. Ja és kösz a LA10 -esért. Nekem a hagyományos van meg, nem a CRI. :R

Gargouille, vince:

Képzeljétek el, esti sütögetés haverokkal a természet lágy ölén, hordozható asztalra már fölpakolva a sültek, szeletelt paprika, paradicsom, hagyma, kenyér, mellette pia, körülülitek. Na most fejlámpával egymásra fogtok világítani, vagy valahol az asztal felett, kb. 2 m magasságból egy lámpás világítja meg az alatta elterülő területet. De akár mellétek lerakva is praktikus, mert félgömbben, mindent megvilágít maga körül. Olyan mintha szobalámpát használnátok. Szerintetek? De írhattam volna kártyázást, sátorozást, kempingezést, stb, de otthon, áramkiesés esetére is kellemesebb a lámpás, mintha fejlámpával, zseblámpával olvasnék (TV ugyebár nincs ;] ).

Nem akartam senkit megsérteni, csak pár lehetőséget mutatni a lámpás felhasználásával kapcsolatban.

(#38086) FBLLMAG válasza Janaboy (#38083) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A MecArmy SGN7 sem lenne olcsóbb, ha jó kulcstartó lámpában gondolkodunk. :K

De a TINI meg jóval kisebb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38087) blash válasza Cyberneko (#38067) üzenetére


blash
tag

Mar ratalaltam erre, rendelek is, ugysincs me'g eleg kacatom.

(#38088) vince válasza FBLLMAG (#38085) üzenetére


vince
őstag

Ugyan, nincs sértődés, mások az igényeink. :)
Tudom, hogy mikor, mire lehet jó egy lámpás, de én, ha ilyen jellegű felhasználásra keresnék megoldást, előbb vásárolnék egy kupakot valamelyik meglévő lámpámhoz (pl ezt az S2-höz), mint egy külön lámpát.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38089) FBLLMAG válasza vince (#38088) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És töredék áron megúsznád. :DDD

Viszont a stabilitásban, elhelyezési lehetőségben, a lámpások a nyerők. ;)

(#38090) Janaboy válasza FBLLMAG (#38086) üzenetére


Janaboy
veterán

Tini jobban tetszik.

Janaboy

(#38091) FBLLMAG válasza Janaboy (#38090) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Én is így vagyok vele. ;) Kicsit több fényáram mint a TIP, és kisebb méretben, valamint a "TIP hibáit" kiküszöbölték. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38092) Gargouille válasza WestBam (#38080) üzenetére


Gargouille
őstag

A funkciója nagyon jó, nekem az a műanyag burkolat tűnik "gagyinak", valahogy nem a nitecore minőség ami eszembe jut róla. Ettől még élőben lehet, hogy tetszene.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38093) FBLLMAG válasza Gargouille (#38092) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem mondjuk a LR10 jön be. ;)

(#38095) Egy-két


Egy-két
tag

Amúgy érdekes, de az F1 termék oldalán most Dec 5-9es szállítást írnak.
Szóval a brutál kuponos akciós lehet hogy szintúgy csak akkor lesz feladva, s jó karácsonyi/újévi ajándék lesz belőle.
Vagy persze az is lehet hogy tartják az egyik kolléga által látott Nov 6 körüli feladási dátumot :) .

Mindenesetre izgatottan várom a fejleményeket !

(#38097) ace22 válasza Egy-két (#38095) üzenetére


ace22
tag

Én ezt látom a GB-n:

"zanflare F1 USB Rechargeable Flashlight - 4500-5000K BLACK
Dispatch: Ships between Nov 7 - Nov 10
Flash Sale Price $19.99"

(#38098) dik


dik
őstag

Ennél a lámpánál lenne ami jobb és aksi életartamban is hasonló lenne? Led lenser p17.2 Ja igen és persze töredék árban. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#38099) bwoay válasza ace22 (#38097) üzenetére


bwoay
nagyúr

nekem tök mindegy, hogy mikor jön meg, 10 USD-ért jövőre is megfelel :) amúgy is kevesen vannak, akik úgy rendelték, hogy létszükséglet. és talán mindenkit vígasztalhat a tudat, hogy full áron sem érkezne meg előbb, mert jól láthatóan nincs is belőle készlet jelenleg.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#38100) FBLLMAG válasza dik (#38098) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Erősebbet, fényesebbet, nem gond találni. Számít az üzemidő is, mennyire?

Ugyanolyan távra, hasonló HOT SPOT átmérővel, de azért a szórt fényt is biztosító lámpának, ugyanúgy 3D akkumulátorral / elemmel, ott a Mag Lite ML300, jó üzemidővel, jóval olcsóbban.

Olcsóbb, de MAX -on többet tud a Convoy L6, üzemidőt tekintve, viszont jóval alul marad.

Rövidebb távon fényesebb a BLF Q8, hosszabb távon, alacsonyabb fokozatokon (az üzemidő végett), már a LL a jobb.

Viszont ami nagyon veri, minden szempontból, az a Acebeam X65, viszont jóval drágább áron.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.