Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39101) MittuDomain_ válasza Vtibike496 (#39099) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ugyan már, elég 3db BLF GT. :D

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39102) balazs1956 válasza MittuDomain_ (#39101) üzenetére


balazs1956
senior tag

Arról sajnos lemaradtam :U :U

(#39103) HardSanyeee válasza Janaboy (#38429) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Végül pont került ennek az ügynek a végére és happy enddel végződött :)
A panaszlevelet és a telefonos ügyintézést 10-én (pénteken) intéztem, a követési szám alapján pedig 13-án (hétfőn) vissza is fordították a csomagot, 14-ére a postán volt, 15-én kora este pedig átvettem és nem kellett kifizetnem a 950 Ft-os díjat. Ez utóbbinak nem tudom az okát, hogy miért maradt el, de én aztán nem bánom. Szóval ebből a szempontból korrektül jártak el. Azt mondjuk nem tudom mire vélni, hogy ma (24-én) dobták be az értesítőt, hogy átvehetem a csomagot, ráadásul az van rajta, hogy 15-én történt meg az értesítés. Maximum poénből beviszem, hátha találnak nekem még egy lámpát :D

MittuDomain_: Köszi a Lii-500 kupont :) Már sokadjára akciós az utóbbi időkben és most már nem tudtam ellenállni :N Legalább az F1 akcióknak ellen tudtam állni, az is valami :)

(#39104) nufenen111 válasza HardSanyeee (#39103) üzenetére


nufenen111
tag

Sajnos már nem él az lii 500 kupon. :-(

(#39105) MittuDomain_ válasza nufenen111 (#39104) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Fenem rá én is a fogam, de nem merek idén már semmi lámpás cuccot venni, csak nektek linkelem.
Mikor megvettem a low cost L6 helyettesítőt (HaikeLite DT70), fővesztés terhe mellett ígértem meg, hogy minimum idénre lezártam a lámpás tematika rendeléseket.
Ilyenkor fáj igazán, hogy le lettem tiltva a dologról, az előzőt is én osztottam itt szerintem; egyelőre kénytelen vagyok 2db Lii-100at és egy 402-t használni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39106) HollyBoni válasza WestBam (#39084) üzenetére


HollyBoni
veterán

Convoy M1/M2-höz képest ennek a lámpának mekkora fénye van? Ég és föld különbség?

(#39107) kugyu21


kugyu21
senior tag

Az normális, hogy a HG2 két hete még mindig csak PACKED hiába kérem a gyorsítást már sokadszorra?

(#39108) jézusom válasza (jan) (#39058) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem hasonló volt az aldiban 2ezerért :)

(#39109) nufenen111


nufenen111
tag

Liitokala töltőhöz milyen 2A-res USB fali töltőt érdemes venni, ami tudja is a 2A-t?

(#39110) Czimby válasza nufenen111 (#39109) üzenetére


Czimby
addikt

Pl: Orico, Ugreen

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39111) WestBam válasza HollyBoni (#39106) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Kattintva a kép nagyítható. 100m-en egészen hasonlóak, nyilván a P16 távolabb visz. A nagy különbség az nagyobb téren és távolságban jön ki a kettő között. Ott már egyértelműen a P16 a nyerő.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39112) HollyBoni válasza WestBam (#39111) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi! :R

Nagyobb különbségre számítottam, persze csak képre tudok hivatkozni. Igazából egy nagyon noname Cree ledes lámpáról jönnék, már az M1 is nagy előrelépés lenne. Csak hát kipróbálnék szívesen valami fotonágyút.

BLF Q8 izgatja nagyon a fantáziám, csak bringázáshoz is használnám és az a fél kilós súly kicsit ijesztő. :D

(#39113) WestBam válasza HollyBoni (#39112) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Attól amit használsz kb. bármi előre lépés, még egy S2+ is.
A Q8 nagyon nem való bicajra, szóval arra azt ne nézd szerintem, oda elég bőségesen az M1 is.
A C8-assal egy kategóriája ez a P16-os, de attól azért eltér, főleg ha a fény profilját nézem. Ennek jobban használható, mivel nagyobb felületet világít be erősen, ellenben távolra is elvisz egészen hatékonyan. Én a helyedben az M1-est nézegetném erősen. ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39114) ZolkoW válasza WestBam (#39111) üzenetére


ZolkoW
őstag

nagyon rendben van az a lámpa, a Nitecore-okból annyi van, hogy nem tudok eligazodni köztük, pedig több van, ami tetszene, de ezt ezután már bátran választanám, ha a C8-tól feljebb akarnék lépni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39115) Janaboy válasza HardSanyeee (#39103) üzenetére


Janaboy
veterán

Na ez jo hír, latod megerte kuzdeni erte, persze idegesítő a balfa...uk.

Janaboy

(#39116) BBéci válasza -szabi- (#39092) üzenetére


BBéci
titán

Nem akartam 100 eurót adni egy lámpáért, de amióta megvan az L16, azóta amikor csak tehetem, a kezembe veszem. Most itt fekszik az asztalon, a laptop mellett, amikor ránézek és elégedettség tölt el.

(#39113) WestBam
Pár hete nekem írtad, hogy már nem érdemes XM-L, XP-L LED-es lámpákba invesztálni. Ezek szerint változott a véleményed? :P
Az L16 tölthető, kétszer olyan messzire világít, duplája a fényereje, közel négyszerese a cd értéke. Szerintem nincs miről beszélni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39117) BBéci válasza BBéci (#39116) üzenetére


BBéci
titán

Mire megtaláltam, lejárt a szerkesztési idő.
"a jelenlegi XM-L2 és XPL LED-ek már nem a csúcs koránt sem, jelentősebb összeget én azokba (bár kiforrott technika) de már nem tennék bele, mert itt már jelentős a fejlesztés következménye, a fényerő növekedés."
[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39118) benfolds


benfolds
őstag

úristen-úristen, tényleg 18650-ek vannak a teslák akkumulátorában? :))
elég szépen vannak már 18650-eim, lehet én is összerakok egyet itthon. :DDD :DDD

(#39119) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

ZozzV6: Engem is érdekelne a TIP és TIP CRI összehasonlítás.

(#39120) FBLLMAG válasza ZolkoW (#39114) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pedig elég egyszerű. A Nitecore csupán pár sorozattal rendelkezik. ;] Mernek fejleszteni, a reális elvárásokat képes teljesíteni (hatótáv, üzemidő, méret, stb.). Érdemes a termékeik között is körül nézni. :K

Sorozatok:

TM - A legnagyobb fényáram, legnagyobb fényerő jellemzi. A lámpák oldalfala is vastagabb.

P - Taktikai sorozat.

E - Explorer - kiránduló sorozat - oldalt található a kapcsoló rajta

MT - sokoldalú, praktikus kivitelezés

MH - Tölthető sorozat

R - Tölthető sorozat - speciális indukciós töltés

SRT - Mágnesgyűrűvel irányítható

C - Kaméleon sorozat - RGB, UV + fehér fényt használó lámpák

Concept - kis méretű, szórt fényű, nagy fényáramú lámpa, fém kapcsolóval

NU - kisebb teljesítményű, könnyebb fejlámpa

H - Nagyobb teljesítményű fejlámpa

T - kulcstartó sorozat

SENS - giroszkópos irányítás

L - lámpások

(#39121) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#39065) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szép teljesítmény. :Y :R

Bár számomra, a Brinyte B158B kicsit, nagyon szűken világít. ;)

(#39122) may15 válasza FBLLMAG (#39120) üzenetére


may15
csendes tag

A nitecore drága, de az is ugyanúgy képes tönkremenni, csak a helyzet, hogy utána ha megszakadsz, akkor sem kapsz hozzá alkatrészt. Erre konkrét példa Zozzv6 nitecore p12-je, illetve nekem egy tube-ban engedett el a forrasztás. A convoy ebből a szempontból jobb, mert minden van hozzá, és filléres a megvétel, továbbá a legtöbb javítás sem ördögtől való.

(#39123) WestBam válasza BBéci (#39117) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Mert Neked időtálló, jelenlegi legújabb technológiát felvonultató elemlámpa kellett. Szóval idézd be ezt is: "Ha mindenképp a nagy kimenő teljesítmény a cél, akkor csak az újabb XHP LED-es elemlámpák jöhetnek szóba" És nem mellesleg a kettő közt árban is kb. 3-4x-es a szorzó. Szóval ez jelentős összeg/4, tehát nem annyira jelentős összeg.
Temetni nem kell az XM-L2-t, de ez már egy "öreg" LED, viszont jó optikával szép eredményt tud elérni még ma is széria elemlámpában. Van itthon pár XHP35 LED-es elemlámpám és van köztük olyan, ami nincs kihajtva, azzal kb. partiban van a P16 ;)
Sőt van olyan is ami 4x távolabbra világít és 12x-es a kandela értéke és szintén 2000lumen a fényáram, cserébe csak 3x olyan drága. Akkor most én csináltam jobb üzletet vagy Te? Semmi nem csak fekete vagy fehér ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39124) may15 válasza WestBam (#39123) üzenetére


may15
csendes tag

Azért xml2 ledes lámpákért is el lehet szép árakat kérni még mindíg, ha olyan a gyártó. Az mtg2 ledes lámpák ára is elég magasan van, pedig az xhp70, és a 70.2 már nem tegnap jelent meg, és jelentős a fejlődés. Acebeam h10 fejlámpa 120dollár a gyártó oldalán, és én nagyon szeretem, de xml2 ledekkel például a jetbeam ddr30 sem olcsó, és én azt is nagyon megszerettem. Bár néhány hónapja Zozznál fogja a port, és mostanra egy hasonló méretű Q8 bőven túltesz rajta, de véleményem szerint a brand a drága, nem a led típusa.

(#39125) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#39120) üzenetére


ZozzV6
senior tag

HC kimaradt. Tölthető fejlámpa.
may15: A DDR30-ad még egy generációval régebbi csíkos XML ledes. Tényleg jó rég nálam van ha már nem emlékszel :B

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39126) MAC72


MAC72
tag

Convoy S2+ 365nm Nichia UV Waterproof LED Flashlight - BLACK

$11.99 kód: SDBFRIDAYS2N

-szabi-: itt a lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#39127) Janaboy


Janaboy
veterán

Ismet van convoy uv 12 usder:

[link]

Mac nyert :P

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#39128) FBLLMAG válasza may15 (#39122) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az igaz, hogy nem tudod javítani magad, ezért van az 5 év a gari, és elég rendesen javítják, cserélik.

Még én írtam, hogy problémák voltak a kapcsolóval, kijavították.

(#39129) Gargouille válasza FBLLMAG (#39128) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez igaz, bár mindenki más, van aki inkább szereti maga javítani a dolgait (vagy legalább azzal a tudattal vásárolni, hogy ha kell akkor lehetősége van rá, hogy maga javítsa). Nekem például ez erős szempont nem csak lámpában. Nyilván vannak dolgok amiknek házilag nem áll neki az ember, de egy zseblámpa nem ilyen - legalábbis nekem nem.

Én általában mindent magam csinálok házilag (amit tudok), így legtöbbször például szerszámra költöm azt a pénzt amit a szomszéd meg arra, hogy szakembert hívjon. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39130) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#39125) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A HC -t nem hagytam ki, mert írtam, hogy H sorozat. Az E sorozat is lehet EC vagy EA, a L is LA, LR, a H is lehet HA, HC, a C pedig CR, CG, CB, CU, CI. Ennyire azért nem szerettem volna szétírni. ;)

(#39131) may15 válasza FBLLMAG (#39128) üzenetére


may15
csendes tag

Ha elég vastag vagy, és nem szeretsz cserélni alkatrészt, vagy lámpát átalakítani, ellenben tudod a kínai termék garanciáját magyarországon érvényesíteni, és közel van a szervíz ( mert ha pesten van a szervíz és vidékről mész fel, az már egy
Convoy lámpa ára), akkor megérheti a dolog.

(#39132) FBLLMAG válasza Gargouille (#39129) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ebben egyetértek veled. A legtöbb dolgot én is magam javítom. Viszont lámpám van elég, ezért ki tudom várni amíg megjavítják, kicserélik (kivárom a garanciális időt). De a többi dolgot én javítom, karban tartom (Víz, villany, mechanikus dolgokat). ;)

Iparista koromban a nagyapám tranzisztoros rádióját is én szerelgettem. Ma már csak hobbiból javítgatok a ház körül.

(#39133) gombpityu


gombpityu
újonc

HaikeLite SC01 XHP35 HI - SILVER WHITE
$ 27.99 code: HSRGB
- a kód még él :K

[ Szerkesztve ]

(#39134) gombpityu válasza gombpityu (#39133) üzenetére


gombpityu
újonc

- és amiről "GB" nem szól: " With Build-in Charging Port"

[ Szerkesztve ]

(#39135) -szabi- válasza MAC72 (#39126) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszönöm. :)
Már előtted kaptam privátban, hogy itt az alkalom, megfogtam.

üdv

(#39136) FBLLMAG válasza may15 (#39131) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Elég a posta, és 2, 3 € -ból meg van úszva a javítás. Nem kell nagy összegre gondolni. ;)

Ma a garancia 5, 7, 10 évről szól a lámpa esetén. ;)

(#39137) Sz4bolcs válasza FBLLMAG (#39136) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ha annyi lámpát küldözgetnénk 2-3$-ért gariztatni, ahány laptopot, jönnének ide is a mindennapi rémtörténetek..

(#39138) Gargouille válasza FBLLMAG (#39136) üzenetére


Gargouille
őstag

Mondjuk ha lenne egy 100$-os lámpám én tuti nem merném a postára bízni. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39139) may15 válasza Gargouille (#39138) üzenetére


may15
csendes tag

És a 100 dollár nagyobb gyártóknál még csak a középkategória, a nagy lámpák már 300$ magasságába gond nélkül mennek fel.

(#39140) BBéci válasza WestBam (#39123) üzenetére


BBéci
titán

Akkor is az a meggyőződésem, hogy ma, 2017 végén csak olcsón szabad XML, XPL LED-es lámpát venni. Ez mondjuk 30 dollár alattit jelent. Nagyjából annyiért XHP35-ös is kapható, például a nemrég linkelt HaikeLite.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39141) BBéci válasza Gargouille (#39138) üzenetére


BBéci
titán

Elutaznál érte Kínába megvenni? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39142) MittuDomain_ válasza BBéci (#39141) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nagyon-nagyon szívesen Gargouille helyett is!
Fizeted a repjegyet? ;]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39143) Ibis válasza MAC72 (#39126) üzenetére


Ibis
csendes tag

Köszi! Rendeltem is egyet.
Meg megjött a 2. olcsó Zanflare F1 és ez is tökéletesen működik.

(#39144) Sz4bolcs válasza BBéci (#39141) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Én lemennék érte a sarki boltba. 😃

(#39145) BBéci válasza MittuDomain_ (#39142) üzenetére


BBéci
titán

Azt írta, nem merné a postára bízni. Akkor mégis hogyan jut el hozzá a lámpa? Szerelnek rá szárnyakat?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39146) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

HaikElite DT70 30,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY179

HaikeLite MT07 Buffalo 65,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY176

Haikelite MT01 28,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY180

DQG Tiny 26650 3th NW Gray 39,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY175

Nitecore TM15 89,99USD
Kupon:
BFRIDAYGG

JETBeam E40R SST40 29,99USD
Kupon:
BFRIDAYKK

Hát, ez most komoly lámpák listája lett...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39147) MittuDomain_ válasza BBéci (#39145) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hát, ha fizetsz nekem egy utazást Kínába, utána elviszem neki bárhová az országhatáron belül. :))

Szerk:
Persze értem mire utalsz, csak magas labda volt.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39148) FBLLMAG válasza MittuDomain_ (#39147) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az is szép út lenne. :K

Apropó Kína.

kner:

Milyen volt Kínában? Milyen lámpákkal találkoztál?

(#39149) Gargouille válasza BBéci (#39145) üzenetére


Gargouille
őstag

A garanciába visszaküldésről volt szó, nem a vásárlásról. Érdemes elolvasni is a szöveget mielőtt válaszolsz rá. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39150) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok! Aliról vennék lámpát,választani kell hogy xml-t6 vagy xml-l2 melyik késsel rendeljem,hogy jobban világítson?

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.