Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) may15 válasza Spoon16 (#39900) üzenetére


may15
csendes tag

Lesz egy videó, de nem tudtam feltenni, mert németbe ki kellett jönnöm. Ott bemutatom mit hogy érdemes. Jövő hét elejére datálható a youtube feltöltés.

(#39902) kugyu21


kugyu21
senior tag

Nem akarom elhinni, hogy a 11.11 -es HG2 rendelésem nem fog ideérni karácsonyig! Azóta packed-on volt, és még csak ma ship-pelték, ja és még gratuláltak is hozzá!!! :W Eddig a BG-ról hittem, hogy tetű-lassú, de ez mindent visz

[ Szerkesztve ]

(#39903) ZolkoW válasza Spoon16 (#39900) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem magamtól jött az ötlet, láttam valami képen az eredményt, és megtetszett. rátettem a gázrózsa fölé a rácsra, és a láng fölött érleltem kb 10 percig. pirossal nem ajánlom, én kékkel próbáltam, és az is béna lett, de a feketék és szürkék egész pofásak lehetnek.. garancia nincs, de feketéből ilyen bronzosat, szürkéből aranybarnát szoktam képeken látni, biztos függ a konkrét darabtól. pontosan nem tudom, mi történik, bizonyára kiég a festékanyag egy része, vagy ilyesmi. a kék az halvány kékes-szürkés elb*szott valami lett, szerintem a piros is inkább csak valami erősen használt rózsaszínre fog hajazni. ja, és porfestettel nehogy próbálkozzatok, annak csúnya vége lehet :)
pont TIPből (?) valaki rakott be képet nemrég, aminek egyik fele lett így hőkezelve.
értelemszerűen a gumigyűrűk, és minden ami nem hőálló, eltávolítandó a lángba helyezés előtt...

May15: :R

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39904) atees válasza Charlie Gordon (#39886) üzenetére


atees
őstag

Ez nem tunik olyan erosnek 😬

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#39905) ZozzV6 válasza atees (#39904) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Hidd el erős az.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39906) Tony21 válasza atees (#39904) üzenetére


Tony21
tag

Pedig jó eséllyel azt fogod mondani, miután vettél egy S2-t, hogy miért nem hamarabb vettél egyet ...

(#39907) FBLLMAG válasza atees (#39904) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Elég erős az, bár nem világít olyan messzire, de nem is led alakját vetíti ki. Arra meg ott a C8.

A Tiednek mekkora a hatótávja?

Ezek a ZOOM -osak nagyobb távra elég veszteségesek. Akkor inkább a LL MT14 -est választanám, garantált 1000 lm -nal, belső töltéssel, 320 m hatótávval. Azért a MT14 elég szélesen világít nagyobb távra is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39908) may15 válasza ZolkoW (#39903) üzenetére


may15
csendes tag

Én voltam a tip képpel, meg az s2 képpel is :)

(#39909) ZolkoW válasza may15 (#39908) üzenetére


ZolkoW
őstag

igen, már rájöttem :)
láttam C8-at is egészen fényes bronzosban, szerintem mindennek jól áll. az X2R-ből kifejezetten ezért vettem most feketét, nem rossz a fekete sem, de olyan snassz :) mondjuk 18350-es csővel akarom használni, nem tudom, a Convoyhoz való is olyan színre barnul-e, vagy nagyon elüt majd (még nincs meg a cső), de tulajdonképpen nagy baj nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39910) vince válasza ZolkoW (#39903) üzenetére


vince
őstag

Gázlángon kell néha forgatni a hostot vagy csak simán ráteszed és egyenletesen átmelegszik?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39911) may15 válasza vince (#39910) üzenetére


may15
csendes tag

Napközben leírom, de lehet már este fentlesz a videó róla.

(#39912) drinker


drinker
tag

WestBam

Köszi a cikket, erre már vártam nagyon! :C :R

ultra gagyira sikerült a klipsz az tény!

[ Szerkesztve ]

(#39913) anonymus89


anonymus89
addikt

Ma jött meg és le a kalappal postázás terén. :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39914) atees válasza FBLLMAG (#39907) üzenetére


atees
őstag

Passz, hgoy mennyi a hatótáv, de szerintem simán 100 m, amit te írsz az egy picit többe kerül, mint amit elemlámpára költenék :)
Lehet megnézem akkor ezt az S2 :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#39915) WestBam válasza drinker (#39912) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Nos igen, a héten megjelent cikkemben a JETBeam E40R Luminus SST-40 LED-del szerelt EDC elemlámpáról írtam. Akit érdekel a blogomban olvashat róla.
Ha az a bizonyos két dolog nem lenne, nevezetesen egy kattintással be lehetne kapcsolni és a klipsz is meg lett volna rendesen oldva akkor ez az elemlámpa királyság lenne. A 3 másodperces be és kikapcsolást szerintem azért tették bele, hogy a lockolás hiányát ellensúlyozzák, legalábbis én erre jutottam.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39916) FBLLMAG válasza atees (#39914) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Hát igen. ;)

Viszont veszteség nélkül oldja meg a helyzetet CREE XPL leddel, TIR hibrid lencsével. ;)

(#39917) may15


may15
csendes tag

Röviden a hőkezelésről:

1. Minél sötétebb az alapszín, főleg ha fekete, annál változatosabb végeredményünk lehet.

2. A hőkezelés utáni színek: fekete - barna - bronzos - coyote/tan - szalmaszín.

3. Ez a folyamat megfordíthatatlan.

4. Jelentős külömbségek vannak a láng, a kerámia lap/rezsó és a sütő közt.

4.1 a lángon gyorsan elszíneződik, mozgatni kell sokat hogy egyenletes legyen, itt bele tud égni az aluba több anyag amitől a végpont után sötétedhet. Erre nincs garancia hogy fog is. Itt nagy a kockázata, hogy túlzott hősokknál képlékennyé válik az anyag.

4.2 kerámia lapon is kell mozgatni, ott is gyors, de nem egyenletes, de semmi nem ég az anyagba bele.

4.3 sütővel akkor próbálkozz, ha 300 fokra felvtudod hevíteni. Itt ez lassú folyamat, fél órát is igénybe vehet, viszont a darabok sokkal nagyobb eséllyel színeződnek egyformán, illetve sokkal jobban ki tudod választani a neked megfelelő árnyalatot.

5. Ha az egész házat hőkezeled, minden alkatrészt szerelj ki, az O gyűrűked vedd le.

6. A felületeket tisztítsd meg, és érdemes zsírtalanítani is, amit mondjuk főzéssel el lehet érni.

7. Ha végeztél, feltétlenül szilikonozz újra mindent.

Továbbá nagyon figyeljünk, mert könnyen megégethetjük magunkat, nagyon ajánlott a csipesz használata, és a hidegvizes hűtés a kezelés után.

Néhány tapasztalat:
egy lámpa alkatrészei különbő színűek lehetnek, akkor ia ha külön darabokban van, de akkor is ha egyben hőkezeled. Ezt a rizikót vállalni kell. Nekem egy tool barna lett, és a feje szalmaszínű, egybeszerelve lángon csináltam.
Egy vg10 darabokban sütőben egyforma lett, háromnegyed óra alatt.
Egy astrolux s41 kerámialapon darabonként más színű lett, a sötétet nem lehet semmin világosítani tovább.

Ha kérdés lenne, tegyétek fel, hátha tudok segíteni.

Mégsem lett annyira rövid, mint az elején gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#39918) dik


dik
őstag

Megjöttek a jófogásos mindenki álltal dicsért sanyo aksik. Véletlenül valakinek nincs elfekvőben egy 4-s aksi tartója vagy egy 2-s? Az egyik csont üresen érkezett a többi feltöltve vagyis 3,50V az lehetséges nem kellene többnek lennie?De lehet csak a lii 2 nem akarja felfogni mi van benne. :) A ponthegesztést mivel érdeme eltávolítani a végéről, hogy sima legyen és ne sérüljenek?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39919) Charlie Gordon válasza dik (#39918) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

ZozzV6 nemrég belinkelt egy k... jó videót : így.

(#39920) dik válasza Charlie Gordon (#39919) üzenetére


dik
őstag

Hát ezeken nem ilyen hegyesztés van meg meg se birom fogni olyan kicsik. Asztalra csiszoló papír azt óvatosan meghúzom vagy?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39921) anonymus89 válasza Charlie Gordon (#39919) üzenetére


anonymus89
addikt

Szerintem nem arról van szó csak natúr a kis pontokról.

dik: barátomnál egy kis gravírozóval szedtük le, vegyél egy kis tű reszelőt

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39922) Kozy10 válasza dik (#39918) üzenetére


Kozy10
tag

van jó pár töltő ami képes feléleszteni a túlmerült akkukat, pl a legtöbb Xtar töltő ilyen(még a legolcsóbb 1-akkus típusok is pl ez : [link] vagy ez [link])

(#39923) dik válasza Kozy10 (#39922) üzenetére


dik
őstag

Na ne már, hogy másik töltőt is vennem kelljen mert ez nem jó. Kezdek agódni....

Amúgy erről beszélek aksi:

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39924) Kozy10 válasza dik (#39923) üzenetére


Kozy10
tag

most nézem, hogy a LiitoKala Lii-202 is tudja a 0V ról aktiválást, lehet hogy sérült az akku bontáskor ...

(#39925) jozsi252


jozsi252
veterán

Tudtok olyan lámpát ajánlani ami minél nagyobb szögben terít, és a fénye totálisan homogén? Fontos lenne hogy ne legyen túlságosan nagy.
Scangrip lámpához hasonló eredményt kellene elérni.

(#39923) dik

Ez nem tűnik annyira vészesnek, csak egy normális fogó kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39926) dik válasza Kozy10 (#39924) üzenetére


dik
őstag

1A nem tölti azt mutatja tele, de 500 tölti azt mutatja. Szóval a fene se tudja rávárok pár órát és elvilk mi lesz. Ha döglöttek akkor azonnal nmegkeresem az eladót és jelzem neki mik a hírek. És többet tőle nem veszek...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39927) dik válasza jozsi252 (#39925) üzenetére


dik
őstag

Na igen azzal lesznek némi gondok. :) Jobban mondva ilyen finom nincs... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39928) Kozy10


Kozy10
tag

(#39929) ZozzV6 válasza jozsi252 (#39925) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Valami zoomos. Mondjuk Brinyte B158?

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39930) jézusom


jézusom
addikt

Ma megjött a utorch 01-esem :) csak ceruza elemmel próbáltam, de ettől a mérettől ez is frankó. Ha megjön a 14500 akksi nagyon kíváncsi leszek.

Amúgy van olyan villogás rajta ami ilyen szúrósan felvillan nagyon rövid időre, nem tudom hogy csinálják, de ez kéne gyakrabban, nagyobb frekvenciával, bringára nagyon jó lenne :)

(#39931) may15 válasza jézusom (#39930) üzenetére


may15
csendes tag

Beacon a neve a fellvillanós módnak.
Nagyon figyelj majd arra hogy jó irányva tedd bele az akksit vagy az elemet. Múlt héten amikor nekem megjött, aznap majnem ki is nyírtam. 14500at véletlen firdítva tettem bele, majd néhány perc mulva amikor fel akartam venni eldobtam annyira forró volt, gyorsan szétcsavartam, és égett szaga volt, meg az akksiból kifolyt valami genya. Utána csak 3,7 volton ment, 1.2 vagy 1.5vilton nem. Szóval csak óvatosan. Amúgy fasza kis lámpa, kár hogy nincs lockout.

(#39932) jézusom válasza Spoon16 (#39900) üzenetére


jézusom
addikt

A pink jobb lesz? :D

(#39933) jézusom válasza may15 (#39931) üzenetére


jézusom
addikt

köszi!

Szerintem megjelölöm az akksijaimat mert ugye laposak is, nem nehéz elrontani

(#39934) Hauptmann válasza dik (#39923) üzenetére


Hauptmann
addikt

Tűreszelővel lekaptam. Igaz, sikerült kicsit megszikráztatni a cuccot. :DDD

(#39935) werszomjas


werszomjas
őstag

Azonos áron Boruit RJ - 02 lámpába a NCR18650GA vagy a NCR18650B a jobb választás?

Illetve érdemesebb-e adott lámpába védett akkut venni, ha nem külön töltővel, hanem a lámpa beépített töltőjével fogom tölteni? :R

üdv

(#39936) ZozzV6 válasza werszomjas (#39935) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Sanyo GA mindenben jobb.
Nem tudom mennyire jó a boruit töltője.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39937) jozsi252 válasza ZozzV6 (#39929) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen ez lehetséges hogy jó lesz, köszi!

iPhone 13 Pro Max

(#39938) fzoli86 válasza dik (#39923) üzenetére


fzoli86
tag

En is tole rendeltem az ajablas alapjan ugyan ezt! Igert kapacitas 70% a és teljesen lemreulve jött...persze a forrasztas én sem tudtam jobban leszedni. En siman a járolapon huzkodtam meg az szepen kisimogatta....

(#39939) jozsi252


jozsi252
veterán

BLF-GT user manual draft12.pdf

iPhone 13 Pro Max

(#39940) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Megjött a TIP-em a TIP CRI mellé. Nehezen tudnám megmondani, melyik jön be jobban..

(#39941) may15 válasza Sz4bolcs (#39940) üzenetére


may15
csendes tag

Mert nem rendeltél még tini-t. Ha rendelsz, rádöbbensz, hogy felesleges volt az a tip ;)

[ Szerkesztve ]

(#39942) Janaboy válasza may15 (#39941) üzenetére


Janaboy
veterán

2x dragabb es nincs nichia ledes.

Janaboy

(#39943) may15 válasza Janaboy (#39942) üzenetére


may15
csendes tag

A tip is drága volt, és az sem nichiával indított. Ha jobban nézzük a nitecore vonalat, akkor észrevesszük, hogy egyre több a nichiás cuccuk. Biztos vagyok benne hogy lesz ebből is, és az ára is le fog esni.

És mivel kettő tipje van, így pénzben amúgy is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#39944) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

És felkerült a csatornára a May15 által készített Hőkezelős videó.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39945) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Skacok, F1 mennyivel szokott tölteni :F
Új hg2-t 400 mA-rel kezdte, majd szépen veszi vissza (áramfelvétel alapján).
Kíváncsi vagyok, feszültségileg meddig jut.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#39946) dik válasza fzoli86 (#39938) üzenetére


dik
őstag

A köröm csipesz csodákra képes. :) Amúgy igen valamiért elejében megzavarodott a töltő tőle, de már órák óta tölti most az egyik kész azt mutatja, de rajta hagyom reggelig azt majd elválik...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39947) benfolds válasza jozsi252 (#39925) üzenetére


benfolds
őstag

S2+ :DDD :DDD

(#39948) peestike


peestike
senior tag

ma reggelre meglepett a posta:
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
2017.12.09. | 00:44
Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2017.12.09. | 02:45

nem istenítem a munkatempót, csak meglepő a gyorsaság, nem ehhez vagyok szokva... :)
a banggood-ról kuponos Fitorch P20R van a pakkban, feladástól számítva ma van a 12. nap, remélem hét elején megkapom.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#39949) dik


dik
őstag

Úgy néz ki 4,20V és 4,16V lett a vége sokkal barátibb. :) A 3 most tölti remélem nem lesz gond. Az eladó ilyen szempontból vállal garanciát ha rossz lenne szóval megnyugodtam... :)

De véletlenül aksitartója felesbe nincs? Egy 4-s jó lenne. Természetesen kifizetném. Vagy honnan tudok gyorsan szerezni egyet?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39950) -szabi- válasza peestike (#39948) üzenetére


-szabi-
őstag

Múltkor itt volt a kínai miniszterelnök aztán szólt, hogy jó lenne ha gyorsabban hoznák a lámpákat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.