Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) geza844


geza844
aktív tag

Jupijjéééé!! Megjött az Olight i3E lámpám :)

(#38952) Mandra válasza gs20 (#38941) üzenetére


Mandra
csendes tag

Majd írd meg légyszi, hogy a tied világít-e. Nem tudom, hogy csak én fogtam ki egy nem világítósat vagy eleve több féle készült.

BBéci: 440C acél, ami figyelembe véve az árát nem rossz.

(#38953) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Utorch UT01 9,99USD
Kupon:
BLACKFRIDAY81

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38954) WestBam


WestBam
Topikgazda

BLF GT úgy néz ki hamarosan vásárolható. Nem feltétlen öröm így karácsony előtt, de valamire el kell költeni a pénzem így is úgy is :DDD
Ha jól tudom a többi magyar jelentkező előttem van jóval, az első 500 készítheti a számláját, nekünk még várni kell, én a második körben vagyok.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38955) vince válasza BBéci (#38948) üzenetére


vince
őstag

A bekapcsológomb a másik, lecsavarható végében van :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38956) ZolkoW válasza MittuDomain_ (#38953) üzenetére


ZolkoW
őstag

basszus, ezt már nem kéne megvennem... úton egy második X2R is ...
ez a topic a nyomorba visz! :)
most rendeltem meg a nemrég linkelt multimétert, épp még az akció lejárta előtt. arra félig-meddig rá tudom fogni, hogy szükséges volt... a kettő meglévőből mindegyikkel van valami bajom ;]

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#38957) WestBam válasza ZolkoW (#38956) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha van flat top 14500-as akkud csak akkor gondolkozz rajta, az passzol bele. Nekem pl. nem kellett és még élek, szóval lehet nélküle élni, egészen biztos! ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38958) dik


dik
őstag

Öregemnek kellene valami mindenes nyühetetlen. :) Atom fasza szuper kis lámpa valami pici pénzért. Most mi az aktuális ajánlat? Műhelybe és mindenhova. Persze nem aksis mert ahogy ismerem az felidelené és kidobná. :) Tehát valami nem tudom milyen kellene neki. :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#38959) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

A Zebralight oldalán is pár lámpa olcsóbban kapható, mivel jönnek ki az új típusok.

Kb 10 USD -t lehet lámpánként spórolni. :K

(#38960) ZozzV6 válasza WestBam (#38954) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem már 3 hónapja félre van téve rá a pénz.

Anonymus: F1-ben a kapcsoló nem különleges így lehet kapni bele másikat ami két forrasztással cserélhető, de lehet csak a rögzítő gyűrű lazult le.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38961) WestBam válasza ZozzV6 (#38960) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Most kicsit megszaladt a költésem elemlámpa témában. De olyan jó üzletek voltak, nem hagyhattam ott egyiket sem. :DDD
Most nem is nézegetem az akciókat, csak a baj van belőle állandóan. Nyilván ha most kell fizetni most kell fizetni, inkább aggaszt az országba jutása. Azzal lesznek "gondok" úgy érzem. :(((

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38962) ZozzV6 válasza WestBam (#38961) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem is elszaladt a ló. Tegnap jött meg a Briníte B158. Fél órát bírtam ki és szét is szedtem. gyárilag 666 lumen volt de zoomolva még kevesebb. Nagyon sok vesztesége van lumenben egy zoomosnak. De a 300m-re lévő templom az gyerekjáték volt neki.Most kapott egy 3,85A-re húzott convoy drivert biscottival és egy borotvált XP-G2 ledet. Ha hazaérek ma este letesztelem a plusz 1 A áram és a kisebb led mennyit hozott a konyhára. :)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38963) anonymus89 válasza ZozzV6 (#38960) üzenetére


anonymus89
addikt

Ohh jó hír köszi csak zegergyűrű fogó kell hozzá?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38964) ZozzV6 válasza anonymus89 (#38963) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Vagy egy masszívabb csipesz vagy egy hegyes olló, vagy két vastag szög megfelelő távolságra befogva egy satuba.
Légy találékony ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38965) anonymus89 válasza ZozzV6 (#38964) üzenetére


anonymus89
addikt

Igyekszem majd ha van fejlemény jelzem, köszönöm a segítséget!

Sikerült is! :R :) hasznos szerszám

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38966) WestBam válasza ZozzV6 (#38962) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Melyik LED-es változatot vetted? Mondtam, hogy az baromi jó cucc, az az egy zoom-os ami nekem tutira megmarad, mint etalon az XPL-HI LED-del.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38967) ZozzV6 válasza WestBam (#38966) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Xp-L HI de már kicseréltem a ledet. Nem volt rossz úgy se de 200000 kandela fölé akarok menni. Ha szerencsém van 300000 fölé.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38968) Mandra válasza Mandra (#38906) üzenetére


Mandra
csendes tag

Valaki esetleg tud ezekre válaszolni?

(#38969) snipr válasza ZozzV6 (#38967) üzenetére


snipr
aktív tag

:) nekem nem sikerült, a fasttech-es S3 1A-val illetve az int-outdoor-os Noctigon S4 3D-vel (illetve kaidomain-es R5-el is) próbálkoztam, 260-280e környékén állt meg a történet (BLF A6 FET driverrel)

(#38970) BBéci válasza vince (#38955) üzenetére


BBéci
titán

"A másik fejével működik" mondatra válaszoltam. Tehát lényegtelen a kapcsoló helye, nem arról volt szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38971) ZozzV6 válasza snipr (#38969) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az szép. Rugó áthidalás kapcsolónál meg kontakt javítások történtek? Én a cső végéről ahova a pill mefy leszedtem az anodizálást hogy ott is vezesse az áramot. Ezzel a 3,85A-el szerintem 200000 alatt lesz de mindjárt kimegyek és kiderül :)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38972) Victorio válasza Mandra (#38968) üzenetére


Victorio
aktív tag

Szerintem alapból nem világítós. A világítósok azok házilag felpimpelt darabok.
Itt kapsz hozzá világítós kapcsolós panelt.

A szétszereléshez meg olvastam valahol, hogy kis laposfogóval óvatosan megfogva a peremet kitekerhető a házból.
De nekem nincs (még ;] ) ilyenem, szóval saját tapasztalatot nem tudok mondani.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#38973) jozsi252 válasza WestBam (#38954) üzenetére


jozsi252
veterán

Én alattad vagyok kettővel. Elvileg a user count jelenti azt hogy akinek 1 van a neve után, az 111$-ért kapja?

iPhone 13 Pro Max

(#38974) Tszkr válasza MittuDomain_ (#38942) üzenetére


Tszkr
csendes tag

Nekem ma jött meg. Minőségre nincs olyan mint L6. A kapcsolója nem tetszik, nehezen hiszem el, hogy ez egy búvár lámpa. A fényét meg össze kellene hasonlítani élőben egy L6-tal.

(#38975) ZolkoW


ZolkoW
őstag

nabasszus! megérte sietnem, most az akció vége után már 12 helyett 10 dollárért vesztegetik a multiméteremet! ZT102 :C

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#38976) snipr válasza ZozzV6 (#38971) üzenetére


snipr
aktív tag

A driveren "sima" áthidalás, a tailcap részen van egy réz sapka a rugón, ott első körben áthidaltam a rugót a sapka alatt, aztán még gondolkodtam, hogy megfúrjam-e a sapkát, hogy közvetlenül az áthidaló vezetékkel tudjon érintkezni a negatív pólus (mint ahogy blf-en javasolta valaki), de végül csak egy kis extra ónt olvasztottam bele, hogy minél nagyobb felületen érintkezzen a rugó vége (meg az oda forrasztott vezeték) a sapkában.

(#38977) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Megjött a WestBam-féle Lii-100.
Szép fekete-sárga papírdoboz, kábel is megvan.

Még nem teszteltem, rendben működik-e, de nem hinném, hogy baj lenne vele.

:R Még egyszer köszönöm! :R

Szerk:
Ja és #38974 Tszkr:
Köszönöm az infót, akkor nem én leszek itt az első fecske vele. Meglátom, nagyon kíváncsian várom.

Szerk2: Adnak hozzá 26650/18650 szűkítőt? Mert a képeken van, a leírásban nincs.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38978) BBéci válasza ZolkoW (#38975) üzenetére


BBéci
titán

Milyen minőségű, mennyire pontos és megbízható az a multiméter? Bő 10 éve kaptam egy Voltcraftot, pár éve betegeskedni kezdett, legutóbbi alkalommal egyáltalán nem tudtam mérni vele. Ezért valami tutit szeretnék venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38979) Tszkr válasza MittuDomain_ (#38977) üzenetére


Tszkr
csendes tag

Nem adtak.

(#38980) vince válasza BBéci (#38978) üzenetére


vince
őstag

True RMS multiméter $9.99-ért :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38981) peestike


peestike
senior tag

Valószínűleg megválok a zanflare f1, vagy blf a6-tól. Kérdésem lenne 2 is:
Melyiket tartsam meg inkább?
Mi lenne 18650es lámpában előrelépés (megfelelő pár a másiknak)?
Köszönöm szépen! :R
Olyan 30 usd lenne a határ... Vagy kuponnal ugyanennyi. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38982) Gargouille


Gargouille
őstag

Möggyütt a Convoy M2 és S3 lámpám, mindkettő T6-4C leddel és biscottival. Az S3 felülete tök érdekes, egészen matt az eloxálása, baromira tetszik, az M2 meg fényesebb, bár nem annyira mint mondjuk a Zanflare F1. Szerintem ez az eltérés csak valamilyen technológiai szórás, nem hiszem, hogy tudatos. Akárcsak a szürkéknél a szín.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38983) ZolkoW válasza BBéci (#38978) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezt legfeljebb utólag fogom tudni megmondani... :) az olcsóbbik, amim van, az már néhány állásásban nem mér, és eleve keveset tud, azt a szintet muszáj hoznia :))

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#38984) BBéci válasza vince (#38980) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, mennyi az eredeti ára. Ha 30, akkor akár jó is lehet. Gagyit 10 forintért sem vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38985) vince válasza BBéci (#38984) üzenetére


vince
őstag

Folyamatosan $10 körüli "akcióban" kapható. Hobbicélra jó lehet, de biztos vagyok benne, hogy nem tud true rms mérni.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38986) BBéci válasza vince (#38985) üzenetére


BBéci
titán

Értem.
Mi az a true rms?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38987) vince válasza BBéci (#38986) üzenetére


vince
őstag

Nem szinuszos váltakozó jelet a true rms eszköz tud pontosan mérni. [link]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38988) BBéci válasza vince (#38987) üzenetére


BBéci
titán

Linkelj néhányat!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38989) Victorio válasza peestike (#38981) üzenetére


Victorio
aktív tag

Van egy csomó lámpám, de a mai napig egy Astrolux S1 (=BLF A6) amit EDC-re magamnál hordok.

Szép a vetítése, hatalmas a turbó fokozaton a fénye (FET-es direkt driveres), jól elosztottak a fokozatai, jól kezelhető, igényesen van összerakva (AR bevonatos üveg, duplarugó, stabil csíptető).

Ami negatívuma lehet, hogy 10 perc alatt rendesen felmelegszik, de egyrészt ekkora méretben ilyen fényerőnél ez nem kikerülhető, másrészt ritka, hogy ennél többet kell egyszerre világítani vele. Ha meg mégis, akkor visszaveszem egy fokozattal.

Ebben a méretben nem nagyon van ami ellenfele lenne. Ha meg még kisebb lámpa kell, akkor kapni hozzá 18350-hez való csere-csövet.

A Zanflare F1-től nem voltam hanyattesve. Nem szerelhető, fura gombok, lötyögős menet, igénytelen tömítőgyűrűk.
Ha nem ragaszkodsz az oldalkapcsolós felépítéshez, akkor egyértelműen a BLF A6 a jobb.

Mellé valami másik lámpa, az attól függ merre mozdulnál - fel vagy le. Kulcstartóra Astrolux M01 vagy A01, sokáig és nagyon világító fotonágyúban Convoy L6 (bár ez már 40$ fölött van). Nagyon ugyanolyan méretűt nem érdemes mellé venni. Az 1 db 18650 akkus lámpákon belül a fényerőben nincsenek nagyságrendi különbségek, max a vetítési képben (és távban) van nagyobb eltérés (pl a thrower Convoy C8).

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#38990) vince válasza BBéci (#38988) üzenetére


vince
őstag

[link]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38991) BBéci válasza vince (#38990) üzenetére


BBéci
titán

Köszönöm, de 25000 Ft alatt csak Voltcraft van, azt soha többet nem veszek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38992) benfolds válasza Gargouille (#38982) üzenetére


benfolds
őstag

neked van 3B-s is valamelyik convoyból, ugye? melyik jön be jobban? a 4C nem túl sárga?

jön egy lii-500, de még nem tudom, hogy odaadjam-e a családban valakinek, és inkább a vc4-hez keressek valami hozzá passzoló USB-adaptert, vagy megtartsam. persze megtarthatnám mindkettőt, de minek (usb-snek jön egy lii-100 is). igazából nekem a vc4-ben bejött (volna, ha nem szarakszik), hogy usb-s. biztonságosabbnak gondolom, és valószínűnek tartom, hogy a kisebb teljesítmény miatt nem is melegszik úgy (tulajdonképpen semennyire nem melegszik), mint a lii-500. már ha az melegszik...tapasztalatok, vélemények? az, hogy HKJ szerint a vc4 jobb nimh-hoz, annyira nem érdekel, mert szinte egyáltalán nem használok nimh akksikat.

(#38993) peestike válasza Victorio (#38989) üzenetére


peestike
senior tag

köszönöm a segítséget!
valahogy én is az a6 felé hajlok, hogy jobban tetszik, mint az f1.
szerintem felfelé kellene valami akkor. kis méretek vannak már, astrolux a01, jetbeam mini kulcstartóra. így a variálás közepette egy C8 változat lesz a cél.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38994) jézusom


jézusom
addikt

Nincs valakinek 14500 akku kuponja? Vagy milyet szoktatok venni?

(#38995) Mandra válasza Victorio (#38972) üzenetére


Mandra
csendes tag

Elvileg a clear már alapból világítós a review-k és WestBam blogja alapján is.
Próbáltam mindenhogy, de meg sem mozdul, úgyhogy marad ahogy van, nem akarom szétbarmolni.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#38996) Gargouille válasza benfolds (#38992) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, T6-3B -s Convoyból van C8, S2+, S3 is. Mikor az első Convoy lámpám rendelten sokat vaciláltam melyik színhőmérséklet legyen. A hideg fehéret eleve kerülni akartam, az 5000K (T6-3B) pedig ugye a teljesen semleges szín, így ezzel rendeltem a lámpát. Tetszett is, tényleg semleges, nem torz fehér-kékes, nem sárgás, olyan tényleg naturál.

Aztán amikor már volt 4 ilyen lámpám akkor kezdett érlelődni bennem, hogy olyan jó lenne ha egy icuripicurit még melegebb lenne a szín (van egy fejlámpám régebbről amiben melegebb led van és imádtam). Így a következő Convoy-t (ami egy M2) már T6-4C leddel kértem, mondom lesz ami lesz, csak nem olyan sárga az. Mikor megjött azért meglepődtem mert nem is sárgásabb volt a színe hanem olyan bronzosabb, vöröses-barnásabb (nem tudom ezt jól leírni, látni kéne) és azonnal beleszerettem. Most már csak T6-4C-vel rendelek lámpát, elkezdtem lecserélni a "gyűjteményem ilyenre", jelenleg egy M2 és egy S3-as lámpám van ilyen leddel. A C8-as lámpám megtartom, abban jó a T6-3B, távolabbra előnyösebbnek tűnik számomra ha tök semleges a szín, de a többit azt cserélgetem lefelé sorban.

Szóval röviden a T6-4C nekem határozottan jobban bejön, kint a szabadban annyira kellemes a fénye, hogy nagyon. Egyáltalán nem azt érzem mint a fehér fényű lámpáknál, hogy erősen világít, hanem csak azt, hogy látok és tök kellemes a szememnek, valahogy olyan "természetes" a fénye.

A színe pedig mint írtam nem is sárgásabb, inkább narancsos-barnás, vörösesebb. Például a Zanflare F1-em is meleg fehér színű, annak a valóságban inkább sárgás-zöldesebb a fénye (meg a fénykör szélén kékesen elszíneződik :F ), ennek a T6-4C -nek meg inkább a narancssárga vagy a vörös felé hajlik a fénye és ez sokkal szebb. Fotón nehéz lenne visszaadni, de valahogy így képzeld el a különbséget ha egymás mellé tenném a három lámpát (a feliratokat ne nézd a képen):

A bal oldali a T6-4C, a középső a Zanflare F1 warm white, a jobb szélső meg a T6-3B. Kb élőben is ilyesmi a különbség. (Mielőtt valaki belekötne tudom, hogy nem ez van a képen, csak a szemléltetni akartam.)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38997) BB9000 válasza jézusom (#38994) üzenetére


BB9000
senior tag

14500 as akku: IKEA LADDA. Made in Japan

(#38998) Ra3 válasza BB9000 (#38997) üzenetére


Ra3
őstag

A 14500 3.7v-os li-ion akksi, ez amit linkeltél 1.2v-os Nimh .

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#38999) MittuDomain_ válasza BB9000 (#38997) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ez nem 3,7V 14500 akksi, hanem 1,2V NiMh...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39000) zoli03 válasza vince (#38985) üzenetére


zoli03
őstag

Pedig ha utánanézel, láthatnád, hogy tud True RMS mérni. Ennyi pénzért nincs jobb multiméter, nyugodtan meg lehet venni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.