Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) Gargouille válasza Pocee (#39150) üzenetére


Gargouille
őstag

Írj linket lássuk mit néztél ki, aztán majd tudunk segíteni. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39152) nufenen111 válasza Pocee (#39150) üzenetére


nufenen111
tag

L2

(#39153) Pocee válasza Gargouille (#39151) üzenetére


Pocee
senior tag

Á nem röhögtetem ki magam,olcsó szar,csak mondom rákérdezek :DDD

Mr.Brightside

(#39154) csiga8 válasza MittuDomain_ (#39146) üzenetére


csiga8
senior tag

Ezen a Haikelite MT01-en [link] erősen gondolkodom a kuponos ára miatt.

Valakinek van? Tapasztalat?

(#39155) tomcsi23 válasza Pocee (#39153) üzenetére


tomcsi23
veterán

Miért nem vennél már inkább egy jobbat? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#39156) Quidam


Quidam
csendes tag

Convoy S2+ LED Flashlight
Kupon: GBBF057
Ár: 6.99$

https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_44144.html?wid=21

forrás: eBay-es kütyük kis pénzért

[ Szerkesztve ]

(#39157) BBéci válasza Gargouille (#39149) üzenetére


BBéci
titán

Amikor vásárolsz, akkor a Mikulás hozza, nem a postás? Mi a különbség?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39158) gyenesmartin válasza Quidam (#39156) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Most vegyek még egyet?
C8 XPL HI nem lesz véletlenül akciós mostanában?

(#39159) Tony21 válasza Pocee (#39153) üzenetére


Tony21
tag

Azt vedd amit a 39156-os hsz-ben linkeltek. Olcsó és jó.

(#39160) Gargouille válasza BBéci (#39157) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha vásárolok:
1. Eleve drága dolgot nem veszek lutrira, nálam max 30 dollár amit megreckírozok, ha bukom akkor is kibírható.
2. Tegyük fel mégis veszek egy 100$ -os lámpát így. A szállítás ingyenes szokott lenni.
3. Van nyomkövetés, tudom hol jár a csomag.
4. Ha nem jön meg akkor van rá lehetőség, hogy újraküldessem vagy visszatérítsék az árát (volt ilyen ügyem már).
5. Tehát ha vásárolok akkor minimális a rizikó, hogy elbukom a pénzem, a szállítás ingyenes, az eladóé a felelősség.

Ha garanciába visszaküldöm:
1. A postaköltség az enyém.
2. Nincs tracking, vagy külön fizetni kell érte.
3. Ha eltűnik a csomag, buktam a lámpát, kivéve ha biztosítást kötök rá stb. De ez még tovább emeli a postaköltséget.
4. Ha megjavították és visszafelé tűnik el a csomag megintcsak buktam a lámpát jó eséklyel és az árát is. Ha valami csoda folytán a szervíz kártérít akkor sem egy új lámpa árát téríti meg.

Összegezve tehát nem 2-3$ a postaköltség hanem jóval több, a rizikóról nem beszélve. Szerintem jelentős a különbség a vásárlás és a gariba visszapostáztatás közt. Most azt az opciót nem is említve ha szarul javítják meg vagy szállítás közben megsérül...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39161) ZozzV6 válasza Gargouille (#39160) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Teljesen egyetértek. Valahogy én is észrevettem magamon, hogy drágább lámpáknál figyelembe veszem a javíthatóságot. Mivel nem itthon veszem és nincs rá helyi gari így szempont. Nálam a drága kb 40$-nál kezdődik.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39162) ZozzV6 válasza Pocee (#39150) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tökmindegy mert ha olcsó gagyi ahogy mondtad akkor 99%, hogy hamisított led lesz benne vagy nem az amit a képeken láttál. ;)

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39163) benfolds válasza ZozzV6 (#39162) üzenetére


benfolds
őstag

lehet, hogy írtad már, de végül a tip vagy a tip cri mellett tetted le a voksod?

(#39164) ZozzV6 válasza benfolds (#39163) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Mindkettő van. Lakás és mindenes kulcstartómon sima TIP a picit magasabb fényerő miatt. Melós belépőkártyán a TIP CRI mivel valamiféle műszerész vagyok és jó ha a gépben a kábeleket valódi színükben látom. Majd csinálok képeket szines dolgokról. A táblázatba bekerült a TIP CRI is de még csak lumen mérés volt. Többet tud mint a gyári adat ;)

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39165) Janaboy válasza ZozzV6 (#39164) üzenetére


Janaboy
veterán

A CRI miert ad jobb szinhelyesseget vissza?

Janaboy

(#39166) kner válasza Ra3 (#38124) üzenetére


kner
csendes tag

Nos, igen. Megjártam Kínát, Hong Kongot és Taiwant, de az üzletek polcai ott se minőségi lámpákkal vannak tele. Viszont Taiwanon nagyon jó a kávé! Szinte minden sarkon van egy ,,coffee shop". De senki nem tud angolul, és étlap is általában is csak kínaiul van. Már ahol van egyáltalán étlap és nem csak hozzák, ami van.

Első lámpás élmény az út során: a bécsi reptér tranzitvárójában gallérra csiptethető ksi olvasólámpa: 30 Euró. LOL!

(#39167) kner válasza ZozzV6 (#39164) üzenetére


kner
csendes tag

Nekem kabátzsebben sima TIP, itthon TIP CRI.
A CRI fénye észrevehetően gyengébb (tegnap hasonlítottam össze őket), viszont a színvisszaadása az valami fantasztikus! Sokszor nem a fényerő számít. Rögtönzött termékfotók készítéséhez rendszeresíteni fogom a CRI-t. Jó kis szórt fényt ad, fotózni pont megfelelő.

(#39168) benfolds válasza ZozzV6 (#39164) üzenetére


benfolds
őstag

fasza. erről jut eszembe, hogy azért az is egy fontos fejlesztési irány lenne, ha nem kellene feláldozni a cri-t a lumenszám oltárán, és a fogyasztást is kordában lehetne tartani.

(#39169) Ra3 válasza Janaboy (#39165) üzenetére


Ra3
őstag

Mert nem Cree XP-G2 van benne hanem Nichia 219B aminek 90 felett van a cri értéke.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39170) kner válasza FBLLMAG (#39148) üzenetére


kner
csendes tag

Szia!
Semmilyenekkel. Ahogy egy másik hsz-ben is írtam, ugyanúgy rétegcikk ez ott is, mint nálunk.

Szerk.: gondoltam egyébként Rád. Sírtál volna örömödben. Odakint a reptereken elveszik a lítium-ion akksikat (készülékben lévő maradhat, de pl. laptophoz se vihetsz pótakksit, és a powerbankokból is csak a kicsiket engedik fel), NiMH-ból viszont akármennyit vihetsz magaddal.

[ Szerkesztve ]

(#39171) kner válasza benfolds (#39168) üzenetére


kner
csendes tag

De sajnos fel kell áldozni. A CRI-ben gondolom többfokozatú fényport gerjesztenek, aminek egyrészt az átalakítási hatásfoka is szarabb, másrészt ugyanakkora teljesítmény más-más lument jelent hullámhossztól függően. A jó CRI-hez pedig kellenek a lumenben kevésbé latba eső hullámhosszok is. A (kisnyomású) kisülőlámpáknál ugyanez volt a probléma. A szebb fényű mindig kevésbé fényes azonos teljesítmény bevitele mellett.

(#39172) BBéci válasza Gargouille (#39160) üzenetére


BBéci
titán

Talán nem tudod, ezért elmesélem, hogy a fő profilom itt a fórumon a házimozi. Az ezzel foglalkozó topikok lakói közül küldtek már Németországba garanciális javításra 1000 eurónál drágább erősítőket és soha, semmi gond nem volt velük. A szállítási költség mindkét irányban a jótállást álló céget terheli.
Rendeltem Kínából laptop akkumulátort, hibás volt, Angliába kellett visszaküldeni, majd kaptam helyette másikat. A postaköltséget átutalták a számlámra.
Ja, azt nem mondtam, hogy drága lámpát tutira nem rendelnék Kínából, csakis Európából. Az Acebeam L16 konkrétan Romániából érkezett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39173) BBéci


BBéci
titán

Három említést érdemlő lámpám van, Fenix P3D, Zanflare F1, Acebeam L16 és a lakásban az utóbbit, a legnagyobbat használom. Biztosan az is benne van, hogy az a legújabb és talán az idő haladtával ez változni fog, de ahányszor ránézek, ahányszor kézbe veszem, elámulok a minőségén, a kidolgozásán, a formáján. Hetekig szívtam a fogamat, hogy kiadjak-e 100 eurót egy szaros elemlámpáért, de nem bántam meg, minden centjét megérte. :C
A fénye pedig pusztító! Az a 90000 lumen nem piskóta, különösen a lámpa méretét figyelembe véve.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39174) benfolds válasza kner (#39171) üzenetére


benfolds
őstag

sokat lehet itt tanulni, köszi.

(#39175) cidalain


cidalain
veterán

Ide iranyitottak, mert kerdesem lenne
Van egy Boruit RJ-02 fejlampam. Bontott laptopakkuval hasznalnam.
Az akku alapbol 3,45 V volt. Betettem a lampaba, az mukodott. Feltettem toltore, de a lampa nem valt at zoldre, folyamatosan tolti kb 5 oraja. Kb mennyi ido feltolteni egy ilyen akkut a lampaval?
Mas toltoegysegem nincs ilyen akkukhoz. Tobb akkuval is probaltam. Amikor kiveszek egy ilyen tobb orat toltott akkut, akkor 4,1 V korul mertem multimeterrel.
Ez igy jo, nem jo? Toltsem tovabb? Szar az akku? Rossz a tolto a lampaban, vagy a zold led?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#39176) benfolds válasza BBéci (#39173) üzenetére


benfolds
őstag

9000 lumen egy kicsit durva lenne ekkora lámpától. 2000 lumen lesz az, és 9000 lux.

(#39177) Czimby válasza cidalain (#39175) üzenetére


Czimby
addikt

Nagyon lassan töltik maximumra a Borouitok, az akku is lehet már eléggé a végét járja.
Használd így amíg megy, ha már nagyon gyenge lesz veszel/szerzel bele új akkut.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39178) Tony21 válasza benfolds (#39176) üzenetére


Tony21
tag

Nem 9000 hanem 90000 lumen ...
:D

(#39179) Clever0 válasza benfolds (#39176) üzenetére


Clever0
senior tag

Majdnem eltaláltad. 2000 lumens & 90800 cd ACEBEAM L16 XHP35 hi

(#39180) benfolds válasza Tony21 (#39178) üzenetére


benfolds
őstag

persze én sem voltam pontos, csak a youtube találatok között első helyen szereplő videóban elhangzó 9000 lux-ot idéztem, amihez hozzáteszik, hogy /1 méter.
amúgy a 90000 is egy majdnem (90800) jó szám, csak az a candela. :D

szerk: (#39179) Clever0 előbb posztoltam, mint hogy olvastalak volna. luxokról is beszélnek itten, és az 9000. :)

[ Szerkesztve ]

(#39181) BBéci válasza benfolds (#39176) üzenetére


BBéci
titán

Candela akart lenni, nem lumen. :B

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39182) Sz4bolcs válasza BBéci (#39172) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Vicces, hogy egy olyan kategóriával példálózol ($1000+), amire már önmagában olyan biztosítást kötnék, mint egy lámpa ára..

(#39183) jézusom


jézusom
addikt

Basszus de jó lenne egy xhp ledes 30 dodóért :( és nincs lóvé...

X6 driveres convoy s2+ megéri 7 dodóért?

(#39184) FBLLMAG válasza kner (#39170) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezek szerint nem figyeltél amikor szóltam, hogy utasszállító repülőgép zuhant le a Li-Ion akkumulátorok végett (kigyulladt). National Geographic TV műsorában volt 1 órás bemutató róla. Az autó nyáron szintén fel tud melegedni annyira, hogy a Li-Ion már veszélyes lehet. A víz sem tesz jót a sérült Li-Ion akkumulátornak.

A kirándulásra ezért AA -s lámpákat hordok, amúgy sem kell a nagy fényáram, de az egyéb tulajdonságaik viszont jól jönnek.

Egyébként ki kellett dobnod a Li-Ion akkumulátorokat?

Többen jeleztük, hogy a "világ végén", ha természetbe megyünk, az utolsó újságosbódéban már nem lehet kapni CR123 elemeket, míg AA elemeket igen, és az akkumulátorok feltöltése sem mindig megoldható.

Néha, a munkámból kifolyólag, ki kell mennem az ügyfelekhez (nem tudom tervezni, mennyi ideig, milyen fényerőn fogom a lámpát használni, pláne ha ez az első alkalom), a benzinkúton a legtöbb esetben csak AA / AAA elemek kaphatók.

Abban igazatok van, hogy a Li-Ion akkumulátorok nagyobb kapacitásúak, ezt az akkumulátort használó lámpák erősebbek, hosszabb üzemidőre képesek azonos fényáramon.

Ezért írtam, hogy vannak helyzetek, amikor jó ha van az embernek AA -s lámpája is.

És vannak helyzetek, amikor a FIX tükrös lámpák nem használhatók, ekkor meg ott van a LL. ;)

(#39185) Gargouille válasza BBéci (#39172) üzenetére


Gargouille
őstag

Számomra az égegyadta világon semmilyen garanciát nem jelent az, hogy volt nár aki elküldött gariztatni valamit és nem volt semmi gond. Egy dolgot jelent ez csak azt, hogy szerencséje volt az illetőnek. Ráadásul az érték is tízszerese annak amiről beszélgetünk. Márkás lámpáknál is minden postaköltséget és biztosítást fizet a gyártó? Tudsz erről valami linket adni? Mert kíváncsi vagyok így van e.

Amúgy tegyük hozzá egy jó lámpa lehet soha nem hibásodik meg, ha jól emlékszem te is 9 éve nyúzol egy Fenix lámpát... ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39186) may15 válasza BBéci (#39173) üzenetére


may15
csendes tag

Bbéci, ha nem veszed zokon, megkérdezném, hogy a lakásban mire használsz egy kis throwert? Csak mert én még kint is alig kapcsolom be az acebeam k70-et, bár nem is túl hosszú mondjuk a lakásom, de bentre meg ott egy manker mk34, ami brutál flood, és van értelme, merrt mindent látsz. Az hogy a legerősebb (vagy legjobb hatótáv értékkel rendelkező) lámpát használod, közel sem biztos, hogy arra a célra az a legmegfelelőbb.

(#39187) may15 válasza Gargouille (#39185) üzenetére


may15
csendes tag

Amit nem figyeltél, hogy a hifi ára + európán belülre posta, vagy a lámpa ára + kínába posta. Szerintem ez nem egy kategória.

(#39188) Gargouille válasza may15 (#39187) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem sem egy kategória, erről beszélek én is, hogy szerintem nem jó a példa.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39189) ace22 válasza cidalain (#39175) üzenetére


ace22
tag

A bontott akku lutri. Volt olyan bontott akkum, ami sehogy sem akart 4.06V fölé töltődni, egy másik pedig 0.5A-es töltésnél kellemetlenül felmelegedett. Kivéve a Lii100-ból hagytam lehűlni, utána már szépen feltöltött teljesen. Mindkettő használható volt feltöltés után, kb. fele névleges kapacitással. Mások simán feltöltődtek.

Új akkuk esetében ilyesmiket nem tapasztaltam.

(#39190) FBLLMAG válasza Gargouille (#39185) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem a 20+ db lámpámból 1 hibásodott meg (lehet, hogy én voltam a tettes :U , mert tisztogatás közben hibásodott meg). Az is 6 - 7 éves volt. Nem postáztam, hanem eladón keresztül érvényesítettem a garanciát (vásárlási utalványom már tényleg nem volt meg). Kb 2 hét után adtam le a lámpát, mikor arra volt utam, tehát nem fizettem a javításért. A postát alternatívának írtam. (De tudtommal Magyarországon a Mag-Lite garanciájával, szintén nincs semmi probléma) A XL200 -assal volt problémám (ez már esett, kelt, kapott mindent, és rengeteget volt használva, kb 30000 kapcsolás, 3000 üzemóra legalább)

Mivel a Mag-Lite a LED lámpáira 10 év garanciát ad, ezért inkább beadtam javításra. Maradt így is elég más lámpám a javítás idejére (Német országban javították). ;)

A Kínait sem biztos, hogy Kínában javítják.

Más: A 85 CRI az már elégséges lehet? Ez elég szép fényáramhoz társul.

[ Szerkesztve ]

(#39191) ZozzV6 válasza Janaboy (#39165) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez FBLLMAG-nak is szól:

Mert a CRI egy betűszó és a Color rendering index azaz Szín leképezési index-et jeléenti csúnya fordításban. ha 100 lenne az megegyezne a napfény megvilágításánál adott színekkel. A legtöbb led normál lámpákban 70-es CRI-vel rendelkezik csak nem tüntetik fel. Ahol már megemlítik a CRI-t az már 80 de inkább 90 feletti szokott lenni. Úton van nekem is Kaidomainról 4 db Nichia 219B led 4000K színhőmérséklettel és 92 CRI-vel. A VG10 triplába ilyeneket raktam és nagyon tetszett a színvisszaadása. Egyik legszebb amit ledtől valaha láttam. De mivel az a lámpa el lett adva így a VG10S quad ledes építésemhez ugyanezeket fogom használni. Így ereje is lesz valahol 3000 lumen körül de szép színe is.
Nap:

Átlagos cree led:

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39192) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#39191) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ez már nem fért bele a szerkesztési időbe:

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39193) may15 válasza ZozzV6 (#39191) üzenetére


may15
csendes tag

Még szerencse, hogy el lett adva. Én nagyon szeretem azt a lámpát. Kint az erdőben nagyon kellemes a szemnek hogy ilyen színek jönnek vissza, nem a 7000k gyakorlatilag kék fehér.

[ Szerkesztve ]

(#39194) FBLLMAG válasza may15 (#39186) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Az biztos, hogy a Tied terít :K , de beltérben, minek 8000 lm / 20000 cd (Ez már vakít!!!) és ekkora lámpa (Kicsit nem túl nagy / nehéz?).

(#39195) may15 válasza FBLLMAG (#39194) üzenetére


may15
csendes tag

Kicsi, kézbe illő lámpa, de nagyon határozott súlya van. ZozzV6 is melepődött, hogy "csak" ekkora. Beltéren vagy 500lm, vagy 1000lm amit használok, a többi már nagyon visszavakít, hiszen néhány méteres tárgyrávolságról beszélünk maximum. De ha az asszonnyal romantikázunk, akkor a beállított( mert 7 opció van van moonra) moon megy, kb 30-50 lumennel. De mivel nagyon stabil, szobalámpának jó. Kültéren viszont nem baj az ha ki tudod tolni a 8000 lument. Bár lumenkígyón 6500at mértünk, ami annyi mint a ZozzV6 blf Q8-a, csak a manker cd-ben kevesebb, sétára jobb szerintem. Nameg kisebb és szebb is :D

[ Szerkesztve ]

(#39196) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#39192) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Köszönjük szépen. :R

Akkor a CRI 85 az arany középút számomra. A CRI 95 már felesleges számomra, többet vesztek a fényáramon. Egyre közelebb kerülök a lámpa megrendeléséhez. ;)

(#39197) weres78 válasza ZozzV6 (#39125) üzenetére


weres78
senior tag

Sziasztok!

Melóhoz kellene egy fejlámpa, autók belső takarításához. Közelre kell tehát világítani, ehhez képest nagyobb területen. Minél közelebb van a fény színe a napfényhez, annál jobb. Nincs szükségem óriási fényerőre, de nagyon jó lenne, ha a fényerő néhány lépésben állítható lenne. Kényelmes, ha lehet nem túl nehéz cuccot keresek. Akkumulátoros megoldás érdekel, vagy ha nem az, akkor ajánljatok normális tölthető "elemet". Árban maximum egy 20000, de nem lennék szomorú, ha sokkal kevesebből megúsztam...

Ha valami kimarad, jelezzétek! Köszönöm szépen a tippeket! :R

(#39198) Czimby válasza weres78 (#39197) üzenetére


Czimby
addikt

Boruit RJ-02

Fokozatmentes fényerőállítás, szenzoros ki be kapcsolás(elhúzod előtte a kezed), kényelmes fejpánt.

10-ed áron, jó lesz szerintem. :))

Beépített töltőelektronika van benne stb.

Csak egy jóféle Pl Panasonic 18650 Akkut kell venned ami 3000-3500mAh és akár kibírja egész nap töltés nélkül.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39199) may15 válasza weres78 (#39197) üzenetére


may15
csendes tag

Nitecore NU10 CRI, kuponnal 17 dollár, beépített akksi, micro usb töltés, egyszerű használat, és elég könnyű. Én a simát használom, és nagyon elégedett vagyok vele.

(#39200) Janaboy válasza ZozzV6 (#39191) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi mindenkinek, igy mar világos mint a nap :D

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.