Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39251) Gargouille válasza weres78 (#39250) üzenetére


Gargouille
őstag

Érdemes ide járni na.. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39252) ZozzV6 válasza Misser (#39249) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem van mindkettő. Haikelite messzebb visz a gyári C8-nál jóval. Nagyobb akku van benne így üzemidő is hosszabb és van benne töltő. De... nehezebb, vastagabb. És írok privát üzenetet.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39253) BBéci


BBéci
titán

IMR 18650 akksikból melyek az ajánlottak? Lehetőleg 3100 mAh-nál nagyobb kapacitású legyen!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39254) WestBam válasza BBéci (#39253) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Olcsón tudsz venni 30Q vagy VTC6 esetleg HG2 akkukat.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39255) BBéci válasza WestBam (#39254) üzenetére


BBéci
titán

Köszönöm, de nem olcsót szeretnék venni, hanem a legjobb minőségűt. Ha a kettő együtt jár, az persze nem baj. :D
Tartaléknak kell az L16-hoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39256) ZozzV6 válasza WestBam (#39254) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Már megtanulhattad volna hogy nagy márkanév legyen rajta jó drágán és az megfelel :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39257) Misser válasza ZozzV6 (#39252) üzenetére


Misser
tag

A gyári c8 alatt érthetjük az összes led fajtával szereltet? Xlm2, xpl. Lényegében nincs nagy különbség, inkább a max 2,8A a korlát?

(#39258) Gargouille válasza BBéci (#39255) üzenetére


Gargouille
őstag

Majd kijavítanak ha rosszul mondom, de csak pár nagy gyártó van aki 18650-et gyárt, Panasonic, Samsung, Sanyo, talán a Sony. Bármilyen más nagy nevű méregdrága akksit veszel az mind ezen gyártók valamelyik terméke lesz átfóliázva. Tehát hiába veszel mondjuk Olight akkut 3-szor annyiért, az csak egy mondjuk Samsung lesz, amire ráraktak egy saját zsugorfóliát és eladták neked drágábban, de nem lesz "még minőségibb" mintha megvennéd az eredeti Samsung márkanéven, hisz ugyanazt az akkut vetted meg.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39259) BBéci válasza ZozzV6 (#39256) üzenetére


BBéci
titán

Ez felesleges és indokolatlan gúnyolódás volt, biztosan szükség van erre?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39260) BBéci válasza Gargouille (#39258) üzenetére


BBéci
titán

Soha, semmiből nem akarok méregdrágát venni! A legjobb ár/érték arányút keresem. Hogyan kellett volna a legolcsóbbaknak nevezettekre reagálnom?
Okafogyottá vált a kérdésem, KeepPowert veszek.
Azt még én is tudom, hogy a lámpagyártók nem akkumulátor gyártók.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39261) bwoay válasza BBéci (#39255) üzenetére


bwoay
nagyúr

Samsung 30Q, Sony VTC6, LG HG2
de ahogy látom, van átcímkézett "gyári" AceBeam 18650 is, 4x-es áron...

Gargouille:
annyiban módosítanám, hogy nincs már Sanyo, illetve a Panasonic tulajdonába került, akkugyártással együtt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39262) tomcsi23 válasza BBéci (#39253) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igazából mindegy, mert úgysem olyat fogsz venni. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#39263) BBéci válasza bwoay (#39261) üzenetére


BBéci
titán

Köszönöm!
Keeppower címke alatt mi rejtőzik?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39264) Sz4bolcs válasza BBéci (#39255) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

[Parancsolj]

Nem olcsón, de a legjobb minőségű aksik.
WestBamnak nyilván nem kellett volna azzal sértegetnie, hogy olcsón ajánlja ugyanezeket.

Vedd drágán őket, és problem solved. :D

[ Szerkesztve ]

(#39265) Tony21 válasza BBéci (#39260) üzenetére


Tony21
tag

KeepPower-hez van kuponom, ami megháromszorozza az árát.
Persze, csak ha a legtutibb vételt akarod.

BLACKFRSNOB11

;]

(#39266) jozsi252 válasza BBéci (#39253) üzenetére


jozsi252
veterán

XHP35-ös lámpához teljesen felesleges IMR akku. De ha ennyire kell akkor 30Q - 35E - VTC6 - HG2 - MJ1 meg még van egy pár, de fölösleges mindet felsorolni. Button top verziót vennék védelem nélkül és az első osztályú lenne!
Hidd el attól hogy védett Keeppower 3600mAh akkut tolsz a lámpába, semmivel sem vagy előrébb.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39267) HardSanyeee válasza HollyBoni (#39245) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Régebben némi szimulálással próbáltam letesztelni a menetszél hatását, itt találhatók az eredmények: [link]

Úgy tapasztaltam, hogy egy 10-15 fokot simán hűt a menetszél (x8-as S2+ -al tesztelve), ráadásul az M1 alapból 10 fokkal hűvösebb szélmozgás nélkül is, a hűtőbordák szellőztetése pedig még hatásosabb lesz, mint az S2+ esetén, szóval a hőmérséklettel nem lesz gond :)

Viszont, ahogy Zozz is mondja, pótakku ajánlott lesz 1 óránál hosszabb útra, vagy használd közepes fokozaton. Én is közepes fokozaton szoktam használni, bőven elég vak sötétben is (persze ez sebességfüggő is) :)

(#39268) may15 válasza BBéci (#39255) üzenetére


may15
csendes tag

Nekem az acebeam h10 fejlámpához járó gyári "acebeam" akksi az LG he2, 2500 mah. Szerintem nyugodtan vehetsz LG hg2-t ami 3000 mah, bírni fogja. Csak azt ne felejts el, hogy minél nagyobb a kapacitás, annál kisebb általában a kisebb a folyamatos kisütési terhelhetőség. Nem tudom hány ampert vesz fel mondjuk a lámpád maxon. Tényleg mennyit vesz fel?

(#39269) bwoay válasza BBéci (#39263) üzenetére


bwoay
nagyúr

ne nekem köszönd, én csak a gyártókat írtam oda az ajánlott "olcsó" típusok mellé.
keeppower szerintem bármi lehet, ld 3. mondat

"Hogyan kellett volna a legolcsóbbaknak nevezettekre reagálnom?"
legolcsóbbak? szövegértelmezési képtelenség. ezt ma olvastam tőled.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39270) HollyBoni válasza HardSanyeee (#39267) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi mindenki. :R

Igen azzal nem kalkuláltam hogy mennyire merül.

Most egy nagyon gagyi zoom-os valószínű XRE-XPE led-es lámpám van, igazából vak sötétben maxon ez is már majdnem jó. Még annyi a cél hogy naplemente, szürkület körül szemből az autóknak jól látható legyek, de erre már a mostani lámpám is elég jó.

Meglátjuk majd milyen az M1, maximum feldobok még mellé egy pár lámpát. Mondjuk villaszárra mindkét oldalra egy M1, ha meg az sem elég még villanyakon is van hely. :D

(#39271) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Ez a Nitecore Tube vajon kamu? $3.34 nem rossz ár.

Megnéztem, kamu: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39272) BBéci válasza jozsi252 (#39266) üzenetére


BBéci
titán

IMR az csak védettben létezik? Két okból szeretnék IMR-t venni: egyrészt olyat adott és ajánl hozzá az Acebeam, másrészt Béla, a forgalmazója végzett méréseket, ami szerint az IMR KeepPower lényegesen nagyobb fényerőt biztosít, cserébe rövidebb az üzemideje. A grafikon megtekinthető az Index Fórumon.
Pár hete, itteni ajánlásra vettem két darab 3500-as akksit, de azok nem IMR-ek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39273) BBéci válasza Sz4bolcs (#39264) üzenetére


BBéci
titán

A legjobbat szeretném, lehetőleg olcsón, ami általában nem egyenlő a legolcsóbbal.
Nem értem, miért fáj ez egyeseknek? Csak irigységre tudok gondolni.

WestBam nem linkelt, csak olyan szám és betű kombinációkat írt, amik nekem semmit nem mondtak, azért válaszoltam azt, amit.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39274) WestBam


WestBam
Topikgazda

Jó is az, hogy ennyire különbözőek vagyunk :DDD

A piszkálódást viszont kérem befejezni, arra kitalálták a privit, a topikban nincs helye!


BBéci

Ha beírod bármelyik nagyobb az összefoglalóban is ajánlott webshop keresőjébe az általam leírt karaktereket akkor máris láthatod, hogy mi mit takar. Ezek a legjobb magas terhelhetőségű akkuk, a neves gyártók is ezeket szokták átcímkézni de ezt már leírták az előttem szólók. Ha a lámpád csak button top akkut fogad akkor sok verzió nincs, a banggood forgalmaz 30Q akkukat button top kupakkal, ami a BLF Q8-ba is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39275) Ra3 válasza BBéci (#39273) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem félreérted ha irigységre gondolsz, egyszerűen mióta itt vagy a topicban időről időre visszatérő elem a hozzászólásaidban hogy igazán jó minőséget nem lehet olcsón kapni, csak a drága lámpa a szerethető és jó lámpa.
Mindenkinek szíve joga hogy sznob legyen amiben csak szeretne, viszont itt ezzel kicsit kilógsz a sorból, és hiába csak hozzászólásaid 5%-a szól erről, végül ezt jegyzik meg veled kapcsolatban.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39276) FBLLMAG válasza BBéci (#39273) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Már megint félreértetted a többieket.

1., Amit ajánlottak, azok TOP akkumulátorok.

2., Többen túrázunk, várakat, erődítményeket, stb. látogatunk. 2000 lm helyett 1400 lm, szemre, minimális a különbség. De ha 40 perc helyett 1 órát, 10 óra helyett 14 órát kapunk, nekünk a PLUSZ üzemidő a hasznos, fontos. :K

Más szóval, inkább halványabban, de világítson a lámpa. Számunkra a fény hiánya nem lehet opció. Ezért inkább 2x annyi akkumulátor, lámpa van nálunk, mint amennyire gondolunk, hogy elég lesz.

Vannak egyéb szempontok is, de ebbe nem megyek bele.

(#39277) BBéci válasza WestBam (#39274) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de csak annyit írtál, hogy a legolcsóbbak. Ebből kellett volna arra következtetnem, hogy a legjobbak? Akkor miért nem azt írtad? Akkor nem lett volna egyetlen piszkálódó szó sem. Sajnos nem vagyok gondolatolvasó. :N
Az Acebeam L16 akkumulátora nem button top, ez látható ezen a fényképen.
Nekiállok az általad leírt karakterek keresésének, amit korábban telefonról csak meglehetősen nehezen tudtam volna megtenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39278) BBéci válasza FBLLMAG (#39276) üzenetére


BBéci
titán

Mi volt a félreértés? Ki és hol írta, hogy azok a legjobbak? Honnan kellene tudnom?

Nem túrázom, más az érdeklődési köröm. Szinte kizárólag autóval közlekedem, maximum 500 métert megyek gyalog, ha muszáj. Ha várakat látogatok, mint például idén júniusban Visegrádon, azt fényes nappal teszem.
Azért vettem az L16-ot, mert 2000 lument akarok látni, nem 1400-at. A plusz üzemidő nem érdekel, mert 1-2 tartalék akkumulátor elfér a zsebemben, éppen azért merült fel a kérdés, hogy mit vegyek. Ha csak a plusz üzemidő érdekelne, arra itt van a két darab KeepPower 3500 mAh kapacitással. De azokkal nem elérhető a 2000 lumen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39279) tomcsi23 válasza BBéci (#39277) üzenetére


tomcsi23
veterán

[link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#39280) benfolds válasza Tony21 (#39265) üzenetére


benfolds
őstag

:DDD :DDD :DDD :C

(mostában, amikor nem lámpát, akkut, ilyesmiket - amikben nem vagyok (még ennyire sem) tájékozott - veszek, akkor folyton eszembe jut a lámpák példája. vajon, ha az ár/kinézet/név/hallomások alapján próbálom megsaccolni, hogy melyik lehet a kb. legjobb ár/érték arányú, akkor éppen mennyire vernek át tudatlanságom/hiszékenységem miatt. a minap pl rendeltem gb-ről egy biciklilámpát 300 ft-ért, ami a itthon, a boltban 1800 ft. stb

[ Szerkesztve ]

(#39281) benfolds válasza benfolds (#39280) üzenetére


benfolds
őstag

na jó, a biciklámpás példa nem passzol, mert az nem az "átverés" miatt drága itthon, hanem főleg az adók, vám, kisker, nagyker lánc miatt. akkor inkább egy olyan, élő példával élnék, mint amikor nemrég egy bowdenvágót akartam venni. nagy választék, sok hasonló szerszám, árban nagy szórással. persze kiderítettem végül, hogy közülük 4-5 ugyanaz, csak más-más néven különböző árszintre pozicionálva (csomagolás és márkanév alapján).

(#39282) ZozzV6 válasza BBéci (#39277) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A beszólásért elnézést. Nem szokásom. Westbam nem a lekolcsóbbat írta hanem, hogy olcsón tudsz cenni. Ak kettő nem ugyanaz. Viszont vagy itt a fórumon annyi ideje szerintem hogy tudd nem a legolcsóbbal traktál és ajánljuk az embereknek hanem márkás minőségi akkuk gazdaságos beszerzési forrásait amikkel a neces gyártók is dolgoznak. Ezt már le kellene tudnod szűrni. Legolcsóbbnak mondhatnánk ultrafire akkut ebayról 1$-ért de hidd el azt ellenségemnek se ajánlom.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39283) jozsi252 válasza BBéci (#39277) üzenetére


jozsi252
veterán

L16 akkuja button top, látszik a képen. Flat top akkut gyárilag nem is nagyon szoktak adni márkás lámpákhoz.

Ha abba a védett Keeppowerbe VTC6 van akkor egy védelem nélküli VTC6 ugyanazt hozza, sokkal olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39284) may15 válasza BBéci (#39278) üzenetére


may15
csendes tag

Hidd el nekem, hogy az a 2000lm, az jó ha van 1700, az első másodpercekben amikor még 4.2v az akksi. Onnan folyamatosan esik vissza. Mivel a szemünk nem lineárisan észleli a fénymennyiséget (puppila alkalmazkodik az adott körülményekhez) így fel sem tűnik nogy csökken.
Nem kérem hogy mérd le a fényerejét, de mi kettő acebeamnek megmértük, rádásul a legjobb fejlámpának és a legjobb throwernek.
Azt láttuk, hogy h10 fejlámpa mtg2 led, 2000 lm gyárilag, mért: 1790. K70 gyári adata 2600 lm, xhp35, 4db 18650, mért: 2418.
Értem hogy kell a 2000. Mindenkinek kell (kivéve ha van több persze), de mégis honnan tudod hogy nem vernek át? És tényleg nézz kérlek egy áramfelvételt turbón, mert továbbra is érdekel. Köszönöm.

(#39285) ZozzV6 válasza jozsi252 (#39266) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ezzel picit vitatkoznék hogy XHP35 ledhez nem kell IMR akku.
Mivel az egy 12V-os led és hogy tudjon 2000 lument 2A áramra szüksége van a leden. Ha egy akku van a lámpában akkor 4,2V-on kb 8A-t kell kiszedni az akkuból, hogy a veszteségekkel együtt is rendesen meg legyen hajtva a led. Ilyen áramhoz igen ajánlott a nagyáramú akku. Viszont 3000mAh felett nem igazán van nagy árammal terhelhető fajta. Olyan nincs hogy minden van. Vagy nagy áramtűrés kis kapacitás vagy nagy kapacitás de kisebb áramtűrés. A végét nem neked címeztem.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39286) Gargouille válasza BBéci (#39260) üzenetére


Gargouille
őstag

Mielőtt tovább eszkalálódna a vita, nem tudom olvastad e, de WestBam írt egy remek összefoglalót az akkukról. Mindenek előtt ezt olvasd el!

Azt írtad, hogy nem vagy szakértője a témának, így ebből választ fogsz kapni a legtöbb kérdésedre, mi az az INR, ICR stb.. és talán ahhoz is közelebb kerülsz, hogy ki tudd választani a legjobb akkut a lámpádhoz. Ezek a különböző kémiájú akkuk mind másban jók és másban gyengék, ezért nem mindegy a kémiai összetétel, amit ezek a betűk jelölnek. Szerintem a te lámpádba már szempont az áramfelvétel, így olyan akkuk között érdemes nézelődnöd amik sok ampert tudnak folyamatosan leadni.

Gyártóból ezek nézd: Samsung, Panasonic, Sony, LG a többi akku vagy ezeknek az átcímkézése vagy valami kinyomozhatatlan gyártó. Azért is javaslom, hogy ezekből válassz, mert ezeknek mind elérhető az adatlapja és tesztjei, pontosan meg tudod nézni minden paraméterét az akkunak amit veszel, szemben mondjuk egy átfóliázott brand akkuval, ahol a főbb számokat ugyan odaírják (ha odaírják), de nem fogsz olyan pontos információkhoz jutni.

A piszkálódásról meg annyit, hogy nem volt szép dolog, de ha az írásaid alapján egymástól függetlenül mindenkiben az a kép alakult ki rólad, hogy sznob vagy (miközben nem is), akkor érdemes szembenézned azzal, hogy ezt a képet magad alakítottad ki. Egyszer korábban már volt itt valami hasonló, akkor odavágtad, hogy te ilyen vagy és kész, ezen nem tudsz változtatni. Pedig csak te tudsz változtatni rajta, más nem. Peace. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39287) erik365 válasza BBéci (#39255) üzenetére


erik365
aktív tag

Akkor légyszíves kímélj már meg minket, vedd meg mindenből a legdrágábbat, aztán ne vegyülj itt a csórókkal.

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#39288) FBLLMAG válasza BBéci (#39278) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Itt már leírták 100x, de lehet, hogy 1000x, a Nitecore, Acebeam, Olight, ... átfóliázza az akkumulátorokat. Kb 4 gyártó gyártja az összeset. MAX fényerőre vágysz - állandóan töltőn lesz az akkumulátorod? A TURBO esetén kb 1 az 1 -ben engedi a lámpa az akku áramát a LED -re (bár az Acebeam hőszabályozással van ellátva, tehát visszavesz).

Hogy lásd a TURBO fokozat ilyen méretű lámpákat milyen gyorsan melegít, itt találsz róla videót. A L16 már nem időhöz mérten veszi vissza a teljesítményt, hanem a hőmérséklet függvényében. Hozzáteszem, az EC60 markolata azért vastagabb kicsit.

Mint írtam az EC60 -nak vannak azonos paraméterei mint a L16 -nak.

Ha nem csinálsz semmit, hova kell a MAX teljesítmény? Miért van szükség tartalék akkumulátorra? Csak nem a világ végére készülsz?

Beltérbe, lakásba, ház körül, közelre, inkább egy rendes FLOOD (szórt fényű) lámpára lenne szükséged a minden napokra. A L16 hordozható THROWER lámpa, aminek 50+ m hatótávon látom értelmét kb 200 m -ig. Ráadásul 1 lm után mindjárt 150 lm jön, teljes mértékben kinti használatra lett tervezve.

A Convoy S2+, S3 100% teljesítményen tudja azt a hatótávot mint a L16 150 lm fényáramon. Beltérben a 350 - 400 lm fényáramon világító Convoy többet ér, mint a 150 lm fényáramon működő L16.

Kint meg mit szeretnél annyira megvilágítani? Van esetleg szántó földed amit szeretnél ellenőrizni? Esetleg a kerted 150 m hosszú? A játszótér van 100 - 150 m -re, és a gyereket akarod ellenőrizni?

Csak azért kérdezek ennyit, hogy lássam mire adtad ki a 100 €, és készülsz további pénzt beleölni.

(#39289) bwoay válasza BBéci (#39277) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez nem igaz, senki nem ajánlotta neked a legolcsóbbakat, hanem (ahogy te fogalmaztál korábban) ezt te költötted hozzá. az ajánlott típusok iránt érdeklődtél, és pontosan erre kaptál választ. ehhez nem kell gondolatolvasás, elég az értő olvasás. lényegében ez volt a félreértés - részedről.

én nem olyan régóta vagyok a topic rendszeres olvasója, mint te, de tudtommal nem volt még rá precedens, hogy a topicgazda bárkinek is olcsó szart ajánlott volna, hacsak nem kimondottan ez volt az illető kérése. a te vásárlási habitusaid pedig közel olyan gyakran kerülnek terítékre, mint az ajánlott akkumulátor típusok, az ember pedig akarva-akaratlan képbe kerül mindkét témakört illetően.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39290) Tony21


Tony21
tag

Szerintem itt soha senkinek nem ajánlottak még szart, semmiből sem.

Engedjük el a dolgot, BBéci hónapok kemény munkájával érte el, hogy ilyen reakciókat vált ki.
Így is több karakternyi figyelmet kapott, mint amit érdemel.

(#39291) bwoay válasza kurtuzov (#39271) üzenetére


bwoay
nagyúr

majdnem ennyiért van most eredeti is:
CYBERMAFF06

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39292) WestBam


WestBam
Topikgazda

Szóba került itt a Fitorch, mint új gyártó. Várom, hogy Zozz mit tapasztal a nála lévő típusoknál, én a P20R-t próbáltam ki, a cikk már olvasható a blogomon. Nagyjából ezzel a teljes paletta le is lesz fedve, ez tök jó :)

Sok minden tetszett, sok mindenen lenne még mit finomítani rajta.
Minden fokozatban úgy kapcsol, hogy szép fokozatosan emeli a fényét fel, valamivel kevesebb, mint 1 s kell hozzá, hogy elérje az adott fokozat tényleges fényerejét. A magas fokozatban tapasztaltam, hogy miután felfelé elindult a ramping utána egyet villan és akkor éri el a maximumot. A hővédelem sima időzített, szóval bármikor újra kapcsolható a magas fényerő. A fényerőt nem fokozatosan csökkenti, hanem egy villanással kísérve visszalép egy egész fokozatot.
Túlmelegedéstől nem kell tartani, nincs kellően meghajtva és egyébként is visszavesz hamar, ezt elbaltázták szerintem.
Ebben van beépített powerbank funkció, ami ötletes, ha tölteni lehet akkor adja magát, hogy kisütni is lehessen az akkut ugyan ezen a vonalon, jól is működik. A formavilága szerintem is hajaz a nitecore termékeire, a minőség érzet szerintem rendben van. Az oldal kapcsolónál éreztem, hogy nem annyira határozott a kattintás, mint egy felsőbb kategóriás terméknél, ennek lehet több oka is, mivel ajándékba fogom adni ezt a lámpát ezért nem álltam neki szétbontani, de lehet csak valami lágyabb gumi került a fém nyomógomb és a mikrokapcsoló közé, azért nem a megszokott érzés a váltás a fokozatok közt.
Mint a cikkben is írtam első nekifutásra nem rossz, ha meghallgatják a visszajelzéseket as lépnek is rájuk akkor még akár jó is lehet. Bízom benne, hogy nem a nitenumen útját követik, akik jöttek, láttak majd csak vegetálnak.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39293) ZozzV6 válasza WestBam (#39292) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Elkészítettem a kis tárgyfotós dobozom. A héten igyekszem befotózni őket. Mérések nagyrészt megvannak. Véleményem eddig többnyire pozitív de a Lockolás nem tetszik az elektronikus kapcsolósoknál. Nem elég biztonságos.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39294) ace22 válasza WestBam (#39292) üzenetére


ace22
tag

A Fitorch P20R harmadannyiba kerülő utánérzése a Sofirn SP31 (és csak elektronikus kapcsolós változata, az SP32). Töltés / powerbank nincs, de minden más kb. ugyanaz, pár meglepő újítással (pl. oda-vissza lépkedés, duplaklikk és hosszú lenyomás).

(#39295) Gargouille válasza WestBam (#39292) üzenetére


Gargouille
őstag

Elolvastam a cikket, jó volt! Bennem így elsőre felemás benyomás van. Egyfelől tetszik benne a mérete, szerintem az nagyon jól eltalált, nagyobb markú ember is kényelmesen rá tud fogni. A formája is tetszene de középtájon az a beszűkülés nem kellene (tudom ez ízlésbeli dolog), anélkül jobb lenne. A fejére előre acél bezel kellene, jobban is nézne ki meg kopásállóbb is lenne.

Az USB töltés + powerbank funkció nagyon ötletes, de az USB nyílás gumival való lefedése az nálam kizáró ok a vásárlásra. Ez is szubjektív, de én egyszerűen gagyinak tartom az ilyen gumiablakos takarást. Ha véletlenül rosszul nyomom vissza, vagy táskában/zsebben beleakad valami és kimozdítja akkor simán beázhat a lámpa, meg ha gyakran használom akkor kilazul, sérülékeny... helyette vagy olyan kellene mint a Zanflare F1 menetes gyűrűs megoldása vagy mint pl. a Convoy BD03 mágneses kapcsolón át való töltése. Mechanikai szempontból mindkettő sokkal jobb megoldás, bár az utóbbinál nem tudom a vízállóságot mennyire befolyásolja.

Az oldalkapcsoló világítós akku visszajelzője megint csak egy nagy plusz pont, az nagyon hasznos. Ha választani kéne a Sofirn SP31/32 jobban tetszik. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39296) BBéci válasza ZozzV6 (#39282) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, leszűrtem. :K

(#39287) erik365
Kímélj meg az ostoba, rosszindulatú megjegyzéseidtől!
Soha, sehol nem írtam azt, hogy a legdrágábbat keresem.

(#39283) jozsi252
IMR akkuval kapcsolatba nem említettem védelmet, miből gondoltad, hogy olyat keresek?
Alighanem igazad van, helytelenül értelmeztem a button top kivitelt, mindhárom akkumulátorom, a két KeepPower és az Acebeam is gombos. Éjszaka kivettem és alaposan megvizsgáltam. Az tévesztett meg, hogy egy átlagos AA elemhez képest sokkal kevésbé állnak ki belőlük a gombok. Még soha nem volt a kezemben unbutton akksi. :B

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39297) may15 válasza Gargouille (#39295) üzenetére


may15
csendes tag

Sok lámpánál az usb csatin a gumifedél azt szolgálja, hogy ne menjen bele a zsebkosz, vagy a por, hogy ha töltöd akkor minden érintkezzen. De ettől függetlenül gumiharang nélkül is meg van a vízállóság. Ezt amúgy pont nitecorenál olvastam, de ZozzV6 tud mesélni arról is, hogy milyen ha beázik egy nitecore.

(#39298) BBéci válasza may15 (#39284) üzenetére


BBéci
titán

Az összes tesztet elolvastam az L16-ról, általában mérési adatok is szerepelnek bennük. Tehát nem kell találgatni, hogy mennyi az annyi.
Itt egy grafikon: [link]

Fogalmam sincs, hogyan kellene áramfelvételt mérni egy összeszerelt lámpán, ráadásul műszerem sincs hozzá. Elméletileg 8 amper körüli.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39299) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Boruit RJ-02 R5 ismét csak 6,55USD

Kupon(ok)
BlackFridayGBCZD014 15db-hoz
BlackFridayGBCZD027 30db-hoz

A 30db-osnál biztos csak az ár, a 15ös nem tudom, menynire viszi le

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39300) Ibis válasza ace22 (#39294) üzenetére


Ibis
csendes tag

Tudnátok még ajánlani hasonló tudású, powerbankos lámpákat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.