Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39451) may15 válasza ZolkoW (#39450) üzenetére


may15
csendes tag

A láthatóság az sosem rossz, de a vadászok sem lőnek azért mindenre, ami mozog, ők is gondolkodnak minden leadott lövés előtt :) A másik, pedig hogy éjszakai vadászaton ez a helyzet, éjszaka pedig nyilván lámpával bringázol, a vadak meg ugye nem használnak lámpát. Nappal viszont azért lőnek ők is távolabbra, amikor tiszta és jól látható a cél, alföldön vagy hogy akár 400m-re is rálőnek az őzre. A lényeg az, hogy a láthatóság az sosem baj. ;)

(#39452) BBéci válasza may15 (#39448) üzenetére


BBéci
titán

Nem állítottam azt, hogy 100 méternél messzebbre lőnek és amelyik lámpának névleg 300 m a hatótávolsága, az nagyjából 100-ig ad elegendően erős fényt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39453) dik


dik
őstag

Zanflare F2 esetleg kupont tud valaki? Köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39454) may15 válasza BBéci (#39452) üzenetére


may15
csendes tag

Na látod, éppen az ilyen ki-mit állított részt akartam elkerülni, pont azért mert unom. Nagyon unom. Mindenki unja. És ez az, amiből keletkeznek az összeszólalkozások, és később a sértegetések, amit inkább már most, az elején le szeretnék zárni.
Arra kérlek, hogy az embereknek szánt válaszaidban a szakmaiságot tartsd szem előtt, nem pedig azt, hogy te nem állítottad ezt vagy azt.

(#39455) Gargouille válasza ZolkoW (#39444) üzenetére


Gargouille
őstag

Ez tényleg jól néz ki! Ha megnézed a többi lámpájuk is telitalálat, nagyon szépek. Nekem a tool tetszik még nagyon, de nem akarok elemes lámpát, így venni nem fogok.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39456) ZolkoW válasza Gargouille (#39455) üzenetére


ZolkoW
őstag

volt más is tőlük, ami nagyon tetszett, de ezen valóban gondolkodom, még ha nem is olcsó annyira, mint a szokásos lámpáim. a legdrágább, amim van, a H02, épp előbb használtam autóban izzót cserélni.. meg is beszéltem magammal, hogy még egy mágneses talpú kell, amit az autóban hagyhatok télen is. jó, mindez az udvarban történt, de ugyanez lehetne a világ végén is, és ha nem tartanék egy pici kést mindig a zsebemben, most az autókulccsal bénázhattam volna, hogy kibontsam az új izzó csomagolását, a hóesésben :D
hiába no, bizonyos dolgokról könnyebb meggyőzni magamat, mint másokról... ;]
/szerk.: ugye, hogy egy 1800 forintos kés is mekkora előny ahhoz képest, ha nincs semmi!/

kapcsolódik: Zozz, mértél már a girbe-gurba fénymérőddel H4-es izzót? az olyan 2000 lumen körülit tud névleges feszkón, igaz? ha kezed ügyébe kerül egy, megtennéd, hogy mérsz egyet? kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39457) ZozzV6 válasza ZolkoW (#39456) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Eszembe nem jutott még de lehet kipróbálom.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39458) WestBam válasza may15 (#39448) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Kiegészíteném, az emberek úgy általánosságban nagyon rosszak távbecslésben. Én ezt tapasztaltam eddig.


ZolkoW

Sok lesz az.
Osram Night Breaker Laser H7 -> Luminous flux 1500 lm
Egyébként egy pár dolcsis multifogó elfér minden autó kesztyűtartójában, az még hasznosabb mint a kés és szintén kb. 1800Ft egy pici ganzo ;)

[ Szerkesztve ]

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39459) Gargouille válasza ZolkoW (#39456) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is gondoltam már autóba rendszeresített lámpára, de rájöttem, hogy mindíg van nálam lámpa amúgy is, tehát a kocsiba felesleges.

És a kés valóban hasznos, megjött nemrég a Ganzo késem, lecseréltem az eddigi crkt-t erre, de közben rájöttem, hogy ennek kicsit több mint 8cm a pengéje, így nem tudom mennyire gáz magamnál tartani. Én főleg szerelni használom, mikor kábelezek szerverteremben vagy irodákban (ha fontos, hogy működjön akkor inkább magam csinálom, legalább kimozdulok a gép elől). A lámpákat is sokszor használom ilyenkor. A Convoy S3 jött be legjobban ilyen célra, pont egy hete annak a fényénél gyártottam ethernet kábelt egy asztal alatt fekve. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39460) BBéci válasza may15 (#39448) üzenetére


BBéci
titán

Nem állítottam azt, hogy 100 méternél messzebbre lőnek és amelyik lámpának névleg 300 m a hatótávolsága, az nagyjából 100-ig ad biztonságos célzáshoz elegendően erős fényt. Tehát egy véleményen vagyunk.
Amikor vettem az L16-ot, az eladó, romániai importőr, azt hitte, vadászathoz fogom használni, mert tucatnyit vittek tőle arra a célra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39461) Surci1


Surci1
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az egyik kollégám kérésre rendeltem neki egy Astrolux S42 lámpát. Meg is érkezett tegnap, de nem működik. Először kontakt hibára (eloxálás) gondoltam, de gyanús nekem hogy a tail cup-pal van egy kis bibi.

Jól sejtem, hogy hiányzik a rugós érintkező?

[ Szerkesztve ]

(#39462) BBéci válasza may15 (#39454) üzenetére


BBéci
titán

Nem akartam elküldeni abban a formájában a hozzászólásomat, lezártam a telefont és zsebre tettem. Mint látható, kiegészítettem, majd elküldtem és meglepődve láttam, elment a félkész is. Eszemben sincs vitatkozni veled, nyilván sokkal jobban értesz a vadászathoz, mint én.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39463) Gargouille válasza WestBam (#39458) üzenetére


Gargouille
őstag

Na jó, hogy említed a multifogót, Zozz bemutató videójában láttam egyet és annyira megtetszett, hogy berendeltem a GB-ről, asszem 4.99$ volt. Kíváncsi leszek rá, hogy mennyire használható. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39464) ZozzV6 válasza Surci1 (#39461) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Igen onnan hiányzik egy rugó.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39465) Surci1 válasza ZozzV6 (#39464) üzenetére


Surci1
tag

Esetleg tudsz valami egyszerű megoldást, hogy működjön a lámpa? Vannak kis mágneseim ami flatből button top akkut csinál, azt raktam a 18650-es akku aljára, de így sem működik, pedig így biztos van kontakt mert a rugó helyén az aluban halvány horzsolást csinált a mágnes. Forrasztani nem tudok meg szerszámom sincs nagyon, de jó lenne valami egyszerű megoldás hogy a kolléga használhassa.

(#39466) may15 válasza Surci1 (#39465) üzenetére


may15
csendes tag

Egy darab vezetékkel hidald át az akku végétől a ház peremére, hogy lásd, hogy biztosan működik a dolog. Szerintem. Ha megy, akkor biztosan a tailcap a ludas.

(#39467) Surci1 válasza may15 (#39466) üzenetére


Surci1
tag

A ház pereméhez ( ahol nincs eloxálás) érintve a vezetéket működik a lámpa, viszont az eloxált menetnél ahová a tailcup-ot csavarnám fel, ott nincs kontakt. Valszeg a meneteknél lehet a kontakthiba. Milyen kíméletes módszerrel lehetne az eloxálás kicsit eltávolítani a menetekről?

[ Szerkesztve ]

(#39468) peestike


peestike
senior tag

korábban szóba került az Opus BT - C100
9.99 usd, kuponkód: LEDFM38
működik, most vettem egyet. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#39469) may15 válasza Surci1 (#39467) üzenetére


may15
csendes tag

Szerintem ha 500-as csiszolópapíron mrgdörzsölgeted, abból baj nincs.

(#39470) ZozzV6 válasza Surci1 (#39467) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Lehet túl sok a mágnes és a tailcap nem ér a cső éléhez mikor összeteketed. Az élével kell érintkeznie. A meneten az eloxálást nem kell bántani. Meg úgy látom a két menetes rész nem egyforma hosszú. Próbáld meg a csövet megfordítani.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39471) ZozzV6 válasza dik (#39453) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Zanflare F2
Kuponkód: F2GIFT
kupon ár: 9.9$

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39472) Surci1 válasza ZozzV6 (#39470) üzenetére


Surci1
tag

Köszi neked is és may15 fórumtársnak is a segítséget. :R Közben rájöttem én is hogy a szélével kell érintkezni és valszeg vastag a mágnes. ticket-et nyitok azért a BG-on. :((

[ Szerkesztve ]

(#39473) dik válasza ZozzV6 (#39471) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#39474) Yahhher válasza ZozzV6 (#39400) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Uhh, ez az astrolux s41 ennyire komoly? Nagyon jól terít..

B.

(#39475) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Régebben vásároltam itt hardveraprón egy fórumtárstól vadi új Cree \ police zseblámpákat és nagyon meg voltam \ azóta is meg vagyok elégedve velük. De most akármelyikre keresek rá a keresőben nem jön ki egy ilyen vagy hasonló zseblámpás hirdetés sem. Apámnak szeretnék most karácsonyra egy jó kis zseblámpát venni! :) Tudom h örülne neki, csak nem találom! Aki ismeri a tagot, aki árulta ezeket, az kérem segítsen és adja meg a nick-jét vagy ilyesmi! :)

Előre is köszönöm!

Üdv! L.D.

(#39476) lorcsi válasza Lord Dragon (#39475) üzenetére


lorcsi
veterán

Ádyka néven esetleg..?

(#39477) Ra3 válasza Lord Dragon (#39475) üzenetére


Ra3
őstag

Szerintem itt azokat a lámpákat senki se ajánlaná jó szívvel, nem tudom mennyibe kerültek, de 2000-től 5000ft-ig tartó intervallumban már nagyon jókat lehet kapni, amiket itt is nyugodt szívvel javaslunk.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39478) Genesistibi


Genesistibi
tag

Sziasztok,

melyik a legjobb ár/érték arányú akku (18650) a gearbest-ről elemlámpába?

Köszi!

(#39479) Ra3 válasza Genesistibi (#39478) üzenetére


Ra3
őstag

Sokszor akcióznak, szóval változóak az árak, általában a négyes csomagok jönnek ki jó árra.
Attól is függ hogy neked a nagy kapacitás vagy a nagy leadható áram a fontos, de általában a Panasonic, Sanyo, LG, Samsung cellákkal nem nagyon lehet melléfogni. Akciótól függően 10-15 dollár között mozog egy négyes csomag ára, plusz pár dollár szállítás.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39480) Lord Dragon válasza Ra3 (#39477) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Hali!

Miért nem? :U Baromi jó fényereje van annak amit én vettem és anyagminőségre is kiváló! Imádom. Legalább 5 éve jól szolgál, soha nem bántam meg, hogy megvettem, ezért akartam most ajándékba is venni. (postával együtt 4500 volt annó darabja)

Ettől függetlenül nyitott vagyok bármilyen ajánlatra, amire azt mondjátok, hogy ez jó és megéri megvenni. (én nem értek hozzájuk) Nem sajnálom a pénzt se rá. Maximum 8.000 Ft-ba gondoltam beleférni. Ettől még jó lehet egy 3.000 Ft-os lámpa is, ha megfelel a követelményeknek. :R Szívesen veszek bármilyen ajánlatot. Ilyet vettem annó: [link], de mondom én imádom. Nagyon jó kis lámpa. Egy "Cree" felirat van rajta, semmi más. Teljesen fémből van az egész és kb 200 méterre elvilágítok vele.

[ Szerkesztve ]

(#39481) Ra3 válasza Lord Dragon (#39480) üzenetére


Ra3
őstag

Tudom, a hagyományos laposelemes elemlámpához képest tényleg jónak számítottak ezek, de ebben az árkategóriában nagyon sok dolog történt az elmúlt pár évben, ha van rá lehetőséged érdemes lenne megnézni pár Convoy-t élőben, pl. S2+ és C8 amit itt javasolni szoktunk kezdőknek.
S2+ már 2000ft környékétől kapható, C8 pedig kuponnal 4000-4500-tól, elsőre szerintem itt ezeket javasolnánk, ezekben tényleg Cree led van, és nagyon jó az összeszerelés és megmunkálás minősége. De időnként márkásabb cuccokhoz is hozzá lehet jutni akár 10ezer ft alatt is.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39482) Lord Dragon válasza Ra3 (#39481) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Tény, hogy a Cree-m volt az első értelmes lámpám. Előtte a sok szar elemes zseblámpa totál kikészített. Már eleve az volt a bajom hogy folyamatosan költeni kellett rá, amikor kifogyott az elem. Ez votl a fő baj. Ráadásul szörnyen gyengén is világított a hagyományos kis izzókkal. :)) Nekem kész megváltás volt ez a lámpa, de az, hogy azóta mégúgy is jobbak vannak, az felettébb jól hangzik. Akkor örülni fog a fater! :)

(ment PÜ)

[ Szerkesztve ]

(#39483) vince válasza Lord Dragon (#39482) üzenetére


vince
őstag

Érdemes tanulmányozni ZozzV6 táblázatában vagy WestBam tesztjeiben a fotókat, hogy hol tart a led technológia :Y

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39484) Lord Dragon válasza vince (#39483) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

:R

(#39485) may15


may15
csendes tag

Tegnap hőkezeltem a Nitecore TIP-em egyik oldalát hogy felemás legyen. Azt érdemes tudni a dologról, hogy magas hő hatására, az anodizálás képes megváltoztatni a színét. Ez leginkább azt jelenti, hogy a fekete először barna lesz, aztán bronzos, majd az arany felé hajlik. Mint ahogyan a képen is láthatjátok, a szürke anodizálásból egy olyan arany-szalmaszín lett. Ezt lehet a sütőben csinálni, ha nagyjából 300 celsius fokra fel tudod hevíteni, az a több darabos lámpáknál jó, mert egyforma színűek lesznek, vagy lehet platnin, vagy lángon is, természetesen az utóbbi kettő jóval gyorsabb, viszont az egyes elemek színe eltérhet egymástól. Ha ma jól megy minden, akkor egy fekete s2+-t beáldozok a cél érdekében, és csinálok egy átmenetes lámpát, és levideózom a folyamatot, hogy ti is láthassátok, pontosan hogy kell, de vigyázzatok, mert addiktív.

[ Szerkesztve ]

(#39486) vince válasza may15 (#39485) üzenetére


vince
őstag

wow, erre kíváncsi leszek :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39487) FBLLMAG válasza Lord Dragon (#39484) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Érdemes a CONVOY S2+, S3 modeljei között szétnézni, 6x -os is elég és az egyszerűbb kezelési felülettel. (Otthoni helyzetből indultam ki - nem kell a kezelői felületnek bonyolultnak lennie, és nem kell a legerősebb sem.) :K

ha eldöntötted melyiket, kaphatsz segítséget abban a vásárlásban is, hogy minél olcsóbb legyen, pénzt spóroljunk Neked.

A Police lámpa is világít, nincs ezzel semmi gond, csak akkor is lehetett jobbat kapni, ma meg már egészen máshol jár a világ. (Ezért nem ajánljuk)

Régi szoci autók is elgurultak mindenhova, bár már akkor is volt BMW, Merci, Audi, Volvo, stb., ma meg már egészen más autókat látsz az utakon.

(#39488) ktg3


ktg3
őstag

Korábban említett célra kaptam két megkeresést is.

Melyik lenne a jobb szerintetek?

Olight S30R III 3500 (eggyel korábbi változata) 18K-ért
vagy

ZozzV6 féle tuningolt Convoy C8 mindenestül 17K-ért.

???

(#39489) may15 válasza ktg3 (#39488) üzenetére


may15
csendes tag

Én a Zozz féle c8at használom, meg a vadász barátaim is már, mindannyian elégedettek vagyunk vele. messzire visz, messzebre mint a hasonló kategóriájú lámpák, ha bármi elszállna benne, filléres a javítás, bár eddig erre nem volt példa, programozható, lehet mindent kapni hozzá pluszba, mert szabvány méretei vannak. (színszűrő, mágneses szerelék...)
Az utóbbival én szerintem jobban jársz. Plusz, támogatod vele a magyar manufakturális lámpatuningolást :DD

(#39490) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Félig OFF:

LED asztali lámpát szeretnék vásárolni és két típus jöhetne szóba.
Nincsen ilyen topic, tehát gondoltam itt vannak szakértők, akik segítenek a választásban.

- Philips 71666 CALIPER: [link]
- Philips 71570 BLADE II: [link]

Azt szeretném megtudni, hogy melyik lámpa tud nagyobb területet bevilágítani vagy a specifikációk alapján melyiket érdemes megvenni.

Azt olvastam, hogy az egyik 4.8W a másik 6W, de a két típusban másként helyezkednek el a LED-ek, tehát mintha a BLADE nagyobb területen világítana.

Köszönöm :R

CALIPER:

BLADE II:

[ Szerkesztve ]

(#39491) jézusom válasza Lord Dragon (#39480) üzenetére


jézusom
addikt

Először én is vaterás xml-T6 zoomos police lámpát vettem, el is voltam ájulva akkor :) na de azóta convoy s2+ mindig ott van a zsebemben így télen főleg.

Ez a convoy annyival jobb a policenál mint egy Q5 vagy T6 a laposelemes vintage lámpáknál.

(#39492) ZolkoW válasza may15 (#39485) üzenetére


ZolkoW
őstag

direkt emiatt vettem most fekete lámpát, ma kéne érkezzen... a bronzos színek tetszenek, remélem összejön valami. a kéket próbáltam, az elég béna lett, bízom benne, hogy a fekete jobb lesz.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39493) BBéci válasza may15 (#39489) üzenetére


BBéci
titán

A táblázatban hányas számú az a tuningolt C8, amelyiket 17000-ért lehet megvenni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39494) may15 válasza BBéci (#39493) üzenetére


may15
csendes tag

17. Sor, az xpl hi verzió, 3,5A árammal. 17e forint az ára akkor, ha kérsz hozzá akksit, töltőt, és lengőkapcsolót is, tehát full szett. De az adásvételről Zozz biztosan szívesen tájékoztat mindenkit privátban.

(#39495) BBéci válasza may15 (#39494) üzenetére


BBéci
titán

A 21. sorban szereplő adatok igazán megnyerőek, én azt választanám. Kérdés, mivel szolgálnék ki 5,9 amperes áramfelvételt?
Mit jelent a TA17?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39496) FBLLMAG válasza Fancy-boy (#39490) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem Sencor STL201 van. Elég szélesen terítenek, kb 120° -ban. Viszont a fényáramban biztos különbözni fognak. Bár éjjel én is 10 % -on használom, ha kell, tudok rajta emelni.

(#39497) may15 válasza BBéci (#39495) üzenetére


may15
csendes tag

Az valóban többet tol a lednek, de nagyobb áramnál jóval jelentősebb a melegedés is. Egy LG HG2 szerintem simán elbírja, de az akkukról lehet tájékozódni a gyártó oldalán mindíg, hogy mekkora a folyamatos kisütési áram, amit még elbír. A TA17 pedig egy Texas Avanger driver, ami ráadásul szeritnem egyedi építés, és nem vásárolható meg boltban. Zozz rakta össze.

(#39498) may15


may15
csendes tag

Elkészült a videó, este fel is töltöm, addig is csináltam egy képet, hogy mi lett a hőkezelés végeredménye.

(#39499) WestBam válasza may15 (#39494) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Több, mint 7000Ft két darab 7135 beforrasztása :Y Hűha :(((

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39500) may15 válasza WestBam (#39499) üzenetére


may15
csendes tag

Figyelj, senki nincs kötelezve arra, hogy bármit megvegyen. Ebben az esetben viszont van rá garanciád, ráadásul magyarországon, ami amúgy nincs ugye. És itt nem csak a lámpával lehet beszívni, mert érkezett már olyan legőkapcsoló is ami gyárilag volt rossz. Ebben az esetben minden ellenőrizve van, mindenre ott a garancia és nem kell egy hónapot várni a cuccokra. Nyilván ez a topik arra van inkább, hogy segítsünk egymásnak hasonlókat csinálni, nem pedig egymásnak árulunk általában, mint ahogy az autószerelős topikban a szerelésről beszélnek, de ha autószervízbe viszed a kocsit, te is fizetsz. Ebben az árkategóriában még mindíg bőven elveri a nála drágábbakat, de aki est sokallja, nyugodtan megcsinálhatja magának, mert nem mágia a dolog :) Sokaknak egy jó lámpa garanciával megér ennyit. De van, hogy jóval többet is. Mint az elején mondtam, senki sincs vásárlásra kötelezve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.