Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38251) ace22 válasza ZozzV6 (#38241) üzenetére


ace22
tag

Én is vettem amikor kuponnal féláron adták. Pár gondolatot hozzáadnék a tapasztalataidhoz:

- A fényállító tekerő egy élmény, de várható, hogy az első elejtéskor tönkremegy. Nagyon lazán van illesztve, időnként fémes csikordulással fordul tovább.

- Semmilyen áram/fényerő stabilizátor nincs benne (mondjuk a potméter mellett nem olyan dráma), de pl. a strobe frekvenciája is fényerőfüggő, a max. fényerő erősen függ az akku töltöttségétől.

- A lámpa fala más 18650 lámpákhoz képes (különösen F1) vékony, ezért friss akkuval 30 mp alatt erősen felmelegszik.

- Nem lehet a farkára állítani :)

- Nincs övcsat (de az S2+ övcsat simán felmegy rá!)

- Nincs túlmelegedés és akku mélykisütés elleni védelem (a protected akku 2.5V-nál kapcsol ki, ami azért necces). A töltője 4.06V-nál kapcsol ki az ideális 4.20V (max. 4.25V) helyett.

Szóval akkuval / tokkal együtt a kuponos árat még megérte.

(#38252) ZozzV6 válasza dik (#38250) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Több dolog miatt nem sajnos. A műanyag ház nem vezeti el a hőt, és a reflektor izzóhoz van tervezve vagyis a lednek ott kellene lennie belógatva a refibe 1-2centire. Nekem is van hasonló de nem próbálkoztam vele. A laposelemes lámpa építést is úgy kezdtem, hogy reflektort száműztem és azon agyalok mi menjen bele.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38253) ace22


ace22
tag

Gocomma QC 3.0 Power Adapter Charger teszteltem QC 3.0-s okostelefonnal. Simán tudja a gyorstöltést 9V-on.

Kuponnal / szállítással 2.01 USD volt, annyit megér.

(#38254) dik válasza ZozzV6 (#38252) üzenetére


dik
őstag

Ok rendben van akkor ki is dobom nem használom már régen...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#38255) lacko6 válasza ace22 (#38251) üzenetére


lacko6
senior tag

Hovedelem van benne szerintem ezert vettem.

(#38256) vince válasza ace22 (#38253) üzenetére


vince
őstag

Annyit valóban megér, csak rossz topikba írtad :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38257) Myers


Myers
senior tag

Sándor ismerősöknek névnapra? :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#38258) Laci4 válasza dik (#38250) üzenetére


Laci4
senior tag

Óóó.. :B
Most hogy írod.. nekem is van egy ilyen, még muternál.. szerintem az akku már kuka benne.. pedig milyen nagy szám volt anno.. :U
Jó lett volna nosztalgiának.. kár, hogy nem érdemes vele foglalkozni..
Elfilóztam az akku Li-ion cserén.. de az sehogy se jó.. a 8-8,4V már valószínűleg sok lenne az izzónak, a 4 volt (1 cella) meg kevés..

Zanflare F1 mizéria.. legújabb, hogy vissza fizetnék az árát, mert nincs raktáron.. :(
Honlapon december elejére írják az érkezést.. háát nem tudom, fogadjam el, vagy várjak vele.. jó lenne ennyiért egy másik, de tartok tőle, hogy nehogy full "elfelejtsék" és a két szék közé essek..
Volt aki már várt ennyit az újra postázásra?

Más:
Amikor megjött az F1, gondoltam megosztom a gondolataim róla,plusz egy két meglévő lámpámról, csak nem volt rá időm. (a képen nincsenek rajta a kisebb lámpák, Tube, xiaomi usb,Meco XPE-Q5 AA meg nem is tudom)..

Azóta már mások tökéletesen leírták az én véleményemet is az Zanflare F1-ről, ezért csak röviden.

Előnyök:
- Jó módkiosztás (nekem valódi moonlight fokozat
- Jó vetítési kép, közelre is egész jól terít, viszont egész jó távolra is elvisz
- MicroUSB tölthetőség, jó ötletes takarással..
- Egész kompakt méret

Hátrány:
- Kapcsolók nyomáspontja valahogy nem az igazi. a hátsó nehezen "jár", az oldalsó még csak csak..
- A turbó, vagy ahogy ők írják asszem flaire vagy mi nem egyértelműen, nem mindig kapcsolható pontosan
- a menetekkel nincs gond, de valahogy mégse az a finom érzés, mint mondjuk egy S2-nél ...
- A tok egy vicc, nem tudom tényleg mért nem lehetett hosszabb cipzárt tenni rá..

Igazándiból azt hiszem ennyi.
Melóba legelőször -mármint normális zseblámpát, a racsnis Police-t nem sorolom ide :D, bár akkoriban még az is wow faktor volt nekem - szóval, eleinte egy Convoy C8-al járkáltam melóban..
Még 2013-ban rendeltem FastTech-ről (Convoy C8 Cree XM-L U2-1B 2800mA), mai napig jól működik, bár már szerzett néhány harci sérülést, leesett párszor, de pici leverődésen kívül semmi baja. Egyedül a kapcsolója nem érintkezik már néha módváltásnál 100% osan..

No, szóval sokáig ezt használtam, mert tök jó messzire vitt, erősen, és azért közelre is használható volt.. (narancsos refi).
Munkás nadrágom lábszárán lévő kis zsebbe pont elfért úgy, hogy a feje "fennakadt"..
Ekkoriban volt már UltraFire 501B-m, Sipik SK98, de a C8 volt a kedvencem.

Egészen tavaly Júliusig, amikor is megérkezett a Nitenumen NE01 XM - L2
Azt hiszem, már akkor is írtam róla.
Pár hibája ellenére nagyon jó kis lámpa, nekem nagyon bejött.
Átvette a C8 helyét. Nem visz olyan messzire, de azért még elég a távolság, emellett közelre is jobban használható, + tölthető is, és nagyon kicsi!
Ami negatívum, hogy PWM-es, és olyan tartományban, hogy pl. fényképezésnél, videózásnál látható lehet..
A töltés visszajelzés nem az igazi, azt jelzi, hogy már feltöltött, de még nem.. ahogy átvált a led, emlékeim szerint még csak 4 volt körül jár.. tovább tölt, de nem tölti túl szerencsére, kikapcsol..
Amióta megjött, ez vette át a C8 helyét. Sokkal kisebb, ahol én használom napi szinten bőven elég a távolság amire világít, telefon töltő van nálam, bármikor tölteni tudom, nem kell vinnem magammal még egy kütyüt..

Aztán jött egy Convoy S2+ (XML2 U2 1B 940Lm 7135 x 6) akcijós volt, 7.17 dodoért nem hagyhattam ott. Már régóta kíváncsi voltam egy ilyen lámpácskára is. Igaz, én 8x7135-el, illetve az okosabb FW vel vettem volna, de így volt akcióba.
Mindenesetre vettem 10db 7135-öt, hogy majd ráforrasztok 2 darabot..
Az S2+. Nagyon kis kompakt, kicsit ugyan hosszabb mint a Nitenumen, de viszont a feje kisebb.
Tényleg nagyon jó a kidolgozása, jók a menetek, a kapcsoló.. szóval minden!
Természetesen távolságban közelébe sincs a C8-nak, de még a Nitenumen-nek se...
Viszont közelebbre jobban terít, és elég jó fénnyel.
No de úgy döntöttem, mégse forrasztok rá + 7135-öt. Egy alkalommal lakásban használtam, fejpánttal, max fényen, valahol fél-egy óra között. egy idő után véletlen hozzá hozzá ért a fejemhez.. rájöttem, hogy nagyoooon melegszik! (emberi bőrnek legalábbis...) alig bírtam megfogni, hogy kikapcsoljam.. ha kézbe lett volna, már rég eldobtam volna..
Viszont egy másik alkalommal csak középső fokozaton használtam, szintén elég sokáig, úgy nem volt vészes a melegedés, bőven kézben is lehetett volna használni..

Nem sokra rá megjött a Zanflare F1 is.
Szerencsére az egyik működik, így tudtam kicsit tesztelni.
Az S2+ nál egyértelműen erősebb, és távolabbra is visz.
A Nitenumen NE01-el van pariban. Nem igazán tudtam eldönteni, hogy melyik visz távolabbra.
A NE01-nek erősebben elkülönül a hotspotja, és mivel hidegebb a fénye, mintha messzebb vinne (kicsit szélesebb a reflektora is), közelre nagyjából egyformán terítenek, az F1 fénye kicsit homogénebb, viszont ugyanabból a távolságból az NE01 nagyobb kört "rajzol ki" a falra.

Nagyon pariban vannak.. nem igazán tudok dönteni. Az NE01 kisebb, és talán távolabb is visz.. egyelőre ő maradt nálam meló közben..

No nagyjából ezek a lámpáimról.. Sok újat gondolom nem mondtam senkinek.. csak rizsáztam, laikus felhasználóként..

Lassan el kellene belőlük adni-ajándékozni.. asszonynak egyre jobban feltűnik, hogy mindenhol lámpába botlik ;) :D
No meg tényleg sok csak a polcon-dobozban pihen, csak hát melyiket?
A C8 már kicsit ütött kopott (bár az UltraFire nem, azt talán el lehet adni, csak annak nem olyan szép a vetítés képe.. ) Az 501B szintén kopott.
Az F1 még origi, az NE01 szép állapotú, nagyon megnézve látszik egy két helyen az eloxálás "kopása"..
Ezeket el lehetne passzolni, no de az NE01 a kedvencem, éééés az F1 is jópofa.. ejj.. asszem ezek maradni fognak.. Ja meg ott van az S2+ az is origi.. de az is olyan 'Cukker.. :B :DDD :W

Mivel a Convoy C8-at ilyen állapotban gondolom nem, vagy csak nagyon ár alatt lehetne eladni, gondoltam arra, hogy kéne kicsit tuningolni. (meg C8 amúgy is kellene, amikor messzire akarok világítani.. )

ZozzV6
A fent linkelt verzióra, talán még a legelső sorozat szerintem, van valami tuning ötleted, távolságot szempontba véve? Esetleg lehet FW-t cserélni rajta? Vagy ez még nem olyan? (biscottit ha jól emlékszem..)
Világítós kapcsolót?
Vagy nem igazán érné meg? Jobban járnék ha vennék egy újat, megfelelő konfigban?!

Köszi

És mindenkinek aki elolvasta a lehet uncsi kis eszmefuttatásom..
Most akartam menni aludni pár órát éjszakás műszak után, de épp furkálnak. (panel öröme..) így hát addig irkáltam kicsit..

[ Szerkesztve ]

(#38259) MittuDomain_ válasza Laci4 (#38258) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Érdekes volt látni ezeket a metró üzemi terület képeket, mostanában én is járok párszor ilyen helyeken munka miatt.
A beszámolód meg nem untatott, nyugi. :)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38260) Egy-két


Egy-két
tag

A kb egy hete rendelt 9,9$os F1-et még senkinek se csomagolták be vagy adták postára ?
Mert már nagyon várom hogy megjöjjön, de úgy érzem az csak jövőre lesz :(

(#38261) ace22 válasza Laci4 (#38258) üzenetére


ace22
tag

Nekem is tologatják az F1 szállítását, pénzvisszafizetést kínálva, egyelőre kivárok.

Ugyanakkor egy másik rendelést hasonló módon húztak, 3 hét után hirtelen postára adták, noha ott is jövő héten áll a szállítás a GB honlapon.

Szóval ne adjuk fel a reményt...

(#38262) ace22 válasza Egy-két (#38260) üzenetére


ace22
tag

A 6000-6500 K-es holnap is szállítható, csak a 4500-5000 K-es (amit akcióban rendeltük) áll "Ships between Dec 9 - Dec 13" alatt. :(

(#38263) ace22


ace22
tag

A GB olvassa a blogunkat! Most váltott át az október 30.án rendelt F1 "Processing"-ről "Packed" státuszba! :))

(#38264) bertokl válasza ace22 (#38262) üzenetére


bertokl
tag

Pár napja még pont fordítva volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#38265) MittuDomain_ válasza ace22 (#38261) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nekem is tologatják, de nem érdekes.
Van itthon egy jól működő, ezt meg nem hagyom ott ennyi pénzért. Max nem karácsonyi ajándék lesz, sebaj.

Szerk:
Már az enyém is packed! :)

Szerk 2:
Most a hideg fehér 20usd és flash sale, pontozható, ha vki nem akar meleg színt.

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#38266) dik válasza Laci4 (#38258) üzenetére


dik
őstag

Annó vettem bele új aksit egyszer töltöttem, mert kb. 15-20 percet bírt majd nem használtam többet. De nekem annó nagyon bejött lent voltam a dunán pecázni szerkszárd körül és simán átvilágított a tuloldalra... :) Nagyon jól világított(sőt), de az üzem idő vicc... :) Most került elő, de az aksi ismét döglött benne...
Bár annó egy haver a dinnyeföldön(kunágota határában megcsinálta szivargyujtósra és autóról menet közben nagyon jól működött persze izzót is cserélt benne.) :)

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#38267) vince válasza Egy-két (#38260) üzenetére


vince
őstag

Szintén packed :K A biztonság kedvéért nyomtam egy Dispatch Faster-t is :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38268) balazs1956 válasza MittuDomain_ (#38265) üzenetére


balazs1956
senior tag

Kettőt rendeltem fél órás különbséggel, a már meglevő, és jól működő harmadik mellé. ( F1 statisztikának).
Az egyik packed, a másik processzor.

(#38269) balazs1956 válasza vince (#38267) üzenetére


balazs1956
senior tag

Na most ezen felbuzdulva én is megnyomtam a gombot, de semmi reakció:(
Westbam kollega miatt :K :K rendeltem 11,05-én egy Imalent dn 70-et, Eu express szállítással.
Egy perce kaptam egy sms-t a DPD-től, hogy 2-5 napon belül kihozzák.
Ez elég gyorsnak tűnik nekem :U :U

[ Szerkesztve ]

(#38270) Egy-két válasza vince (#38267) üzenetére


Egy-két
tag

Nekem még processing :(
De nyomok egy újabb dispatch fastert :D

(#38271) kugyu21


kugyu21
senior tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában és a topikban is, és bár elolvastam az összefoglalót, nem kaptam választ arra, hogy milyen összefüggés van a lumen, a candella illetve a bevilágítható távolság között. A DN70 és DN35 adatlapjának összehasonlításánál olvasom hogy a 70-es 3800LM-el, 26300cd, 325m, míg a 35-ös a 2200 LM-el, 88900cd és 596m. Ez csak elírás, vagy rosszul gondolom, hogy ha nem is egyenes, de biztosan nem fordított arányosság van az egyes mennyiségek között?

(#38272) WestBam válasza balazs1956 (#38269) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Rám aztán ne fogjon senki semmit ;]
Szerintem még csak az infót kapták meg a csomagról, nem lesz az itt olyan hamar ;)

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38273) WestBam válasza kugyu21 (#38271) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Magas lumenszám alacsonyabb kandela szám az flood elemlámpát feltételez. Magas kandela szám alacsonyabb lumennel pedig thrower, erős hotspottal.
Ha csak a távolság számít, akkor minél magasabb legyen a kandela értéke. 20000cd felett már a 100m-es távolságot vígan átvilágítja és még azon a távolságon is jól fogod látni, hogy mit világítottál meg vele.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38274) balazs1956 válasza WestBam (#38272) üzenetére


balazs1956
senior tag

A "Zsebrakéta" címnél már éreztem hogy elgyengülök, csak a kupont vártam :((
A Q8, és a Klarus G30-as mellé égetően szükségem volt egy rakétára is.

(#38275) kugyu21 válasza WestBam (#38273) üzenetére


kugyu21
senior tag

És (nem akarva vitatkozni az összefoglalóban olvasható állítással) nem ezek áthídalására lehet jó egy zoom-os lámpa (ezt is tudja, meg a másikat is)?

(#38276) WestBam válasza kugyu21 (#38275) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Elméletileg igen. Gyakorlatilag ha próbáltál már konvex lencsés lámpát akkor pontosan tudod, hogy egyik tulajdonságot sem tudja tökéletesen kivitelezni.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#38277) kugyu21 válasza WestBam (#38276) üzenetére


kugyu21
senior tag

Egy LL H7R.2-t használok és engem nem annyira zavar, hogy nem fokozatosan fogy el a széleken, viszont a vetítési képe sokkal egyenletesebb, nincs hotspotja, és elég egy lámpát használnom egy flood meg egy reflektor helyett.

(#38278) FBLLMAG válasza kugyu21 (#38277) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A .2 Led Lenser szélesebb fénykörrel világít mint az alap. Tedd csak falhoz közelebb, azért a hirtelen "elfogyott" szórt fényen kívül is van fény. Fókuszálva meg nem a LED képét látod ugye. Ezért nem tartod rossznak. ;)

(#38279) Gargouille válasza kugyu21 (#38277) üzenetére


Gargouille
őstag

Végülis pont ez a lényege a zoomos lámpáknak. Mindent tud de igazán egyiket sem a túl jól, kompromisszumos a dolog. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38280) FBLLMAG válasza Gargouille (#38279) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Azért a LL más mint a hagyományos ZOOM -os lámpák. Nem kell annyira leírni. Messzebbre a nem túl szűk HOT SPOT a lényeg, közelre, beltérbe meg a zavaró HOT SPOT nélküli SPILL a jobb (nekem is az egyenletesebb széles szórt fény jön be, pedig, ugye van másfajta lámpám is). ;)

ZOOM -os lámpám is volt (vetítési képét láthattad ;) ), de az nekem sem jött be. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38281) ZozzV6 válasza Laci4 (#38258) üzenetére


ZozzV6
senior tag

C8-al mindent lehet :D Biscotti, új erősebb led és áramnövelés plusz világító kapcsoló kijön kb 6000 Ft-ból.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38282) Gargouille


Gargouille
őstag

Sokat gondolkodtam rajta, hogy a különböző lámpák vetítési képe közötti különbséget hogyan lehetne látványosan szemléltetni. A fotók sokszor nem adják vissza jól. Ezért kigondoltam egy kísérletet és 15 perc ráfordítással kíváncsiságból készítettem két képet, amin 3D-ben szemléltetem a vetítési képet.

Az elv a következő:
1. Lefotózom a lámpa fényét lehetőleg pont szemből egy teljesen homogén felületen.
2. A képet deszaturálom (tehát fekete-fehéret készítek belőle)
3. Az így kapott képet 3D-s programban rárakom egy sík felületre mint magassági térképet. A kép minden pixelének fényessége különböző magasságot fog jelenteni a felületen. Minél fehérebb egy pixel, annál magasabban van, minél sötétebb annál mélyebben. Így elvileg egy kúpszerű geometriát kapunk, ami lényegében a fény intenzitásának megfelelően görbül. Nyilván a hotspot-ban, tehát középen lesz a legmagasabb, a szélén pedig a legalacsonyabb. Nem tudom érthető e ez így, de inkább mutatom a két kísérleti képet (a minőségért elnézést, tablettel fotóztam és 5 perc alatt gányoltam gyorsan össze):

Nem tudom mit gondoltok, de szerintem baromi jól látható és érthető a két lámpa vetítési képe közti különbség.

Most nyilván ez csak egy gyors kísérlet volt, szóval a minőséget ne nézzétek, a fotó is zajos volt meg alig pár polygon-t használtam a 3D modellhez, de lehet majd szánok rá időt, hogy normális minőségben csináljak pár ilyen képet. Egyelőre csak mint érdekességet csináltam... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38283) balazs1956 válasza FBLLMAG (#38280) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mikor még aktívan bicikliztem (város, országút, Bp-Szentendre erdős részei), nekem tökéletesen bevált, egy nevetségesen olcsó zoomos fejlámpa.
Három kis AAA elemmel ment, könnyű volt és pont a zoomja tette használhatóvá.
Ha városban, aránylag félig vagy éppen hogy kivilágított úton mentem, akkor jó volt a nagyobb fénykör, ha meg erdőben tök sötétben, akkor a szűkebb állásba "húzva", tökéletesen tette a dolgát.

(#38284) kurtuzov válasza Gargouille (#38282) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ebből standard lesz!

(#38285) Misser válasza Gargouille (#38282) üzenetére


Misser
tag

Nagyon jó megoldás! Kiváló ötlet :R

(#38286) Gargouille válasza kurtuzov (#38284) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha tetszik az ötlet akkor ha küldtök nekem pár jó minőségű képet hozzá, akkor megcsinálom rendesen. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38287) ZolkoW válasza Gargouille (#38282) üzenetére


ZolkoW
őstag

jópofa, de szerintem a fotó dinamikatartománya alacsony, ezért van benne vízszintes rész, valami jó dslr-rel kéne fotózni,amúgy ötletes :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#38288) Gargouille válasza ZolkoW (#38287) üzenetére


Gargouille
őstag

Igen, pocsék a fotó mint többször kihangsúlyoztam. Egy jó fényképező kell hozzá. És akkor még az is megoldható, hogy mondjuk mögé rakok egy kandela skálát és láthatóvá válik pontosan, hogy a vetítési kép melyik pontjában mekkora a fényerősség... meg lehet még cifrázni. Ezt most csak amolyan gondolatindítónak szántam. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38289) Flashback


Flashback
addikt

Ezzel a fejlámpával van tapasztalat? Skilhunt H03 Van jobb enyiért? Ajánlható?

MOD: Látom jó! :) Lehet hozzá sima lencsét venni? :)

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#38290) vince válasza Flashback (#38289) üzenetére


vince
őstag

Igen, többünknek van ilyenje (is): [link]

Olvasd el WestBam tesztjét!

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#38291) dik válasza Flashback (#38289) üzenetére


dik
őstag

Hogyne volna. :) Itt van épp a fejemen. :) Nagyon jó kis cucc... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#38292) Gargouille válasza Flashback (#38289) üzenetére


Gargouille
őstag

Nekem is van egy (illetve a feleségemnek), nagyon jó fejlámpa minden tekintetben.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38293) ZozzV6 válasza Gargouille (#38282) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Tömörítetlen RAW fotókat is fel tudsz így dolgozni? Mert akkor talán kipróbálhatok csinálni pár képet és elküldöm. Nikon DSLR-em van és az NEF formátumú RAW képeket készít.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38294) ZozzV6 válasza ZozzV6 (#38293) üzenetére


ZozzV6
senior tag

A 3D nyomtatóm is tud ilyen térbeli dolgot készíteni JPG képekből nekem. Ki is tudom nyomtatni és egymás mellé tenni a kis műanyag kúpokat :D
Közben dolgozgatok a lencsevédő kupakokon is. Már van 3D modell típus szerint feliratozva BLF Q8-hoz, Convoy C8-hoz és Emisar D1-hez. Nyomtatni még nem nyomtattam egyet se de lehet holnap megpróbálom.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#38295) Gargouille válasza ZozzV6 (#38293) üzenetére


Gargouille
őstag

Még sosem csináltam, de persze küldd, megoldom. Vagy legalábbis megpróbálom. Kísérletezzünk vele kicsit.

[ Szerkesztve ]

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38296) kugyu21 válasza Gargouille (#38279) üzenetére


kugyu21
senior tag

A kompromisszum nem mindig rossz, a mérték a lényeg.
Aki pl. keveset használja az autóját jobban jöhet ki a mindig frissebb 4 évszakos gumival, mint külön téli-nyári garnitúrával ami nem tud elkopni, de meg van öregedve, ki van keményedve, és én is inkább egy utazó zoom-mal viszem a DSLR-emet, felvállalva a kicsit gyengébb képminőséget, mint 3-4 profi fix objektívet hurcoljak magammal.
Ráadásul az LL7R.2-t én nem érzem kompromisszumnak, a 3D képen mindkét vége közel korong lenne.

(#38297) BBéci válasza kugyu21 (#38296) üzenetére


BBéci
titán

Aki keveset autózik, annál a négyévszakos is előbb öregszik meg, mielőtt elkopna és közben sosem lesz olyan biztonságban havas úton, mint téli gumival.
Gondolkodtam utazó zoomon, kipróbáltam néhányat, de nem tudtam megbarátkozni a képminőségükkel. Köztük volt az EISA díjas Tamron. Nem a fixekkel kell szembeállítani,hanem a normális minőségű, kis átfogású zoomokkal. Például 70-200-zal.
Szerintem az említett példáid az elfogadhatatlan kompromisszumok közé tartoznak, élükön a zoomos elemlámpákkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38298) Gargouille válasza kugyu21 (#38296) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát, ha tudsz lőni róla egy jó képet én összedobom a 3D diagrammot, oszt meglátjuk milyen.

Mivel többen pozitívan jeleztetek vissza megerősített benne, hogy kidolgozzam jobban ezt a 3D dolgot, már sok ötletem van, a napokban megcsinálom. Ha megvan a végleges formátum akkor pedig könnyedén futószalagon le tudom gyártani a kész képeket.

Csak az kell majd hozzá, hogy sok jó fotót kapjak.

Az a tervem, hogy minden lámpáról amink van itt a fórumon elkészítem a 3D képet , aztán majd oda lehet biggyeszteni Zozz táblázatához, sőt ha nagyot akarunk álmodni, még Westbam melegedési görbéit is oda lehet rakni, akkor aztán nekünk lesz a legteljesebb képet adó lámpás adatbázisunk. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#38299) kugyu21 válasza BBéci (#38297) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ha jobban belegondolsz egy garnitúra hamarabb fogy el, mint 2, tehát biztosan gyakrabban lesz friss gumid, az öreg téli gumi pedig rosszabb még a havas úton is, mint egy friss gyári, próbáltam. Egy 70-200-al éppen nem indulnék neki egy utazásnak, én egy 18-105-ast használok, még csak 6x-os. Nekem ezek felvállalhatóak.
Te használtál már LL-t, legalább a középmezőnyből?

Gargouille
Nagyon szívesen csinálok fotót, csak a jobb összehasonlíthatóság miatt jó lenne kitalálni, és egységesen használni a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#38300) WestBam válasza Gargouille (#38288) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Elég egyedi elgondolás, én támogatom, hogy foglalkozz vele, ha kedved és időd is van rá!
Viszont nem igazán értem, hogy az a kandela skála egy fotóból hogyan is készül el pontosan. Ezt elmagyaráznád?

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.