Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39601) WestBam válasza zoli03 (#39598) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ez a nap is jól indul :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39602) HollyBoni válasza Akasztott (#39600) üzenetére


HollyBoni
veterán

"Sima" lámpa tartóval nem játszik? Pár száz forintért kapsz tartót ami betonstabil terepen is.

(#39603) zoli03 válasza Akasztott (#39600) üzenetére


zoli03
őstag

"ha ezekben is "csalodnom" kell, akkor sajat reflektor gyartasaban gondolkodnek."

Arra azért kíváncsi lennék. Ennyiből vehettél volna egy normális lámpát is, nem ilyen USB-ről működő akármiket. Ha jól számolom, 5V*2A=10W, kb ennyit tud egy S2+ is.

(#39604) Akasztott válasza HollyBoni (#39602) üzenetére


Akasztott
csendes tag

biztos nekem szantad ezt a valaszt?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#39605) Akasztott válasza zoli03 (#39603) üzenetére


Akasztott
csendes tag

ha megnezed a linkelt lampakat, lathatod hogy eleg jol elem vetitik a fenyt, latom rendesen az utat.

s2 pedig korlakban vetit.

olvastam egy hosszabb hozzaszolast, amiben a srac ket hasonlo lampaval megy. egy a tavolba vilagit, fokuszalva
a masik pedig kozvetlenul az elso kerek ele vilagit.

nem rossz, de a mostani lampam ugyan ezt tudja.

azt mondod ket s2+-al jobban jartam volna, mint ezekkel?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#39606) gyenesmartin válasza Akasztott (#39600) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szia!
Én bicajra ilyen lámpát vennék, meg lehet veszek is majd. Belemenne 2db Sanyo NCR18650GA akksi és 1200 lument tudna tartani két és fél órán át.
Vagy olcsóbban venni egy S2+-t, meg mellé egy C8-at. Fél-fél fényerőn használni mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#39607) HollyBoni válasza Akasztott (#39604) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen. Nem világos miért csak "bringás" lámpákat nézel. Ha "sima" lámpák közt nézelődnél valószínű megkapnád amit szeretnél, egy normális tartó kormányra pedig pár száz forint.

Bringán jelenleg egy gagyibb zoomos lámpát használok, de sokszor még le is szűkítem mert kb. felesleges bevilágítani mindkét sávot.

Nekem csak a fényerővel van gond ezért rendeltem most normálisabb lámpát, de terítéssel egyáltalán nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#39608) Akasztott válasza HollyBoni (#39607) üzenetére


Akasztott
csendes tag

igen, leesett mar, hogy mire irtad a simat...

kerhetek toled egy esti kepet a lampad vetitett fenyerol?

lehet megis csak jo lesz a ket db s2+.

s3?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#39609) Akasztott válasza gyenesmartin (#39606) üzenetére


Akasztott
csendes tag

ezt lattam, de ennyiert nem veszek lampat, hiaba impozans a tudasa.

a c8 miert? azzal vilagitanal magad ele
az s2vel pedig tavolabbra?

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#39610) zoli03 válasza Akasztott (#39605) üzenetére


zoli03
őstag

Egy S2+ vagy hasonló méretű lámpák is tökéletesen terítenek biciklin. Évek óta olyat használok, haverjaim is, a fórumban is többen. Senki nem panaszkodott a vetítési képükre. Neked a fényerő volt kevés, de abban a linkelt lámpák sem túl acélosak.

(#39611) HollyBoni válasza Akasztott (#39608) üzenetére


HollyBoni
veterán

Olyan lámpát nem akarsz ami nekem van jelenleg. :) Én is csak most rendeltem még egy M1-et, jövőhéten jön hozzá egy C8 is. A jelenlegi zoom-os valamim lakott területen kívül vak sötétben szélesebben terít mint egy sáv normális szélességű főúton, ahogy írtam csak a fényerővel van gond. Mindezt úgy hogy a legrosszabb Cree led van benne (ha egyáltalán eredeti) és ugye zoom-os.

Convoy lámpákról van kismilló teszt képekkel pl. téma összefoglalóban is.

Bringaboltban dolgozom szerelőként, van nálunk jó pár normálisabb 20-30 ezres lámpa szóval ismerem milyen egy kifejezetten bringás lámpa. Ettől független nem nézek egyáltalán bringás lámpákat (vevőknek is nehéz ajánlani :DDD), pedig az esetek 70%-ban bicón használom a lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#39612) gyenesmartin válasza Akasztott (#39609) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Fordítva. S2+ közelre, C8 távolra. De a C8 elhagyható. Fényerő biztos elég lesz.

(#39613) Gargouille válasza gyenesmartin (#39612) üzenetére


Gargouille
őstag

Vagy a C8 helyett én M1 vagy M2 lámpát raknék, annak a vetítési képe félúton van a C8 és az S2+ közt, saccra 70-90 métert gyönyörűen bevilágít. A C8 fénye talán túl szűk.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39614) Janaboy válasza zoli03 (#39598) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez igy nem igaz.

Ket DHL van.. Sima es DHL Express.
A simat azt magyar posta hozza, btw a dhl a sima nemet posta.

Az express pedig a futar, gyors de mereg draga.

Janaboy

(#39615) Szirtimorc válasza makoss (#39596) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Én vettem ilyet, na ez tudja ami rá van írva, brutál...

[link]

(#39616) ZozzV6 válasza Gargouille (#39613) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Veled kell egyetértenem. Ha kell szórt fény is de a hatótáv is fontos akkor M1-M2 páros a nyerő átmenet. És még 1-2 7135 extra tuningot is megbírnak. M2-m még nem volt de a múltkori 17$-os akciónál beruháztam egyre. Van most itthon egy M1 host is de még nem tudom mit tegyek bele. Lehet SST40-et kap simán dómmal meghagyva. Meg egy TA17 driver olyan módcsoporttal hogy mondjuk 4 mód lenne 10 és 3500mA között plusz a minimumból visszalépve a rejtett turbó 9A-el. De megvárom az M2-t és eldöntöm melyik tetszik jobban abba rakom bele ezeket.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39617) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Látott már valaki M1-re akciót?
Amíg S2+ rendszeresen kapható 6-8€ körül és C8 is többször volt már 11-13€ környékén addig M1-et eddig nem láttam.
Nemhogy a kettő közötti áron, de egyébként semmiféle akcióban.

SZERK: Amire még kíváncsi vagyok, várható GB-n megjelennek a Convoy lámpák az újféle driverrel?
Eddig csak ALI-n láttam őket.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#39618) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

Convoy S2+ lámpához milyen akkut érdemes venni az jófogásos nyíregyi arctól? (vagy jobb rendelni azt is?)

üdv,
Zoli

(#39619) zoli03 válasza Janaboy (#39614) üzenetére


zoli03
őstag

És Kínából melyik fogja hozni? A német posta?

(#39620) HollyBoni válasza Gargouille (#39613) üzenetére


HollyBoni
veterán

M1/M2 párosnál van olyan verzió amiben van "bike" mód? Én főleg ezért szeretném a C8 clear verziót (M1 mellé). Szerintem jól tud jönni, ez az egyetlen funkció ami tetszik az igazi bringás lámpákban. Biztosít folyamatos fényt, feltűnőbb vagy a szembejövőnek, de mégsem olyan idegesítő mint a strobe.

[ Szerkesztve ]

(#39621) anonymus89 válasza Zoli-bácsi (#39618) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia!

Itt lakom helyben tőle vettem 4 db-ot rendes tag. Elvittem az első Convoy s2+-t kipróbálni megtetszett neki, ígéretemhez híven rendeltem egyet Neki is amit át is vett. :K

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39622) nemethbalazs


nemethbalazs
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van a családban 2 db Convoy S2+ zseblámpa a legerősebb driverrel. Nagyon jók, öcsémmel imádjuk őket.

Anyumnak is szeretnék karácsonyra zseblámpát, mert de sokat használja az udvaron télvíz idején a lengyel piacos vackait, ezért kellene valami S2+ méretű és erejű lámpa, de beépített töltővel,mert anyu műszaki analfabéta :) Neki sokk ha valamit szét kellene szedni. Olyan lenne jó, amit rádug mint egy telefont, feltölt és kész. :) És nem utolsósorban karácsonyig ideér...:)

Nem tudom, mely gyártó milyen lámpái felelnének meg erre a célra megfizethető árért.

Köszönöm előre is a segítséget, további szép napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#39623) ZozzV6 válasza nemethbalazs (#39622) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Eagle eye X2R. S2+ méret és design 2000mA driver 3 móddal töltővel

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39624) Gargouille válasza HollyBoni (#39620) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha a gyártótól rendeled akkor kérheted bármelyik Convoy lámpát biscotti firmware-el és akkor van bike mód és minden egyéb is:

https://convoy.aliexpress.com/store/330416?spm=2114.10010108.0.0.7e310ce8XAWtgX

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39625) nemethbalazs válasza ZozzV6 (#39623) üzenetére


nemethbalazs
tag

Köszi a tippet, epp most talaltam egy magyar blogbejegyzést az általad javasolt lampáról :) Nagyon jónak tűnik. Vajon honnan rendeljem, hogy karácsonyig megerkezzen?

(#39626) Janaboy válasza zoli03 (#39619) üzenetére


Janaboy
veterán

Igen, akar..

Janaboy

(#39627) Zoli-bácsi válasza anonymus89 (#39621) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

és te milyet vettél tőle?

(#39628) jozsi252 válasza zoli03 (#39619) üzenetére


jozsi252
veterán

Kínából ha DHL akkor a futáros megoldás szokott inkább lenni, az a népszerűbb ha lehet így mondani. Nem mint Posta.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39629) ZozzV6 válasza nemethbalazs (#39625) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Normál ingyen postával már ne számíts rá sehonnan hogy ideér. Maximum ha pluszba fizetsz valami gyorsított postáért.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39630) HollyBoni válasza Gargouille (#39624) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ó bammeg én meg tegnap rendeltem sima M1-et. :DDD Hogy van erre lehetőség? Sehol nem találok rá opciót bár biztos csak én bénázok.

[ Szerkesztve ]

(#39631) anonymus89 válasza Zoli-bácsi (#39627) üzenetére


anonymus89
addikt

Panasonic UR18650Nsx-et meg Sanyo NCR20700A-t

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39632) Gargouille válasza HollyBoni (#39630) üzenetére


Gargouille
őstag

A megrendeléskor lehet üzenetet is írni mellé, ott leírod, hogy biscottival szeretnéd. Vagy külön írsz neki üzenetet, én csináltam már így is, hogy megrendelés után egy órával írtam neki, hogy így kérném a lámpát.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39633) Zoli-bácsi válasza anonymus89 (#39631) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Köszi szépen. :R

Akkor kérdezném a többiektől is, hogy a UR18650NSX 2600mAh akku megfelelő Convoy S2+-hoz, vagy van ettől (érdemesebb beletenni jobbat) jobb is?

(#39634) ZozzV6 válasza Zoli-bácsi (#39633) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Az NCR 18650GA 3500 mAh. Az NSX 2600. A GA 10A áramig jó ami 4-5x annI mint amit eg S2+ kér. Tehát a GA-val jobban jársz. Tovább fogja bírni.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39635) Zoli-bácsi válasza ZozzV6 (#39634) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

:R

A kérdés már csak az, hogy van-e ilyen ennél az eladónál. Vagy rendeljek inkább azt is GearBestről?

(#39636) Akasztott


Akasztott
csendes tag

koszonom segito valaszotokat.
rendeltem is egy s3 lampat meg sanyo ga akkut.

ettol fuggetlenul remelem bevalik a 3 bringas lampa is, ami uton van.

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#39637) ZozzV6 válasza Zoli-bácsi (#39635) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Van. Tőle vettem 40-et.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39638) Zoli-bácsi válasza ZozzV6 (#39637) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

:R

Rendelek is pár darabot. :R

(#39639) lorcsi válasza Zoli-bácsi (#39618) üzenetére


lorcsi
veterán

Tud valaki kontaktot ehhez a nyíregyi sráchoz?

(#39640) ZozzV6 válasza lorcsi (#39639) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Kis keresés. Legalább 3x be lett linkelve ide a fórumra az elmúlt héten

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39641) vince válasza lorcsi (#39639) üzenetére


vince
őstag

jófogás -> keresőbe 18650 -> majd az első nyíregyházi találatnál klikk a hirdetőre és íme: [link]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39642) Janaboy válasza vince (#39641) üzenetére


Janaboy
veterán

Oh hogy nyiregyhazi, jó tudni.

Janaboy

(#39643) redfox222 válasza vince (#39641) üzenetére


redfox222
csendes tag

Nyugodtan vehetitek tőle az akkukat!
Napi szinten 50-100 akkut ad el :Y
Én már üzleteltem vele többször is cserekereskedéssel, :K

(#39644) nufenen111


nufenen111
tag

Én személyesen vettem tőle.

(#39645) vince válasza Janaboy (#39642) üzenetére


vince
őstag

Veszprém megyeiként nekem különösen hasznos információ :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39646) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Olcsó fejlámpát keresnék esti kerti tevékenységhez. Szórt fényű kéne, hogy nagyobb területet lássak, nem peddig fúkuszált. Boruit RJ-02, vagy van nála jobb ajánlat?

(#39647) (jan) válasza Hauptmann (#39646) üzenetére


(jan)
őstag

Ar ertek aranyban az a tuti. Vagy a masik kozonseg kedvenc a skilhunt h03, habar az picit mas arfekves.

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#39648) anonymus89 válasza Hauptmann (#39646) üzenetére


anonymus89
addikt

bestbuy topikból ha a családban van Clubsmart kártya

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#39649) Hauptmann válasza anonymus89 (#39648) üzenetére


Hauptmann
addikt

Na, kb. az annyit is érhet. :DDD Akkor azt hiszem a Boruit lesz.

(#39650) anonymus89 válasza Hauptmann (#39649) üzenetére


anonymus89
addikt

Ha meglesz megírom mennyire használhatatlan. :B

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.