Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) ZozzV6 válasza may15 (#39297) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ami ráadásul nem is USB töltős.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39302) BBéci válasza Gargouille (#39286) üzenetére


BBéci
titán

Azt a linkelt összefoglalót már többször elolvastam.
Kutatásaim során azt találtam, hogy a KeepPower IMR akksiban Sony-Panasonic cella van, valami ilyesmi lehet. Viszont unbutton, ezért attól félek, rövidebb a gyárinál.

Sokan rámondják a sznob jelzőt arra az emberre, aki valamiből a legjobbat akarja. Szerintem igényesség, aminek a legtöbb esetben jelentős költség vonzata is van. Sajnos ez néhány embernek csípi a szemét. Amikor a házimozis topikok valamelyikébe betéved egy új ember és megkérdezi, melyik a legjobb erősítő, vagy TV 1 millió forint körül, azt senki nem kezdi támadni, nem minősítik sznobnak és szorgalmasan segítenek neki. Nem mondják azt, hogy vegyen inkább 300000 forintosat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39303) may15 válasza BBéci (#39298) üzenetére


may15
csendes tag

Az, hogy valaki mér valamit, grafikonon ábrázolja, és az egyik tengelyt úgy osztja be, ami a gyári értékben szerepelt, nem azt jelenti hogy azt meg is mérte.
Ha nagyon erősködsz a dologban, akkor megmérhetjük, hogy mennyire valós az a 2000 lm, és egy convoy lámpában hajlandó is vagyok fogadni, hogy nem annyi. Egy topiktársunkal terveztünk egy lámpás találkozoót valamikor a jövő év elejére, ha megjöttek a BLF GT-k, ott ha csatlakozol, le is lehet mérni. Addigra neked is megérkezhet az akksi, bármilyen is legyen.

(#39304) may15 válasza ZozzV6 (#39301) üzenetére


may15
csendes tag

Vágok én rá neked egyet, de vízálló attól még kevésbé lesz :D :D

(#39305) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Zanflare C4 töltő 11,99USD
13.00 órától!
Kupon:
CMONDAYGB41

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39306) ZozzV6 válasza may15 (#39304) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem aztán nem hiányzik :P

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39307) Myers


Myers
senior tag

A jófogáson akadtam erre a lenti hirdetésre, mivel korábban is volt már hasonló megosztás, ezért gondoltam linkelem. Annak aki itthonról venne olcsón cellát.
Nincs hozzá közöm, és még ne vásároltam tőle, tehát a hitelességére nincs garancia.

Sanyo 18650 GA új 3500mAh akkumulátor cella

Van neki sok más fajta is.

Egyébként milyen akkupakkba raknak 3500-as cellákat? Szerszámgéphez ez elég áramot tud leadni?

http://www.muszaj.hu/

(#39308) Ra3 válasza MittuDomain_ (#39305) üzenetére


Ra3
őstag

Ez olyan mint egy Lii500, kábé ugyanazt is tudja, ha ugyanaz a bele akkor elég jó vétel, a kijelzőn külön szegmens van minden slothoz.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#39309) drinker válasza MittuDomain_ (#39305) üzenetére


drinker
tag

Egyébként ez kb. tök ugyanaz mint a Lii-500 legalább is leírás alapján.
Vagy van valami számottevő, érezhető különbség?

(#39310) kisZ2 válasza MittuDomain_ (#39299) üzenetére


kisZ2
csendes tag

Köszönöm a kódot :)

(#39311) MittuDomain_ válasza Ra3 (#39308) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Fogalmam sincs milyen, nincs ilyenem, erre az évre már lezártam minden lámpás és kapcsolódó vásárlást... :(
De tippre szerintem is Lii-500 copy teljesen, ha WestBam is lecsapna egyre, és tesztelné nekünk, akkor sokkal okoosabbak lennénk.

Maradt a szomorú linkelés, hogy legalább ti örüljetek. :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39312) peestike válasza WestBam (#39292) üzenetére


peestike
senior tag

Jó lett a cikk ismét! :)
Hétvégén vettem egyet kuponnal, kíváncsi leszek rá.
Lengyel nyelvről gugli fordígtózott review-t olvastam, abban volt, hogy az alapítóknak (nem derült ki hányan vannak) valamilyen közük van a klarus-hoz, fenix-hez. Nem vakon, tapasztalat nélkül kezdtek lámpát tervezni. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#39313) Magga válasza MittuDomain_ (#39311) üzenetére


Magga
aktív tag

Pedig már túl van rajta! Zanflare C4
Én a véleménye alapján vettem egyet kb. egy hónapja olyan 4e HUF körül, teljesen rendben van, minőségi darab! Ennyiért meg végképp!!! :C

(#39314) snipr válasza ZozzV6 (#39088) üzenetére


snipr
aktív tag

Az eredményeiden felbuzdulva tegnap este kicseréltem a csillagot/emittert egy másikra (többet rendeltem az s4 3d-ből, ha netán elrontanám a dómtalanítás során)... felmentem vele végül én is 300k fölé (vagy a dedomolás sikerült azon jobban, vagy a forrasztás a csillagon, esetleg gyártási szórás... passz, de végül csak felkúszott: ~4750-5000 lux közt pörögtek a számok a luxmeteren 8méter távon (nem volt hirtelen több helyem :D, illetve kézben fogtam azért nem tudott valszeg viszonylag stabil értékre beállni)

[ Szerkesztve ]

(#39315) MittuDomain_ válasza Magga (#39313) üzenetére


MittuDomain_
őstag

olvasom is, bepótolom a lemaradásom

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39316) BBéci válasza may15 (#39303) üzenetére


BBéci
titán

Ezek szerint semmilyen tesztnek nem hiszel, csak a saját mérésednek? Elfogadható álláspont.
Igazából nem az a lényeg, hogy hajszál pontosan meglegyen a 2000 lumen, hanem az, hogy az akkumulátor ne korlátozza a lámpát. Tehát olyat szeretnék venni, amivel megy a maximum, ugyanúgy, mint a hozzá mellékelt darabbal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39317) Gargouille válasza BBéci (#39302) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha nem túl rövid a rugó benne, akkor működnie kell a flat top akkuknak is. Meg mondanám, hogy lehet rá mágnest tenni, de nyilván eleve olyat akarsz ami belepasszol (én is így tennék).

Szokták mondani, hogy stílus maga az ember. Nem mindegy, hogy valamit hogyan fogalmazol meg. Nem azzal van baj amit mondasz, hanem azzal ahogy mondod. Mikor azt hangsúlyozod, hogy te igényes vagy ezért veszel "drága" lámpát, mert neked csak a legjobb minőség felel meg, azzal egyben arra is célzol, hogy aki nem így tesz az igénytelen és beéri a rosszabb minőséggel. Ugyan ezt így nem írod le szó szerint, de egy óvodás számára is nyilvánvaló a ki nem mondott üzenet. Sokféleképp megfogalmazhatnád a mondandód (úgy is, hogy ne érződjön ki ilyen mögöttes tartalom), de te mégis így fogalmazol rendre.

Csak a példa kedvéért olyan ez mintha azt mondanám, hogy "én nem veszek drága lámpákat mert nem vagyok sznob". Ezzel ugyan nem írtam semmi bántót rólad mégis egyértelmű, hogy azt mondtam vele, hogy te meg sznob vagy, hiszen te drága lámpát veszel. Ez amolyan passzív-agresszív sértegetés, amiben ugyan nincs leírva maga a sértés, mégis nyilvánvalóan következik belőle.

Az adatlapod szerint újságíró vagy, ha valakinek hát neked tökéletesen tisztában kell lenned mindezzel, ezért sem gondolom, hogy véletlen fogalmazási problémáról van szó.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39318) may15 válasza BBéci (#39316) üzenetére


may15
csendes tag

Nem azt írtam hogy semmilyen mérésnek nem hiszek, csak a sajátomnak. Igazából ez oximoron, mert nem jihetek a sajátomnak sem, hiszen az is mérés, és mérés nélkül hogy lenne hiteles?
Na de mellőzve a nyelvtani fordulatokat, azt szeretném mondani hogy hiszek más mérésének, de amit linkeltél (lehet én nem láttam a lényeget) abban nem a lument mérték meg hanem azt, hogy hogyan tartja a fényerőt. Az odaírt érték a gyári adatból származik, és arányosítva van a grafikon. Szóval ha 2000 ről indul, vagy ha 1700ról indul, akkor is ugyan azt kapjuk. Vagy ha benne van a lumenmérés, akkor linkeld be kérlek, mert tényleg nem láttam.

(#39319) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Lii-402 ismét csak 4,99USD!!!
Kupon:
CYBERMONDAYGB28

Boruit RJ - 2166 fejlámpa 6,49USD
Kupon:
CYBERMONDAYGB19

Boruit RJ - 5000 fejlámpa 11,45USD ez egy szörny, ha az adatok valódiak...
Kupon:
CYBERMONDAYGB22

Haikelite SC02 29,99USD
Kupon:
CYBERMONDAYGB17

Convoy M2 NW 16,99USD
Kupon:
CYBERMONDAYGB18

Boruit RJ-02 6,55USD
Kupon:
BLACKFRIDAYGBCZD027

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39320) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Mejött a második Lii 100-as. Eddig senkinek nem ajánlom ezeket a töltőket. Egyik 4.26V-ig töltötte, a másik meg 4.24-ig.

(#39321) BBéci válasza may15 (#39318) üzenetére


BBéci
titán

A 2000 LED lumen ANSI-ban nyilván kevesebb, ezt néhány gyártó, például az EagTac megadja, Acebeam nem. Azokat nézve reális lehet az általad saccolt 1700.
Induláskor 1893, fél perc elteltével 1827.
[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39322) MittuDomain_ válasza gyenesmartin (#39320) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Azon melegében mértél ennyit, vagy miután kivetted, vártál 15-25 percet?
Egyébként megértem a parádat, de a 0,042V túltöltés is csak 1% a hivatalos 4,2höz képest.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39323) gyenesmartin válasza MittuDomain_ (#39322) üzenetére


gyenesmartin
őstag

1 óra után ennyi a feszültsége.

(#39324) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#39323) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az egy dolog, hogy én meg tudom mérni a feszültségét, de egy átlagos felhasználó, berakja a cellát, majd 100-200 töltés után ki is dobhassa.
2-szer egymás után kaptam egy olyan töltőt amik túltöltenek. Nálam ez egy határozott nem ajánlott kategória.

[ Szerkesztve ]

(#39325) tomcsi23 válasza Ra3 (#39308) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jelentős különbség a Lii-500-hoz képest, hogy a Li-Ion akkukat csak szimulált CC/CV-vel tötli.

(#39320) gyenesmartin: 3 Lii-100-ast néztem, töltés közben 4,25 V-ig megy fel a feszültség (egynek 4,24-ig). Ez a legtöbb akkunál gyári spec szerint: Max. charge voltage: 4.20V+/-0.05V
Szóval tűréshatáron belül van szvsz.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#39326) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nekem Lii 100 van, néha csinál olyat hogy megakad 75%-nál egy csomó ideig, és múltkor néztem hogy iszonyatosan forró lesz ilyenkor az akku. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#39327) MittuDomain_ válasza gyenesmartin (#39323) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az már nem túl jó hír...
Nekem is van kettő, ez egyik 4.22re, a másik 4,23ra tölt azon melegében, de 1 óra múlva beállnak a cellák 4,2re.

Lehet, a harang-görbe rossz szelete jutott hozzád.
Tudom, ez nem boldogít.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39328) bwoay válasza drinker (#39309) üzenetére


bwoay
nagyúr

a töltési paraméterek megjelenítésében különböznek: a Lii-500 egyetlen akkumulátor összes értékét mutatja egyszerre (áramerősség, feszültség, kapacitás, belső ellenállás, töltési idő, meg a kiválasztott töltési funkció), amikor egynél többet töltesz, akkor léptetni kell a csatornák között. a Zanflare C4 pedig képes mind a 4 csatornát kijelezni egyszerre, ott viszont az értékek között kell váltogatni. szerintem a különbségek kimerülnek itt. illetve a Zanflare háza igényesebbnek tűnik.

amit tomcsi23 írt, azt nem vágom, de érdekes!

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39329) bwoay válasza HollyBoni (#39326) üzenetére


bwoay
nagyúr

Ni-MH vagy Li-Ion?

(a szerk. időm már lejárt)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39330) HollyBoni válasza bwoay (#39329) üzenetére


HollyBoni
veterán

Li-ion, ez a Samsung:

ICR18650 - 26FM

(Csak az enyém button top)

[ Szerkesztve ]

(#39331) bwoay válasza HollyBoni (#39330) üzenetére


bwoay
nagyúr

az enyém egy Ni-MH Panasonicnál akadt be, asszem írtam is korábban. jó tudni, hogy ezek szerint nem diszkriminál :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39332) Hachiko95 válasza gyenesmartin (#39320) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Nekem pontosan 4.2V-ig töltötte, azonnal megmértem a feltöltődés után.

(#39333) Janaboy válasza bwoay (#39331) üzenetére


Janaboy
veterán

Miert irsz mindent offban? Rohadtul zavaro..

Janaboy

(#39334) BBéci válasza Janaboy (#39333) üzenetére


BBéci
titán

Nekem azt válaszolta erre a kérdésemre, hogy megszokásból. Telefonon szinte láthatatlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39335) erik365


erik365
aktív tag

Valaki hasznék Olight S1A lámpát?
Vennék egy lámpát, amit álladóan a kocsiban tárolnék, Li-ion akkusat, nem szívesen tárolnék folyamatosan benne, ezért szeretnék NIMH akkust.
Mi a véleményetek róla?

1.4 T-jet M32

(#39336) may15 válasza BBéci (#39334) üzenetére


may15
csendes tag

Ph! Alkalmazásban látni szépen, nekem bevált. Mindenkinek csak ajánlani tudom, kényelmesebb mint böngészőből. Szerintem.

(#39337) Mikulásbá válasza erik365 (#39335) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem On The Road M3 van a kocsiban,egész nyáron ott volt-semmi gond nincs vele,nem merül,stb.

(#39338) MurdR


MurdR
veterán

Megjött az első adag a Márton napi GB bevásárlásból :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39339) vince válasza may15 (#39336) üzenetére


vince
őstag

PH appot én is ajánlom, mióta feltettem a telefonomra, egyszer sem nyitottam egy a böngészőben a lapcsaládot.
Ha annyival többet tudna, hogy a kedvencekből vagy az itt szóltam hozzá listából az adott téma első olvasatlan hozzászólására ugrana, nem a legutolsó hozzászólásra, egy szavam sem lenne :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39340) Tony21 válasza Hachiko95 (#39332) üzenetére


Tony21
tag

Nálam szintén 4,2-nél áll meg.

(#39341) Magga válasza vince (#39339) üzenetére


Magga
aktív tag

Beállítások / megjelenés /automatikus görgetés be!

[ Szerkesztve ]

(#39342) HardSanyeee válasza HollyBoni (#39270) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Én is így kezdtem a biciklin történő világítást, egy Q5-nek nevezett zoom-os lámpával (hogy valójában Cree XPE volt-e vagy sem, az rejtély marad). Kb egyszer mentem vele vak sötétben, nekem az volt a véleményem, hogy ha (ezen van a hangsúly) normális volt az út minősége, akkor arra elegendő volt, hogy halványan lássam merre megyek kb 10 méter múlva. Viszont rossz minőségű, kátyús úton felejtős, nem látni elég hamar vele az úthibákat.

Ezért beruháztam egy x8-as S2+ -ra. Amikor bekapcsoltam a legalacsonyabb fokozatra (5%) és kb akkora fénye volt, mint a gagyi zoom-osnak maxon, akkor tudtam hogy ez a lámpa bőségesen elég lesz :D Azóta tudom, hogy nem hogy elég, hanem sok is, mert közepes (40%-os) fokozat felett nem használtam még, ezért a közelmúltban vettem egy x4-es változatot is részben a fokozatok miatt, részben pedig a színhőmérséklet miatt.

Szóval röviden tömören, nem fogsz csalódni :)

(#39343) vince válasza Magga (#39341) üzenetére


vince
őstag

wow, köszi :D
Nem is értem, miért nem néztem meg eddig az app beállításait :B

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39344) MittuDomain_ válasza Magga (#39341) üzenetére


MittuDomain_
őstag

:R :R :R

De hogy fórum témánál is maradjunk, ha eddig ma nem vettem 80fm karácsonyi fényfüzért meg dekorációt, akkor egy centit sem.
A Cyber Monday és a GB EU raktársöprés együtt veszélyes kombináció.

Innen ajánlok nektek egy lámpát, röhögjetek velem:
katt
Nagy fényre nem számítanék tőle, de a dupla led meg a beépített 6000mAh akksi elgondolkodtató...

A postaköltséget ne nézzétek, tele van az eBay topic apróságokkal, amivel nullázható.
Igen, bőven van a nullázok közt 1-2-3 méteres fényfüzés, szerintetek hogy jött össze a 80m? :DDD

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#39345) BBéci válasza MittuDomain_ (#39344) üzenetére


BBéci
titán

Éppen fényfüzérre vadászom, de csak 10-12 méteres, jégcsap fazonúra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39346) (jan) válasza gyenesmartin (#39320) üzenetére


(jan)
őstag

Muszered biztos pontos?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#39347) Magga válasza gyenesmartin (#39320) üzenetére


Magga
aktív tag

Csináltam egy gyors tesztet Sanyo 3500 mAh akkukkal:
Liitokala 100 töltés után 4,235 V, 20 perc pihenés után 4,222 V
Liitokala 202 töltés után 4,193 V, 20 perc pihenés után 4,184 V
Zanflare C4 töltés után 4,197 V, 20 perc pihenés után 4,176 V

(#39348) kner válasza FBLLMAG (#39184) üzenetére


kner
csendes tag

Nekem az az érzésem, hogy azért tilos felvinni, nehogy valaki balfaszságból vagy szándékosan idézzen elő vészhelyzetet. A mai lítium-ion technológia már stabil és biztonságos. Autóban is nyugodtan tarthatod (csak ne tedd ki közvetlen napsütésnek - pl. a kalaptartón). Egy-két hónapja ellenőriztem talán egy Samsung vagy Panasonic cella adatlapját. Még az ott állítottak szerint is kibír simán legalább 85 fokot. Mindkét autó kesztyűtartójában ott pihen egy-egy lámpa, sosem volt még velük semmi gond.

Ha viszont egy táskában a kulcscsomó rövidre zárja, vagy valaki szándékosan próbálkozik hasonlóval, abból könnyen tűz lehet. De ez nem hiba, egyszerűen csak kis térfogatban van sok energia. Lőszert se vihetsz fel a gépre, pedig az is biztonságos. Csak vissza lehet vele élni.

Indokolatlan félni a Li-iontól. Rendes cellát kell venni, nem eBay-es kínai vackokat és minden rendben lesz. Védett cellát is tök felesleges venni. Korábban többször leírtam már, miért.

Akksit nem kellett eldobnom, hiszen eleve csak egy TIP-et vittem magammal. Egész héten utaztam, majdnem minden másnap repültem. Ilyenkor egy kicsi lámpa a legjobb, amin van alacsony fokozat is (kézipoggyászban matatni pl.).

(#39349) kner


kner
csendes tag

Emisar D1S-hez kupont tudtok esetleg?

(#39350) BBéci


BBéci
titán

Ez melyik töltőnek az átcímkézett változata lehet?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.