Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) FBLLMAG válasza Misser (#39748) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nagyon várom a bemutatódat. Kíváncsi vagyok, számodra mi a gagyi lámpa. ;]

Már 2 hete megrendeltem a ZL lámpámat. Remélem jövő hét végéig megjön az USA -ból. Előzőnek 3 hetet tartott az út.

[ Szerkesztve ]

(#39752) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

A "Shipping Method - Airmail" mit jelent? Repülővel küldik (Irving, TX 75038), esetleg Texas -ból?

(#39753) peestike


peestike
senior tag

ma átvettem a 11.11-es 4 db pkcell akkut.
működik, az sk68 sokkal tetszetősebb így! :D
holland posta, 19 nap.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#39754) HollyBoni válasza FBLLMAG (#39752) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én úgy tudom hajó helyett repülő és ha pont úgy fogod ki gyorsabb tud lenni. De lehet hülyeség. :)

[ Szerkesztve ]

(#39755) FBLLMAG válasza HollyBoni (#39754) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Meglestem. Az előzőnél is pont ezt választottam. Akkor sem kellett semmit hozzá fizetnem, és 3 hét alatt itt volt.

(#39756) Kozy10 válasza ZozzV6 (#39750) üzenetére


Kozy10
tag

A manóba. ezt most nem ellenőriztem le csak gyorsan megosztottam...bocsi

(#39757) Tony21 válasza peestike (#39753) üzenetére


Tony21
tag

Tudsz majd mérni valós kapacitást?

(#39758) peestike válasza Tony21 (#39757) üzenetére


peestike
senior tag

Most sajnos még nem. A töltő még úton van...

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#39759) Janaboy


Janaboy
veterán

Ha a Lii100 túltölt, akkor miért ajánlott? :U

Janaboy

(#39760) Tony21 válasza Janaboy (#39759) üzenetére


Tony21
tag

Enyém még mindig nem tölt túl, bárhogy próbálom, 4,2-nél megáll.

(#39761) Egy-két válasza Janaboy (#39759) üzenetére


Egy-két
tag

Nem tölt túl. Nekem mindenféle mod nélkül 4,19nél abbahagyja a töltést.
Másik dolog hogy olcsó húsnak ... 1$ért ne legyenek már túl nagy elvárásaid! :P

(#39762) Janaboy válasza Egy-két (#39761) üzenetére


Janaboy
veterán

Félre értés ne essék, nem panaszkodás, csak akkor lehet érdemesebb a 20x-est javasolni ha az biztosabb.

De eddig csak azt írták többen is hogy túl tölt, azt nem írta senki, hogy nem mindenkinek..

Janaboy

(#39763) balazs1956


balazs1956
senior tag

Nekem a Liitokala 100-as egy 14500-as védett Keepower aksit 4,22-re töltött.
Mérés a töltés után 1 órával történt, egy lidlis multiméterrel.
Nem tudom, ez mennyire számít soknak ?
A fórumon ajánlottak egy olcsó kis töltőt, érdekelne at esetleg pontosabb-e mint a lidlis mérőm.
Sajnos hirtelen nem találom a linket, de úgy emlékszem 9,9 dollár körül mozgott az ára.
Ha valaki segít, azt előre is megköszönném

(#39764) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

A Lumintop TOOL AA -ról mi a véleményetek?

Kb 3 $ -ral drágább mint a TOOL AAA, de AA / 14500 akkumulátorral is használható, mágnestalp, szórt fényt biztosító GIDT diffúzor is jár hozzá. Elég univerzálisnak tűnik. 20 $ körüli ára sem tűnik vészesnek.

(#39765) ZozzV6 válasza FBLLMAG (#39764) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem AAA van és kifogástalan. A minősége.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39766) jozsi252


jozsi252
veterán

Aki DHL-el rendelte, annak DHL Express-el fogják küldeni a GT-t, Martin megerősítette.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#39767) bwoay válasza Janaboy (#39762) üzenetére


bwoay
nagyúr

ahogy elnéztem, ez a típus mindig is úgy volt ajánlott, mint a legolcsóbb töltő, amit már érdemes megvenni - mármint a szokásos, 4-5 dolláros ára mellett. főleg azoknak jó választás, akik spórolni akarnak a töltőn, de jó lenne, ha nem gyújtanák magukra a házat. az enyém 4.22-23-ra tölt, ha valaki netán statisztikát készítene :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39768) balazs1956 válasza bwoay (#39767) üzenetére


balazs1956
senior tag

A mért adatom a Lii100-as töltéssel 4.22 Volt a lidlis töltővel mérve.
Csináltam egy ellenőrzést egy obis 3000 forintos mérővel is, és ott ugyanez 4,19 Volt lett.
Ez ugye elég nagy eltérés, nem tudom melyiknek hihetek.
Van ajánlott hitelesített mérő?

(#39769) bwoay válasza balazs1956 (#39768) üzenetére


bwoay
nagyúr

jaigen, én konkrétan egy vérgagyi szarral mértem, a valós érték lehet akármennyi :B

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39770) Vegha válasza Misser (#39748) üzenetére


Vegha
senior tag

Engem is érdekelne a tapasztalatod bővebben. Úgy láttam eléggé hasonlít a Boruit RJ-02-re, legalábbis a háza, de van belőle 1 és 2 ledes is. Te melyiket vetted ?

(#39771) vince válasza balazs1956 (#39768) üzenetére


vince
őstag

A ~4.2 Voltra feltöltött akkunál az a 3 század(!) V eltérés messze 1 százalék alatti érték, egyáltalán nem tartom soknak :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39772) drinker válasza Janaboy (#39759) üzenetére


drinker
tag

Nekem is van lii-100, lii-202, az egyik 4,19 a másik 4,22. Sajnos nem tudom most hirtelen melyik melyik, de részemről továbbra is ajánlott. Most egy lii-500 van használva.

(#39773) Misser válasza Vegha (#39770) üzenetére


Misser
tag


Erről lenne szó.
Súlya egy 30Q akksival 126 gramm. Az RJ 02 187gramm. A súly a megbízhatóság jele.
Érzésre is könnyű ez a két ledes szerzemény. Nincs igazán jó minőség érzete.
Mivel a fej közepén nincs pántja, így a kis súly ellenére sem lehet például futni vele.
A lámpa állíthatóságát egy egész ügyes trükkel oldották meg. A két oldalsó tartó fül sima, de a homlokra simuló rész ívének a közepén, a lámpa teste felé van egy műanyag dudor, ami beékelődik a lámpa testének a hosszanti irányú vájataiba.

Az az igazság, hogy ajándéknak vettem és mivel első próbára nem tetszett, így csak most vettem elő a fiókból újra, mert szóba került.

Most sem tetszik igazán, bár úgy tűnik a fénye határozottan jobb az rj02-höz képest. Bár nem teljesen feltöltött cellákkal próbáltam, hanem a Q8ből kiszedtem kettőt. Remélem a Q8 egyenletesen merítette őket.

Összesen 2 normál fokozata van, és 3 villogó (strobe, sos, beacon). A töltő része megbízhatóan fedve van egy nagy menetemelkedésű kupakkal. A kupak nem jár le.

Kis fokozat:

Nagy fokozat:

RJ 02 (kb max):

RJ02 + alis:

Állító pöcök:

Gyanús, hogy ennyivel erősebb most az RJ02-nél. A közeljövőben frissen feltöltött cellákkal is kipróbálom.
Melegedés: 3 percig járattam a nagy fokozaton, mellette egy s2+-t (8-as) maxon, Az S2+ valamivel jobban melegszik.

Nem rossz lámpa ez. De az első kézbevételnél a pille súly bóvli hatást kölcsönöz neki.

(#39774) baltasar


baltasar
csendes tag

Sziasztok! Nem tudom aktuális-e még? zanflare f1 érkezett, jól működik.Régebbi lámpához képest szerintem az oldalán lévő kapcsoló finomabb, mit a régebbi. Talpán lévő ugyanolyan mint volt.

(#39775) ZozzV6 válasza baltasar (#39774) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Nekem is jött 4 db nem rég pluszba. Mind jó. A talpkapcsolót ha kicseréled gumi gombra 16mm-esre mint a convoyoké akkor puha lesz.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39776) benfolds válasza ZozzV6 (#39775) üzenetére


benfolds
őstag

nekem is 2, mindkettő jó egyelőre.

(#39777) balazs1956 válasza ZozzV6 (#39775) üzenetére


balazs1956
senior tag

Az F1-be nem passzol véletlenül a Convoy lámpákba építhető világító kapcsoló?

(#39778) ZozzV6 válasza balazs1956 (#39777) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Még nem próbáltam de majd megnézem otthon.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39779) balazs1956 válasza ZozzV6 (#39778) üzenetére


balazs1956
senior tag

Szuper lenne ha jó lenne bele.
2 db f1-em van, egy pedig még úton.
Az egyik kedvenc lámpám, mert, ha már kézben van, vakon is megtalálom a hátsó gombot.
A holdfény mód, az ár, a tölthetőség miatt szuper ajándéknak, és mindennapos használatra is.
Csak világítana a hátulja...

(#39780) kowik válasza Misser (#39773) üzenetére


kowik
tag

Nekünk kifejezetten a súlya tetszik.
Módok: két csoportban 700mA, 3000mA
80mA, 250mA, 700mA, 1400mA, 3000mA
A második módcsoport úgy jön elő, hogy folyamatos gombnyomás mellett váltogat az öt mód közül.
Az RJ-02 1,26A max fényerőn.
Az alis 3A ráadásul két ledre szétosztva, tehát drasztikusan nagyobb a fényereje.
Én már szétszedtem és úgy gondolom, hogy ebből lesz a legjobb túralámpa. (Amire eddig egy gyártó sem volt képes.) :-(

(#39781) kowik válasza Misser (#39773) üzenetére


kowik
tag

A Skilhunt H03 egy 30Q akkuval csak 94 gramm, de ettől még nem nevezném gagyinak. :N

(#39782) ZozzV6


ZozzV6
senior tag

Ma M1-es este volt.

A bal oldali Baltasar lámpája.
XM-L2 U4 ledet kapott és egy BLF A17DD drivert 4/7 módos firmware-el és mindkét rugó áthidalva.


A jobb oldali a sajátom ami egy SST40 ledet kapott TA17 driverrel amit tegnap több órás szívás után keltettünk életre. Összeforrasztás óta nem volt jó ez a driver és mivel nem volt több panelem otthon meg kellett javítani. az alkatrészek több mint felét leforrasztottam mert felvett 700mA-t és nem csinált semmit. Nem világított stb. És a 7135-ök melegedtek. Végül kiderült, hogy a C1 kondi egyik padje zárlatban volt a negatív pólus felé. Ráadásul olyan alattomosan hogy leheletvékony réz réteg volt és a maszkréteg alatt. Annyira vékony volt hogy röntgennel se találtuk mert egyszerűen átlátott rajta. És ez a 4,7 Ohmos ellenálláson keresztül a pozitív pólusra ment. Aztán ahogy megtaláltam elvakartam és visszapakoltam mindent.

Ma pedig bekerült az M1-be. Az enyém is kapott rugó áthidalásokat. A kapcsoló világoskék világítós lesz de elfelejtettem ledeket hozni így ma ez nem készült el.
Majd este otthon méregetek és valószínű fénykép is készül mindkettőről és bekerülnek a táblázatba.

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39783) BBéci válasza ZozzV6 (#39782) üzenetére


BBéci
titán

Ezt a hibát megtalálni művészet, vagy inkább varázslat, fogadd elismerésemet! :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39784) balazs1956 válasza BBéci (#39783) üzenetére


balazs1956
senior tag

Itt senki nem tud aludni? :) :)
Ma jött meg a kis Klarus mini lámpám.
Nagyon aranyos kis jószág, és nem tudtam lefeküdni anélkül, hogy kipróbálnám!
Elég jó utat futott, 20 nap, de az aksikat valami kínai csiga hozza, sosem akarnak ideérni.

Zozznak gratula, igen irigylem az ügyességét!

[ Szerkesztve ]

(#39785) BBéci válasza balazs1956 (#39784) üzenetére


BBéci
titán

Amióta az eszemet tudom, mindig bagoly voltam, hajnalig olvasós, bulizós, esetleg dolgozós.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39786) balazs1956 válasza BBéci (#39785) üzenetére


balazs1956
senior tag

Jaja, én is. Bár holnap hatkor kelek, de már alig várom. Egy két óra alvás általában elég.
Pláne azzal a tudattal, hogy holnap jön egy F1, meg valószínűleg megjön a BD06.
Karácsonyig remélem ideér az L6, egy lii 402, és egy lii 500-as töltő, és akkor idénre befejeztem!
Hacsak Wesbam nem gyengít el megint valamivel :W

(#39787) ZozzV6 válasza balazs1956 (#39784) üzenetére


ZozzV6
senior tag

Ilyen ez az éjszakás túlóra. De akkor legalább hasznosan töltöttem el :D

Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

(#39788) Gargouille válasza balazs1956 (#39786) üzenetére


Gargouille
őstag

A BD06-ról írj majd pár szót ha megjött, kíváncsi vagyok rá. Thx. ☺

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39789) Misser válasza kowik (#39781) üzenetére


Misser
tag

H03-mal még nem volt dolgom. De most már tényleg kíváncsi vagyok.

(#39790) kowik válasza Misser (#39789) üzenetére


kowik
tag

kb.: 550Lm vs. 1300Lm

(#39791) Misser válasza kowik (#39790) üzenetére


Misser
tag

Minőségérzetre gondoltam.

(#39792) FBLLMAG válasza ZozzV6 (#39782) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Szép munka! Gratulálok.

Ezután, ha valamelyik lámpám elromlana, hozzád viszem, még ha megkéred az árát is. ;)

(#39793) FBLLMAG válasza Misser (#39773) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A ZL, amit kinéztem, 55 g akkumulátorostól, a Li-Ion -os 1600 lm -os meg 85 g akkumulátorral, mégsem érzem, hogy gagyik lennének. ;)

(#39794) HollyBoni válasza ZozzV6 (#39782) üzenetére


HollyBoni
veterán

Várjuk a méréseket! :))

A TA17 drivert honnan lehet beszerezni? Mindkét drivert lehetne használni a gyári XM-L2 leddel?

(#39795) WestBam


WestBam
Topikgazda


USB töltős, oldalkapcsolós Convoy S9 már vásárolható is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#39796) Gargouille válasza WestBam (#39795) üzenetére


Gargouille
őstag

Na erről részletes tesztet kérünk! :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#39797) bwoay válasza WestBam (#39795) üzenetére


bwoay
nagyúr

tök jó, hogy az Eagle Eye x2r szinte teljesen megegyezik a Convoy S2+-szal, a Convoy S9 meg kajak Astrolux design...

viszont a leírás szerint már most hihetetlenül népszerű :)

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39798) vince válasza WestBam (#39795) üzenetére


vince
őstag

nem tudom, nem fogott el a must have érzés :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#39799) -szabi- válasza WestBam (#39795) üzenetére


-szabi-
őstag

Mivel Eagle Eye x2r már van, ez nem túl izgalmas így.

SZERK: Tölthető M1 hamarabb lázba hozna. :)

[ Szerkesztve ]

(#39800) drinker válasza qqzs (#39709) üzenetére


drinker
tag

xiaomi zseblámpa szerintem elég nőiesre sikeredett.
A kezembe nem, de egy szatyor méretű (mostanában divatos női táskában) még talán el is tudnám képzelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.