Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104601) Viktor77


Viktor77
titán

Sziasztok!

Tegnap kötötték az 1000-es netet (eddig 500-as volt). Ugye várni kell éjfélig, hogy aktíválódjon.
Ma reggel kihúztam az ONT-ból (Huawei HG8247H) az áramcsatit fél percre, meg újraindítottam a saját routerem (Asus AC65P). Semmi.
Az ONT-ot el sem érem a szokásos címen.
Mit csinálok rosszul? QoS nincs bekapcsolva, meg semmi ilyesmi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#104602) adika4444 válasza Viktor77 (#104601) üzenetére


adika4444
addikt

Lehet nem adta még le a szerelő a munkalapot. Hívd fel az ÜFSZ-t vagy várj egy újabb reggelt, talán holnapra már rendeződik.

Bridged módban futó ONT-ra nem lehet rácsatlakozni, az teljesen normális. Illetve nekem a ZTE F668-ra sikerül, ha adok magamnak egy IP-t a 192.168.1.0/24-ből és rákötöm a LAN1-re, de az user/digi páros nem enged be.

üdv, adika4444

(#104603) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem lassan el lehetne engedni ezt a témát, két nap talán elég volt rá.

(#104604) p2pp


p2pp
őstag

Sziasztok!

Felújítás zajlik.............. Öngólt rúgtam. 😀
Tegnap sikeresen elfúrtam az optikai kábelünket. :)
Kábel elég hosszú még így is.
"Csak" hegeszteni kellene rá új csatit.
Mire számíthatok összegszerűen.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#104605) Lackooo84 válasza p2pp (#104604) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

5k a kiszállás + munkadíj.

The Truth is out there...

(#104606) crue válasza p2pp (#104604) üzenetére


crue
őstag

Hasonlóan jártam tavasszal, csak nálam létra lábával lett széttiporva a kábel.Kijött a szerelő, kérdezte mikori bekötés, mondtam kb 5 éves. Erre azt mondta, akor jól bírta és újra hegesztette ingyen. Jó fej volt. Igaz, nálam a feszítős kábel és a pigtail közötti hegesztés szakadt meg, nem volt látványos sérülés.

(#104607) Met válasza p2pp (#104604) üzenetére


Met
nagyúr

Nézelődj a környéken hátha látsz DIGI-s szerelő kocsit.
Nem kell 72 órát várni és olcsóbban is megúszod.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104608) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Bejön bárkinek ez a link?
http://82.135.234.195:8000/ehr.mp3

A probléma: Kb. két éve ismerem ezt a streamet, azóta rendszeres, hogy 1--2 percekre megáll és nem érem el. Eddig nem tulajdonítottam jelentőséget a dolognak, hát bárhol lehet gond. Most viszont utánamentem némileg a dolognak, és DIGI hálóból ez az IP-cím elég régóta nem érhető el, pár napja is volt ilyen, akkor több, mint 48 óra után oldották meg. Más szolgáltatón át teljesen jó.

A kérdés, hogy DIGI-ről valakinek ez bejön? Illetve ilyen jellegű gondot lehet vajon jelezni valami olyan helyen, ahol foglalkoznának vele?

üdv, adika4444

(#104609) csernak75 válasza adika4444 (#104608) üzenetére


csernak75
senior tag

Szia. Digi mobillal nem tölt be, Yettel-re váltva azonnal működik.
(Ez valami zenei rádió?)

(#104610) Borisz76 válasza adika4444 (#104608) üzenetére


Borisz76
veterán

Digi optika van nálam is.
Aszatli gép , Win10 , 64 bites oprendszer.
Google Chrome böngésző.

Első kattra bejött és elindult a zene.
2. és további próbára viszont már nem jött be. :F

Edge böngészőben elsőre bejött és szólt is.
2. próbára is megy....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#104611) sfdrakex válasza adika4444 (#104608) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Telefonon Digi optikán wifin, Safariban nyitva kétszer próbálva gond nélkül megy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#104612) Dragon3000 válasza adika4444 (#104608) üzenetére


Dragon3000
veterán

Digi optikán ff mellett és digi mobil chrome esetében is hiba nélkül megy, akárhányszor nyitom meg.

[ Szerkesztve ]

(#104613) Sdi válasza adika4444 (#104608) üzenetére


Sdi
addikt

Vivaldival is megy, akár többször is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#104614) adika4444


adika4444
addikt

Köszi mindenkinek! Nálam is helyrejött :D
#104609csernak75
Igen, ehr.lt a weboldaluk. De az más szolgáltatónál van, az bejött akkor is, amikor az Icecast szerver ahol van a rádió nem tette.

üdv, adika4444

(#104615) p2pp válasza crue (#104606) üzenetére


p2pp
őstag

Gyorsak voltak.
Már kész is van. 👍

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#104616) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Ma reggel 3:30 óta se net, se telefon, se tv, kompletten lehalt nálunk a digi. Helyileg Bátonyterenye, Nógrád megye. Nem találtam semmi infót róla, valaki tudja, mi lehet a baj?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#104617) Mr Bond 007 válasza Vistaboy (#104616) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Salgótarján ugyanez.
Nem sok jót jelent ha még mostanra sincs javítva…

[ Szerkesztve ]

(#104618) Mr Bond 007 válasza Mr Bond 007 (#104617) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Most megy.

(#104619) Vistaboy válasza Mr Bond 007 (#104618) üzenetére


Vistaboy
veterán

Már itt is jó. :)

Gondolom, volt egy kis gond odabent.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#104620) Gabson730 válasza sfdrakex (#104480) üzenetére


Gabson730
tag

Digis a router, kábelen van a gond, 3 gép csatlakozik, teló nem. Újra szoktam indítani, mert van hogy egyáltalán nincs internet kapcsolat, de az nem oldja meg a fenti problémát.
Vegyesen használjuk Linux Mint-ről, Windowsról de ugyan az a gond.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#104621) iMaverick válasza adika4444 (#104608) üzenetére


iMaverick
addikt

Bocsi, csak most néztem rá a fórumra. :)

Win10 64bit + FF + Google DNS

Elsőre bejött, folyamatosan játsza le a stream-et,

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#104622) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Van egy digi 1000es netem, illetve tp-link deco x60 mesh hálózat.
A problémám hogy wifin keresztül elég karcsú szinten jön a net konkrétan 100 mb/s körül néha alatta. Vezetékesen meg 900 körül ami teljesen OK. Van egy fő deco, illetve 4 kiszolgáló ami által szépen le van fedve jel erősség szinten a házunk. Wifi6ot tudja a deco és 5ghz re van állítva a sima 2,5ghz ki is kapcsoltam. Hiába nézem a speedtestel a tableteket , telefonokat de nem nagyon présel nagyobb sebességet ki magából. Van valakinek ötlete mit lehetne megpróbálni?

U.i. még azt elfelejtettem mondani ugye a fő deco egy tp-link archer ax1500(összes portja gigabites) van összekötve amit a digitől kaptam az pedig egy ONT eszközzel.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#104623) Borisz76 válasza Sn00k (#104622) üzenetére


Borisz76
veterán

ONT akkor Briodge módban és a "betárcsázást" azaz a PPPoE kapcsolatot a tp-link archer ax1500 végzi.

A saját routeredre pedig vezetékkel vannak kötve egyéb dolgok is amik hozzák a megfelelő sebességet ...csak a tp-link deco x60 mesh hálózat lassú 100 Mbit -s tempót produkál.
100 Mbit....kb 10 MB/s )

Ebből kb nekem az első tippem :
a két eszköz közötti kábel lesz a ludas.
Azaz a saját router és a mesh cumó közötti kapcsolat a hibás.
Próbáld ki másik kábellel.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#104624) Sn00k válasza Borisz76 (#104623) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen. Ez a szitu ahogy levezetted. Pedig a gyári deco kábellel vannak összekötve. Alex91 is ezt tanácsolta holnap megasolom másik kábellel.
De jó lenne ez megoldaná...

3njoy the Lif3

(#104625) peterxxx


peterxxx
csendes tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni egy problémával kapcsolatban..

Eredetileg úgy nézett ki az internet kapcsolatom, hogy bejött a lakásba a net kábel a Digi által biztosított ZTE ZXHN H298N routerbe, onnan be a saját routerembe majd tovább mindenfele..

Annyit változtattam, hogy a saját routerembe megy be mostmár a net közvetlenül (WAN port) és így kikerülve a Digi eszközt osztódik mindenfele tovább.. ez tökéletes is lenne így csak van egy kis probléma.. van Digi vezetékes telefon előfizetés is amit csak a Digi által biztosított eszközbe lehet bedugni, mert csak azon van RJ11 "phone" port.

Kicsit laikus vagyok ezen a téren így úgy gondoltam, hogy majd a saját routerem egy sima UTP kábellel összekötöm ZTE-s Digi cuccal, amibe belemegy a telefon is és vígan működni fog így a teló, de sajnos nem. (DHCP-t is kizárólag már a saját routerből biztosítom, természetesen a Digi eszközt is látom a gépről)

Hogy lehet a saját routerből a telefont is működésre bírni? kell valami RJ45-RJ11 konverter az egyik portból és akkor teljesen száműzni tudom a Digi eszközt? a net részhez értek valamennyire (beállítások, pppoe kapcsolat, stb.), de a teló kifogott rajtam..

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#104626) 4Grider válasza peterxxx (#104625) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem adhatják ki a szolgáltatók a vezetékes telefonvonalak VoIP beállításait, mert meg kell akadályozniuk azok előfizetők általi hordozását. Magyarul ha saját eszközben ezeket tudnád állítani, akkor a budapesti hívószámod is vihetnéd mondjuk Sopronba. Nomadikus (Magyarországon 21-es körzetszámú) számok esetén szoktak VoIP adatokat kiadni.

(#104627) Sn00k válasza Borisz76 (#104623) üzenetére


Sn00k
veterán

kicseréltem a kábelt de nincs változás. a fő deco az ugye a ház közepén van ahogy megyünk a garázsba a folyosón a mennyezetben egy szerelő nyílás mögött, szóval eléggé el van dugva. Ha a közelében vagyok és az adott eszköz rá van csatlakozva ott 300-400 -al jön a net az teljesen OK, de amint a házban valamelyik kiszolgálóra csatlakozik ott már 100-150 körül mozog. Most azt próbáltam ami a dolgozóban van deco abba bedugtam UTP kábelen keresztül a falból a netet, hát ha változik valami de nem lett jobb... :O

u.i: Nem tudom egyáltalán van értelme egy dolgozóban lévő kiszolgálóba vezetékes netet dugni javulhat tőli a wifi sebesség ? :U

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#104628) peterxxx válasza 4Grider (#104626) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Szia! Köszi a választ, értem. Annyi kérdés lenne még, hogy ha a telefon továbbra is a Digi routerébe csatlakozik az a router meg össze van kötve az enyémmel (viszont a WAN kábel meg az enyémbe megy) akkor, lehet valahogy működésre bírni a telót? vagy mindenképp a WAN kábelnek is a Digi routerébe kell ehez mennie?

(#104629) 4Grider válasza peterxxx (#104628) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyszerűbb áttenni a szolgáltatói eszközt bridge módba ha a saját routereddel akarod felépíteni a pppoe kapcsolatot.

(#104630) peterxxx válasza 4Grider (#104629) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Köszi!

(#104631) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok! Nem tudom már mit tegyek. Koaxos Digi net, 100/8-as csomag. Hosszú szép éveken keresztül 108/8 megabittel száguldott, míg pár hete meg nem szakadt a net. Megjavult de iszonyat alacsony volt a sebesség, kiderült cmt modem központ csere volt 1000 modemesről 200-asra. Azóta búcsút inthettem a 108/8-as sebességnek. Az elején 2-5mbit, 10-30 és társai voltak.
Szerelők többször voltak már kint, szenvedtek vele elvileg a központban is, közben a cisco modemem megdöglött, kilett cserélve egy thomsonra nagy szenvedések árán, közben már néha mértem 80-as sebességet is egyszer kétszer, de minden mérés más sebességet mutat, egy ideig tartotta a 60-as sebességet, de nem képes egy konstans sebesség tartására a rendszer, most éppen 944-es pinget mértem 2,5mbit letöltési sebességgel, majd modem újraindítás után már 20/8 10-es pinggel. De most mértem 54-et, következő mérésre 39,8. Évekig maximumon jött a 100-as csomag, de közben egy értéket nem tud tartani. Járt már így valaki?

(#104632) Lackooo84 válasza westcoastog (#104631) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A diginek nincs 100/8-as csomagja, te valami más szolgáltatónál vagy...

The Truth is out there...

(#104633) Intruder2k5 válasza Lackooo84 (#104632) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inviteltől átvett DVB-C területen lehet.

westcoastog
Ezzel inkább próbálkozz az Invitel (TV, internet, telefon) topikba, ott jobban tudnak segíteni.

(#104634) westcoastog válasza Lackooo84 (#104632) üzenetére


westcoastog
veterán

Bocsánat, elnéztem valóban, csak már minden digis, a csekkektől kezdve a szerelőkig. :DDD
#104633Intruder2k5
Igen azaz. Töröltetem ezeket a hozzászólásaimat akkor, vagy ha tudod törölheted nyugodtan. :R

(#104635) TeeJay válasza Lackooo84 (#104632) üzenetére


TeeJay
félisten

Siófokon pl DIGI 100/8-at ad bizony ;) és koax-os hálózat az Ezüst parti nyaralóban

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104636) worxland válasza TeeJay (#104635) üzenetére


worxland
addikt

Baján is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#104637) iMaverick válasza Lackooo84 (#104632) üzenetére


iMaverick
addikt

Amíg még koax-on jött az "áldás", 8/2 volt a legnagyobb, amit a Digi adott.

Egyszer volt egy eset, hogy valamit mókoltak (szerintem valami teszt féle lehetett): ráböktem egy nagyobb (pár száz megás) fájlra és baromi gyorsan lekapta. Én meg fogtam a fejem, hogy biztos elrontotta a letöltést, sz@r lesz a fájl. És nem volt az... WTF?

Akkor gyorsan kerestem egy speedtest oldalt, ráindítottam és képzelhetitek az elképedést, amikor a "mutató" 100/2-es netkapcsolatot jelzett. Én meg már majdnem elkezdtem pezsgőt bontani, hogy mekkora királyság lesz ezentúl. ;]

Aztán visszaálltunk a 8/2-re... :B

Ezek után volt nagy királyság, hogy az FTTB-t átugorva rögtön FTTH lett, ezáltal meg ugye 1000/200, majd 1000/300 a sebesség.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#104638) CharlieDrop válasza zelikocc (#103300) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Na. Én most kaptam egy ilyen Huaweii HG8147X6-ot. Örülök, hogy ez jóféle. Kicsit furcsáltam, hogy bekötésnél valami merev 3 érpárú kábelt húztak be, a Telekomnál szép rugalmas optikai kábel volt.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#104639) ubbconfig válasza CharlieDrop (#104638) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Azért 3 "érpár", mert az egyik maga a feszítőszál, de egybe van öntve, ergo merevnek kell lennie, mert azt feszítik ki az oszlop és a ház között (ez lehet akár 15-20 méter is).
A "rugalmas optikai kábel" alatt mit értesz? Hogy hajlik? Azt a DIGI-s is tudja, bár derékszögbe egyik sem szereti, ha behajlítják :D

(#104641) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok

Net kimaradás esetleg másnál is tapasztalható most? :F
Már bejelentettem, modemet távolról elérik. :F

Na érdekes, visszállt a kapcsolat. :(((

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#104642) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Digi dns megint kuka. Vissza google-re.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#104643) TeeJay válasza Klaus Duran (#104642) üzenetére


TeeJay
félisten

google és cloudflare DNS és sosincs gondom :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104644) CharlieDrop válasza ubbconfig (#104639) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sőt, látom a 3-ból 1 el van vcágva gondolom az a merevítő.
De az optikai kábel az ilyesmi, vagy is, egy kábel, az "érpárok" a szigetelésen belül vannak az optikai szál meg bazi vékony.
Diginél nem volt ilyen vékony szál, láthatólag. (amúgy lehet így van, csak a bekötés végét pont nem láttam)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#104645) ubbconfig válasza CharlieDrop (#104644) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Valami ilyesmi a DIGI-s kábel:

[link]

(#104646) zelikocc válasza TeeJay (#104643) üzenetére


zelikocc
senior tag

Itthon én is ezeket használom és sokkal jobb.

Arra tudsz (vagy valaki tud) esetleg megoldást, hogy telefonon (iPhone) hogy lehetne beállítani a Google DNS-ét? (Digi Mobil mobilinternet)

A cloudflare-nek van valamilyen megoldása, amivel VPN-ként kapcsolódik rá talán, de nem a legstabilabb és kicsit idegesítő hogy mindig úgy kell rá kapcsolódni.
Jobb lenne ha csak be lehetne írni, mint a WiFi-nél...
Bár arra talán jó, ha elszáll a DIGI-é, akkor be tudom kapcsolni és működik ideiglenesen..

(#104647) CharlieDrop válasza ubbconfig (#104645) üzenetére


CharlieDrop
veterán

aha, köszi, így már világos :R :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#104648) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Digi bekötötte az 1000-es netet, És kaptam hozzá Huawei optiXstar HG8147X6 modemet.
De itthon eddig egy TP-Link Archer AX10-et használok.
Kérdésem: van vmi értelme, hogy a TP-Linket is használjam a Huawei mellé, vagy elég a Huawei modemet használni?
Semmi extra használat nincs: 1-1 asztali pc/tv/xbox net kábellel, a többi pár laptop + telók wifin csatlakoznak netre. Pár szobás panel lakásban.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#104649) Intruder2k5 válasza FireFox1996 (#104648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Lehet értelme. Egyrészt a saját felügyeletű tűzfal sosem hátrány, amibe nem tud boldog boldogtalan belekotorászni, és akár a tudtodon kívül bármit állítgatni. Másrészt nem tudom ez milyen, de voltak olyan DIGI-s eszközök, ahol a LAN portok egymástól el voltak szeparálva, azaz például egy NAS-t sem lehet elérni, másik kábeles klienssel.

(#104650) Dragon3000 válasza Intruder2k5 (#104649) üzenetére


Dragon3000
veterán

A legfontosabbat kihagytad, előfordulhat, hogy a digis eszköz visszaáll alapállapotba, ha valamit variál a digi, így elvesznek a beállítások és lehet előröl kezdeni az egészet, ami bridge módban nem fordul elő.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.