Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105201) Phobion válasza Borisz76 (#105199) üzenetére


Phobion
őstag

Megnézem akkor, hogy a szolgáltatói modem milyen módban üzemel. Ezekre a digis ZTE modemekre milyen username/pw-vel lehet belépni?

szerk.: "Tehát a router-ben látott IPv4 cím megeggyezik e a [https://whatismyipaddress.com/] oldalon látottal ?"

Igen, megegyezik.

#105200 - Világos, én is tudni szeretnék mindent, másképp nem működhet.

De szerintem nem vagyok NAT-olva, mert okostelefonról OpenVPN-el haza tudok tárcsázni (WiFi ki van kapcsolva az okostelefonon.)

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#105202) Phobion


Phobion
őstag

Működik az OpenVPN DDNS-el, köszönöm a segítségeket! :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#105203) Multibit válasza Phobion (#105201) üzenetére


Multibit
veterán

Ezekre a digis ZTE modemekre milyen username/pw-vel lehet belépni?
Ha modem (bridge) módban üzemel, akkor sehogy sem lehet belépni.

(#105204) Caranita


Caranita
aktív tag

Sziasztok!

Másnak is emeltek a havidíjon?

Nyáron kértem telefonon a hűséghosszabbítást 1 évre, hogy még a régi áron kapjam a szolgáltatást.
Az eddigi számlák így is jöttek, viszont a tegnap küldött már az új áron van.

(#105205) Caranita válasza Caranita (#105204) üzenetére


Caranita
aktív tag

Most látom, a múlthavi mellé jött tájékoztató áremelésről.

Akkor így semmit nem ért, hogy lekötöttem 1 évre, mert vagy felmondom, ha nem tetszik, vagy elfogadom?

(#105206) 4Grider válasza Caranita (#105205) üzenetére


4Grider
nagyúr

Így van, most már minden szolgáltatónál ez az új módi.

(#105207) Dragon3000 válasza 4Grider (#105206) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha van hűségidő, akkor annak a végéig kellene maradnia az árnak elvégre ez is benne van. Pl ha olcsóbb lenne a szolgáltatás a hűségidő miatt akkor se fizetne kevesebbet az előfizető és ugyanígy ha drágul. Vagy már van egy kis kapu az ászf-ben?

(#105208) cujo69 válasza Caranita (#105204) üzenetére


cujo69
tag

Nekem is van hűségem,jött is a számla,de nálam ugyanaz,mint eddig,nincs emelés.

(#105209) 4Grider válasza Dragon3000 (#105207) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kaptak a szolgáltatók egy olyan felügyeleti állásfoglalást, hogy ha előre bejelentik, hogy x hó elsején melyik csomagot, mennyire fogják emelni, és ezt követően határozott idejű szerződést köt velük valamelyik csomagra az előfizető, akkor az ő szerződését is érintheti az áremelés, sőt még felmondási jogot sem keletkeztet (mert előre ki volt hirdetve, így a szerződést ennek tudatában kötötte meg).

(#105210) Dragon3000 válasza 4Grider (#105209) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak itt van egy olyan gond, hogy 6000Ft-ért reklámozta a csomagot a digi, ha eddig és eddig szerződést kötnek az emberek. Ezért járna nekik a büntetés, mert a reklám megtévesztő ebből a szempontból. Engem nem érint, mert csak internetem van, de ez akkor is gáz.

(#105211) bksgbr


bksgbr
tag

Tegnap mi is megkaptuk a novemberi számlát és már az emeléssel együtt. Utána néztem és ami válozott, októberig a tv DIGITV 2019 néven futott 2850 Ft-al, novembertől DIGITV néven 2950 Ft, az internet októberig DIGINET 1000 - FTTH 2019 néven 2899 Ft volt, novembertől DIGINET 1000 - FTTH 3700 Ft, a vezetékes telefon maradt 250 Ft. Októberig tehát 5999 Ft volt Digi nekem csomagban, ez most novembertől 6900 Ft-ra nőtt. Június közepén kötöttünk újra hűséget egy évre, de mivel ezen csomagok (DIGITV 2019 és a DIGINET 1000 - FTTH 2019) novembertől megszűntek, helyettük lettek az újak, ami az áremeléssel együtt jár.

(#105212) Caranita válasza bksgbr (#105211) üzenetére


Caranita
aktív tag

Én most beszéltem velük.
Azt mondta a csajszi, hogy nem jogos, nekem jövő év júliusig a régi csomagnak kéne maradnia, így rögzített egy panaszt, majd visszaállítják.

Mondjuk szerintem simán mondhatná azt a Digi, hogy ez van, egyoldalúan módosítom, és ha nem tetszik mondd fel, de szerencsére nem erőltetik :)

(#105213) user01 válasza bksgbr (#105211) üzenetére


user01
aktív tag

Érdekes... Nálam novemberre is DIGITV 2019 (2850 Ft) és DIGINET 1000 - FTTH 2019 (2899 Ft) van számlázva ugyanúgy, mint eddig.

(#105214) IRO21


IRO21
aktív tag

Sziasztok,
Szolgáltatói Huawei HG8143A5 routerben szeretném átírni a DNS szerverek címét a DHCP konfignál, viszont csak user-szintű belépés van hozzá, amiben le van tiltva ez az opció.
Nem próbálkozott esetleg valaki az ügyfélszolgálatnál ilyesmivel, vagy netán tud admin jelszót?
Más típusú szolgáltatói eszközben lehet ezt állítani? (Van még egy Digi előfizető, ahol át kellene állítani, ott még nem tudom milyen a router)

(#105215) TeeJay válasza IRO21 (#105214) üzenetére


TeeJay
félisten

Tedd át Bridge módra és vegyél egy jófajta Asus vagy Xiaomi routert rá és úgy állítod ahogy szeretnéd ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#105216) IRO21 válasza TeeJay (#105215) üzenetére


IRO21
aktív tag

Itthon úgy van, azzal nincs is semmi gond. Ez két ismerősömnél lenne, akik csak emiatt nem vennének másik routert.

(#105217) poschm


poschm
csendes tag

Sziasztok, új társasházban szeretném ha a digi behúzná a ház előtt levő oszlopról az optikát, de mint kiderült a házban a kiviztelező nem optikát hanem cat6 kábelt húzott fel a lakásokhoz az elosztó helységből. Emiatt a digi széttárta a kezét és mondta hogy nem tud mit csinálni ha nem cseréltetjük ki. Kérdésem hogy valaki próbált már média konverterrel optikát adni nekik, működhetne -e vele és ha igen milyen interfészt várnak el, milyen kábelt ? Köszi.

Itt egy link mire gondolok.

(#105218) Intruder2k5 válasza poschm (#105217) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Kizártnak tartom, hogy ezt - vagy bármi más idegen eszközt - bekössék a saját hálózatukba.

(#105219) Borisz76


Borisz76
veterán

Az oszloptól a lakásig megy az optika minden egyes előfizetőhöz.
Tuti nem szerelnek be hasonló kütyüt...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#105220) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Költözni fogunk "kiccsaládommal" és az új helyen nem érhető el az eddig használt Telekom internet, hanem Digi van / lesz. Ki is néztem az 1000 Mbites csomagot viszont mivel Magenta csomagban vagyok a többi előfizetésem meg fog maradni. Kérdésem az lenne először is, hogy így is az oldalon hirdetett 3900 Ft lesz a havi díj az internetnek? Valamint elég sok okos eszközöm van, amit adnak Router megfelel teljesen több eszköz csatlakoztatására vagy érdemes lehet beszerezni egy 3rd party-t? :)

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#105221) Borisz76 válasza syIex (#105220) üzenetére


Borisz76
veterán

A Digi által adott ONT egy alap szerkezet, csak 2.4 GHz-s wifit sugároz.

Erősen ajánlott Bridge módba rakatni és egy saját routert mögé akasztani....ami már jobban megfelel az igényeidnek és jobban is konfigurálható.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#105222) Dr.NX válasza syIex (#105220) üzenetére


Dr.NX
addikt

Igen, annyi lesz. Miért, gondolod hogy ha van más szolgáltatónál mobilelőfizetésed, akkor drágítanak neked?
Érdemes saját routert használni, lásd összefoglaló.

Elfogadom a sütiket.

(#105223) Dr.NX válasza Borisz76 (#105221) üzenetére


Dr.NX
addikt

Van aki ax-es eszközt kap, pl. Huawei OptiXstar HG8147X6.

Elfogadom a sütiket.

(#105224) Dragon3000 válasza Dr.NX (#105223) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor is érdemes saját routert használni, ha sok eszközt használ és szereti az igényeinek megfelelően beállítani a routert, mert bármikor resetelheti a beállításokat a digi, ami így ilyen esetekben sok gondot okozhat. Többször írtak már ide is, hogy az ont elfelejtette a beállított portokat.....

(#105225) syIex válasza Dr.NX (#105222) üzenetére


syIex
veterán

Nem drágításról van szó, hanem csak azt az egyet szeretném nem pedig "csomagot". :)
Köszi, akkor szét nézek a Routerek között. :D

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#105226) denes44 válasza poschm (#105217) üzenetére


denes44
tag

Ez pont olyan mint ez az átalakító: [link]
Attól hogy a csatlakozók stimmelnek, még nem jelenti azt, hogy jó is bármire.
A médiakonverter teljesen más dologra jó, mint ami a Digi optikáján közlekedik.

(#105227) cof válasza poschm (#105217) üzenetére


cof
veterán

Ettől függetlenül az oszlopról még be tudná húzni a kötődobozát az elosztó szekrénybe. Aztán aki elő akar fizetni nála LAN kábel helyett optikát húznak be, egyébként is csak azt használja a Digi amit ők húznak be, vagy adnak a tulajnak, hogy húzza be előre.

Szóval én nem értem itt a Digi részéről a problémát.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#105228) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Kérdés a HG6544C routerhez. Jól vettem észre, hogy ez a router nem támogat ipv6-ot?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#105229) 4Grider válasza coco2 (#105228) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez egy ont, erősen korlátozott routing funkciókkal.

(#105230) coco2 válasza 4Grider (#105229) üzenetére


coco2
őstag

Ok, ha ipv6-ot akarok, kérhetek a Digiéktől másik cuccot, vagy nekem kell sajátot beszereznem / ezt lecserélnem?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#105231) Dr.NX válasza coco2 (#105230) üzenetére


Dr.NX
addikt

A Digis ONT-t pedig Modem módba rakod, a saját routert pedig rákötöd, lásd összefoglaló.

Elfogadom a sütiket.

(#105232) poschm válasza cof (#105227) üzenetére


poschm
csendes tag

Senki nem akar dolgozni az a probléma :) , még ha fizetnék is érte...sajnos ez jellemző. Próbáltam valami alternatív megoldást találni mert újrakábelezni nagyon macerás lenne akárki végzi. De lehet hogy nem lesz más választás. Egyébként még a beállást sem akarja megcsinálni a közös helységbe, én sem értem miért.

Azt is pőróbáltam elérni hogy akkor rakjuk a modemet egy zárt szekrénybe lent az elosztóban és majd én felviszem a lakásba ahogy akarom a LAN portról a netet, ez sem tetszett :)

[ Szerkesztve ]

(#105233) 4Grider válasza poschm (#105232) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az FTTH technológia egyszerűen nem erről szól, nem csodálkozom, hogy nincsenek oda az ötleteidért. A Telekom sem fogja ezt így neked megoldani ezzel a technológiával. Csak akkor tudják megoldani, ha már eleve társasházként vették figyelembe az épületet a hálózat tervezésénél (vagy bővítésénél). Utóbbit kellene inkább kezdeményezni.

(#105234) dchard válasza poschm (#105217) üzenetére


dchard
veterán

A Digi nyugodtan áthúzhatja azt a kábelt a saját optikájára. Persze ha a kivitelező úgy rakta be a cat6-ot, hogy azt nem lehet kihúzni, akkor érthető a probléma. A másik, hogy társasház esetén közgyűlési határozat kell először arról, hogy a Digi betelepülhet, ezzel kéne kezdeni, utána a többit lehet helyben kezelni.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#105235) poschm válasza dchard (#105234) üzenetére


poschm
csendes tag

Én is ezt várnám el akár a társasház költségén, de a Digi kivitelező szemrevételezés után kifordult hogy ők ezt nem csinálják meg...Probléma hogy a kötődobozokat beglettelték, lefestették, nem nagyon látszik semmi a felmenő ágon szint áttörés után. Ötletem nincs hogy lehet ezt utólag kijavítani, másnek új kábelek csatornában...

(#105236) coco2 válasza Dr.NX (#105231) üzenetére


coco2
őstag

Sajnos nem olyan egyszerű. 1-2 naponta van egy router reset, és bármit állítok át, a router beállítások resetelik saját magukat firmware alapra. Gyakorlatilag nem tudok hozzányúlni semmihez. Az összefoglaló tanácsai mintha ezt az "apróságot" elfelejtették volna számításba venni.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#105237) Multibit válasza coco2 (#105236) üzenetére


Multibit
veterán

Dr.NX ezt írta neked: ONT-t pedig Modem módba rakod.
A modem módban lévő ONT-ot nem resetelik, Te nem tudsz semmit beállítani rajta. Ezért kell a saját router.

(#105238) qqcqqc válasza poschm (#105235) üzenetére


qqcqqc
őstag

Évek óta tele a topik az új lakó parkok, társasházak hasonló problémáival.
Jellemzően a kivitelezővel egy tulajdonosi körbe tartozó közös képviselet biztosít netet és nem enged be konkurenciát.

(#105239) coco2 válasza Multibit (#105237) üzenetére


coco2
őstag

Settings / WAN / WAN configuration /
Service type: "Internet",
Connection type: "Route"

És bár azok lenyíló listák, nincsen a lenyíló listában másik elem, csak az az egy. Ha ott át is lehetne állítani, talán firmware-ből tiltva van az az opció, vagy nem tudom. Cable modem-re nem tudom átrakni.

Amikor üzembe állították a routert, faggattam kicsit az embert, és ő mondta, hogy hiába lépek be a routerre, és állítok át bármit, minden resetnél minden vissza kapcsol. Szóval felejtsem is el, hogy belépek, és bármit átállítok. Nem tudom, honnét veszed, hogy bármit állíthatok, ami nem kapcsol vissza.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#105240) Borisz76 válasza coco2 (#105239) üzenetére


Borisz76
veterán

Vagy így [hsz_105174] vagy felhívod az ügyfélszolgálatot , azonosítod magad és ezek után átrakatod az ONT-ot Brigde / Modem módba.

De kell legyen egy saját router is....a PPPoE csatlakozás miatt amibe szépen be kell írnim a végpont azonosítót és a hozzá tartozó jelszót.

Tehát NEM közvetlenül az ONT-ban kell átállítani....nem is ment neked !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#105241) Laccoss válasza coco2 (#105239) üzenetére


Laccoss
addikt

Kérdés, hogy az emberkénél a reset mit takar. Mert amit leírt, az inkább a gyári állapot visszaállítása, ill. a router konfig újbóli letöltésének hangzik, aminek azért nem sűrűn kellene előfordulnia.

A szolgáltató reseteli, vagy az ONT kezdi megadni magát? Utóbbi esetben egy másik ONT kérése a szolgáltatótól?

Ha nem kell wifi, és csak 1 gépen használnád, akkor nem kell router sem, mert PC-ről (laptopról is) megy a PPPOE csatlakozás modem mód esetén.

[ Szerkesztve ]

(#105242) coco2


coco2
őstag

>...felhívod az ügyfélszolgálatot , azonosítod magad...
Ezt fogom tenni. Vagy még inkább üzenetet írok nekik a saját oldalukon, és megkérdezem őket, mikor szándékoznak lecserélni ezt a múlt évezredbe való technikai őskövületet.

>...Kérdés, hogy az emberkénél a reset mit takar...
Időnként se szó se beszéd elmegy a net, és egy jó 40 percig nincs. A szolgáltató gondol egyet, és távirányítással kilövi, vagy nem tudom. Olyankor 3-4x játszom el a routerrel, hogy 5 percre kikapcsolom, aztán vissza. Nem szokott visszajönni a net fél óránál hamarabb. A diagnosztika szerint nincs felépülő adatkapcsolat.

>...egy másik ONT kérése a szolgáltatótól?...
Nem vagyok híve a +1 doboznak. Jobb szeretnék eleve ipv6-os routert. 2022-t írunk a jó ég áldja meg a dicsőséges Digi-t.

>...Ha nem kell wifi, és csak 1 gépen használnád...
Mint a lakossági internet pontok általában, természetesen az a router látja el wifin keresztül az egész családot. 8-10 eszköz csücsül rajta.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#105243) Laccoss válasza coco2 (#105242) üzenetére


Laccoss
addikt

Időnként se szó se beszéd elmegy a net, és egy jó 40 percig nincs...
-Szolgáltató felé jelzed, ők megnézik és kicserélik.

Nem vagyok híve a +1 doboznak...
-A meglévő helyett kapsz másikat, tehát nem kapsz + 1 eszközt, mivel a régit meg elviszik.

Mint a lakossági internet pontok általában, természetesen az a router látja el wifin keresztül az egész családot. 8-10 eszköz csücsül rajta....
-Szimplán lehet, hogy maga az ONT nem bír el ennyi kapcsolattal (főleg wifin), bár a 40 perces üresjárat erre nem válasz.

[ Szerkesztve ]

(#105244) adika4444 válasza coco2 (#105242) üzenetére


adika4444
addikt

Pedig a routing jellemzően olyan feladat, amire ideális esetben egy megfelelő minőségű, más által nem kezelhető eszközt célszerű tartani. Főleg, ha szükség van a stabil netre.

üdv, adika4444

(#105245) coco2 válasza adika4444 (#105244) üzenetére


coco2
őstag

Régebbi kiszerelésben még vacakoltam vele, hogy külön ont után saját routert kötöttem alső emeletnek, felső emeletnek, külön jegyezve az itthoni mac address-ek, hogy senki rá ne tudjon más csatlakozni. Aztán jött egy villám, megsült minden. Amikor a digi új cuccot hozott, már ilyen integrált cucc jött ki. Próba gyanánt úgy döntöttem, elég volt a kábel halmazból meg a cudar sok mac address nyomozgatásból. Hagytam alap wifin statikus digi jelszóval. És azóta sem hiányzik az a kábel rengeteg. Lakossági net idehaza, nem céges net az irodában. Természetesen értem a véleményedet, épp csak belefáradtam a sok hűhóba semmiért.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#105246) thora


thora
csendes tag

Sziasztok!

Digi 1000-es csomagom van. Böngészőn keresztül 150/50 körül mérek rendszerint. Speedtest applikáción meg van a 950/300. Olvastam, az összefoglalóban, hogy böngészőben alámér a sebességmérés. Mi az oka ennek? Akkor most mi a valódi sebességem? Torrent letöltés során max 30 mb/sec volt a sebességem. Ha jó néztem az sem tükrözi az 1000 mbitet. Előre is köszi a válaszokat!

(#105247) 4Grider válasza thora (#105246) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legkevesebb erőforrás igénye a parancssoros mérésnek van, ezért az a legpontosabb. Böngésző esetén egy csomó beépülő modul, antivirus szoftver böngészővédelme, stb. közbeszólhat, a memóriahasználat nagyságrendbeli eltéréséről már nem is beszélve.
A torrent ettől független, bár ott is lehet erőforrás probléma (pl. hogy milyen erős routered van és azon keresztül egyszerre hány szálon töltesz). A szolgáltatói eszközök pl. jellemzően nem egy erőgépek, könnyen túlterhelhetőek tucatnyi egyszerre használt le-feltöltési szállal, de ugyanígy az olcsóbb routerek sem bírják a korlátozás nélküli torrentezést.

(#105248) Dragon3000 válasza 4Grider (#105247) üzenetére


Dragon3000
veterán

Kihagytad, hogy az adott gép is kevés lehet a gyors és sok szálas töltéshez, illetve a háttértár is korlátozhat, ha lassú fajta vagy smr-es, de akár rosszul beállított torrent kliens is okozhat gondot.....

(#105249) coco2 válasza Laccoss (#105243) üzenetére


coco2
őstag

>A meglévő helyett kapsz másikat, tehát nem kapsz + 1 eszközt, mivel a régit meg elviszik.
Írtam nekik. Azt válaszolták, hogy átkapcsolhatok ONT módba, és használjak saját routert. Nem adnak mást.

Azért tök kedvesek ám.

Ha lemondom a szolgáltatást, és újra megrendelem, vajon akkor kapok egy normálisabb végpont eszközt a mostani helyett?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#105250) Borisz76 válasza coco2 (#105249) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem nagy rá az esély....

Állítsd át Bridge módba ( telefonon vagy neten ) és akassz mögé egy normális , saját routert.

+1 eszköz : valamit valamiért....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.