Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104451) TeeJay válasza Lacccca87 (#104438) üzenetére


TeeJay
félisten

Tudnád mekkora hülyeséget írtál :D
Már tavaly kijött a hír hogy befejezték az országos bővítést és annyi Kraft van a rendszerben hogy nyugodtan jöhet az XGSPON. Nekem meg DIGI hálózat építéssel foglalkozó srác mondta hogy Budapest fejállomások cserélve lettek már és ZTE XGSPON OLT-t pakoltak be :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#104452) Lackooo84 válasza TeeJay (#104451) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Azokat vissza is szedik szerintem. :DDD

The Truth is out there...

(#104453) Samott válasza so_ha (#104449) üzenetére


Samott
addikt

"Meszaros Lorinc", "Jaszai Gellert" - nem tokmindegy melyik stroman neven fut a dolog? Lattuk simicskanal valojaban ki a tulaj.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104454) Lacccca87 válasza TeeJay (#104451) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nem igazan jottek be az ilyen "digis" ismetos, haver, szomszedban szerelo emberkektol jott informaciok eddig, szoval nem vetnem el ezt teljesen.
Ha kesz van es mukodokepes lenne akkor szerinted nem vezettek volna be luxus kategorias csomagkent? Pont most mikor kellene a penz? Ketlem.

Masik realis opcio hogy az uj brand nevehez kell valami huzo cim/promocio arra tartalekolnak.

(#104455) Samott válasza Lacccca87 (#104454) üzenetére


Samott
addikt

En igazabol azt se ertettem hova sietnek ezzel ennyire. Mindenhol gigabites eszkozok vannak, egy-egy uj alaplapon fordul elo 2.5Gbites csati, de igazan elerheto aru switch router se nagyon van meg. Minek ide 5-10 Gbit? A telekom fele parasztvakitas is felesleges.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104456) proradeon válasza Samott (#104455) üzenetére


proradeon
őstag

"Minek ide 5-10 Gbit?"

Ez már csilliószor ki lett beszélve. Az lehet, hogy te pont nem látod benne a fantáziát, de mások viszont igen. Az sose baj, ha folyamatos fejlődés van, mert ha a "minek?!" elvet követtük volna, még mindig 384 kbps ADSL-nél tartanánk.

Egyébként Romániában, Bukarestben már elérhetőek a Digi új csomagjai, és az ottani fórumot elnézve igenis van rá érdeklődés.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#104457) Samott válasza proradeon (#104456) üzenetére


Samott
addikt

A 384 kbps ADSL idejen 100 megabites halokartya volt a gepemben. Volt hova boviteni. Nincs ertelme gyorsabb netnek mint amit a geped tud, ez - egyelore - nem valos igeny.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104458) toto2700reg válasza proradeon (#104456) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Igen. Fúú, akkor költözök át Romániába. :D

(#104459) proradeon válasza Samott (#104457) üzenetére


proradeon
őstag

"Nincs ertelme gyorsabb netnek mint amit a geped tud"

HA elérhetőek lennének az adott csomagok, és valaki szeretne olyat, akkor rendel egy 2.5gbps vagy egy 10gbps hálókártyát. (Bár előbbi mostanában már van az alaplapokon.)

"ez - egyelore - nem valos igeny"

A bukaresti példa nem ezt mutatja.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#104460) Samott válasza proradeon (#104459) üzenetére


Samott
addikt

Most nezem olyan nagyon se router, se switch sincs hozza. Cat6 kabel lenne, az nem lenne gond, de csak ilyen nyomorult megoldasok vannak meregdragan, hogy egy-ket portja tud tobbet mint gigabit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104461) proradeon válasza Samott (#104460) üzenetére


proradeon
őstag

Mondom: Ez már korábban 600x ki lett tárgyalva itt a topicban.

Az eszköz amit Romániában adnak, kellően erős, így nincs szükség saját router-re. Ha valakinek mégis ez a vágya, az így járt, adjon ki rá 125k-t (pl. QNAP QHORA-301W).
Az jelenleg nem életszerű, hogy 1 db 10gbps sebességre képes PC-nél többet tartson otthon az ember. Azt rádughatja az ONT 1 db 10gbps portjára, minden mást pedig a gigabites portokra. Így nincs szükség 10 gbps switch-re. Ha valakinek mégis kell, hát fizesse meg.

CAT5e kábel elviszi a 10gbps-t ~45 méter távolságig.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#104462) Multibit válasza Lacccca87 (#104454) üzenetére


Multibit
veterán

2014 márciusában osztottam meg itt egy pletykát, miszerint gigás lakossági netet fog adni a Digi. A forrás az éppen nálam dolgozó digis szerelő volt. Tényleg nem jött be ;]

(#104463) cof válasza Samott (#104455) üzenetére


cof
veterán

Olvastam itt több éves cikket már akinél az otthoni hálózat is 2.5 gbps-re volt kiépítve, azóta már 10 gbps. Ez egy elég szűk réteg de biztos lenne rá igény, a többiek csak epénisz miatt váltanának.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104464) Samott válasza proradeon (#104461) üzenetére


Samott
addikt

Ja, nyilvan azert kell ilyen net, mert csak egy gepen akarod hasznalni. Akkor tenyleg CoF-nak lesz igaza es csak az epenisz meregetes van mogotte.

Pont azt irtam hogy a Cat6 kabel az egyetlen eleme a tortenetnek ami szeleskoruen rendelkezesre all, nem erdekes mit tud az 5e.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104465) Dragon3000 válasza Samott (#104464) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sok embernek csak egy gépe van, amin ki is tudná használni, a többiek meg vegyenek megfelelő switchet, ha több gépre is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#104466) norba69 válasza Samott (#104455) üzenetére


norba69
senior tag

A Telekom féle "parasztvakítást" és a Digi 100/300-at egyszerre használom, load balancinggal, az itthoni hálózatom 10 GbE-s, és használom is mind a netet, mind a belső hálót. Nagyon jól jönne egy 10 GbE net, aminek a másik felén szintén 10 GbE elérhetőek a szolgáltatások.

(#104467) toto2700reg válasza norba69 (#104466) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Na, akkor csak van rá igény.

(#104468) Lacccca87


Lacccca87
őstag

A mostani igenyeket nem az 1 gepes felhasznalas porgeti mar. Inkabb a wifis eszkozok darabszamanak novekedese. Most ertek el azt a szintet hogy egy atlagos mobil/tablet is kepes 300mbit felett kommunikalni az eszközzel. Egy kozepes/nagycsaladot nezve siman elfogyhat az 1gbit ahogy az onlinevszolgaktatasok minosege javul.

(#104469) Samott válasza norba69 (#104466) üzenetére


Samott
addikt

Es mire kell ekkora savszel? Komolyan kerdezem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104470) worxland válasza Samott (#104469) üzenetére


worxland
addikt

Elég könnyű kitalálni, hogy munkára, ahol nagy adatokat mozgat. Kecskeporeszra meg gémingre nem kell load balancing, meg nem költesz rá százezreket (router, switch, hálókártya vagy 10 gigás alaplap felára).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#104471) Intruder2k5 válasza worxland (#104470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De persze lehet tévedsz, mert sokan hajlandók százezreket költeni a p2p hobbira is, ami persze az ő dolguk.

[ Szerkesztve ]

(#104472) Samott válasza worxland (#104470) üzenetére


Samott
addikt

Ket eve itthonrol dolgozom, mozgatok nagy adatokat is neha. De ugy altalaban minden tavol van, felhoben. Nem kell lehuzni lokalba, nem kell lokabol feltolteni.

Mit tudom en, video vago azt el tudom kepzelni hogy lehuzza a nyersanyagot es vagas utan feltolti valahova. De ezert kerdeztem, hatha okosabbak leszunk tole. Mas usecase nem ugrik be.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104473) norba69 válasza Intruder2k5 (#104471) üzenetére


norba69
senior tag

Elsősorban munka miatt.
A maradék részben meg p2p hobbi :)
Meló miatt van 150 TB tárhelyem itthon. De másra is használom :)

(#104474) boroskarcsi


boroskarcsi
tag

sziasztok,
lecserélte a digi a régi zte routert fiberhome-ra vagy vmi hasonló neve van.
1: Azóta a 2 db LG TV készülékeim nem látják a hálón lévő NAS-t (synology).Minden más eszköz látja.
Egy IP tartományban vannak. a nas fix ip-n az össze többi dhcp-t kap.
vajjjon miért?
2: alkalmanként (napi 2-3) eldobja a wifit.
van egy sját routerem (tp-link ac1750, most switch módban van éspihen a fiókban) érdemes lenne rákötni és arról működni?
3: ha igen, hogy kell beállítani. ha jól tudom nem szerencsés 2 router egy hálózatban

köszi... :)

(#104475) Calogero válasza boroskarcsi (#104474) üzenetére


Calogero
addikt

Fiberhome-nál a wifi és a LAN el van szeperálva egymástól, nem látját egymást.
A fiberhome-t rakd bridge üzemmódba és használj saját routert.

(#104476) viktorhu válasza Samott (#104455) üzenetére


viktorhu
veterán

Akár azért is megérheti valakinek, hogy átkerüljön a 10gpon-ra, így nagyobb hálózati tartalék mellett fogja a gigabitet megkapni, ha az eszközei nem tudnak többet (akár több eszközön is egyszerre).

(#104477) Samott válasza viktorhu (#104476) üzenetére


Samott
addikt

Persze, csak azt nem tudom elkepzelni mire kellhet ekkora savszel? Ertem en hogy munka, de milyen munkahoz kell ekkora adatmennyiseget mozgatni ilyen gyorsan? Irtam egy peldat ha valaki otthon vag videot, de azon kivul?

4k Netflix stream ker 25Mbs-t, ahhoz igen nagy csalad kell hogy megtoltson egy gigabites vonalat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104478) boroskarcsi válasza Calogero (#104475) üzenetére


boroskarcsi
tag

Köszönöm

(#104479) Gabson730


Gabson730
tag

Hello!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a facebook és youtube kivételével nem nyit meg semmit a böngésző?
Nálunk ez jön elő gyakran már vagy 3 hónapja és nagyon idegesítő.
Felhívtuk a digit és csak annyit mondtak " még nem raktuk rá a gyorsítót, de majd most..." és akkor valóban egy darabig jó volt. Kész ez a szolgáltató. :W

(#104480) sfdrakex válasza Gabson730 (#104479) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Saját routered van vagy Digis ont? Wifin vagy kábelen van gond? Hány eszköz csatlakozik egyszerre? Ha saját routered van, milyen? Újraindítani szoktad a routert, ontot?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#104481) Borisz76 válasza Gabson730 (#104479) üzenetére


Borisz76
veterán

Valamint :

- Milyen opredszer ?
- Milyen böngésző ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#104482) viktorhu válasza Samott (#104477) üzenetére


viktorhu
veterán

Pont azt írtam, hogy nem feltétlenül kell a váltáshoz, hogy több sávszélességre legyen szükséged. Maga a gigabit is megbízhatóbb lesz, ha átraknak a 10 gigás hálózatra, főleg, amíg nem sokan lesznek rajta.

(#104483) adika4444 válasza Samott (#104477) üzenetére


adika4444
addikt

Nehéz konkrétan megfogni, hogy mire lennének jók az 1 Gbps feletti csomagok. Ha a DIGI elindította volna számomra vonzerő lett volna a 300 Mbps helyetti gigás feltöltés (többet nem bír az itthoni hálózatom). Amikor DIGI-s lettem a 200/100 volt a rakétatechnika, mára már a gigabit a természetes. Az ember hozzászokik, és megjelennek az ilyesfajta igények. Jó az, ha van tartalék a hálózatban, illetve ha lehet akadásmentesen mondjuk felhőn nyektetni a tartalmakat. Az is igaz mondjuk, hogy ide már a túloldalon is kell kapacitás, ez meg nem mindenütt adott, vagy mert kevés a betáp, vagy csak limitálják egy felhasználó sávszélességét. A DIGI-nél meg az is rájön, hogy a külföld nem túl acélos, szóval arrafelé biztos nem lehetett volna kihasználni :D de lehet az a forgatókönyv amikor jól jön. Ez már biztosan nem a minden pillanatban élvezhető és kihasználható sebesség (a gigabit sem az), de ha van azért nagyon jó tud lenni arra a pár percre, amikor nem fél órát kell várni valamire.
#104479Gabson730
Amikor csak az említett két oldal jön be, CMD-ben meg kéne nézni, ping -4 bix.hu-ra jön-e válasz. Szerintem ilyenkor csak az IPv6 megy, arra meg még sok oldal nem áll készen.

üdv, adika4444

(#104484) Gyurka6 válasza Samott (#104477) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Azt miért nem kétdezed, hogy miért gyártanak/ forgalmaznak 130 fölötti sebességű autókat? Erre van értelmes válasz? Még a németeknél sem nagyon mehetnek 300 fölött mindig, mégis sokan költenek rá.

Gyurka

(#104485) viktorhu válasza adika4444 (#104483) üzenetére


viktorhu
veterán

Válaszoltál is magadnak:

Felvetés: "Nehéz konkrétan megfogni, hogy mire lennének jók az 1 Gbps feletti csomagok."

Saját válaszod: "Ha a DIGI elindította volna számomra vonzerő lett volna a 300 Mbps helyetti gigás feltöltés"

Hát például erre is lenne jó. 1,25 gigabites linken a feltöltést mondjuk 64 felé osztva mindenkinek megadni a gigabites feltöltést eléggé kockázatos játék lenne.

(#104486) csernak75 válasza viktorhu (#104485) üzenetére


csernak75
senior tag

A telekom pedig azt teszi, lehet hogy "csak" 32 felé osztva, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#104487) Samott válasza Gyurka6 (#104484) üzenetére


Samott
addikt

De most pont arrol van szo, hogy megemeltetnek a sebesseghatart, de a kocsi csak 100-al tud menni.

Toled is megkerdezem milyen valos igeny van nagyobb letoltesi sebessegre? 4k stream 25 Mbps... 40 darab fel el belole a gigabiten.

Senki nem mondja milyen munka az, amihez ilyen savszel kell, el nem tudom kepzelni hogy hol, mire szukseges ez otthoni kornyezetben. Meggyozheto vagyok, csak meg nem kaptam normalis valaszt.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104488) Đusty válasza Samott (#104487) üzenetére


Đusty
addikt

pl. csillagász, játékfejlesztő stb. biztos azért van jópár de most nem guglizom ki.

[ Szerkesztve ]

(#104489) sfdrakex válasza Samott (#104487) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Folyamatosan nyilván nem használja ki senki, de egy nagyobb családban, gyerekek töltik le a több 100 gigás játékokat, anya, apa dolgoznak. Jó ha gyors a hálózat.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#104490) Dragon3000 válasza Samott (#104487) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha már ennyire kell példa, pl a 2,5-es csomagot steam meg társaival elég jól ki lehetne használni, tesztek alapján 200MB/s körüli letöltési sebességekre képesek. Vannak játékok, amikhez sűrűn jönnek nagy méretű frissítések és ha kevés ideje van az embernek játszani, akkor jól jön a gyorsabb sebesség.

(#104491) proradeon válasza Samott (#104487) üzenetére


proradeon
őstag

"meg nem kaptam normalis valaszt"

Ugyanúgy, ahogy annak idején az ADSL korszakban tök jó volt, hogy pár megabyte-ot át tudott küldeni az ember néhány másodperc alatt, miért ne lehetne 2022-ben létjogosultsága annak, hogy ugyanennyi idő alatt át tudjak küldeni több gigabyte méretű fájlokat? Lehet azzal jönni, hogy hát az a mostani 1000 vagy 300 mbps feltöltéssel is átmegy néhány perc alatt, de miért ne lehetne 8000 mbps feltöltéssel kvázi instant az átküldés? Tényleg nem értem miért fáj ennyire néhány felhasználónak a fejlődés. Továbbra is az a véleményem, hogy ha minden fejlesztésre vagy találmányra "minek?!" hozzáállással tekintettek volna, közel se tartana ott a világ, ahol tart.

És egyébként én elhiszem, hogy az emberek 95 százalékának jelenleg bőven megfelelnek az aktuálisan forgalmazott csomagok, de annak a maradék 5%-nak (vagy kevesebb, tök mindegy) nem hiszem, hogy meg kellene téged győznie arról, hogy tényleg nem csak az e-peen miatt szeretne ilyen csomagot (vagy ha csak amiatt, ahhoz sincs senkinek semmi köze).

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#104492) Lackooo84 válasza proradeon (#104491) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az a baj, hogy hiába lenne 10Gbps neted a gerincig, ha a szerverek 99%-a le van korlátozva, a gigás netet sem nagyon lehet sehol kihasználni... :D

The Truth is out there...

(#104493) sfdrakex válasza Lackooo84 (#104492) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1 helyről, 1 géppel nem, de több felhasználó, több dologra könnyebben használja ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#104494) Lackooo84 válasza sfdrakex (#104493) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én egy dologra szereném kihasználni, hogy ha a PSN szeróról játékokat töltök le, akkor pörgesse ki, ez nagyon ritkán sikerül, általában lassú mint a tetű, de van amikor jön 110-120MBps-el.

The Truth is out there...

(#104495) sfdrakex válasza Lackooo84 (#104494) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha viszont van 2-3 gyereked, és ők is töltik le a több száz gigás játékaikat, akkor nem árt a nagyobb sáv.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#104496) Lackooo84 válasza sfdrakex (#104495) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Gondolom egyszerre, 0-24-ben. Teljesen életszerű...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#104497) Lacccca87 válasza Lackooo84 (#104496) üzenetére


Lacccca87
őstag

Pont ez a lényeg, Alkalomadtán lehet rá szükség, és amikor ez bekövetkezik akor nem az van hogy yx a családból torrentezik/feltölt/letölt órákig és addig mindenkinek akadozik a net és a hozzá kapcsolható szolgáltatások Hanem gyorsan megvan vagy van mellette bőven sávszél addig is így nem zavaró.

Emlékszem még anno ( igaz ADSL) bátyámmal szidtuk egymást mindig mert valahogy mindig akkor sikerült az egyikünknek koppolni a netet amikor a másik játszott vagy mást szolgáltatást használt volna :D. Természetesen a mai sávszél mellett ez kevésbé fordul elő, de amikor elő is fordul akkor rövidebb ideig.

(#104498) Đusty válasza Lackooo84 (#104496) üzenetére


Đusty
addikt

Egy benzinkút oszlopot sem használnak 0-24-ben mégsem lenne jó ha 2 perc helyett 20 percig kellene tankolni egy kocsit, mert elég ha lassan jön.

(#104499) Samott válasza Lacccca87 (#104497) üzenetére


Samott
addikt

Ne vicceljel mar, gigabit mellett hogy szakadozna a net torrentezes mellett? Eleve alacsonyabb prioritason tolja a router ha esszel allitod be. Az ADSL teljesen mas tema, ott az internet volt a szuk keresztmetszet, gigabitnel a sajat routered, belso halod se gyorsabb mint az interneted.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#104500) proradeon válasza Samott (#104499) üzenetére


proradeon
őstag

Gigabites netet is simán lehet 'koppolni' torrenttel, és ha benézel bittorrent topicba, láthatod, hogy az ottani hobbi torrentezők nem arról híresek, hogy QoS-sel bekorlátozzák a sebességet. Innentől kezdve pedig nekik ez szűk keresztmetszet, ergo számukra is indokolt lenne a 2.5 gbps és a 10 gbps csomag.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.