Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104651) nggabi válasza Intruder2k5 (#104649) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez az optixstar mennyit tudhat ténylegesen AX-en? 2400ra írják, akkor akár gigabitet is átvihet?

ha igen a tplink AX10 elméletije csak 1200 így a valóságban gondolom max 5-600mbit.

"szenyor dzsíííí"

(#104652) Intruder2k5 válasza nggabi (#104651) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, megfelelő klienssel bizonyára átlövi az 1Gbit/sec sebességet is.

(#104653) lesliefox


lesliefox
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Közel 5 éve vagyok Digi felhasználó és kb. 4 éve küzdök egy problémával, ami van hogy megszűnik fél évre de azután folytatódik. Gigás FTTH-ról van szó kezdetben (amikor még volt 300MB/s-re kötöttük, de gondolom akkor volt az átállás és megkaptuk mi is a GB/S-et). A másik, hogy Dél Pestről van szó XX. kerület. Jelenleg PPPOE-vel van bridge-elve egy Archer C2-es routerre a hálózatom. A hibajelenségről már sokatoknál olvastam... Miszerint kisebb csomag vesztések és szakadások vannak teljesen kiszámíthatatlan időpontokban. Ez annyit tesz, hogy pont eldobjon akár egy HBO GO-t vagy egy konferenciás megbeszélést, de sorolhatom még itt a különböző szoftvereket, amikhez folyamatos authentikáció szükséges a játék futtatásához (BattleNet, Steam stb.) Alapvetően ez nem lenne probléma, mert a sebesség teljesen megfelelő, viszont én ezt már párszor reprodukáltam akár pingelés formájában egy szerelőnek és azt a tájékoztatást kaptam, hogy hibahatáron belül van ez a csomag vesztés. Természetesen próbáltam több eszközön, próbáltam a szolgáltató Huawei modemjével, de változás nem történt. Funfact ilyenkor a TV adás is elmegy egy hosszabb kieséskor 15mp, de van hogy rövidebb és gondolom a TV bufferel és ott nem tetten érhető a szakadás. Olvasgattam a fórumot több ember találkozott ehhez hasonló problémával, de megoldást nem láttam erre vonatkozóan. Esetleg azóta lett erre egy standardizált megoldás? Azt sem zárnám ki, hogy a kinti optika sérült, de nem tudom, hogy ilyen talánokat ki szokott-e vizsgálni a Digi. Tudom, hogy ez nem világi probléma, de az elmúlt időszakban nagyon megsokasodott az ilyen akadások esete akár még munka időben is ami kicsit frusztrálóvá vált. Nagyon szeretném ezt a dolgot megoldani, mert ettől eltekintve elégedett vagyok minden szolgáltatással és persze az árazással.

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R :R

(#104654) Siriusb válasza lesliefox (#104653) üzenetére


Siriusb
veterán

Kérd, hogy vegyenek ki a NAT-ból, nálam hasonló problémát megoldotta.

(#104655) lesliefox válasza Siriusb (#104654) üzenetére


lesliefox
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! Viszont az IP címem nem 100. -al kezdődik ettől még lehet NAT-olva?

(#104656) 4Grider válasza lesliefox (#104653) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kábelen és/vagy wifin is jelentkezik a probléma, jelentkezéskor azért az archerre be tudsz jelentkezni vagy nem?

(#104657) KunEmber


KunEmber
senior tag

Sziasztok! Feleségem volt otthon, amikor a digi bekötötte a netet. A régi tapasztalat alapján egyből bridge módba lett kérve az eszköz, de mivel még épp zajlott a felújítás, így a bekötéshez nem vittünk routert. Feleségem aláírta elektronikusan a bekötést... és ennyi.

Ma realizáltam, hogy se egy szerződésszám, se egy felhasználónév-jelszó páros nincs a kezünkben. Most már utóbbi kettő nem is kellene a bridge módhoz, vagy...?

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#104658) Intruder2k5 válasza KunEmber (#104657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Telefon az ügyfélszolgálatra, és ott megfelelő azonosítás után megtudhatod az adatokat.

(#104659) Siriusb válasza lesliefox (#104655) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor nem vagy NAT-olva.
Van egy program, most nem jut eszembe a neve, ami megmutatja, a problémás szerverek IP-jét beírva, milyen utakon kapcsolódsz,, s hol vannak a csomagvesztések. Kellene több mérést végezni, majd eredményt megküldeni a szolgáltatónak. Jobb ötletem nincs.

(#104660) KunEmber válasza Intruder2k5 (#104658) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszi

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#104661) Siriusb válasza lesliefox (#104655) üzenetére


Siriusb
veterán

Pingplotter a program neve.

(#104662) KunEmber válasza Intruder2k5 (#104658) üzenetére


KunEmber
senior tag

Meg is vannak az adatok, köszi még egyszer!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#104663) CharlieDrop válasza KunEmber (#104657) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem sincs semmi, még alá sem kellett írjam...

azt a költözés miatt annyira kaka voltam, hogy meg sem kérdeztem mikor jönnek meg ezek a papírok.

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#104664) l1k3_1t


l1k3_1t
csendes tag

Ma volt a szerelő és beszerelte a felujítás alatt álló lakásba a Huawei-es ONT-ot, ami Bridge Módban van (pont, ahogy az első digi által indított telefonálásban kértem és betartották, hogy csak internetes modemként működik a gyárilag Wi-Fi-re + Telefon + kábeltvre és netre képes ONT). A LAN1-ből jön az egész internet a Routerbe. Kaptam PPPoE azonosítókat és begépeltem az ASUS TUF AX-5400 routerre (nem bérelt Wi-Fi 6-os Router, saját).
Kapom a garantált (azon felüli) sebességet azért, de szószerint gigabites és ahhoz közeli sebességet nem kaptam (router belső mérőprogrammal, ami Speedtest-et használ szószerint. Kábellel kötött Laptop nem volt kéznél): 329 és 259 mbit/s (LE/FEL), de az se rossz. Kapom az IPv6-ot (azért csoda, mert gyári ZTE ONT-nál (router mód) nem kapsz). Kábelesen használnám a Router-t leginkább, mert wifin keresztül borzalmas a feltöltés (max 9 mbit/s, de nem a Digi tehet róla, mert előbb mondtam, hozza a garantált sebességet).
Kértem ugyszint MA Digi Mobilt (Aktív 50-es, csak internetes) és beraktam a Tenda 4G185 hordozható wifi cuccra, hozza a sebességet azt is amit írtak.
Egy hátrány: nincs FIX IP cím (csam mert magán ügyfél vagyok) ;(

[ Szerkesztve ]

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

(#104665) Truthless


Truthless
csendes tag

Heló!

Otthoni digi (tv + internet) de a munkahelyemen is szeretnék netet használni, a laptopomon.
Meglehet azt oldani, hogy az otthoni netet is tudjam a munkahelyemen használni? Egy új router oda?

(#104666) sfdrakex válasza Truthless (#104665) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt hogy gondoltad? Húzol kábelt a munkahelyedig? Vagy digi bekötne oda is, de az otthoni hozzáféréssel csatlakoznál? Vagy mi a terv.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#104667) Gyurka6


Gyurka6
őstag

A munkahelyen ki a szolgáltató, az ont-hoz van hozzáférésed?

Gyurka

(#104668) Dr.NX válasza Truthless (#104665) üzenetére


Dr.NX
addikt

Amit keresel, azt mobilnetnek hívják.

Elfogadom a sütiket.

(#104669) ptotti14


ptotti14
csendes tag

Sziasztok!

Másnál is szakadozik mostanában a net? Nekem naponta estefelé 3-4x megszakad pár másodpercre.. Rohadt idegesítő. Fiberhome ONT van bridge módban, egy ASUS router pedig csinálja a kapcsolatot és adja a WIFI-t.

[ Szerkesztve ]

(#104670) Multibit válasza ptotti14 (#104669) üzenetére


Multibit
veterán

Nem szakadozik. ZTE ONT bridge módban, x86 router csinálja a kapcsolatot és nem adja a wifi-t ;]

(#104671) Truthless válasza sfdrakex (#104666) üzenetére


Truthless
csendes tag

Utóbbi. A már meglévő netet használni ott is, ne kelljen még plusz havidíjat fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#104672) Calogero válasza Truthless (#104671) üzenetére


Calogero
addikt

Nem, mert a szolgáltatói eszközök címhez kötöttek.....

(#104673) l1k3_1t válasza Truthless (#104665) üzenetére


l1k3_1t
csendes tag

Nagyon kell mobilinternet? (ha esetleg arra gondoltál): DIGINet Aktív 50
+ neked kell venni wlan hotspot-ot (én Tenda 4G185 eszközt ajánlom mert afeletti képeségűek felesleges a mobilnet sebesség miatt) vagy kérhetsz a digitől ezzel a csomaggal egy ZTE USB sticket amit beledughatsz a laptopba

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

(#104674) l1k3_1t válasza ptotti14 (#104669) üzenetére


l1k3_1t
csendes tag

Nem szakadozott nálam, jó a ping meg minden (ASUS Tuf router belső Speedtest mérőprogram alapján, nem wifin keresztül mobillal)
Bridge mode Huawei ONT -> egyenesen megy a net az asusba
Szeged

[ Szerkesztve ]

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

(#104675) Sanraith válasza ptotti14 (#104669) üzenetére


Sanraith
aktív tag

Sztem nálam hónapok óta csinálja, de ezen a héten jutottam el odáig, hogy le is mérjem. Csütörtökön például ilyen volt adott időpillanatban a pingem a google szerverei felé:

Nem csak este, hanem minden óra azonos percében ugrik fel 10-20 másodpercre az egekbe a ping. Mindegy a gép, a router, a vezeték/wifi, mindenhol ugyanez jön ki. Még gyűjtök pár napi adatot, hátha úgy nagyobb eséllyel néznek utána...

(#104676) egykori válasza ptotti14 (#104669) üzenetére


egykori
őstag

Nekem is Asus routerem van és jónéhány hónapja a net szakadások miatt szenvedtem. Itt ajánlották, hogy tiltsam le a PPP Echo opciót, ez megoldotta a problémát, azóta nincs szakadás.

Egyébként az Összefoglalóba is betették már ezt a hibát és a megoldást:

"ASUS routerek esetében előfordulhat, hogy naponta többször megszakad a kapcsolat, ilyenkor a router menüjében az Internet detectiont PPP Echo-ról OFF-ra kell állítani."

[ Szerkesztve ]

(#104677) ptotti14 válasza egykori (#104676) üzenetére


ptotti14
csendes tag

Azt kikapcsoltam már amikor be lett kötve. Újraindítottam a routert, azóta még nem fordult elő, de este majd kiderül, mert inkább akkor szakad. Azért köszi!

(#104678) Stanley-B. válasza Samott (#104460) üzenetére


Stanley-B.
őstag

van egy csomó router és switch is hozzá, csak nem ezeket a béna gagyi gémer asus szarokat kellene nézegetni 10 gigabitre. Azok amúgy is megfekszenek amint egy értelmesebb tűzfalat akarsz.

(#104679) l1k3_1t válasza ptotti14 (#104677) üzenetére


l1k3_1t
csendes tag

Helyeztesd egy NMHH-s mérőeszközt, hogy tudja a hatóság is (meg te is) mérni (már gigabitesen is) a netkapcsolatot:
https://szelessav.net/hu/tudta-e_/a_meresekrol/mar_gigabites_sebesseget_is_mer_az_nmhh_merodoboza#szocikk144
Oszt megtudod hogy mi újság.

Minden elérhetőségem https://cutt.ly/FwefivRV

(#104680) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nálatok elérhető az oldal? http://www.ipdns.hu

szerk.:
Közben megnéztem Telekom mobilnetről, ott sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#104681) poirot válasza Intruder2k5 (#104680) üzenetére


poirot
senior tag

Nálam sem jön be.

(#104682) Soma01 válasza Intruder2k5 (#104680) üzenetére


Soma01
veterán

Vodás és Telekomos, kábeles netről és Yettel mobilnetről sem.

(#104683) Vigyorka válasza Intruder2k5 (#104680) üzenetére


Vigyorka
senior tag

Bp. IX. kerület nálam se jön be.. :o

Vigyorka

(#104684) proradeon válasza Intruder2k5 (#104680) üzenetére


proradeon
őstag

Az ilyen esetekben hasznos a downforeveryoneorjustme.com. :)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#104685) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszi Mindenkinek! :R

(#104686) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Mennyibe kerul a legolcsobb digi uzleti internet csomag fix ip-vel egyutt? Sajnos a weboldalon ezt a titkos infot valamiert nem tuntetik fel.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#104687) 4Grider válasza kbhuinfo (#104686) üzenetére


4Grider
nagyúr

https://digi.hu/uzleti/kkv
Ja, fix ip + 2880 Ft + ÁFA/hó.

[ Szerkesztve ]

(#104688) kbhuinfo válasza 4Grider (#104687) üzenetére


kbhuinfo
tag

Nagyon koszonom!

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#104689) bmarton88


bmarton88
lelkes újonc

Sziasztok!

Tudom már ismert dolog, de hátha van valami update a témában:
Digi által szolgáltatott Fiberhome HG6544C (Software Version: RP2743) alapból letiltja a WiFi és LAN közötti helyi hálózaton belüli kommunikációt. De ezen román digi oldalon azt az infót találtam hogy 2022.06.23-tól kijött egy frissítés amivel ezt ki lehet kapcsolni. Tud erről valaki valamit (elérhető-e nálunk ez a frissítés, vagy bármi infó)? A Diginél lévő telefonos ügyintézők nem tudtak semmi hasznosat mondani (vagy csak rosszat fogtam ki).

Köszi!

u.i.: igen tudom vegyek másik router-t és bridge. Valószínűleg az lesz a vége, de nekem egyébként ezen funkción kívül megfelelne ez a gyenge fiberhome router is. (többnyire kábellel netezek)

[ Szerkesztve ]

(#104690) Dragon3000 válasza bmarton88 (#104689) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel a magyar digit megvették, így lényegtelen, hogy a román diginél mit csinálnak, már semmi közük egymáshoz. Ez miatt nem számítanék ilyen frissítésre itthon.

[ Szerkesztve ]

(#104691) iMaverick válasza Dragon3000 (#104690) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem is egyből ez jutott eszembe: a román Digi és magyar Digi másik tulajnál van, szerintem minden nemű kapcsolat megszűnt a cégek között.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#104692) Inhouse válasza iMaverick (#104691) üzenetére


Inhouse
őstag

Valószínűleg azért nem kezdik majd az átfedésben levő hálózati eszközparkra egyedileg gyártott szoftvereket újraírni. Magyarán marad közös pont a gyártó és annak fejlesztései. Miért ne kaphatná meg a magyar oldal is ugyanazokat az újításokat idővel?
Még a rezsicsökkentésbe is beleszólhat, hiszen sok ügyfélnél csak azért nem jó a gyári eszköz magában, mert ez az átjárhatóság kellene az otthoni eszközeihez. Ezért másik eszköz, új fogyasztó. Keveset fogyaszt, de sok kicsi sokra megy.
Kb. mint a TV-s STB-k. Sok TV alapból tudná venni az adást egy kártya segítségével, de nincs rá lehetőség, kell a plusz fogyasztó, kábel, + távirányító... Hátha...

Üdv Inhouse

(#104693) Dragon3000 válasza Inhouse (#104692) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert két külön cég, nem fogja a román cég a fejlesztéseit csak úgy odaadni egy magyarnak.

[ Szerkesztve ]

(#104694) Inhouse válasza Dragon3000 (#104693) üzenetére


Inhouse
őstag

Én úgy gondolom, hogy nem a románok fejlesztették, hanem az eszköz távolkeleti gyártója az ő igényeik alapján, de lehet, hogy rosszul... Nem ismerjük azt sem, hogy vannak-e közöttük megállapodások, hogy a közös eredetű géppark szervizelése, szoftverfejlesztése a gyártó oldaláról ne lehetne egységes, valamennyire átfedésben.

Üdv Inhouse

(#104695) Dragon3000 válasza Inhouse (#104694) üzenetére


Dragon3000
veterán

Lényegtelen, akkor is a digi rendelte meg és fizette, a magyar digi már csak nevében digi, semmi köze a többihez. Igazából csak egy beállítás, ami csak admin módban érhető el, így még csak frissítés sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#104696) Inhouse válasza Dragon3000 (#104695) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt írták, hogy ugyanazon az eszközön először nem lehetett ezt beállíttatni, majd egy későbbi szoftverfrissítés után igen.
Nem tudnám elképzelni, hogy a magyar tulajdonos átvette úgy a szolgáltatást és a hozzá tartozó jelentős mennyiségű üzemelő eszközt, hogy semmilyen további támogatást nem kapott hozzá.

Üdv Inhouse

(#104697) sztanozs válasza Inhouse (#104696) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért nem tudod ezt elképzelni magyarországon egy magyar cégnél?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#104698) Biga123 válasza sztanozs (#104697) üzenetére


Biga123
addikt

Pont magyarországon, pont egy ilyen cégnél ;]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#104699) cof válasza Inhouse (#104696) üzenetére


cof
veterán

Nálam ZTE F618 van és itt is le van tiltva a port binding funckió. Ellenben egy Youtube videó bemutatóban ami 2020-as román digi [link], ott állítható volt user/digi-vel is.

Szerintem ez direkt ilyen, hogy bérelj tőlük routert és az usanotebook.hu-val is volt valami kapcsolat minden bizonnyal, hogy őket ajánlották [link].

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104700) Dragon3000 válasza Inhouse (#104696) üzenetére


Dragon3000
veterán

A többiek megválaszolták már. A további supportról a 4ig-nek kell megállapodást kötnie és biztos, hogy a szoftvert gyártó cég nem a felvásárlás után a digi által kért újabb megoldást fogja a 4ig-nek szolgáltatni, elvégre az a diginek készült. Amúgy amit hiányolsz, az még mindig csak beállítás kérdése, a 4ig dönthetne úgy, hogy nem szeparálja el a portokat és kész, ehhez még csak új szoftver sem kell, de eddig se lépték meg, gondolom a bérelhető router miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.