Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105852) Sdi válasza Mr K (#105840) üzenetére


Sdi
addikt

Pedig a router is lehet probléma, azon nincs gigabites port. Lehet, hogy túl "erős" neki a hálózat.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#105869) Create.


Create.
addikt

Csak, hogy témában is írjak. Hívott a digi, hogy 15 nap bekötési idő helyett 45 nap van, de ha január végén se jelentkeznek, akkor hívjam. Hát mondom nem valami biztató. De van netem, a letöltési része elég is, csak a feltöltés miatt akarom a digit. Szóval mindenképpen kivárom a sorom.

(#105871) qnadam válasza Sdi (#105852) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk ezt a dolgot elég könnyen ki lehet deríteni a router kiiktatásával.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105872) gyolas1990 válasza Create. (#105869) üzenetére


gyolas1990
csendes tag

Sajnos 1 éve ilyenkor mi is több mint 30 napot vártunk a "bekötésre"... Bent volt az optika a nappaliban, mert előtte is Digi előfizetés volt a lakásban... Digi ponton kérdeztem, hogy nem e kérhetném el az eszközt, hogy bekössem, aztán központilag aktiválják, nyílván ilyen lehetőség nincs... (Amerikában 10 évvel ezelőtt is volt már "Self-activation Kit") Tulajdonképpen 2 hétig voltunk TV+NET nélkül, mert nem volt ember aki kijöjjön, belepattintsa az ONT-ba a már kint lévő optikai kábel végét, és bedugja áramba :D Sajnos itt tartunk...

NZXT H210 ITX | AsRock X570 Phantom Gaming-ITX | AMD Ryzen 7 5800X | Corsair VENGEANCE RGB PRO 2x16GB | AMD RX 7800 XT 16GB | SK Hynix PC801 512 GB M.2 NVME | 1TB Samsung 860 EVO SSD | Samsung Odyssey G7 C32G75T

(#105873) Dragon3000 válasza gyolas1990 (#105872) üzenetére


Dragon3000
veterán

Gondolom benne van, hogy így mindenképp ki kell fizetni a bekötési díjat, ez mellett ha gond van az optikai kábellel, akkor ott a szerelő, aki tudja cserélni, ami szereld magad csomag esetében 72 órán belül kellene javítani, míg a jelenlegi esetben csak, akkor amikor ráér a szerelő bekötni. Illetve benne van, hogy volt e előtte tv előfizetés és az új előfizető kéri e, mert a szűrőt ki illetve be kell kötni, amit megint csak a szerelő tud megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#105874) petymek válasza Create. (#105837) üzenetére


petymek
senior tag

Nem olcsóbb. Sőt, más szolgáltatókkal ellentétben, csomagot sem lehet sok fogyasztási helyen választani. Kell, nem kell diginet 1000 – FTTH van csak. Semmi szükség 1000-es netre a felhasználók döntő többségének, ami ugye nem is garantált sebesség.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#105875) gyolas1990 válasza Dragon3000 (#105873) üzenetére


gyolas1990
csendes tag

Oké, de ne kelljen már várni 2022\23-ban 40 napokat egy max 20 perces melóra akkor... :D

NZXT H210 ITX | AsRock X570 Phantom Gaming-ITX | AMD Ryzen 7 5800X | Corsair VENGEANCE RGB PRO 2x16GB | AMD RX 7800 XT 16GB | SK Hynix PC801 512 GB M.2 NVME | 1TB Samsung 860 EVO SSD | Samsung Odyssey G7 C32G75T

(#105876) pjen válasza gyolas1990 (#105875) üzenetére


pjen
félisten

Az évszámnak mi köze hozzá? Inkább a fizetés, munka körülmények, szervezés, létszám ami befolyásolja.

(#105877) Create. válasza petymek (#105874) üzenetére


Create.
addikt

Nyílván nincs szüksége, ahogy nekem sincs. Viszont a 8mbit feltöltéssel gyakran előfordul, hogy nem tudom a nagyobb fájlokat feltölteni, mert egyszerűen 10-20 perc után megakad (nem tudom ennek mi az oka, de ilyenkor kezdhetem előlről vagy ha végképp nem megy meg kell kérnem kollégát, hogy a gyorsabb netével töltse már fel). Gondolom ha felfele tudnék tölteni 100-200mbittel ez megszűnne. Torrentre, ahova jó lenne még a gyorsaság, arra meg nincs szükségem, már rég nem élek vele. A diginél meg a legkisebb csomag és az 1000-es net közt pár száz forint különbség van, akkor meg miért ne a legnagyobbat válasszam.

[ Szerkesztve ]

(#105878) Manimaci


Manimaci
tag

Sziasztok!
Szerernék torrent és digi 1000es net kettősről kérdezni. Nekem bridge módban van a huawei digi router és utána van kötve egy Huawei AX3 router. Lanon van a gép rákötve (gigabites). Simán böngészőben mérve 500Mbit/s körüli a letöltés és 2-300 a feltöltés, viszont torrent kliensben (többet is próbáltam) csak maximum 80-100Mbit a letöltés. Minden beállitást úgy állitottam, ahogy irják, hogy jó, de semmi változás. Seederek számától is független a sebesség sajnos.
Olvastam hogy sokat segít egy fix IP és nyitott port, vagyis aktivvá kéne tennem magam, de sehol se találok erre normális leírást. Illetve nem tudom, hogy a Digi ad-e fix IP-t lakossági felhasználónak. Esetleg valaki mostanság kért fix IP-t?
Illetve tudja miként kell azután aktiv portot csinálni a routerben?
Köszönom előre is a segítséget. :R

(#105879) 4Grider válasza Manimaci (#105878) üzenetére


4Grider
nagyúr

A fix ip-re egyáltalán nincs szükség a torrenthez. A nyitott portra is csak azért, hogy tudj visszaosztani, a letöltési sebességet nem befolyásolja, mert azt te kezdeményezed. Nem lehet, hogy az a 80-100 Mbps az valójában 80-100 MBps? Mert nagyon nem mindegy...
Böngésző alól nem mérünk sebességet, ha a valós sebességre vagyunk kíváncsiak és nem látjuk át az operációs rendszerünk, a böngésző és a biztonsági szoftvereink kölcsönhatásait.

(#105880) Dragon3000 válasza gyolas1990 (#105875) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha jól emlékszem régen úgy volt, hogy 60 vagy 90 nap is lehet. Ahogy írják az évnek semmi köze hozzá, mindenhol kevesebb emberrel akarják ugyanazt a munkát elvégezni, ami így tovább tart.

(#105881) Dragon3000 válasza Manimaci (#105878) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem lehet, hogy a kliens 80-100MiB/s-ket ír, mert az gigabites sebesség.

(#105882) Manimaci válasza 4Grider (#105879) üzenetére


Manimaci
tag

A sebesség 80-100Mbit. Kb 10-12MB/s-t ír a kliensben letöltéskor. És ez nagyon halovány. Most vettem újabb gépet, gondoltam a régi miatt volt, de ugyanaz a lassuság.
Lehetséges, hogy fizetős kliens gyorsabb? Vagy valami rosszul van beállitva a routerben, esetleg a windowsban? :F

(#105883) 4Grider válasza Manimaci (#105882) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én amikor még torrenteztem, senkinek nem fizettem semmiért, és ki tudtam maxolni a sávszélességet (akkor is, amikor már 1000 Mbps volt).
Ahol ilyen lassú volt a letöltés, ott a feltöltők nem voltak elegen, vagy erősen korlátozva töltöttek fel, vagy a routerem nem bírta a sok egyidejű szálat vagy a szolgáltató alkalmazott korlátozást a torrentre. Ez utóbbi probléma torrent kliensen bekapcsolt titkosítással többnyire megoldható. Egyébként pedig az egész kérdésed itt nagyon off, semmi köze nincs a szolgáltatódnak a lassú torrenthez.

(#105884) Mr K válasza Sdi (#105852) üzenetére


Mr K
senior tag

Valóban nincs, de minek is kellene rá? Ez egy diszkrét, kompakt router, relatíve olcsón gyártható (erőforrás takarékos), és energiatakarékos, ami a globális felmelegedés és az energiaválság idején nem elhanyagolható szempont. Teljesítménye ugyanakkor bőven sok, simán elbír 5-10 netflix stream-et vagy 50-100 RDP session-t (amiből kiindultunk, főleg, ha a cél gép egy 10 Mbites bérelt vonalon lóg). Oké, ha hirtelen le kellene tölteni 1TB-ot, akkor az beletelne 3-4 órába, de eddig még soha nem volt ilyenre példa... :)

Mindazonáltal nyitott vagyok egy erősebb router vásárlására, de előtte szívesen megbizonyosodnék arról, hogy erre valóban szükség van. Van erről valami irodalom? Vagy a DIGI részéről valami előírás?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#105885) worxland válasza Manimaci (#105882) üzenetére


worxland
addikt

"Lehetséges, hogy fizetős kliens gyorsabb?" - nem, az ingyenes is max-on (gigabit) fut
"Olvastam hogy sokat segít egy fix IP és nyitott port" - nyitott port kell, de az biztos van, különben nem nagyon menne a fel-letöltés. Fix IP nem kell

A lényeg: milyen torrent-klienst használsz?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#105886) mpo válasza Manimaci (#105882) üzenetére


mpo
veterán

Itt kérdezz inkább:
[link]
Amit a qbit ír, azt szorozd be nyolccal.
Egyébként a letöltés sebessége attól is függ, kitől (kiktől) töltesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#105887) Sdi válasza Mr K (#105884) üzenetére


Sdi
addikt

Ritkán tesznek csak 100-as portokat olyan hardverre, ami képes rendesen lekezelni az 1 gigás hálót. Inkább fordítva szokott lenni, gigás portot tesznek olyan cuccra, ami nem alkalmas rá.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#105888) Mr K válasza Sdi (#105887) üzenetére


Mr K
senior tag

Nem vagyok egy hálózati guru, de amikor az ONT (a FiberHome) kapcsolódik a routerhez, akkor lezajlik egy sebesség egyeztetés, azaz az ONT tudja, hogy 100Mbit-es eszközhöz van kapcsolódva, és ennek megfelelően kommunikál a kábelen keresztül. Szóval akkor most az az állítás, hogy a) a MikroTik nem képes hozni a saját specifikációját, azaz nem bír el egy 100Mbit-es adatfolyammal, vagy b) a FiberHome nem képes korrekt módon leszabályozni magát 100Mbit-re, és megpróbál ennél több adatot átszuszakolni a kábelen? (Utóbbi azért rémesen fura lenne számomra...)

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#105889) qnadam válasza Mr K (#105884) üzenetére


qnadam
veterán

Mindazonáltal nyitott vagyok egy erősebb router vásárlására, de előtte szívesen megbizonyosodnék arról, hogy erre valóban szükség van. Van erről valami irodalom?

elég egyszerűen ki tudod próbálni

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105890) Mauzes


Mauzes
őstag

Guys, diginet 1000-es ftth netem 3900-ról 5900-re drágul. Értem én az inflációt, az 51%-os emelés azért kicsit erősnek tűnik. Gondolkodom a hűséges 1 ezer ft-os spóroláson, de közben költözés is szóba jöhet majd 1 éven belül. Azt jól tudom, hogy költözés esetén vihetem az előfizetést egy 2500 ft-os leszerelés és 2500 ft-os felszerelési díj megfizetése mellett? És pl mi van, ha leszereltetni nem akarom az előző helyről, csak az újba is beköttetni?

(#105891) Raiden_ válasza Mauzes (#105890) üzenetére


Raiden_
tag

Emelés a többi szolgáltatónál is lesz, lehet nem ekkora mértékű, de majd elválik.

Akkor fizeted a régi helyen a havi 5900-et, az új helyen meg más nevén kötöd
az új szerződést pl. élettárs, feleség, miután kifizeted az új helyen az új bekötés díját
ami 10.000 HUF, akkor lesz összesen havonta 2x5900-et fizetsz, nincs ezzel semmi probléma. Két előfizetés két havidíj, annyi lesz a plusz kiadás, hogy lesz új bekötési díj,
hiába vagy már bárhol előfizető akkor is esedékes lesz, mivel az helyszínre szól.

Tehát a vándorlás leszerelés és újra bekötés csak 2x 2500 azaz 5.000,
az új bekötés díja pedig 10.000 + havonta a megrendelt szolgáltatás(ok) díja.

(#105892) Create. válasza Raiden_ (#105891) üzenetére


Create.
addikt

Új bekötés díja 6000Ft (de lehet ez csak hűséggel). Nekem legalábbis ennyit mondtak 2hete.

[ Szerkesztve ]

(#105893) Mauzes válasza Raiden_ (#105891) üzenetére


Mauzes
őstag

Na megkérdeztem, 6000 ft-os bekötést mondtak, hűségidő nélkül is. Ezen kívül a lemondásnak nincs díja, akkor sem, ha mondjuk egy hónap múlva lemondom. Nekem tévére 15 napos bekötést vállaltak most.
Ami még kiderült, hogy az epack kedvezmént hűség nélkül is tudom igényelni, akkor is, ha már elevel epackos vagyok. Én azt hittem, csak együtt működik a kettő.

(#105894) KillerATi


KillerATi
tag

Sziasztok!

Egy ideje küzdök már ezzel, hátha valakinek van tanácsa. ZTE F668 modem, gigabites digi optikai net. Kábelen minden oké, de wifin, bármilyen eszközzel is csak szánalmas 5-10 megabit jön össze. Nem várok csodát, ha tudna 20-30at hogy legalább egy YouTube videót nyugodtan tudjak nézni a telefonomon már elégedett lennék. Próbáltam babrálni a modem felhasználói felületen a WiFi beállításokat de semmi nem segít. Tuti vele van a gond mert legalább 10 eszközzel próbáltam, és ha rajta ülök a modem tetején se jobb a helyzet.

Előre is köszönöm ha van esetleg valami beállítási tanács.

(#105895) 4Grider válasza KillerATi (#105894) üzenetére


4Grider
nagyúr

A szolgáltatónak hivatalosan egy db ethernet végpontot kell biztosítania. Minden, amit e felett kapsz, az ajándék. Annak meg nem nézzük a fogát. De simán lehet szuper wifi-t varázsolni a szolgáltatói eszköz mögé egy saját, jobb minőségű wlan routerrel. Pénzbe kerül ugyan, de akinek igényei vannak...

(#105896) tutitibi válasza KillerATi (#105894) üzenetére


tutitibi
senior tag

Igen, nem a legjobb az ONT doboz , amit adnak. Nekem régen az UPC egész jó ONT-t adott de ott nem volt gigabites LAN így átjöttem a Digihez.

(#105897) Dragon3000 válasza KillerATi (#105894) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek a vackok is szoktak tudni 50-70Mbps-et wifin. Nem tudom milyen lehetőségek vannak a szolgáltatói eszköz beállításai közt, ha lehet állítani, akkor első körben a wifi részen a csatornákat próbálnám végig, hátha nagyon terhelt amire alapból van állítva.

(#105898) KillerATi válasza Dragon3000 (#105897) üzenetére


KillerATi
tag

Köszi, a csatornákat végig próbálgatom, hátha.

(#105899) p.t.r válasza KillerATi (#105894) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Pont ugyanez az F668 van, mértem egyet most tableten

(#105900) Marengo válasza KillerATi (#105898) üzenetére


Marengo
csendes tag

Androidos telefonon "Wifi Analyzer" appot telepítve, meg lehet nézni a csatornák telítettségét.

Marengo

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.